De Zwaan wil uitbreiden Mijling Optiek in nieuw jasje Computerproject basisscholen Zilveren onderwijsjubileum Ernest Cruysberg Winnaars prijsvraag Chris 1 uur foto's Geslaagd Joekskapel speelt op Kinder boerderij Imkers Regio Venray houdt Bijenwacht Reünie Dr. Poelsschool Veltumse spellenkam- pioenschap '98 Oud papier Leuns Zómmerfiëst Dader bekrassing herkend Omroep Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese PEEL EN MAAS donderdag 16 juli 1998 - Pagina 9 Dinsdag 21 juli receptie in BS De Kemp Ernest Cruysberg van basis school De Kemp in Venray viert dinsdag 21 juli het zilveren onder wijsjubileum. In de hal van de basisschool aan de Kruitweg 12 heeft iedereen de gelegenheid om de jubilaris tussen 18.00 en 20.00 uur te feliciteren. Vorige week vrijdag. Ernesi Cruysberg op z'n best. Met papieren in de hand instrueert hij de laatste groep kinderen die via een puzzel- route op weg gaan naar het school- kamp. Alles is tot in de puntjes ver zorgd. Ernest kan zeer goed organiseren en ook delegeren. Vlot en to-the-point. Hij weet ouders te motiveren en te stimuleren. En dat is heel handig bij de voorbereidingen op het H. Vormsel, bij excursies, bij het kamp- en musicalgebeuren enz. Ernest heeft al jaren groep 7/8 van BS De Kemp onder zijn hoede. En daar boft De Kemp mee. Hij wordt daarom ook weleeris 'goudhaantje" genoemd. Ook thuis is hij zeer actief. Hij kent het huishouden tol en met en zou zeker een goede kans hebber zijn als hij zou worden voor gedragen voor de titel 'vader van het jaar'. Emest Cruysberg is heel actief op het gebied van muziek. Vanaf zijn veertiende jaar speelt hij al orgel tij dens eucharistievieringen en al 25 jaar is hij organist/dirigent van enkele koren. DE EFTELING En al 25 jaar staat hij aan basis school De KempEen van zijn beste kwaliteiten komt tot uiting bij de voorbereiding en uitvoering van musicals. Die krijgen altijd het pre dikaat 'supergoed en keigezellig*. Hij maakt ook goed gebruik van het Orff-instrumentarium en van zijn accordeon. Ernest is voor collega's vaak vraagbaak bij computerproble men. Hij is ook bedrijfshulpverlener en volgde in die hoedanigheid diverse cursussen. Ter gelegenheid van zijn zilveren onderwijsjubileum heeft Ernest Cruysberg met de hele school eind juni een bezoek gebracht aan De Efteling. Op verzoek van de jubilaris vindt de receptie dinsdag 21 juli op de school plaats. Hij hoopt dan veel (oud-)collega's en (oud-)leerlingen te ontmoeten. Aan de Hogeschool van Nijmegen is dhr. A.N.S. Karacoban afgestu deerd in voedingskunde en manage ment. Aan de HEAO in Venlo zijn Ruben Halmans en Donald Leerkamp geslaagd voor de com merciële afdeling. Aan de Gilde opleidingen te Venlo slaagde voor MTS-bouwkun- de Puck Geerets uit Venray. Judith Duykers uit Venray is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen afgestudeerd als psycho loge. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 9 t/m 13 juli kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Diverse bankpasjes: bromfietscer tificaat: vishengel, vermist bij vis vijver Ballonzuil: gouden dames horloge met zwarte band: Euro identiteitsbewijs: Nederlands pas poort; portefeuille met Bilford. inh. bankpasjes: nylon portemonnee met Raaylandpas en 2 sleutel; herenpor temonnee met Euro identiteitskaart. Rabopas div. bankbiljetten; heren portemonnee merk Perri Sport met bankpassen ECI-pas. bankbiljetten en een sleutel. GEVONDEN Herenfietsen o.a. Juncker Sport Progres en Union met handremmen:' Ned. kentekenplaat TR-25-JK; mobiele telefoon Nokia 3110; sier- velg Opel; zonnebril in geel mapje. DIEREN Aangelopen schildpad ca 40 cm. groot Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Aanstaande zondag 19 juli is er op de kinderboerderij in Veulen muziek van joekskapel Luuster Efkes. Men kan ook pannenkoeken bakken. Dit is toevertrouwd aan Harrie en Pietje. Er zal ook een pony met kar zijn zodat de kinderen ook daar van kun nen genieten. De entree is/I.