Als ondernemer neem ik risico's, maar niet alle risico's. Into Seven speelt in De Bonte Koe sponsoring komt kwaliteit ten goede Venray Proms op 6 en 7 november Unyx in OJC Gryphus Error Lovebite in Jera schouwburg venray Het leven van Mozart Gemeente- toernooi 1998 De Schola Cantorum in Geysteren Pag, EL EN MAAS donderdag 8 oktober 1998 - Pagina 3 16 oktober opening schouwburg )e afgelopen jaren heeft de cul- irsponsoring in Nederland een Drme groei doorgemaakt. Ook vernieuwde Venrayse schouw- rg heeft een aantal sponsoren, arnaast krijgt zij van de neente een financiële bijdrage, schouwburg gebruikt het geld een goed product te kunnen den. En bedrijven die de uuwburg sponsoren hebben er ^Ibaat bij. )e sponsors van de Venrayse louwburg krijgen dankzij de nsoring (meer) naamsbekend- d. Of een beter imago. En ze men - zoals bij het arrangement later en Zaken - in de schouw- katie egasten ontvangen. Sponsoring e 2e vóór bedrijven een eenvoudige nier om met belangrijke doel- lel liepen in contact te komen. En het nsoren van een door de eige-n dewerkers gewaardeerd doel kan rein, liverend werken. Ook persoon lij- notieven kunnen aan sponsoring grondslag liggen. Een onderne- kan gewoon veel van cultuur iden. En tenslotte kan een bedrijf sponsoring laten zien dat het alschappelijk betrokken is. necreaem. Koenen en Co en er motiveren in dit artikel hun Irage aan de Venrayse schouw- BLOEMSIERKUNST EN CULTUUR loemsierkunst Santecream ver gt al tien jaar lang de bloemen en nten van de Venrayse schouw- Sponsoring van de schouw- j was dan ook min of meer het ische gevolg van hun jarenlange, elijke relatie. De motivatie voor nsoring is voor Hans van Schaik. de-eigenaar van Santecream, heel duidelijk. 'De schouwburg is belangrijk voor de Venrayse gemeenschap. Zij heeft een sociale functie. Doordat zij een breed aan bod heeft, kan iedereen van een avondje theater genieten. Van caba ret tot toneel. Willen dat graag ondersteunen'. Sponsoring van een culturele instantie past bovendien bij Santecraem. 'Bloemsierkunst en cultuur horen bij elkaar. We zien onze klanten ook vaak bij een voor stelling terug'. Ook de persoonlijke voorkeur van Van Schaik speelt bij de keuze voor de schouwburg mee. 'Ik ga graag naar een toneelstuk of concert. Theater is een verrijking van je leven. En veel leuker dan bij voorbeeld televisie kijken'. De komende vijf jaar voorziet Santecraem de schouwburg en het grand-café van bloemen, planten, tafeldecoraties en boeketten voor de artiesten. 'Sommige theaters bezui nigen op bloemen voor de artiesten. Dat is jammer, want de ovatie en het aanbieden van het boeket is juist het hoogtepunt van de avond. Daarom willen wij dat graag in stand hou den". Santecream heeft er bewust voor gekozen ook de verzorging van de planten voor haar rekening te nemen. 'Als we dat uit handen geven, vrees ik dat de planten niet goed verzorgd worden. En dat zou doodzonde zijn. Daarom doen we het liever zelf'. Sponsoring is niet alleen voor de schouwburg gunstig, ook voor Santecraem zelf is het aan trekkelijk. 'Sponsoring is een vorm van reclame, die beter werkt dan adverteren in een huis-aan-huis- krant. Onze naam komt op de entreekaartjes, in de programma boekjes en op een aantal locaties in de schouwburg. Dat zorgt voor naamsbekendheid". Bedankt ziin Sponsoren Gemeente Venray Industriële Club Venray e.o. Rabobank Stichting Bedrijf Cultuur Venray e.o. Gemeente Meerlo-Wanssum Gemeente Boxmeer Gemeente Horst Santecraem Bloemsierkunst Venray Koenen en Co Accountants Venray Theater Zaken ZAKELIJKE OVEREENKOMST Ook Koenen en Co Accountants en belastingadviseurs sponsort de schouwburg. Het geeft jaarlijks een substantiële bijdrage. Daarnaast is het sponsor van Theater en Zaken - een arrangement van de schouwburg waar bedrijven aan kunnen deelne" men. Sjors Janssen, accountant bij Koenen en Co: 'Het sponsorschap is een zakelijke overeenkomst. Wij ondersteunen de schouwburg en we krijgen er naamsbekendheid voor terug. Onze bedrijfsnaam komt bij voorbeeld op de entreekaartjes te staan'. Koenen heeft bewust voor de schouwburg gekozen. 