Ronde van Nederland leeft in Venray Venraynaar bekritiseert handelwijze gemeente Wervelend programma rondom finish en start Geen valutadagen met de Rabobank Rekening-Courant. Ontsluitingsweg naar regionaal milieustation "Stabiliteit in de partij brengen, is wat nu telt' 'T VENROJS LARVE 6ETAEKEND Traditionele herdenking Brits kerkhof op 13 september Open dag ziekenhuis in september PEEL EN MAAS donderdag 27 augustus 1998 - Pagina 5 Combinatie tussen sport en muziek sleutel tot succes De Ronde van Nederland brengt vrijdag en zaterdag voor het derde achtereenvolgende jaar de internationale wielertop naar Venray. Kosten noch moeite zijn gespaard om van Venray een aan trekkelijke etappeplaats te maken, voor zowel renners als publiek. Het wielerspektakel, met coryfeeën als Jan Ullrich, Bjarne Riis en Jeroen Blijlevens, wordt omlijst met een uitgebreid feest programma om ervoor te zorgen dat wieier- en muziekliefhebbers volledig aan hun trekken komen. Volgens voorzitter Jan Verhoeven van het comité 'Venray etappe plaats Ronde van Nederland' ver loopt de voorbereiding op rolle tjes. "Venray is er weer klaar voor." "De Ronde van Nederland leeft in Venray", begint Verhoeven. "Dat is ook de afgelopen twee jaar al duide lijk gebleken. Het is ongelooflijk hoeveel mensen in Venray bereid zijn om een dergelijk goed initiatief te ondersteunen. Chapeau." Verhoeven (61die sinds de oprich ting van het comité 'Venray etappe plaats Ronde van Nederland' in I995 voorzitter is, legt uit hoe belangrijk dit evenement voor Venray is. "De Ronde van Nederland levert een uitermate positieve bijdrage aan de manier waarop Venraynaren hun gemeente 'beleven'. Het sluit bovendien perfect aan bij de slogan 'Venray verrassend veelzijdig'. Het idee van 'samen onze schouders eronder zetten om iets prachtigs te realiseren' leeft gewoon in Venray. En last but not least: door onze bij drage aan de Ronde van Nederland komt Venray nadrukkelijk op de kaart te staan. Radio, kranten en tv storten zich twee dagen lang immers massaal op Venray. Het unieke aan dit evenement is volgens Verhoeven dat het niet uit maakt of je nu van sport of muziek Jan Verhoevensamen mei Jan Ullrich, die ook dit jaar in Venray weer zal finishen. Ullrich eindigde vorig jaar als derde in de Ronde van Nederland. houdt, iedereen komt komend week end aan zijn trekken. Behalve de spectaculaire finish voor het gemeentehuis op vrijdagmiddag en de start op het wielerterras in de 'Ronde-tent' op het Schouwburgplein op zaterdagmor gen, presenteert het comité samen met de Venrayse horeca een uitge breid muziek- en showprogramma. Bekende artiesten als Hans Dulfer en Rob de Nijs zullen respectieve lijk op vrijdag- en zaterdagavond hun opwachting maken. PRIMA VOOR ELKAAR Het organiserend comité bestaat naast voorzitter Jan verhoeven uit Bert Suilen (secretaris). Joop Feuth (penningmeester). Dominique Melskens (sponsoring). Gé Peterink (publiciteit). Paul Halmans (evene menten) en Ed van den Akker (faci liteiten). Een sponsorcommissie, evene mentencommissie, technische com missie en een public relations com missie, in totaal 50 mensen, verzor gen de uitvoerende werkzaamheden van het comité. Verhoeven: "In het najaar van I997 hebben we een plan van aan pak opgesteld. Zowel door het colle ge van B&W in Venray als het Nationaal Comité Ronde van Nederland werd dit zeer goed ont vangen. We hadden natuurlijk de afgelopen twee jaar al bewezen de zaakjes prima voor elkaar te hebben. Dat wil overigens niet zeggen dat de organisatie dit