- per persoon. Zoals ieder jaar. zal ook dit jaar weereen Bijenwacht paraat zijn om, indien dit mogelijk is, overlast van bijenzwermen, wespennesten en hommelnesten bij de burgers te ver helpen. Hiervoor is een vergoeding verschuldigd. Bijenzwermen wor den gratis weggehaald. Beschikbaar zijn: Venrav en Leunen: Ad v. Meurs, tel. 512537. Venray: Tejo Ketelaar, tel. 582317. Oostrum: Wim Jacobs, lel. 585652. Ysselsteyn: Piet Michels. tel. 0493- 529511 Op zaterdag 18 juli van 12.00 lot 16.00 uur is er gelegenheid voor oud-leerkrachten, oud-leerlingen, leerlingen en ouders om onder het genot van een natje en een droogje, afscheid te nemen van hel gebouw aan de Langcweg. Er is dan gelegenheid om oude video's en dia's te bekijken. De dia's worden verkocht. Tevens is er van 12.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt, waar men eventueel een leuk aandenken kan kopen. Diefstal auto Aan de Beukenlaan werd woens dag een Audi personenauto met het kenteken DT-FP-70 gestolen. De waarde is onbekend. De gedupeerde eigenaar is een 55-jarige inwoner van Gemert. In het kader van hel 100-jarig jubileum van de Rabobank, heeft de Rabobank Zevenrode tezamen met de Rabobank Venray-Oostrum een computerproject voor basisscholen opgezet. Beide banken stelden 40 gebruik te computers ter beschikking aan de basisscholen in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. Het betreffen gebruikte computers, die voor de scholen gebruiksklaar zijn gemaakt. Het project is in samenwerking met de stichting computerbemidde ling Onderwijs, hetgeen betekent, De directeuren Wim Bens en Louis Moers tussen de Ysselsteynse kinderen. dat deze computer komt te vallen onder de door de stichting verleende garantietermijn van 3 jaar. In de stichting participeren het ministerie van onderwijs en wetenschappen, ministerie financiën, ondernemings organisatie VNO-NCW. de vereni ging van Nederlandse Gemeenten en de vijf landelijke organisaties van schoolbesturen in het bijzonder onderwijs. Het basisonderwijs heeft momen teel een grote behoefte aan compu ters, omdat de overheid bij voorrang het voortgezet en universitair onder wijs op informatiegebied onder steund. Het eerste exemplaar werd 14 juli symbolisch uitgereik aan de heer W. Verschuuren, directeur Basisschool St. Oda in Ysselsteyn en mevr. A. Bistervelts. voorzitter van het DOPOV-overleg door de heren W. Bens, algemeen directeur Rabobank Zevenrode en L. Moers, algemeen directeur Rabobank Venray- Oostrum op locatie. Zondagmiddag 19 juli organiseert de wijk vereniging Veltum weer haar jaarlijkse spellenkampioenschap. In en rond wijkgebouw 't Schöpke staan dan veertien behendigheids spellen opgesteld waaraan de jeugd in diverse leeftijdscategorieën kan deelnemen (4-6. 7-8. 