EN BUITEN- in 'Ik wil graag beleggen, maar wel met de nodige zekerheden. Daarom kies ik voor RG AEX GarantFund' Nieuwe reinigingsmachines voor City Stomerij Venray Gemeente koopt grond en panden Verhoeven Venray Presentatie voor verenigingen en stichtingen Open dag bij Frans Maas in Oostrum Tweede Kamerlid Theo Meijer onthult beste landbouwleuzen Even voorstellen: Stichting Innovatief Platteland Venray e.o. Nieuwbouw vanwege maten afgekeurd Oud papier Inbraak in woning Speciale Indië-avond peel en maas donderdag 1 oktober 1998 - Pagina 11 Maandaa 5 oktober ABN-AMRO Bank. Mathijsen [Wcijs Notarissen en Deloitte Touche Accountants en Belastingadviseurs te Venray orga niseren 5 oktober 1998 in Hotel Asteria een presentatie voor vereni gingen en stichtingen werkzaam op het"terrein van sport, cultuur en [jecreutic. |n Nederland zijn ongeveer I.IO.OOO verenigingen en stichtingen Ingeschreven in de registers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Verenigingen en stichtin gen hebben van rechtswege een bestuur. De bestuursleden krijgen in benemende mate te maken met juri dische. fiscale, bancaire en assuran tie vraagstukken. Als bestuurslid van uw vereniging of stichting wenst u vanzelfsprekend op de hoogte te zijn van uw verplichtingen en verantwoordelijkheden. Hierbij wordt echter geconstateerd, dat de Regelgevingen en de hedendaagse ontwikkelingen het besturen van een vereniging of stichting steeds complexer maakt. Bovengenoemde dienstverleners willen u. ieder op hun specifiek vakgebied, inzicht bieden om hel besturen van uw ver eniging of stichting te vergemakke lijken en mogelijk te blijven maken. Notaris mr. H.J.M.E Mathijsen zal ingaan op de volledige dan wel beperkte rechtsbevoegdheid, dat wil zeggen in hoeverre de bestuurders van een vereniging persoonlijk aan sprakelijk kunnen worden gesteld voor de verplichtingen van de ver eniging of stichting. Daarnaast wordt de interne en externe werking van (hoofdelijke) aansprakelijkheid op basis van behcersdaden van indi viduele bestuursleden uiteengezel. In het uiterste geval kunnen beheersdaden van een individueel bestuurslid zelfs als onrechtmatige daad worden aangemerkt. Om der gelijke situaties te voorkomen dient aandacht te worden besteed aan de inhoud van de statuten, inschrijving hij de Kamer van Koophandel en notulering van de bestuursbesluiten. Een vereniging of stichting ont plooit activiteiten, waaruit middelen worden gegenereerd om het beoog de doel te kunnen bereiken. De heer Mr. G.J.J. Biermans zal ingaan op de belastingplicht terzake van de omzetbelasting en de vennoot schapsbelasting op basis van deze activiteiten. Daarnaast zullen de vrijstellingen worden toegelicht. Het doel kan vaak alleen worden gerealiseerd door inzet van vrijwilli gers. Het belonen van de arbeidsin zet van het bestuur en leden kent echter haar beperkingen. Om toch een vergoeding ter beschikking te kunnen stellen, kan gebruik worden gemaakt van een onbelaste vergoe ding of onkostenvergoeding. Tenslotte kan onder bepaalde voor waarden, welke nader worden toe gelicht. tot een dienstbetrekking van de stichting of vereniging met de bestuursleden worden geconclu deerd. Als gevolg van de activiteiten van de vereniging of stichting zullen kasstromen ontstaan. De heer M.M.F. Meens zal de bestuursfacili- teilen die ABN-AMRO biedt voor verenigingen en stichtingen nader uitdiepen. Uitgaande van een reke ning-courantovereenkomst kan ABN-AMRO u ten dienste staan op hel gebied van het automatisch incasseren, het telebankieren, het renderend beleggen van liquidi teiten alsmede het verstrekken van financieringen voor investeringen. Zo kunnen bepaalde financieringen met behulp van een waarborgfonds worden gerealiseerd. Om bij te blijven in de ontwikke lingen met betrekking tot uw bestuursfunctie is het belangrijk op een gestructureerde wijze kennis te nemen van de aandachtsgebieden. De dienstverleners bieden u