Resocialisatie-afdeling TBS-kliniek op terrein VVGI Stationsweg fff ru ijjfjHT 99 Grondaankoop Brabander verloopt niet vlekkeloos EURO TAPIJT Feest. Overname sociaal pension Oeidershof in Oirlo Publieksactiviteiten in gemeente Venray f32,50 Tel w mm - Venray's Wijnhuis .service De nieuwe zijn binnen! DIGITALE DIAPRINTS lini v.d. Leur AANBIEDING anssen Asteria ONBEPERKT/ MCCTEN 11 ITgangen-keuze-menu Sloop woning Spurkterweg WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 AUTOLEASE DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1998 Nr. 38 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS iar aankoop verkoop taxaties HILHéUfl IPATERSSTRMT 19a 'VENRAY'TEL 0478 585953 Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 V\/ E E K 3 Q VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs; ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Locatie-onderzoek wijst uit De gemeente Venray is voorne mens om in de tweede helft van 1999 op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray een resocialisatie-afdeling van de TBS-kliniek Venray te bouwen. De afdeling, die plaats gaat bieden aan 12 mensen, moet ervoor zor gen dat patiënten na hun verblijf in de TBS-kliniek probleemloos in de maatschappij kunnen terugke ren. De keuze voor de vestiging van de resocialisatie-afdeling is uiteindelijk op St. Servaas gevallen omdat deze locatie volgens de gemeente het beste voldoet aan de criteria die in het locatie-onderzoek ziin vastge steld. In deze studie zijn de volgen de gebieden onderzocht: het St. Annaterrein, het Groengebied nabij winkelcentrum Veltum, het trap veldje in het Brukske, de oostzijde van het St. Servatiusterrein, het Mavoterrein in Landweert en de Brabander Binnenwijk. Uiteindelijk bleef St. Servatius over. Wethouder Kersten legt uit waarom de keuze uiteindelijk op St. Servaas is geval len. "Er is voldoende ruimte aanwe- Eerste contact met burgers niet optimaal 'De firma die namens de gemeen te Venray grond aankoopt, behan delt burgers niet correct.' Deze opmerking maakte CDA-commis- Isielid H. van de Ven begin Septem ber tijdens de commissie Stedelijke 'Ontwikkeling. Van de Ven bracht •het signaal naar voren na klachten ■van burgers die bij de CDA-fractie waren binnengekomen.. Om welke •firma het gaat, welke burgers zijn gedu peerd en wat de klachten precies inhouden wilde hij niet prijsgeven. ;Wethouder Kersten liet in diezelfde [vergadering weten op de hoogte te [zijn van de negatieve signalen en benadrukte dat er zal worden opge treden tegen 'mensen die hun werk piet goed doen'. Navraag bij de gemeente leert dat er maar één firma is die uit naam van de gemeente Venray percelen aankoopt. De naam: Houdringe Rentmeester B.V. uit Roermond. Directeur P. Lucassen van de sector Stedelijke Ontwikkeling liet woensdagmorgen weten dat het gaat om één medewer ker van de firma Houdringe, die in het eerste contact naar burgers toe herhaaldelijk tekortschiet. "De betreffende persoon heeft een zeer zakelijke instelling. Als je met een adviseur onderhandelt kan dat, maar als je met burgers rond de tafel zit, zul je toch veel voorzichtiger te werk moeten gaan. De persoon over wie we het hier hebben slaagt er niet in om eerst een goed informeel con tact met de burger op te bouwen, alvorens terzake te komen. Zeker in een gemeente als Venray waar de Week van het Platteland Agrarisch Limburg blaast flink mee in de bus als het gaat om het houden van activiteiten in het kader van de 'Nationale Week van het Platteland'. In de periode van 17 tot en met 27 september wor den bijna dertig evenementen op touw