FRANSOL PEEL EN MAAS Ramp op GGW de Peel Opobrengst Rode Kruis collecte VOOR AL UW OOK OP AFBE1AUNG Venrayse schutterij wint het derde Bondsfeest ffiïMïFM Laatste taxus- inzamel- actie bij Intratuin Recreatie Mendag in Ysselsteyn Prijswinnaars bij Jan Linders Hennep en geen wc-papier Oud papier Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Omroep Venray ZONWERINGEN EHBO- vereniging houdt jaar vergadering Geslaagd Bijdrage Fonds Zomerzegels Ouderen De Venrayse schutterij "t Zaïulakker Gilde Sl. Jan Venray heelt tijdens hel derde Bondsfeest an de Bond Juliana, wal gisteren ■eorganiseerd werd hij de Schutterij li. Martinus uit Tegelcn. grandioos toegeslagen Tijdens de optocht werden de navolgende resultaten behaald, in de categorie mooiste geheel militair werd de eerste prijs behaald, voor het mooiste défilé behaalde het korps de tweede prijs. Vervolgens waren er eerste prijzen voor onze tamboer-maitre. Hay Volleberg. de sappeur. Piet v. Lierop. het muziek korps in de optocht en het muziek korps op het terrein (met Lof van de jury) en de commandant. Guus Stiphout. Na de optocht stond het Venrayse korps op een derde plaats om de .trijd om de ere-prijs. St. Lambertus uit Helden stond op de eerste plaats, gevolgd door de Bussen Schutten uit Neer. Het schieten moest dus de beslissing brengen in deze strijd. De strijd om het schieten verliep succesvol voor onze Schutterij, in de eerste ronde sneuvelde alleen het D2-team van onze schutterij en de strijd voor de A. B. C en de Dl ging door. De Dl school feilloos enkele rondes door. totdat de duisternis inviel en schieten onmogelijk werd. Tezamen met ons korps was St. Lambertus uit Helden en St. Bargara in Reuver nog in de strijd, dus loting moest de beslissing brengen en het lot was ons gunstig gezind en zodoende behaalden wij de eerste prijs in de D-klasse. De C kavelden ook nog enkele rondes door totdat de strijd was geslonken lol drie deelnemers, te weten St. Hubertus Kessel. Sl. Hubertus Reuver en ons korps. Helaas mistte twee personen in de C-klasse en loting moest de beslis sing brengen om de tweede en derde prijs en deze loting verloren wij. waardoor wij de derde, plaats wisten te bemachtigen in deze klasse. Door deze twee missers verloren wij ook de strijd om de dagprijs aan St. Barbara Reuver. De B schoot feilloos de blokjes naar beneden totdat de duisternis inviel. Hel Venrayse korps was nog in de strijd met St. Barbara uit Reuver en ook hier moest loting de beslissing brengen en het lol was ons gunstig gezind, waardoor de B- klasse voor ons korps was. Door het resultaat in de B-klasse wist ons Venrays korps zicht te plaatsen als algemene eindoverwinnaar van het derde Bondsfeest te St. Martinus Tegelen. De A school gewoon door en bij het invallen van de duisternis zaten nog zes zestallen in de race. te welen St. Barbara Reuver, (eind overwinnaar OLS). St. Hubertus Tegelen. St. Hubertus Kessel. Wilhelmina Horst. St. Urbanus Belfeld en wij zelf. Loting moest de beslissing brengen en deze viel slecht uit. waardoor dit team op de zesde plaats eindigde. Het Bondsfeest was over, alleen restte nog de uitreiking van de ere prijs. De concurrenten om de ere prijs waren vroegtijdig uitgevallen tijdens de kaveling waardoor de spanning te snijden was, zou het Venrayse korps het Bondfeest over heersen? De woorden van de burge meester moesten de beslissing bren gen. de burgemeester nam het woord en sprak: de derde plaats is voor de Bussen Schutten uit Neer met 76 punten, de tweede prijs is voor St. Lambertus uit Helden met 78 punten, maar eindoverwinnaar met 80 punten is Schutterij *t Zandakker Gilde St. Jan uit Venray. Het gejuich klonk en Venray kwam massaal naar voren voor het behalen van de ere-prijs van de Gemeente Tegelen. Voorzitter Joep Krijnen kreeg het ere-schild uitgereikt en het feest kon beginnen. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: f KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN t TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 'T DESSELKE Vrijdag 28 augustus wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u hei oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container par keerplaats Hubenhof aan de Westsingel is elke zaterdag open van 08.30-17.00 uur. ledereen kan hier het papier deponeren t.b.v. Heil de Zieken. VREDESKERK Woensdag 2 september wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo neren ten bate van Heil der Zieken. Wijkplatform Zaterdag 29 augustus wordt er oud papier opgehaald. Als u zorgt dal uw oud papier tussen 11.00 en 13.00 uur gebundeld aan de straat staat, zorgen wij ervoor dat het opgehaald wordt. (Elke laatste zaterdag van de maand). Het wijk platform. Inlichtingen en opmerkin gen: Piel Hermans, tel. 586364. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. Sportmedewerker Instantie: Asielzoekerscentrum Stevensbeek Opdracht: ^begeleiden van de asielzoekers intern zowel als extern bij sportacti viteiten: -aanwezig zijn bij diverse overleg- momenten; -het onderhouden van contacten met SDortorganisatoren en sportvereni gingen: -bijhouden voorraad sportartikelen. Waar: Stevensbeek en omgeving, eisen: - affinitiet met asielzoekers - in bezit van rijbewijs en eigen ver voer -affiniteit met sport in het algemeen (liefst actief) - minimale leeftijd 25 jaar; - goede contactuele- en sociale vaar digheden; -kennis van WP5.I Werktijden: in overleg algemeen: na gebleken geschiktheid opleiding mogelijk tot sportbegeleider asiel zoekers. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergwee 4. 5801 EG Venray. lel. 0478-^586245 (Kees Moerkerk of Karen LongstalT). PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant De collecte 1998 is voor het Rode Kruis gemeente Venray een groot succes geweest, ondanks het mini mum aantal collectanten en het feit, dat door een gemis aan collectanten een aantal wijken niet gelopen zijn. Het bestuur doet bij deze een drin gend beroep op vrijwilligers die één avond per jaar voor het Rode Kruis op pad willen gaan. Het Rode Kruis staan lokaal, nationaal en internatio naal steeds voor iedereen klaar. De vrijwilligers bij rampenbestrijding, ziekenbezoeken, telefooncirkels, welfare, assistentie bij sportevene menten. hebben al een druk pro gramma. Dhr. R. v. Wijk. campag ne-coördinator is vrijwillig een deel van het jaar bezig met de voor bereidingen voor de campagne. Hij is bereikbaar onder telefoonnummer 0478-582847. Meldt u s.v.p. aan voor een avondje Rode Kruis per jaar. Wijken worden in óverleg met de collectant ingedeeld. De opbrengsten verdeeld over de diverse kerkdorpen: Venray-kom 10.443.95: Leunen 1022,25; Oostrum 1068.50; Ysselsteyn 1177.15; Castenray 521,15; Oirlo 715.85; Heide 455,30; Veulen 174.20: Merselo 738.55; Smakt 172.90: Vredepeel 134.35; aktie giro leden 5385.-; totaal: 22.009,15. Het bestuur dankt graag alle vrij willigers. die zich bij de campagne hebben ingezet en vooral de gulle gevers, die met hun giften het Rode Kruis daadwerkelijk hebben gehol pen. Hel bestuur hoopt volgend jaar met meer vrijwilligers een nog hogere opbrengst te krijgen. Hendrïix wordt Capretto! Na 33 jaar wedaaaro te rifn gewikt In <1© schoeaefibratKhe heb ik besloten iets anders te gaan doen. Met veel voldoening denk ik tenig aan ai die klanten die Hendrkx «boe nen aan de Grotestraat hebben bezocht. Mijn zaok zat worden overgenomen door Gea Gieten. Zij opent er een Capretto winkel. Bij deze wil ik haar van harte bi) u aanbevelen! Aparte voert Ronde Van Nederland Live op Omroep Venray! Omroep Venray doet ook dit jaar weer verslag van de 5e etappe naar Venray tijdens de Ronde van Nederland. De wielrenners vertrek ken vanuit Zwolle en rijden een afstand van 179,2 km naar Venray. In de cours rijdt voor Omroep Venray een motor met verslaggever mee. De luisteraars zijn er dan ook bijna letterlijk bij