Venray's Open scoort met unieke formule Vooruitblik op amateurvoetbalseizoen 98-99 Internationale toppers winnen hoofdrubrieken in Meerlo SV Venray SVV Veteranen SV Castenray DIS Oirlo SV Leunen SV Ysselsteyn Duivensport Ruitersport De Eendracht Castenray Triathlon Vereniging Regio Venray JBC Venray'80 Loopgroep De Barrier HBV Diana ATB- vereniging Mudhunters Darten De Piëlhaas Motorcrossers Regio Venray Tennis vereniging Ysselsteyn HSV 't Alvertje Midgetgolf Buitenlust 'Van Gool- Boer- tennistoernooi' H.S.V. De Roerdomp agina| |EEL EN MAAS donderdag 13 augustus 1998 - Pagina 11 Vanaf volgende week in Peel en Maas Wijzigingen Nog enkele weken en de heren jmateurvoetballers treden in het trijdperk voor hun eerste compe- itiewedstrijd. Op zondag 6 sep- ember wordt er weer geknokt oor de punten, om promotie en jfsbehoud, afhankelijk van de oelstelling. In de aanloop naar et seizoen 98-99 besteedt reel en /laas aandacht aan het voetbal- eizoen. In een reeks van inter- iews met trainers, spelers en estuursleden worden de selecties an de voetbalverenigingen vanaf onderdag 20 augustus voorge teld. Voorafgaande aan de competitie /ordt traditiegetrouw de eerste beker ende in poulevorm afgewerkt. De ekerduels vinden plaats op 20. 22. 25. 9 en 30 augustus. De teams zijn zoveel logelijk regionaal ingedeeld. De inde- ng voor de Venravse verenigingen is volgt: oule I. Leunen. Venray 2 en 'olharding oule 2. Holthees. Achates, Stormvogels Milsbeek oule 4. DIS. Venray. BVV en Meerlo oule 9, Oostrum. Blerick. Melderslo en SS oule 17, Ysselsteyn. Egchel. Merselo iRKMSV. Castenray neemt niet aan hel beker- oernooi deel. terw ijl Venray 2 door het ehaalde kampioenschap in de reserve oofdklasse gerechtigd is mee te doen. )e poulewinnaars gaan over naar de olgende ronde. Gemeentelijke duels ijn Merselo-Ysselsteyn op dinsdag 25 ugustus en Leunen-Venray 2 en D1S- 'enray. beide op zaterdag 29 augustus. Indeling competitie De gemeentelijke verenigingen zijn in e volgende klassen ingedeeld: H. Venray H. Leunen en Ysselsteyn D. Castenray D. DIS. Merselo. Holthees en tostrum. Op de eerste speeldag, zondag 6 sep- imber, staan meteen enkele interessan- duels op het programma: Venray- folharding (2H). Meerlo-Leunen (4H). HS-Geysteren en Holthees-Merselo heide 6D0 en verder SVEB-Ysselsleyn 4H), Steyl-Castenray (5D) en America- lostrum (6D). Oefenpr. zaterdag 15 aug.: /enray l-JVC 1 18.00 Zondag 8 aug.: /enray 1-VenrayOud 12.00 Dinsdag 18 aug.: JDI 2-Venray 2 19.30 Donderdag 20 aug.: /enray 2-Volharding 1 19.00 /enray 3-Quick Boys 2 19.00 I Uitslag: |5VV-Ysselsteyn 1-0 Programma zaterdag 15 aug.: Jïglieja-SVV v. 14.30 ijj'anaf café De Evenaar. volgende spelers worden ver dacht: Alle spelers die kunnen. (De afmeldingen uiterlijk donderdag avond bij A. Sijbers, tel. 583196. Trainingsprogramma: •onderdag 13 aug. a. 19.30 )insdag 18 aug. a. 19.30 Oefenpr. zaterdag 15 aug.: Vittenhorst 2-Castenray I a. 18.00 Woensdag 19 aug.: leuver 2-Castenray I a. 19.30 Veteranen Programma zaterdag 22 aug.: Swolg.Boys-Castenray Voetbal Programma zaterdag 15 aug.: &KMSV comb.