OPRUIMING OGiC pen HALVE PRIJS I SV Yenray sluit Edward Linskens weer in de armen Aanleg tweede vierkante rotonde in Venray Tong II praat met gemeente over eigen sportzaal Tel Koel v er smaaltij den vallen in de smaak ar na Venray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING VENRAY Acht vandalen in de kraag gegrepen Paalzitten gaat niet door Peel en Maas on-line vernieuwd CORRIDOR RUIMT OP... EN HOE!! Kostuums groot aantal Me?.m? 198.- Colberts groot aantal HALVE PRIJS I 70.- 80.- 99.- 110.-135.- Jacks op de gehele collectie tot 50% KORTING Hemden, truien, polo's, T-shirts 40 tot 50% korting Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... Topper van de week .service UUR FOTO SERVICE ini v.d. Leur AUTOLEASE Onze uit«Jaging: met u de juiste koers te vinden DONDERDAG 16 JULI 1998 Nr. 29 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG msoP V« ol Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS protestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs: ƒ0,40 p mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS Ex-prof volgend seizoen speler en hoofd jeugdopleidingen Ex-prof Edward Linskens speelt volgend seizoen in de selec tie van tweedeklasser SV Venray. Daarnaast wordt Linskens voor minimaal één jaar hoofd jeugdop leiding. Linskens en het bestuur hebben hierover deze week over eenstemming bereikt. Na 9,5 sei zoenen PSV, drie maanden NAC, een seizoen Lokeren en een voet baljaargang bij VVV zet de 29- jarige Venraynaar daarmee een punt achter zijn carrière in het betaalde voetbal. "De deur naar een club in het betaalde voetbal staat echter nog altijd open", nuanceert Linskens zijn afscheid na twaalf jaar prof voetbal. "Daarover hebben Venray en ik duidelijke afspraken gemaakt. Als zich de komende tijd nog een betaalde club bij mij meldt, kan ik zonder problemen tussentijds bij Venray vertrekken." Een tussenlijd- se overstap naar een BVO (betaald voetbalorganisatie) zal echter geen consequenties hebben voor de nieu we uildaging die Linskens bij SV Venray aangaat: hoofd jeugdoplei dingen. Ook als een nieuwe BVO zich aandient, blijft hij in deze func tie aan SV Venray verbonden. "Voor alle duidelijkheid. Edward wordt op de eerste plaats hoofd jeugdoplei dingen. Daarnaast gaat hij in het eerste elftal spelen", verduidelijkt bestuurslid Stephan Keijzers van SV Venray. die de eerste contacten Kruising Oostsingel-Noordsingel- Nieuwe Maasheseweg Nog dit jaar start de gemeente Venray met de reconstructie van hel kruispunt Oostsingel-Noordsingel- Nieuwe Maasheseweg. Het gaat opnieuw om een zogenaamde vier kante rotonde. In hel voorjaar werd de eerste vierkante rotonde aange legd op de kruising Stationsweg- Oostsingel. Op de singels in Venray worden in totaal negen van dergelij ke rotondes aangelegd. Door de vierkante vorm worden de (broni- )fietsers gedwongen hun snelhci.d aan te passen. Vracht-)auto's heb ben bovendien beter zicht op de fiet sers omdat de bekende 'dooie hoek' niet aanwezig is. Naar verwachting starten de werkzaamheden, die ongeveer tien weken duren, in okto ber. Met de reconstructie is een bedrag gemoeid van 750.000 gul den. De gemeente Venray neemt 600.000 gulden voor haar rekening, het restant wordt bij elkaar gebracht door subsidies van onder andere de provincie Limburg. Om voor subsu- die van de provincie in aanmerking te komen, moet Venray nog dit jaar met de reconstructie starten. Fietsendief betrapt Toezichthouders van een uit gaanscentrum aan de St. Catha- rinastraat in Leunen betrapten zon dagavond een 26-jarige Venraynaar bij het stelen van een fiets. De man werd overgedragen aan de politie. Het onderzoek loopt nog. Dankzij mede- werking soosbestuur Oostrum Dankzij de medewerking van het bestuur van OJC Iduna in Oostrum kon de politic acht van dalen uit die plaats in de kraag vatten. De jongeren hadden in het afgelopen weekeinde hun lusten botgevierd op en fond de basis school van de H. Maria aan de Watermolenstraat. Zo werd het dak van de school vernield. I5 meter afrastering en palen uit de grond getrokken, het basketbal bord naar de knoppen geholpen en groen Voorzien ingen vernieldH el spoor van vernielingen ging ver der in de kom van Oostrum waar bloembakken werden vernield en twee auto's bekrast. De vandalen worden voor de schade aansprake lijk gesteld. De taekwondo vereniging Tong II is met de gemeente in gesprek over een eigen sportzaal. Die zou dan ergens op sportpark De Wieën moeten komen. Tong II is momenteel