jaar een peuleschil is. Er moet enorm veel worden gere geld. De locatie, moet worden opge bouwd, er moeten omleidingen wor den gerealiseerd en de verkeersveiligheid voor renners en publiek moet worden gewaarborgd. Dit zijn slecht enkele voorbeelden van faciliteiten die noodzakelijk zijn om de Ronde van Nederland in Venray te laten slagen. Daarnaast moet je het publiek natuurlijk warm laten lopen voor het evenement. Een goede pr is onontbeerlijk. In dit kader wil ik opmerken dat de mede werking van en de samenwerking tussen de gezamenlijke Venrayse drukkers en creatieven ook dit jaar weer optimaal is geweest. Een laat ste voorwaarde om een dergelijk evenement lot een succes te maken, is natuurlijk datje genoeg geld hebt. We hebben dit jaar een begroting van een kleine 300.000 gulden, wat meer is dan vorig jaar. Het grootste gedeelte hiervan wordt door spon soren bekostigd. De gemeente Venray staat ook garant voor een Hink bedrag. Met zijn allen zijn we er ook dit jaar weer in geslaagd om de begroting sluitend te krijgen." Verhoeven kijkt met een gerust hart uit naar komend weekend. "Alles is tot in de puntjes geregeld. De enige die nog roet in het eten kan gooien, is hel weer. Hopelijk wor den we getracteerd op een droog weekeinde. Als ik zo naar buiten kijk, vrees ik echter het ergste." Op zondagmorgen 13 september 1998, aanvang 11.00 uur, zal de Traditonele Herdenkingsbijeenkomst op het Britse Kerkhof aan de Hoenderstraat te Venray plaatsvin den. Voor de veertiende keer in suc cessie zal de organisatie in handen zijn bij de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray. Medewerking zal worden ver leend door burgemeester drs. J. Wals, samen met de eigen Aalmoezenier pastoor em. J. Maesen. Muzikaal zal het geheel worden ondersteund door de Koninklijke Harmonie Euterpe en de zangvereniging Venrode. terwijl Flight Sergeant George Reid. Royal Air Force, op doedelzak zal optre den. Medewerking door de Kon. Luchtmacht met een erewacht en door Schouting Venray. die de bloe men zal aanreiken, terwijl de Wapenbroeders zoals gebruikelijk de Ceremonie meester zullen leve ren. Buitenlandse gasten Dit jaar zal de Britse Ambassadeur in Nederland zich laten vertegenwoordigen door de Militaire Attache, terwijl van ver schillende Britse legeronderdelen een vertegenwoordiger acte de pre sence geven. Uit Engeland zal een bus met 45 voormalige bevrijders overkomen, waarbij ook enige Oorlogsweduwen zijn uilgenodigd. Het Royal British Legion Branch Eindhoven zal wederom aanwezig zijn. Builen de vele buitenlanders zullen ook vele Nederlandse gasten aanwezig zijn op de Venrayse her denking. die door zijn eenvoud en uitvoering zovel indruk nalaat, dat hel internationale bekendheid heeft gekregen. Het bestuur van de orga niserende Bond van Wapenbroeders hopen dat vele Venrayse inwoners met hun kinderen of kleinkinderen aanwezig zullen zijn. Het wordt als een ereplicht beschouwd om de offers voor onze Vrijheid passend te herdenken. Gewond bij botsing Een 35-jarige bromfietser uit Ysselsteyn raakte op 19 augustus ernstig gewond bij een aanrijding op de kruising Hoogriebroekseweg/ Horsterweg in Oirlo. Dooreen voor- rangsfout kwam het slachtoffer in botsing met een personenauto die bestuurd werd door een 21-jarige man uit Oirlo. De 35-jarige reed over het fietspad van de Horsterweg en zag waarschijnlijk de personen auto, die vanaf de Horsterweg de Hoogriebroekseweg op reed. over het hoofd. Gereedschap gestolen Zondagnacht hebben onbekenden ingebroken in een schuur aan