betrokken en wor den op een prachtige manier op de hoogte gehouden van dit wieler spektakel. A.s. vrijdag begint de uilzending om 11.00 uur. Voor het vertrek pra ten we met enkele renners. Daarna volgen we natuurlijk de cours en brengen we een bezoek aan de lunch in het Venrayse gemeentehuis. Zaterdag is de lokale radio ook live bij de start van de etappe Venray - Landgraaf. Deze uitzending is ook te volgen via Radio Reindonck op 105.6 of 107.1 in de ether. De frequentiei's van Omroep Venray zijn 90.2 in de ether en 102.4 via de kabel. Overige programmagegevens, 'n Wandeling Dur 't Rooise Land A.s. donderdag beginnen we met onze wandeling door Venray's 10e kerkdorp. Oostrum. Hier wordt op zaterdag 12 september voor de twaalfde keer de Open Monumentendag in de gemeente Venray gehouden. Samen met Harric Holtackers, voorzitter van de Dorpsraad, Frits Ruyten van het comité Open Monumentendag. Jos de Beer en Nic Min fietsen we langs een aantal markante Oostrumse plekken. U krijgt alvast een voor proefje van wat er op deze 12e sep tember in Oostrum allemaal te zien en te horen is. De tocht begint bij de boerderij van Graus aan de Geysterseweg en vandaaruit gaan we naar de kerk waar Jos de Beer zijn rondleiding begint met de legende van het Maria-beeldje. Donderdag om 19.00 uur. herha ling maandag om 18.00 uur. Waar Zijn De Troubadours Gebleven Komende donderdag is het Duo Dubbelop uit Hegelsom te gust in "Waar Zijn". Het gaat om Johan Bertrams en Roel Backus. Ruim een maand geleden presenteerden zij hun cd-single "Onderwaeg". Bij veel mensen heeft ëie een plekje in de tuin of huiskamer, dc geranium! is Zomers bloeit hij in de meest fan tastische kleuren. In Tegelen hebben zich drie dames De Geruniejums genoemd. Wat zij wel of niet gemeen hebben met de plant leggen ze wellicht uit op donderdag 3 sep tember in het programma van Oscar Hovens. Het trio bestaat uit Geranie-dich. Geranie-mich en Geranie-um. Hun cd heet "Onbewolk met de Geraniejums". Donderdag 3 september. 21.00 uur. Omroep Venray zoekt... De lokale radio in Venray zoekt dringend nieuwe collegai's. Medewerkers die zich bezig gaan houden met verslaggeving, redactie werk. presentatie, techniek enz. Wat zou u graag willen doen'1 Laat het ons weten en maak even een afspraak voor een gesprek. Ons telefoon nummer is 512362. CD van de week De "Titanic" gezien? De muziek van de film gecomponeerd door James Horner staat natuurlijk op CD. Die heet Back To Titanic en is "CD van de week" bij Omroep Venray. Je kunt de CD winnen als je de antwoorden weet op de volgende twee vragen en deze meteen opstuurt naar onderstaand adres: 1Hoe kwam Leonardo DiCaprio aan zijn kaartje voor de Titanic? 2. Welk gedeelte van de Titanic zonk het eerst? Succes!!! Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91. 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la. 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: www.easy.nl/lov. E-mail: loven- ray@plex.nl STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 A A mxitbVGÏS Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op dinsdag 5 september a.s. vindt van 19.30-20.30 uur de jaarvergade ring plaats van de EHBO-vereni- ging afd. Venray in party- en confe rentiecentrum de Witte Hoeve. Gasstraat 5 te Venray. De agenda voor deze jaarvergade ring luidt als volgt: I. Opening; 2. Goedkeuring verslag jaarvergade ring d.d. 4-11-1996 (Ii.u.b.); 3. Mededelingen: 4. Financieel jaar verslag 1996 en 1997; 5. Benoeming kascommissie: 6. Aftredende bestuursleden, t.w. de heren H. v. Hagen en J. Lipman (beiden niet herkiesbaar). Vacatures zijn er ontstaan t.g.v. het overlijden van de heren E. Kessels en D. Knoop. Het bestuur stelt voor om de navolgende personen te benoemen: mw. Monica Clephas; dhr. André Grotens; dhr. Gerril Schoonderbeek. Conform het huishuidelijk regle ment artikel 16, kunnen eventuele kandidaten zich vóó aanvang van de jaarvergadering