PEEL EN MAAS Afscheid onder escorte Cheque van 13.500 gulden voor Cliniclowns Straatnaamborden voor 'Rua Venray' Eenzaamheid breekt Marinus Bennenbroek op Burgemeester naar Divinolandia? Marcel van Rattingen nog één keer 'back to the roots' Bevolking toegenomen ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE Tasjesroof in Venray Een 78-jarige vrouw uit Venray werd maandagmiddag rond 12.15 uur van haar handtas beroofd op de Merseloseweg in Venray door een onbekende jongen. De vrouw stond naast haar fiets teneinde medicijnen goed op te bergen in haar fietstas. Plotseling werd haar handtas uit haar armen gerukt door een voorbij rijdende fletser die meteen vluchtte in de richting van het station. De vrouw bleef ongedeerd. In de tas /al een geldbedrag van enkele tientallen guldens en persoonlijke spullen. De jongen die een zwarte pet droeg is vervolgens via een paadje richting parkeerplaats oud zwembad gefietst. Volgens de politie van Venray heb ben diverse mensen hem gezien. Deze mensen en ook andere getui gen van deze tasjesroof worden dringend verzocht contact op te nemen met de politie van Venray. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Ook porliculiere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn Op I januari 1998 bedroeg het aantal inwoners van de gemeente Venray 37.150. een toename van 461 ten opzichte van 1996. Met name het aantal mensen, dat zich in Venray vestigde, is hier de oorzaak van. In 1997 vestigden zich 1506 mensen in Venray, terwijl er 1164 vertrokken. Anderzijds telde 1997 466 geboorten legen 347 overlij- dens. een toename van 65. Dit staat vermeld in in het Statistisch Overzicht 1997 van de gemeente Venray. In de verdeling naar wijken en kerkdorpen zag vooral de wijk Landweer! een grote toename (538) in aantal inwoners. Dit is vooral te verklaren doordal hel nieuwbouw- gebied Antoniusveld bij Landweert hoort. Van de kerkdorpen groeide Ysselsteyn hei hardst met een toena me van 30 inwoners. Ysselsteyn is overigens het grootste kerkdorp qua aantal inwoners. a Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur DONDERDAG 23 JULI 1998 - NR. 30 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ,.U I ..I. I I USi Hu .1,1/ 'Rua Venray' is het Portugees ;»or Venraystraat die binnenkort ordt aangelegd in het Braziliaanse Divinolandia. Maandagochtend overhandigde Burgemeester Waals twee straat naamborden aan Jacqueline libers, die als ontwikkelings- erkster in Divinolandia actief is. Het werk van Jacqueline Eibers ordt al elf jaar lang ondersteund do r de Stichting Venray- ivinolandia. Voor die tijd was liet énrayse Vrouwengilde ook al ctiel voor Eibers door jaarlijks een Jedinginzameling te houden De Stichting Venray-Divinolandia ooft inmiddels al diverse projecten n Brazilië gerealiseerd. In novem- icr van dit jaar wordt het grootste iroject. een waterzuiveringsinstalla- ie in het naburige Gonzaga. afge- ond en in gebruik genomen. Een nieuw project is inmiddels 1 ipgestart. In Divinolandia wordt dit lajaar begonnen met de aanleg van Ie' 'Rua Venray'. Inmiddels heelt de dichting de financiering van 21 wisjes rond. De kosten per huis ledragen 4000 gulden. De werk- aamheden worden uitgevoerd door Ie inwoners van Divinolandia. In juni van dit jaar maakte de temeente Venray bekend ook een an deze huisjes te financieren, pedaal voor dit huis bood burge meester Waals ook nog een plaquet- e aan met het verzoek deze in de nuur van het desbetreffende huisje n te metselen. Bovendien behoort 'ojgens burgemeester Waals in de Venraystraat ook een Venrayse vlag te hangen, waarvan hij een exem*- )laar overhandigde. Tenslotte kreeg acqueline Eibers nog een fotore"- lortage aangeboden, gemaakt