pellers Aantal aanvragen kwijtschelding daalt HALVE PRIJS Venrayse burgers oordelen positief over gemeentekrant ;Grnd~"i«- u"dcre'"^. 33'°o I enorme kortingen Peel en Maas: het best gewaardeerd, het meest gelezen PtBRKHOF Sloop voor nieuwbouw Poging tot aanranding Tel ar na en ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Nu hele voorjaarscollectie UUR FOTO SERVICE ini v.d. Leur Feest. Janssen Vers vlees van de boerenhof Asteria nodigt u uit voor... .service Topper van de week Gigantische opruiming Vt/eKBH! met Pagina 18 ONDERDAG 23 JULI 1998 Nr. 30 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG q.1*. Tel. 0478-515616 uur uur uur uur week. PEEL EN MAAS totestraat 68 Postadres: Postbus 1 5800 AA Venray - Tel 0478-582727/Fax 510916 nail adres, peelenm@tref.nl - internet site: http//wwwtref.nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) hoogzomercollectie 20-50% korting f Groot in jonge mode voor hem en haar Venray Waarderingscijfer 6,7 stemt burgemeester Waals tevreden De inwoners van Venray en haar kerkdorpen zijn tevreden met de door de gemeente Venray uitgegeven gemeentekrant. De krant, die sinds januari 1997 elf keer per jaar huis-aan-huis wordt verspreid, wordt gewaardeerd met een 6,7. Dat blijkt uit hefr eva luatie-onderzoek gemeentekrant dat door studente Sylvia van Nispen van de Fontys Hogescholen Eindhoven op ver zoek van de gemeente is uitge voerd. In een schriftelijke enquête wer den 600 bewoners gevraagd naar hun mening over de gemeentekrant. De respons lag op 42 procent, waar mee de enquête reprentatief is. Burgemeester Waals toonde zich tevreden met de uitkomst van het onderzoek. "Het blijkt dal we des tijds een goede keuze hebben gemaakt om een eigen gemeente- krant uit te brengen." Hij plaatste wel enkele kanttekeningen bij de uitkomsten van het onderzoek. Zo wordt de jeugdpagina niet of nau welijks gelezen. De gemeente gaat de jeugd dan ook via andere kanalen benaderen om hen meer te betrek ken bij het gemeentelijk beleid. Ook aan de lay-out schort nog het een en ander. Die kan volgens Waals verder geprofessionaliseerd worden. THEMANUMMERS Uit het onderzoek kwam verder naar voren dat de burger de infor matievoorziening via de gemeente krant als een eenrichtingsverkeer ervaart. "We moeten de burger dan ook meer aan het woord laten. Daarnaast moet er meer ruimte zijn in juli en augustus zijn wij ook op maandagmorgen geopend. Rfoto I video Palersstraal 10, Venray. lel (0478) 58 44 85 PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Enquête onder Venraynaren wijst uit De Venrayse burger waardeert nieuwsblad Peel en Maas het beste en ook als nieuwsbron is het weekblad het meest geraadpleegde medi um. Dat blijkt uit het evaluatie-onderzoek gemeentekrant, waarbij in een schriftelijke enquête 600 burgers is gevraagd een oordeel te geven over de gemeentekrant (zie ook elders op deze pagina). Peel en Maas krijgt van de ondervraagden het waarderingscijfer 7.6. De Limburger (7.2). Kabelkrant Venray (7, ook een uitgave van Uitgeverij Van den Munckhof) en TV-8 (6.8) behoren eveneens tol de uitschieters. De gemeentekrant Venray komt met een 6.7 eveneens prima voor de dag. Beduidend minder scoren de Lokale Omroep Venray (6.5), TV-Gazet (6.2). Omroep Limburg (6.1). terwijl De Trompetter en E3-Joumaal (beide 5.9) en Grens en Maas (5.8) nog geen zesje scoren. Ook als nieuwsbron scoort Peel en Maas bijzonder hoog. Maar