Zaterdag 26 september: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Teller staat op 40.000 kaartjes Bloemdecoraties van week tot week Liedjesfinale Piëlhaas Kunst- en ambachtentoonstelling amateurkunstenaars u Juziektoernooi Venrayse muziekkorpsen ipeelgoedmarkt Venray Hobbyshow Venrayse literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1998 Single Party's Geslaagd demonstratie Betty Kessing van den munckhof OJC Watjang?!? Hasj- en wietvoorlichti ng in OJC Dingus C /tyetteld EEL en maas donderdag 24 september 1998 - Pagina 3 Vastelaovesvereniging De Piëlhaas Jet is nog voor de vakantie als de missie Liedje spreekuur heeft in Hulsman aan het houwburgplein. stelaovesliedjes voor het seizoen 99 moeten worden ingeleverd, .fst 22 inzendingen kan de kemis- die dag in ontvangst nemen. 22 djes die een poging gaan wagen eindelijk op de vastelaoves eDee terecht te komen. Gelukkig ok veel nieuwelingen, blijkbaar ïnspireerd door het succes van de leDee de afgelopen jaren. Het □te aantal maakt een voorselectie odzakelijk. Het is nu eenmaal doenlijk om 22 liedjes op één ond ten gehore te brengen en door n jury te laten beoordelen. De elft is zo ongeveer het meest haal- ire. Op zondag 30 augustus jl. werd in Witte Hoeve de voorselectie houden. Het blijft steeds weer een oeilijke zaak de afvallers aan te jzen. Mensen die tijd en energie stoken hebben in hun creatie en „het dan net niet redden om wat ior reden dan ook. Gelukkig is de sr rondom het hele gebeuren van sdanige kwaliteit, dat de afvallers eerste in de rij stonden om kaart te kopen voor de finale, meele- j als ze doen met hun wel verder ömende collega's. De maand september wordt isteed aan diverse repetities met en Inder orkest. Puntjes worden op de gezet, de kelen extra gesmeerd, jren daar wat bijgeschaafd. Alles ordt in gereedheid gebracht voor t grote gebeuren: de finale, enige zondag is men te vinden in Perdstal, voor deze gelegenheid igetoverd tot repetitielokaal, iwondering verdienen de orkestle- en die er toch maar weer steeds in slagen om in zeer korte tijd erg veel liedjes in te studeren, steeds weer opnieuw herhalen, verfraaien, daar mee de zangers/zangeressen opti maal kansen biedend. Zaterdag 26 september gaat het dan gebeuren. Om 20.11 uur is de start van de liedjesfïnale. Dit jaar in De Witte Hoeve, in verband met de verbouwing van de schouwburg. Dat de finale zich in een steeds gro tere belangstelling mag verheugen blijkt uit het feit, dat de plaatsbewij zen binnen enkele uren waren ver kocht. 350 mensen hebben een kaartje kunnen bemachtigen. Nog veel meer liefhebbers werden teleurgesteld. Voor hen, maar ook voor iedereen die het nog een keer wil horen, zendt Omroep Venray de finale (samengevat) uit, aanstaande dinsdag 29 september tussen 18.00 en 19.00 uur. Gelet op het enthousiasme waar mee de afgelopen maanden is gewerkt moet het aanstaande zater dag een formidabele happening worden. Maar daarna zijn we er nog niet. Samen met wederom een achttal 'gouwe ouwe' verdienen de num mers 1 t/m 4 van de finale een plaatsje op de nieuw uit te brengen CeeDee. Tijdens de Hazepaeper, 15 november, moet hij er dan zijn, de CeeDee waar alles om begonnen is. Het eerste exemplaar wordt dan uit gereikt, waarna de verkoop kan beginnen. Feitelijk de start voor een nieuwer vastelaovesseizoen. Het belooft iets moois. Maar eerst nog de finale, aan staande zaterdag 26 september in De Witte Hoeve, aanvang 20.11 uur. De kemissie Liedje wenst iedereen veel succes maar vooral ook 'veul schik'. an Schoolstraat 