Internationaal bluesfestival in Venray Wederzijds vertrouwen is de basis voor succes" Dribbel bezoekt Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? De Hakkespits zoekt nieuwe leden Antwoordcoupon BEZORGER Mantelzorg ondersteuning Foutje Wereldwinkel boekhandel Martin Cuypers Open dag beleggen en hypotheken bij' ING Bank Geslaagd Oud papier Dribbel in Venray PEEL EN MAAS donderdag 17 september 1998 - Paginc Zondag 25 oktober in De Witte Hoeve Venray krijgt zijn eerste internationale bluesfestival. De geheel vernieuwde accommodatie van De Witte Hoeve aan de Gasstraat is zondag 25 okto ber het decor van Hoeve Blues. Het festival duurt van 15.00 tot 24.00 uur. Karei van Hal liep al driejaar met plannen rond om in Venray een biuesfestival van de grond te krij sen. Pas dit jaar vond hij partners in de zakelijk leider van De Witte Hoeve en Henk Hendriks uit Nijmegen. "Daarmee was de drie combinatie rond", aldus Van Hal. •*Henk is al tien jaar verbonden aan de organisatie van het Midzomerbluesfestival rondom het kasteel in Wychen en kent derhalve als geen ander het klappen van de zweep. En met De Witte Hoeve heb ben we een prachtige, intieme loca tie voor dit festival." Van Hal en Hendriks, die beiden deel uitmaken van de bluesformatie Backstreet Men. gingen naarstig op zoek naar artiesten die glans kunnen geven aan deze eerste editie van Hoeve Blues. "En daarin zijn we geslaagd. Het is een internationaal gezelschap geworden dat deze dag op twee podia de bluesliefhebber eens lekker gaat verwennen. Het is een geva rieerd programma dat klinkt als een klok. En met verschillende stijlen." PROGAMMA Het programma wordt om 15.30 uur geopend met The Flying Lures uit Nijmegen. Vijf jonge muzikan ten die zich uitleven in rock roll en rhythm blues in de jaren vijf tig-stijl. maar dan wel in de meeste rauwe vorm. Vervolgens is het de beurt aan High Five Jive uit België; Clemens VandeVen is zeker in Venray geen onbekende.Foto: Jan van Teefellen, Nijmegen) jonge honden die dit jaar een waar dige opener waren van het Biuesfestival in Peer. De uit New York afkomstige zangeres/gitariste Wendy Sheridan heeft platen en cd's op haar naam met grootheden als Peter Smid en The Cosy Cotten Band. Met haar kenmerkende fin- gerpicking gitaar en haar doorleefde soul stern heeft ze een duidelijke, herkenbare en prachtige eigen stijl ontwikkeld. Backstreet Men, de band van organisatoren Van Hal en Hendriks, staat garant voor dampen de blues en rhythm blues. Keith Dunn uit de 'States' werkte in het verleden al met "masters of blues' zoals Stevie Ray Vaughen. The Fabulous Thunderbirds en The Muddy Waters Band. Vrij recent kwam zijn nieuwe cd 'Alon with the Blues' uit, een juweeltje met enkel stem en bluesharp. Arthur Ebeling Peer (Wassenaar) schuwen bekende jazz- en rhythm bluesco vers niet: werk van Ray Charles, Howlin' Wolf, Eddie Cochran en Tom Waits staan op het repertoire van dit Nederlandse duo. Zanger, pianist, songschrijver, filosoof, wereldreiziger en levenskunstenaar Clemens VandeVen is, zeker in Venray, geen onbekende. Met Niels van Hoorn heeft hij een nieuwe band opgericht: The Bourbon Beat, muziek geënt op traditionele zwarte New Orleans rhythm blues. Om 21.45 uur een klein hoogtepunt op het kleine podium: Arthur. Peer en Wendy laten in een sessieachtige sfeer het achterste van hun tong zien. Als klapper besluit de Britse band Blues 'n Trouble het eerste internationale bluesfestival in Venray. De uit Edinburg afkomstige band laat het publiek genieten van energieke Britse blues. In het blues circuit speelden zij onder andere samen met BB King, Van Morrison, Buddy Guy en Robert Cray. Het optreden in Venray past in het kader van de promotie-tour voor hun nieu we driedubbel-cd. JAARLIJKS TERUGKEREND De organisatie van Blues Hoeve is in handen van Stichting Spoculam (Sport, Cultuur en Amusement) van Van Hal en Hendriks. De Witte Hoeve en De Lindeboom Brouwerijen. Die samenwerking en de daarbij behorende financiële injectie hebben ertoe geleid dat de entreeprijs laag gehouden kon wor den. Een kaartje kost 15 gulden in de voorverkoop en 17,50 gulden aan de kassa. "Het is mooi als we uit de kosten komen, maar feitelijk gaat het ons daar niet om", aldus blues liefhebber Van Hal. Van hem hoeft het geen commercieel hoogstandje te worden. "We willen gewoon een gezellig bluesfestival op poten zet ten waar de mensen zich amuseren en genieten van een mooi stukje muziek. Afhankelijk van deze eerste editie kijken we of Blues Hoeve een jaarlijks terugkerend festival wordt." Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij: het VVV/ANWB-kantoor in Venray, De Witte Hoeve. Muziekwinkel Hans van Bree en Music World. Bromfietser gewond Bij een aanrijding met een vracht auto is vorige week woensdagavond een bromfietsster uit Venray gewond geraakt. Het ongeval gebeurde vermoedelijk, doordal de 36-jarige vrachtwagenchauffeur uit Weert die avond rond kwart over acht op de Stationsweg rechtsaf sloeg en daarbij de bromfietsster over het hoofd zag. Die reed in dezelfde richting, maar wilde recht door rijden. De vrouw is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Over haar letsel is niets bekend. Leunenaar mishandeld Een 16-jarige scholier uit Leunen werd vorige week vrijdag op een examenfuif in Melderslo dusdanig toegetakeld dat hij zich moest laten behandelen in het ziekenhuis van Venray; hij had een flinke wond aan zijn neus. De ruzie op de fuif was ontstaan nadat de Leunenaar opmerkingen had gemaakt over het trappen tegen een motorhelm door enkele andere fuifgangers uit Lottum. De politie hield een dag later twee 17-jarige jongens uit Lottum aan. Tegen hen wordt pro ces-verbaal opgemaakt. 66 Merel Mönch van Bemiddelingsbureau Mens Relatie In onze jachtige samenleving die aan elkaar hangt van vluchti ge (zakelijke) relaties zijn nog veel mannen en vrouwen die het ware geluk niet hebben gevonden. Die op zoek zijn naar die ene waarbij ze hun hart kunnen uitstorten. Waarmee ze liefde en verdriet kunnen delen. Het bureau Mens Relatie brengt al ruim vijftien jaar mensen nader tot elkaar. Volgens hun eigen beproefde wijze: eerlijk en openhartig, seri eus en integer, realistisch en op basis van wederzijds vertrouwen. Tussen cliënt en bemiddelingsbu reau. Toen directrice Merel Mönch in 1982 vanuit een klein bemeten kan toorruimte in Blerick startte met Mens Relatie startte, kon zij nim mer bevroeden dat haar bemidde lingsbureau ruim zeventien jaar later in heel Nederland actief zou zijn. Momenteel maakt het bureau gebruik van een netwerk van 60 consulentes, onderverdeeld over zes Merel Mönch: "Wij zetten geen kant-en-klare relatie voor de deur" regio's in ons land. Op jaarbasis schrijven zich meer dan 5000 Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zeven rode tel.(0478)530343 rabol281@tref.nl Ja, ik wil graag meer weten over het oversluiten van mijn hypotheek. Neem contact met mij op voor nadere informatie. adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) alleenstaanden in bij Mens Relatie. Ruim 75 procent op jaarbasis dus 4000 mensen, komen via het bemiddelingsbureau aan een partner. Pochen met deze cijfers doet directrice Mönch niet. Zij is wel terecht trots op hetgeen zij in bijna twee decennia heeft neergezet. "Collega-bemiddelingsbureau's hebben in de afgelopen jaren al vaker vraagtekens gezet bij onze slagingspercentages. Onterecht, want wij worden regelmatig getoetst door de reclamecodecommissie en dan blijken de cijfers gewoon juist te zijn. Dit succes is ons ook niet aan komen waaien. We werken er met z'n allen keihard voor om elk jaar duizenden mensen aan een nieuwe partner te helpen." PROFIELSCHETS In het hoofdkantoor aan de Roermondsestraat in Venlo praat Merel Mönch honderduit. Over de ontwikkelingen in al die jaren, stro mingen in de maatschappij, de emancipatie van vrouwen, vrouwen die economisch steeds onafhanke lijker worden van hun partner en andere eisen stellen, mannen die meer oog hebben dan alleen voor