liefst 84% van de ondervraagden zegt Peel en Maas te raadplegen voor het lokaal nieuws. Op gepaste afstand volgen de gemeentekrant (70%), De Limburger (68% en Kabelkrant Venray (64% De Trompetter (55%E3- Journaal (51% Grens en Maas (48%) en TV-8 (42%) scoren nog redelijk als nieuwsbron. Ronduit slecht komen dc Lokale Omroep Venray (23%). Omroep Limburg 1.9% en TV-Gazet 16%uil het onderzoek. Zij worden nauwelijks als bronvoorziening van nieuws gezien. De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dansêJfïart^ alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 Wt-VfS MOSfr, Voor een Jeans. Natuurlijk A.I naar voor achtergrondinformatie en kun nen enkele uitgaven gewijd worden aan themanummers." Waals denkt daarbij bijvoorbeeld aan de privati sering. dc verkeersveiligheid en de ruimtelijke ontwikkeling van Dc Brabander. Het is de bedoeling dat het aantal pagina's stijgt naar twaalf pagina's, vier meer dan nu. In de begroting van volgend jaar wil de gemeente daarvoor geld reserveren. Het uitgeven van de gemeentekrant kost nu 120.000 gulden op jaarbasis. GEEN ZENDTIJD Hel college stelt voor om voorlo pig niet over te gaan tot het huren van zendtijd van de Lokale Omroep Venray. De teleurstellende waarde- rings- en kijkcijfers zien hier debet aan. Wel overweegt de gemeente om op termijn teletekstpagina's te kopen van uitgeverij Van den Munckhof. de uitgever van de Kabelkrant Venray. Van den Munckhof onderzoekt op dit moment dc mogelijkheden om tele tekst achter de kabelkrant te plaat sen. Waals: "Gezien de cijfers is het duidelijk dat we op dit moment niet kunnen kiezen om zendtijd bij de lokale omroep te huren. Dc omroep scoort op dit moment niet. Op basis van de gegevens hebben we beslo ten niet met hen in zee te gaan. We zien meer in teletekst-pagina's ach ter de kabelkrant die door dc burger goed wordt gelezen. TV-Gazet. dal wel al teletekst heeft, is ook geen optie omdat ook de cijfers van die kabelkrant tegenvallen. We willen teletekst-pagina's 'plakken' achter een medium dat het meest gelezen wordt. Dat is de Kabelkrant Venray." Ter verduidelijking: maar liefst 64% van de ondervraagden gebruikt de Kabelkrant Venray als bron van lokaal nieuws, tegenover 23% Lokale Omroep Venray en 16% TV-Gazet. VERTROUWEN De cijfers die de gemeentekrant 'krijgt, stemmen Waals tot tevreden- VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. m brengen! 0478-542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Vorige week is gestart met de sloop van twee veelbesproken Venrayse locaties: de sportzaal aan de Raadhuisstraat en de twee bijgebouwen van het St. Jozefklooster. De sportzaal aan de Raadhuisstraat wordt al. sinds de komst van de sporthal in Land weert, niet meer gebruikt en maakt nu plaats voor woningen, die onderdeel uit maken van hel nieuwbouwpro ject op het voormalige Jerusalemlerrein. De sloop van de bijgebouwen van hel St. Jozefklooster zal voor menigeen onopgemerkt zijn geble ven. De gebouwen liggen verscho len achter het klooster. Ook hier zal nieuwbouw worden gepleegd. Het gaat daarbij om een appartementen complex met 37 drie- en vierkamer- appartementen. gebouwd door Verhoeven Bouwgroep. Wanneer met de bouw hiervan gestart zal worden is op dit moment nog niet duidelijk. Verhoeven is momenteel ook bezig met de bouw van patiowoningen op het Jerusalemlerrein. Daar wordt na de bouwvak mee gestart. Vermoedelijk zal aansluitend hieraan met het appartementencomplex begonnen worden. heid. Zo blijkt dat 89% de gemeen tekrant leest, waarvan 70% hele maal en 30% gedeeltelijk. Uit de interviews komt verder naar voren dat 54% van de ondervraagden vindt dat de gemeentekrant de lezer voldoende informeert. Opvallend is het vertrouwen dat de burger heeft in het gemeentebeleid. Slechts 13% zegt geen vertrouwen te hebben in het beleid. 