Nieuw cachet aan Sinterklaasintocht 'Grenzeloos' eerste cd Die Fidelen Rosentaler Antoniusveld heeft nog steeds geen PTT-brievenbus VVV geschenkbon loopt als een trein Eerste internationale bluesfestival Venray Geslaagd Cursus 4 Omgaan met geld' UW Aanmelding Sportgala Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Uitslag loterij handwerk- en hobbytentoon stelling Vrouw met steen bekogeld 3in PEEL EN MAAS donderdag 22 oktober 1998 - Pagina 9 CD-presentatie in feesthal in Merselo Na een aantal intensieve opna me-sessies in studio De Karelhoeve presenteert De Fidelen Rosentaler uit Merselo zondag 25 oktober haar nieuwe cd 'Grenzeloos' in de feesthal aan de Haag 28. Tevens viert de band die dag haar 30-jarig jubileum. De presentatie begint om 14.00 uur. Blaasorkest Die Fidelen Rosentaler is opgericht in 1968 en bestaat uit 22 amateurmusici. De naam van het orkest is afgeleid van het buurtschap 't Rozendaal in Merselo. Het repertoire van het orkest is zeer uitgebreid en geva rieerd van originele composities voor blaasorkest tot eigen arrange menten met een geheel eigentijdse benadering van Egerlander, Bömische, Tsjechische en Moravische volksmuziek, populaire dans- en showmuziek en muziekstij len als latin, pop, rock, blues en swing. In thematische shows zoals The Blues Brothers en A Latin Journey weet het orkest muzikale hoogstandjes met amusement te combineren, ondersteund door uit stekende solistische optredens en zang. In dertig jaar tijd behaalde Die Fidelen Rosentaler vele ereprijzen. Ze werden landskampioen in de top klasse, winnen de NCRV Benelux Blaastest en het kampioenenfestival van Topkapellen en leggen beslag op de derde plaats tijdens het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade. Eerder al verschenen de langspeelplaat 'lm Rosengarten' (1982) en de muziekcassette Pratelum (1988). Tijdens haar 30- jarig bestaan heeft De Fidelen Rosentaler naast diverse radio- en televisieoptredens vele internationa le optredens verzorgd in Nederland, België, Duitsland, Oostenrijk. Frankrijk en Italië. GRENZELOOS De werken die voor de cd zijn geselecteerd vormen een weerspie geling van het programma dat De Fidelen Rosentaler tijdens een con cert ten gehore brengt. Het zijn wer ken die een impressie geven van het doel van het blaasorkest; het vertol ken van eerste klas uitvoeringen, onafhankelijk van stijl; het creëren van uitvoerbare optredens; de luiste raars te amuseren met luister- en kijkgenot en het opbouwen van een muziekwaardig en artistiek verant woord repertoire. De uitvoeringen van de cd representeren meestal de kracht van alle muziekstijlen en zijn het werk van musici die graag hun kunsten vertonen en het publiek ver maken. Nummer na nummer maken de kopersectie, de houtsectie en ritme sectie duidelijk dat ze bestaan uit uitstekende muzikanten. Het reper toire wordt gekenmerkt door de vele variaties in stemming," techniek en de kwaliteit van het geluid. De muzikanten streven die precisie na die nodig is om hun liefde voor de muziek tot uiting te brengen. Karakter en traditie weerklinken in de geheel eigentijdse interpretatie welke Die Fidelen Rosentaler geeft aan Egerlander, Bömische en Tsjechische volksmuziek, die ever greens doen herleven en laten spran kelen. zonder de oorspronkelijke bedoeling aan te tasten. Passie en overtuiging weerklinken in de wijze waarop Latijns-Amerikaanse muziek en de populaire dans- en showmuziek ten gehore wordt gebracht. Kracht en gevoeligheid smelten samen in de wijze waarop diverse stijlen zoals pop, rock. blues en swing wordt benaderd. In De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray vindt zondag 