"Sluiting zwembad VvGI niet onze verantwoording" Groen licht voor bouw schoolwoningen Verplaatsing sportpark Oostrum mogelijk van de baan Venraynaar Cöp trekt bezwaren tegen verbouwing in Nationaal kampioen Drukbezocht open huis gerenoveerd ziekenhuis Gemeente niet aansprakelijk voor onderhuurders Krachten bundelen en overheid voorblijven 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Eerste contact met burgers niet optimaal bij grondaankoop Brabander. Ledenvergadering Agri Business Groep Venray e.o. VJ CDA- Vrouwenberaad peel en maas donderdag 24 september 1998 - Pagina 5 Noodplan huisvesting basisscholen nog tot begin volgend jaar van kracht Gemeente wil voor medio oktober duidelijkheid De gemeente Venray begint over enkele weken met de bouw van twee schoolwoningen aan de Boterbloem in Landweer!. Begin volgend jaar moet het nieuwe onderkomen voor acht groepen leerlingen van basisschool 'De Landweert', 'De Vlaswei' en 'De Kruudwis' gereed zijn. Het huisvestingsprobleem is daarmee (tijdelijk) opgelost. Het voordeel van schoolwoningen is dat ze een voudig tot woonhuis zijn om te bouwen als het aantal kinderen in de wijk daalt en de lokalen als gevolg daarvan niet meer nodig zijn. Eigenlijk hadden de schoolwo ningen begin deze maand al in gebruik moeten worden genomen. Een protestbrief van 15 buurtbewo ners. zorgde er mede voor dat de uit voering van het plan flinke vertra ging opliep. De bewoners gaven tijdens gemeentelijke informatie avonden te kennen dal zij vreesden voor geluidshinder, verkeersoverlast en het verlies van groen. De gemeente paste het plan hierop op enkele punten aan maar de bewo ners bleven zich ook na deze wijzi gingen tegen het plan keren. Ze maakten hun bezwaren middels een zienswijze kenbaar bij Gedeputeerde Staten (GS). De gemeente had bij GS een een ver zoek lol vrijstelling aangevraagd om met de bouw van de woningen te mogen beginnen. Het beoogde ter rein aan de Boterbloem had name lijk de bestemming, 'woonbuurt- doeleinden', wat inhoudt dat er geen onderwijsactiviteiten mochten plaatsvinden. GS verleende de vrij stelling en legde de bezwaren van de bewoners naast zich neer. Dit betekende dat de gemeente eind vorige maand een bouwvergunning kon verlenen om met het project te starten. De bewoners kunnen bij de Raad van State in beroep gaan tegen deze bouwvergunning maar tot op dit moment hebben zij dit nog niet gedaan. Gemeentevoorlichtster Thea Koot acht de kans dat dit nu alsnog gebeurt vrij klein. Het noodplan, dat is ingesteld om het ruimtegebrek van de drie scho len tijdelijk op te lossen, wordt nü voortgezet totdat de schoolwonin gen gereed zijn. In het kader van de door de regering beoogde klassen verkleining voor de groepen I toten met 4 - van 25 naar 20 leerlingen - zal de gemeente Venray aan de hand van haar "integraal huisvestingsplan basisscholen" de situatie in de loop van volgend jaar opnieuw gaan bekijken. Doordat de klassen kleiner worden zal er immers meer ruimte nodig zijn. Thea Koot: "Het is op dit moment nog niet duidelijk of dit betekent dat er schoolwoningen bijgebouwd moeten worden of dat er op een plek elders ruimte wordt gecreeërd." De Ysselsteynse ondernemer H. .Vlaessen moet uiterlijk half okto ber kenbaar maken of hij nog plannen heeft het sportpark in Oostrum over te nemen. De gemeente Venray wil een punt zet ten achter de nu vijfjaar durende discussie over het al dan niet ver plaatsen van het sportpark, waar de plaatselijke voetbal-, tennis- en korfbalvereniging gebruik van maken. Medio oktober heeft wet houder Jan Houba van Sportzaken daarover een onder houd met Maessen. De gemeente Venray vindt het niet langer verantwoord de vereni gingen in het ongewisse te laten. Al jaren wordt het achterstallig onder houd aan kleedlokalen en kantine vooruitgeschoven door de plannen van ondernemer Maessen om het sportpark over te nemen. Indien Maessen medio oktober te kennen geeft het sportpark niet te willen kopen, dan gaat de gemeente schoon schip maken. In hel kader van de privatisering van de sportvelden wordt dan het achterstallig onder houd op het Oostrumse sportpark aangepakt, zodat de gemeente het complex in goede staat aan de drie verenigingen kan overdragen. Ondernemer Maessen wil zijn bungalowpark De Witte Vennen in Oostrum uitbreiden met onder meer een camping op de plek van de sportvelden. Maessen probeerde daarvoor al eerder gronden aan