-DIS I If Senioren Programma zaterdag 15 aug.: SIO Cuyck 2-Leunen 2 18.00 Programma zondag 16 aug.: SIO Cuyck I-Leunen I 11.30 Veteranen Uitslag: SVV-Ysselsteyn 1-0 Programma zondag 16 aug.: Toernooi Herberg de Peel te Ysselsteyn. wnvang Ie wedstrijd 10.30 uur. Saterdag 22 aug. vrij. Met ingang van het nieuwe seizoen voert de KNVB opnieuw enkele (spelre gel )wijzigingen door. Zo moet bij de eerste elftallen voortaan de bezoekende club voor een ander shirt zorgen, terwijl bij alle overige elftallen die verplichting bij de thuisclub blijft liggen. Niet alleen in de laagste reserveklasse maar ook in de voorlaagste 5e klasse mag voortaan gebruikt worden gemaakt van vijf inval lers. Tevens mag in klassen zonder pro motieregeling (onder andere Leunen 6. DIS 3 en 4, Castenray 3. Merselo 3. Ysselsteyn 5. Holthees 3 en SSS 5) doorlopend worden gewisseld. Een speler moet van het veld worden gestuurd als hij een duidelijke scorings kans of een doelpunt voorkomt door opzettelijk hands te maken. Een doel- verdediger mag de bal hoogstens 5 tot 6 seconden in zijn handen houden. Een tackle van achteren moet worden aange merkt als ernstig gemeen spel en bestraft worden met een rode kaart. Weer in het veld komen na een blessure mag overal indien de bal uit het spel is en vanaf elke plek aan de zijlijn indien de bal in het spel is. Wel is in beide gevallen eerst een teken van de scheids rechter nodig. Indien een scheidsrechter afwezig is of niet komt opdagen dan moeten alle duels in de reserve 3e klasse en lager toch doorgang vinden. De thuisclub dient dan voor een scheids rechter te zorgen. PDV De Zwaluw Wedvlucht Chantilly, 3 aug.: C. v. Vught I 12 13 16 21 36 76; P. Loonen 2 23: W. Smits 3 4 5 6 7 11 22 29 31 43 45 53 59 60 69 70 73 85: Chr. Gerrits 8 28 30 46 47 63 74 84; H. Hermans 9 14 15 19 24 26 33 38 39 57; A. v.d. Munckhof 10 41; H. Litjens 17 27 37 50 61 62; J. Gommans 18 56 79; Haren Stiphout 20 32 48 49 58 67 72 77 82 87; J. Henckens 25 51Voesten drt. 34 54 64; P. Smits 35 75 83 86; J. Derks 40: J. Sijbers 42; A. de Riet 44: A. Sijbers 52; Jac v.d. Laar 55 65 66; P. v. Zwamen 68; M. v. Abel 71 81Th. Droezen 78; H. Strijbosch 80. CC Peel en Maas Wedvlucht: I. P.M. Cox Y; 2. H. Francken W; 3. G. Linders Y; 4. L. Verhoeven W; 5. M. v. Boekei B; 6-7. J. Cuypers B; 8. W. Jilisen B; 9. H. Francken W; 10. Th. Kleeven B. Zondag 2 aug. waren we met enkele ponyruiters in Winssen. Individuele dressuur: Een 2e prijs voor Iris Jeurissen, AB met Bliek. 171 p. Springen DB: een 3e prijs voor Martijn Kleven. Marjan Cleven won een mooie le prijs in DB springen met Jessie. Marjan Cleven met Jessie won ook nog een deken met het springen omdat ze van alle beginners de meeste stijlpunten had. Springfestijn Meerlo '98 Het afgelopen weekend vonden in Meerlo de springwedstrijden plaats in het kader van het Ruiterfestijn Meerlo. Naast de lokale springtop kwamen ook enkele internationale toppers aan de start waaronder Jos Lansink en Emile Hendrickx. Het mooie weer op uitstekende accom modatie droeg bij tot een sportieve strijd. De ruiters waren vol lof over de nieuwe opzet van dit springfestijn. In drie basisrubrieken per klasse kon men zich kwalificeren voor de finales op zondagmiddag. Een formule die ook voor internationale grote prijzen en wereldkampioenschappen wordt toegepast, maar nu op lokaal niveau. Hel uitstekend geoutilleerde terrein met een perfecte bodem, omzoomd met bomen voor de nodige schaduw, zorgden voor een gezellige sfeer bij ruiters en toeschouwers. Dat het sport op hoog niveau was mag blijken uit de winnaars van de diverse rubrieken. Op zaterdag werd de hoofdrubriek Triathlon