CDA tegen megastal bij Oirlo FRANSOL St. Christoffel wil sportzaal uitbreiden Gemeenteraad moet besluit heroverwegen 5 m 3D "Eerst beleid vaststellen, dan besluit nemen" VOOR AL IIW MSI OOK OP AFBETAUNG Hy Gemeente Venray tevreden over eerste halfjaar Bisdom moet dreigende sluiting nader onderzoeken Hulp verlening ZONWERINGEN 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND -Arm A A VA m Filmnieuws Het vakantieseizoen gaat deze week van start Weinig moeite met wijziging bestemmings plan Ruimte probleem op agrarisch bedrijven terrein reuze I gezellig W m PEEL EN MAAS donderdag 16 juli 1998 - Pagina 5 Het CDA heeft zich tegen de plannen voor de bouw van een mega kippenstal in Oirlo uitge sproken. De CDA-fraktie liet maandag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling weten niet mee te willen werken aan een wijziging van het bestemmings plan Buitengebied, waardoor de realisatie van een dergelijke stal mogelijk moet worden. Het plan is ingediend door het Maatschap Janssen aan de Molenhoek. De ondernemer wil meedoen aan het project 'Hel zuive re ei', een kwaliteitsproject binnen de pluimveehouderij. Omdat Janssen niet over voldoende grond beschikt wil hij met zijn stal 'de lucht in'. De te realiseren kippenstal moet 31.5 meter breed en 113 meter lang worden. De goothoogtc van de Megastal is maar liefst 8 meter, te hoog volgens het bestemmingsplan. In de stal komen twaalf etages met kippen. Het aantal kippen binnen het bedrijf moet gefaseerd uitgroei en van 132.000 naar 328.000 dieren. ADVIES Het college van burgemeester en wethouders wil aan de plannen medewerking verlenen. B&W zijn van mening dal hel gebouw, met de nodige natuurlijke camouflage rondom, best in het landschap aan de Molenhoek in te passen is. Van de andere kant ligt er een negatief advies van de agrarische Advies Commissie (AAC). Het AAC is van mening dat gezien de tegenstelling tussen het agrarisch belang en het visueel-ruimtelijk belang er geen positief advies kan worden afgege ven. GEEN ARGUMENTEN Het CDA is van mening dat er weinig steekhoudende argumenten zijn om een dergelijke Megastal op deze plek te realiseren. In het kader van 'Het Zuivere Ei' is dal volgens woordvoerder Wiel Michiels niet noodzakelijk. Bovendien zou nu toestemming geven precedenten kunnen scheppen voor later. De goothoogtc is volgens Michiels te dominant in de omgeving. Verder zou de werkgelegenheid bij een der gelijk project maar minimaal gebaat zijn. Michiels ziet op andere locaties rondom Venray genoeg mogelijkhe den voor de ondernemer om zijn plannen te realiseren in een minder hoge kippenstal. Michiels kreeg bijval van Mare Schapendonk van D66: "Het is nog te onduidelijk hoe een dergelijke stal zich met de omgeving zal ver houden." MAATWERK De VVD dacht er echter heel anders over. Volgens John Oosterhout kan het gebouw juist wel goed in de omgeving ingepast worden. "Bovendien ben ik niet bang voor precedenten. Er is hier sprake van een stukje maatwerk bin nen de wettelijke mogelijkheden." Dat laatste onderstreepte ook wet houder Kersten. Volgens Kersten is over dit plan lang binnen B&W gediscussieerd. "We hebben uitein delijk ja gezegd om de sector per spectief ïe bieden. Venray staat bekend om haar grootschaligheid binnen de agrarische sector. Die sec tor ontneem je het perspectief als je gaat zeggen dat er niets kan", aldus Kersten. Volgens hem wordt hier ook geen 'wolkenkrabber' gebouwd. "Het landschappelijk aspect is door ons goed bekeken." En terwijl wethouder Kersten van mening was dat de grenzen van het toegestane hier nog alleszins accep tabel waren, bleef Michiels van het CDA bij zijn standpunt dat wat hem betreft de grenzen duidelijk over schreden worden. De