25 oktober het eerste internatio nale bluesfestival plaats. Het festi val duurt van 15.00 tot 24.00 uur. Het programma wordt om 15.30 uur geopend met The Flying Lures uit Nijmegen. Vijf jonge muzikan ten die zich uitleven in rock roll en rhythm blues in de jaren vijf tig-stijl, maar dan wel in de meeste rauwe vorm. Vervolgens is het de beurt aan High Five Jive uit België; jonge honden die dit jaar een waar dige opener waren van het Bluesfestival in Peer. De uit New York afkomstige zangeres/gitariste Wendy Sheridan heeft platen en cd's op haar naam met grootheden als Peter Smid en The Cosy Cotten Band. Met haar kenmerkende fin- gerpicking gitaar en haar doorleefde soulstem heeft ze een duidelijke, herkenbare en prachtige eigen stijl ontwikkeld. Backstreet Men, de band van organisatoren Van Hal en Hendriks, staat garant voor dampen de blues en rhylhm blues. Keith Dunn uit de 'States* werkte in het verleden al met 'masters of blues' zoals Stevie Ray Vaughen. The Fabulous Thunderbirds en The Muddy Waters Band. Vrij recent kwam zijn nieuwe cd 'Alon with the Blues' uit, een juweeltje met enkel stem en bluesharp. Arthur Ebeling Peer (Wassenaar) schuwen bekende jazz- en rhythm bluesco vers niet: werk van Ray Charles, Howlin' Wolf, Eddie Cochran en Tom Waits staan op het repertoire van dit Nederlandse duo. Zanger, pianist, songschrijver, filosoof. wereldreiziger en levenskunstenaar Clemens VandeVen is. zeker in Venray. geen onbekende. Met Niels van Hoorn heeft hij een nieuwe band opgericht: The Bourbon Beat. muziek geënt op traditionele zwarte New Orleans rhythm blues. Om 21.45 uur een klein hoogtepunt op het kleine podium: Arthur. Peer en Wendy laten in een sessieachtige sfeer het achterste van hun tong zien. Als klapper besluit de Britse band Blues 'n Trouble het eerste internationale bluesfestival in Venray. De uit Edinburg afkomstige band laat het publiek genieten van energieke Britse blues. In het blues circuit speelden zij onder andere samen met BB King, Van Morrison, Buddy Guy en Robert Cray. Het optreden in Venray past in het kader van de promotie-tour voor hun nieu we driedubbel-cd. Aan de Hanzehogeschool in Groningen is Jules Oomen (ex- Boschveldcollege) geslaagd voor de studie Voeding Marketing. Blikje fris duur betaald Een 32-jarige inwoner van Venray werd afgelopen maandag omstreeks 09.20 uur betrapt bij een winkeldief stal in zijn woonplaats. De man nam in een winkel aan de Kiosk een blik je drank mee zonder te betalen. Hij kreeg een boete van 240 gulden Vindt u het ook zo moeilijk om iedere maand uit te komen met uw inkomen? Denkt u ook vaak: 'Waar is mijn huishoudgeld gebleven, of de feestdagen komen eraan hoe kom ik die dure maanden weer door?' Wilt u iets extra's in huis, maar het kan steeds niet? Deze en andere onderwerpen komen aan de orde in de cursus 'Omgaan met geld". Wat wordt er verder besproken in deze cursus: Het maken van een overzicht van de inkomsten en uit gaven ofwel een begroting. Welke verzekeringen zijn voor ons belang rijk en waarom? Verder wordt aan dacht besteed aan de diverse bet alingsmogelijkheden die er tegenwoordig zijn. Ook wordt inge gaan op onderwerpen zoals het aan gaan van een lening, sparen, etc. Aanmelding: De cursus start op 3 november. De verdere data zijn 10, 17 en 24 november. U kunt zich voor deze cursus inschrijven tot 25 oktober a.s. In principe wordt de cursus gegeven van 09.30 tot 1115 uur voormiddag. Bij voldoende deelname bestaat ook de mogelijk heid dat in de avonduren een cursus wordt georganiseerd. Geef bij aan melding dus duidelijk aan waar uw voorkeur naar uitgaat. Aanmelden kan zowel schriftelijk als