Venray de lucht in. Ik was boos op jou REGIOKALENDER Venray-Divinolandia ontvangt 5800 gulden Missie-Zendingskalender 1999 is nu verkrijgbaar! St.-Petrus'Bandenkerk Proficiat Ziekencommunie MIVA - collecte En verder PEEL EN MAAS donderdag 17 september 1998 - Pagina 11 Ondanks het matige weer maakten tientallen burgers afgelopen zondag gebruik van de mogelijkheid om hun gemeente eens vanuit een heel ander perspectief te bekijken. Op initiatief van Paul Janssen van het gelijknamige danscentrum stond midden op de Raadhuisstraat een hoogwerker opgesteld die belangstellenden naar een hoogte van maar liefst 50 meter bracht. Degenen die het iets 'rustiger' aan wilden doen, gingen met een schaarwagen 10 meter de lucht in. Tja, dan zie je natuurlijk wel 'n stuk minder. Deken Coenen ging zondagmiddag als eerste de lucht in, wat op zich niet zo vreemd was. De opbrengst van de ritjes a 7,50,- wordt namelijk gebruikt om de verlichting van de kerk klok van de Grote Kerk te repareren. Er werd ruim 400 gulden binnengehaald voor het goede doel. Regel uw zaken voor het te laat is Met pensioen in 1998 betekent dat u voor veel vragen komt te staan. U moet uw pensioen aanvragen en/of uw lijfrente gaat in. misschien ook dat uw ziektekostenverzekering verandert. Het is dan zaak dat u snel weet hoe u dit moet aanpakken. Waar moet u uw pensioen aanvragen, hoe komt u er achter of er voor u ook bij vroegere werk gevers pensioen is opgebouwd, wat verandert er voor de belastingen en de ziektekosten? Maar ook: bij welke verzekeraar kunt u het beste terecht voor een direct ingaande lijfrente of: wat verandert er wanneer u besluit te blijven werken na uw 65e? Ook als u aan de vooravond van uw pensioen staat is deze cursus iets voor u. Het gaat bij deze cursus nl. ook om iets wat zeer belangrijk is: uw bezittin gen, groot of klein en de bestemming en instandhouding daarvan. Het is belangrijk vooruit te denken. Zelfs tot voorbij het tijdstip van uw overlijden. Nadenken is echter niet voldoende, meestal zijn regelingen noodzakelijk die tijdens uw leven al van invloed zijn. In deze cursus komt dan ook aan de orde: Samenlevingscontracten Schenkingen Uw AOW-pensioen Uw lijfrente Ziektekosten en eigen bijdragen Pensioen voor nabestaanden Huwelijkse voorwaarden Eerder of later met pensioen gaan Uw aanvullend pensioen Belasting en premies 1998 Werken na uw 65e De docent is actief in ouderenzaken en staat uiteraard open voor vragen, op- jn aanmerkingen die u als oudere bedenken kunt. De eerste les, van vier bij eenkomsten, is op woensdagmiddag 30 sept. bij de Volksuniversiteit tel. W78-580I85 Hatha yoga voor senioren Beginners Yoga heeft zijn oor.-prong in oude, Indiase tradities en kent vele vormen. Hatha Yoga is de meest voorkomende vorm in het westen. Deze cursus is gericht op ontspan ning en lichamelijke soepelheid. De oefeningen zullen worden aangepast aan de leeftijd van de deelnemers. Om deel te nemen aan deze cursus heeft men geen dure "outfit" nodig. Gemakkelijke kleding zoals een trainingsbroek, alsmede een grote handdoek plaid of kussen uit een tuinstoel is reeds voldoende. Probeer het eens u zult er zeker energieker en toch rustiger van wor den!! De eerste bijeenkomst is op don derdagmiddag l okt. Voor aanmel ding bel met de Volksuniversiteit, tel. 0478-580185. