oerc ten OPRUIMING Feeet. Zes dagen topamusement "Ik ga mijn leven weer zelf inrichten" Tel "Eisen worden steeds hoger, extra beloning blijft achterwege' ini v.d. Leur ar na Politie pakt overlast tijdens kermis aan KERMIS OPEN Venray's Wijnhuis HILHOIÜS dames-, heren- en kinderkleding MODEHUIS VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... .service AUTOLEASE Volgende week geen Peel en Maas Fré Thissen nieuwe voorzitter Venrayse Kunstkring UUR FOTO SERVICE Topper van de week Nu: ƒ19.900,- Bijeenkomst anonieme alcoholisten Janssen Goed kwartaal Xerox Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden DONDERDAG 30 JULI 1998 Nr. 31 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1. 5800 AA Venray - Tel 0478-582727/Fax 510916 email adres peelenm@tref nl - .nternet site: http/A/vww.tref nl/peel&maas/tpkrant te- Kermismaandag 3 augustus GESLOTEN Grootste en gezelligste kermis in Noord-Limburg De contouren van de vier kennispleinen in Venray krijgen gestalte. De kennisopbouw ers hebben een hele klus om de ruim 150 attracties neer te zetten. Zij hebben nog een kleine dag de tijd om de puntjes op de i te zetten. Dat is nodig ook. want vrijdag om klokslag 16.00 uur geeft w ethouder Jan Driessen het officiële startsein voor de grootste en gezelligste kermis in Noord-Limburg. Elders in deze krant leest u alles over zes dagen kermis in Ven ras. PATERSSTBAAT iSa VENRAY TEL M78 ii Advertentieprijs: ƒ0.40 p mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) HOTEL ASTERIA VENRAY MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN' TEL. 0478-51 1466 antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste al vanaf 7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE op maat (il'.ZI.I.I.LNBAAN X 5KI34 I.A YSSELSTLYN Tl:!.. I >478-541945 FAX 0478-541876 IMAIl.-iklros: (i()MMANS(«TRi:i NI Venrayse ambtenaren boos over nieuwe functiewaardering Ambtenaren van de gemeente Venray zijn uitermate teleurge steld over hun nieuwe functie waardering. Een verminderde inzet en motivatie zijn het gevolg van hun onvrede. Dit staat te lezen in een brief, die de onder nemingsraad (OR) vorige week naar alle medewerkers van de gemeente heeft gestuurd. De OR is met name boos omdat de gemeente enerzijds steeds hogere eisen aan haar ambtenaren stelt maar daar anderzijds finan cieel steeds minder tegenover stelt. Bijna zeventig procent \an de ambtenaren blijft in dezelfde funclieschaal zitten, ruim elf pro eent gaat er zelfs op achteruit en nog geen twintig procentmaakt een stapje voorwaarts. Opvallend is dat de ambtenarentop er wel op vooruitgaat, iets wat volgens de OR in strijd is met de uitgangs punten van de bezuinigingsopera tie KEERpunt. In dit kader z.ou het topmanagement binnen de gemeente een voorbeeldfunctie moeten vervullen. De OR betreurt de gang van zaken en doet een beroep op de gemeente om de functiewaardering opnieuw aan te passen, zodat de motivatie weer terugkeert. Venray viert traditioneel begin augustus kermis. Voor de medewerkers van Peel en Maas een mooie aanleiding om een weekje bij te komen van alle inspanningen het afgelopen jaar. U snapt het al, volgende week, ook traditioneel, geen Peel en Maas. Tijdens de kermisweek is bovendien onze boek- en kantoor boekhandel op maandag en dinsdag gesloten. De drukkerij is wel geopend, echter alleen 's morgens tussen 9.0(1 en 12.00 uur en dan uitsluitend voor het drukken van geboortekaartjes en rouwdrukwerk. Op maandag en dinsdag is de drukkerij via de achterzijde (bedrijfsstraatje langs Schoolstraat 31te bereiken, de andere dagen via de winkel. Redactie, medewerkers en directie van Peel en Maas wensen iedereen fijne kermisdagen.y Fré Thissen wordt de nieuwe voorzitter van de Stichting Venrayse Kunstkring. Hij neemt de voorzittershamer over van Joop Wismans. die wel lid blijft van het bestuur van de kunstkring. Fré Thissen is als conrector verbonden aan het Raaylandcollege in Venray en bijna vanaf het begin lid van de kring. Onder het voorzitterschap van Wismans organiseerde de Venrayse Kunstkring vier grootse manifestaties in het Odapark: •Beeldige Kleding" in 1991. '93 Geheimen' in 1993. "Illusies" in 1995 en in 1997 'De Ongezochte Vondst". Joop Wismans gaat nu zijn talenten aanwenden voor de Stichting Odapark en blijft de kunstkring adviseren. Bert Lerou, vanaf de oprichting lid van de kunstkring, gaal hel bestuur even eens verlaten om zich te concentre ren op zijn functie bij de Stichting Odapark. De Stichting