Venray bruist van de activiteiten Vrije Academie heeft nieuwe danslerares Nieuwe Hof van Loon Een uitgelezen locatie voor feesten en partijen uw Platform Lage Inkomens Venray organiseert een cursus 'Omgaan met geld' Kruiwagen-actie Henseniusplein Promotion Pompoen wedstrij d voor kinderen bij Intratuin Dieren bescherming zoek collectanten Jaarlijkse inloopmorgen peuter speelzalen Spreek je uit in de Jonge Jury Omroep Venray Bloemschik demonstratie in boekhandel Van den Munckhof Doe mee met het literair café peel en maas donderdag 24 september 1998 - Pagina 7 27 september Modekoopzondag Venray A.s. zondag zijn de winkels in het centrum van Venray van 12.00 lot 17.00 uur geopend, het winke lend publiek kan genieten van modeshows, snuffelen op de boe kenmarkt, een expositie over 100 jaar bankieren bezichtigen of naar een kunsttentoonstelling gaan. De horecagelegenheden zullen tij dens de modekoopzondag geopend zijn. Bij goed weer kan het winke lend publiek op één van de ver warmde terrassen een drankje of een hapje gebruiken. Op verschillende locaties in het centrum zullen draai orgels voor sfeervolle muziek zor gen. Het parkeren in Venray is de hele dag gratis. WERVELENDE MODESHOWS Thomasen Mode. Berden Mode. Secondo en Ricor geven op de Grote Markt een aantal wervelende modeshows. Om 13.00. 14.00. 13.00 en 16.00 uur showen model len van het modellenbureau Cachet uil Eindhoven sportieve en klassie ke kleding voor jong en oud. Bloemenhuis Angèle zorgt voor de bloemstukken op het podium. Lucienne Cordang. één van de orga nisatoren van de shows: 'Hel nieu we modeseizoen komt er weer aan. De modekoopzondag is een ideale gelegenheid om de nieuwste trends te laten zien. Dit najaar heeft de mode een sportief karakter. Met voor iedereen wal wils'. BOEKENMARKT Venray Initiatief organiseert op het Schouwburgplein voor de eerste keer een boekenmarkt. Ruim twintig hobbyisten bieden tussen 14.00 en 17.00 uur niet alleen boeken, maar ook lp's. cd's en bladmuziek voor de verkoop aan. Leden van het boekbindersgilde geven een demon stratie boekbinden. De VVV organiseert om 14.00 uur vanaf het Schouwburgplein een poëziewandeling langs een aantal beelden in Venray. Het Literair Café heeft een boekje samengesteld met gedichten over de Venrayse beelden, dat op de boekenmarkt verkrijgbaar is. EXPOSITIE 100 JAAR BANKIEREN Rabobank Venray-Oostrum start op koopzondag met een expositie over 100 jaar bankieren. De exposi tie is in de hal van de Rabobank aan het Schouwburgplein te bezichtigen. Leden van de folkloristische dans groep De Hakkespits - in Venrayse klederdracht - zullen de sfeer van vroeger laten herleven. Op koop zondag is de expositie van 12.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Na de koopzondag tijdens de openings uren van de bank. De expositie zal tot en met 4 januari 1999 duren. KUNST- EN AMBACHTSTENTENTOONST ELLING •s Middags van 13.00 tot 17.00 uur exposeren 17 kunstenaars met een kunst- en ambachtstentoonstel ling in Conferentiecentrum De Witte Hoeve. Kunstliefhebbers kun nen voorwerpen van keramiek en hout. olieverfschilderijen, sieraden en tiffany-voorwerpen in glas en' lood - bewonderen. De Venrayse Annie Thijssen exposeert haar pop pen en zal haar werk ook demon streren. In de week na Werelddierendag, 5 t/m 10 oktober,-organiseert de Dierenbescherming afdeling Venray e.o. weer de jaarlijkse col lecte. De afdeling heeft voor al haar activiteiten dringend finan ciële middelen nodig. De afdeling bestaat uit de volgende gemeen ten: Sevenum, Horst, Broekhuizen, Bergen, Meerlo- Wanssum, Venray, St. Anthonis en Vierlingsbeek. De Dierenbescherming is finan cieel afhankelijk van contributies, donaties en collectes. Om alle plan nen te realiseren is er veel geld nodig. De Dierenbescherming afd. Venray en omstreken komt op voor alle dieren in de regio. Zo steunt de afdeling het Dierenopvang Op de Smakierheide in Venray-Smakt. Ze