berden "Bisdom is niet de boosdoener Kinderkleding HALVE PRIJS Wat willen we nou eigenlijk? Elf langdurig werklozen aan de slag ar na Tel Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING nu hele zomercollectie MODEHUIS Gemeente zoekt getuigen aanrijding beeld 'De Ontmoeting' UW Braks Bouwmarkt gaal verhuizen HILHOgü Asteria Topper van de week Nu: ƒ14.900,- .99 AUTOLEASE usr. V0*SrRAAT K .service. Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden UUR FOTO SERVICE ini v.d. Leur (ONDERDAG 13 augustus 1998 Nr. 33 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG We* Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS aankoop verkoop rotestraat 68 - Postadres. Postbus 1. 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 nail adres: peelenm@tref.nl - internet site- http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant taxaties VENRAY Venray maakt gebruik van overheidsregeling De gemeente Venray gaat op korte termijn elf langdurig werklozen mei financiële steun van het Rijk aan een baan helpen. Het gaal om volle dig gesubsidieerde Melkert-l banen voor onbepaalde lijd die door de gemeente in bepaalde sectoren kun nen worden ingevuld. Hel gaat daar bij om banen in de kinderopvang en op hel gebied van openbare orde en veiligheid, onderwijs en sport. Op jaarbasis krijgt de gemeente Venray hiervoor 385.000 gulden subsidie. Het kabinet heelt de afgelopen vier jaar veel geïnvesteerd in werk- jgelegenheid en activering van lang durige werklozen. Het streven is om meer dan 60.000 banen te scheppen voor werkzoekenden die zich aan de onderkant van de arbeidsmarkt bevinden. De laaggeschoolde banen die daarmee gecreëerd worden, wor den in de praktijk ook wel 'Melkert- banen* genoemd. De regeling Extra Werkgelegenheid Langdurige Werklozen moet daarvan 40.000 banen scheppen in gesubsidieerde sectoren. Hel Rijk stelt daarvoor jaarlijks geld ter beschikking. Medewerkers van de gemeen te hebben vorige week het beeld 'De Ontmoeting' van zijn plek op de kruising Grotcstraat- Henseniusplein weggehaald. Het beeld was beschadigd en is naar de gemeentewerf aan de Acaciastraat gebracht. De maker van het beeld. Joop Wismans, zal het kunstwerk repareren. Daarna zal 'De Ontmoeting' weer op z'n oude plek worden teruggezet. Gezien de beschadiging van het beeld, gaal de gemeente ervan uit dat er een vrachtwagen tegen het beeld is aangereden Dit moet in de periode tussen woensdag 24 juli en woensdag 15 juli zijn gebeurd, De gemeente is op zoek naar getuigen die in de betreffen de periode een aanrijding met 'De Ontmoeting' hebben gezien. Zij kunnen contact opnemen met de ^politie in Venray, lel. 531111. De gemeente Venray heeft inmid dels een inventarisatie gehouden waar de elf nieuwe arbeidskrachten ingezet kunnen worden. De nieuwe arbeidsplaatsen moeten daarbij het gemeentebeleid op terreinen als milieu, veiligheid, jeugd- en jonge renbeleid, onderwijsachterstanden beleid. privatisering en sportaccom modaties ondersteunen. Gedacht wordt onder andere aan een mede werker bij hel Kringloopbedrijf Venray en beheerders van de Jongereninfotheek. het Internationaal Vrouwencentrum Venray. De Kemphaan. Gilde Opleidingen, sporthallen en sport parken. Ook een aanvulling op het bestaande korps van stadswachten, een adviseur Keurmerk Veilig Wonen en een assistent-medewerker bibliotheek behoren tot de mogelijk heden. De afdeling sociale zaken, het arbeidsbureau en de Stichting Werk op Maat zullen geschikte kan didaten voor de invulling van de banen voordragen. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Het college van B&W in Venray heeft besloten een perceel industrie- grond in hel bestemmingsplan Smakterheide te verkopen aan Van Neerbos Groep BV. uit Vlaardingen. Het bedrijf, waarvan Braks Bouwmarkt (Gebroeders Martens Bouwmaterialen) aan de Bongerdstraat in Venray een onder deel is. heeft dit verzoek bij de gemeente ingediend in verband met de verplaatsing van Braks Bouwmarkt. De bedrijfsvoering levert op de huidige locatie aan de Bongerdstraat teveel problemen op met de bevoorrading. Voor ruim 575.000 gulden krijgf Van Neerbos B.V. een stuk industriegrond met een oppervlakte van 7544 m2. De commissie Stedelijke Ontwikkeling buigt zich op 2 sep tember over het collegevoorstel, waarna de gemeenteraad hetzelfde doet op 29 september. PATERS STRAAT 19a VENRAY T£L 0478 565958 Advertentieprijs: ƒ0.40 p mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 33.