ZONWERING VOOR ALLE SOORTEN EN RUITEN- Eiimi Rob de Nijs en Hans Dulfer trekpleisters Iedereen heeft z'n eigen favorieten" Einde conflict Dingus Bezwaren tegen komst veehouderij uw Peel en Maas: het best gewaardeerd 'Opperhoofd Jan' in het zonnetje gezet De Witte Hoeve breidt zalencentrum uit Heftig verzet buurtbewoners tegen plan Schaartven ZONWERINGEN 'T VENROJS LAEVE 6ETAEKEND Enquête onder Venraynaren wijst uit 44 helpt ondernemers op PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS gina 4 PEEL EN MAAS donderdag 30 juli 1998 - Pagina 5 rk Muzikaal programma tijdens wieleraankomst in Venray De Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode en het Comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland hebben maandagmiddag hun spon sorovereenkomst met een handteke ning bekrachtigd. De jubilerende Rabobanken zijn voor de derde en laatste keer dal Nederlands grootste wielerronde Venray aandoet, hoofd sponsor voor een bedrag van 25.000 gulden. Namens de Rabobanken ondertekenden Louis Moers en Wim Bens de overeenkomst Jan Verhoeven deed als voorzitter het zelfde namens het organiserende comité. Jan Verhoeven was bij die gelegenheid te spreken over de voorbereidingen die de eindfase ingaan. Met name het sponsorplaat je gaal de goede richting in "De sponsorcommissie had zich ten doel gesteld 0111 200.000 gulden aan gel den binnen te halen. Die doelstelling is voor 95 procent gerealiseerd. Via extra adverlentiegelden die voort vloeien uil de wielerspecial hopen we de resterende vijl procent bij elkaar te bremzen." FLYER Tijdens de opening van de kermis wordt door een speciaal promotie team een flyer uitgedeeld die het publiek warm moet maken voor Venray als etappeplaats in de ronde. De flyer is een product van de geza menlijke Venrayse Creatieven en Drukkers'. Bovendien zijn nog eens 500 posters vervaardigd die als pro motiemateriaal fungeren. Tijdens het omlijstende programma op vri j dag 28 en zaterdag 29 augustus zijn er onder andere optredens van Rob de Nijs en Hans Duller in een feest tent op het Schouwburgplein. Daarnaast is er een carillonconcert, een showprogramma met Hans Versnel. Albert West en Geert Pelzer en muziek van hel combo Cor van der Cruysscn. Tegen de komst van een nieuwe veehouderij van de Maatschap Peelen-Cornelissen. aan de Veestraat in Meerlo. heeft R Geurts bezwaren gemaakt. Dit bleek dins dag bij de Raad van State in Den Haag. Geurts heelt zeil een melkveehou derij en tuinbouwbedrijf. Hij vreest door de komst van de veehouderij in de toekomst beperkt te worden in zijn eigen bedrijfsvoering. 'We lig gen hier al in een gebied dat teveel uitsloot van ammoniak kent. Wanneer er nu vlakbij een nieuwe veehouderij komt. dan kan ik niet verder uitbreiden', liet Geurts giste ren via zijn woordvoerder G. Goorts weten. De bezwaarmaker heeft nog meer bezwaren. I11 Den Haag uitte Geurts ook zijn vrees over overlast van stank en lawaai. Volgens hem zijn beide problemen door de gemeente Meerlo onvoldoende onderzocht. Een ander kritiek punt gaat over de belasting van de nieuwe veehou derij op de omgeving. Er zou teveel ammoniak in de lucht komen dan volgens het ammoniakreductieplan van de provincie Limburg is toege staan. Althans dat meent Geurt. In Den Haag is. tijdens de behan deling van de kwestie, uitvoerig gesproken over de werking van het reductieplan en staatsraad J. de Vries heeft daar zo zijn twijfels over. Of dit van invloed kan zijn op de vergunning is onbekend. Dat zal eventueel pas bij de definitieve behandeling van de zaak aan de orde komen. Vooralsnog wil Geurts voorko men dat de Maatschap binnenkort gaat beginnen met de bouw van de veehouderij. Er is inmiddels een bouwvergunning voor afgegeven, dus wanneer de Raad van State de bezwaren van Geurts voorlopig afwijst, kan de Maatschap van start" De Raad van State doel over twee weken voorlopig uitspraak WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peet en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE Wethouder Jon Houha kreeg afge lopen maandag de eerste poster uit handen van Jan Verhoeven, voorzit ter van het organiserende comité STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 PEEL EN MAAS WEEKBLAD Oldtimer toertocht trekt 160 deelnemers Tevreden keken ze zondagmiddag uit op het Venrayse Schouwburg plein. Ben Roelofs en Henk Achten, de organisatoren van de vierde Venrayse Oldtimer Toertocht. Maar liefst 160 eigenaren van old timers hadden zich diezelfde mor gen aan de start gemeld voor een toertocht over 70 kilometer. In de loop van de middag kwamen de pronkstukken weer richting plein om daar bewonderend te worden bekeken door het talrijke publiek. "Een grandioze opkomst, boven verwachting", glundert Ben Roelofs. Voor de liefhebber pur sang kan de dag niet meer kapot. Nadat aan de eerste drie edities 50. 