heeft een goed draaiende klachten en infolijn. ondersteunt de DierenAmbulance in de regio en heeft een afdeling Kids for Animals die nog fors aangezet moet worden. Er zitten nog veel plannen in de koker, echter er is veel geld voor nodig. Om zoveel mogelijk gemeen ten en kerkdorpen te bezoeken heeft de Dierenbescherming veel collec- tantennodig. Middels deze publica tie roep de Dierenbescherming men sen op om mee te doen aan de collecte. Mensen die de afdeling willen helpen met de collecte zijn van harte welkom en kunnen contact opne men via tel.nr. 0478-546666. Zaterdag 3 oktober a.s. organise ren de peuterspeelzalen van de Stichting Peulerspeelzalen Venray een inloopmorgen. Ouders, opa en oma en anderen zijn welkom om een kijkje te nemen op de peuter speelzaal die hun peuter bezoekt. Ook ouders en peuters die de peu terspeelzaal nog niet bezoeken kun nen een kijkje komen nemen. Er zijn allerlei leuke activiteiten voor peu ters georganiseerd. Tevens is er extra gelegenheid om uw peuter in te schrijven. Van 10.00 tot 12.00 uur bent u van harte welkom op peuterspeelzaal de Blokkendoos. Kruidenlaan 161 in Landweerl: peuterspeelzaal de Mierenhoop. Hubenhof 67 in Veltum; peuterspeelzaal de Paddestoel. Beukenlaan 6a in het centrum en peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a in het Brukske. Bibliotheeknieuws Evenals vorig jaar kunnen jon gens cn meiden in de leeftijd van 12 tol 16 jaar meedoen aan de Jonge Jury. De Zoenenjury 1998 drukte een Gouden Zoen op het boek 'De roos en het zwijn' van Anne Provoost. Een volwassenjury vond dit het mooiste 12+boek van 1997. Maar nu is het jullie beurt, welk boek vind jij om te zoenen? in de bibliotheek is een aparte hoek inge richt met de boeken die zijn ver schenen in 1996 en 1997. Er liggen ook stefnformulieren bij. Maak je persoonlijke top 5 en maak kans op een jaar lang elke week 10 gulden zakgeld. Of op een boekenbon van 25 of 50 gulden. Pak de Shock Your Parents Read A Book gids mee. Hierin staan een aantal van de boeken die je kunt jureren. Enkele thema's zijn: avontuur, vriendschap, liefde seks. horror, fantasy, levensproblemen. Tot ziens in de bibliotheek. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De Vrije Academie in Venray, met daaraan verbonden dans- en balletlessen, start dit seizoen niet een nieuwe lerares dans. Karin Janssen, die deze lessen jarenlang verzorgde, is wegens werkzaam heden buiten Venray gestopt met de lessen. De nieuwe lerares is Myrna v.d. Bosch, die inmiddels met veel enthousiasme van start is gegaan. Myrna. 22 jaar. is afkomstig uit Ommel en danst al sinds haar vierde jaar klassiek ballet maar ook moder ne jazz. spitzen en caractère. Al op haar twaalfde jaar kon ze terecht op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. waar ze enkele jaren een opleiding volgde. Via Venlo is ze uiteindelijk op de Hogeschool voor Kunsten in Arnhem terechtgeko men. Aan die school werd ze aange nomen voor de opleiding uitvoerend theaterdans. In Arnhem werkte ze met diverse choreografen zoals Alan Land. Ton Wiggers, Ted Brandsen. Kirsten Debrock en Ben Bergmans. Tijdens de opleiding kreeg Myrna te maken met verschillende aspecten zoals drama, dansgeschiedenis, muziek, anatomie, improvisatie etc. Het afgelopen half jaar heeft ze in Arnhem een groots kunstproject op een middelbare school begeleid. Lesgeven is voor haar een nieuwe uitdaging. "Het leuke aan lesgeven is dat je je techniek en dansplezier over kunt dragen aan anderen", aldus Mvma v.d. Bosch. Na tien jaar op de klassieke manier gewerkt te hebben, heeft het ondernemers-kwartet Ben en Mariet Verheijen en Hendrie en Helniy Kleinlugtenbeld van het Hof van Loon besloten een grote stap te nemen. Ze hebben als het ware een geheel nieuw bedrijf opgezet. De metamorfose Van roze linnen naar geuite lakens, van klassieke gordij nen met draperieën naar geel/oranje gordijnen. De kleuren waren wit en