schriftelijk aanmel den bij het dagelijks bestuur. De aanmelding dient vergezeld te zijn van de handtekeningen van tien of meer leden van de vereniging. Daarnaast dient de kandidaat een schriftelijke bereidheids verklaring te overleggen: 7. Bestuursvoorstellen: 8. Rondvraag en sluiting. Na afloop van de jaarvergadering zal een lezing worden gehouden door dhr. H. Roumen. voorzitter LOTUS Studiekringen Noord- en Midden Limburg. Wij nodigen u voor deze avond van harte uit. Ook niet-leden zijn welkom. Aan de universiteit van Utrecht is Anke Tiggeloven geslaagd voor het doctoraal algemene letteren met als specialisatie kunstbeleid en kunst- management en film- en televisie wetenschap. Snelheidscontroles Op woensdag 19 augustus werden in Venray drie snelheidscontroles gehouden. Tussen 09.30 uur en 11.00 uur werden op de Henri Dunantstraat 352 voertuigen gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 86 km per uur terwijl ter plaatse een maximum snelheid van 50 km per uur geldt. Op de Noordsingel werd tussen 13.00 uur en 14.00 uur gecontroleerd. Er kwamen 373 bestuurders voorbij waarvan er 90 te hard reden. De maximum snelheid bedraagt hier 50 km per uur: de hoogst gemeten snelheid was 71 km per uur. Tussen 14.45 uur en 15.45 uur werden op de Overloonseweg in Venray 193 voertuigen gecontro leerd. 60 bestuurders reden harder dan de toegestane snelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 85 km per uur. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Inbraak in bungalow Onbekenden hebben maandag middag ingebroken in een vakantie bungalow aan de Laagheideweg in America. Hierbij werden enkele duizenden guldens en een videoca mera gestolen. De toegang werd verschaft via een bovenlicht DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1998 - NR. 35 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Een generator slaat op hol en vliegt in brand. Door een kleine explosie breidt het vuur zich razend snel uit. Vier personen raken gewond. Twee menden, die op de eerste verdieping werkzaam zijn. vluchten naar het dak. De persoon die hulp probeert in te roepen, krijgt geen telefonisch contact. Hij springt hierop in zijn auto en rijdt met een noodgang naar de wacht. Onderweg raakt hij in een slip, slaat over de kop en kómt met een nekfractuur bekneld te zitten in zijn auto. Bovenstaand rampscenario vol trok zich maandagavond op de Groep Geleide Wapens De Peel in Vredepeel. De bedrijfshulpverlening en de geneeskundige eenheid van GGW de Peel, brandweerkorpsen uit Rips en Venray en de Brigade van de Koninklijke Marechausse De Peel deden mee aan een groot scheepse calamiteitenoefening. Deze was bedoeld om de onderlinge samenwerking tussen de deelne mende eenheden te testen. Indien door GGW de Peel externe assisten tie wordt gevraagd, wordt de zoge heten 'overheidsdrempel' over schreden en heeft burgemeester Waals van Venray de leiding. Ook werd het calamiteitenplan van de vliegbasis uitgetest op werking en actualiteit. Volgens een woordvoer der van GGW de Peel is het doel van de oefening bereikt, al is wel gebleken dat net name communica tieve aspecten nog voor verbetering vatbaar zijn. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.t Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Vorige week maandag ontving de werkgroep die het jaarlijkse Lentefeest voor Senioren organi seert en de plaatselijke vertegen woordigster van het Fonds Zomerzegbels een bedrag van ƒ367.75 als bijdrage in de kosten van het Lentefeest. Vrijdag I en zaterdag 12 septem ber 1998 wordt voorde laatste keer de inzamelactie voor het snoeisel van de Taxus Bacata gehouden. De fabrikant van Taxol (een kankerrem- mend geneesmiddel) heeft een nieuw procédé ontwikkeld, waar door door de cel vermeerdering van baccatine er in de toekomst minder snoeisel nodig is. Echter voor dit jaar kunnen we het snoeisel nog prima gebruiken, dus breng dit 11 