31, 5801 BN Venray, tel.: 0478 - 582215, fax: 0478 - 582215 Waar gastronomie en creativiteit samenkomen. Dagelijks geopend: lunch: van 12.00 tot 15.00 uur diner: vanaf 17.00 - 22.00 uur brunch: uitsluitend op reservering op zaterdag en zondag van 11.30 -14.00 uur woensdag: rustdag Wij heten u graag van harte welkom. Marion en Harold Michiels Telefoon: 582215 Schoolstraat 31 - 5801 BN Venray lp zondag 4 oktober organiseert Federatie van uziekgezelschappen in de raeente Venray het jaarlijkse uziektoemooi waaraan alle aange- Dten verenigingen deelnemen. De ganisatie is dit jaar in handen van Muziekvereniging Ons ïnoegen uit Oirlo. Met vooraf nog een muzikale ndgang van MMSK St. Petrus inden uit Venray door Oirlo, zal inaf ongeveer 11.00 tot 21.00 uur, m houdens een pauze van 15.00 tot i.30 uur, een non-stop muziekpro- amma te horen zijn in gemeen- hapshuis De Linde in Oirlo. De üziekkorpsen van de gemeente inray zullen hier hun beste kunnen en horen, zowel blaasmuziek- als igwerk-uitvoeringen. De korpsen trachten muziek ten hore te brengen die bij een groot ibliek aangenaam in de oren zal inken. Eén van de uit te voeren in9 prken zal worden beoordeeld door jurylid Alex van Diepen uit mhem. Aangezien harmonie Sub amej' atris Tutela uit Oostrum deze rfst nog op concours gaat, zal het c.k. tot Op zaterdag 17 oktober houdt de eel-o-theeek haar jaarlijkse speel- edmarkt in wijkgebouw 't m li höpke Veltumse Kleffen 63b in nray, van 10.30 tot 12.00 uur ir wordt alleen gebruikt speel- ed verkocht. Speelgoed voor de speelgoed- rktkunt u inleveren in de Speel- heek ingang via de bibliotheek app. mz) 1.5e bad, els, 3erg- onrxi erselosewég 59 Venray en wel op: ide ijdag 9 oktober van 18.00 tot .00 en donderdag 15 oktober van •00 tot 17.00 uur. de opbrengst is 2/3 deel voor in 1/3 deel voor de speel-o-theek. opbrengst en het niet verkochte :elgoed kunt u ophalen op zater- 17 oktober na de markt tussen •30 en 13.00 uur. do" te u speelgoed voor de verkoop ibiedt wilt u dan zelf een lijst ken met de naam ^an het speelgoed en de prijs die uraoet opbrengen. Als u niet weet 11 voor prijs u moet vragen zet dan Vraagteken op de plaats van de ijs, er zal dan in overleg met ons irijs worden vastgesteld, pl en kapot speelgoed wordt tgenomen, ook geen knuffel- speelgoed markt is open voor «n, leden en niet leden, jor meer informatie kunt u bel laar de speel-o-theek tijdens de lenuren op woensdag van 14.00 [16.00 uur en op vrijdag van 00 tot 20.00 uur tel. 5860016 of ar Paula tel. 510402. jurylid daarvan twee muziekwerken beoordelen. Ook zijn er optredens van diverse drumbands. Deze worden veelal nog gezien als wat trommelgeweld dat wordt gehoord als deze drumbands in een optocht met hun muziekkorps meelopen. Vooral de drumband die in de hogere regionen op de muzika le ladder zijn aangeland laten het publiek genieten van de perfectie, die met allerlei slaginstrumenten kan worden bereikt. Men noemt dat optreden tegenwoordig dan ook een percussion-concert en ook op dit gemeentetoernooi kunt u hiervan kennis nemen. Zeker een bezoek ten volle waard. Het jaarlijkse gemeentetoernooi wordt door de bij de Muziekfederatie in de gemeente Venray aangesloten muziekkorpsen aangeboden als dank voor de steun van de bevolking. Daarom is op dit toernooi dan ook gratis entree. We hopen dat op zondag 4 okto ber a.s. velen de weg naar gemeen schapshuis De Linde in Oirlo weten te vinden om te genieten van het gebodene. PROGRAMMA 10.30u: Muzikale rondgang door Oirlo door het Majoretten Muziek en Showkorps (MMSK) St. Petrus Banden uit Venray, vanaf de kerk naar gemeenschapshuis De Linde. 