PtfCE KleurencoIIectie afgestemd op veel voorkomende baksteentinten Een jaar gratis fotograferen Ondersteuningsgroep voor familieleden van dementerende ouderen WF.KF.N GRATIS Valéra DAGSTRAND OLIEVERF SCHILDERIJEN Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese UW Ingezonden Overdracht lening Trefpunt Access Het Gran Move Atelier Had Verheyen PEEL EN MAAS donderdag 13 augustus 1998 - Pagina 7 S. v. Dam wint prijsvraag Dixons De aankoop van een nieuwe I fotocamera door S. v. Dam uit Venray bij Dixons te Venray werd onlangs beloond met een bijzon- I dere prijs. Dixons neemt namelijk I deel aan een landelijke actie, j waardoor kopers van een nieuwe fotocamera in deze zaak in aan merking komen voor een jaar lang gratis fotograferen. En S. v. Dam is een van de gelukkigen die het komende jaar 200 foto's (inclusief films, ontwikkelen en afdrukken) cadeau krijgt! Dat is dus in meerdere opzichten een heel goede aankoop gebleken. De prijsuitreiking met een feeste lijk tintje vond plaats in de winkel van Dixons aan De Bleek 56. Daar nam S. v. Dam een waardebon in ontvangst die goed is voor een jaar lang gratis fotograferen, temidden van vitrines vol prachtige camera's. Want op dit moment biedt deze fotozaak extra veel keus. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Wendel in Venray een bezoekvrijwilliger: het individueel begeleiden van een bewoner bij een"activiteit of regel matig op bezoek gaan (1 a 2x per maand) bij een 'vaste' bewoner die weinig of geen bezoek krijgt en een klusjesman/vrouw. Een goede moti vatie wordt vereist. De werktijden zijn in overleg. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478-"586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Ruud Verwey van Dixons overhan digt de prijs aan mevrouw Van Dam Nipo-marktonderzoek heeft namelijk aangetoond, dat de Nederlandse consument vakantie tot het populairste foto-onderwerk rekent. En dat inspireert menigeen tijdens deze periode tot de aanschaf van een nieuwe camera. Dixons speelt op dit gegeven in met een groot assortiment camera's in vele prijsklassen. Al die toestellen lijken echter in enkele opzichten sterk op elkaar: stuk voor stuk maken, ze fotograferen nog eenvoudiger en garanderen ze nog meer fotoplezier. Bent u aan een nieuwe fotocamera toe, dan is dit een uitstekend moment om eens een kijkje te nemen bij Dixons. U kunt rekenen op deskundig advies en goede servi ce. En dat geldt niet alleen voor camerakopers. Ook wanneer u uw foto's laat afdrukken kunt u ver wachten dat u met raad en daad ter zijde wordt gestaan. Bovendien biedt Dixons u de mogelijkheid uw mooiste foto op groot formaat af te drukken en in te lijsten, zodat u nog lange tijd nageniet van uw vakantie en alle overige momenten die het waard zijn om met een nieuwe camera vast te leggen. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Hennepkwekerij opgerold De politie van Venray heeft dins dagmorgen in alle vroegte een klei ne hennepkwekerij opgerold. In een kas en in de tuin achter een woning aan de St. Servatiusweg in Venray werden in totaal 27 planten aange troffen, die vervolgens werden ver nietigd. Tegen de 43-jarige bewoner is proces-verbaal opgemaakt. De man is een transactie aangeboden van 2.250 gulden; als hij deze niet betaalt, zal hij zich voor de rechter moeten verantwoorden. Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert een ondersteunings groep voor familieleden van demen terende ouderen. Deze groep is bedoeld voor partners, (schoolkin deren en andere familieleden die thuis te maken hebben met de zorg voor een dementerende. