Fiets4daagse Venray: 4000 deelnemers in zicht Politiemensen in Noord- Limburg schietvaardiger Harold SI LENSSEN Onvrede bij ouderen over Venrayse politiek Kruisbeeld teruggeplaatst in Leunen Horecamunt in nieuw jasje Voorkeurslocaties ondergrondse glascontainers Livemuziek tijdens Toertocht Opnieuw debat Vrouwenraad A. "O Prijzen voor geslaagden PEEL EN MAAS donderdag 23 juli 1998 - Pagina 7 Voorinschrijving verloopt voorspoedig Jong en oud staan dinsdag 28 juli weer aan de start van de Fiets4daag.se Venray, een evene ment dat niet meer weg te denken valt van de Venrayse evenemen tenkalender. Om 09.00 uur geeft directeur Peters van Inalfa, tevens voorzitter van de VVV Venray, het officiële startsein. Hij doet dit in het hijzijn van afvaardigingen j van de gemeente Venray, VVV- directeur Betty Bradley en de Stichting Divinolandia. De Venrayse fietsvierdaagse, een loehi voor jong en oud. Families uil j hel gehele land bivakkeren deze i week in Venray. Vrienden en beken- den. groepen, ontmoeten elkaar. Een ontwikkeling die steeds meer gaat lijken op een familiereünie. Als de voortekenen niet bedriegen, gaat de I editie I998 opnieuw alle records breken. Woordvoerder Nol Verberkt. een van de vele mensen achter de schermen, zegt hel niet zonder trots: "Uit het hele land komen de inschrijvingen binnen, waaronder veel nieuwkomers. Als het weer mee zit zullen de 4000 j deelnemers, afgelopen jaar 3600. j dicht benaderd worden. Wellicht kunnen we opnieuw historie schrij ven en de mijlpaal van 4000 deelne mers zelfs overschrijden. Zoals het I er nu naar uitziet, gaan we het halen. Hel aantal voorinschrijvingen is in ieder geval beduidend hoger dan vorig jaar." Er is weer veel aandacht geschon- ken aan het uitzetten van de routes van 25. 40 en 60 km. Door de nieu- I we opzet - iedere route is apart uil- gezet - kan iedereen zijn eigen tempo bepalen en zodoende volle dig genieten van al hel moois wat zo'n tocht te bieden heeft. De laatste obstakels op de routes zijn opgelost. Alle gemeenten van doorkomst, politie. Rode Kruis. EHBO. verle nen weer hun medewerking, zodat de Stichting Fietsvierdaagse, in samenwerking met 168 medewer kers voor een optimale organisatie hebben gezorgd. Er zijn twee peilers waar de fietsvierdaagse op steunt: veiligheid en gezelligheid. Dat betreft niet alleen Venray, waar men iedere dag kan starten, maar ook de plaatsen Bergen, waar men op dins dag kan starten, nieuwkomer Sint Anlhonis op woensdag. Horst op donderdag en nog een nieuwkomer Areen op vrijdag. Op deze satelliet- plaatsen worden diverse activiteiten georganiseerd. PROGRAMMA Een uitgebreid programma, zowel bij sporthal De Wetteling. waar iedere dag gestart wordt, als de vele activiteiten onderweg staan er borg voor dat iedereen vier dagen zelf in kan vullen welke route! hoeveel kilometer hij per dag wil fietsen en verder behoefte heeft om aan de activiteiten deel te nemen. Voor het twaalfde jaar zal Juwelier Verlinden de deelnemers op pad sturen met de routekwis en Mabelle laat met de Veiligheidskwis de deelnemers nadenken in hoeverre men nog op de hoogte is van de verkeersregels. Magnifique laat de kinderen zich weer uitleven op de kleurplaat, ter- Ditjaar worden bijna 4000 fietsers verwacht tijdens de Fiets4daaf>se wijl de jeugdigen kunnen deelne men aan de kinderspelen, die op de centrale plaatsen worden georgani seerd. Voor de winnaars zijn er weer prachtige prijzen te winnen. ACTIVITEITEN Bij sporthal De Wetteling is vier