de Overloonseweg in Venray. Hierbij werden enkele electrische gereed schappen gestolen. De buit bestaat uit een hoged ruk reiniger, enkele boor- en slijpmachines en een cir kelzaag. De waarde bedraagt enkele duizenden guldens. De toegang werd verschaft door een deur open te breken. Venraynaar Piet Cöp bekriti seert in een ingezonden brief, elders in dit blad, de handelwijze van de gemeente rondom zijn aanvraag voor de verbouwing van een oud kippenhok. Cöp, woon achtig aan de Parkweg, aan de achterzijde van het Odapark, legt een verband tussen zijn aanvraag en de verbouwing van het Theehuis waartegen hij bezwaar heeft aangetekend. Cöp diende eind vorig jaar een bouwaanvraag in voor zijn kippen hok. Hij wil het hok opknappen of liever nog afbreken en een nieuwe bouwen, dichter bij zijn woning. De gemeente kon echter geen mede werking verlenen omdat de plannen in strijd waren met de aan- en bij- bouwenregeling in het bestem mingsplan. Vervolgens benaderde Cöp de gemeente diverse malen schriftelijk B&W verlenen vrijstelling bouwverordening De gemeente Venray wil bij het tijdelijke milieustation vanaf de Plataanstraat zo snel mogelijk een toegangsweg laten aanleggen voor bouw verkeer naar het nieuwe regionale milieustation. Om dit te bewerkstelligen heeft het college van B&W aan de afdeling Stedelijk Beheer een vrijstelling moeten verlenen voor de geldende bouwverordening (artikel 352) waarin staat dat de aanleg van zo'n ontsluitingsweg in strijd is met het het bestemmingsplan. B&W willen om twee redenen vaart zetten achter de aanleg van de weg. Op de eerste plaats omdat het regionale milieustation per I janu ari. als het DIFTAR-systeem wordt ingevoerd, in gebruik moet zijn. Daarnaast is het zo dat de huidige toegangsweg, die over het terrein van het tijdelijke milieustation loopt, tot problemen in de bedrijfs voering en tot schade aan eigen dommen leidt. 'Een afzonderlijke weg naar de bouwplek is daarom noodzakelijk', aldus de gemeente. Het Comité Milieustation Brukske maakte bij het college van B&W bezwaar tegen het verzoek van de gemeentelijke afdeling Stedelijk Beheer om vrijstelling van de bouwverordening. Het comité wees B&W er ondermeer op dat er bij de aanleg van een ontsluitings weg onnodig bomen zouden moeten worden gekapt. Ook de verkeersvei ligheid in de Plataanstraat zou door de aanleg van de weg verslechteren. Volgens de gemeente zijn alle belangen zorgvuldig afgewogen, waarbij de voordelen van een ont sluilingsweg vele malen groter zijn dan de nadelen SP blijft voorlopig nog echte actiepartij Venray heeft sinds een paar maanden een zelfstandige afde ling van de Socialistische Partij (SP). De ontkoppeling van de Horster afdeling, heeft tot gevolg dat de SP zich na de vakantie in Venray nog sterker wil gaan maken voor de plaatselijke belan gen. Michelle Stevens is een van de drie leden van het dagelijks bestuur van de Venrayse SP. "Hoewel de SP in Venray zelf standig is geworden, moeten we officieel nog verantwoording afleg gen aan hel districtsbestuur in Horst. Ik verwacht echter geen enkele weerstand". begint Michelle Stevens. Samen met Cindy van Fassotte en Albert Moorrees vormt zij het dagelijks bestuur van de SP. De partij wil in Venray een eigen gezicht krijgen en zich inzetten voor de Venrayse burger. "En daar zijn natuurlijk leden voor nodig", zegt Stevens. "Momenteel hebben we er 42. Daar zitten mensen tussen die echt actie willen voeren en folders willen uitdelen maar ook een paar zogeheten 'stille leden". De belang rijkste taak