Roermond Op zaterdag I aug. vond in Roermond het Nederlands kampioenschap triathlon plaats. Bij deze elite-wedstrijd, waarbij stayeren was toegestaan, moest 1.5 km gezwommen worden, vervolgens 40 km fietsen en tenslotte 10 km lopen. Het weer zat goed mee met een zonnetje en weinig wind. Winnaar van deze wed strijd werd Australiër Peter Robertson in een lijd van 1.43.28. Nederlands kam pioen en over-all derde werd veteraan Rob Barel, die met 1.44.14 liet zien dat hij nog lang niet is afgeschreven. Lid van Triathlon Vereniging Regio Venray. Huib Rost, zette een voortreffe lijk resultaat neer. Hij won de bronzen plak door als derde Nederlander binnen te komen in 1.46.24. Hieruit blijkt dat Huib wel degelijk bij de absolute triath lon top behoort. Frank Timmermans deed ook mee met het NK; ook hij klok te een hele mooie tijd. Frank kwam over-all als 35e binnen in een lijd bin nen de 2 uur: 1.56.53. Nederlands kam pioene werd overigens Ingrid van Liibek, die met 1.59.24 haar titel prolon geerde. Bondswedstrijd Roermond Op dezelfde dag als het NK Triathlon vond in Roermond o.a. ook een bonds wedstrijd plaats. Hierbij diende de vol gende afstanden te worden afgelegd: I km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Vier leden van onze vereniging namen deel en zette goede tijden neer. Peter Scheres kwam als eerste van onze vereniging binnen in 1.53.45. Hiermee behaalde Peter net als vorig jaar een 3e plaats; Johan Snijders had 20 sec. meer nodig en eindigde als 5e. Dave Ewalts wist ook de 2-uur grens le doorbreken en kwam binnen in 1.59.40. Marcel Martens wist tenslotte in 2.02.12 de finish te bereiken. Programma zaterdag: 16.00-17.45 uur lopen: wissel tempo's. zondag: 09.00-11.30 uur fietsen, dinsdag: 18.00-19.00 uur zwemmen in de Sprank. woensdag: 19.00-20.45 uur baanlraining in Horst. donderdag: 20.00-21.00 uur zwemmen Kasteelse Bossen. ZZ gewonnen door Jos Lansink met Nissan Aventyno Z (Argentinus), op zondag werd de hoofdrubriek ZZ gewonnen door Emile Hendrickx met Harko (Concorde). Beide ruiters zul len Nederland vertegenwoordigen op de wereldruiterspelen in Rome over zes weken. In de finales was het vooral Leopold van Asten die succesvol was. Dit aankomend talent uit Ysselsteyn liet zijn klasse zien door zowel de L als de M als de ZZ-finale te winnen met respectievelijk No Limit, Ottavwa en Hobscotch. Met drie dekens, vier bekers en een forse prijzenpot trok Leopold huiswaarts terwijl hij eerder die dag ook al de plaatsen I en 2 in de klasse M opeis te. De finale Z werd een prooi voor Thijs Clauwers met Imago (Concorde) die met een zeer snelle rit Leon Thijssen net voorbleef. Als beste amazone kreeg Tessa Bovee uit Meerlo een extra prijs, en als aanstormend talent kreeg Annemari'e Poels uit Meerlo een deken als extra aanmoedigingsprijs. De overwinning in de klasse begin ners ging naar Bram Verhaegh uit Meterik. Gezien het enthousiasme van het publiek en de ruiters zal dit ruiterfes tijn zeker een vervolg krijgen. De organisatie is er alles aan gelegen dit festijn uit te laten groeien tot een jaarlijks topevenement. De eerste aanzet is gemaakt. De wedstrijdcommissie van JBC Venray'80, heeft kermiswoensdag weer ons traditionele kermistoernooi georga niseerd. Ongeveer 30 doublets, uit bin nen- en buitenland, streden in twee poules voor de prijzen. Het weer was erg goed en de sfeer was