bij de litreiking van de koninklijke onder scheiding in juni van dit jaar. Burgemeester Waals overhandigt de straatnaamborden aan Jacqueline Eibers. Rechts Maria Welsclien van de Stichting FIETSVIERDAAGSE Tijdens de fietsvierdaagse, vol gende week. zijn er ook activiteiten gepland in hel kader van Ven ray- Divinolandia. Middels een loterij, een Rad van Avontuur en een wie lerwedstrijd wordt geprobeerd geld bij elkaar te krijgen voor het zieken huis in Divinolandia. dat dringend aan een opknapbeurt toe is. Door de weersomstandigheden in Brazilië, variërend van zeer heet lot zeer vochtig, is er overal in het zieken huis schimmelvorming ontstaan. Het ziekenhuis was het eerste pro ject dat met behulp van de stichting Venray-Divinolandia is gereali seerd. Voor de wielerwedstrijd zijn 75 Venrayse prominenten, captains of industry, ondernemers, bankiers etc. uitgenodigd. Zij gaan strijden om het Venrays kampioenschap tijdrij den. Daarbij gaat het er niet om wie het snelst is. De 'coureurs' krijgen ter plekke te horen hoe lang zij moe ten fietsen, variërend van een halve minuut tot tien minuten. Aan de hand daarvan moeten ze aangeven welke afstand ze in die tijd utleggen. Degene die het dichtst bij de vooraf opgegeven afstand komt, mag zich kampioen noemen. Wel wordt aan de deelnemers een vrijwillige bij drage voor het goede doel gevraagd. De deelnemers kunnen op elke dag van de fietsvierdaagse terecht. De voorkeur gaat echter uit naar de vrij dag tussen 13.00 en 16.00 uur. De activiteiten vinden plaats bij Sporthal de Wetteling. Veulen neemt zondag afscheid van rector De Stichting Venray-Divinolandia is volop actief in het Braziliaanse filaatsje Divinolandia. In het verleden werd al een ziekenhuis aange- egd. Thans is het waterzuiveringsproject in het naburige Gonzaga in Een kleine twee maanden gele den heeft rector Marinus Bennenbroek uit het Veulen het Bisdom in Roermond verzocht hem uit zijn functie te ontheffen. [Voor de rector van de 460 zielen tellende gemeenschap zijn 'gezondheidsredenen' en 'een zaamheid' reden om zijn ambt 'begin augustus neer te leggen. Ruim 40 jaar was Marinus Bennenbroek actief in (vJieuw- Guinea. Bij zijn terugkeer in Nederland, ruim anderhalfjaar gele den. 'liep hij tegen Veulen aan', zoals hij het omschrijft. Als rector van het kerkdorpje van Venray hield hij het echter slechts een kleine anderhalfjaar vol. Eenzaamheid en lichamelijke ongemakken noopten hem nog niet zo lang geleden om het Bisdom te vragen hem uit zijn functie te ontheffen. Het ging niet, langer. De accu was leeg. Bennenbroek: "Fysiek en mentaal kan ik het niet meer opbrengen. Ik heb zoveel last van mijn benen, ik kom de trappen bijna niet meer op. ;En omdat ik nog weinig mobiel ben. j is het onbegonnen werk om de men sen in Veulen te bezoeken." Maar ook geestelijk kan 'Bennenbroek het niet meer aan. In iNieuw-Guinea stond hij nog midden in het leven, in Veulen staat hij noodgedwongen aan de krijtlijn van de hechte gemeenschap. "Ik voel me Ihier geweldig alleen in de pastorie. IDie eenzaamheid heelt me parten gespeeld, ik kan het niet meer opbrengen. Vandaar mijn besluit om Veulen de rug toe te keren." Een besluit dat hem ondanks de korte periode toch pijn doel. Hij bena drukt dat hij in Veulen in goede omstandigheden zijn werk heeft kunnen uitvoeren. "Ik had ook anders gewild. Had graag nog tot mijn 75e hier door willen gaan. Het is me hier buitengewoon goed bevallen. Een klein plaatsje met gemoedelijke mensen. Maar als je die mensen niet meer kunt bereiken, houdt het op. Dan is het over." AFSCHEID De nu 71-jarige Marinus Bennenbroek vertrekt binnenkort naar Tilburg waar hij onderdak vindt in hel verpleeghuis van