de noordzijde van de Wanssumseweg te verwerven, waar het nieuwe sportpark aangelegd zou worden. Dat plan mislukte in de zomer van I996. Nu is de Ysselsteynse onder nemer bezig gronden aan de overzij de aan te kopen om daar een nieuw sportcomplex aan te leggen. I I Geen horecabestemming voor Theehuis Venraynaar Piet Cöp heeft zijn bezwaren tegen de verbouwing van het Theehuis in het Odapark in Venray na een verhelderend gesprek met wethouder Bert Kersten inge trokken. Cöp heeft van de Stichting St. Odapark en de gemeente zwart op wit gekregen dat het Theehuis geen horecabe stemming zal krijgen. Voor de Venraynaar was daarmee het voornaamste knelpunt weggeno men. Venraynaar Cöp. woonachtig aan de Parkweg aan de achterzijde van het Odapark. is ook niet helemaal tegen de uitbreiding van hel Theehuis. "Integendeel, zolang hel gaal om het houden van exposities. Ik heb geageerd tegen het voorne men om een horecavergunning te verlenen. Het Theehuis is niet de plaats voor feesten, partijen en disco-avonden. Dat hoort niet thuis in een stiltegebied als het Odapark." Cöp ging overstag nadat hij zwart op wit de toezegging kreeg dat het Theehuis niet als zodanig gebruikt gaat worden. Ook aan enkele rand voorwaarden zal worden voldaan. Zo mogen auto's bij bruiloften niet tot aan het Theehuis rijden, zo is hem verzekerd. "Bovendien houdt de nieuwbouw ook geen rekening met horeca-voorzieningen. Voor mij was dat reden genoeg om mijn bezwaar in te trekken." TUINHUISJE Cöp verweet de gemeente eerder ook dat ze met twee maten mat. Zo werd wel tegemoetgekomen aan het verzoek tot verbouwing van het Theehuis en niet aan zijn aanvraag om een oud kippenhok te mogen verbouwen. Hij diende hiervoor een bouwaanvraag in. die in eerste instantie werd afgewezen. Cöp stuurde daarop verschillende brie ven richting de gemeente, maar kreeg nooit enig antwoord. Ook dat was voor hem reden om bezwaar aan te tekenen tegen de uitbreiding van hel Theehuis. Cöp wil het kip penhok opknappen of liever nog afbreken en een nieuw tuinhuisje bouwen, dichter bij zijn woning. "De gemeente heeft in eerste instan tie toegezegd medewerking te verle nen bij de bouw. maar krabbelt nu weer terug. Er wordt nu weer onder zocht of het tuinhuisje in het bestemmingsplan past." BIJDRAGE Met de verbouwing van het Theehuis kan volgens wethouder Kersten op vrij korte termijn wor den begonnen. Zeker nu de provin cie eind vorige week de bouwver gunning heeft afgegeven. Het is nog wel afhankelijk van de bereidheid van de provincie Limburg om een financiële bijdrage te leveren. B&W van Venray zijn bereid een bedrag van 200.000 gulden beschikbaar tc stellen voor de uitbreiding van het Theehuis mits de provincie bereid is eenzelfde bedrag op tafel te leggen. Dal is de enige voorwaarde van de gemeente om de verbouwing finan cieel te steunen. Naast bijdragen van gemeente en provincie zullen parti culieren een gedeelte van de kosten voor hun rekening nemen. Wethouder Bert Kersten "Het al dan niet sluiten van het zwembad is primair de verantwoor ding van het Vincent van Gogh Instituut. Als gemeente kunnen wij geen standpunt daarover innemen." Wethouder Bert Kersten liet er in de commissie Cultuur. Onderwijs en Sport geen misverstand over beslaan dat de gemeente Venray geen partij is als het gaat om de voorgenomen sluiting van het zwembad van het Vincent van Gogh Instituut. Volgens commissielid T. v.d. Hoek (fractie Van de Vorle) betekent de sluiting van het zwem bad dat er 800 regelmatige gebrui kers van het zwembad in de kou komen te staan. Daartoe behoren onder andere de leden van de zwem verenigingen Blub Blub en Spio. "Maar ook veel ouderen die juist van dit zwembad gebruik maken omdat het water warmer is. En het is in het zwembad minder druk dan bijvoorbeeld De Sprank zo viel fractiegenoot Van de Vorle hem bij. Kersten was echter niet te vermur wen. "De verenigingen en gebrui kers zullen zelf actief moeten zijn om een alternatief te vinden. Als wij hen daarbij behulpzaam kunnen zijn, zullen we dat niet nalaten." Hij kreeg bijval van VVD-er L. Janssen: "Het gaat te ver om ons als gemeen te te bemoeien met de exploitatie van een zwembad dal in particuliere handen is." Het besluit \an hel VvGI om het zwembad te sluiten is het gevolg van de decentralisatie van het instituut, die op dit moment in volle gang is. Het zwembad moet verder, wil het voldoen aan de hui dige