crème, nu zijn ze terracotta, geel. groen en blauw, maar dan wel ouderwetse kleuren. En dat ouder wetse komt in de decoraties ook weer naar voren: spullen uil groot moeders tijd. herkenbaar voor ieder een en negen kasten vol met oude ingebonden boeken, ongeveer 3.000. Of u erin mag lezen als u te gast bent? Waarom niet. er staan boeken bij die u misschien in jaren niet meer gezien heeft, of die u al jaren zoekt. Maar de hele avond lezen is niet de bedoeling. Feesten, lekker eten en drinken en veel lachen. Dat is het nieuwe Hof van Loon. Met kwaliteit, service en organisatie van de bovenste plank, zoals dat altijd geweest is. Alles wat er maar te vieren valt wordt lot in de puntjes verzorgd, cn natuurlijk aan gepast aan de individuele wensen. Bruiloft in een unieke locatie, een heerlijk ongedwongen verjaardag, 'n uitbundig personeelsfeest of een familiebijeenkomst met leuke acti viteiten. Alles is mogelijk. Nieuw zijn de intekenfecsten: op vastgestelde data zijn feesten geor ganiseerd met eten. drinken en entertainment all-in. De Surprise Party: swingen bij de livc-show- band, vermaak door entertainers, gokken in hei casino en heerlijk eten van de diverse buffetten en uiteraard onbeperkt drinken. Voor de genieters is er het Cabareteten: een 4 gangen diner buffet met een showband voor de nodige dansmuziek en een voorstel ling van een heus cabaret-gezel schap. Ook hierbij onbeperkt drin gen. Wie lekker wil snoepen moet beslist naar de High Tea komen. Echte sandwiches, scones, muffins, zoete taartjes, hartige hapjes en ger ookte vis worden geserveerd met diverse soorten thee, mineraalwater en wijn. Steeds is er bij de High Tea een wisselende hobby-presentatie zoals kaarten maken en bloemschik ken. Mei de hele familie gezellig brun chen kan elke zondag. Een uitge breid buffel met twee soorten soep. brood en beleg, warme gerechten, toetjes, fruitsalade en diverse dran ken. Voor de kinderen is er dan een kleurwedstrijd met leuke prijzen. Inschrijven voor de feesten kan van 2 tot 200 personen. Het voor deel: alles in I prijs en I telefoontje is voldoende om een hele middag of avond georganiseerd te hebben. Wie gewoon lekker uit wil gaan eten kan elke zondag vanaf 17.00 uur terecht en op de vrijdag- en zaterdagavond als er geen feesten zijn. Elke donderdagavond kun je er Hollandse Pot eten. Op zondag 27 september houdt het Hof van Loon van 11.00 tol 20.00 uur open dag. met optredens van troubadours en een entertainer. U bent van harte welkom aan de Museumlaan 33 in Overloon. tel. 0478-641272. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 24 september gaan we in 'n Wandeling dur 't Rooise Land weer op pas met Gèrard Lucassen. Vanuit Ysselsteyn gaan we naar Leunen, Castenray, de Blakt, Oostrum en de Smakt. Gèrard vertelt ons daar o.a. over smokkelbanen door de Peel, de Kievitshoek, de Vliegert, de schans op de Blakt. de onze lieve vrouweboompjes en de Loobeekse watermolen. Met deze en nog veel meer veldnamen kunt u kennisma ken op donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur. Herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. Rond de Tafel Ouders en verzorgers in Nederland dragen de verantwoorde lijkheid voor de opvoeding van miljoenen kinde ren. Zij brengen hen manieren bij. leren wat respect is; m.a.w. waarden en normen. De maatschappij veran dert echter in een snel tempo. Ouders hebben soms minder tijd voor hun kinderen en na schooltijd wordt er meestal nog 'op afspraak' gespeeld. Er is een flinke verschui ving gekomen in het opvoedingspa troon. Kinderen worden gepland rondom carrière van vader en moe der en andere wensen als een eigen woning, vakantie enz. Er is sprake van individualisering en het wegval len van sociale controle en sociale binding. Zorg voor kinderen wordt uitbe steed aan Dag-mama's, mee-moe- ders, zorgvaders en creches en zijn dus niet meer de eerste zorg van- ouders en opvoeders. De vraag