geweldig. Hieronder volgt de uitslag. Idoublet Verbeek uit Maaseik, België 5w=+44; 2. doubl. Bakens, Asten 5w=+36; 3. doubl. Van Norden. IJinuiden 5w=+3l; 4. doubl. Mollenians. Asten 4w=+!7. Poule B: 1. doubl. Klos, Asten 5w=+46; 2. doubl. Hendriks. Asten 4w=+l7; 3. doubl. Verheijen. Venray 4w=+7: 4. doubl. V.d. Hoef. Cuijk 3w=+29. Ook zijn er in augustus en september in het land nog voor. ons bereikbare toernooien. Zaterdag 15 aug. doubl.toernooi en zondag 16 aug. triplettoernooi op het Vrijthof in Maastricht (afd. 16): zondag 16 aug. doubl. DOB in Oudenbosch en bij het Lover in Asten: dinsdag 18 aug. damestoernooi doubl. bij Le Carreau in Tilburg: zaterdag 22 aug. open Limbugse kampioenschappen, doubl en zondag 23 aug. tripl. bij CdP in Heerlen (afd. 15); zondag 23 aug. doubl. bij PV Oisterwijk; 26 aug. doubl. bij Rond en Roestig in Apeldoorn en bij DOB in Oudenbosch; 29 aug. doubl. bij 't Zwijntje in Apeldoorn en bij CdP in Heerlen: 30 aug. doubl. bij Swift in Helmond. La Donnée in Tilburg en bij PV Eindhoveh. tripl. bij CdP in Heerlen en sext. bij Amitië in Best: 5 sept. doubl. bij RWA in Poortugaal. tripl. bij 't Zwijntje in Apeldoorn en sext. bij Le Carreau in Tilburg. Plaats voor nieuwe leden bij Loopgroep de Barrier. Gedurende de maand September kunnen nieuwe en beginnende lopers zich aansluiten bij onze loopgroep. Er is dan twee keer per week een training waarin aandacht wordt besteed aan de opbouw van het hardlopen. Deze trainingen zijn op zaterdag middag en maandag avond. Na deze opbouw kun je zonder proble men aansluiten bij de rest van de groep. Een groep fanatieke en minder fanatie ke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vinden in hun gezamenlijke passie. Het hardlopen. Voor de een is de drijfveer om iets aan de gezondheid te doen en de ander durft zelfs te zeg gen dal hij alleen voor de koffie komt. Toch vinden we elkaar iedere week weer om onder begeleiding van de trai ner ons programma af te werken. De ene keer is het een interval met kort herhalingen en de andere keer zijn de herhalingen zes tot twaalf honderd meter lang. De afwisseling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieuwelingen gaat dit altijd gemakke lijk. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trek ken. Twee keer per week is er een inter val training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De zogenaamde duurtraining. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Donderdag van 19.15 lot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.30 tot 17.30 uur vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het ver plicht je tot niets. Voor meer informatie kunt je ook bellen met Piet Dupönt, telefoon 589880. De dag der Batavieren (innen) is weer een groot succes geworden. De hengel- wedslrijd 's morgens werd gewonnen door M. Barents-J. Philipsen. 's Middags werd er aangetreden voor het handbooggebeuren. Deze koppel werd met overmacht gewonnen door A. v. Mill-M. Hendriks. De shoot-off, hier geldt: een misser en men kan inpakken, werd eveneens een prooi voor A. v. Mill. Totaalwinnaars, eervol en sterk acterend M. Hendriks-A. v. Mill. Sportief gebaar. De prijsuitreiking werd andersom gehouden. De laatste de eerste, en de eerste de laatste. Donderdag oefenen. Zaterdag NK senioren- en veteranendag. De zomervakantie zit er weer bijna op en dan beginnen de meeste