"Eerst zien, dan geloven" Zaterdag 29 augustus: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Fiëste wie de biëste IX Internationaal Spitfire weekend 1998 to' Weelanenu Jera '70 Ysselsteyn Onze tap blijft tot in de kleine uurtjes geopend. ABN AMR0 Ztebank Vlooienmarkt in Maashees Met de Kóets naar de bierfeesten Doe mee met het literair café peel en maas donderdag 27 augustus 1998 - Pagina 3 Oplossing stankoverlast Venrayse school in zicht Een oplossing voor de stank overlast in de dependance van openbare basisschool Landweert in het gebouw van De Foekepot lijkt na driejaar eindelijk in zicht. De aannemer Koenen Zn uit Holthees is woensdag begonnen met de aanleg van een ventilatie systeem in de kruipruimte. Daarnaast komen er in het hele gebouw nieuwe ramen met specia le ventilatieschuifjes en wordt in de herfstvakantie het gehele dak vernieuwd. Hiermee moet het ventilatieprobleem, dat door ver ontruste ouders van de dependan ce van basisschool De Landweert herhaaldeli jk onder de aandacht is gebracht, zijn opgelost. Ine van Callandt gaat sinds 1995 als ouder voorop in de strijd voor een oplos sing van het probleem. Zij blijft toch vooral sceptisch over de toe komst. "Er is ons al te vaak van alles beloofd." Hoofdpijn, concentratiestoornis sen. huiduitslag, ontstoken slijm vliezen. Het waren de laatste drie jaar veelgehoorde lichamelijke klachten van leerlingen die op de dependance van basisschool Landweert in het gebouw van De Foekepot zaten. "Het probleem begon in 1995 toen vier groepen van De Landweert wegens ruimte gebrek naar lokalen in de Foekepot moesten verhuizen", vertelt Ine van Callandt. "Vanaf hel begin hing er een vre selijke, muffe lucht. Samen met led van der Sterren en Francien Gielen en Karin Klaassen heb ik meteen aan de bel getrokken bij het school- Fuif Leunen 1998 Op #ijdag 4 september wordt dit jaar voor de negende keer Fuif Leunen georganiseerd, ofwel Fiëste wie de biëste part 9. Net als de acht voorgaande 'fiësten' staat de Fuif ook dit jaar weer garant voor veel gezelligheid, drank en live muziek. De live muziek wordt dit jaar ver zorgd door El Sjorro. een cover rockband uit de omgeving van Breda. Ze spelen bekende rocknum mers. en hebben als doelstelling gewoort lekker rock roll te spelen en veel lol te maken, zowel voor het ipubliek als voor henzelf. Hun reper toire is voor de ene helft Nederlandstalig met nummers van o.a. Van Dik Hoiit. De Dijk, Raymond van het Groenewoud en Tröckener Kecks, en voor de andere helft Engelstalig, met nummers van o.a. Green Day, Pearl Jam en de Black Crowes. Behalve livemuziek is er natuur lijk het meest bekende gegeven van de Fuif: de gehele avond gratis drin ken na het betalen van de entree van Fl. 10,- in de voorverkoop of FI.I5,- aan de kassa. De voorverkoop vindt plaats bij alle filialen van Rabobanken Zevenrode en Venray- Qostrum. De locatie van het feest terrein is weer hetzelfde als alle voorgaandejaren, namelijk een wei aan de Oosterbosweg in Leunen met daarbij een bewaakte parkeerplaats en fietsenstalling en op het terrein zelf natuurlijk ook weer een friet kraam en hamburgers van de barbe cue. Het geheel begint om 20.00 uur en belooft wederom een groot feest te worden, dus komt allen op 4 sep tember naar Fuif Leunen, Fiëste wie de biëste part 9. bestuur en de gemeente. Vervolgens zijn we lange tijd door de gemeente aan hel lijntje gehouden. Er volgden in totaal zeven, geldverslindende onderzoeken, die uiteindelijk uitwe zen dat een slechte ventilatie, een vochtig dak in combinatie met de gebruikte lijm. de oorzaak van het probleem was. De PM-waarde (kooldioxide) bleek veel te hoog is, wat betekent dat er te weinig zuur stof in de lucht zit. Dit zou een logi sche verklaring zijn voor de licha melijke klachten van kinderen. De verantwoordelijke ambtenaar, Henk Loonen, heeft letterlijk gezegd dat we ons niet zo druk moesten maken omdat de leerlingen op korte termijn toch zouden verhuizen naar de schoolwoningen die bij basisschool De Landweert worden gebouwd. Onvoorstelbaar. Als wij de lokalen van