9-10, 11-12 jaar). Degenen die daarbij de meeste punten weten te verzamelen zullen aan het einde van de middag uitge roepen worden tol de nieuwe Veltumse spellenkampioenen. De deelnemende kinderen kunnen zich hiervoor a.s. zondag inschrij ven tussen 13.45 en 14.00 uur in wijkgebouw 't Schöpke. Direct daarna volgen een tweetal spelron- des van een uur. die onderbroken worden door een pauze van een half uur. Voor deelname (incl. een drank je en iets lekkers) wordt een klein vergoeding gevraagd, te weten ƒ1.50 voor leden en ƒ2.50 voor niet- leden. De ouders kunnen hun kinde ren aanmoedigen vanaf het buiten terras. BASKETBAL-VERENIGING Zaterdag 18 juli is hel weer de derde zaterdag van de maand. Wij komen dan oud papier ophalen in de wijk die omsloten wordt door de volgende stralen: Prins Bernhardstraat. Julianasingel, Raadhuisstraat. Dr. Kortmanweg, Industrieweg, Nieuwe Maasheseweg en de Oostsingel. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen voor 10,00 uur buiten te zetten. Doorgereden na aanrijding Aan de Langstraat-Hensenius- straat werd zaterdagmiddag een geparkeerde bestelbus aangereden door een motorvoertuig. De veroor zaker werd aan de hand van het ken teken opgespoord. Het bleek een 30- jarige Venraynaar te zijn. In het kader van het snelrecht kreeg hij een transactie van 500 gulden aangebo den. De Venraynaar betaalde meteen maar wordt nog wel aansprakelijk gesteld voor de schade aan de bestelbus, eigendom van een 45- jarige Venraynaar. Chris I uur foto's in Venray kan terugkijken op een geslaagde prijs vraag. Ruim 500 mensen waagden een gokje en probeerden te raden hoeveel films er zich in een buis bevonden. De inzendingen varieer den van 279 tot 3000 films. De eer ste prijs ging naar Susan Rens uit Maashees. Zij wist met 543 films het exacte aantal te raden. De twee de prijs was voor de familie Sijmons uit Venray met 538 films. Op de foto de prijswinnaars met eigenaar Cltris (geheel rechts) van de Venrayse I uursservice Zondag 26 juli vindt op het dorps plein hel jaarlijkse Leuns Zómmerfiëst weer plaats. Het belooft ook dit jaar weer een happe ning te worden. Programma Vanaf 12.00 uur zijn er twee wed strijden: Blij dal-ik glij. Duw 'm erin. Ook zijn er di verse demonstra ties zoals houtsnijwerk, miniatuur boerenwagen, stoelenmatlen en klompen maken. Voor de kinderen zijn er skeeler- wedstrijden. huifkartochten, er is een springkussen en men kan zich laten schminken. Verder kan men jeu de boules spelen en luchtbuks- schieten. Vanaf 20.00 uur is er een feest avond met medewerking van De Puppies en er is een skippybalrace. Hel goede doel van dit jaar is Harmonie St. Catharina Leunen- Veuien-Hcide De organisatie is in handen van de Stichting Leunse Zömmerfiëste. Inbraak in bedrijf Een '41-jarige inwoner van Tienray deed vrijdag aangifte van inbraak in zijn bedrijf aan de Steegkamp onder Castenray. Het hekwerk en de toegangsdeur van de stalling werden daarbij vernield. De buit bestond uit zes accuboormachi nes en enkele gereedschappen. De waarde is onbekend. Klapband aanhangwagen Een klapband van een aanhang wagen was er donderdag de oorzaak van dat op de A73 ter hoogte van de Romeinse put twee ijzeren bakken op het wegdek belandden. Een van die bakken, 600 kilo zwaar, verniel de de vangrail en twee personen auto's die in botsing kwamen met de vallende bakken. Het bleef bij mate riële schade. De bestuurders van de auto's, een 63-jarige inwoner van Hengelo en een 53-jarige man uit Barneveld, liepen geen persoonlijk letsel op. De bestuurder van de vrachtauto was een 53-jarige inwo ner van Oijen. Als gevolg van de botsing ontstond er een lange file op de A73. De politie heeft een inwoonster van Vierlingsbeek gehoord in ver band met hel bekrassen van een per sonenauto. Die auto stond gepar keerd achtereen bedrijfspand aan de Grotestraat. De auto was al meerde re malen bekrast geweest waarna de eigenaar een videocamera instal leerde. Daarop werd de vernieling door de vrouw vastgelegd. Aan de hand van een uitvergroting van de beelden kon de vrouw worden geï dentificeerd. Het bleek de buur vrouw van de auto-eigenaar te zijn. De vrouw heeft bekend dat zij de vernieling heeft aangebracht. De overige vernielingen ontkent ze ech ter. De motieven van de vrouw zijn vooralsnog onduidelijk. 