gezet waarmee de agrari sche sector en het platteland zich presenteren aan de burger. In de gemeente Venray vinden drie voor het publiek toegankelijke activi teiten plaats. Zondag 20 september is er om 10.30 uur in de Grote Kerk de jaar lijkse oogstdankviering. In samen werking met Veldeke Venray is de kerk feestelijk aangekleed voor deze eucharistieviering. Aansluitend bestaat de mogelijk heid om deel te nemen aan een doe-, kijk- en leer fietstocht van ongeveer 30 kilometer van de Jong Agrarische Vrouwen (JAV) Venray. Door tijdens de tocht langs vier agrarische bedrijven en één streek museum te fietsen, maken de deel nemers kennis met het 'produceren' van land- en tuinbouwproducten. Op elk bedrijf ligt een vraag klaar die kan leiden tot een mooie agrari sche prijs. Bij de deelnemende bedrijven kan tussen 12.00 en 16.00 uur gestart worden: familie Classens, Castenrayseweg 2 in Oirlo. familie Voermans, Meerloseweg 6 in Oirlo, streekmu seum De Peelstreek, Ysselsteynseweg 113 in Ysselsteyn en familie Reintjes, De Hoef 9 in Leunen. Maandag 21 september kan er tus sen 11.00 en 16.00 uur vanuit zaal Roelanzia in Ysselsteyn gestart wor den voor een agrarische fietsroute. In heel Limburg zijn informatiebor den ontwikkeld met daarop presen taties van deelnemende agrarische bedrijven. Deze bedrijven vormen samen een aantal verschillende fietsroutes verspreid over heel Limburg. Dit project krijgt een lan delijk vervolg als het slaagt. De agrarische fietsroute wordt die dag ludiek geopend door nationale land bouwpolitiek In Roelanzia kunnen belangstellenden kijken naar agro infostands en een diaserie en deel nemen aan een quiz voor basisscho len en andere belangstellenden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste al vanaf 7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE mensen een stuk gemoedelijkheid zeer op prijs stellen, is het van essentieel belang dat je met burgers ook over andere dingen dan de verkoop van hun eigendom kunt praten." Lucassen heeft volgende week een afspraak met de betreffende medewerker. "In het verleden zijn er ovei deze persoon ook al klachten binnengekomen, wat toen ook al tot gesprekken leidde. Een van de afspraken die toen zijn gemaakt is dat de firma Houdringe deze man een communicatietraining zou laten volgen. Daarna heeft het een tijdje goed gegaan maar nu zijn er dus opnieuw negatieve signalen." De directeur Stedelijke Ontwikkeling sluit niet uit dat hij erop aan zal dringen om de 'boos doener' niet meer in Venray actief te laten zijn. "Misschien is het beter als de man op een ander project wordt gezet. Steeds weer terugke rende klachten als gevolg van com municatieve gebreken kunnen we niet gebruiken. Zeker niet bij grond aankopen door de gemeente, waar gevoelens van burgers altijd mee spelen." lektio'i mTro r' i'. I cCi c-> .„n 10x15 nu J foto cent I video Patersstraat 10. Venray. tel. (0478) 58 44 85 zig om een resocialisatie-afdeling te realiseren en de te bouwen afdeling is fysiek prima in te passen in de bestaande bebouwing. Het gebied ligt bovendien op een vrij gunstige loopafstand van het winkelcentrum. Dit laatste aspect gaf in het locatie- onderzoek uiteindelijk de doorslag om voor St. Servaas en niet voor St. Anna te kiezen. Het terrein van St. Anna ligt wat verder van het cen trum verwijderd." Kersten benadrukt verder dat een resocialisatie-afdeling van de TBS- kliniek aan de Stationsweg toekom stige ontwikkelingen op het terrein van St. Servatius niet in de weg staat. Het Vincent van Gogh Instituut heeft zich recentelijk op haar toekomst beraad. Het instituut