meeste frac ties willen in de raadsvergadering van augustus op deze zaak terugko men. Enkele bewoners aan de Vredeweg in Vredepeel zaten afgelopen maandag niet een in hun ogen ernstig probleem: al enkele dagen kwam er geen water uit de kraan. Wat doe je dan? Uiteraard de storingsdienst van Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) bellen. Maar helaas, bij die instantie werden ze van het ene naar het andere toestel doorverwezen. Maar nog steeds geen oplossing. Dan maar de hulp van de politie inschakelen. De dienstdoende agent offerde 20 minuten van zijn kostbare tijd op. Met onderstaand resultaat tot gevolg. Het bellen ging ongeveer als volgt. Lees mee en verbaas u net zoals wij deden: WML storingsmelding nummer 0800-een vriendelijk 'vrou welijk sprekend* antwoordappa raat aan de lijn die verzoekt om een 2 te toetsen, een 1 te toetsen, de postcode te toetsen etc. etc. met 0-resultaat. Geen verbinding, geen contact, nada niets. Via via weer een ander nummer, weer 0800- toets een 2, toets een 1, toetsweer ander nummer 077-.... weer via via aan de lijn 0800-.... toets 2, toets 1, toets nada. Een telefoontje met vuilwa- terwacht hè, hè, wel iemand aan de lijn. Een telefoonnummer in Venlo gedraaid.... een moment u wordt doorverbonden.... 0800- toets 2, toets 1, toetsnada. Via PTT Telecom Info hoofdkan toor Maastricht. Wij zijn niet aan wezig.... bei voor storingen 0800- toets 2, toets I, toets Nogmaals geprobeerd met postco des toetsen uit Roermond, MaastrichtLu tjebroek.0800- toets 2, toets 1,toets... Dan volgt een begrijpelijke woede aanval van de diender in kwestie. Ik toets niets meer. Ik geef het op. Ik zie wazig. Ik heb gefaald. Het water staat me tot aan mijn oren. Mijn theewater kookt. 20 Minuten met 0-resultaat. De agent advi seert vervolgens de meidster emmers water uit een andere straat te halen. En voorzichtig haar beklag te doen bij WML. Begrijpt u het nog? STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010 Botsing met gewonden Dinsdagmiddag omstreeks 17.00 uur wilde een 36-jarige bestuurder van een personenauto uit Zundert, komende vanaf de Heidseweg de Jan Poelsweg oprijden en verleende geen voorrang aan een op de Jan Poelsweg rijdende tractor bestuurd door een 22-jarige inwoner van Veulen. Bij de botsing schoof de tractor door en kwam op hel ver keerde weggedeelte terecht en kwam in botsing met een personen auto bestuurd door een 35-jarige inwoner van Merselo. Twee inzittenden van de perso nenauto's, een 23-jarige inwoonster van Zunderd en een 36-jarige inwoonster van Merselo moesten voor behandeling naar het zieken huis worden vervoerd. Later konden zij naar huis. St. Christoffel is voornemens om de sportzaal aan de Langeweg uit te breiden. De gymnastiekver eniging krijgt volgend jaar de zaal, in het kader van de gemeen telijke privatisering, in eigen beheer. Voorzitter Jan van Daal van St. Christoffel heeft dat des gevraagd bevestigd. "Het is de bedoeling om de gym zaal ongeveer zeven meter langer te maken. In die ruimte realiseren wij dan enkele valkuilen. De gymnas tiekoefeningen worden tegenwoor dig meer en meer complex. Door middel van die valkuilen kunnen de kinderen ook zonder hulp van trai ners zelf sprongen uitvoeren", aldus van Daal. De kuilen komen vol met schuim te liggen. De vereniging heeft de plannen al bij de gemeente kenbaar gemaakt, mede omdat op het aangrenzende perceel plannen zijn voor de bouw van een woning. "Ons is mondeling medegedeeld dat onze plannen aan dhr. Schueler (de Venraynaar die er een woning wil bouwen, red.) bekend zijn gemaakt en dat deze daar geen problemen mee had", aldus van Daal. St. Christoffel zal er echter wel rekening mee moeten houden dat de gemeente