carrière maken en geld verdienen. AI die maatschappelijke ontwikke lingen leiden ertoe dat ook Mens Relatie niet stil kan zitten, mee moet in de vaart der volkeren. Relatiebemiddeling is dan ook meer, veel meer dan het koppelen van twee mensen. Mönch: "Je moet deskundigheid in huis hebben om mensen te begeleiden bij het vinden voor een voor hem of haar geschikte partner. Uiterlijk alleen is niet belangrijk. Wat zijn haar of zijn interesses, opleiding, achtergronden en wat verwacht iemand van een nieuwe partner. We maken in een persoonlijk gesprek met iedere cliënt een profielschets en een part- nerwens. Aan de hand daarvan gaan we voor onze cliënt op zoek naar een geschikte partner. Dat gebeurt via partnervoorstellen, waarna alleenstaanden elkaar treffen." VERTROUWEN De basis is een wederzijds ver trouwen tussen cliënt en consu lent/bemiddelingsbureau. Merel Mönch noemt dit zelfs een eerste vereiste om de kans van slagen te vergroten: "Een geschikte partner vinden is een kwestie van het samen doen. Wij zetten geen kant-en-klare relatie voor de deur. De cliënt moet net zo hard werken om uiteindelijk samen succes te hebben. Op het moment dat iemand zich bij ons inschrijft gaan we er voor, honderd procent. Samen." Kennis en deskun digheid staan bij Mens Relatie hoog in het vaandel. De consulenten krijgen twee keer per jaar een cursus om hun kennis uit te breiden en te verdiepen. Daarnaast zijn er maan delijks regiovergaderingen en een keer per jaar een landelijke vergade ring waar alle consulentes op de hoogte worden gebracht van de nieuwste ontwikkelingen. Mens Relatie werk nauw samen met psy chologe Liselotte Visser en de Vereniging voor Alleenstaanden Vivid. Wilt u meer weten over Mens Relatie, of wilt u zich inschrijven, dan kunt u de consulente voor de regio Venray bellen: Gertie van Bergen, telefoon (0478)589778. U kunt ook gebruik maken van het gratis informatienummer: 0800- 0230595. GEZOCHT: voor het buitengebied in YSSELSTEYN voor Peel en Maas op donderdag. Het betreft de Deurneseweg, Heidsepeelweg, Kempkensberg, Meerselsepeel, Ossendijk, Past. Jacobspeel en de Peel weg. Totaal 68 kranten. Ingang 1 oktober. Auto strekt tot aanbeveling. Voor meer informatie 0478-582727 Mantelzorg is die zorg die iemand biedt aan een zieke of gehandicapte, in de directe familie- of kennissen kring. Het lijkt heel gewoon datje zorgt voor een zieke vader, een chronisch zieke echtgenote, een gehandicapt kind, datje zorg draagt voor je dementerende buurvrouw omdat zij niemand anders heeft. Toch kan deze zorg, om allerlei redenen, wel eens te zwaar worden. De doelstelling van de Praktische Thuishulp Noord-Limburg is het ontlasten van de mantelzorg door het inzetten van een (vaste) vrijwil liger. Een maal per week komt de vrijwilliger op een afgesproken tijd hulp bieden in de vorm van aanwe zigheid, gezelschap of oppas. Veel mantelzorgers weten inmiddels de Praktische Thuishulp te vinden. Graag zouden zij daarom nieuwe vrijwilligers willen aantrekken. Vindt u het leuk om enkele uurtjes in de week de vaste vrijwilliger van een nulpvrager te worden? Zij bie den u daarnaast o.a. bijeenkomsten met de andere vrijwilligers en een onkostenvergoeding. Tijdens uw vrijwilligerswerk geldt een ongeval len- en w.a.-verzekering. Heeft u interesse? Voor informatie of aanmelding kunt u bellen naar Marja Meijs, tel. 515417/526240. "Op het inlegvel van de laatste gemeentekrant Burgers bij de Tijd staat een foutje. Bij de commissie Algemene Zaken staan acht namen, terwijl alleen de fractie voorzitters deel uitmaken van die commissie. Bij mijn weten telt Venray slechts zes politieke partij en." T. Kemmelings-Verheyen wees vorige week woensdag in de commissie Algemene Zaken bur gemeester Waals voorzichtig op een foutje in de laatste gemeente- krant; "Dat kan niet", zei het PvdA-raadslid. "In ons eigen orgaan mag dat niet gebeuren. Daarin moeten we met de grootste zorg informatie naar buiten bren gen." Burgemeester Waals gaf Kemmelings-Verheen