dagen een groot terras waar. na het 'inluiden" van de Venrayse Fietsvierdaagse, onder de vrolijke muziek van 'Hollands Glorie' alle fietsgaslen op hun wenken worden hediend. zodat niemand dorstig of hongerig naar huis gaal. leder dag kramen, bemand door hobbyisten, die hun specialiteiten ten toon sprei den. Iedere dag kan men meedoen aan activiteiten en prachtige prijzen winnen bij de kramen Porkhol' en Poels 2-Wiclers. Verder zorgt Vice Versa voor een fietswedsirijd op de rollenbaan en wordt er een loterij gehouden ter ondersteuning Stichting Divinolandia renovatie ziekenhuis. Voor de muzikale omlijsting op deze dagen zorgen de JcugdholTapel uit Uden. Boem Box Band uit Oostrum. een entertainer. Hollands Glorie en het Heide Trio. Voor de kinderen zijn er iedere dag kinderspelen, een tekenwedstrijd, op donderdag ponyrijden, vrijdags schminken en vanaf vrijdagmiddag 15.00 uur de traditionele slotmid dag. waar alle prijswinnaars van de activiteiten worden bekendgemaakt. Sluiting om 17.00 uur. LOCATIE In verband met de verbouwing van de schouwburg en de kermis is De Beejekurf in 1998 niet beschik baar. De locatie is dit jaar sporthal De Wetteling. Vanaf de toegangswe gen wordt deze locatie met borden aangegeven. Nol Verberkt doet. met het oog op deze verandering, nadrukkelijk een beroep op de deel nemers: "We hebben de parkeer plaats en de normale ingang van De Wetteling niet tot onze beschikking. We moeten het doen met een kleine poort tegenover het Raaylandcollege. We verzoeken de fietsers om tijdig te starten, zodat we een goede spreiding krijgen. Anders verwachten we moeilijkhe den. In ongeveer anderhalf' uur tijd gaan ruim 3500 deelnemers van start." Voor de deelnemers is er een grote parkeerplaats, tegenover de ingang op de Zuidsingel. VOORINSCHRIJVING De Fietsvierdaagse Venray wordt gehouden van dinsdag 28 tot en met vrijdag 31 juli. Er zijn drie routes; 25, 40 en 60 km. Meedoen kost nog steeds 20 gul den voor volwassenen en 16 gul den voor kinderen van 5 tot en met 13 jaar. Kinderen tot 5 jaar mogen gratis mee. Bij vooraf inschrijven krijgt u 4 gulden'kor- ting. Daginschrijving kost 7,50. Voorinschrijven is mogelijk bij de VVV-kantoren jn Noord-Limburg en bij de VVV in Boxmeer. Ook Poels Tweewielers en de SNS Bank in Venray hebben deelna meformulieren liggen. De organi satie zit maandagmiddag 27 juli voor de laatste keer met een kraampje ~op de markt (hoek Grotestraat/Henseniusplein). Op zondag 26 juli vindt voor het vierde opeenvolgende jaar de Venrayse Oldtimer Toertocht plaats, een unieke tocht over een afstand van 75 kilometer met start en finish in Venray. Op hel Schouwburgplein in Venray klinkt om 12.00 hel start schot voor de Venrayse Oldtimer Toertocht. Zo'n honderd unieke old timers zullen dan hun opwachting maken. Stuk voor stuk verbluffende staaltjes van techniek en schoon heid. die vanuit Venray via Merselo. Heide. Veulen. Meterik, Hegelsom. Horst. Melderslo. Broekhuizen. Lottum. Wellerlooi, Wanssum. Geijsteren, Oostrum weer terug naar Venray zullen rijden. Rond de toer tocht is er vanaf 15.00 uur live muziek bij de Heeren van Aemstel. Muziekmakerij Blaos Urn Op zorgt voor een passend sfeertje als de toerrijders weer richting Venray komen. Controle visserijwet De politie heeft donderdag alle viswateren en vijvers binnen de gemeente Venray gecontroleerd. Alle vissers hadden de vereiste ver gunningen. Korpschef Van Baarle tevreden over resultaten toets De schietvaardigheid van de politiemensen