vellen A-4 enveloppen passepartoutkaarten kaarten van den Munckhof c (zolang de voorraad strekt) kantoor- boekhandel Grotestraat 68 5801 BH Venray tel. 04780-82727 J Atletiektraining verstandelijk gehandicapten Tempo-Team bundelt actuele informatie flexibiliteit en zekerheid eel en maas donderdag 27 augustus 1998 - Pagina 11 diverse pakketjes gekleurde 'Sluiting Vredeskerk' Ik wilde uw aandacht vragen voor het volgende: het is de inwoners van Venray misschien ontgaan dat Venray in het bezit is van een 'Oorlogsmonument' de 'Vredeskerk Nederland'Of leeft dit monument en de oorlog 1940-1045 niet meer in deze tijd! Zou u eens willen onder zoeken waarom dit monument moet verdwijnen uit Venray (waarvoor in 1962 zelfs een wielerronde in het parochiegebied is gehouden, en vele zomerfeesten met een rad van avon tuur o.a.!). Waarom is het gebouw nooit als oorlogsmonument gebruikt! De gemeente schuift het af naar de kerken! P.H. Thijssen Venray Klantvriendelijk en dienstbaar Het Odapark met zijn Theehuis is een van de mooiste plekjes van Venray. Ik geniet er dagelijks van omdat ik het voorrecht heb te wonen aan de Parkweg. Goed onderhoud daar vind ik van zelfsprekend. Een nieuw hekwerk, een gerenoveerd gazon en de nodige verse aanplant mogen daarvan getuigen. Een doorn in het oog is het oude, bouwvallige kippenhok, vergroot met golfplaten, achter in mijn tuin. In een brief aan B&W op 26 november 1997 vraag ik dit hok te mogen opknappen of liever nog, te verplaatsen dichter bij mijn woon huis. Tekening, situatieschets en foto's stuur ik mee. Op 7 januari 1998 deelt de afde ling Bouwen en Milieu mij mee geen medewerking te kunnen verle nen gezien de bestaande aan- en bij- bouwregeling voor het betreffende bestemmingsplan. Na deze koude douche wend ik mij een paar weken later, 30 januari, per brief tot Bouwen en Milieu: ik wil graag verfraaien, ik bouw klei ner terug en het ligt voor mij gemakkelijker. En: uw regelgeving kan toch niet ten koste gaan van een duidelijke ruimtelijke verbetering, zeker gezien vanuit het Odapark? Ik krijg geen antwoord van de gemeen te. Dan wend ik me op 24 maart wederom tot het college van B&W. U bent toch de politiek verantwoor delijke als het gaat over aansturing van uw ambtenaren; en ik vind dat die in gebreke blijven. Op dit schrij ven krijg ik geen antwoord. In dezelfde tijd verschijnen er in de plaatselijke bladen enkele artike len over uitbreiding van het Theehuis. Ik laat B&W per brief weten dat ik moeilijkheden voorziek in deze; het gaat immers om hetzelf de bestemmingsplan en dezelfde aan- en bijbouwregeling, waardoor ik niet mag bouwen. Ik kan toch gelijke behandeling veronderstel len! Van B&W geen reactie. Op 28 april spreek ik wethouder Kersten aan op de hele gang van zaken. Hij blijkt niet van mijn corre spondentie op de hoogte te zijn. Hij maakt enkele aantekeningen en zegt dat hij het zal bespreken. 'Als je na drie weken niets gehoord hebt, bel me dan even'. Ik hoor niets en meld met met een kort briefje, alles op een rij, ter informatie en herinne ring. Ik verneem niets. Op 2 juni wend ik mij tot leden van de gemeenteraad. Ik schilder de gang van zaken en besluit met: ik ervaar de handelwijze van de gemeente als minachting voor een gewone burger en als onbehoorlijk bestuur. Met een klein beetje creati viteit en belangstelling zou er nooit een probleem zijn geweest'. Van geen enkel gemeenteraadslid hoor ik iets. Bij navraag hoor ik dat de brief niet in de leesmap voor de raadsleden aanwezig was! Begrijpt u dat ik boos ben en 's nachts niet goed slaap? Als inmiddels de plannen met het Theehuis gestaag vorderen, teken ik bezwaar aan tegen de A.M.v.B. mel ding (Algemene Maatregel van Bestuur) voor het oprichten van een horecabedrijf in het Theehuis en tegen de aanvraag van de bouwver gunning. Mijn bezwaren: het uitge breide Theehuis verandert totaal van karakter, is grootschalig en vertoont een glaspartij (de voorkant van de foyer) die ik moeilijk in het groen van het park kan inpassen. En de bestemming van het comlex: naast de kunstmanifestaties: horeca (HOtel, REstaurant, CAfé), een open-eind beslissing. Van een kopje koffie bij een concert, naar een glaasje champagne bij een burger lijk huwelijk, tot volledig verzorgde feesten en partijen. Uiteindelijk moet de exploitatie van het Theehuis ook geregeld zijn, niet waar? En over auto's in het park van bruidsparen, gasten en toeleveran ciers wordt niet gerept. Weg stilte- gebied. Op 25 juni krijg ik een brref van de gemeente: er heeft een herover weging plaatsgevonden omtrent de aan- en bijbouwregeling en men is in beginsel bereid aan het principe verzoek betreffende mijn'schuurtje medewerking te verlenen. Ik moet de zaak nog even aan de welstand voorleggen. De brief besluit met een merkwaardige zin: 'Wel vernemen wij gaarne van u of u na deze