'Wij verbin den onze naam graag aan de schouwburg. Ze levert een goed pro duct. En dat doen wij ook. Bovendien heeft de schouwburg een goede uitstraling. Daar willen we graag een bijdrage aan leveren'. Assurantiekantoor Boer bv heeft ook voor het arrangement Theater en Zaken gekozen. Eigenaar Joop Boer: 'Ik. en ook mijn medewer kers, vinden het leuk om een paar keer per jaar naar het theater te gaan. Je gaat dan op een andere manier met elkaar om dan tijdens het werk. Het is belangrijk om geza menlijk iels te ondernemen'. Maar ook de persoonlijke betrokkenheid van Boer bij de schouwburg is groot. 'Peter de Neef is een hard werkende man. Hij heeft hart voor de schouwburg. Zoiets mag gewaar deerd worden'. Boer vindt dat de schouwburg onmisbaar voor Venray is. 'We ondersteunen de schouw burg omdat ze een belangrijke func tie vervult. Een gemeente zonder schouwburg leeft niet. Mensen moe ten als ontspanning een avondje naar het theater kunnen. Ik ga zelf ook regelmatig naar de schouwburg toe. Dat is ontspannend'. Assurantiekantoor Boer bv profi teert via Theater en Zaken van naamsvermelding van het bedrijf in de schouwburg. 'Veel assurantiebe- drijven adverteren in kranten en tijd schriften. Wij vinden het veel leuker om op een andere manier in de publiciteit te komen. Bijvoorbeeld doordat nu onze naam op stoelen en op een plaquette in de schouwburg komt. Daarmee onderscheiden wij ons van andere bedrijven'. Van Borsato tot Bizet ip van Goinga, voorzitter van muziekcommissie van de linklijke Harmonie Euterpe, nteerde onlangs het pro- ma van de promsconcerten 6 en 7 november. Het is een :onder gevarieerd en ambitieus Jgramma. Alle muzikale regis- worden opengetrokken en het Dgramma heeft voor elke ziekliefhebber heel wat te bie lehal ve de Koninklijke Harmonie lerpe werken aan het programma jfi Venrayse Mannenkoor, de ;ende zanggroep Confetti en de nrayse band Design mee. Verder den de Venrayse zangsolisten ert Pelzer. Marion Werter. onne Vogelsangs. Miranda v.d. ijden. Edgar van Kessek, Paul •dis en Ron Barents op. MUZIKAAL TALENT )ver het optreden van Ron rents bestond tot voor kort nog tekerheid vanwege zijn verplich ten elders. Barents speelt een 'fdrol in de musical Miss Saigon het Circustheater in leveningen. Samen met Yvonne jelsangs zal hij tijdens de Proms 'enray zijn muzikaal talent laten en. Zij zingen een selectie uit is Saigon in een arrangement van an de Mey en Stijn Ruiten, aen heeft van de uit te voeren 'ken liefst negen arrangementen zijn naam slaan, waaronder De temming. Geert Pelzer zal deze avvste hit van Marco Borsato ver- KLASSIEKERS king van een aantal delen uit de Carmina Burana van Carl Orff. De zangers van het Venrays Mannenkoor en soliste Marion Werter zullen deze klassieker tot zijn recht laten komen. Enkele ande re titels uit hel programma zijn Children of Sanchez van Chuck Mangione (met als solisten Paul Raedls en Piel van Els). Barcelona van Freddy Mercury (met Marion Werter en Geert Pelzer) en Bangkok van Andersson (met gitaarsolist Edgar Janssen). Bijzonder is ook het nummer van Andrew Lloyd Webber, Amigos Para Siempre. in een arran gement van Stijn Rutten. harmonie. Mannenkoor. Design en Confetti en de solisten Marion Werter en Ron Barents nemen dit nummer voor hun rekening. Zangeres Miranda v.d. Heijden zal te horen zijn met nummers van onder andere Bias Boshell en Stevie Wonder. Trombonist/zanger Edgar van Kessel vertolkt onder andere het nummer Het is een kwestie van geduld van Rowwen Hèze. Ook de echte klassiekers ontbreken niet op het programma, onder andere Fanfare for the Common Man van Copland, de Festive Ouverture van Shostakovich en de Carmen Suite van Bizet. GROTE BELANGSTELLING Voor hel muzikale spektakel bestaat een grote belangstelling, zowel in Venray als ver daar buiten. De organisatoren verwachten dan ook dat beide avonden spoedig uit verkocht zullen zijn. De kaartvoor- verkoop start op 12 oktober bij Rabobank Venray-Oostrum, Café 't Upke. Café Het Podium en Sigarenhuis Jansen. Staanplaatsen kosten ƒ22.50 en zitplaatsen ƒ27.50. Muziekschool Venray Het is nu een jaar geleden dat de Vlaamse musicoloog en voor drachtskunstenaar Jos Meersman een voordracht hield in