60 en 75 oldtimers aan de start ver schenen. is het aantal van de vierde editie een niet verwachte meevaller. "Maar wel het bewijs dat de rit onder de eigenaars van oldtimers steeds meer leeft", zegt Henk Achten. Honderden mensen op hel plein en de terrasjes bevestigen dal ook hel publiek het evenement weel te waarderen. En dat is ook niet vreemd, want wat stonden er een juweeltjes. MG's maten en uitvoeringen, een Austin Healey. een Jaguar XK 140. een Cadillac De Vil Ie Sedan, een Wolseley type 14/56. maar ook een Mercedes 180. Skoda Felicia. VW Kever, Opel Rekord en Porsche 911 Teveel om op te noemen. "En dat is 25-Jarig onderwijsjubileum Jan Schattorie De laatste schooldag op basis school St. Jan de Doper in Merselo stond vorige week vrijdag in het leken van het 25-jarig schooljubi- leum van Jan Schattorie. Het jubi leum van meneer Jan. die onder andere door een ernstig auto-onge- Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijr dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt romhineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale Informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten Een levendige afspiegeling van uw eigen stad or regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. Opvallende presentatie U lieeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De buren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt Is een initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet TrefPunt bent u aan het goede adres: Av.trefnl/Peel&Maas Meer informatie? Vul tie bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar. TrefPunt Peel&Maas. antwoordnummer 11. 5800 VB. Venray. U kunt ons ook bereiken via tel. (0478) 58 27 27, fax: (0478) 51 09 16. e-mailadres: peelenm@trcf.nl Ja, ik TrefPunt Peel&Maas Tref.nl luk al lange tijd niet meer werkzaam is. werd door de kinderen, leer krachten en ouders van de basis school niet vergeten. Gezeten op een huifkar werd hij 's morgens vroeg aan de poort van de school verwelkomd en meteen omgedoopt lot opperhoofd. De laatste "school dag stond immers in het teken van een "indianendag*. De kinderen hielden zich onder andere bezig met iassowerpen. een ritje op de huifkar, indianendansen en handboogschie- ten. In hel begin van de middag werden zi j bovendien getracteerd op een barbecue. Hoogtepunt van de dag was echter hel huldigen van meneer Jan. Uil handen van de leer krachten en leerlingen kreeg de jubilaris een prachtige spiegel en een aardewerken tafereeltje, voor stellende enkele hand-in-hand dans ende kinderen aangeboden. Daarnaast kreeg hij een felicitatie- kaart met daarop de namen van alle kinderen en een rode roos als sym bool van liefde. "Dit had ik niet ver wacht. Prachtig aldus een bcduis- de meneer Jan die iedereen op zijn beurt bedankte voor dit onvergete lijke leest. Aan de controverse rond OJC Dingus lijkt afgelopen vrijdag een einde te zijn gekomen, nadat het stichtingsbestuur van Dingus en de gemeente elkaar hadden gevonden. In een goed verlopen gesprek wer den een aantal plooien gladgestre ken. wat ervoor zorgde dat het Dingusbestuur alsnog akkoord ging met de plannen voor een gewijzigde organisatiestructuur van het open jongerencentrum. Bij monde van bestuursvoorzitter Pieter Gijsbers toonde Dingus zich blij met de uitkomst van hel gesprek. Gi jsbers: "Een heet hangijzer was de status van Dingus als hoofdgebruiker en onze onafhankelijkheid. Daar zijn nu goede afspraken over gemaakt. Beide punten zijn gewaarborgd". Ook de rol van welzijnsstichting Synthese werd naar tevredenheid ingevuld. Synthese blijft betrokken bij het jongerencentrum middels de detachering van een jongerenwerker, zoals dat de afgelopen jaren gebeur de. Pieter Gijsbers: "Op deze manier heeft hel sinds 1995 goed gefunctio neerd. dus waarom zou je dat weer veranderen?" Blijkbaar zijn de onduidelijkheden in het plan nu opgelost. In de nieuwe organisatiestructuur komt een heheersstiehting. waarin zowel Dingus als Synthese zitting hebben. Daarnaast zal het jongerencentrum opengesteld worden voor andere doelgroepen door middel van onder verhuur van de accommodatie. Aanvankelijk vreesde Dingus, en vooral de daar werkzame vrijwilli gers. voor verlies van de eigen iden titeit. Men was van mening, dat de inzet van hel Dingusbestuur en de vri jwilligers de afgelopen jaren erg goed is geweest en dat daar nu aan voorbij wordt gegaan. Nu zijn de afspraken zodanig, dat die eigen identiteit in ieder geval gewaarborgd blijft. De controverse tussen Dingus en Synthese onderling blijft, de eerder genoemde berichten ten spijt, nog