gehuisvest in het pand Leunseweg 2, dat op de nominatie staat om gesloopt te wor den ten behoeve van woningbouw. Net als alle andere verenigingen moet Tong II dus uitwijken naar een andere locatie. Rob Greevink van Tong II beves tigd dat de vereniging met de gemeente in gesprek is. Volgens wethouder Bert Kersten is de gemeente bereid mee te werken en te denken aan dit initiatief. "Dat zou dan op een plek ergens in het sport park moeten komen" aldus de wet houder. Volgens de wethouder moet Tong II haar plannen eerst verder onderbouwen. "Wij zijn hierover in overleg met de gemeente" aldus Greevink. De vereniging wil graag eerst de grond- Het Vcnrays kampioenschap paalzitten gaat dit jaar niet door. De organisatie, Het Venrays Evenement, heeft de activiteit deze week afgeblazen in verband met tijdgebrek. "We hadden dit jaar voldoende kandidaten en ook de sponsoring was voor een groot gedeelte gere geld", laat Raymond Scholten van de organisatie weten. "Alleen zijn we zelf in tijdnood gekomen doordat zowel ik als mede-organi sator onlangs van werk zijn gewisseld, wal meer tijd met zich mee heeft gebracht dan we vooraf konden vermoeden." Deze week zijn alle deelnemers en sponsoren op de hoogte gebracht dat het evenement, dat 21 juli zou beginnen, is afgebla zen. "We streven er echter wel naar om het paalzitten volgend jaar opnieuw te organiseren." Peel en Maas on-line, de inter net versie van Peel en Maas en Kabelkrant Venray is vernieuwd. Sinds deze week zal meerdere malen per week de Venrayse internet nieuwskrant worden ver verst. Dat laatste is mede mogelijk geworden door een nieuw program ma waarmee de edities van Kabelkrant Venray op vrij eenvou dige wijze kunnen worden omgezet in html-pagina's. Ook foto's kunnen verwerkt worden binnen de pagi na's. In het verleden vormde hel omzetten nog een probleem. Deze html-pagina's worden ver volgens op de server van Trefpunt Peel en Maas geplaatst waardoor iedereen die op het net zit. deze pagina's kan bekijken. Peel en Maas on-line is te bekijken op www.tref.nl/Peel&Maas/tpkrant prijs welen. De gemeente daarente gen wil eerst het bedrijfsplan van de vereniging op tafel hebben. Over deze gang van zaken verschillen gemeente en vereniging echter van mening. Edw ard Linskens die komend seizoen Venrays kleuren weer gaat verdedigen. Links bestuurslid Stepltan Keijzers. met Linskens legde vooreen terug keer. de overeenkomst die beide partijen zijn aangaan. "We zijn er bijzonder trots op dat een Venrayse speler met zo'n staat van dienst bij ons aan de slag gaat. Na een afwe zigheid van twaalf jaar sluiten we Edward maar al te graag weer in onze armen. Qua uitstraling naar de jeugd toe kan hij een enorm belang rijke rol gaan vervullen. Bovendien kan hij zijn in het betaalde voetbal opgedane ervaring overbrengen op ons kader." EERLIJKHEID Edward Linskens heeft een fan tastische carrière achter de rug. Op 17-jarige leeftijd stapte hij vanuit landelijke A-jeugd van SV Venray over naar PSV. "Ik heb precies één minuut in hel eerste elftal van Venray gespeeld", vist Linskens uit zijn onfeilbare voetbalgeheugen op. "Dat was in mijn laatste jaar voor mijn overgang naar PSV. Thuis tegen VV Heer mocht ik invallen. Het werd het 3-1." Als alles volgens plan verloopt komen daar de komende seizoenen nog heel wat minuten bij. Voor Edward Linskens zijn voetballend gezien de druiven toch een beetje zuur. Met zijn fraaie dienst van staat had hij toch stiekem gehoopt ook volgend seizoen bij een BVO onder contract te staan. Een conflict bij NAC met trainer Wim Rijsbergeri en het feit dat VVV afscheid nam omdat hij te duur zou zijn. schrikken volgens hem poten tiële belangstellenden af. "De voet balwereld is klein. Dingen die in het verleden zijn gebeurd, blijven je achtervolgen. Na dat akkefietje met Rijsbergen heb ik mijn mond open gedaan. Ik heb eerlijk mijn mening gezegd, zoals ik dat altijd doe. Dat is me niet in dank afgenomen. In feite word je voor je eerlijkheid, afgestraft. En wat VVV betreft. Hoe kun je nu te duur zijn, als je niets eens een nieuwe contract krijgt aan geboden?" PROFESSIONALISERING De 29-jarige Venraynaar kijkt lie ver vooruil naar hetgeen voor hem ligt. Hoofd jeugdopleidingen bij SV Venray, een dankbare taak in een bloeiende vereniging met 1100 leden. "De basis met zo'n grote jeugdafdeling is er. De opzet is om de doorstroming vanuil de jeugd op langere termijn te waarborgen. Het is de bedoeling dat er vanuit de jeugd elk jaar enkele