de Muziekschool Venray. Voor een bui tengewoon enthousiast publiek liet hij toen de componist Franz Schubert tot leven gekomen. De wijze waarop hij dal deed, m.b.v. muziekfragmenten, anekdotes en een goed gevoel voor drama, was zo indrukwekkend dal hij dit jaar opnieuw uitgenodigd is. Ditmaal staat Mozart centraal. Jos Meersmans: 'Als een sprookje begint hel levensverhaal van Mozart. De verbeelding kan niet ongemoeid blijven bij de schitteren de reisverhalen vanuit Salzburg naar Wenen. Parijs. Londen en Italië. We maken kennis met de fenomenale muzikale ontplooiing van de jonge Mozart en er wordt ingegaan op de vraag waarom Mozart zo uniek is. Zijn er tegenwoordig geen wonder kinderen meer?' Zondag I I oktober om I 1.30 uur in de aula van de Muziekschool Venray Toegangsprijs: voor leerlin gen Muziekschool gratis. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Sommige risico's horen gewoon bij het ondernemerschap. Maar arbeidsonge schiktheid, daar moet je echt wat aan doen. De Rabobank adviseerde mij het InkomensZekerPlan van Interpolis. Dat garandeert een vast bedrag per maand, ongeacht de hoogte of laagte van de wette lijke uitkering. En ik zit er niet levenslang aan vast. Kijk, daar hou ik van: vrijheid en tóch zekerheid! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530247 tel.(0478)530452 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl De Roermondse band Into Seven speelt op zondag I I oktober in café De Bonte Koe in Venray. Het optre den begint om 20.00 uur, de entree is vijf gulden. Into Seven maakt melodieuse popmuziek, waarbij sfeer, passie en dynamiek belangrij ke ingrediënten vormen. De songs komen tot stand volgens het traditio nele couplet-refrein-popprincipe, waarbij componist Stan Peters zich bedient van lekker in het gehoor lig gende melodieën. Meerstemmige vocalen en het gebruik van ham- mond-orgel en fender rhodes zijn daarnaast kenmerkend voor het geluid van de band. Into Seven bestaat uit Stan Peters (zang/gitaar). Antoine Kollee (keyboards/zang). Paul Klaessen (bas) en Arno Guveau (drums/zang). Op zaterdag 10 oktober geeft de Noord-Limburgse dance-sensatie Unyx een concert in jongerencen trum Gryphus in Vierlingsbeek. Razendsnelle breakbeats, harde techno, lome drum 'n' bass, felle punkrock en rappe hiphop. Zie daar de ingrediënten voor een heerlijk avondje Unyx. Vette beats en weirde samples. Dit jonge kwartet - gemid delde leeftijd 19 jaar - is pas sinds 1997 actief en staat aan de voor avond van een landelijke doorbraak: de band stond begin juli op het grote Metropolis-festival in Rotterdam, staat momenteel in de halve finale van de Grote Prijs van Nederland en de onlangs verschenen debuur-cd Cosmic E.P kreeg alom lovende kri tieken. Voor en na het optreden van Unyx meldt de Nijmeegse dj Recycle zich achter de draaitafels, recycle is een van de vaste dj's van de Beatwise- avonden in het Nijmeegse Doornroosje en bewijst daar regel matig dat hij de beats uitstekend weet te vinden. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. CABARET In het seizoen 98/99 heeft Gryphus weer enkele prachtige cabaretvoorstellingen op het pro gramma staan. Als eerste in deze reeks is het de. beurt aan Eric Kol Ier. Op vrijdag 16 oktober speelt hij zijn tweede programma Juichen in Gryphus. Eric Koller duikt tijdens zijn mimische cabaretvoorstelling van de ene personage in de ander. Zo is hij onder andere een bijziende golf- speler, een deerne op kaplaarzen die een missverkiezing probeert te win nen en een jongen die plotseling niet meer van de duikplank durft. Ook zonder woorden weet hij zijn publiek onbedaarlijk aan het lachen te krijgen. De jonge theatermaker is verwant vaan collega's als Alex d'Electrique. Jim van der Woude en Waardenberg De Jong. Kaarten voor deze voorstelling kosten ƒ12,50 en zijn vanaf heden in Gryphus te koop op telefonisch tc reserveren via 0478-631802 of 631529. Meer informatie over het concert en de cabaretvoorstelling is te vin den op Internet http://come.to/gryp- hus Op zaterdag 10 oktober zal de driemansformatie Lovebite uit Zwolle optreden met in het voorpro gramma de viermansformatie Error uit Egchel. Error