telefo nisch. U kunt natuurlijk ook bij ons langs komen tijdens de openings uren op de maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De cursus is gratis en wordt gege ven op de Mozartstraat 20b te Venray. tel. 0478-581332. Konwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken I ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE PEEL EN MAAS WEEKBLAD beschikbaar heeft gesteld om een brievenbus te plaatsen. Verder zei den ze dat ik maar naar de PTT-sor- teerafdeling op De Hulst moest gaan om mijn brieven te posten. Dat kan toch niet. Mijn vrouw en ik zijn niet zo goed meer ter been. Ze kunnen van ons toch niet verlangen dat we een kilometer gaan lopen om onze brieven te posten. Daar komt nog bij dat er met al die wegversperringen en afzettingen geen doorkomen aan is." Gemeentevoorlichtster Thea Koot ontkent dat de gemeente Venray geen grond ter beschikking heeft gesteld om brievenbussen te plaat sen. "Dat is natuurlijk flauwekul. In de plannen voor het Antoniusveld heeft de gemeente vanaf het begin de plaatsing van brievenbussen opgenomen. Een halfjaar geleden hebben we bij de PTT onze voor keur voor twee locaties kenbaar gemaakt. We willen graag dat er er een brievenbus komt bij de entree van de Stationsweg en een bij de rotonde Henri Dunantstraat. Twee weken geleden heeft de PTT ons laten weten dat er maar één brieven bus zal worden geplaatst en wel in het midden van de wijk Antoniusveld. De gemeente kan hier niet mee akkoord gaan en we heb ben dan ook opnieuw laten weten dat we er pertinent twee willen. De PTT heeft ons verzoek nu in beraad. Wanneer er meer duidelijkheid komt, is met geen mogelijkheid te zeggen", aqldus Koot. Bij de PTT was woensdag niemand voor com mentaar bereikbaar. Voor de bewoners van Antoniusveld zit er tot die tijd dus niets anders op dan afwachten. In de tweede week van augustus jl. hebben alle sportverenigingen in de regio Venray een brief met aan meldingsformulieren ontvangen om leden voor te dragen die in aanmer king komen voor één van de prijzen die op het Sportgala 1998 worden uitgereikt. Het bestuur van de Stichting Sportgala Venray regio attendeert de verenigingen erop dat de inschrij vingen uiterlijk 26 oktober a.s. in haar bezit dienen te zijn. Indien u de formulieren nog niet heeft ingevuld en teruggestuurd verzoeken wij u dit alsnog te doen. Als Sinterklaas op zondag 15 november zijn intocht door het cen- uum van Venray maakt, zal hij ongetwijfeld merken dat er nogal wat veranderd is in vergelijking met vorig jaar- Het St. Nicolaasgilde leeft de voorbije weken namelijk iard gewerkt om aan de intocht een lieuwe invulling te geven. Grootser, professioneler en met een lievere benadering van degenen (oor wie het feest bedoeld is: de kin leren. >aul Janssen (40), trad drie jaar :eleden toe tot het 300 jaar oude St. Nicolaasgilde, dat hem onmiddellijk nwijdde in de geheimen van Sinterklaas. Vorig jaar nam hij de iiaf over van zijn peetoom Piet kluis, die in Venray 50 jaar lang de rol van goedheiligman met verve vervulde. Na de evaluatie van de itocht vorig jaar besloot het St. Nicolaasgilde te gaan werken aan êen nieuwe opzet om Sinterklaas in Venray op een grootsere en vooral irofessionelere manier te onthalen, ien opzet, waarbij de kinderen ctiever zouden moeten worden «trokken. Ook de verenigingen, die aarlijks een onmisbare bijdrage everen om de intocht tot een succes naken, krijgen dit jaar een nog actievere rol toebedeeld. Schutterij Gilde St. Jan 't Zandakker, (oninklijke Harmonie Euterpe, het eugdorkest van Euterpe, Christoffel :n het Muziek en Marionetten Show (orps (MMSK); ze zijn weer alle- van de