11.1 Ou: Opening Gemeen toernooi door de voorzitter van de Muziekfederatie, mevr. H. Poels- Peters. 11.25u: Drumband van Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo. 11.50u: Fanfare Ons Genoegen Oirlo. 12.25u: Drumband van Koninklijke Harmonie Euterpe Venray. 12.55u: Jeugdorkest Koninklijke Harmonie Euterpe Venray. 13.15u: Koninklijke Harmonie Euterpe Venray. 13.55u: Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum. 14.30u: Taboerkorps Sub Matris Tutela Oostrum. 14.55: Uitslag eerste gedeelte Gemeentetoernooi Pauze. 16.30u: Drumband De Peelklank Ysselteyn. 17.10u: Fanfare De Peelklank Ysselsteyn. 17.50u: Drumband Harmonie St. Catharina Leunen/Veulen/Heide. 18.30u: Harmonie St. Catharina Leunen/Veulen/Heide. 19.1 Ou: Fanfare Dorpsklank Castenray. 19.50u: Drumband Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo. 20.30u: Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo. 21.00u: Uitslagen tweede gedeelte Gemeentetoernooi en afsluiting toernooi door de voorzitter van de Muziekfederatie. Op zondag 27 september is er van 11.00 tot 17.00 uur een grote deco ratieve hobbyshow in hotel Asteria in Venray. Tijdens de laatste week van de Landelijke Creativiteitsweek pre senteren Will Peters en Anny Verriet en een grote groep cursusleidsters uit Midden- en Noord-Limburg een fantastische hobbyshow waarbij u kennis kunt maken met alle facetten van de huidige modetrends. Met vele uitwerkingen op onder andere hout, glas, textiel en de nieuwste trend porselein, zullen zij trachten de uitgebreide mogelijkheden van deze decoratiehobby te tonen. Van de laatste nieuwe producten zoals porseleinverf, kartonnage en acrylverf zijn mooie uitwerkingen te zien. De cursusleidsters zijn aanwezig om u alles te vertellen over de werk stukken die te bewonderen zijn en de materialen die gebruikt zijn. Wilt u zelf aan de slag? Dit kan bij de workshops die ter plekke gehouden worden. Ook bestaat de mogelijkheid om u aan te melden voor workshops in uw eigen omge ving. zo zijn cursusleidsters aanwe zig uit o.a. Wanssum, Swolgen, Oirlo, Meterik en Wellerlooi, waar zij zowel in hun eigen atelier als op locatie workshops organiseren (vrouwenbewegingen, vriendinnen- dag, personeelsverenigingen). De toegang is gratis. Tevens ont vangt iedere bezoeker een lotnum mer waarmee u kans maakt op aan trekkelijke prijzen. U kunt terecht in hotel Asteria van 11.00 tot 17.00 uur. Wilt u meer weten, bel dan Tiny Bergs, tel. 077- 3981908 of Will Peelers, tel. 0495- 563176. De eerste inzendingen voor de jaarlijkse Venrayse literatuurprijzen zijn al weer binnen bij het Literair Café Venray-regio. Andere amateur schrijvers en -dichters uit Zuid- Nederland hebben tot eind septem ber nog de kans om mee te dingen naar 'De Raadselige Roos', een kunsttrofee voor de eerste prijswin naars bij proza of poëzie. In de cate gorie poëzie is verder een publieks prijs te winnen, de 'Bij-prijs' van een publieksjury. De Venrayse literaire wedstrijd vindt voor het zesde jaar op rij plaats. Alle deelnemers ontvangen een boekje met de prijswinnende inzendingen van dit jaar en de beoordeling van de jury's. Die kre gen in vijf jaar bijna 225 inzendin gen onder ogen. De wedstrijd is bedoeld voor ama teurschrijvers, die uit Zuid- Nederland (Limburg, Brabant, Gelderland beneden de Waal alsme de Zeeland) en Belgisch Limburg afkomstig zijn (er zijn geboren of er wonen). Van deelnemers wordt vijftien gulden inschrijfgeld verlangd, over te