zal nummers spe len in het genre hardcore-punk. De band Lovebite speelt punkco- recitytrash zoals ze het noemen. De band was de afgelopen maanden niet alleen succesvol als support act van de Heideroosjes waarmee zij een kleine tour deden. Daarnaast stonden zijn in voorprogramma's van o.a. I against I. Undeclinable Ambuscade. Herman Brood en The Exploited. Vorig jaar lanceerde Lovebite hun nieuwe cd 'greatest hits" of 'shit'?, een studio-album dat staat als een huis. De jongens van Lovebite staan er om bekend dat ze elke week op de planken staan en dat lukt ze nu alweer bijna zeven jaar lang en voorlopig zal dat niet veranderen. De Zwollse Courant beschreef hun optredens als een op hol gesla gen trein en dat heeft menig zaaltje PEEL EN MAAS 'n abonnement waard en/of zaal inmiddels kunnen beves tigen. Muziekblad OOR over Lovebite's cd: 'Uiterst doeltreffend en adrena line opwekkend'. Oftewel een optreden wat je niet mag missen. Dus zaterdag 10 oktober in de Jera'70 in Ysselselsteyn: Lovebite met support act Error. Zaal open om 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Toegang zoals altijd op zaterdag vanaf 14 jaar en ouder. Nadat zondag jl. MMSK St. Petrus Banden met een muzikale wandeling door de kom van Oirlo het jaarlijkse Muziektoernooi van de Gemeentelijk Muziekkorpsen had ingeblazen, en voorzitter H. Poels- Peters het toernooi had geopend, kon men de hele dag genieten van HAFA-muziek van hoog gehalte. Dat de HAFA-muziek in Venray op hoog peil is gekomen bleek uit de uitgevoerde werken, waarvan het talrijk aanwezige publiek zichtbaar genoot. Ook de percussionuitvoerin- gen oogstten veel bewondering van wege de vele effecten die met aller lei soorten slagwerk kunnen worden bereikt. Het Gemeentetoernooi 1998 mag dan ook als geslaagd worden beschouwd. De variatie in repertoire bij de diverse korpsen maakt van dit toernooi een levendig geheel dat voor het publiek aangenaam is om te beluisteren. De organisatie was in handen van muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo en prima verzorgd en gemeenschapshuis De Linde was herschapen in een echte muziektem- pel. De uitslagen van de beoordeling door jurylid Lex van Diepen uit Arnhem waren als volgt: Drumband van Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo: geen beoorde ling Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo: goed/zeer goed Jeugdorkest Koninklijke Harmonie Euterpe Venray: voldoende Koninklijke Harmonie Euterpe Venray: ruim voldoende Drumband van Koninklijke Harmonie Euterpe Venray: goed Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum: 2x ruim voldoende Tamboerkorps van Harmonie Sub Matris Tutela: goed Drumband fanfare De Peelklank Ysselsteyn: zeer goed Drumband van Harmonie St. Catharina: ruim voldoende/ goed Harmonie St. Catharina Leunen/Veulen/Heide: goed Fanfare Dorpsklank Castenray: vol doende Drumband Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo: zeer goed Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo: goed/zeer goed. Zondag 11 oktober zal de Schola Cantorum van het Ward-instituut met gregoriaanse gezangen de eucharistieviering opluisteren in de Si. Willibrorduskerk te Geysteren. De viering begint om 10.00 uur. Uitgevoerd worden de gezangen van de 28e Zondag door het jaar. Voor kenners de mis 'Si iniquitates'. De schola staat op deze dag onder de muzikale leiding van Cyriel Tonnaer. Kenners van het gregoriaans weten deze mis 'Si iniquitates' zeer te waarderen en zullen daarom zeker aanwezig willen zijn om deze mag nifieke muziek te beluisteren. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R, Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: R. GABELER Allegrostraat 43. tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes. R. Keij/.er. L. Keij/.er-Bors. G. van Loon. E. de Muinek Keizer. M. Van Straaten. J. de Vocht: M. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data hij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur lot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V, Geurts. R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op. aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3