is dus: Is het gezin nog wel de hoek steen van de samenleving op dit moment? Daarover praal het team van Rond De Tafel as. zondagmiddag om 12.00 uur. Het heet hangijzer wordt besproken door ondermeer Wijtske Froonhof die zich de laatste tijd met dit onderwerp heeft bezig gehouden, (zondag 27 september 1998, 12.00 - 13.00 uur, herhaling dinsdag 29 sep tember 1998) Waar Zijn De Troubadours Gebleven Vooruitlopend op een te verschij nen CD-album verscheen er nu al een CD-single van de groep Vurrang uit Mheer (bij Maastricht) met als titel "Op 't kruuspunt van ut laeve'. De groep komt 24 september naar Omroep Venray en kunnen dan natuurlijk alles vertellen over het album. In oktober komt er een CD uit van Ad Peter Haansü! De titel is "Brabant van de Zonnige Kant". En dat is natuurlijke een heel goede reden voor Oscar om daar weer iets speciaals van te maken. Dat gaat gebeuren op donderdag 22 oktober. Zijn programma's komen rechtst reeks vanuit Café De Evenaar in Venray Poltiek is niet alles, maar alles is wel politiek Patrick van den Broeck van het CDA-Venray mag zich de beste debater noemen in onze gemeente. Hij is de winnaar van de tweede edi tie van "Het Lagerhuis" georgani seerd door de Venrayse Vrouwenraad. Daarin werd onder meer gesproken over de toekomst van Venray als dynamische indus triestad, de kosten voor kunst in Venray en de promotie van Venray. Uitzending bij Omroep Venray: zondag 27 september om 17.00 uur. Piëlhaas Liedjesfestival Vastelaovesvereniging De Piëlhaas organiseert zaterdag 26 september 't jaarlijkse liedjesfesti val. In totaal elf liedjes worden in de strijd gegooid om te behoren tot de beste vier. Deze komen op de CD te staan samen met een stuk of acht gouwe ouwe! Het festival is dit jaar in De Witte Hoeve aan de Gasstraat. U hoeft niet te proberen nog aan kaartjes te komen want die zijn alle maal uitverkocht!!! Treuren hoeft nietnatuurlijk neemt Omroep Venray weer alles op. Uitzending: dinsdag 29 september om 18.00 uur. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2 Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray: Studio-adres: St, Antoniussiraat la, 5801 AR Venray. telefoon (0478) 512362; fax: (0478) 513656; Internet; WWW.EASY.NL/LOV: E-mail: LOVENRAY^PLEX.NL PEEL EN MAAS WEEKBLAD Auteur van 'Bloemdecoraties van week tot week' Betty Kessing demonstreert Zondag 27 september zal de auteur van het boek 'Bloemdecoraties van week tot week' in boekhandel Van den Munckhof laten zien dat het voor eenieder mogelijk is wekelijks fraaie bloemdecoraties te maken. De demonstratie begint om 13.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Betty Kessing is landelijk bekend om haar cursussen bloemdecoraties maken. Hoewel haar cursussen in het Utrechtse Doorn plaatsvinden, worden ze bezocht door mensen uit heel Nederland. De cursussen van Betty Kessing zijn vooral populair omdat ze haar lessen zo vorm geeft dat elke cursist er in slaagt een- mooie decoratie te maken en mee naar huis te nemen. Ze geeft duidelijke instructies en haar enthousiasme stimuleert de cursisten enorm. De cursussen zijn niet alleen voor volwassenen, maar ook voor kinderen. BLOEMDECORATIES VAN WEEK TOT WEEK Op zondag 27 september is Betty Kessings vanaf 13.00 uur aanwezig in boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat 68 te Venray. Ze zal daar laten zien hoe eenvoudig het is decoraties uit haar boek te maken. In 'Bloemdecoraties van week tot week' zijn voor alle weken van het jaar een of meer stukken gefotografeerd en beschreven. Duidelijke stap-voor-stap instructies maken het voor eenieder mogelijk om tot een goed resultaat te komen, ook geeft de auteur tips en adviezen voor hergebruik van materialen, waardoor door het verrichten van kleine aanpassingen een compleet nieuwe decoratie gemaakt kan wor den. Uiteraard is het boek van Betty Kessing verkrijgbaar bij boekhandel Van de Munckhof. Het kost ƒ49.90. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant In de maand Trovember wordt door het Platform Lage Inkomens Venray een budgetproject georgani seerd. Deze cursus wordt gegeven op de woensdagen 3, 10. 17 en 24 november 1998. Het doel van hel budgetprojecl is mensen helpen bij hel voeren van het huishouden op financieel en huishoudelijk gebied, waardoor financiële problemen mogelijk voorkomen kunnen worden. Bovendien wordt hulp geboden aan mensen die reeds in financiële pro blemen zitten of dreigen daarin ver strikt te raken. Op de avonden zal voorlichting en advies gegeven worden over. onder andere, de volgenden onderwerpen: kostgeld, zakgeld, kleedgeld; uitko men met inkomen; verzekeringen; sparen/lenen; subsidieregelingen. Aan de hand van voorbeelden kunt u uw inkomen en uilgaven op een rijtje zetten en kijken hoe die op elkaar afgestemd kunnen worden, budgetteren met andere woorden. U kunt ook financiële problemen hebben door bijvoorbeeld verande ring in uw inkomen, een scheiding waardoor u minder geld per maand heeft, of: reeds aanwezige schulden in zo'n geval kunnen wij samen met u naar een oplossing zoeken, bijvoorbeeld door hulp te verlenen bij een aanvraag bij de Gemeentelijke Kredietbank cn een plan op te stellen om uit de schulden te komen en te blijven, U kunt zich voor deze cursus inschrijven tot 25 oktober a.s. In principe wordt dc cursus gegeven van 09.30 tot 11.15 uur voormiddag. Bij voldoende deelname bestaat ook de mogelijkheid dal in de avonduren een cursus wordt georganiseerd. Geef bij aanmelding dus duidelijk aan waar uw voorkeur naar uitgaat. Aanmelden kan zowel schriftelijk als telefonisch. U kunt natuurlijk ook bij ons langs komen tijdens de openings uren op de maandag-, dinsdag-, woensdas- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. De cursus is gratis en wordt gege ven op ons adres: Mozartstraat 20b te Venrav. lel. 0478-581332. Het Henseniusplein blijft aan de weg timmeren. Vanaf vrijdag 25 september staal opnieuw een pro motie-actie van de actieve onderne mers van dit plein op de rol: een kruiwagen-actie. Het gaat om een zogeheten weggeef-actie waarbij klanten producten van de deelne mende winkeliers kunnen verdie nen. De actie is eenvoudig voor deelnemers en ondernemers. Vanaf vrijdag worden bij aankopen stem pelkaarten uitgereikt. Op iedere kaart staan tien stem pels. Voor iedere tien gulden die wordt besteed, krij'gt de klant één stempel. Bij besteding van 100gul den is de kaart dus vol. Alle gestem pelde kaarten dienen voorzien van naam. adres en telefoonnummer worden ingeleverd bij een van de Henseniusplein Promotion winkels of kramen. Het bestuur trekt iedere week een stempelkaart en de win naar mag met een kruiwagen een rondrit maken langs de kramen en winkels. De actie duurt vijf weken. U heeft dus vijf weken de kans om fraaie producten in de wacht te sle pen. Voor de maand september is het volgende kwatrijn de opgave. "Ik lees het nieuwste boek. De kachel suist. Geertmida shuit een overhemd te strijken. Ik heb maar van de bladzij op te kijken Om te bese ffen welk geluk hier huist Van welke dichter is het gedicht waaruit dit kwatrijn afkomstig is en wat is de titel van dit gedicht? Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 16 oktober a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat I, 5801 RR Venray. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen. ook een prijs te verdienen! Ieder dus. die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen! Na de Se ronde wordt de kopgroep nog steeds gevormd door de dames L. Colsen en W. Vink ieder met 80 punten: mevrouw R. van Daal en de heer A. Kroft met 70 punten gevolgd door dhr A. Leijssen met 60 punten, mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven met 30 punten en de dames H. van Beek, L. Geurts, T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 punten. Het kwatrijn dat de vorige maand gevonden moest worden kwam uit "De dieren" van Aart van der Leeuw. Het is een vrij traditioneel gedicht. De dichter schildert het tafereel van een hoer die op het einde van de dag zijn boerderij inspecteert en nog even bij zijn paarden blijft stilstaan. Als hij dan bij het haardvuur gaat zitten en het'bijbelverhaal van de ark van Noë en de zondvloed leesL wordt hij zo door hét verhaal gegrepen, dat hij zich zelf al wegdromend, Noë waant, die met zijn dieren over het water vaart De dieren - Aart van der Leeuw De landman gaatnu de avond is gevallen, En de arbeid slaapt, voor 'i laatst zijn hoeve rond: Hij keurt het werk der knechts in schuur en stallen. En als zijn schaduw volgt hem trouw de hond. Hij toeft bij 't vee, en luistert hoe het ademt: Rond schoft en horen hangt een wa nne damp, Die met een geur van zomer heul bewademt, En in een nimbus nevelt om de lamp. Dan loopt hij tastend langs de ruif der paarden, Verwelkomd door een dreunend hoefgeklop; Hij spreekt hen aan, en streelt een ruig behaarde, Een speels hem toegestoken numenkop. En als hij eindelijk, rustig na 't volbrachte, De handen boven 't vlammend houtvuur heft. Vervult hem nog de ontroerende gedachte Aan wat rofulom hem leeft en 't niet beseft. Hij peinst, en leest in 't boek met koop ren sloten Het hoofdstuk uit, dan Noachs tocht beschrijft, Hoe de arke tnet haar simple reisgenoten Lang op de oeverloze zondvloed drijft. Gans in het wonderbaar verhaal verloren, Terwijl hij mijmrend in de haardgloed staart. Lijkt het hem of, door God daartoe verkoren. Hij met zijn dieren over 't water vaart. Op donderdag 15 oktober wordt het seizoen 1998-1999 van het Literair Café geopend met een schrijversavond. Te gast is dan dc bekende schrijf ster Helga Ruebsamen. Deze avond wordt gehouden in de totaal vernieuw de Schouwburg van Venray. Aanvang 20.00 uur. Entree voor donateurs van het Literair Café f 12,50, voor niet-donateurs ƒ15,-. Als u donateur wordt van het Literair Café Venray-regio - minimale hijdra- ge van 30.- per jaar - krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de literaire activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u tevens reductie op de entreekosten van dc bijeenkomsten. Wij nodigen hierbij iedereen uit donateur te worden van het Literair Café. Inlichtingen over het Literair Café, kunt u verkrijgen bij het secretariaat, Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY. (Telefoon; 0478-582948j. In april heeft Intratuin alle kinde ren t/m 12 jaar opgeroepen om mee te doen aan de pompoenwedstrijd. Bij een willekeurige Intratuin-vesli- ging konden zij gratis een zakje pompoenzaad ophalen, een wed strijdformulier en een Intratip waar in omschreven is hoe je hel beste een zo groot mogelijke pompoen kunt kweken. De pompoenen kunnen donderdag 24 t/m zaterdag 26 september inge leverd worden bij Intratuin. De kwe- kertjes van de drie grootste pompoe nen krijgen van elke Intratuin een leuk kinder-tuinpakket. De naam van de eigenaar van de grootste pompoen (en dc omvang) wordt door alle 46 Intratuinen doorgege ven aan het hoofdkantoor van Intratuin. Hier wordt nog eens een hoofdprijswinnaar uitgekozen. Deze krijgt een reisje naar EuroDisney voor vier personen aangeboden. Voor de ouders is er op zaterdag 26 september een leuke pompoen- demonstratie bij alle Intratuinen. Tijdens deze demonstratie wordt er onder andere getoond hoe een pom poen uitgesneden kan worden en er bijvoorbeeld een leuk gezichtje of een vaasje van gemaakt kan worden. Maar daarnaast zijn er veel meer mogelijkheden met pompoenen die Intratuin graag aan haar klanten demonstreert. Hardrijder op de bon Een 44-jarige man uit Venray. reed maandagavond tegen tien uur zo hard over de Midden Peel weg dat de politie zijn snelheid controleerde. Daarbij bleek dal de man met /ijn personenauto met aanhangwagen geen 80 km/u maar 124 km/u reed. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7