De Foekepot hebben verlaten, komen er groepen van De Hommel. Moeten die dan in de stank zitten? Overigens, de schoolwoningen zou den in eerste instantie in september klaar zijn en dat is ook niet het geval. Waar blijf je als gemeente dan met je geloofwaardigheid." Het probleem van de stankover last lijkt nu te'worden aangepakt. Het hele gebouw van de Foekepot wordt voorzien van een onder gronds ventilatiesysteem, nieuwe ramen en een nieuw dak. Toch blijft Van Callandt verontwaardigd over het feit dat men zich ook nu weer niet aan de afspraak heeft gehouden. "Ons is beloofd dat het probleem voor 7 september zou zijn opgelost. Deze datum wordt echter bij lange na niet gehaald. Een nieuw dak leg je er echt niet binnen een week op. En ik kan me niet voorstellen dat ze in de herfst of winter aan zo'n kar wei beginnen. Waar moeten die leerlingen dan naar toe? Directrice Ans Bisterveld van OB De Landweert benadrukt dal de directe verantwoordelijkheid voor het stankprobleem eigenlijk niet bij de gemeente maar bij het schoolbe stuur van De Foekepot ligt. De dependance van De Landweert is gehuisvest in het gebouw van De Foekepot. Aangezien de laatste een katholieke en geen openbare school is. heeft de gemeente daar niets mee te maken. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Stokbrood kmidonbotc A4elof ncoctnil met rodo port Kippebouillon mot komkommer Sprincjbief met walnotensaus Dessert Sappackino 42,50 die zickze-lf begeleidt op de De Triumph Spitfire Club (TSC) organiseert op 5 en 6 september 1998 het zestiende Internationaal Spitfire weekend (ISW), Het ISW vindt, evenals vorig jaar, plaats op recreatiepark Het Leuker meer in het Noordlimburgse Well. De TSC telt ongeveer duizend leden en streeft naar het op de weg houden van deze klassieke Engelse cabrio let. waarvan er in de periode van 1962 tot en met 1980 in totaal 314.342 exemplaren zijn gebouwd. Hiervan rijden er momenteel in Nederland nog circa 2200 rond. Op het ISW worden circa 2000 bezoekers verwacht en zullen circa 750 Spitfires uit diverse Europese landen te bewonderen zijn. De orga nisatie biedt de mogelijkheid om op het Leukermeer te overnachten, ech ter ook voor de dagbezoekers is het zeer de moeite waard om dit evene ment te bezoeken want er wordt een gevarieerd dagprogramma aangebo den. Openingstijden De openingstijden voor dagbezoe kers zijn op zaterdag en zondag van 10.00-17.00 uur. De entreeprijs bedraagt voor dagbezoekers Fl. 10,00 per persoon per dag (kinde ren jongere dan 12 jaar hebben gra tis toegang). TSC-clubleden krijgen op vertoon van hun clubkaart 50% korting. Activiteitenprogramma Op zaterdag en/of zondag worden voor de (dag)bezoekers diverse acti viteiten georganiseerd, zoals ene uitgebreide onderdelenmarkt, een 'stand' van onze technische advies commissie, en concours d'élegance waar door een jury de mooiste Spitfires (diverse categorieën) wor den gekozen (alleen op zaterdag); een individuele rondrit door de omgeving en de traditionele geza menlijke rondrit door de omgeving (alleen op zondagmorgen), behen digheidscompetitie. Vrijdag 28 aug.: café Young Ones, vanaf 12 jaar, aanvang 20.00. Zaterdag 29 aug.: discotheek voor de jeugd vanaf 14 jaar, aan vang 20.00 uur. Helpende ouders: T. v. Hees en J. Jenniskens. Zondag 30 aug.: Jera's Afternoon café. vanaf 12 jaar, aanvang 15.30. Zaterdag 5 Sept.: optreden van Q- size, aanvang 20.00. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit stevige Henseniusplein 8 - Venray Julianasingel 7a - Venray rockcovers gezongen door Marie- jose en Karola. Deze Rockling ladies van Q-size geven zich volle dig, want ook zij willen dat iedere bezoeker tevreden naar huis gaat. Deze band speelt voornamelijk nummers van deze tijd (Skunk Anansie, Meredith Brooks. Anouk, Tracy Bonham. Alanis Morisette, No Doubt, Republica, Kula Shaker en Nirvana), maar ook nog wat ouder werk komt aan bod (Mother's Finest, Janis Joplin an Alannah Myles). Dit en nog veel meer op 5 september in de Jera'70 Ysselsteyn. mis het niet! Aanvang 20.00 en de entree is ƒ5,00. Volleybalvereniging