aan geheel kosteloos hiervan kennis te nemen. Mocht u onverhoopt geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kunt u zich telefonisch of met een faxbericht aanmelden voor het pre sentatie. Mathijsen Weijs Notarissen, tel: (0478) 586100. fax: (0478) 589866; ABN-AMRO Bank. tel: (0478) 582441, fax: (0478) 587135: Deloitte Touche Accountants en Belastingadviseurs, tel: (0478) 583135. fax: (0478) 510888. jde- En wie versterkt het logistieke team? Zaterdag 10 oktober organi- gedjseert Frans Maas Logistics in Oostrum in samenwerking met Capac Uitzendbureau, Tempo- Team Uitzendbureau en Werknet Uitzendbureau een Open Dag tour iedereen die interesse heeft voor het werken in de logistieke sector. Frans Maas Logistics is een van Europa's grootste logistieke dienst verlener. In Europa zijn er zo'n COO mensen werkzaam. De werk- imheden die in Oostrum worden jrricht vinden plaats voor een )te fabrikant van kopieerappara- i. De 250 medewerkers van Frans (aas in Oostrum zorgen er dage- Jks voor dat kopieer- en faxappara- Crflen en toebehoren getest, verpakt en |op het juiste tijdstip op de plaats van [stemming bij de klant arriveren. iOm aan de hoge kwaliteitseisen jn aan de groeiende vraag te kunnen lldoen is Frans Maas Logistics in istrum op zoek naar nieuwe code 's. Tijdens de Open Dag worden de werkzaamheden duidelijk gede monstreerd en is er mogelijkheid tot jet stellen van vragen. Zo kunt u ijpeii hoe een fax en een kleurenprin- jfr'L'cr getest worden en hoe een f'opieerapparaat verpakt wordt, {ódat het niet beschadigt tijdens hel 'ervoer. Ook laten wij u zien hoe trans Maas de gebruikte onderdelen Jan'de kopieerapparaten weercon- roteert voor hergebruik (voor aclu- Ie vacatures bij Frans Maas zie onze advertentie elders in deze rant). De werkzaamheden bij Frans daas zijn voor lange tijd en kunnen zowel fulltime als parttime worden uitgevoerd. Er zijn mogelijkheden voor degenen die in dagdienst of in avonddienst willen werken, maar ook in een twee-ploegendienst kunt aan de slag. De Open Dag wordt gehouden bij 'rans Maas Logistics aan de Witte nnenweg I in Oostrum. U bent van harte welkom op zaterdag 10 oktober tussen 10.30 en 13.30 uur. Om inschatting te maken van het aantal bezoekers, vragen wij u zich van te voren telefonisch aan melden hij Tempo-Team (ilzendbureau. tel. 0478-511733. Geen veiligheidsgordel om Vrijdagmorgen zijn op de Noordsingel 7 automobilisten wkeurd. die geen veiligheidsgordel droegen. De politie controleerde 'issen half elf en twaalf uur. De controles zullen de komende lijd vaker plaats vinden. Het was maandag even passen en nieten aan de Julianasingel. Bij City Stomerij Venray werden twee nieuwe reinigingsmachines afgeleverd van het Duitse top merk Böwe. City Stomerij bewijst met de aanschaf van de reini gingsmachines opnieuw tot de meest vooruitstrevende bedrijven in haar branche te behoren. Het Venrayse bedrijf valt onder de werking van de strenge regelge ving van de Algemene Maatregel van Bestuur (AMvB) voor de sto merijbranche. Bij de reiniging van textiel wordt per chloor ethy- leen gebruikt, een middel dat in hoge concentraties niet goed is voor het milieu. Met de nieuwste reinigingsmachines wordt het per- gebruik tot een absoluut mini mum teruggedrongen en daarmee het milieu gespaard. De nieuwe Böwe-machines zijn voorzien van een volledig gesloten circuit en zijn daarnaast volledig computer gestuurd. Beide machines zorgen bovendien voor nog betere reini gingsresultaten. Naast de reini ging van kleding verzorgt CSV ook de reiniging van vloerkleden, dekens, dekbedden, gordijnen etc. Ook voor kledingreparaties en fournituren vinden steeds meer mensen de weg naar het bedrijf, dat sinds 1994 aan de Julianasingel in Venray is geves tigd. Eigenaresse is Loes Goumans die al bijna 25 jaar in deze branche werkzaam is. CSV heeft een ééndagsservice en een eigen bezorgdienst. NijsenGranico promoot veehouderij met slogans