spelers aan de selectie worden afgeleverd. De potentie is er. Als hoofd opleidingen ligt er een taak om binnen de jeugd de grote lijnen uit te zetten en die te bewaken." SV Venray heeft in de afgelopen jaren het nodige voor werk gedaan. Een beleidsplan ligt er. Stephan Keijzers: "De afgelopen seizoenen zijn min of meer noodge dwongen vele jonge spelers, Venrayse jongens, doorgestroomd. Aan die lijn willen we in de toe komst vasthouden. Met Edward erbij gaan we de jeugdopleiding een stuk professionaliseren. Daarnaast gaat hij zich ook op mijn werkge bied, pr en commerciële zaken, ver dienstelijk maken. Ook op die gebieden kunnen we profiteren van de ingangen die Edward als ex-prof heeft." Beide partijen zijn voorals nog een contract voor de duur van één jaar overeengekomen. Edward Linskens: "Maar de intentie om een langdurige overeenkomst aan te gaan. is er. Na het eerste seizoen evalueren we de zaak. En dan kijken we hoe we samen verder gaan." Voor een Jeans. Natuurlijk J^l naar>5/ AT 16^ PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant F39:- 1G9r- 4a«r- 2+»T- 26»:- Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray inl. en reserveringen: tel. 0478-51 1466 Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Volkswagen Golf 1.8 Cabriolet 75 pk. bestuurdersairbag, kruisspaak lichtmetalen velgen, sportstoelen, radiovoorbe reiding met 4 speakers, stuurbekrachtiging, donkere achter lichten. 38 598 km, blackmagic pareleffect lak, mei 1996 Nu: ƒ39.900,- Ruim 50 Volkswagens op voorraad! antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste al vanaf ƒ7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE Meer mensen maken gebruik van maaltijdvoorziening Het aantal mensen dat gebruik maakt van de maaltijdvoorziening in Venray maakt een flinke groei door. Op dit moment krijgen meer dan 130 mensen in Venray en kerk dorpen warme maaltijden en koel versmaaltijden door de maaltijden- dienst van de Stichting Synthese thuisbezorgd. Vorig jaar rond deze tijd waren dat nog maar 60 mensen. De stijging is opmerkelijk omdat de gemeente Venray met ingang van I januari 1997 besloot de subsidie voor de maaltijdvoorziening in het kader van de bezuinigingsoperatie KEERpunt stop te zetten. Dit leidde tot een prijsverhoging van de maal tijden. In het kader van het armoe debeleid is de gemeente overigens weer teruggekomen op haar besluit om geen subsidie meer te verstrek ken. Mensen met lage inkomens die op grond van hun verzorgingsbe hoefte gebruik maken van de maal tijdenvoorziening krijgen nu een reductie op de maaltijdprijs. Opvallend is dat steeds meer men sen kiezen voor koelversmaaltijden. Volgens Sjaak Sluiters, projectleider van Synthese, heeft dat drie oorza ken. De gebruikers hebben meer keuze, ze kunnen zelf bepalen wan neer ze de maaltijd nuttigen en de koelversmaaltijd is van een betere kwaliteit. Een test van de Consumentenbond heeft dit uitge wezen. "Kwaliteit en variatie spre ken de mensen steeds meer aan. We hopen over een jaar of twee bij meer dan 200 huishoudens warme dan wel koelversmaaltijden te bezor gen". aldus Sjaak Sluiters. Het aan tal warme maaltijden dat in Venray wordt bezorgd, blijft rond de 70 schommelen. De groei is met name terug te vinden in de bezorging van koelversmaaltijden op de kerkdor pen. In Ysselsteyn. Heide en Veulen worden enkel koelversmaallijden bezorgd. "De warme maaltijden moeten op 60 graden worden afge leverd. Naar de kerkdorpen zijn we te lang onderweg. Bovendien zijn de bezorgkosten te hoog", aldus Sluiters. Het Fonds Zomerpostzegels gaf donderdagmiddag (=vanmiddag) een bij het ter perse gaan van deze krant nog onbekende bijdrage in de kosten voor het thuisbezorgen van koelversmaaltijden voorouderen en gehandicapten. "Een welkome bij drage", aldus Sjaak Sluiters. "Door de grotere vraag naar maaltijden zijn we genoodzaakt een tweede koelwagen aan te schaffen. Ook de aanschaf van magnetrons staat op de rol. Mensen die gebruik willen maken van koelversmaaltijden, kun nen van ons twee maanden een magnetron lenen. Als de koelvers maaltijden in de smaak vallen, moe ten ze na die periode overgaan tol het kopen van een magnetron." in juli en augustus zijn wij ook op maandagmorgen geopend. Rfoto I video Patersstraat 10. Venray, tel. (0478) 58 44 85 op maat GEZELLENBAAN X 5X134 EA YSSELSTEYN TEL. (447X-54I945 FAX (4478-541X76 EMAIL-iidav GOMM ANS(? TREENI Rühl Haegens van Aar AA

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1