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 17 september: Theo Janssen verzorgt een dialezing in cultureel centrum De Wingerd in Sevenum. Aanvang 20.00 uur. Janssen kijkt vooruit op de toneelvoorstel ling 'De Verstoteling' naar een boek van Herman Maas, op 1,2,3,6.7 en 8 november door Toneelvereniging Setovera. Vrijdag 18 t/m zondag 20 september: Recreatiecentrum De Schatberg in Sevenum staat drie dagen in het teken van de VW Euro. Dit evenement voorde luchtgekoelde Volkswagen staat alweer voor zijn 13e editie. Vrijdag 18 t/m woensdag 23 september: Horst maakt zich op voor de viering van het eerste lustrum van Jongerencentrum Niks. Tijdens het zes dagen durende feestprogramma zijn er onder andere optredens van Mr. Review, Vals Licht. Soviet Sex en Chantiily Lace. Zaterdag 19 september: Ook dit jaar doen zo'n 200 zijspannen mee aan de MA-run door Noord en Midden-Limburg. De stoet, met in de zijspan gehandicapte kinderen, wordt voorafgegaan door 100 solomotoren en vier Hermes-bussen. Het startschot wordt om 10.00 uur gegeven op het terrein van de Prof. Duboisstichting in Venlo. Zaterdag 19 september: HGC Noord-Limburg verzorgt van 10.00 tot 17.00 uur een minimarkt in Grand Café De Maagdenberg in Venlo. Naast de verkoop van gebruikte computerapparatuur en software worden diverse demonstraties verzorgd. Zaterdag 19 en zondag 20 september: In Wanroy vinden de nationale ponykampioenschappen van de NKB (Nederlandse Katholieke Bond van landelijke rij verenigingen en pony clubs) plaats. Het programma begint op beide dagen om 10.00 uur. Zondag 20 september: In De Wingerd in Sevenum staat voor de elfde keer Kreaserum op het programma. Van 11.00 tot 17.00 uur kan iedereen allerlei ideeën opdoen op creatief gebied. Zondag 20 september: In Sevenum wordt voor de derde keer het Open Nederlands Kampioenschap Tractorpuliing afgewerkt. Aanvang 10.00 uur. Zondag 20 september: Jn de Oudheidkamer in Horst wordt een expositie geopend van Jac Philipsen. Hij toont een deel van een collectie van 4000 voorwerpen waar mee nu en in het verleden muizen weiden gejaagd en gevangen. De exposi tie duurt tot en met zondag 11 oktober. Zondag 20 september: Liefhebbers van Franse automerken komen aan hun trekken op het Circuit van Baarlo. Renault, Peugeot, Citroen, maar ook merken als Talbot en Simca komen ruimschoots aan bod. Het circuit is open van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 20 september: Groei Bloei afdeling Venlo houdt een platenmarkt op het terrein van Kinderboerderij Hagerhof in Venlo. De markt is open van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 20 t/m zondag 27 september: Horeca vereniging Blerick en Winkelhart Blerick organiseren gezamen lijk een klinkende Duitsland-week. Het 'Herzlfest zum Herbst' belooft zijn hoogtepunt op vrijdag met 'Einkaufen in Mondschein' en een optreden van de 'Schintaler'. September/oktober: Kunstenares Marianne Bouten exposeert twintig pentekeningen en schil derijen in verpleeghuis Elzenhorst in Horst. Zondag 4 oktober: Het Circuit van Baarlo is het decor van een auto-evenement met als thema Italië. Liefhebbers en bezitters van auto's van Italiaanse makelij kunnen van 11.00 tot 17.00 uur hun hart ophalen. Wim Lammert ink ontving onlangs namens het bestuur van de Stichting Venray Divinolandia een cheque van 5800 gulden uit handen van voorzitter Jan Kreutz van de Stichting Fiets Vierdaagse Venray. Met het geld, dat is bijeengebracht door de deelnemers aan de Fietsvierdaagse, kan Jacqueline Eibers het ziekenhuis in Divinolandia renoveren. De patiën ten in het Braziliaanse ziekenhuis