sporten weer met hun trainingsbijeenkomsten. Zo ook bij mountain-bike vereniging Mudhunters. Na een zomerslaapje van enkele weken gaan we vanaf 30 Augustus weer vol aan de slag. We beginnen deze zondag met een hele mooie tocht in het Zuid-Limburgse Wittem. Aan deze tocht doen we altijd met veel mensen mee om op deze manier weer een start te 'maken na de zomer. Dus...Iaat het niet afweten en kom. Dat we een actieve vereniging zijn zie je ook aan het programma van de maand September; op 11 September is de Barbeque en het weekend van 18-20 September zijn we wederom in het Zuid-Limburgse, deze keer voor het ATB weekend in Margraten. Voor beide activiteiten kun je je nog aanmel den. doe dit wel zo snel mogelijk. Nu denkt iedereen dat het verschrik kelijk snel gaat bij de Mudhunters. Dit is niet waar. Tijdens iedere training of tocht vormen zich kleinere groepjes die samen op hun eigen niveau fietsen, voor de één betékent dat 60 minuten flink door fietsen terwijl een ander al genoeg heeft na 15 minuten. Alles kan wat dat betreft bij de Mudhunters. Tot we weer op wintertijd overgaan fietsen we twee keer per week. Op dinsdag tijdens de avond-training blij ven we in de buurt van Venray en op zondag tijdens een tocht of training gaan we beurtelings wat verder weg. Tijdens het trainen en tochten rijden zijn we altijd goed herkenbaar. Dit komt door onze verenigingskleding die dankzij onze sponsoren tot stand is gekomen. Schuhmacher bike&Sport en Joop Goossens Sierbestrating en Tuinaanleg. Wil je een keer mee wil doen? Dat kan. Er is voor iedereen wel een plekje binnen onze vereniging, voorde fana tieke rijders maar zeker ook voor dege nen die minder vaak komen of niet snel gaan. Iedereen is welkom. Zolang je maar een Atb en een helm hebt. Programma voor de komende weken. Zondag 30 Augustus vertrekken we om 8.00 voor de eerste tocht in het nieuwe seizoen, deze tocht in Wittem is 30 of 48 km lang. Dinsdag I September vertrek 19.00 voor de avondtraining. Zondag 6 September vertrek 9.00 voor training rond Venray. Dinsdag 8 September vertrek 19.00 voor de avondlraining. Hel vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar één van de traininuen of hel met Piel Dupont. tel. 589880. Zeven tennisverenigingen slaan de handen opnieuw in elkaar Op het tennispark van TC Venray aan de Kempweg wordt in het weekeinde van vrijdag 28 tot en met zondag 30 augustus voor de tweede keer gestreden om het Venray's kampioenschap. Aan dit tenniseve- menent nemen alle verenigingen deel die in de gemeente Venray zijn gehuisvest: TC Oostrum, TC Oirlo/Castenray, TC Merselo, TC Rodhe, TC Leunen/Veulen/Heide, TC Ysselsteyn en TC Venray. Thom Spee en Ernst Kleinbussink waren in 1997 de grote initiators van het Venray's Open. Doelstelling was toen, en nu nog steeds, het promoten van de tennissport in de meeste brede zin van het woord. "Over de hele breedte gezien loopt de belangstelling voor de tennissport terug", trapt Thom Spee een open deur in. Zoals in zovele sporten kampen ook de tennisverenigingen met een ver minderde aanwas van met name jeugdleden. "Het wordt steeds moei lijker om jeugd binnen te halen", zegt Kleinbussink, die evenals Spee deel uitmaakt van de technische commissie van TC Venray. "Binnen onze vereni ging hebben we nu een professionele trainer aangesteld om de jeugd die opleiding aan te kunnen bieden die ze