zal worden omgebouwd tot een instelling met een hoofdvestiging in Venray en nevenvestigingen in Venlo, Weert en Roermond. Ondanks dit deconcentratieproces bij het VvGI, waarbij delen van het St. Servatiusterrein zullen worden afgestoten, is de vestiging van een resocialisatie-afdeling voor onbe paalde tijd op dit terrein volgens de gemeente geen probleem. De gemeente zal binnenkort samen met het VvGI een zogeheten Masterplan opstellen, waarin exact wordt bepaald waar de resocialisatie-afde ling op hel terrein precies zal wor den gerealiseerd. Het VvGI heeft inmiddels al laten weten in te stem men met St. Servaas als locatie en haar medewerking aan de bouw te zullen verlenen. Ook de Stichting TBS-kliniek Venray heeft positief gereageerd op het voorstel. Het college van B&W heeft dins dag brieven laten uitgaan naar omwonenden en de Stichting 'TBS Nee'. Zij krijgen drie weken de tijd om hun reactie op het voorstel schriftelijk bij de gemeente kenbaar maken. Tijdens deze inspraakperio- ttfcVS MUSh 76 werknet uitzendbureau Ben jij op zoek naar Part-time inpakwerk? Dan ben je bij ons aan het goede adres. Wij hebben leuk en licht werk in de omgeving van Venray en Oostrum voor 4 uur per dag. Verschillende tijden mogelijk! Reageer snel: 077-3988989 keurslager Maurice Verschu Schouwburgplein 4 5301 BV Venray Tel. 0478 581324 'Milt De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Veer bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dans&fjiart^ JC E S T R U M alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-S10S00 de organiseert de gemeente op don derdag 1 oktober een voorlichtings avond in hel gemeentehuis over het locatie-onderzoek en over het onderwerp resocialisatie in het alge meen. Eind november zal de gemeenteraad zich over het college voorstel buigen. Hotel Restaurant" nodigt u uit voor.);, peel-brunch ïedete zondag. vanaf U.OO uur menu maktmar-watvekreg 4., 5- of 6-gangen menu f4J5(L iedere vrijdag. zaler(*ajL< en zondag I (vrijdag, zaterdag en zondag) 1 keuze uil 4 voorgerechten, 14 hoofdgerechten - ,w, 1 en 4 desserts Sociaal pension Oeidershof in Oirlo wordt in de nabije toekomst een overheidsinstelling. De zorg verzekeraar VGZ, de gemeente Venlo als centrumgemeente in Noord-Limburg, de gemeente Venray, het gewest, het CAD en een indicatiecommissie bespreken momenteel de mogelijkheden voor een overname van het nu nog particuliere Oeidershof, waar thuisloze, ontheemde mensen met ernstige psycho-sociale problemen worden opgevangen en begeleid. Eigenaar Jack Brutsaert is van mening dat alleen een overname het voortbestaan van Oeidershof kan garanderen. "De exploitatie van het sociaal pension kost zes ton op jaar basis. We zitten al jarenlang met een financieringstekort, wat tot gevolg heeft dat we er iedere keer zelf geld bij moeten doen. Op den duur is dat niet meer op te brengen. We hebben begin dit jaar contact gezocht met het bedrijfsleven maar dat is uitgelo pen op een fiasco. De gemeente Venray heeft ons vorig jaar laten weten geen subsidie te verlenen. Onze werkzaamheden zouden bin nen de verantwoordelijkheid van de gezondheidszorg vallen, wat natuur lijk niet klopt. Wij zijn een particu liere instelling die een maatschappe lijk belang dient. Wij behandelen geen mensen, we vangen ze op, bie den ze bescherming en stemmen onze zorg af op de behoefte van de bewoners." UNIEK De formule waarmee Brutsaert sociaal pension Oeidershof sinds 1995 draaiende houdt, is uniek. Brutsaert zelf is klinisch-psycho- loog. zijn vrouw Hennie neemt het horecagedeelte voor haar rekening. Daarnaast heeft Brutsaert