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 'Poeh poeh. een paar graadjes minder mag ook wel'. Een typisch Nederlandse uitspraak die je altijd hoort als het zonnetje eindelijk datgene doet waar we met zijn allen zo lang op gewacht hebben. Als diezelfde zon het weer laat afweten, hunkeren we immers weer met zijn allen naar de tropentijd Het is ook nooit goed. De kinde ren op deze foto laten er geen misverstand, over bestaan welk weertype hun absolute voorkeur geniet. Veel zon en veel water. Wat dit betreft zijn kinderen eigenlijk het planten. De combinatie tussen zon en water brengt alles tot leven. Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Daihatsu Charade 1.3i 16v, 5-bak, lichtmetalen vel gen. radiovoorbereiding. 59.268 km. groenmetallic, 1994 Ruim 50 Volkswagens op voorraad! Venrays echtpaar voorop in strijd voor behoud Vredeskerk Parochianen van de Vredeskerk in Venray verzetten zich met hand en tand tegen een eventuele sluiting van de Vredeskerk. Ze zijn verbolgen over het feit dat tot en met mid den november nagenoeg alle dien sten zijn geschrapt en overgehe veld naar de Paterskerk.'Twee trouwe kerkgangers, Deen en Anny van Stiphout, gaan voorop in de strijd. "De Vredeskerk wordt vanaf 1995 systematisch leeggehaald. We hebben lange tijd gedacht dat het bisdom daar ach ter zat maar inmiddels is ons pijn lijk duidelijk geworden dat dat niet het geval is. We hebben het ernstige vermoeden dat het kerk bestuur op sluiting van de Vredeskerk aankoerst", aldus het teleurgestelde echtpaar. "De argumenten die deken Coenen een aantal weken geleden noemde om de sluiting van de Vredeskerk te rechtvaardigen, zijn allemaal te weerleggen", begint Deen van Stiphout. "Het teruglo pend kerkgangers is een landelijk probleem en echt niet specifiek voor de Vredeskerk. Ik moet hierbij ove rigens opmerken dat er tijdens de zaterdagavonddiensten in de vakan tieperiode steevast zo'n 13Ö mensen in de Vredeskerk zaten. Dat is toch helemaal niet zo slecht, dacht ik zo. Het argument als zou het onderhoud van de kerk te duur zijn, klopt ook niet. Er zit bijvoorbeeld 15 jaar garantie op het dak, om maar eens wat te noemen. Het kostenplaatje is vergelijkbaar met dat van andere Venrayse kerken. Ook het geringe priesteraantal en de vermeende geringere historische waarde van de Vredeskerk zijn argumenten van niets", aldus Van Stiphout. "Tot aan het vertrek van pastoor Albers in 1995 was de Vredeskerk een prima parochie, gezond en erg actief. Vanaf die tijd is de kerk systema tisch leeggehaald. Er worden geen doopplechtigheden meer gehouden, huwelijks- en begrafenismissen vin den alleen nog maar op verzoek plaats en zelfs de traditionele eucha ristieviering op oudejaarsdag met de bisschop is verdwenen. Het wrange resultaat is dat er momenteel nog maar een mis per week is, en wel op zaterdagavond", aldus Van Stiphout. Hel gevolg van de onvrede van het echtpaar leidde onlangs tot de oprichting van een actiecomité ter behoud van de Vredeskerk. Bijna 600 mensen hebben inmiddels hun Tasjesdief actief Een onbekend gebleven, circa 16-jarige jongen, heeft maandag- liddag tussen twee en half drie, op de Stationsweg in Venray een 59-jarige vrouw van haar tas beroofd. De vrouw bleef onge deerd. Hel slachtoffer werd door twee jongens op een fiets inge haald, die haar de witte plastic- draagtas afhandig maakten, Daarin bevonden zich naast een portemonnee met enkele guldens, diverse persoonlijke eigendom men zoals een briletui en sleutels. De dader was in gezelschap van pen circa 12 tot 15-jarige jongen. Beide jongens zijn daarna verder gefietst in de richting van de Böngerdstraat - Landweert. De nolitie, die de zaak in onderzoek