in de regio Limburg-Noord is duidelijk ver beterd, zo blijkt uit de toets die aan het eind 1997/begin 1998 werd gehouden. Van de deelne mende agenten hebben er zeven de toets niet gehaald. Twee van hen hebben inmiddels hun vuur wapen ingeleverd. De vijf overi gen verrichten diensten, waarbij zij geen vuurwapen hoeven te dragen. Naar verwachting wordt binnen kort de interne en regionale regelge ving met betrekking tot het innemen van vuurwapens zodanig aangepast, dat agenten die niet aan de normen voldoen hun vuurwapens moeten inleveren. Korpschef en onderne mingsraad moeten daarover nog overeenstemming bereiken. Het aantal vuurwapendragenden dat tijdens de periode de toets moest afleggen, bedroeg 671. In eerste instantie namen 506 politiemensen deel aan de toets: zeven voldeden niet aan de gestelde eisen. Samen met de 165 die niet deelnamen, vol deden 172 wapendragenden dus niet aan'de eisen voor schietvaardigheid. Van hen zijn er in een later stadium 21 getoetst die allen slaagden. Uiteindelijk hebben 151 politiemen sen niet voldaan aan de eisen voor schietvaardigheid; dit komt neer op 22,5 procent. Afgezet tegen de resultaten van eerdere toetsen in 1996 en 1997 is dat een duidelijke verbetering. Destijds voldeed 52,3 Van Leendert Transport BV transport- en containerbedrijf handel in zand en grind grondwerken Ooyenseweg 14 telefoon 077-4631275 5871 CA Broekhuizenvorst telefax 077-4632144 Uw adres voor: containers 6 t/m 35 m3 plateau's verhuur magazijncontainers auto met kraan levering zand en grind grondwerken sloopwerken bestratingen (inter)nationaal transport verhuur verreiker procent niet aan de eisen. OPTIMAAL GETRAIND Korpschef Van Baarle toont zich enerzijds verheugd met de sterke stijging van het positieve resultaat, maar anderzijds ook bezorgd omdat het concreet inleveren van dienst- wapens door politiemensen nu wel erg dichtbij is. "Daardoor komt er minder blauw op straat, en dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn. We zullen, ondanks de hoge werkdruk, het deelnemen aan schietoefeningen dus nog hogere prioriteit gaan geven in de nabije toekomst. De inwoners van onze regio hebben recht op pro fessionele politiemensen en daar hoort bij dat ze optimaal getraind zijn, ook in het gebruik van een vuurwapen", zegt hoofdcommissa ris Van Baarle. Achterruit vernield Een 64-jarige Venray naar deed vrijdag aangifte dat de achterruit van zijn bij de woning aan de Serenadestraat geparkeerde auto was ingeslagen. De schade bedraagt 1000 gulden. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De gemeente Venray heeft woens dagavond de plannen gepresenteerd voor het plaatsen van 25 onder grondse containers. Vertegen woordigers van dorps- en wijkraden en andere belangstellenden kregen in het gemeentehuis een overzicht van de voorkeurlocaties waar de gemeente de ondergrondse contai ners. die in de plaats komen van de huidige 'glasbollen', wil gaan plaat sen. Op de avond konden de aanwe zige dorps- en wijkraden nog even tuele suggesties en aanbevelingen doen aangaande de voorkeurloca ties. Die worden door de beleidsma kers van de gemeente meegenomen bij de samenstelling van een defini tieve lijst. B&W moeten vervolgens hun goedkeuring geven aan de plan nen. waarna die aan de gemeente raad worden voorgelegd. De lijst met voorkeurlocaties zoals die woensdagavond werd gepresenteerd ziet er als volgt uil: Castenray - Pastoor Verheggen- straat; Heide - Meester Driessensstraat: Leunen Kapelweg: Merselo - Grooldorp: Oirlo - Past. Gerardsstraat: Oostrum - Mgr. Hanssenstraat; Veulen - De Vlies; Ysselsteyn - Lovinckplein: Vredepeel - Johan van Stalberweg: Venray - Schuttersveld. Deken Ber denstraat. De Hoge Beek. Kennedv- plein. Biekersveld (Deken Thie- lenstraat). Gouden Leeuw. De Burggraaf. Kiosk (Brukske). Vel- tumse Kleffen. Kolkweg. Kulutweg. Vlakwater (Molenklefweg). hoek Tedderstraat/Helfrichstraat. Zuider poort (hoek Beukenlaan/Berken straat. St. Antoniusstraat en Landweert (Kruidenlaan). BIODYNAMISCHE THERAPIE TE HOLTHEES In de praktijk voor LICHAAMSGERICHTE PSYCHOTHERAPIE te Holthees werkt Leo Oome als BIODYNAMISCH THERAPEUT. BIODYNAMISCHE THERAPIE is een lichaamsgerichte psychothe rapie die door middel van massage en expressieoefeningen de uit wisseling tussen lichaam en geest (psyche) verbetert. Door de MASSAGE wordt het zelfherstellend vermogen van je lichaam en psyche geoptimaliseerd onder andere door verbetering van de werking van het maag-darmkanaal en de ademhaling. Door de therapeutische benadering wordt je levensenergie uitgenodigd je gehele lichaam te doorstromen door het loslaten van energie blokkades en spanningen in spieren, weefsel en darmkanaal. Energie-blokkades door spierspanning wordt grotendeels veroor zaakt doordat jij je aanpast aan je omgeving Hierdoor verlies jij het contact met hetgeen eigenlijk het beste voor je is, Wanneer jij je langdurig (bijv. door opvoeding, werkdruk, weinig sociale ruimte) of plotseling intensief (bij. door geweld, ongeval, schokkende gebeur tenis) moet aanpassen ontstaat er een (chronische) spierspanning die vaak leidt tot lichamelijke klachten zoals migraine, spierpijn, buikpijn, gewrichts pijn of psychische klachten zoals zwaarmoedigheid, lusteloosheid, stress, onevenwichtigheid. Geblokkeerde energie veroorzaakt pijn. Stromende energie doet leven Leven is jezelf kunnen uitdrukken en genieten. De weldadige BIODYNAMISCHE THE RAPIE laat je aan den lijve ervaren wat het betekent als jij je weer thuis voelt in je lijf. jij je weer kunt uitdrukken, jij je weer voelt leven. In deze individuele therapie hervind je jezelf. Voor informatie bel |e 0478-636287 Leo Oome, Biodynamisch Therapeut In het collegeprogramma dat in juni 1998 is verschenen, wordt nauwelijks aandacht besteed aan de ouderen in Venray. Er is wel kennis genomen van wat de oude ren bezighoudt, maar daar is in het collegeprogramma niets van terug te vinden. Dat is de voor naamste conclusie van een specia le commissie van de Centrale van Ouderenverenigingen in Venray. De commissie heeft zich het laat ste halfjaar over de vraag gebogen hetgeen het college van B&W en de politieke partijen voor de ouderen in Venray kunnen gaan betekenen. De Seniorenraad noemt de uit komst van hel onderzoek van de commissie 'bijzonder teleurstel lend'. zowel voor wat betreft het ouderenbeleid van het college als ook de programma's van de politie ke partijen. Aan de hand van negentien pun ten. waaraan naar mening van de commissie de politiek aandacht zou moeten besteden, werden de partij programma's die eind 1977/begin 1998 verschenen, getoetst. De uit komst van dit onderzoek werd aan geboden aan het college van B&W en de politieke partijen in Venray. Daarbij werd hen de mogelijkheid geboden om over de conclusies en aanbevelingen in hel rapport van gedachten te wisselen met de Seniorenraad. Zowel het college als de politieke partijen maakten hier geen gebruik van. De Seniorenraad is hierover zeer verbitterd