kunnen dan weer in een iets accep tabelere omgeving verblijven. Pech onderweg Basiscursus Deze cursus is bedoeld voor iedereen die interesse heeft voor het gemotoriseerde verkeer. Een voor opleiding is niet nodig. Wat komt er in de cursus zoal aan de orde: Het principe van de werking van gemotoriseerde voertuigen. Wat kan een "doe het zeiver" zelf doen aan het onderhoud van de auto. en wat onderneem je bij pech onderweg? Waar zit wat in de auto (zekerin gen, enz.) Lezen van een autohandleiding. Hoe kun je b.v. een band verwis selen, de olie peilen, en lampen vervangen. Wat moet er zoal standaard in de auto aanwezig zijn. Hoe merk je dat er iets mis is met je auto, en wat doe je dan? Waaraan kun je zelf wel en niet sleutelen? De eigen auto wordt als uitgangs punt genomen om onderdelen te Ieren herkennen, voor het echte sleutelwerk zijn auto's aanwezig. De eerste les is op maandagavond 28 sept. Voor informatie bel met Volksuniversiteit Venray 0478- 580185. Gewond na aanrijding Bij een botsing tussen een bestel auto en een bromfiets is maandag middag de 17-jarige bromfietser uit Wanssum gewond geraakt. De jon gen is met gekneusde ribben naar het ziekenhuis gebracht. De aanrij ding ontstond toen een 55-jarige man uit Wanssum als bestuurder van een bestelauto met aanhangwagen bij het rechtsafslaan geen voorrang verleende aan de bromfietser. Tengevolge van de botsing kwam de jongen ten val. Leunenaar mishandeld Een 16-jarige scholier uit Leunen werd vorige week vrijdag op een examenfuif in Melderslo dusdanig toegetakeld dat hij zich moest laten behandelen in het ziekenhuis van Venray; hij had een flinke wond aan zijn neus. De ruzie op de fuif «was ontstaan nadat de Leunenaar opmerkingen had gemaakt over het trappen tegen een motorhelm door enkele andere fuifgangers uit Lottum. De politie hield een dag later twee 17-jarige jongens uit Lottum aan. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Berichten van onze kerkgemeenschap 1998-9 Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap Yom Gruijters, Joey Keijsers, Cas Michels, Daphne de Beer, Mick d.l. Rambelje, Kai Swakhoven, Tim vd Vleuten, Michiel Hendrix, Esther Poobevsk, Arnoldus Arts, Roeland Cornelissen, Simone Faesen, Mathijs Derks, Chanel Vrieswijk. Kelly Hendriks, Eline Huisman, Thomas Sijben, Luca Hendriks, Jordy van Ass, Jessica Engels, Zowi Camps, Bas Creemers, Bodine Sanders, Stan Duijkërs, Margot Mertens, Manuela vd Akker. Elk kind is een wonder wezen Zwak en kwetsbaar Dat alles nieuw maakt Dat boeven doet wenen En geteisterde mensen Doet geloven in het leven Welkom kind op onze Planeet Kom rusten aan het hart Van een moeder En laatje wiegen In de armen van Een lieve vader. Ik wens je geen rijkdom Ik wens je alleen maar Liefde toe. warme liefde Dan heb je alles wat nodig Is om een gelukkig Mens te worden. Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75,-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Ziekencommunie Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Iedere priester is blij als de kerk bij een zondagsdienst, huwelijksmis of begrafenis goed bezet is. "Hoe meer zielen, hoe meer vreugd", geldt ook voor een dienst in de kerk. Lege banken in het theater of op het voetbalveld zijn nooit een bron van inspiratie en ook niet in een kerkge bouw. Toch kunnen de weinige bezoekers voor gezelligheid en inspiratie zorgen, maar dan moeten die bezoekers dicht bij elkaar gaan zitten of gaan staan. De