verdient. In een jeugdbeleidsplan heb ben we verder het toekomstplaatje voor de vereniging uiteengezet. Jeugd is voor ons, maar datzelfde geldt eigenlijk voor alle verenigingen in onze gemeente, ontzettend belangrijk. Het Venray's Open kan ertoe bijdra gen dat de jeugd weer geïnteresseerd wordt voor de tennissport. Door een samenwerking tussen alle verenigin gen en gezamenlijk problemen aan te pakken en ervaringen uit te wisselen, kunnen we de tennissport bij de jeugd nieuw leven inblazen." MIXTEAM Naast een stuk promotie voor de tennissport in het algemeen is het Venray's Open vooral ook bedoeld om de onderlinge band tussen de zeven tennisverenigingen aan te halen. Thom Spee; "In het verleden is er eigenlijk nooit iets gezamenlijk opge pakt. De eerste uitgave van het Venray's Open heeft bewezen dat de verenigingen er ook voor elkaar zijn. Iedereen heeft er baat bij dat de ten nissport in de gemeente Venray leeft." De eerste editie van het Venrays kam pioenschap werd een groot succes. In 1997 namen alle zeven verenigingen Zomeravondcompetitie Donderdag 13 aug. wordt in café De Piëlhaas de vijfde wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehouden, ledereen die hieraan deel wil nemen kan zich tot 19.45 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefonisch onder nr. 582187. De wedstrijd begint uiterlijk om 20.00 uur. De volgende wedstrijd is op don derdag 27 aug. Whiskydarten Zaterdag 15 aug. wordt in café De Piëlhaas weer het maandelijkse whis- keydarten gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich lot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefo nisch onder nr. 582187. Het toernooi begint uiterlijk om 20.30 uur. In het kermisweekend werd op het prachtig vernieuwde circuit The New Seven Hills een supurmotorcrossweek- end georganiseerd door BCT Berghem. Bij de blasters wist Joe Maessen na een verbeten strijd de hoogste trede vei lig te stellen. Bij de inters 250/500 behaalde Maarten v.d. A na drie man ches een 12e plaats. In de klasse 500 junioren werd Ben Bruining 19e; Mark van Dijek werd bij de junioren 250ec B 2e. Bij de 125 junioren reed Ad Coenen alleen zondags een manche waar hij als 17e werd afgevlagd; in de eindstrand werd hij 23e. Rob Mulders werd 7e bij de 125 promotie. Op 15 en 16 aug. wordt te Cuijk de jaarlijkse veteranencross verreden voor het goede doel. waarvan de netto opbrengst wordt geschonken aan 'Stichting Manege Zonder Drempels'. Ook hierbij hebben zich enkele regiorij ders aangemeld waaronder ex-imba bakkenist Math Wijers. Rackettos Tijdens de vakantieperiode elke don derdag vanaf 20.00 uur rackettos. De kantine /al dan ook geopend zijn. Alle leden kunnen hieraan meedoen. Introducé toernooi Op zondag 6 sept. spelen wij het Introducé toernooi. Elk senior lid kan zich hiervoor opgeven met een partner, die geen lid van de vereniging hoeft te zijn. Er wordt gespeeld in mixvorm. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2.50. De inschrijving sluit op 23 aug. Venray's Open Het toernooi om het kampioenschap van Venray nadert. De teamindcling is klaar. Wanneer de wedstrijdindelingen klaar zijn zullen wij dit bekend maken en ze ophangen bij de kantine. Het belooft weer een heel spektakel te wor den. met in totaal 17 teams deel. In de open- en Dl-klasse won gastheer TC Venray, in de D2-klas.se toonde TC Merselo zich de sterkste. De fairplay- trofee ging naar TC Leunen/ Veulen/Heide. "Veel belangrijker is het feit dat er zelfs een mixteam van verschillende verenigingen meedeed. Dat is vrij uniek en bewijst dat de clubs wel degelijk kunnen samenwer ken. Het Venray's Open is een sportie ve uitdaging, maar ook een toernooi waar gezelligheid en samenzijn voor op staat", aldus Ernst Kleinbussink. SPONSORS Dat de formule aanslaat, bewijst het deelnemersveld van het tweede Venray's Open. In hel weekeinde van 28 tot en met 30 augustus nemen 18 teams deel met in totaal 120 tennissers en tennissters. Er wordt gespeeld in teamvorm in drie categorieën: D2/E- spelers. Dl-spelers en C-spelers. De teams van de verschillende verenigin gen spelen in poules volgens het 'Daviscup'-systeem. "De deelnemers spelen in feite voor hun vereniging. Ook dat kweekt weer net dat stukje teamgeest, bevordert dat alle neuzen dezelfde kant uitwijzen", aldus Thom Spee. Als het succes van '97 wordt geëvenaard is Spee dik tevreden: "We hebben louter positieve reacties gehad op het eerste Venray's Open. Er heb ben zelfs verenigingen uit Noord- en Midden-Limburg bij ons aangeklopt om meer te weten te komen over deze toernooi-opzet. Ik denk ook dat het uniek is dat zeven verenigingen uit een gemeente drie dagen bij elkaar Wethouder Bert Kersten opende vorig jaar de eerste Venray 's Open worden gebracht. Naar aanleiding van de eerste uitgave hebben zich zelfs spontaan sponsors aangediend. Een beter compliment kun je denk ik niet krijgen." TENNISCLINIC Het toernooi wordt op vrijdag 28 augustus op ludieke wijze geopend door de voorzitters van de tennisver enigingen. Na een teampresentatie beginnen de wedstrijden. Zaterdag avond kan er naast het bekijken van de wedstrijden onder het genot van een hapje en een drankje worden genoten van livemuziek van de huis band van TC Venray. Lucky Aces. Op de finaledag. zondag 30 augustus, is er voor de jeugd van 13.00 tot 16.00 uur een tennisclinic onder leiding van Cees Lodewijks. Tevens spelen twee jeugdige topspelers die behoren tot de top drie van Nederland in de leeftijd tol en met 14 jaar een demonstratie wedstrijd. Spee: "Deze randactiviteiten zijn in vergelijking met vorig jaar uitgebreid. Met name de tennisclinic van Cees Lodewijks verdient extra aandacht. Op zijn gebied is Lodewijks, die ver gaande plannen heeft om te gaan samenwerken met ex-bondscoach Stanley Franker, een kanjer. Elke club vaardigt een aantal jeugdleden af die aan de clinic meedoen. Maar ook voor het publiek is de tennisclinic meer dan de moeite waard." Programma Zaterdag 15 aug.: Zomer-matchkam- pioenschap I aan het Wanssums Ven; er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Eveneens op zaterdag 15 aug. koppel wedstrijd te Afferden. Zondag 16 aug.: Venray-Oostrum vrije wedstrijd. Bijeenkomst om 07.00 uur bij de eikenboom. Er wordt gevist van 08.00 tot 12.00 uur. Opgeven tot donderdag 20.00 uur bij Pieter. tel. 077-3662920. Vergunningen 1998 Vergunningen zijn ook verkrijgbaar bij H. Theeuwen, de Houskuilstraat 38 en Dierenspeciaalzaak Liagro, Brugstraat te Wanssum en bij Hengelsport Van Grootel aan de Stationsweg 21 te Venray. Dag- en Weekvergunningen voor de visvijver 't Wanssums Ven zijn ver krijgbaar bij Shell tankstation en Dierenspeciaalzaak Liagro. Brugstraat te Wanssum en bij Hengelsport Van Grootel, Stationsweg 21 Venray. Verdere