of 12 september a.s. naar de Intratuin bij u in de buurt. Samen met haar klanten heeft Intratuin, het groene warenhuis voor huis, tuin en balkon, het eerste weekend van juni 25.000 kilo fijn materiaal snoeisel van de Taxus Baccata ingezameld. In de Taxus Baccata zit baccatine. Deze stof is de basis voor Taxol, een stof die van groot belang is voor de bestrijding van eierstok- en borstkanker. Belangrijk is dat u zo laat moge lijk uw taxus baccata snoeit. Baccatine zit in de naalden van de heester. Daarom doel u ons veel ple zier met de takken, die dunner zijn dan een halve centimeter, en het bij behorende groen. Het snoeisel kunt u het beste droog en broeivrij inlee- ren. Het geld dat Intratuin krijgt voor het inzamelen van het snoeisel, dit was vorige keer 25.(X)() gulden, gaat volledig naar de Nederlandse Kankerbestrijding. Verder krijgen alle klanten, die het snoeisel komen brengen, als dank een klein presen tje van Intratuin. PEEL EN MAAS 'n abonnement «aard De Recreatiemenners Ysselsteyn en omgeving organiseren voor de negende maal een recreatie mendag op zondag 30 augustus 1998. dit in nauwe samenwerking met de activi teitencommissie van de Noordlimburg.se-Aanspanning. Het- hele gebeuren vindt plaats in en om het paardensportcentrum Ysselsteyn aan dc Buntweg'en begint om 09AO uur. De wedstrijd bestaat uit: I. De dressuurproef; 2. Wegparcours door de bosrijke omgeving van Ysselsteyn. lengte 15 km met een puzzelopdracht en marathonhinder nissen; 3. Ringsteekparcours in het dorp; 4. Vaardigheidsproef, zoge naamde kegeltjesrijden. Deze. bij recreatiemenners (uit een zeer wijde omgeving) zeer pop ulaire wedstrijd laat die dag een 50- tal deelnemers van start gaan, met enkel-, dubbel- en vierspannen met zowel marathon- als recreatiewa gens. Naast de recreatierijders ver schijnen er ook professionals als Ad Aarts. Johan Verhoeven. Bert Willems en Eric couwenberg aan de sMhnTTVóöraHïét ringsteken, wat in het noorden en in Zeeland zeer pop ulair is. en het hindernisrijden zijn spectaculair en een lust voor het oog. Wilt u genieten van zeer veel ver schillende soorten paarden, rijtuigen en menners, dan moet u beslist zon dag 30 augustus naar Ysselsteyn komen. Entree is gratis. Onlangs is er bij supermarkt Jan Linders een actie geweest waarbij de klanten kans maakten om twee vliegtickets te winnen naar een bestemming van eigen keuze. Deze actie is door supermarkt Jan Linders in samenwerking met Heineken georganiseerd. Men kon meedoen door een actieverpakking Heineken bier te kopen en vervolgens het pas poort wat in de actieverpakking toe gevoegd was in te vullen en op te sturen. Dhr. J. Penders uit Venray. een van de gelukkige winnaars van twee vliegtickets, net terug van vakantie, kon hij uil handen van dhr. G. Swinkels van Jan Linders de tic kets in ontvangst nemen (zie foto) Begin augustus liep er bij Jan Linders eveneens een actie waarbij klanten kans maakten op een cheque ter waarde van ƒ750.- te besteden bij een van de parken van Center Pares. Bij aankoop van twee flessen of blikjes dr. Pepper kon men zijn naam en telefoonnummer op de kas sabon noteren en de bon in een daar voor bestemde ton te deponeren. Na afloop van de actie is hieruit een w innaar getrokken. De gelukkig bleek mw. Bonants uit Holthees te zijn Met deze che que kan mw. Bonants een vakantie naar eigen keuze boeken bij een van de parken van Center Pares. Een melding van overlast van gebruikt toiletpapier over een balkon leid de vorigeweek donderdag in Venray tot de vondst van 14 hennepplanten. De 49-jarige bewoner van de Hubenhof kreeg hiervoor een boete van fi 1.250,-. De planten werden in beslag genomen. Van gebruikt toiletpapier bleek geen sprake te zijn. Ook werd duidelijk dat de Venraynaar al in februari van dit jaar zijn rijbewijs had moeten inle- veren. Dit werd maar meteen meegenomen door de agenten.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9