bar in een café kan daar een voorbeeld van zijn. Vijf mensen in een café aan vijf verschillende tafeltjes is dodelijk voor de sfeer, maar vijf bij elkaar kan al gezellig zijn. Zo is het nu eenmaal. Dat zijn ervaringsgege vens. De laatste tijd heb ik me nogal de woede van mensen op mijn hals gehaald, omdat ik ze uitnodigde in de kerk naar voren te komen en niet op de laatste plaatsen te gaan zitten. Ik zei: "Eilandjes in de kerk is zo frustrerend en weinig inspirerend. Ik heb het gevoel dat ik dan voor de banken preek. Thuis gaat men toch ook aan de tafel zitten of rond een salontafel". Veel collega's denken er net zo over, maar het valt niet mee om dat rechtuit te zeggen uit angst dat de lege plekken nog groter wor den. Toch wil ik nog eens vragen aan allen die de kerk bezoeken om een eucharistieviering mee te vie ren: ga zo dicht mogelijk bij het altaar zitten. Waarom Omdat dat fijn is voor uzelf en zeker voor de priester. Maar er is nog een diepere reden. Eucharistie-vieren is in zijn diepste kern: samen rond een tafel Christus laatste samen-zijn met zijn leerlingen gedenken en opnieuw beleven dat Hij temidden van ons komt en bij ons blijft. Eucharistie- vieren is ook samen danken voor dit grootste geheim van ons geloof. De mooiste en diepste gebeurtenissen beleeft men samen en dicht bij elkaar, zowel in religieuze beleve nissen als in het leven van alledag. "Gedeelde smart is halve smart" en "gedeelde vreugde is dubbele vreugde". Als ik harde opmerkingen maak, doe ik dat niet voor mijn ple zier of om me impopulair te maken, maar omdat mijn hart zegt dat het moet. Zwijgen is dan lafheid. Leo Brueren, pr. Mijnheer Hoppenbrouwers en Mevrouw Thiessen, met uw bevesti ging en zending door de bisschop! Enkele jaren hebt u veel vrije tijd besteed aan studie, verdieping en bezinning, de laatste tijd aan de Kairos-opleiding van het bisdom. Eindelijk is het zover, de afsluiting ervan zondag 13 september in de kathedraal. Niet alleen een diploma! Neen, u wordt door de bisschop erkend en gezonden. Mijnheer Hoppenbrouwers naar zieken en thuiszittenden en -met andere waar devolle vrijwilligers! - naar mensen in rouw. Mevrouw Thiessen naar onze jeugd in de lagere scholen, waar u met enthousiasme en des kundigheid de kinderen vertrouwd probeert te maken met Jezus en Zijn Goed Nieuws. Van harte gefeliciteerd, u beiden, met deze zending. En we hopen dat nog veel meer mensen zich gaan inzetten in en voor onze geloofsge meenschap! J.Coenen. past.-deken. Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis Dora Wijnhoven 86 jaar, Gerrit Rongen 85 jaar, Gerard Mobers 84 jaar, Hetty Sorms-Jasper 87 jaar. Koos van Haren 62 jaar, Albert van Bastelaar 49 jaar, Nelly Jans-Beken- Thuijls 72 jaar, Martha Michels- Direks 86 jaar, Jo Stiphout 61 jaar, Anna Jeuken-Schreven 90 jaar. "Ik heb het leven lief' Er moet toch 'n plek zijn, 'n land of 'n wijk. Waar iedereen happy is, iedereen gelijk. Er moet toch zo'n plek zijn, of dacht je van niet, Ik weet niet zeker, maar ik heb zo'n idee. Er moet toch 'n plek zijn heel ver hier vandaan. Daar kookt nooit iets over. daar brandt nooit iets aan. Geen vel op de melk en geen vlieg in de thee. Ik weet niet zeker, maar ik heb zo'n idee. Er moet toch een plek zijn, van 'n ander allooi. Ver weg van haat en het kleine gek- looi. Geen roddels, geen pijn en geen ach en geen wee, Ik weet niet zeker, maar ik heb zo'n idee. En als je daarboven bent ontwaakt. En denkt, wat heb ik me te sappel gemaakt Dan begrijp je de sores die je hier had benee. Ik weet niet zeker, maar ik heb zo'n idee. Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over hel tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. De MZK 1999 'Getuige van de Grote Geest' slaat een brug tussen de Indiaanse en onze eigen cultuur. De schilderingen op de voorkant van de kalenderbladen zijn van de hand van de Canadees-indiaanse schilder Roy Thomas. Op de achter kanten staat een korte beschrijving van het kunstwerk, aangevuld met informatie over de schilder, cuituur en geschiedenis van zijn volk. Ook zijn meditatieve teksten en gedich ten van indianen in Noord-Amerika opgenomen. Deze zijn gezet naast bijbelteksten en poëzie uit de chris telijke traditie. De M.Z.K., de kalender met een achterkant, is te koop voor één tien tje. Hoe krijgt u deze thuis? Tot 1 november ligt een intekenlijst in de kerk. Schrijf daarop uw naam, adres en het aantal kalenders. De M.Z.K. wordt dan zo snel mogelijk thuisbe zorgd. Schrijf naar CMC. Postbus 75; 240 AB Oegstgeest. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Het laatste weekend van augustus werd de MIVA - Collecte gehouden als kerkdeur - collecte na alle HH. Missen. De MIVA - Missie Verkeersmiddelen Actie - zorgt ervoor dat missionarissen en ont wikkelingshelpers m/vr) kunnen komen waar ze moeten komen, om in woord maar vooral in daad het Evangelie uit dragen. Deze collecte bracht aan onze kerkdeuren ƒ1.174,20 op: een prachtig bedrag! Dank aan allen gulle gevers. Mogen we ook rekenen op jullie gebed Met veel dank, MIVA Samenstelling priesterteam Deken J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740 Diaken P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. Voor ieder mens Als je liefde probeert te vangen. Denk je alleen aan je eigen belan gen. Liefde moetje kunnen geven Om het mooie te kunnen beleven. Voor liefde moetje hart open staan. Nietje medemens zo voorbij laten gaan. Probeer elkaar eens aan te kijken En wat liefde te laten blijken. Laat ons een nieuwe wereld schep pen Door oude wonden dicht te deppen Met liefde maak je meer zin. Het is niet moeilijk, mits je wilt. Hoeveel je ook van je medemens verschilt. Probeer het vandaag en het hele jaar. Met wat liefde kom je tot elkaar. -heeft onze bisschop bij monde van Mgr. Maessen, zijn vicarisgeneraal, toegezegd, dat we een kapelaan zou den krijgen. Deze moet echter "wor den vrijgemaakt" en dat kan maan den duren. -zal het VORMSEL toegediend worden op vrijdag 11 DECEMBER 1998 om 19.00 UUR door vicaris dr. H. v.d. Meer. -zal op zaterdag 19 september om 19.00 uur de DIALECTMIS worden gehouden. "Veldeke Venray" tekent hiervoor. -zal op zondag 20 september de L.L.T.B.-oogstdank viering plaats vinden in onze kerk. Deze H. Mis zal niet om 11.00 uur maar om 10.30 uur beginnen, in verband daarmee vervalt de Hoogmis deze zondag. -is er voorlopig GÉÉN H.Mis op zaterdagmorgen om 9.00 uur. Dit heeft verband met het aantal HH. Missen dat priesters mogen "lezen", niet meer dan 2 per dag. Voor méér moeten we toestemming aan de bis schop vragen. HH. Missen moeten geen routine worden, je moet met je hart erbij blijven. En op zaterdag zijn er veel Huwelijken, Jubilea en Uitvaarten en de Avondmis. Als er een kapelaan bij komt. bezien we een en ander opnieuw. J.Coenen. past.-deken. Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is. kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11