een ver pleegkundige in dienst die onder andere de medicijnen voor de bewo ners regelt. Bovendien wordt hij naar eigen zeggen op fantastische wijze ondersteund door zijn doch ters Nadja, Saskia en Janneke en zijn zoon Loek. Het pension in Oirlo biedt plaats aan 15 mensen; in de dependance Venhof aan de Churchillstraat in Venray kunnen nog eens vijf personen worden opgevangen. Vanaf de start in juni 1995 is de bezetting zeer hoog. Vele aanvragen moeten worden gewei gerd omdat er eenvoudigweg geen plaats is. Brutsaert:"De mensen die we hier opvangen, komen vaak van andere zorginstellingen, zoals het Vincent van Gogh Instituut of het Riagg. Jack Brutsaert: "Alleen een overname kan hel voortbestaan van Oeidershof garanderen. Mensen met ernstige psychische en/of psycho-sociale problemen die binnen een GGZ-instelling niet ver der behandelbaar zijn en die op zoek zijn naar rust. bescherming en vei ligheid. Het gaat vaak om personen die veel moeite hebben om hun leven zelf in te plannen. Oeidershof vult in dit kader een gat op in het netwerk van de hulpverlening aan deze specifieke categorie thuislo zen. In de regio Noord-Limburg zijn we de enige instelling die in deze specifieke behoefte voorziet." Brutsaert denkt dat de bewoners er straks behoorlijk op vooruit gaan als het pension wordt geïnstitutiona liseerd. "Momenteel betaalt iedere bewoner 950 gulden per maand. Voor dat bedrag kan hij gebruik maken van al onze voorzieningen. Als je bedenkt dat de meesten een uitkering hebben, is het duidelijk dat er voor hen erg weinig overblijft om te besteden. Dat gaat straks veranderen. De gemeente Venlo, de zorgverzekeraar en de bewoners zullen dan geza menlijk de exploitatielasten (6 ton per jaar) dragen. Onze bewoners houden dan als gevolg meer geld voor zichzelf over." WAARDE BEWEZEN De onderhandelingen over een overname verlopen momenteel stroef omdat de gemeente Venlo eerst een onderzoek wil laten instel len naar het maatschappelijke belang van de instelling Oeidershof. Brutsaert: "Venlo krijgt van het rijk gelden, die ze over de zorginstellin gen in Noord-Limburg moet ver spreiden. Voordat deze gemeente besluit om Oeidershof mee te exploiteren, wil ze eerst weten of er in Noord-Limburg voldoende maat schappelijk draagvlak voor een der gelijke instelling bestaat. Van dal laatste is Brutsaert overtuigd. Volgens hem is zo'n onderzoek vol strekt overbodig. "Oeidershof heeft haar waarde in de regio inmiddels allang bewezen." De gemeente Venray laat op zo kort mogelijke termijn de woning aan de Spurkterweg 5 slopen. De gemeente heeft de woning in het bestemmingsplan Smakterheide II onlangs aangekocht van de bewoon ster. mevrouw De Bruin. Venray ging tot de aankoop over omdat de woning ligt op een industrieel gebied en als zodanig daar niet thuishoort. Daarnaast wordt in de nabije toekomst hier een weg gere aliseerd. De voorbereidingen voor de sloop zijn inmiddels getroffen. Venray wil zo snel mogelijk de woning ontruimen om niet de kans te lopen dat het pand wordt gekraakt. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Min. leeftijd 14 jaar werknet uitzendbureau inpakwerk- medewerkers gezocht voor een bedrijf in Venray. Ben jij op zoek naar licht inpakwerk in 2-ploegendienst? Het betreft werk voor langere tijd, met kans op een vast contract Reageer snel: 077-3988989 op maat GEZELLENBAAN 8 TEL. 0478-541945 EMAlL-adrcs: 58134 EA YSSELSTEYN FAX 0478-541876 GOMMANSfgTREF.NL Accountants AA belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer, Venray en Venlo Noorderhof 8,Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1