Venrayse Kunstkring gaat onder leiding van Fré Thissen weliswaar een nieuwe richting in. maar blijft ook in de toekomst samenwerken met Stichting Odapark en hel Cultureel Platform in Venray. Hel bestuur van de Stichting Venrayse Kunstkring ziet er na de mutaties als volgt uil: Fré Thissen (voorzitter). Marijke Cieraad-Hanssen (secretaresse). Ad Swinkels (penningmeester). Piel Hermans. Jac Houwen en Joop Wismans (allen leden). In 1999 staal de eerstvolgende manifestatie van de kunstkring op hel program ma. in juli en augustus zijn w ij ook op maandagmorgen geopend. Rfoto video Patersstraat 10. Venray. lel. (0478) 58 44 85 Venray Leunseweg 47a Tel (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Fiat Bravo 1 4 12v, radiovoorbereiding, stuurbe krachtiging, 3e remlicht, 43.000 km, zwartmetallic, mei 1996 Ruim 50 Volkswagens op voorraad! Ex-alcoholverslaafde heeft buik vol van hulpverlening Hij stond aan de rand van de afgrond. Zijn huwelijk kapot, geen werk en maatschappelijk geïso leerd. Marius Vollebcrg. 46 jaar. Een man in geestelijke nood. die al zijn vrienden kwijtraakte en er uit eindelijk één vijand voor terug kreeg: de alcohol. Marius is nu zes jaar nuchter en naar eigen zeggen gaat hel veel beter met hem. Zijn grote passie: konijnen fokken. Hij staal onder behandeling van hel Vincent van Gogh Instituut en woont in een socio woning aan de Vivaldistraat in Venray. Maar Marius wil weg, zelfstandig wonen, zijn eigen leven inrichten. Hij is niet te spreken over de wijze waar op hij door zijn hegeleiders wordt behandeld. "Zij lossen niets op maar maken het alleen maar erger. Ze pralen niet echt met me. Dat het nu zo goed met me gaal. heb ik enkel en alleen te danken aan de A.A.. de Anonieme Alcoholisten- vereniging", aldus de Venraynaar. "Een alcoholist treedt pas naar buiten met zijn probleem als er echt geen andere uitweg meer mogelijk is", begint Marius. "Zo ging het met mij ook. Mijn huwelijk liep op de klippen en dat was voor mij de aanleiding om te gaan drinken. "Hel gaat min of meer vanzelf, jc voelt je steeds eenzamer worden en gaat steeds meer drinken. Ik dronk een krat bier per dag." Op een gegeven moment was het genoeg, de alcohol had hem licha melijk en geestelijk uitgeput. Een periode van hulpverlening begon. Zijn huisarts verwees hem naar het Riagg en vervolgens naar net Vincent van Gogh Instituut. Hij stemde vrijwillig toe om zijn intrek te nemen in een socio-woning. een beschermende woonvorm voor patiënten die na hun verblijf in hei psychiatrisch ziekenhuis onder hegeleiding willen wonen in een huis huilen hel instituulsterrein. Zelf vindt Marius dat zijn behande ling voor hem volstrekt zinloos is. "Hel enige dat ze doen is me vol stoppen met pillen. Ik heb die rot zooi niet meer nodig. Ik wil mijn eigen leven leiden volgens mijn eigen regeltjes. Hier blijven ze me als zieke behandelen. Ze vertrou wen me niet en controleren alles wat ik doe. Ik blijf voor hen altijd degene die verslaafd aan alcohol is geweest. Ik weel zeker dal ik mijn leven zelf kan inrichten. Een eigen huis. een leuke baan. dal is wat ik wil en dat is wat me ook gaal luk ken. Ik zit vol met plannen en heb weer veel vrienden. Ik heb gewoon recht op een nieuwe kans. Maar deze kans wil het Vincent van Gogh Instituut mij blijkbaar niet geven. Ik heb dan ook beslóten om al mijn contacten met deze hulpver leners te verbreken." Dat hij van zijn drankprobleem af is. heeft Marius naar eigen /.eggen volledig te danken aan de Anonieme Alcoholistenvereniging. "Daar heb ik met lotgenoten kun nen pralen. Ik heb al zes jaar geen druppel alcohol meer gedronken.De A.A. steunt je in alles. Er wordt samen gezocht naar oplossingen voor juridische, finan ciële problemen. Dankzij de vereni ging heb ik nu helemaal geen schulden meer. De A.A. is mijn redding geweest en ik wil dan ook graag andere mensen helpen door ze mijn ervaringen te vertellen." De hegeleiders van Marius bij het Vincent van Gogh Instituut vinden het moeilijk om te reageren op de beschuldigingen, die de Venraynaar aan hun adres heeft geuit. Omwille van de persoonlijke bescherming van de patiënt kunnen en willen ze geen vertrouwelijke informatie ver strekken over de behandeling van Marius. iels wal natuurlijk volstrekt begrijpelijk is. Om echter toch meer inzicht te verschaffen in de situatie waarin Marius verkeert, wil programmaleidster Thea Marlens van hel Vincent van Gogh Instituut graag algemene uitleg geven over huishoudelijke procedures en