M.V.C. '64 heeft ook dit jaar weer alles in het werk gesteld om u een leuke en gezellige laatste dag van de school vakantie te bezorgen en wel op zon dag 6 september 1998. Want dan kunt u op een geheel gerenoveerd dorpsplein in Maashees weer op jacht naar misschien wel de koop van uw leven. Tussen 14.30 en 17.30 uur kan er dan naar hartelust gerommeld worden tussen allerhan de gebruikte artikelen zoals meu bels. speelgoed, boeken, huishoude lijk artikelen, fietsen, elektra, curiosa enz. Ook kunt u rustig plaatsnemen op een vergroot en vooral gezellig terras, waar leden van M.V.C. '64 u graag voorzien van een natje en een droogje, terwijl veilingmeester Piet Verstegen op amusante wijzer diverse leuke heb bedingetjes aan de man zal proberen te brengen. Voor het versterken van de inwendige mens zal een team M.V.C.'ers heerlijke broodjes shoar ma, kebab enz. Tegen zeer vriende lijke prijzen serveren. Om ca. 16.30 uur zal tevens de trekking van de traditionele grote loterij plaatsvin den. Kortom, een dag om op gezelli ge wijze met de hele familie de laat ste schoolvakantie-uurtjes door te brengen. De Maashees Vierlingsbeekse combinatie heet u dan ook graag van harte welkom op zondag 6 sep tember 1998. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 29 augustus tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor u klaar om u uitvoerig te informeren en uw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel.(0478)530343 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Voor de vierde achtereenvolgen- dekeer organiseert feestcafé de Koets een vierdaagse reis naar de bierfeesten in München, misschien beter bekend als de oktoberfesten. Dit jaar is besloten om in de nacht van woensdag 30 september op don derdag 1 oktober om 01.00 uur aan te rijden om dan rond de middag aan te komen op de wiesen van München. We verblijven dan drie volle dagen op de bierfeesten om dit grootste volksfeest van de wereld van dichtbij mee te maken. Zondagmorgen 4 oktober na het ontbijt vertrekken we dan weer rich ting Venray waar we dan om onge veer 20.00 uur ,weer arriveren. De oktoberfesten, dat jaarlijk miljoenen bezoekers trekt uit de hele wereld van Australië tot Zuid-Amerika, van Japan tot Zweden, om daar met elkaar te feesten en waar miljoenen liters bier in ruim twee weken door de kelen verdwijnen. Het is een feest om nooit meer te vergeten en dat je zeker 1 keer in je leven moet hebben meegemaakt. Nu is dus je kans om van die droom werkelijk heid te maken, want iedereen kan zich inschrijven om dit met de Koets te beleven. In feestcafé de Koets liggen de inschrijfformulieren voor je klaar, bij het invullen van dit formulier en betaling van 325,- ben je van de partij. Inbegrepen bij dit bedrag zit de busreis heen en terug inclusief parkeergelden en drie hotelovernachtingen met ontbijt. Het vertier op de bierfeesten is dan weer voor eigen rekening. Voor meer informatie en inschrijving kun je terecht in feestcafé de Koets, Schoutenstraatje 20 te Venray en vraag naar Twan. Tel. 0478-583848 (na 20.00 uur). Schade door omgevallen boom Vermoedelijk vanwege de harde wind is afgelopen vrijdagnacht in de tuin van een woning aan dc Hoenderstraat in Venray een acasia afgebroken en omgevallen. De boom kwam vervolgens terecht op het dak van een bedrijfsloods. Het is onbekend of en hoe groot de schade is die mogelijk aan het dak ont stond. De brandweer heeft de boom vervolgens in stukjes gezaagd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Gewonden bij aanrijding Bij een botsing tussen twee perso nenauto's op de Ossendijk in Venray zijn zaterdagmorgen drie personen gewond geraakt, een van hen is opgenomen in een ziekenhuis. De aanrijding ontstond toen een 46-jari- ge automobilist uit Oss op de krui sing met de Bakelsedijk geen voor rang verleende aan een" 81-jarige automobilist uit Milheeze. Beide bestuurders raakten gewond: de man uit Oss liep een borstkneuzing op en de man uit Milheeze werd met diverse kneuzingen opgenomen in het ziekenhuis van Venray. Een 61- jarige inzittende man uit Bakel - auto uit Milheeze - liep eveneens een borstkneuzing op. De auto van de man uit Oss raakte total loss. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard (Setcafé "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 (Dn s week menu - Stokbrood met kruidenboter vooroj - Paté met veenbessensaus of Zeevrucktensoep - Kalkoentournedos met Bosdciolasaus of Scholfilet op Siciliaanse wijze - .Aardbeienparfait of ijsbonbons 'Tricolore" ƒ39.75 i\2e tcrolci'ii is k'.leiv «liug ,|.'o|ViuI w i'\T.uivi.lt (Snllioiisinsl,. kAkcnW,' m u.| "nr. I Iftvkvn Vanwege de vakantiemaand augustus een niet zo moeilijke opgave. "De landman gaat, nu de avond is gevallen, En de arbeid slaapt, voor 't laatst zijn hoeve rond; Hij keurt het werk der knechts in schuur en stallen. En als zijn schaduw volgt hem trouw de hond". Van welke dichter is het gedicht waaruit dit kwatrijn afkomstig is en wat is de titel van dit gedicht? Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 18 september a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café VenraY-regto. Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! Ieder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen! Aan kop gaan na de maand juli de dames L. Colsen en W. Vink ieder met 70 punten; Mevrouw R. van Daal en de heer A. Kroft met 60 punten gevolgd door dhr A. Leijssen met 50 punten, mevrouw W. Nelissen- Wijnhoven met 30 punten en de dames L. Geurts. T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 punten. Rutger Kopland was de auteur van het deze maand gezochte gedicht - "In ieder leven valt wat regen". Een mooie gedachte voor vakantiegangers! Het leven valt even stil, niets doet er nog wat toe. De mensen doen maar. het regent. Maar één ding weet men zeker: de zon zal weer gaan schijnen en daarna zal het weer gaan regenen. Alles heeft zijn loop. Rutger Kopland - In ieder leven valt wat regen. Het wordt weer stil als toen ik niemand was. Alles keen terug naar het begin. Het is wel wennen om weer te beleven dat geen beweging er iets toe doet. Vim berg naar berg klingelen koeien in de bergen. In hun dorpen lachen en huilen mensen dal na dal. Ze doen maar, ik luister en hoor alles, al dagen, verder en verder door de regen. Je weet het, je hebt niets te vertellen, maar beloofd is beloofd, god weet door wie, dat hierna de zon weer zal schijnen. En daarna komt regen. Wat is er dan nog gebeurd. Het meer dampt. Over het meer trekt damp heen en weer. Het programma 1998-1999 is uit - iets later dim de bedoeling was. Er staat weer heel wat te gebeuren. Centraal hierin staal de herdenking van de 100e sterfdag van Guido Gezelle in mei. Verder kijken we uit naar Nico ter Linden met "Het verhaal gaat"; is er in maart een spannende 'moord- avond' en in december alweer de 6e Raadselige Roos enz. enz. Als eerste gast voor het nieuwe seizoen mogen wij donderdag 15 oktober a.s. de bekende schrijfster Helga Ruebsamen begroeten in ons nieuw onderkomen in het Cultureel Centrum de Beejenkurf te Venray. Als u donateur wordt van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdra ge van f 30,- per jaar - krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de literaire activiteiten van liet Venrayse Literair Café en krijgt u tevens reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Wij nodigen hierbij iedereen uit donateur te worden van het Literair Café Inlichtingen over het Literair Café. kunt u verkrijgen bij het secretariaat, l Rochusstraat I. 5801 RR VENRAY, (Telefoon: 0478-582948) j ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: Zaterdag: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Zondag: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8. tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 lot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT. tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en R. EELDE RINK. DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres, "telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17 00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3