iccft. vraagt getuigen van deze beroving contact op te nemen met de politie in Venray: 0478 - 531111. op maat sympathie betuigd door hun handte kening te zetten. Daarnaast ontving het echtpaar spontane brieven van mensen die zich oprecht zorgen maken over een dreigende sluiting van de Vredeskerk. Van Stiphout: "We hebben ondermeer een prachti ge brief ontvangen van een mevrouw uit Ysselsteyn. die vooral de Gregoriaanse gezangen in de kerk erg weet te waarderen en die verder wijst op de gunstige ligging van het kerkgebouw. Daarnaast heb ben we hartverwarmende brieven gekregen van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan en Jongerenkoor Chrisko. Het koor is net als ons van mening dat de Vredeskerk altijd op de tweede plaats komt." 'OVERNAME' Twee jaar geleden fuseerde de Vredeskerk met de Paterskerk, wat ondermeer inhield dat de parochie raad van de Vredeskerk in die van de Paterskerk opging. Volgens Anny van Stiphout is dit alles zonder enig overleg gegaan. "Als je de zaak nuchter bekijkt, is er geen sprake geweest van een fusie maar van een ordinaire overname. We hebben als parochieraadsleden geprobeerd om met het bestuur van de Paterskerk te communiceren maar dat is op niets uitgelopen. We hebben letterlijk voor een gesloten deur gestaan. Dieptepunt was de mededeling tij dens-een vergadering van het kerk bestuur dat we alleen op persoonlij ke titel mochten blijven zitten. Ronduit schandalig was dat. Mijn man heeft me al langer gewaar schuwd. Ze gaan die kerk sluiten, zei hij. Ik heb dal lange tijd niet wil len inzien maar nu is het ook voor mij ook glashelder." Het echtpaar Van Stiphout ver moedt dat deken Coenen en kape laan Woutering zich achter de scher men gezamenlijk sterk maken voor de sluiting van de Vredeskerk. "Alles wijst in die richting. Het zou prima passen in de geplande ver bouwing van de Paterskerk, die toch op de een of andere manier gefinan cierd moet worden. Het is het enige argument voor de sluiting van de Vredeskerk dut ik kun verzinnen. De argumenten die deken Coenen noemt zijn allemaal te weerleggen. Het is evenwel een vermoeden en geen beschuldiging-, laat dat duide lijk zijn. Concreet bewijs is er namelijk niet. Het actiecomité, dat onlangs is opgericht, wordt omgezet in een werkgroep van acht personen, bestaande uit oud-kerkbestuurders, koorleden en leden van de voorma lige parochieraad van de Vredeskerk. Deze werkgroep, die op 15 augustus voor het eerst bijeen komt, zal de argumenten die deken Coenen genoemd heeft, op hun waarheid toetsen." De kans dat de Vredeskerk daad werkelijk dichtgaat, acht het echt paar zeer klein, aangezien hel bis dom bij haar weten nog nooit een kerk heeft gesloten. Bovendien zou een lid van het kerkbestuur van de Paterskerk zich tegenover Anny van Stiphout hebben laten ontvallen dat 'de Vredeskerk al lang dicht zou zijn geweest, als het bisdom dal daadwerkelijk had gewild'. Het echtpaar Van Stiphout wacht nu op het gesprek dat vicaris Maessen van het bisdom in Roermond hen na de vakantie heeft toegezegd. "Een ding is echter dui delijk: als de kerk openblijft zal er toch een hartig woordje met alle betrokkenen moeten worden gesproken." Vicaris Maessen liet dinsdag weten dat alle partijen zullen wor den gehoord, alvorens een besluit kan worden genomen. "We volgen de normale procedure, wat concreet inhoudt dat ik de heer en mevrouw Van Stiphout absoluut nog geen toe zeggingen kan doen." Maessen zei echter wel dat het niet zinnig is om per parochie meer dan één kerk in stand te houden. Dit zou betekenen dat of de Paterskerk of de Vredeskerk. die sinds de fusie" samen één parochie vormen, zou moeten verdwijnen. GEZELLEMBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adrcs: GOMMANS@TREF.NL antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste al vanaf 7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE Rühl Haegens van Aar aa in juli en augustus zijn wij ook op maandagmorgen geopend. Rfoto I video Patersstraat 10. Venray. tel. (0478) 58 4

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1