waarvoor wij ons de komende jaren als SP Venray gesteld zien. is het creëren van een stabiele afdeling. Dat willen we bereiken door middel van een wijk gerichte aanpak. Je moet mensen erop attent maken dal ze veel kun nen bereiken als ze hun mond dur ven te roeren." Het antwoord op de vraag waar de SP nu eigenlijk voor staat, moet Stevens schuldig blijven. "We blij ven in eerste instantie een actiepar tij. Dat betekent dat we mogelijke misstanden in het Venrayse nauw lettend zullen volgen. We zullen, om maar eens wat te noemen, met Horst blijven samenwerken in hel comité 'Nul is genoeg' en daarnaast huur- dersacties blijven voeren. We zijn niet een partij met duidelijke pro grammapunten. al hopen we dat in de toekomst wel te worden. Maar dat kun je niet bereiken als je basis niet goed is. Het is dus van belang dat we stabiliteit in de partij bren gen. Dat is onze eerste prioriteit." Stevens denkt niet dat de partij over vier jaar klaar zal zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen. "Je kunt pas een kandidatenlijst samen stellen als je genoeg mensen hebt. die weten hoe het er in het politieke wereldje precies aan toegaat Je moet ervaring opdoen door bijvoor beeld gemeenteraadsvergaderingen te bezoeken. Het is een leerproces." maar kreeg zelden antwoord. Ook nadat hij hier wethouder Kersten over aangesproken had, kwam er geen respons. Vervolgens richtte hij zich tot de leden van de gemeenteraad. Ook uit die hoek kwam er geen respons. Navraag leerde hem dat de brief nooit in de leesmap voor de raadsle den gelegen zou hebben. THEEHUIS Ondertussen werden de plannen voor het Theehuis openbaar. Cöp gaf de gemeente te kennen dal ook dat in strijd zou zijn met de aan- en bijbouwregeling, waarna hij beden kingen inbracht tegen de plannen om het bestemmingsplan te wijzi gen. Niet alleen om die reden. Volgens Cöp wordt door de verbou wing het karakter van het Odapark totaal anders. De uitgebreidere hore cafunctie van het Theehuis leidt vol gens hem bovendien tot het verdwij nen van het Odapark als stiltegebied. Dat laatste met name door de toename van verkeer in het park door toeleveranciers, gasten en bruidsparen.... MEDEWERKING Eind juni kreeg Cöp van de gemeente bericht dat de gemeente de aan- en bijbouwregeling herover wogen had en dat nu wel medewer king aan zijn plannen verleend kon worden. In de brief werd verder ook gevraagd of het bezwaar dat hij had ingediend gehandhaafd blijft. Dat laatste ziet Cöp als een soort kop pelverkoop. Cöp blijft bij zijn bezwaar tegen hel Theehuis. Als hij vervolgens opnieuw de gegevens voor de bouwaanvraag indient krijgt hij de vraag welk plan hij ter nadere goedkeuring wil indienen. "Ik snap er echt niets meer van" aldus Cöp in zijn ingezonden brief. GEEN WONING Volgens Sander Klein Obbink. medewerker van de afdeling bouw en milieu van de gemeente klopt het inderdaad dat er een wijziging komt van de aan- en bijbouwregeling. Begin dit jaar kon dat volgens hem inderdaad nog niet. "Wij hebben Cöp mondeling laten welen dat er een heroverweging van de regeling in de maak was." Volgens hem ook reden waarom op sommige brieven niet gereageerd is. Klein Obbink geeft aan dat de aan- en bijbouwregeling niet van toepassing is op het Theehuis. Die geldt alleen bij woningen. Klein Obbink bestrijdt de stelling dal er sprake is van een soort kop pelverkoop. "Wij wilden alleen weten of het bezwaar door Cöp gehandhaafd bleef zodat wij dat konden afhandelen." Dat Cöp eind juli een brief terug kreeg had te maken met het