op buikwagens CDA-Tweede Kamerlid Theo Meijer onthult tijdens de Agribeurs in de Brabanthallen in Den Bosch de beste slogans om het imago van de landbouw te verbeteren. Hij doet dat op dins dag 13 oktober om 20.00 uur in de stand van mcngvoederleveran- cier Nijsen/Granico. Dit Noord- Limburgse mengvoederbedrijf promoot de veehouderij met slo gans op buikwagens. Boeren en burgers konden het afgelopen half jaar suggesties voor slogans aan dragen. Nijsen/Granico koos daaruit de meest aansprekende leuzen om de campagne mee voort te zetten en beloont de bedenkers met een cadeaubon. Naast de presentatie van eigen producten en diensten wil Nijsen/Granico tijdens de beurs vooral de milieutechnische, econo mische en maatschappelijke beteke nis van de landbouw uitdragen, als woordvoerder landbouw benadrukt Meijer met de prijsuitreiking het belang van imagoverbetering voor de sector. RIJDENDE RECLAME De buikwagens van Nijse/Granico rijden al ruim een half jaar door Zuidoost Nederland en een deel van België met leuzen als' veehouderij de economische motor', 'onze natuur heeft hoeren nodig' en "vee houderij voorkomt verspilling'. Adjunct-directeur Arno van de La:,r van Nijsen/Granico licht deze spraakmakende campagne toe: 'We zien ons eigen bedrijf als 'specialist in vernieuwing'. Wij hielden ons bijvoorbeeld als een van de eerste mengvoederbedrijven bezig met foodrecycling. Naast vernieuwing van onze eigen producten en dien sten stimuleren we ook graag nieu we ideeën in onze sector. Zo kwa men we op de gedachte om de vee houderij te profileren met leuzen op onze buikwagens. We gebruiken meerdere slogans en vervangen deze regelmatig. Zo hopen we dat de consument speciaal gaat letten op deze teksten. In de toekomst gebrui ken we ook slogans die de kwaliteit en smaak van het eindproduct bena drukken. We betrekken burgers en boeren bewust bij het denken over slogans voor onze sector. Hel afge lopen jaar is de veehouderij regel matig negatief in het nieuws geweest. Als insiders weten wij dat de sector en de veehouders beter verdienen. Nijsen/Granico hoopt met deze rijdende reclame hieraan bij te dragen'. Snelheidsovertreders Bij een radarcontrole op de Wanssumseweg in Oostrum heeft de politie dinsdagmorgen 60 bekeurin gen opgemaakt onder de 671 voor bijgangers. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 140 km per uur. De limiet betreft 50 km per uur Bij een controle op de Henri Dunanlstraal in Venray werden dinsdagmiddag 45 bekeuringen opgemaakt onder de 352 passanten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 91 km per uur. waar slechts 50 is toegestaan Op de Albionstraat in Leunen vielen dinsdagmiddag I7van de 420 bestuurders door de mand. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 77 km/uur. waar een limiet van 50 km geldt. Tot slot werd bij een snelheids controle op de Noordsingel in Venray 22 keer bekeurd voor te hard rijden. Er passeerden I 13 voertuigen en de hoogst gemeten snelheid bedroeg 74 km waar 50 km is toegestaan. LANDWEERT III Maandag 5 oktober wordt er in Land weert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraagd wordt om hel papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. ANTONIUSVELD Zoals bekend wordt er bij u in de wijk. ten behoeve van de Venrayse basketbalvereniging Jumpers '76 oud papier opgehaald en wel op elke eerste vrijdag van de maand. De eerstvolgende dag dal er papier opgehaald wordt is dus vrijdag 2 oktober a.s. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld in dozen of in plastic zakken (maar natuurlijk lie ver dozen) vanaf 13.00 uur buiten te zetten. De volgende vrijdagen kunt u alvast noteren: 6 november en 4 december. Contactpersoon: dhr. Henk Hendriks. Kloosterhof 30, tel. 585415. Wij danken u bij voorbaat. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel. Bernhardstraat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten. Nadere info bij Jac Linders. lel. 588411 of Peter Bouwmans. tel. 589134. Onbekenden hebben dinsdagmid dag ingebroken in een woning aan het Kennedyplein in Venray waarbij een geldbedrag van enkele duizen den guldens is ontvreemd. Het is nog onbekend op welke wijze de toegang tot de woning werd verschaft, er waren geen braaksporen zichtbaar. In de woning werd veel schade aangericht. De politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stel len. Ook op zaterdag bent u van harte op onze kantoren in Robeco introduceert RG AEX GarantFund okt. 98/05. Een veilige belegging waarmee u profiteert van de stijgingen van de AEX- index terwijl uw risico beperk blijft. KoersKliks stellen namelijk uw winst veilig, zodra de AEX met een van te voren bepaald percentage is gestegen. Uw winst kan u dan niet meer ontgaan, zelfs al daalt daarna de AEX. Bovendien zorgt verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen welkom tussen 10.00-13.00 uur Leunen en Venray. de minimum garantiewaarde (ƒ100,-) ervoor dat een groot deel van uw inleg wordt beschermd. Inschrijven? Dit kan tot en met 12 oktober 1998, 17.00 uur. Het aantal participaties is echter gelimiteerd. Informeer dus snel bij de adviseur van uw Rabobank of kijk op internet: www.rabo- bank.nl. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530456 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl De gemeente gaat over tot de aankoop van gronden en panden van het bedrijf Verhoeven Venray BV. Het gaat om een transactie waarbij een bedrag van in totaal 749.000 gulden is gemoeid. De aankoop is nodig om de plannen in Vlakwater II, de Brabander en Jerusalem verder te ontwikkelen. De aankoop betreft onder andere vier percelen met een totale opper vlakte van ruim anderhalf hectare grond in Vlakwater II en nog eens 0.15 hectare in het plan. de Brabander voor de prijs van 429.000 gulden. De bouwgrondprijs bedraagt 25 gulden per m2. In de transactie is afgemaakt dat de gemeente in de plannen Vlakwater II en de Brabander aan Verhoeven Venray BV in totaal 15 bouwkavels voor de verkoop beschikbaar stelt. Na de aankoop van de gronden in Vlakwater II kan de gemeente het gebied verder ontsluiten en over gaan tot het verkavelen en uitgeven van de bouwkavels. De aankoop in de Brabander is nodig om tezijner- tijd de hoofdontsluilingsweg in dal plan aan te kunnen leggen. De gemeente koop! daarnaast het pand van Verhoeven aan de Raadhuisstraat 9. De verkoopprijs bedraagt 320.000 gulden. Het gaat hier om twee percelen grond met een oppervlakte van 605 m2. De daarop leegstaande gebouwen (woon/winkelhuis/bakkerij, diep vriesruimte en garage/berging) wor den na aankoop door de gemeente gesloopt. Met de aankoop en sloop van de gebouwen kan hel plan Jerusalem verder gestalte worden gegeven. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Voetrefiexzonelherapie Oorrellexzonelherapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) SchoulcnsToatje 16 VENRAY TEL 0478-589295 Bond van Wapenbroeders afde ling Venray e.o. Hierbij nodigt het bestuur van de afdeling Venray en Omgeving haar leden, partners doch ook iedere geïnteresseerde uit voor deze spe ciale Indië-avond op maandag 5 oktober om 20.00 uur in zaal 't Brugeind. Hoofdstraat te Meerlo. Op het programma staat een specia le Indië-avond. Oud-Indië veteraan Bob Cats, majoor (Tit.)b.d. uit Bussum. is de conservator van het Museum van de Intendance en staat bekend om zijn uitgebreide.en gedetailleerde kennis over militaire emblemen, uitmonste ringen en eretekens, waarover hij verschillende publicaties schreef. Hij zal op speciaal verzoek voor de Venrayse Wapenbroeders een unie ke lezing met tentoonstelling ver zorgen. getiteld: 'Militaire heraldiek in de tropen'. De organisatie van KNIL/KL en Mariniers in de periode 1945-1950 zal worden uitgelegd en de specifie ke uitmonstering van de militairen: de zg. 