en vraagt zich af of college en politieke partij en wel voldoende belang hechten aan een duidelijk ouderenbeleid. Afgelopen zaterdag werd in Leunen een kruisbeeld terugge plaatst. dat enkele tienlallen jaren geleden geruimd is. Het gaat om het kruis, dat de familie Loenen-Poels aan de Brienshoekweg 3 in 1958 oprichtte. Het betrof toen een inlos sing van een oude belofte: de herin nering aan een plotseling overleden familielid. Door de jaren heen had het beeld echter te lijden van de weersomstandigheden, waarna het uiteindelijk in een schuur bleef lig gen. De Venrayse stichting Kruisen en Kapellen benaderde de familie met de vraag of die interesse hadden in herstel van de oude toestand. De stichting maakt zich, naast de zorg voor bestaande kleine religieu ze monumenten, ook sterk voor de verdwenen plekje van devotie. Medewerkers van de stichting maakten een kopie van het originele corpus en plaatsten dit zaterdag op de originele plaats. Hel 'Lagerhuisdebat' wordt dit jaar gehouden op 18 september in de raadzaal van het gemeentehuis. De organiserende Venrayse Vrouwenraad (VVR) heeft hiervoor van de gemeente toestemming gekregen. Vorig jaar werd het debat gehouden in de schouwburg, maar die wordt momenteel verbouwd. De gemeente acht de raadzaal een acceptabel alternatief, vanwege het algemene, van partijpolitiek ontdane karakter van het debat en de relatie met hel gemeentelijke bedrijf. Het debat wordt opnieuw in goede banen geleid door gemeentesecreta ris A. de Bever. Aan de orde komen wederom actuele Venrayse thema's en dc positie van de vrouwen in het bijzonder. Een panel van deskundi gen buigt zich over een aantal stel lingen. Auto gestolen Op de parkeerplaats van een hotel aan dc Maasheseweg werd donder dagavond een auto gestolen. Dc waarde van de auto. een Volks wagen Passat met hel kenteken XD- 88-KZ. is niet bekend. Diefstal shirts Vanaf de waslijn bij een woning aan de Wagnerstraat zijn zaterdag avond omstreeks 21.00 uur enkele dure voetbalshirts gestolen. De bewoner zag een onbekende jongen op een Hels de shirts van de lijn trek ken en ermee vandoor gaan. Hoeveel shirts er werden wegeno men is nog niet bekend, evenmin de waarde ervan. Diefstal gereedschap Uil een loods aan de Kempkensberg is in de vroege uren van vrijdagmorgen een aantal elek trische gereedschappen gestolen. De waarde ervan wordt geschal op enkele duizenden guldens. De daders konden de loods binnenko men door een raam dat open stond uit te nemen. Uit de werkplaats wer den de gereedschappen weggeno- Diefstal auto in Venray Vrijdagmiddag tussen 14.55 en 16.10 uur is vanaf de parkeerplaats naast het ziekenhuis aan de Merseloseweg een witte Ford Sierra gestolen. De auto is voorzien van een trekhaak en heeft een waarde van ongeveer 6500 uulden. Invoering munt blijkt succesvol De vorig jaar ingevoerde hore camunt blijkt een groot succes te zijn. De deelnemende horecabe drijven hebben mede daarom de munt in een nieuw jasje gegoten. Bovendien hebben is het aantal deelnemende horecabedrijven met vijf uitgebreid. Door de vele deelnemers is hel voor het publiek en ondernemers bij kleine en grote evenementen een groot gemak om met de horecamun- ten te werken. Horeca Gemeente Venray streeft er daarom ook naar om zoveel mogelijk bedrijven warm te krijgen voor deze munt. Het nieuwe muntje is iets kleiner dan de vorige uitvoering. Bovendien zijn twee drukmethodes toegepast om fraude in de toekomst te voorko men. Er is overigens met de oude muntjes