eisen van de gezondheidszorg, gemoderniseerd worden. Daarmee is een investering van rond ander half miljoen gulden gemoeid. Een dergelijk grote investering vindt het WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar instituut te groot. Eventuele externe exploitanten hebben te kennen gegeven niets te zien in een overna me van het zwembad van het VvGI. Op de nationale jongdierendag in Laren (Gld.) werd de Californische kuifkwartcl haan van de Oostrumse Marloes van Bracht nationaal kam pioen. zowel bij de kwartels als bij de andere siervogels. De verenigingsbeker die er te winnen was kwam ook naar Pels en Pluim uit Mill waar Marloes lid van is. Een week eerder won deze kuif- kwartel ook al op de jongdierendag in St. Antonius. I PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE Vervolg van pagina 1 Naast schaalvergroting en kost prijsverlaging is hel belangrijk dat zowel de overheid als agrariërs ini tiatieven nemen voor vernieuwende activiteiten. Het buitengebied zal daardoor gevarieerder en aantrekke lijker worden.en bestaande bedrij ven behouden hun ontwikkelings mogelijkheden. In het kader van de wet- en regelgeving op milieugebied pleiten de onderzoekers ervoor dat de agra rische sector niet wacht op verdere politieke stappen maar het heft in eigen hand neemt. De bedrijven in Venray en Meerlo-Wanssum zouden zelf een streekeigen integraal milieuzorgplan moeten opstellen voor hun gebied. In zo'n plan kun nen oplossingen aangedragen wor den voor bestaande milieuproble men. zoals mestafzet, verdroging, en slank-, ammoniak- en afvalwa- lerproblematiek. Door middel van streekgebonden oplossingen voor milieuproblemen zal het imago van roducten uit deze streek tevens worden verbeterd. 'REGEREN IS VOORUITZIEN' In de Land- en Tuinbouwvisie worden sterke en zwakke punten ,van agrarische bedrijven enerzijds [en kansen en bedreigingen ander zijds tegenover elkaar gezet. De nderzoekers komen tot de conclu sie dat de agrarische sector in Venray en Meerlo-Wanssum een sterke basis heeft. De bedrijven zijn groot en modern, er zijn veel indus triële toeleveranciers in de regio, de ondernemers zijn jong. ambitieus, nuchter en weten hoe ze met een snelle bedrijfsontwikkeling moeten omgaan. Bovendien is de groei van de agrarische sector er in beide gemeenten op gericht om in de toe komst meer volwaardige bedrijven te realiseren. Kortom, het funda ment waarop agrariërs hun krachten kunnen bundelen en kunnen blijven vooruitlopen op de maatschappelij ke ontwikkelingen, is stevig. Zaken die tot minder optimisme stemmen, zijn het mestoverschot, de hoge ammoniak- en slankbelasting en de hoge ziektedruk. Daarnaast houden ondernemers zich momen teel nog vaak uitsluitend bezig met agrarische activiteiten en hebben ze te weinig oog voor externe maat schappelijke ontwikkelingen. Het gebrek aan ruimte - door ondermeer woningbouw, industrie en natuur - en de hoge grondprijzen zijn even eens zorgpunten. Het imago van de agrarische sector wordt nu nog teveel bepaald door externe factoren en niet door de kwaliteit van de eigen hoogwaardige producten. Als de agrariërs zelf niet in staat zijn om problemen op hel gebied van onder meer welzijn, milieu en landschap aan te ppkken, bestaat het gevaar dat de politiek door middel van allerlei regeltjes en richtlijnen de deur vroegtijdig voor hen op slot doet. De toekomstverwachtingen van de agrariërs zelf, lopen uiteen, zo blijkt uit het rapport. Ondernemers in de champignonteelt, vleesvee houderij, pluimveehouderij en glas tuinbouw zijn positief gestemd. De vollegrondstuinbouw. bollenteelt, fruitteelt en melkveehouderij heb ben ongeveer eenzelfde toekomst verwachting. In de akkerbouw, boomteelt en varkenshouderij zijn de verwachtingen minder positief. Samenwerking lijkt meer dan ooit het motto voor de komende jaren. Was het niet een politicus die ooit de wijze woorden 'Regeren is voor uitzien' in zijn mond nam? Deze taak lijkt nu eens temeer voor de 'agrarische sector weggelegd. De Agri Business Groep heeft voor haar leden een avond belegd in het kader van Kwaliteit, ARBO eh Milieuzorg. Een thema dat steeds uitdruk kelijker ook binnen deze groep aan de orde komt. Diverse sprekers op hel gebied van kwaliteitszorg, milieuzorg, Arbo- zorg en aansprakelijkheid geven een toelichting op hun thema. Vier leden van de Agri Business Groep zullen hun eigen ervaringen vertellen op dit gebied. Vervolgens zal in een Forumdiscussie onder leiding van de heer Van der Eerden het thema verder uitgediept worden. De avond vindt op 29 september plaats bij Restaurant Buitenlust te Venray en is opengesteld voor alle leden van de Agri Business Groep. Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken Afgelopen vrijdag werd het geren oveerde St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray officieel geopend. In aanwe zigheid van genodigden werd bij de ingang een prachtig naambord ont huld met het nieuwe logo van de stichting Ziekenhuizen Noord- Limburg. De onthulling geschiedde door medewerkers Saskia de Hoog en Paul Janssen en oud-medewer ker Geert Huisman. Zaterdag was het de beurt aan de Venraynaren om een kijkje te nemen in het vernieuw de ziekenhuis. Iedereen kon kennis maken met de vernieuwde patiën tenkamers, de intensive care met de nieuwste apparatuur en alle andere afdelingen. Maar het was niet alleen kijken. Zo konden de bezoekers met assistentie van de gipsverbandmees- te rs aan de slag met gips en spal ken. Ook op de kinderafdeling was het kijken en doen. Kinderen konden assisteren bij 'kleine onderzoekjes' zoals oortjes kijkenluisteren met een stethoscoop en baby 's melen en wegen. Om alles in goede banen te leiden, was door de organisatie van het open huis een overzichtelijke route met 39 haltes uitgestippeld. voer kan worden geregeld. De plaats van de bijeenkomst is De Oude Lind. Venrayseweg 93. 5961 AE Horst. tel. 077- 3988343.Aanvang 09.30 uur. Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 De gemeente Venray heeft geen verantwoording voor de onder huurders van verenigingen die gehuisvest zijn in het voormalige Intervencollege. Dat antwoordde wethouder Bert Kersten in de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport op vragen van P. v.d. Velden (Samenwerking). Die had zich afgevraagd hoe het ervoor stond Op dinsdagochtend 29 september vindt er weer een bijeenkomst plaats van het CDA-Vrouwenberaad Noord-Limburg. Het CDA-Vrouwenberaad Noord- Limburg heeft 'de jeugd' als thema genomen voor het komende seizoen. Dat betekent dat het aspect 'jeugd' op verschillende manieren belicht wordt. Als eerste komt voor ons speken hoofdagent P. Wijnen van de basiseenheid Horst, onder meer belast met jeugdzaken. Vrouwen met belangstelling voor het CDA zijn altijd van harte wel kom. Meer informatie is te verkrij gen bij het secretariaat van het CDA-Vrouwenberaad. Ook het ver met de alternatieven voor de clubs die nu nog in het gebouw aan de Leunseweg zitten. Kersten liet weten dat de gemeen te Venray alleen verantwoording draagt voor de verenigingen die ruimte huren in het voormalige Intervencollege: "Met Tong II is inmiddels een gesprek geweest voor de realisatie van een nieuw te bou wen sportcentrum op De Wieën waar dan de vechtsportverenigingen in Venray gebruik van kunnen gaan maken." Plannen van Tong-ll om een eigen accommodatie te reali seren. bij voorkeur op sportpark De Wieën. bleken overigens geen haal bare kaart. Deze week voert de gemeente nog gesprekken met Judovereniging Venray en Judoclub Erised over de totstandkoming van een gezamenlijke sportaccommoda tie. De exploitatie van een dergelij ke accommodatie levert volgens de gemeente alleen maar voordelen op. De lasten zijn eenvoudiger op tc hoesten en iedere vereniging heeft toch zijn eigen sportzaal. OPLOSSING der gebruik maken van het Intervencollege, moeten hun eigen boontjes doppen en zelf uitkijken naar een nieuw onderkomen. Het gaat dan met name om Dansgroep Dizzy en Bodywork. "We hebben contracten met huurders, niet met onderhuurders. In zoverre voelen we ons dan ook alleen verantwoor delijk voor de huurders. Dat wil overigens niet zeggen dat we niet bereid zijn om samen met alle clubs naar een oplossing te zoeken." Voor de overige gebruikers van het gebouw is inmiddels een (tijde lijke) oplossing gevonden. De Zangers van St. Frans en Omroep Venray hebben onderdak gevonden in de Dr. Poelsschool. Volgende week dinsdag moet het college van B&W goedkeuring geven aan een voorstel om de centra voor Turken en Marokkanen geza menlijk onder te brengen in de oude kleuterschool 't Beukenhofke. Verenigingen, die als onderhuur- Ook voor kunstenaar Schreine- machers, die met z'n atelier in het gebouw is gehuisvest, is een voorlo pige oplossing gevonden.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5