'Indië-schildjes/emblemen' (voorgeschiedenis en symboliek). Bob Cats zal zijn unieke collectie tentoonstellen, die na zijn lezing kan worden bekeken en bewonderd, waarbij menig voorwerp herkend zal worden en ongetwijfeld vele herinneringen zullen worden opge haald. Samenvattend: dit belooft een unieke Indië-avond te worden, waarop alle Indië veteranen en andere belangstellenden bijzonder welkom zijn. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Tijdens de presentatie van de land- en tuinbouwvisie voor Venray en Meerlo-Wanssum. vorige week donderdag in Ysselsteyn. werd tevens een nieuwe stichting aan het publiek voorgesteld. De Stichting Innovatief Platteland Venray e.o.. die medio augustus werd opgericht, heeft tot doel om met alle betrokken partijen invulling te geven aan de wensen van de consument en maat schappij op het gebied van ruimte, water, milieu en welzijn, zonder daarbij de individuele bedrijfs voering uit het oog te verliezen. Het bestuur bestaat uil agrariërs, die eveneens lid zijn van de LLTB kring Venray. Alle vernieuwende ontwik kelingen die de agrarische bedrijven meer toekomstperspectief bieden, zullen door de stichting nauwlettend gevolgd en gestimuleerd worden. Innovatie staat centraal door het sti muleren en uitvoeren van projecten, hel bundelen van deskundigheid en het geven van goede voorlichting. De stichting is van plan om daad werkelijk actie te ondernemen, die tot navolging leidt. Boeren en tuin ders gaan in werkgroepen zelf met projecten aan de slag. de stichting biedt ondersteuning door begelei ding. bewaking en financiering.^ Op dit moment zijn er al enkele projecten in volle gang op het gebied van milieu, water en minera len. Het gaat om de volgende ini tiatieven: beregenen op maat. water- conservering. mineraienscore. Ook wordt veel waarde gehecht aan dynamiek en bedrijfsontwikkeling. Zaken als me>thewerking op het bedrijf, streekproducten, recreatie, erfbeplanting en diervriendelijke productiemethoden krijgen veel aandacht. In de enquête voor de land- en tuinbouwvisie maakten vele agra riërs kenbaar innovatieve ideeën te hebben. De stichting is - onder het motto 'bundeling van kracht maakt macht' - op zoek naar die mensen, zodat er een project op poten kan worden gezet dat een grotere kans van slagen heeft. Degenen die vori ge week donderdag na afloop van de presentatie van de land- en tuin bouwvisie een bclangstellingsregis- tratieformulier hebben meege nomen. kunnen dat inleveren hij Rabobank Zevenrode in Leunen. Er mag geen tweede woning komen op een stuk grond aan de De Cocq van Haeftenstraat in Meerlo. Dal heeft de Raad van State in Den Haag onlangs bekendgemaakt. Een inwoner van Meerlo splitste zijn grond aan de De Cocq van Haeftenstraat om op de vrijgekomen bouwgrond een tweede vrijstaand huis neer te zetten. Nadat de gemeente een bouwvergunning wei gerde. ging de man naar de recht bank. Daar kreeg hij ongelijk omdat de grond volgens de rechtbank nog steeds als een geheel moet worden gezien en een tweede huis daarop dus met is toegestaan. De Raad van State bevestigt de conclusie van de rechtbank dat de vergunning moet worden gewei gerd. Alleen de redenen van de rechtbank onderschrijft de Raad van State niet. Volgens de uitspraak van de Raad is het mogelijk een stuk grond in twee bouwpercelen te split sen ln dit geval kon de nieuwbouw echter niet meer voldoen aan de ver plichte afmetingen zoals die in het bestemmingsplan 'Kern Meerlo' zijn vastgelegd. Volgens de voor schriften van dit plan moeten huizen tenminste vijftien meter breed zijn en drie meter van de rand van de bouwgrond staan. De grond van de De Cocq van Haeftenstraat is na afsplitsing echter te smal om te vol doen aan die afmetingen. Zelfs een afwijking van de malen met tien procent, zoals de gemeente die nog toestaat, is voor deze nieuwbouw niet haalbaar. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of' telefonisch 582727 Min. leeftijd 13 jaar

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11