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situ atie verkeren. Daarnaast zal er infor matie over dementie worden vers trekt. Op 22 september start weer een gespreksgroep in Venray. Voorafgaand aan de start, heeft iede re deelnemer een kennismakingsge- Open I brief aan de burgemeester Er werd door uw goedvinden een reglement uitgevaardigd dat bij huis uitzetting de inboedel op straat behoorde te worden neergezet, daar er geen bescherming van de gemeen te meer tegenover stond. Bij een bepaalde tijdsduur zal het door de gemeente worden vernietigd! Leven we zelfs al in zo'n staat van zelfverheerlijking dat we niet eens meer kunnen meevoelen met de Mens in Nood, door wat voor oor zaak ook overkomen? Is er nu echt geen barmhartigheid meer voor onze naaste? Staan onze ogen allen fericht vanuit hebzucht en gewin? ijn we niet meer in staat een hand naar de zwakkeren uit te steken. Ze wel gebruiken ter vermeerdering van ons zelf. Dat we als een soort lijkenpikkerij alles tot ons nemen van wat de ander toebehoort onder het toeziend oog van de deurwaarder en zijn handlan gers schaamteloos het slachtoffer meedelen, niet te weten waar het zich bevindt. En terwijl dat ook de groten onder u het kan overkomen. Behandelt de gemeente deze soort ook zo? dat is mijn vraag. Vooral hen die rechtvaardigheid en naastenliefde in het vaandel meedra gen die worden geveld en beschaamd neergezet. Maar hen die schipperen, dat is gelijk een schip op de woeste zee, een hoop geschreeuw en tegelijkertijd lopen ze over elkaar heen. Om zich te verrijken aan andermans leed. Burgemeester betekent burgerva der, hij die zich geroepen voelt om voor hen die aan hem werden toever trouwd mee te voelen. Ook deze bur gers die hun dak boven hun hoof kwijtraken, en door ziekelijke uit wassen nog eens bestolen worden! N.R. Wind De gemeente Venray moet opnieuw toestemming geven om de lening van Kabeltelevisie Venray (K.T.V.) van zes miljoen gulden bij de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) over te dragen aan de Houdstermaatschappij CAI-activi- teiten B.V. De overdracht is het gevolg van een juridische fusie die K.T.V. Venray en de Houdstermaat schappij Limburgse CAI-activitei- ten in november 1995 zijn aange gaan. In januari van dit jaar keurde de commissie Financiën en Economische Zaken ditzelfde voor stel van B&W nog goed. De reden dat het punt deze week wederom op de college-agenda stond, is dat de BNG geen genoegen neemt met enkel en alleen een B&W-besluit. Dit betekent dat de gemeenteraad op 29 september het besluit moet goed keuren. sprek met de begeleider. Er vinden in totaal zes bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee uur. De groep zal uit zes a acht deelnemers bestaan. Dementie Dementie is een ziekte waarbij het functioneren van de hersenen ach teruit gaat. Het begint meestal met vergeetachtigheid. Daarna treden er problemen in de oriëntatie op: men weet niet goed meer welke dat het is of men kan de weg naar huis niet meer terugvinden. Geleidelijk aan kunnen zich veranderingen in het karakter gaan voordoen. Soms wordt de zieke achterdochtig of agressief. Zorg De meeste dementerenden wonen thuis en worden bijgestaan door de partner of andere familieleden. Zorgen voor een dementerend fami lielid is geen eenvoudige taak. Het is in de meeste gevallen een eenza me klus die alleen met de nodige inspanning en vaak veel opoffering ten einde kan worden gebracht. Wilt u meer informatie over deze ondersteuningsgroep