58% een beetje en 23% heel veel. "Mooie cijfers waar we best een beetje trots op mogen zijn", aldus Waals. Hotel Restaurant ^-BRUNCH ^^ÈrrÈG] f 32,50 -<>nd agj Hotel Asteria venray MAASHESEWE6 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Het aantal aanvragen voor kwijtschelding van de gemeente lijke belastingen daalt. Dat blijkt uit de stand van zaken rondom de afhandeling van de kwijtschel ding. Vorig jaar daalde het aantal aanvragen al van 826 naar 771. Dit jaar heeft de daling zich voortgezet en kwamen er slechts 687 aanvragen binnen. Van de dit jaar binnengekomen aanvragen zijn er inmiddels 237 beoordeeld. Van deze aanvragers hebben inmiddels 177 bericht van kwijtschelding ontvangen. Elf inwo ners krijgen een gedeeltelijke kwijt schelding terwijl er 49 verzoeken zijn afgewezen. De overige 450 aanvragen worden in de tweede helft van dit jaar afge handeld. De gemeente heeft op de begro ting een bedrag van ƒ.341.400.- gereserveerd voor kwijtscheldingen. Daarvan is inmiddels ƒ90.814.- toe gewezen. In 1997 heeft de gemeente totaal ƒ290.842.- aan kwijtschcldin- Een onbekende man heeft dinsdagavond omstreeks 19.45 uur gepro beerd een 36-jarige vrouw uit Venray aan te randen op een paadje gelegen tussen de Beethovenstraat en 't Brukske in Venray. De man greep haar ste vig vast hij een arm en deed haar oneerbare voorstellen. Door zich los te rukken en hard weg te fietsen kon de vrouw vluchten, zij bleef ongedeerd. De vrouw heeft de verdachte de afgelopen dagen vaker gezien in de direc te omgeving. Hel signalement van de verdachte luidt: bruine huidskleur, leeftijd: tussen 25 en 40 jaar. circa 1.70 meter groot, smal postuur, zijn gebit heeft tenminste een gouden land. geschoren haar. een donkerblauwe spijkerbroek met op de rechterbil een tekening met rood stiksel, een rood kleurig t-shirl en sportschoenen. Getuigen van deze poging tot aanranding of mensen die denken te weten wie deze verdachte persoon is. worden dringend verzocht contact op te nemen met de politie van Venray. telefoon 531111 antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste ai vanaf 7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Ford Escort 1 6 16v, schuifkanteldak, alarm klasse II, centrale portiervergrendeling, stuurbekrachtiging, dubbele airbag, verwarmde voorruit, cruisecontrol, 43.556 km, blauwmetallic, januari 1995 Nu: ƒ21.900,- Ruim 50 Volkswagens op voorraad! gen toegekend. Inmiddels hebben vijf aanvragers beroep aangetekend tegen "hot besluit van de gemeente. Deze aan vragen moeten nog worden afge handeld. Vorig jaar werd in totaal 26 keer bezwaar aangetekend. werknet uitzendbureau inpakkers en aanpakkers m/v gezocht, regio Venlo-Horst-Venray Ben jij op zoek naar werk in dag- of ploegendienst, reageer dan snel! 077-3873531 (Venlo) 077-3988989 (Horst) Ook vakantiewerkers kunnen reageren NÖGZ Z Julianasingel 7 Accountants aa en belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer, Venray en Venlo Noorderhof 8.Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1