groot gelijk. "Dit kan inderdaad niet. We zullen de informatie in de vol gende uitgave van de gemeente krant meteen rectificeren." D66- raadslid H. Teunissen merkte op dat er in de laatste Burgers bij de Tijd nog meer foutjes staan. "Die nemen we meteen mee in de recti ficatie", aldus Waals. Vrede langs het oorlogspad Dat is de titel van hel boek dal is geschreven door Theu Haumann. pater van Mill Hill. Het boek is het resultaat van de coproductie van de uitgeverij Dabar-Luyten en Pax Christi. Het is de bedoeling dat in de derde week van september - de Vredesweek - onder auspiciën van Pax Christi een officiële presentatie van het boek plaats vindt. De Wereldwinkel heeft dit boek ook in de verkoop genomen omdat het goed aansluit bij de al aanwezi ge boeken van Novib-, Rainbow- en Geuzenpockets. Het is vooral het levensverhaal van pater Tjeu Naumann. die op zijn twaalfde jaar al missionaris wilde worden. Na hel Klein Seminarie van de congregatie van Mill Hill werd hij in 1963 pries ter gewijd en hij vertrok meteen naar Kenia. Gedurende twaalf jaar deed hij het missiewerk zoals het thuisfront het vooral kende nl. pas toraal werk. In de loop der tijd groeide de twijfel, had de missie alleen de Afrikanen iets te bieden of ook omgekeerd? Hij vond dat er meer gelijkwaardigheid moest zijn. Hij ging werken in de sloppenwij ken van Nairobi, waar hij een totaal andere situatie aantrof. In de slop penwijken was er leiderschap van de mensen zelf. In 1988 werd hij gevraagd om in Soedan te onderzoeken op welke wijze leken zouden kunnen worden opgeleid om taken op zich te nemen in de jeugdzorg, onderwijs, vrou wenemancipatie en medische zorg. De oorlog tussen Noord en Zuid was al jaren aan de gang en er was al strijd tussen de verschillende stammen. In 1988 kwam de 'nood hulp". net als nu. op gang. Hij vindt datje beter de mensen de mogelijk heid moet geven zelf voedsel te ver bouwen in plaats van ze afhankelijk te maken van buitenlandse hulp. Hij bleef tot 1995 en in zij boek 'Vrede op het oorlogspad' staan zijn erva ringen met de vergeten oorlog in Zuid Soedan. Komt u vrijblijvend eens kijken in de Wereldwinkel aan de Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is iedere dac open. tel. 588571 Echte folkloristische dansgroepen zijn in de regio op de vingers van één hand te tellen. Sterker nog; in heel Limburg is er maar een te vin den: De Hakkespits in Venray. Een folkloristische dansgroep met authentieke kleding en sieraden uit de periode 1900, authentieke dansen uit de regio, waar men altijd als paar (man en vrouw) danst en gebruik wordt gemaakt van live-muziek. De Hakkespits kan nog altijd nieuwe leden plaatsen. Zij dienen wel over enige danskwaliteiten te beschikk- ken. De volksdansgroep repeteert een keer in de veertien dagen op maandagavond van 20.30 tot 22.30 uur in de Kiosk Brukske. Per jaar neemt De Hakkespits deel aan 15 tot 20 evenementen. Geinteresseerden kunnen enkele maanden zonder enige verplichting meedansen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Otto Pijpker, telefoon (0478)586260) of Hans Stevens, telefoon (0478)584243. Er zijn meer dan een miljoen Dribbelboeken verkocht. Dribbel viert feest en komt zaterdag 19 september van 13.00-17.00 uur in Venray zelf cadeautjes uitdelen in onze boekhandel ALLE KINDEREN ZIJN WELKOM OP HET DRIBBELFEEST! Passage 17 in Venray Door de grote belangstelling van vorig jaar houdt ING Bank Venray ook dit jaar weer een open dag voor iedereen die informatie wil over beleggen en hypotheken. Op zaterdag 26 september is de bank aan de Merseloseweg 62 van 10.00 tot 15.00 uur geopend en krijgt iedereen die een offerte aanvraagt een mooie reproductie cadeau van een origineel kunst werk uit de ING Bank kunstcol lectie. Menig consument die zich gaat oriënteren op de hypothekenmarkt valt door het enorme aanbod in eer ste instantie aan verwarring ten prooi. Wij spraken hierover met Karin van den Hombergh. account manager bij ING Bank Venray. 