of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u zich wenden tot het Groene Kruis, Bureau Klantenservice, tel. 077- 3209595. Dit bureau is bereikbaar tijdens kantooruren. De kosten voor deze ondersteu ningsgroep bedragen voor leden van het Pluspakket van Het Groene Kruis ƒ50,-. Niet-leden betalen ƒ100,-. VGZ-verzekerden kunnen een vergoeding krijgen bij hun ver zekeraar. en beslis dan over een abonnement op op naar Rabobank Venray-Oostrum, Antwoordnummer 1001, 5800 VB Venray of haal de start CD-rom bij Rabobank Venray-Oostrum of Rabobank Zevenrode. Ja, stuur mij de gratis CD-rom zodat ik twee weken gratis* kan internetten naam: m/v postcode: woonplaats: TrefPunt Peel&Maas Tref.nl Trefpunt Peel en Maas Is een initiatief van de Rabobank Venray-Oostrum, Rabobank Zevenrode en van den Munckhof b.v. Bejaarde man ten val Een 77-jarige man uit Venray is op 5 augustus erg ongelukkig ten val gekomen in een woning aan de St. Franciscuslaan in zijn woonplaats. De man was bij een bekende op bezoek en struikelde op een gegeven moment. Hij kwam ten val en viel dwars door een grote ruit. Hij hierdoor meerdere zware snijwonden op aan zijn rechter arm en. aan zijn borstkas.Het slacht offer moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Invalide het spoor bijster De politie van Venray heeft zaterdagmiddag rond kwart over vier op de vluchtstrook van de A73 onder Venray een 78-jarige Venraynaar in zijn invalidenvoer tuig aangetroffen. De man was de weg kwijt geraakt. De politie heeft de man en zijn voertuig weer teruggebracht naar zijn flat in Venray. Diefstal in Leunen Vanaf een akker in de omgeving Beemdweg/De Locht in Leunen hebbenonbekenden de afgelopen dagen enkele honderden sproeiers en verloopstukken van de sproei- installatie gestolen. De waarde van deze goederen, eigendom van een 33-jarige inwoner van Leunen, is niet bekend. (advertentie) Veel mensen zijn heel kleurbewust bij het inrichten van het interieur. Tot in de kleinste details worden kleuren op elkaar afgestemd, waarbij grote vlakken als wanden en vloeren het uitgangspunt vormen bij de kleurkeuzes. Vanaf nu kunnen ook de houten buitendelen als kozijnen en deuren afgewerkt worden in verfkleuren die perfect harmoniëren met de meest kenmerkende kleur: de bakstenen buitengevel. Baksteen historie Wat betreft bakstenen kennen we in ons land een rijke historie die zo'n 800 jaar terugvoert. Dankzij de aanwezigheid van het vele water beschikken we in ruime mate over klei, de belangrijkste grondstof voor de baksteenindustrie. Zoals de naam baksteen al aangeeft, wordt de klei gebakken in ovens. Afhankelijk van de samenstelling van de klei, de baktemperatuur en het zuurstofgehalte in de oven kan het uiterlijk van baksteen belangrijk uiteenlopen. Bij de Sikkens verfspeciaalzaak is uitvoerige documentatie beschikbaar. Ontstaan baksteenkleur Hoe hoger de temperatuur bij het bakken van baksteen, hoe grauwer een bepaalde steensoort wordt. De tint van de baksteen hangt ver volgens sterk af van de gebruikte kleisoort. Ijzerhoudende kleisoor- ten leveren overwegend donker- getinte stenen op (bruin, rood). Overheerst het kalkgehalte in de klei dan ontstaan er lichtergetinte steensoorten (geel, grijs/wit). Afgestemde verfkleuren Sinds kort is er een nieuwe verfcollectie voor hout genaamd Sikkens Steenkleuren. die volledig is afgestemd op vier veel voor komende baksteenkleuren in Nederland: geelgetinte, rood- getinte. bruingetinte en wit/grijs- getinte bakstenen. Het programma Sikkens Steenkleuren bestaat uit die