voortbestaan. Vorige week deed Dingus een eis tot schadevergoeding uitgaan naar de welzijnsstichting wegens derving van inkomsten vanaf 1995. Dingus houdt Synthese verant woordelijk voor het faillissement van Dingus destijds. Het steekt het bestuur van Dingus vooral, dal Synthese weigert elke verantwoorde lijkheid op zich te nemen. Pieter Gijsbers: "Ik hoop dat we er op een goede en redelijke manier uit kunnen komen. Anders zie ik geen andere oplossing dan het lot een rechtszaak laten komen". Om hoeveel geld hel gaal is nog onduidelijk, maar bedra- gen rond de twee ton zijn niet onwer kelijk. Aanbouw wordt in september in gebruik genomen Party-, zalen- en confentiecen- trum De Witte Hoeve in Venray breidt de bestaande accommodatie uit met een twee verdiepingen tel lende aanbouw. Hel centrum aan de Gasslraat vergroot daarmee de accommodatieruimte niet 1250 m2. Op de benedenverdieping wordt een multifunctioneel centrum in gebruik genomen dat geschikt is voor verga deringen, symposia, feesten en par tijen voor een kleine 400 personen. De benedenverdieping is door mid del van geluidsdichte, schuifbare wanden te verdelen in drie afzonderlijke ruimten. Ze wordt uit gerust met twee bars en drie dans vloeren. De aanbouw, geheel in 'Hoeve-stijl' - dus met kleine klin kers op de vloer -. krijgt een fraaie entree, een aparte garderobe en een afzonderlijke toilettengroep. De nieuwe zaal. uitgerust met aircondi tioning. wordt op I september in gebruik genomen. In het hijrijn van rijn pas enkele weken oude kleinzoon Rick van Venrooij en diens ouders legt eige naar Jo Piels de eerste steen. Buurtbewoners uit Vierlingsbeek verzetten zich heftig legen de komst van een nutuurcamping en horeca gelegenheid in recreatiegebied Schaartven. Zij zijn bang voor par keeroverlast. herrie, vandalisme en vervuiling door de vele extra recre anten die naar het gebied zullen komen. Om te protesteren tegen hel bestemmingsplan, stapten ze naar de Raad van State. Onlangs kwam de kwestie aan de orde in Den Haag. De bewoners vinden hel recreatie park niet passen in hun tot dusver 'muisjesstil gebied". Hel Schaartven wordt nu alleen op zomerse dagen bezocht door mensen die in de plas willen zwemmen. 'Tot nu toe had den we alleen op die warme dagen wat parkeerproblemen', zegt woord voerder W. Hofmans, 'Straks wordt hel in onze ogen vele malen erger. De bezoekers zullen er ook over nachten en er komen feesten met muziek. Hel is ook nog gevaarlijk, mensen met alcohol op kunnen 's nachts zo het water in lopen. Daarom zijn we naar de Raad van State gekomen". Ook zijn de bewoners bang voor de toekomst van hun vijf varkens houderijen. omdat de gemeente naar hun mening onvoldoende rekening heeft gehouden met de stankcirkels" De gemeente Boxmeer en de pro vincie Noord-Brabant denken juist met de plannen de huidige recreatie- plas beter te kunnen beheersen. Wethouder Liljens: "Er /ijn nu ook problemen in het gebied. Er kwa men klachten over vandalisme en criminaliteit, er vindt kleine drugs handel plaats. Straks hebben we toe zicht en goede parkeervoorzienin gen. de situatie zal alleen maar verbeteren". Volgens de provincie zullen de recreanten geen hinder ondervinden van de stank van de agrarische bedrijven. 'Alle voorzie ningen in hel gebied zijn juist geplaatst builen de stankcirkeT. aldus woordvoerder E. Vos Volgens de bewoners wil de gemeente vooral tegemoetkomen aan de wensen van exploitant P. Bouten van hel Schaartven. ex- gemeenteraadslid van Vierlings beek. Het stoort hen dat Bouten al begonnen is met het kappen van bomen en het verhuren van staan plaatsen. terwijl de Raad van State nog over hun schorsingsverzoek moet besluiten. Ook hadden ze graag gezien dat de exploitant in een vroeg studium met hen was komen overleggen. Staatsraad D. Dolman liet tijdens de zitting doorschemeren dal hij misschien alsnog een onafhankelijk advies wil laten uitbrengen over het bestemmingsplan. Mocht Dolman dit besluiten, dan wordt de aanleg van recreatievoorzieningen in Schaartven enige maanden ver traagd. Volgende week neemt hij een voorlopige beslissing. Later dit jaar komt de zaak in een zogenaam de bodemprocedure nogmaals aan de orde. Weer ontvlucht Een 15-jarige Vcnraynaar. die in juli niet terugkeerde van weekend verlof naar het internaat in Urmond. is vorige week donderdagmorgen door de politie in de kraag geval. De jongen werd aangehouden in een woning aan de Chopinstraat en ver volgens mee naar het bureau geno men. waar hij werd overgedragen aan zijn voogd en twee medewer kers van het internaat. Buiten hel bureau wist de jongen zich echter los te rukken en weg te rennen Hij is weer voortvluchtig.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5