'n Wandeling dur 't Rooise Land In de Wandeling dur 't Rooise Land van 16 juli gaan we weer naar Smakt-Holthees. We beginnen in de St. Jozefkapel en gaan daarna naar Holthees waar we een bezoek bren gen aan de Onze Lieve Vrouw van Smartenkapel aan de weg naar Vierlingsbeek. Pius van Loon vertelt over de geschiedenis en toekomst van deze mooie kapel. Samen met onze gidsen wandelen we verder door Holthees langs de plek waar de molen stond, de school en de monu mentjes, het carnavalsmonument en het kruis tegenover de school, (don derdag 19.00 uur, herhaling maan dag 18.00 uur) Waar zijn de Troubadours gebleven De Revuo's uit Lith komen op 16 juli naar de studio van Omroep Venray. Hun debuut CD "Ut Bierviltje" is ontzettend goed ont vangen. De Revuo's werken door tot het moment dat heel Nederland het Brabants weer kent. Heeft u zelf vragen of wilt u de uitzending bij wonen? Neem dan even contact op met Omroep Venray: 512362. (don derdag 21.00 uur) Nieuwe medewerkers Radioprogramma's maken of samenstellen is gewoon hartstikke leuk (vrijwilligers-) werk. Bij Omroep Venray zijn volop moge lijkheden op het gebied van presen tatie. verslaggeving, techniek en redactiewerk. Heeft u nog tijd over en ziet in dit werk een (nieuwe) uit daging? Maak dan even een afspraak voor een gesprek: 512362. Verenigingsnieuws De lokale omroep brengt ook ver enigingsnieuws. Stuur uw persbe richten naar onderstaand adres. Voor alle duidelijkheid: deze berichten 'omroepen' kost u niets. Dat is namelijk een van de taken van Omroep Venray! Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: www.easy.nl/lov. E-mail: lovenray@plex.ni De vrljwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de vrijwilli- gerscentrale Venray een vrouw/man voor het bezorgen van koelvers maaltijden aan ouderen. Affiniteit met ouderen is een vereiste en men moet in het bezit zijn van een rijbe wijs. De werktijden zijn in overleg, één dagdeel in de week. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Berewee 4. 5801 EG Venray. tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen LongstafO- Een duur schot Twee jongemannen in de leeftijd van 17 èn 18 jaar schoten zaterdag bij het voetballen aan de St. Anthoniusstraat de voorruit van een auto aan diggelen. Door bemidde ling van de politie werd de schade door de twee mannen geregeld met de eigenaar van de auto, een 32-jari- ge Venraynaar. Mobiele telefoon gevonden Op de hoek Albionstraat-Briens- hoekweg is een mobiele telefoon van het merk Nokia gevonden. De eigenaar kan zich met de politie in verbinding stellen. Bestelbus beschadigd Een rode bestelbus van een 50- jarige man uit Leunen liep vrijdag schade op. De eigenaar had de onbe schadigde bus die dag op twee plaatsen geparkeerd, bij de kerk en op het NS-station in Oostrum. De politie vraagt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stel len, telefoon 531111. 