princi pe toezegging uw bezwaren tegen de uitbreiding van het Theehuis handhaaft'. Ik interpreteer dit als een soort koppelverkoop en ben daarover in hoge mate verbaasd: kan dat zomaar? Mijn bezwaren zijn onverwijld overeind gebleven; ik vind het Odapark een schitterend gebied dal niet zomaar opgeofferd mag worden. En hoe gaat het verder met het opknappen van mijn schuurtje? Op 1 juli heb ik de aanvraag om te bou wen wederom met tekening en situ- atieschets (zoals op 26-11-1997) naar de commissie welstand gestuurd met een afschrift van de principetoestemming van de afde ling Bouwen en Milieu. Op 28 juli (ik ben dan op vakantie) vraagt Bouwen en Milieu (is dat dezelfde afdeling als welstand?) welk plan ik ter nader goedkeuring wil indienen. Ik snap er echt niets meer van. Ik kan alleen maar dit zeggen; om in de gemeentekrant te zeggen dat je klantvriendelijk bent en'dienstbaar aan de burgers, is een fluitje van een cent. Om in de praktijk van het léven ook klantvriendelijk en dienstbaar te zijn vraagt heel wat anders. Piet Cöp Parkweg 3 Venray Nu de zomervacanties weer voor bij zijn start A.V.Venray Regio a.s. donderdagavond 3 september om 19.00uur weer met de trainingen van de G-Groep. Deze groep heeft in korte tijd een uitstekende reputa tie weten te verkrijgen in de regio. Middels een niet meer weg te den ken plaats binnen de vereniging kunnen we spreken van een uitste kend geslaagde integratie van deze groep binnen de atletiekvereniging. Het is een duidelijke meerwaarde voor A.V.Venray Regio om zo'n groep binnen hun gelederen te kun nen herbergen. Vol enthousiasme namen een tiental G-atleten het afgelopen jaar deel aan de verschil lende activiteiten binnen de vereni ging. Ook namen zij deel aan een aantal wedstrijden in en buiten Venray. Het enthousiasme is er niet alleen bij de G-atleten, ook hun ouders of verzorgers waren erg te spreken over de aanpak binnen de vereniging en met name naar de 2 trainers die deze groep begeleiden. Atletiek is de moeder der sporten en is zo veelzijdig qua onderdelen dat we kunnen spreken van een totaal sport. Het leuke is datje individueel binnen een groepsgebeuren bezig kunt zijn met bijvoorbeeld: hoog springen, kogelstoten, verspringen, speerwerpen, discuswerpen, sprin ten, duurlopen etc.. Het groepsge beuren is bij de G-Groep van A.V.Venray Regio erg hecht wat blijkt uit de grote opkomst bij de verschillende activiteiten. Het zich thuisvoelen binnen een reguliere vereniging krijgt veel aandacht bij A.V.Venray Regio. Mochten er nog belangstellenden zijn voor deze groep dan zijn zij elke donderdag avond van 19.00uur tot 20.00uur welkom op de atletiekbaan van sportpark De Wieën te Venray. Alvorens je lid van de vereniging wordt kun je eerst 4-weken gratis meedoen met de groep. Je bent van harte welkom! Wil je nog meer informatie dan kun je bellen naar de trainers van deze G-Groep van A.V.Venray Regio: Ans en André Veugen telefoon: 515025 Tempo-Team heeft als eerste uit zendonderneming voor haar klanten een vrijwel volledig overzicht beschikbaar van de wijzigingen in het arbeidsrecht, die op 1 januari a.s. van kracht worden. Deze verande ringen vloeien voort uit de invoe ring van de wet flexibiliteit en zekerheid. De informatie is, samen met de nu bekende wetsteksten, gebundeld in het boekje 'Nieuwe tijden, nieuwe regels'. In het boekje wordt bovendien uitvoerig ingegaan op de wijzigingen die optreden in de uitzendsector als gevolg van een nieuwe CAO voor Uitzendkrachten per 1 januari 1999. Vandaag reikt Tempo-Team de eerste exemplaren van de speciale uitgave aan haar klanten uit. De nieuwe wetgeving en CAO hebben ingrijpende gevolgen voor zowel de inlenende bedrijven als voor uitzendkrachten. Zo kunnen uitzendkrachten voortaan langer aan bedrijven ter beschikking worden gesteld. Bovendien wordt de rechts positie van uitzendkrachten zelf zekerder naarmate ze langer als uit zendkracht werken. Na 1,5 jaar wer ken bij één bedrijf hebben uitzend krachten zelfs recht op een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. Hierdoor wordt het aantrekke lijker als uitzendkracht aan de slag te gaan. In deze context heeft Tempo-Team inmiddels besloten meer uitzendkrachten te gaan oplei den. Hiervoor is een aanzienlik bud get gereserveerd. Op grond van de wet Flexibiliteit en zekerheid krij gen bedrijven overigens ook meer mogelijkheden zelf tijdelijke con tracten af te sluiten. Het werken met oproepkrachten wordt echter minder flexibel.'Met behoud van de nodige flexibiliteit zullen deze wijzigingen een positief effect hebben op onze dienstverlening', zo stelt directeur Marketing Peter Hulsbos in een toe lichting. 'Wij verwachten, dat het aantal uitzendkrachten dat bij Tempo-Team op contract komt. in de komende maanden aanzienlijk zal toenemen'.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11