partij. KORTERE ROUTE Janssen legt uit wat Sinterklaas op Yg 15 november in Venray te wachten staat. "Natuurlijk is er ook dit jaar op de zaterdag voor de intocht de traditionele pietendag. Van 14.00 uur tot 17.00 uur zijn er allerlei activiteiten in het centrum, waarbij ongeveer honderd zwarte lieten snoep zullen uitdelen aan de inderen. De intocht op zondag om 4.00 uur, een half uur eerder dan vorig jaar, bij het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Daar staan drie -[grote koetsen met paarden klaar, die leden van het St. Nicolaasgilde, Sinterklaas zal zich vanaf dit jaar niet meer te voet naar het oude raadhuis begeven. onder begeleiding van het MMSK, vervoeren. Sinterklaas stapt op een schimmel, die de eerste koets zal trekken. Dat Sinterklaas per paard zijn intocht zal maken, is niet toe vallig. Het heeft niet alleen iets nos talgisch; het sluit bovendien aan bij het huidige beleid van de gemeente om te streven naar een auto-vrij cen trum." De Sint zal op 15 november aan de Raadhuisstraat met zijn intocht beginnen om vervolgens via de Hofstraat, Marktstraat, Schoolstraat, Henseniusplein, Grotestraat op de Wilhelminastraat te eindigen. De Bleek is dit jaar niet meer in de route opgenomen omdat daar in het verle den relatief te weinig publiek langs de kant stond. Ter hoogte van de Wilhelminastraat zal Sinterklaas van zijn paard stappen en zich te voet naar het bordes op de Grote Markt bewegen. Na de verwelkoming door het college van B&W zal de goed heiligman de kinderen toespreken, waarna de pieten als vanouds weer snoepgoed zullen strooien. VOLKSFEEST "Het programma op de Grote Markt is veel uitgebreider geworden", aldus Janssen. "Het carré wordt gro ter gemaakt, zodat niemand ook maar iets van het schouwspel hoeft te missen. Om 13.45 uur begint het Jeugdorkest van Euterpe al Sinterklaasliedjes te spelen. Zangers zullen met een microfoon in het publiek gaan staan om samen met de kinderen te zingen. Een nieuwe geluidsinstallatie moet ervoor zor gen dat alles voor iedereen goed te horen is. Er zullen zogeheten strooi- folders worden uitgedeeld, waarop de teksten van de liedjes staan. Naast de bekende klassiekers zullen dit jaar ook meer eigentijdse Sinterklaasliedjes op de Grote Markt te horen zijn. Aan de strooi- folders is eveneens een leuke prijs vraag verbonden. Acrobaten van het MMSK moeten met hun kunstjes het spektakel compleet maken. Alles is er op gericht om van de Sinterklaasintocht een waar volks feest te maken. We zijn ervan over tuigd dat dat gaat lukken." Om de Sinterklaasintocht in de hele gemeente Venray nog meer draag vlak te geven, sluit Janssen niet uit dat in de toekomst ook andere ver enigingen bij het gebeuren zullen worden betrokken. Het is misschien geen gekke gedachte om de kerk dorpen op toerbeurt een rol in het evenement te laten spelen. De intocht is immers bedoeld voor alle kinderen uit de gemeente Venray, De circa 250 gezinnen die in de nieuwe Venrayse woonwijk Antoniusveld wonen, kunnen nog geen brieven posten omdat de PTT tot op heden nog geen rode brieven bussen in hun wijk heeft geplaatst. De gemeente Venray heeft om twee brievenbussen gevraagd, de PTT heeft onlangs laten weten er maar een te willen plaatsen. De gemeente legde zich hier niet bij neer en dien de een tweede verzoek in, dat de PTT nu in beraad heeft. J. Verduyn (73), die in Antoniusveld woont, vindt het ongelooflijk dat er in een wijk met ongeveer 250 gezinnen, nog steeds geen brievenbus is. "De PTT heeft mij te kennen gegeven dat de gemeente tot op heden geen grond De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Wendel in Oostrum iemand die tijdens het zwemmen de bewoners begeleidt in het water en praktische hulp kan aanbieden. Opstappen in Oostrum (De Wendel) en zwemmen in Horst. Men moet niet bang zijn in het water. De werktijden zijn op maandagen in de oneven weken van 13.30 tot 15.00 uur. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). De uitslag van de loterij van de handwerk- en hobbytentoonstelling van de Missienaaikring Oirlo is als volgt: kerstlaken met loper, nr. 504 oranje; kerststal 217 blauw; mand met levensmiddelen 606 geel; geborduurd tafellaken 529 groen; geborduurd schilderij 764 wit; sche merlamp 600 paars. De prijzen kunnen worden afge haald tot 1 december bij mevr. Houwen=Steeghs, Past. Gerards- straat 8 in Oirlo. Venray scoort landelijk hoog Voor ruim zes ton is er in 1996 an VVV geschenkbonnen ver- ocht vanuit het Venrayse VVV- - iNWB kantoor aan de Grote larkt. Venray scoort daarmee loog op de landelijke verkoop- ijst. Zeker als men de cijfers afzet I legen andere vergelijkbare lemeenten. "In 1996 kenden wij een verkoop- lijging van ongeveer tien procent. Plaatste jaren is de verkoop eigen- ijk alleen maar gestegen. De eschenkbon is wat dat betreft in Venray enorm populair" laat VVV- iirectrice Betty Bradley weten. Een van de belangrijkste oorzaken an de hoge omzet zit in het feit dat iet Venrayse bedrijfsleven veel WV-bonnen afneemt. "Al van Hidsher maken Venrayse bedrijven iebruik van de VVV-bon als relatie- eschenk of als toevoeging in bij- 'oorbeeld een kerstpakket". Verder rijgen mensen volgens Betty Iradley steeds meer een uitgespro ken smaak. "Daarom wordt steeds aker voor een bon gekozen dan oor een cadeau of voor geld in een nveloppe". De populariteit van de VVV-bon n Venray schrijft Betty Bradley ook oe aan het feit dat de bon in veel jedrijven in Venray te besteden is. 'Ongeveer tachtig ondernemingen n Venray en de kerkdorpen, in"de leest uiteenlopende branches ccepteren de VVV-bon als betaal- niddel". Het meest populair zijn de VVV- •onnen van 25 gulden. "Daar staat egenover dat de bonnen van 49 gul len niet of nauwelijks verkocht borden". Deze bonnen zijn speciaal "gevoerd voor bedrijven in verband "et Fiscale aftrek. ,De Stichting Landelijke jeschenkbon, die de uitgifte van VVV-bonnen onder haar hoede heeft, heeft naast de VVV-bon nog enkele andere vormen van geschenkbonnen, die op het VVV- kantoor verkrijgbaar zijn. Al enkele jaren bestaat de Nationale Dinercheque. Deze is echter niet in Venray, maar wel in de regio te ver zilveren. Hetzelfde geldt voor de onlangs geïntroduceerde Aktiebon, waarmee men aktiviteiten, variërend van zwemmen tot ballonvaren, dan sen tot schaken, kan betalen. De verkoop van deze bonnen valt in Venray nog wat tegen vanwege het feit dat ze in Venray niet inwissel baar zijn. Bijzonder is de Charibon. waar aan een aantal goede doelen zijn verbonden. Deze wordt vooral gebruikt als geschenk, waarbij de ontvanger heeft aangegeven dat hij of zij de gift wil gebruiken voor een goed doel. Aangesloten hierbij zijn o.a. Artsen zonder Grenzen, Greenpeace, de Nederlandse Hartstichting, de Kankerbestrijding en het Rode Kruis. Een 24-jarige automobiliste uit Blerick is maandagmiddag met een steen bekogeld op de A73. De vrouw reed met haar auto in noorde lijke richting toen zij bij de eerste brug na de afslag Venray Noord twee jeugdige personen zag die een steen op haar auto gooiden. De steen belandde op de motorkap en botste via de voorruit op het dak. De poli tie heeft geen signalement van de stenengooiers en is op zoek naar getuigen. Hoe groot de schade aan de auto is, is evenmin bekend. [Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9