het klooster van de missionarissen van het Heilig Hart. Daar treft hij in een klooster met 60 mensen veel oud missionarissen en studiegenoten aan. "En heh ik weer meer aan spraak. tref ik oude bekenden. Gezamenlijk eten. dat soort dingen. Dat mis ik nu zo vreselijk." Zijn afscheid gaat in Veulen niet ongemerkt voorbij, Zonda.g 26 juli is er in de tent bij De Vlies bij gele genheid van hel Dorpsfeest om 10.00 uur een heilige mis. Aansluitend aan de mis bestaat er tijdens een receptie de mogelijkheid om afscheid te nemen van rector Bennenbroek. een afrondende fase en een nieuw project, de Venraystraat, staat in de startblokken. door Christ van den Munckhof Dat ontlokte Fred Welschen. directeur van Inalfa maar ook zeer nauw betrokken bij de Stichting Venray-Divinolandia, de uitspraak dat de burge meester van Venray eigenlijk eens een keer een bezoek moet gaan brengen aan deze plaats. "De gemeente Venray heeft immers ook bijgedragen aan deze projecten", aldus Welschen maandagmorgen, toen de burgemeester twee straatnaamborden overhandigde aan Jacqueline Eibers, die in Divinolandia als ontwikkelingswerkster actief is. Jos Waals reageerde echter gereserveerd. Hij is van mening dat een der gelijk bezoek zal leiden tot een politieke discussie, waarmee de Stichting Venray-Divinolandia niet gebaat zal zijn. Het is echter vvéTzö dat Bet werk, wat daar gerealiseerd is, voor een groot deel mogelijk is geworden door de totale Venrayse gemeenschap. Je zou het.haast vanzelfsprekend kunnen noemen, dat eer? afvaardiging van het Venrays gemeentebestuur eens een bezoek brengt aan Divinolandia om te zien wat de Braziliaanse bevolking, met de steun uit Venray, allemaal heeft gerealiseerd. Bovendien biedt zich dit najaar een prima gelegenheid aan. Dan wordt het grootste project, de waterzuiveringsinstallatie, in gebruik genomen. In feite zou zo'n bezoek politiek gezien Überhaupt niet ter discussie \niogenstaam Opbrengst actiedag personeelsvereniging gemeente Venray stapte hij in 'zijn' cabine. Alsof het nog steeds zijn dagelijks werk was startte hij de motor, zette het loop werk in gang en was weer zoals vroeger aan het graven. Zelfs sloten trekken ging hem nog goed af. Aansluitend vervolgde de route riaar Wanssum waar een boottocht over de Maas georganiseerd was. Teruggekomen vervolgde de route naar het bedrijf waar een van de werkplaatsen inmiddels als feesttent ingericht was. waar hij zijn afscheid vierde tussen 'zijn' personeel. Zowel Van Rattingen bv Grondverzet, transport en recycling als kruanverbuurbedrijf Van Rattingen bv blijven volledig gehandhaafd en zullen door de jarenlange ervaring en goed opge leid en gemotiveerd personeel ook in de toekomst hun klanten goede kwaliteit blijven leveren. Marcel van Ruilingen ontvangt een ingelijste foto van zijn eerste dragline (foto links) Onder: het werk op de dragline was hij nog niet verleerd. Eikenboompjes afgebroken Provinciale Waterstaat heeft aan gifte gedaan van het vernielen van acht jonge eikenboompjes langs de Deurneseweg onder Ysselsteyn, De schade is ongeveer 1000 gulden. Aspergeplanten vernield Een 45-jarige man uit Merselo deed aangifte van vernieling van 45 aspergeplanten op zijn aan de Ossendijk gelegen aspergeveld. Een afscheid onder escorte, twee onderscheidingen en een zeer goed bezochte receptie. Dat kreeg Frits Hovens afgelopen zaterdag bij gelegenheid van zijn 50,-jarig jubileum als verslagge ver, waarvan 49 jaar voor ons nieuwsblad Peel en Maas. De verrassing was groot zaterdag middag. De taxi die Frits Hovens en zijn echtgenote thuis ophaalde, werd door maar liefst zes politie-auto's en een brandweerwagen geëscorteerd. Tijdens de receptie waren er veel lovende