momenteel bezig is de bestemming op de grond, bijzondere bebouwing, om te zetten in woonbestemming. Van Daal verwacht dat de verbou wing ongeveer een ton kan kosten. Voor de vereniging, die nu jaarlijks 27.000 gulden huur betaalt aan de gemeente, moet dat na de privatise ring volgens hem geen probleem zijn. Venrays comité blijft tegen komst milieustation Het Comité Milieustation in Venray gaat alle mogelijke juridi sche wegen bewandelen om de bouw van het nieuwe milieusta tion op bedrijventerrein De Brier te verhinderen. Dat stelde woord voerder Vrenken van het comité - dat de bewoners van de wijk Brukske (met name Aubade-, Serenade-, Etude- en Plataanstraat en Leunseweg) ver tegenwoordigt - vorige week don derdag op een hoorzitting van de provincie Limburg in het gemeen tehuis van Venray. Het comité gaf al aan te zullen procederen tegen het voornemen van de provincie om aanvrager AVL-Sturing, het provinciale afvalverwerkingsbe drijf, een milieuvergunning te verlenen. Tijdens de hoorzitting konden mondeling bezwaren worden geuit tegen het verlenen van een milieu vergunning. Het comité is om diver se redenen tegen de bouw van het milieustation met de in- en uitgang aan de Plataanstraat. Zo is een milieustation, zo stelt het comité, volgens het geldende bestemmings plan niet toegestaan. Het comité vreest verder stank- en geluidsoverlast (door de inzet van een hakselaar die hout- en tuinafval versnippert) en verkeersoverlast. Bovendien heeft het comité weinig vertrouwen in de handhaving van de vergunning. Vrenken baseert dat op de ervaringen met de loonspuilerij Theuws, waarlegen de buurt al jarenlang ageert. Kerkkoor ondersteunt actiecomité Behoud Vredeskerk Het kerkkoor van de Vredeskerk in Venray ondersteunt de actie voor behoud van de kerk. In een brief aan het Bisdom in Roermond heeft het bestuur van hel kerkkoor laten weten het initiatief voor behoud van de Vredeskerk te steunen. Het koorbestuur doet in de brief, ook namens vele parochianen, een beroep op het bisdom Roermond en het dekenaat Venray de dreigende sluiting van de Vredeskerk te heroverwegen. Een groep parochianen is vorige week gestart met een handtekeningenactie voor het behoud van de Vredeskerk. Zij kunnen zich niet verenigen met het feit dat de kerk op termijn dichtgaat. Het actiecomité gaat gewoon door om zoveel mogelijk handtekeningen te verzamelen. Donderdag 16 juli (vanavond) heeft iedereen van 19.00 tot 20.30 uur de mogelijkheid om in het parochie zaaltje van de Vredeskerk een van de handtekeningenlijsten te onderteke nen. Eventuele reacties kunnen schriftelijk of telefonisch worden gedaan bij D. van Stiphout, Clovishof 15801 JR Venray, telefoon (0478)586721 WOONWIJK Indien de bezwaren tegen het ver lenen van een milieuvergunning door de provincie niets oplevert, heeft het comité nog andere pijlen op de boog om de bouw van het milieustation te verhinderen. Zo gaat het comité in ieder geval pro testeren tegen het voornemen van de gemeente om een aantal populieren ten behoeve van de aanleg van de toegangsweg te kappen. Vrenken: "Bovendien kunnen we bijvoor beeld procederen tegen bouw- en ontsluitingsvergunningen. Er zijn nog legio mogelijkheden. We proce deren desnoods door tot bij de Kroon." Het comité is van mening dat de Venrayse politiek een besluit uit 1996, toen groen licht werd "gegeven voor de bestemming van het nieuwe milieustation, moet heroverwegen. "Het besluit is destijds genomen op basis van te weinig informatie", zegt woordvoerder Vrenken. "Er is toen bijvoorbeeld niet gesproken over het versnipperen van groenafval. Dat levert overlast op. Ook was niet aan de orde dat bedrijven hun afval op hel milieustation zouden kunnen deponeren. Op basis daarvan vinden wij dat de politiek haar besluit van 1996 moet herzien, daarbij rekening houdend met de huidige situatie en omstandigheden. Een milieustation hoort niet thuis in een woonwijk." Tot en met 28 juli kunnen nog schriftelijk bezwaren worden inge diend legen het verlenen van een milieuvergunning door de provin cie. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant LUXSR STUDIO SELECT n A k/ Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: KLEDING (VLOER-) KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasmgel 3. 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Perceel Langeweg- Hoenderstraat krijgt woonbestemming De commissie Stedelijke Ontwikkeling van de gemeente Venray heeft geen moeite met de wijziging van het bestemmings plan waardoor woningbouw op de hoek Langeweg-Hoenderstraat mogelijk wordt. Alleen de frakties V.d. Vorle en Samenwerking had den bedenkingen. Die bedenkingen werden vooral in verband gebracht met het Structuurplan voor Venray centrum. Ook de toekomstige ontwikkelingen rondom de Dr. Poelsschool. die vol gens Petra van Duijnhoven van Samenwerking gesloopt gaat wor den, zijn zo onduidelijk dat het ver standiger is het bestemmingsplan niet te wijzigen. Behalve bedenkingen was er ook kritiek op de gemeente van Mare Schapendonk van D66. Volgens hem heeft de gemeente te weinig met de buurtbewoners over de plan nen gecommuniceerd. Ook voor de vergadering van maandagavond waren de bewoners pas diezelfde middag ingelicht. "Dal was het gevolg van het feil dat het onder werp pas woensdag op de agenda van de commissie was geplaatst", liet wethouder Kersten weten. Verder heeft de gemeente de bewo ners eind juni schriftelijk op de hoogte gesteld van de stand van zaken rondom de plannen. "Sindsdien was er eigenlijk niets nieuws te melden", aldus Kersten Er zijn ruimteproblemen gere zen op het Agrarisch Bedrijventerrein Ysselsteyn (ABY). Het eieroverslagbedrijf Beekhuis Ovocare, dat zich nabij de rotonde wil vestigen, heeft meer vierkante meters nodig dan de aanvankelijk geplande aantal meters. Volgens de richtlijnen van de Provincie zou dat echter niet mogelijk zijn. "Ovocare neemt een aantal kavels af waardoor het aantal beschikbare kavels minder wordt of dat de gemiddelde kavelgrootte kleiner wordt. Daar moet met de Provincie over gesproken worden", aldus Wim Bens van Rabobank Zevenrode. een van de initiatiefnemers van ABY. Wethouder Kersten erkent dal hierdoor frictie is ontslaan tussen gemeente en provincie. "Wij hebben inmiddels hierover met GS gespro ken" aldus Kersten. Eind augustus komt er een nieuw gesprek. De gemeente Venray is tevreden over het eerste halfjaar van 1998. Dat blijkt uit de eerste bestuurs- rapportage die woensdagmorgen werd gepresenteerd. De bestuursrapportage brengt in beeld hoe de uitvoering van de begroting 1998 in het eersle halljaar gestalte heeft gekregen. Welke doel stellingen zijn bereikt en beant woordt het gevoerde financiële beleid aan de opgestelde begroting. "We zijn bijzonder tevreden", val wethouder Jan Houba de eerste zes maanden van 1998 kernachtig samen. "Voor wat betreft de finan ciën hebben we de vinger nadrukke lijk op de knip gehouden. En de activiteiten die we ons ten doel had den gesteld, zijn nagenoeg allemaal verwezenlijkt." Zo werden de bud getten niet overschreden en is de post onvoorzien gestesen tot 260.000 gulden. De gemeente heeft verder een eer ste aanzet gegeven om het stuwmeer aan investeringen - activiteiten waarvoor geld is uitgetrokken maar nog niet zijn gerealiseerd - af te bouwen. Het stuwmeer aan investe ringen is inmiddels teruggebracht van 39 naar 30 miljoen gulden. De opzet is om nog dit jaar 20 miljoen te investeren om