maken op giro 436369) ten name van Toos van Ooi, Venray onder vermelding van Raadselige Roos. Inzendingen moeten uiterlijk 1 oktober 1998 binnen zijn bij het secretariaat 'De Raadselige Roos', Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. Gedichten in tienvoud, ver halen in vijfvoud en liefst ook op floppy (Word for Windows of Word Perfect, minstens 5). De winnaars '98 worden bekend gemaakt op zondag 13 december in De Witte Hoeve in Venray. Per deelnemer is één inzending per categorie toegestaan. Gedichten van 50 tot 150, verhalen van 750 tot 1250 woorden (niet in dialect). Bij de inzendingen dienen naam, eventueel pseudoniem, adres, geboorteplaats en geboortedatum te worden vermeld. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. Vrijdag 25 september start Dans Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray weer met de eerste uit een reeks van maande lijks terugkerende Single Party's. Tijdens deze avonden, die een open karakter dragen, zijn alleengaanden uit de regio van harte welkom om in een ongedwongen sfeer andere sing les te ontmoeten en eventueel een dansje te maken. Aanvang van de avond is telkens om 21.30 uur. Aan de Technische Universiteit te Eindhoven is Joost Gevers uit Ysselsteyn geslaagd voor de oplei ding werktuigbouwkunde met als afstudeerrichting systems enginee ring. Aan de Fontys Hogeschool te Eindhoven slaagde Rail' Bus uit Oostrum voor de opfeiding elektro techniek, afstudeerrichting commer cieel technisch ingenieur. Aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen slaagde Stijn Bus uit Oostrum voor de lerarenopleiding Nederlands, voortgezet onderwijs. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 26 september tus sen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om je uitvoerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530 343 peelmaas@tref.nl rabo1281@tref.nl Schouwburg Venray 1998-1999 Nu de kruitdampen van een eer ste week vrije verkoop achter de rug zijn, maakt Peter de Neef, directeur van de Venrayse schouwburg de balans op. 'We hebben, en dat is hier nog nooit vertoond, op één dag tijd 1.800 toegangskaarten verkocht'. Hij heeft het dan over zaterdag 12 september toen al om 06.00 uur de eerste gretige kopers in de rij stonden om kaarten voor hun favoriete voorstellingen te bemachtigen. 'Op een gegeven moment werd er bovendien door zoveel mensen tegelijk gebeld dat de telefoon hele maal op tilt ging. Was dat niet gebeurd dan zou het aantal verkoch te kaartjes nog hoger zijn geweest. Het was een compleet gekkenhuis. De teller is die dag blijven steken op 40.000 kaarten. En daar komen er de komende weken en maanden nog wel ettelijke duizenden bij. Vorig jaar zaten we in september op onge veer 18.000 kaarten'. De Neef kan niet met zekerheid zeggen waar de overweldigende belangstelling vandaan komt. 'Waarschijnlijk is het een combina tie van factoren', zegt hij. 'We zijn veel in nieuws omdat we aan het verbouwen zijn. Iedereen wil waar schijnlijk zo snel mogelijk weten hoe het er uit gaat zien. En horen hoe onze unieke geluidsinstallatie klinkt. We hebben daarnaast een heel breed en toegankelijk program ma en de belangstelling voor theater is in het algemeen nog steeds groei end'. Van de zijde van de artiesten is er veel belangstelling voor optredens in de Venrayse schouwburg. Peter de Neef: 'We hebben de première van de Nederlandse theatertoernee van Rowwen Hèze. Acda en de Munnik en extra optie-dagen voor Jeans en de musical Heerlijk duurt het langst. De mensen moeten dus vooral niet