feit dat volgens Klein Obbink geen bouwte keningen bij de aanvraag waren ingediend. De wijziging van het bestem mingsplan en de bedenkingen van Cöp liggen inmiddels bij de Provincie Limburg. Met betrekking tot de toezegging van Kersten en het feit dat de brief van 2 juni niet voor de raadsleden ter inzage heeft gelegen, kon. van wege vakanties, niemand bij de gemeente hier een reactie op geven. Venray is vrijdag voorlopig voor de laatste keer finishplaats in de Ronde van Nederland. Vanaf 15.30 uur, vrijdag, worden de renners op het plaatselijke circuit verwacht w aar nog drie rondes afgelegd moeten wor den. Zaterdag vertrekken de renners rond 10.00 uur voor een plaatselijke ronde om vervolgens naar de Zuidlimburgse heuvels af te zakken. De plaatselijke organisatie heeft, samen niet de Venrayse horeca, twee dagen vol activiteiten georganiseerd. Zo zal er vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur een carillonconcert gegeven worden in de Grote Kerk. Zaterdag gebeurt dat in combinatie met hoornblazers. Bij de finish zelf zullen de Venrayse joekskapellen De Plaarzek en Nooit Tbus voor een vrolijke muzikale omlijsting zorgen. Na de finish, vanaf 17.00 uur. is er een groot showprogramma op de Grote Markt met Hans Versnel. Albert West en Venraynaar Geert Pelzer. Dit programma duurt tot 22.00 uur. Op hetzelfde tijdstip gaat op het Henseniusplein de Postcodeloterij- en bingoshow van start. Deze happe ning duurt tot 21.00 uur. Ook is er aan de kinderen gedacht Tussen 19.00 en 21.00 uur is er op het Schouwburgplein gratis kinder- schmicken. Op datzelfde plein is er vanaf 20.00 uur een muzikale show met Jazz Trio Monique uit Venray en Hans Dulfer. De toegang tot deze show is gratis. Zaterdagavond is er in de tent op het Schouwburgplein een showprogramma met Rob de Nijs. De toe gangsprijs voor dit concert bedraagt ƒ27,50 in de voorverkoop. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Bonte Koe. de Heeren van Aemstel, Café Hulsman. Feestcafé de Koets, 't Podium en Koffiehuys Zowyzo. Kaarten aan de kassa, voor zover nog verkrijgbaar, kosten ƒ30,-. Rob de Nijs (links) is zater dagavond de grote trekker in het showprogramma. Hans Dulfer is dat vrijdagavond op Gewonden bij aanrijding Bij een botsing tussen twee perso nenauto's op de Ossendijk in Venray zijn zaterdagmorgen drie personen gewond geraakt, een van hen is opgenomen in een ziekenhuis. De aanrijding ontstond toen een 46-jari- ge automobilist uit Oss op de krui sing met de Bakelsedijk geen voor rang verleende aan een 81-jarige automobilist uit Milheeze. Beide bestuurders raakten gewond: de man uit Oss liep een borstkneuzing op en de man uit Milheeze werd met diverse kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis van Venray. Een 61- jarige inzittende man uit Bakel - auto uit Milheeze - liep eveneens een borstkneuzing op. De auto van de man uil Oss raakte total loss. De Rabobank rekening-courant biedt u als ondernemer de meeste voordelen. U betaalt geen omzetprovisie, krijgt niet te maken met valutadagen en u kunt even tueel beschikken over goede kredietfaci liteiten. Verder regelt u snel buitenlandse betalingen en kunt u gebruik maken van de voordelen van producten als tele bankieren, automatische incasso en mach tigingen, afstorten en betaalautomaten. Meer informatie? Bel eens met de Rabobank. U zult zien dat een kort gesprek u winst kan opleveren. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530247 tel.(0478)530460 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5