nooit fraude geconstateerd. Verder zijn alle muntjes nu geel van kleur met een blauwe opdruk, aan de ene kant het logo van Horeca Gemeente Venray. aan de achterzij de komen logo's van dc deelnemers. De oude munten waren verschillend van kleur wat weieens voor verwar ring kon zorgen. De bedrijven die nu met de munt werken (die al tijdens de kermis wordt uitgegeven) zijn Restaurant Buitenlust. café De Bonte Koe. café brasserie De Heeren van Aemstel. kofiehuis Zowyz.o. hotel-café-res taurant De Zwaan, café de Evenaar, feestcafé De Koets, café "t Upke. Lunchroom P. Pijpers, café zaal In den Engel, de schouwburg, de exploitant van de carnavalstent, café 't Upke en café Hulsman. A.s. vrijdag zullen de eerste munt jes aan wethouder Driessen worden overhandigd, De oude muntjes zijn overigens nog tot 31 december 1998 geldig. Behalve voor consumpties zijn deze bonnen ook voor geld inwisselbaar. KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Inbraak woning Bij een inbraak in een winkel en bijbehorende woning aan de Raadhuisstraat in Venray hebben onbekenden zondag tussen 11.00 uur en 18.00 uur een geldbedrag van enkele honderden guldens, enkele tientallen paar sokken en enkele sets kop en schotel gestolen. De totale waarde is vooralsnog onbekend. De toegang werd verschaft door een buitendeur open te breken. Tijdens de diploma-uitreiking aan de in 1998 geslaagde leerlingen van het Voorbereidend beroepsonder wijs zijn ook dit jaar weer de prijzen uitgereikt die horen bij de nominatie als voor de beste 'Aankomende Vakman en Vakvrouw'. Als beste vakvrouw werd genomi neerd: Kim Kessels van de afdeling Landbouw en Natuurlijke Omgeving. De nominatie voor de beste vakman ging naar Jaap Essing. leerling van de afdeling Installatietechniek. De door de Industriële Club Venray beschikbaar gestelde prijzen werden uitgereikt door de heer E. Peters. Hij bena drukte nog eens het grote belang van een goede beroepsopleiding. Hij waarschuwde voor de gevolgen voor ondernemend Nederland en ook de regio wanneer we er niet in slagen voldoende enthousiaste vak mensen op te leiden en af te leveren aan de arbeidsmarkt. Aanhoudingen in Oostrum De politie heeft in de nacht van zondag op maandag twee mannen uit Venray in de leeftijd van 21 jaar aangehouden die worden verdacht van diefstal van een flets en een voorwiel van een andere fiets. Na een melding van verdachte geluiden bij de fietsenstalling van het NS sta tion aan de Stationsweg in Oostrum stelde een patrouille een onderzoek in. Op de heenweg kwamen de agenten een personenauto tegen die in de kofferbak een liets vervoerde, de auto en de inzittenden werden gecontroleerd en uiteindelijk bleek dal het tweetal bij de fietsenstalling een damesfiets en het voorwiel van een mountainbike hadden gestolen. De een verklaarde de damesfiets te hebben gestolen omdat onlangs zijn eigen fiets was ontvreemd en de ander verklaarde het voorwiel te hebben ontvreemd omdat hel voor wiel van zijn eigen liets slecht was. Beide verdachten komen in aanmer king voorde snelrechtprocedure. Crossmotorrijder gewond in Lottum Een 21-jarige inwoner van Castenray heelt zaterdagmiddag enkele botjes in zijn voet gebroken, nadat hij tijdens het cossen langs de kaht van de baan aan de Horsterdijk vermoedelijk mei zijn voet achter een boomwortel is blijven haken. De man werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis van Venray. waar het letsel bleek.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7