25-Jarig jubileum met 25% korting Mijling Optiek bestaat 25 jaar. Bij die gelegenheid heeft de win kel aan de Passage de afgelopen maand een facelift ondergaan en een geheel eigentijds karakter gekregen. Afgelopen weekeinde werd vanaf de tijdelijke locatie in de Grotestraat verhuisd naar de Passage, waar nu een winkel staat die gezien mag worden. Mijling heeft in de afgelopen 25 jaar op het gebied van kwaliteits- brillen een naam opgebouwd. Naast kwaliteit stond en staat nog steeds de service hoog in het vaandel. Als er iets niet klopt met een bril dan wordt er voor gezorgd dat alles in orde komt. Het personeel van Mijling, dat al zeer lang in dienst is. speelt daarbij een vooraanstaande rol. Bij Mijling optiek loopt men bovendien voorop met de laatste technieken. Een voorbeeld daarvan is de glasslijpcomputer die zeer snel een glas in het gewenste model slijpt- Brillen zijn aan mode onderhe- ving waardoor regelmatig hel interi eur van de optiek gewijzigd wordt. De laatste verbouwing stamt alweer uit 1989. "De oude gevel viel eigen lijk niet meer zoveel op", aldus Gerard Mijling. "Wat er nu staat Het fraaie nieuwe interieur van Mijling optiek. springt letterlijk echt in het oog". NIEUWE VISIE De nieuwe optiekzaak is ingericht volgens een compleet nieuwe visie. "We willen geen brillen meer laten zien", aldus Gerard Mijling. "Mensen zien eigenlijk te veel bril len als ze binnenkomen. We hebben enkele vitrines met modellen. Met de klant maken we aan de hand van een gesprek de wensen op en komen vervolgens met ideeën." De drie pastafels in de nieuwe winkel zijn daarom beeldbepalend geworden. Overigens is het hele interieur aangepast aan de vorm van een oog. Het geheel heeft een sfeervolle aan blik waarin de klanten zich thuis zullen voelen. Nieuw is ook de apar te contactlenzen afdeling. Die is gevestigd in de kelder. Afgelopen dinsdag opende Mijling de deuren van de vernieuw de zaak en de reacties zijn alleen maar positief. Vanwege de opening, maar vooral vanwege het feit dat Mijling Optiek 25 jaar bestaat, kunt U deze week nog. lot en met 18 juni. een nieuw montuur kopen met 25% korting. Bart Bakens van hotel restau rant De Zwaan wil de kelder onder zijn restaurant meer toe gankelijk maken. Via een trap aan de buitenzijde wil hij de kel der meer bij zijn zaak gaan betrekken. Valse kentekenplaten De politie hield donderdag een Poolse man aan die een auto bestuurde met een vals Nederlands kenteken. De man kreeg in het kader van het snelrecht een transactie van 750 gulden aangeboden. De Vreemdelingendienst sommeerde hem om binnen 24 uur ons land te verlaten. Auto gestolen Een 46-jarige inwoner van Uden deed namens een op het Keizersveld gevestigde autohandel aangifte van diefstal van een Chrysler Voyager. De auto werd in de nacht van woensdag op donderdag gestolen. De waarde van het voertuig, met het kenteken ZT-12-BS, is niet bekend. Ruim een jaar geleden nam Bart Bakens De Zwaan over. Dertien maanden later heeft hij een tevreden gevoel over de terugliggendc perio de. "Het was hard pezen, maar dat wist ik voorop", aldus Bart. "Maar samen met John Muller in de keu ken hebben-we toch heel veel gere aliseerd. Er is steeds meer aanloop en ook voor kleine feestjes weten ze de weg naar De Zwaan te vinden. En ook met carnaval was het meer dan geslaagd." Het geheim zit hem volgens Bart Bakens in het plezier dat hij heeft in zijn werk. "Dat doet veel aan de uit straling van de zaak. Ik heb er juist schik in als de zaak vol zit", aldus Bart. Zijn enthousiasme heeft er inmid dels toe geleid dat De Zwaan over een fraai terras beschikt. Onlangs werd er een mooi uithangbord boven de entree gehangen. Nu wil Bart dus iets aan de kelder doen. "Een fraaie entree aan de buitenkant middels een trapje naar beneden. Hel idee moet natuurlijk geen afbreuk doen aan hel mooie pand."

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9