vier groepen. Bij elke steen- tint - zo'n 14 in totaal - zijn twee combinaties van elk twee kleuren gezocht. Geslaagde kleurencombinaties met de 14 in ons land meest voorkomende baksteentinten. Met de kleur van de bakstenen buitengevel als uitgangspunt kan de verfspecialist advies geven bij de juiste kleur en productkeuze voor de houten buitendelen aan de woning (kozijnen, deuren etc.) De woning krijgt zo een historisch, klassiek, modem of gewaagd exterieur. Omgevingsfactoren als lichtinval, schaduwwerking en kleurstelling van de eventueel naastliggende bebouwing spelen een belangrijke rol bij de keuze. Zorgvuldige selectie De Sikkens Steenkleur- collectie kent 4 kleurgroepen: Geelgetinte bakstenen, Roodgetinte bakstenen, Bruingetinte bakstenen en Wit/Grijsgetinte bakstenen. Bij iedere kleurgroep is een zorgvuldige selectie gemaakt van bijpassende verfkleuren voor de houten buitendelen, zo'n 56 in totaal. J.THEUWS Schildersbedrijf V O F. Glas Verf Behang, Merseloseweg 64, 5801 CE Venray, tel. 0478-586888 .OFFIC. ERKEND ~)X) SCH ADEG ARANT EN TOPHERSTELLER BEN JE OP ZOEK NAAR.. Afwisselend en leuk werk? Schoonmoakwerkzaamheden op scholen, in kantoren of in gezondheids-zorginstellingen? Een vaste baan of een oproepcontract? Werk voor een paar uurtjes per dag of voor meerdere uren per dag? Werk in de avonduren of werk overdag? Zelfstandig werk of werk in een groepsverband? Een goed salaris? Werk in Venray of juist erbuiten? Een leuk en gezellig bedrijf om voor te werken? DAN BEN JE OP ZOEK NAAR ONS... CLEANING Kom langs op ons kantoor aan de Langstraat 1 of bel: 0478-512524 Custers kunstgebitten Reparaties klaar terwijl u wacht;? Bent u toe aan een nieuw kunstgebit, zorg dan dat u ons telefoonnummer bezit. Tandtechnisch laboratorium M. Custers bv Oirloseiueg 4, Oostrum (800 meter vanaf NS station Venray) Telefoon: 0478 - 581-997 DAIHATSU Daihatsu Nu Airco voor 1.449.- (zolang de voorraad strekt) Autobedrijf van Gorp Venray Horsterweg 10A Leunen 0478-586825 adviesgroep "Kortmann Bedrijfsspaar Plan" Wij zorgen ervoor dat u meer rendement haalt uit uw bedrijfsspaarregeling Bel ons voor meer informatie!! Hypotheken*Pensioenen*Verzekeren Bedrijfssparen*Beleggen Yermogensbeheer*Financiële Planning Noorderhof 10 5804 BV Venray Tel. 0478-555881 Fax 0478-580987 Email: kortmann@atriserv.nl MEUBI KERIJ PETER Sedert 1991 gespecialiseerd in: MAATWERK IN INTERIEUR bedrijfsinterieur woonkamermeubilair slaapkamers keukens badkamcrintcrieur jachlbelimmering Wij beschikken over mime ervaring met het verwer ken van diverse materiaalsoorten, zoals onder ande re: m.d.f., gefineerde en niet kunststof beklede mate rialen, Daarnaast kunt u bij ons ook nog kiezen voor een klassiek stukje vakwerk met massieve materia len. Heeft u interesse in een goed advies (eventueel in samenwerking met onze binnenhuisarchitect), een passende offerte en een perfecte uitvoering, neem dan gerust contact op met: Meubelmakerij Peter Linskens, Stayerhofweg 2a, Wanssum Telefoon: 0478 -531 935 DAIHATSU LU Daihatsu Tijdelijk v.a. ƒ29.995.- Autobedrijf van Gorp Venray Horsterweg 10A Leunen 0478-586825 PARC DE WITTE VENNEN OOSTRUM- VENRAY zeer zuiver en helder water prachtig gelegen aan bos en grote waterplas veilige kinderlijn frituur met terras ruime ligweide speeltuin en midgetgolf verhuur van waterfietsen Dagelijks geopend van 10.00-20.00 uur Tel. 0478-511322 o.a. landschappen stillevens jachttaferelen Veulenseweg 41 5814 AB Veulen Tel. 0478-585988

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7