denken dat alle voorstel lingen zijn uitverkocht. We hebben nog voor veel voorstellingen kaar ten'. Zondag 27 september in De Witte Hoeve In de zalen van De Witte Hoeve in Venray vindt zondag 27 september een kunst- en ambachttentoonstel ling plaats. Zeventien gerenom meerde kunstenaars laten op een ongedwongen wijze zien wat ama teurkunst te bieden heeft. De ten toonstelling duurt van 13.00 tot 17.00 uur. De exposanten komen uit alle delen van het land, maar ook uit Venray. Te zien is onder andere knipkunst, objecten in keramiek, klassieke bloemsierkunst, driedi mensionale kaarten, houtobjecten, patchwork, olieverfschilderijen, poppen en aquarellen. zondag 27 september 13.00 tot 17.00 uur boekhandel grolestraat 68 venray OJC Watjang?!? zal weer op zijn grondvesten trillen. Als voorproefje op het jaarlijks rockevenement Zomaarpop zal de jongerensoos in Oirlo op 26 sept. twee bands op het programma hebben staan. Vanaf 20.00 uur zal de veelzijdige formatie Vender's Breakfast zijn relaxte pop tot u ten gehore brengen. De muziek varieert van pop tot rock en laat zo een goede indruk achter bij het publiek. Daarna zal de punk-hardcore band The Ex-Presedents de soos op zijn kop zetten met de skate-nummers als Ass-kicked en Self-control. De snelle, korte nummers van de cd Pure klinken live nog beter en het viertal uit Deume weet zo van ieder gebouwtje een ware feesttent te maken. Het evenement zal beginnen om 20.00 uur en zal u verrassen in OJC Watjang te Oirlo op 26 sept. Verloren en gevonden voorwerpen Bij de politie werd in de periode van 14 t/m 21 september aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: GEVONDEN Ring met drie pareltjes; sport schoen merk Victory; rijbewijs; reservewiel; GSM-toestel Pocketline Wave. VERLOREN Gouden schakelarmband; gouden broche van Oostenrijkse munt; babyschoentje merk Nike, wit; bromfietscertificaat; diverse Europese identiteitskaarten; vergun ning tot vestiging; diverse paspoor ten; verzekeringsbewijs bromfiets; registratiekaart bromfiets; O V-jaar kaarten; NS-voordeelurenkaart; diverse bankpassen; Eurocheques; agenda, organizer; GSM-toestel Nokia; rekening cq. afhaalbewijs Kijkshop. DIEREN Lapjeskat. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Op donderdag 24 september zal er in OJC Dingus een discussie-avond plaatsvinden over hasj en wiet. Het zal geen pro- of anti-softdrugs avond worden; we willen het gewoon eens hebben over de, met name langdurige, effecten van blo wen en over wat verslaving nu eigenlijk si. De avond wordt ver zorgd door Piet Selten van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs en de entree is geheel vrij. Geïnteresseerden zijn vanaf 20.00 uur welkom en de voorlichting begint om ongeveer 21.00 uur. Tot dan. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wiltgen: za: dkt. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76. tel. 585900 zo: M. van TIEL Stationsweg 15a. tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: J. de VOCHT Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 lot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2. tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nacht luikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: TANDARTS VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENART SEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vërmazeren I. PEETERS, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond B ezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10,00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3