woorden voor de manier waarop Frits Hovens invulling had gegeven aan zijn verslaggeving. "Een man waarvan je op aan kan", aldus Mart Mandeis, chef van de basiseenheid Venray. Burgemeester Waals sprak namens het gemeentebestuur de waardering uil voor hel werk van Frits Hovens. niet alleen als verslag gever. Ook zijn inzet voor het Duits kerkhof in Ysselsteyn bleef niet ongenoemd. Uit handen van de bur gemeester ontving Frits Hovens hel gemeentelijk bijtje, een kleinood dat eigenlijk alleen wordt uitgereikt aan vertrekkende raadsleden, maar inci denteel ook aan burgers die zich voor Venray verdienstelijk hebben gemaakt. Hel meest -vereerd was Frits Hovens met de Thcodor Heuss medaille. Deze medaille werd hem overhandigd door een afvaardiging van de Volksbund fur Kriegsgrüberfürsorgc. die het Yssclsteynse kerkhof beheert. De Theodor Heuss medaille is de hoog ste onderscheiding die de Volksbund kent. Frits Hovens was erg onder de indruk toen hij zaterdag werd opgehaald door maar liefst zes politie-auto's Gonnie Beurskens van de Cliniclowns nam in hel bijzijn van de leden van de personeelsvereni ging de cheque in ontvangst Marcel van Rattingen, oprich ter van Van Rattingen bv, heeft per 1 juli jl. na ruim 36 jaar zijn werkzaamheden in dit bedrijf beëindigd. Afgelopen zaterdag werd hij aangenaam verrast. Reeds op zeer jonge leeftijd was Marcel van Rattingen, geboren in Biervliet (Zeeuws-Vlaanderen), werkzaam als smeerjongen op een dragline. De toenmalige oudere machinist van deze machine was regelmatig ziek waardoor hij al vrij snel als leerling-machinist bozig was met het uitdiepen van water gangen. kanalen en sloten. Bij een latere werkgever uit Werkendam kwam hij ook op een dragline. Hierbij kwam hij in de Biesbosch terecht waar hij ontgili nings- en ruilverkavelingswerk deed. Deze werkzaamheden heeft hij later ook in de Peel gedaan. Hij reisde destijds in een salon wa gen met hei werk mee. In 1962 kocht hij de dragline (merk Hovers) van zijn werkgever en begon een eigen grondverzetbedrijf en vestig de zich in 1965 in Venray waar het bedrijf Hink groeide. In 1972 richtte hij het kraamverhuurbedrijf op. De laatste jaren was hij nog werk zaam als adviseur voor zijn zonen Martien. die het grondverzet-, trans port- en recyclingbedrijf had over genomen en Alex die het kraamver huurbedrijf onder zijn hoede heeft. VERRASSING Afgelopen zaterdag werd hij in Arnhem, waar hij aan een fietsweek meedeed, tijdens het ontbijt verrast door Alex met de mededeling dat hier zijn fietsroute afgelopen was en hij mee naar huis moest. Thuis aan gekomen werd hem verleid dat hij om kwart voor drie klaar moest staan. Hij kreeg de schrik van zijn leven toen om drie uur een dubbeldeks touringcar, met familie en het vol tallige personeel met hun dames, de opril opreed. De route ging naar de achterzijde van het Wanssums ven waar. in volle glorie, een uit 1962 daterende Hovers dragline stond. Deze wist Martien nog vanuit Middelheers, waar hij al jaren, als aandenken, achter in een tuin stond, naar hier te krijgen. Marcel kreeg een overall en werkschoenen in de handen geduwd en na enige tijd De personeelvereniging van de gemeente Venray heeft de stichting Cliniclowns afgelopen dinsdag ver rast met een bedrag van 13.500 gul den. Dat is de opbrengst van de actiedag die de personeelsvereni ging op 6 juni hield op het terrein langs het gemeentehuis. Het geld wordt besteed voor het werk van de cliniclowns in ziekenhuizen en kin dercentra. ook wel 'De specialisten van de lach' genoemd. Met hun grappen en grollen bieden zij ernstig zieke kinderen eventjes perspectief in hun vaak uitzichtloze positie. Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9