regels en de opbouw van het team dat een patiënt behandelt. "Op de eerste plaats wil ik benadrukken dal in het Vincent van Gogh Instituut mensen worden behandeld en bege leid die aan een psychiatrische ziekte lijden. Degenen die enkel en alleen aan een verslaving lijden, komen hij Pascal is terecht, een Boetes voor overtreders De basiseenheid Venray van de politie start tijdens de kermis met het bekeuren van bezoekers van horecagelegenheden die overlast veroorzaken. Het gaat onder andere om zaken als urineren op niet daarvoor bestemde plaatsen, baldadigheid. geluidsoverlast, vernielingen of andere vormen van overlast. De politie gaat hier toe over naar aanleiding van de vele klachten die zijn binnenge komen. In het bijzonder wordt toegezien op het urineren in hel openbaar. Overtreders kunnen rekenen op een boete van 60 gul den. Weggebruikers of bewoners die onnodig hinder of overlast veroorzaken krijgen een boete van SO gulden, hetzelfde geldt voor kermisbezoekers die zich onnodig ophouden in portieken. Ook mensen die in het openbaar "schreeuwen of lieren' worden hard aangepakt. Zij kunnen reke nen op een boete van I50 gulden. Baldadige kermisbezoekers kun nen een acceptgiro van justitie verwachten. onderdeel van hel Vincent van Gogh Instituut. Wij proberen om de diepere oorzaak van het probleem te traeeren. Ik zal echter nooit ont kennen dal de verslaving tot een probleem kan leiden dal op zichzelf komt te staan. De mensen die door ons worden behandeld lijden aan een bepaalde aandoening, die hij voorbeeld gepaard kan gaan met een psychose. Als je in een socio-woning woont en onder behandeling bent. staat er een professioneel team van mensen klaar. Een huisarts, psychiater, lei dinggevende. maatschappelijk wer ker. verpleegkundige en huishoude lijk assistente. Stuk voor stuk gespecialiseerde mensen, die uiterst zorgvuldig te werk gaan. Marlens benadrukt dat binnen de muren van hel Vincent van Gogh Instituut pas na zorgvuldig overleg met de patiënt lot een passende behandelingsmethode wordt over gegaan. Alles wordt daarbij nauw keurig afgestemd op de huidige wetgeving. "Tijdens behandeling en verblijf gelden binnen deze wet- ge* c dezelfde rechten zoals die v('"i iedereen gelden. Voor mensen in een socio-woning gelden natuur lijk ook bepaalde huisregels, die ervoor zorgen dal er geen chaos ontslaat. Zo worden grote uitgaven gecontroleerd en krijgen bewoners een voedingsbudget. dal ze zelf beheren. Er zijn dus regels zoals in ieder ander huishouden." Op de beschuldigingen, die Marius aan hel adres van het Vincent van Gogh Instituut heeft geuit, reageert Marlens gelaten. "In de fase waarin hij zich momenteel bevindt, kan ik zijn houding wel begrijpen. Mensen die van hun alcoholpro bleem af willen komen, kunnen donderdagavond van 20.00 tot 10.00 uur terecht in De Clockert aan de Bergweg in Venray. Medewerkers van de Anonieme Alcoholistenvereniging, afdeling Venray-Horst en omgeving bieden hulp. Hulp die zo hard nodig is. U kunt deze avond met mensen pra ten die hetzelfde hebben meege maakt als uzelf. Heeft u interesse'? Laat dan vantevoren even weten dat u komt. U kunt bellen met Marius. tel: (06) 51325096 of Kees (077)3983143. De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dam^f party alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 Kopieergigant Xerox heelt in het tweede kwartaal van I99H prima cij fers geboekt. De totale omzet groeide met tien procent, terwijl de onderne ming een winstgroei boekte van zexenticn procent naar 790 miljoen gulden. Desondanks leed liet bedrijf een ingecalculeerd verlies van 1430 miljoen gulden. Dat heeft te maken mei een voor tie herstructurering van de onderneming gereserveerd bedrag \an 2.2 miljard gulden. Xerox is wereldwijd be/ig met een herstructu rering om op de digitale markt een rol van betekenis te kunnen gaan spelen. In die opzet lijkt de kopieergigant nu al te slagen, want in hel tweede kwar taal boekte Xerox een hogere omzet met digitale computers Jan met de analoge copiers. In het eerste half jaar boekte Xerox een winstgroei van vijf tien procent. De omzet steeg met 1.2 miljard gulden naar achttien miljard gulden. Bij de Venrayse vestiging van Xerox w erken 1800 vaste werknemers en 700 tijdelijke werknemers via uit zendbureaus of het inleenbedrijf. In Venray zetelt een productievestiging en een Europees logistiek centrum. ttfcvs must. ^«AAT16 Rühl Haegens van Aar AA

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1