inlichtingen bij de seer. H. Lenssen. tel. 0478-587606. De vakantieperiode is weer voorbij en ieder heeft de accu weer opgeladen voor de toernooien en de eompetitie. Voor de vakantie werden er nog enkele mooie records geslagen, t.w. Jan Litjens met 67 holeslagen over drie ron des en Gerard Lemmens met 69 slagen over drie rondes, voor beiden was dit een nieuw record. Op zaterdag I augustus werd door een twaalftal leden deelgenomen aan het nationale toernooi in Cuyk. ook hier mochten de resultaten er zijn. H. Straatman veroverde met 92 slagen over vier rondes de eerste prijs hij de heren senioren, dit was tevens een nieuw pr. Bij de dames senioren wist Jo Litjens met 106 slagen beslag te leggen op de tweede plaats, terwijl het eerste team Van de heren met 406 slagen een derde plaats behaalde. Zondag 9 augustus werd een inhaal wedstrijd gespeeld door het derde team legen Eindhoven 2. Al spoedig bleek dat ons derde team te sterk was. Men won dan ook alle rondes met ruim ver schil. beste speler in het team was good old Grad Art met 94 slagen over vier rondes. A.s. zaterdag en zondag is er dan weer het Nationale MGC Buitenlust toernooi. Wij mogen ons weer verheu gen op een brede belangstelling uit het hele land. Wilt u midgetgolf van hoog gehalte zien. kom dan gerust eens een kijkje nemen. Jeugd-Ranglijst- Tennis in Venray Vanaf 27 juli t/m I aug. vochten kin deren uit heel Nederland op het schitte rende tennisparkcomplex in Venray aan de Kempweg om de beste plaats in hun leeftijdscategorie en om een zo hoog mogelijke plaats op de Nederlandse Jeugdranglijst. Zowel toernooi leiding als sponsoren: de heer P. v. Gooi Advieskantoor. Administratie en Belastingen als de heer J Boer Assurantiekantoor te Venray hebben besloten om onder dezelfde omstandigheden dit toernooi een ver volg te geven. Enkele uitslagen van het K4- Jeugdranglijsttoemooi Van Gool-Boer. In de categorie 10 jarigen, meisjes was een 4e plaats voor Anne Boer uit Venray. Bij de categorie 12-jarigen. jon gens werd Rob v. Sundert uit Venray 4e. Esther v.d. Waarden uit Venray werd 4e bij de categorie 14-jarigen. meisjes. Dubbel-categorie in poule-vorm: Categorie 14-jarigen. jongens: 2e Roy v. Gooi en Rob v. Sundert uit Venray. Judith v. Sundert en Esther v.d. Waarden uit Venray werden 2e in de categorie 14- jarigen. meisjes, bij de categorie 16-jari- gen. jongens werden Gaza Berhitu en Pieter Reinders 3e en K. Rijke en Mark v. Sundert 4e. Zij komen allen uit Venray. Programma Zaterdag 15 aug.: koppel te Afferden op de Maas. Zondag 16 aug.: Venray-Oostrum in de Maas. Vissen van 08.00 to 12.00 uur. Woensdag 19 aug.: Ballonzuil. bijeen komst 18.00 uur. Uitslagen: Kermisvissen jeugd: I. Mart Poels: 2. Ton Verkoelen: 3. Nick Tunnissen: 4. Rolf de Graaff; 5. Wouter Poels. Ballonzuil 29 juli: I. C. Peters: 2. P. Peelers: 3. J. v.d. Heuvel; 4. M. Hermans: 5. R. Bexkens. Ballon/uil 5 aug.: I. C. Peters: 2. J. Dekkers: 3. G. Robben: 4. L. Hoogenhof: 5. J. Sanders. kopje: Vergunningen Bij H. Hendriks. Past. v.d. Gaetstr. 48 Venray of Dierengilde Van Grootel. Stationsweg 21 Venray. Vanaf heden ook jaar-, maand- en dagvergunningen verkrijgbaar voor de Ballon/uil. plus week- en dagvergun ningen. Voor verdere inlichtingen en opgaven voor wedstrijden kunt u terecht bij seer. H. Hendriks, tel. 0478-582994.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11