'Het komt de consument voor alsof er bijna evenzoveel verschillende hypotheken als wasmiddelenmerken zijn. Tijdens de open dag informe ren wij geheel vrijblijvend iedereen die meer wil weten over de verschil lende hypotheken'. MOOIE REPRODUCTIE En binnenlopen bij de ING Bank .'c moeite waard want vraag je een offerte aan, dan krijg je een mooie reproductie cadeau van een origineel kunstwerk uit de ING Bankcollectie. Van den Hombergh: 'Als men daarna de offerte ook nog accepteert lijsten wij de reproductie in. Zeker de moeite waard dus om even bij ons langs te komen op zaterdag 26 september'. Op 13 juli jl. is Kirsten Ostendorf uit Overloon afgestudeerd aan de Faculteit Rechten van de Universiteit Utrecht in de richtingen Privaatrecht en Economisch Publieks- en Bedrijfsrecht. Aan de Faculteit Geneeskunde van de Universiteit Utrecht is Marieke Ostendorf uit Overloon geslaagd voor het doctoraal examen. Aan het Hoger Instituut voor Vertalers en Tolken te Antwerpen is Maike Verheij afgestudeerd als Licentiaat Tolk-Vertaler in de talen Russisch en Duits. Aan de Universiteit te Amsterdam, de UVA, studeerde Silvia Breukers af in de Politieke en Sociaal-Culturele Wetenschappen voor de Vrije opleidii Internationale Betrekkingen. ing BASKETBAL-VERENIGING Zaterdag 19 september is het weer de derde zaterdag van de maand en wordt er oud papier opgehaald in de wijk die omsloten wordt door de volgende straten: Prins Bernhardstraat. Julianasingel. Raadhuisstraat. Dr. Kortmanweg, Industrieweg. Nieuwe Maasheseweg en Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen voor 10.00 uur builen te zetten. VERANTWOORD BELEGGEN Maar niet alleen voor advies op hypotheekgebied, ook alle vragen wat betreft beleggen en effecten worden deskundig beantwoord. Frans Thijssen is Financieel Adviseur bij ING Bank Venrav. 'Wie spaargeld heeft wil daarover hel hoogst mogelijke rendement halen en zo min^mogelijk afdragen aan de fiscus. Beleggen in opties of aandelert kan dan zeker uitkomst bieden. Wij geven op de open dag graag advies over alle Fiscale conse quenties van beleggen, over de beleggingssoorten en de manieren van beleggen'. Tevens kunt u die dag kennis maken met het unieke product het ING Bank Internet Fund, waarvoor de kosteloze inschrijving sluit op dinsdag 29 september om 15.00 uur. KINDEREN WELKOM Aan de kinderen is gedacht want de gehele open dag is er een bijna- echte oranje ING-leeuw aanwezig en is er een schminkstand waar kin deren op verschillende wijze geschminkt kunnen worden. Reden genoeg om zaterdag 26 september even bij de ING Bank in Venray langs te komen. Kleine kinderen zijn gek op de vriendelijke pup Dribbel. Van de Dribbelboekjes werden meer dan een miljoen exemplaren verkocht. De Engelsman Eric Hill bedacht de gevlekte pup Dribbel speciaal voor zijn zoontje. Hij maakte een boekje waarin Dribbel zich achter flapjes verstopte en Erics zoon moest hem dan zien te vinden. Dit eerste boekje 'Waar is Dribbel?' werd een echte bestseller. Tegenwoordig maakt Eric Hill allerlei soorten boeken, waar onder prentenboeken, blokboekjes en bad- en stoffenboekjes. Dribbelboekjes verschenen in meer dan 60 landen en alleen in Nederland al werden meer dan een miljoen exemplaren verkocht. De Dribbelboeken hebben hun popula riteit te danken aan de eenvoudige kleurrijke tekeningen en de keuze van onderwerpen die aansluit bij de belevingswereld van jonge kinde ren. Zaterdag 19 september bezoekt Dribbel van 13.00 tot 17.00 uur boekhandel Martin Cuypers in Venray. Tanken zonder te betalen Bij een pompstation in Heide werd vorige week woensdagavond getankt door de bestuurder van een grijze BMW. De man reed vervol gens weg zonder te betalen. Medewerkers van het tankstation noteerden het kenteken en waar schuwden de politie, die hierophaar collega's van de regio Brabant Zuid- Oost inschakelde. Een half uur later werd de auto in Helmond aangetrof fen De twee Poolse inzittenden - 23 en 24 jaar - werden aangehouden.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5