zo het restant investeringen tot normale proporties terug te brengen. De Venrayse burger heeft te maken met een lastenverlichting van 4,1 procent. Die is terug te voe ren op de zogenaamde Zalm-snip. Elk huishouden in Venray heeft 100 gulden gekregen, een bijdrage die de gemeente terugkrijgt van de rijksoverheid. Opvallend zijn de resultaten van het Grondbedrijf. Na vijf maanden is de volledige taakstelling voor 1998 - groot Ï7 en een kwart mil joen gulden - al gerealiseerd. Tot en met mei heeft de gemeente voor in totaal ruim 18.5 miljoen gulden aan grond verkocht. Met name St. Antoniusveld is een gewilde locatie. Daar is van de beschikbare bouw grond al voor ruim 10 miljoen gul den verkocht. Voor 1998 was ruim 3 miljoen gulden aan grondverkopen in Antoniusveld begroot. Ook de taakstellingen voor de bedrijventer reinen Keizersveld en Smakterheide is inmiddels gehaald. Na vijf maan den was op deze terreinen respectie velijk voor ruim 2,5 en bijna 3,5 miljoen gulden aan bouwgrond ver kocht. Alleen de verkoop in Venray- centrum blijft achterwege. Van de begrote 5.15 miljoen gulden is nog niets gerealiseerd. Dat heeft te maken met het feit dat de ontwikke ling van het Jerusalemterrein door bezwaarprocedures vertraging heeft opgelopen. Wethouder Houba ver wacht dat de beoogde grondverko pen nog dit jaar worden gereali seerd. Zeker omdat het bestemmingsplan inmiddels is vast gesteld. Opnieuw discussie over detailhandel op industrieterrein Moet de gemeente wel of niet accoord gaan met de vestiging van London Golf Centre op Keizersveld. Met andere woorden, moet het bestemmingsplan gewij zigd worden omdat zich zo een groothandel kan vestigen, die ook aan detailhandel doet. Maandagavond stond deze vraag centraal in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. "Er leven nogal wat zaken op dit gebied", liet Petra van Duijnhoven van Samenwerking weten. "Het beleid daarentegen is onduidelijk. Laten we dat eerst duidelijk op een rij zetten en dan pas hierover een besluit nemen." Gerrit Lemmens (Fractie v.d. Vorle) vroeg zich af of zo'n zaak beter niet in het centrum thuis zou horen. Wethouder Kersten gaf ech ter aan dat dat, met een oppervlak van 1600 m2 te groot zou zijn. Volgens Kersten heeft het bedrijf een bovenregionale uitstraling. "Vestiging past niet in het centrum en ook niet op De Hulst 2. Je kunt zo'n ondernemer echter ook niet wegsturen naar een andere plaats, dus moeten we voor een stukje, maatwerk zorgen", aldus Kersten die aangeeft dal mede op basis van de door een accountant aangelever de gegevens, ervoor gekozen is om London Golf Centre op Keizersveld toe te staan. Het CDA was echter van mening dat er toch sprake was van rechtson gelijkheid. Commissielid Wiel Michiels: "Het bedrijf biedt zelfs reizen aan. Dit kan in de toekomst leiden tot een breed scala aan activi teiten op Keizersveld. We moeieji ons af vragen of we dat zo gewikl hebben." Wethouder Kersten zegde echter toe dat de bedrijven zich aan de afspraken met de gemeente moeten houden. "Wie zich daar niet aan houdt krijgt met ons te maken." Het CDA. Samenwerking en de Fractie v.d. Vorle zullen in de raads vergadering van augustus op dit onderwerp terugkomen. "De Janny Bar" Snelheidscontroles De politie hield donderdag van 09.00 lot 12.00 uur snelheidscontro les op de Horsterweg onder Castenray. Er werden 283 voertui gen gecontroleerd, waarvan er 56 te hard reden. De hoogstgemeten snel heid bedroeg 87 km/uur. Op de Albionstraat werden van 13.00 tot 15.00 uur 612 voertuigen gecontro leerd waarvan er 59 te snel reden. De hoogste snelheid was hier 68 km/uur. Op beide wegen geldt een maximumsnelheid van 50 km/uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5