cUett&tett Fiscaal in zicht Iedereen krijgt een tax credit" Viering voor jongeren Kinderwoord dienst PEEL EN MAAS donderdag 9 juli 1998 - Pagina 1f PEl Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, lel. 550740: kapelaan: P. Hoedemae- ckers. Whistlersiraat I. tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindsiraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Kcncdictus abt, patroon van Europa. 9.00 Geen H. Mis. 14,00 Feestelijke H. Mis uit dankbaarheid voor mevr. De Bruin bgv 90e verjaardag. 19.00 H. Mis Jongerenmis: Marianne Laurensse- Janssen: tam. Jansen-Huijbers; ouders De Lauw-Linders: Dorus en Nel Rozijn Philipsen (coll); Piet v. Mil (kaartclub): Herman Bexkens: Toon Jenneskens; Gerard v. Rijswijck en echtgen. En Lambert Cleven en echtgen.; overl. Ouders, broers en zusters van Maria Oudenhoven; Toon Perenboom: Ellen Janssen-Hendrixc; Jan v.d. Zanden Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; jrd. Toon Jenneskens. 11.00 H. Mis Kinderwoorddienst; Marriet en Martha Goumans- Janssen: ouders Janssen-Wijnhoven, zoon Antoon en dochter Nora: Harrie Rongen: overl. lam. Thijssen-Hendrix; Mia Schillings- Geenen: pap en mam Janssen, zus Tiny en schoonbroer Wim. Maandag: 9.00 H. Mis overl. Pieler v.d, Velden. Dinsdag: 9.00 H. Mis Roel Peelers. Woensdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 9.00 H Mis overl. ouders Cor Reijnders en Trees Reijnders-van Kuijk: overl. ouders Janssen-Hilberts; overl. Albertina Hebuick. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. tam. De Vilder-Rulle. Vrijdag: 9.00 H. Mis Johannes en Gertruda Wilsen-Litjens; jrd. Ben Rozijn (coll); jrd. ouders Van Bracht-Cremers; Ron Lourens en t.e.v. H. Barbara. Dienbeurten: za 19.00: Mark. Paul (a). Bert Rowan: zo 9.30: K. Voermans, T. Koopmans, Niels V. Niels S. Bart, Ruben; zo 11.00: Marco, Simone. Koen O. Bram. Lectoren: za. 19.00: J. Trui jen; zo 11.00: W. Bistervels. Vineent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de Si. Scrvatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Leclrice: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 11.00 Liturgieviering in het Vincentiushuis. 16.45 Liturgie viering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P, Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst m.m.v. Crescendo: Anna Drabbels- v. Vegchel (Derde Orde); Harry Clephas. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Volkszang; Jacobus Naus; Theo Campsteyn (coll); Lien Philipsen en overl. lam.: Frans Cuppen; Tonie v. Gerven-v.d. Zanden (coll): Cees de Jong (coll), Maandag: 18.30 Voor wereldvrede. Dinsdag: 18.30 Antoon Lucassen en overl. fam. Woensdag: 18.30 Jacobus Naus; ouders Poels-Litjens: fam. Lensen- Heyligers; Lisette Jansen (coll). Donderdag: 18.30 Overl. fam. Janssen-Krijsn; Bernard Ras (coll); Pieter v. Lieshout: Marian v. Haperen en overl. fam. Vrijdag: 18.30 Jrg. Johan Wouters. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze weck vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Toon Brand; Harrie Linders en overl. fam. Linders-van Horck: Tonie v. Gerven-v.d. Zanden (coll): Cees de Jong (coll). Zondag: Geen H. Mis. Vanaf I juli komt de hoogmis op zondagmorgen in de Vredeskerk gedurende de vakantietijd te vervallen. Misintenties zullen verplaatst wor den naar de zaterdagavond, maar indien de wens bestaat om de inten tie in een andere kerk te laten lezen, kan men onze administratie daarvan telefonisch m kennis stellen, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Vrijdag: Kapel: Huwelijk UIku Cadirci en Jeroen v. Heek, Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Bovee-Bartels en zoon Chretien; Piet Hermans; Wim Keijsers; Frans Derks (buurt Bakker-Rutten): Giel Vennekens en echtgen. En wederz. fam. (Blokfluitensemble En Bloc Venray). Zondag: 8.30 Voor een zieken. 10.00 Giel Vennekens en echtgen. En wederz. Fam.; t.e.v. Onze Lieve Vrouw van Oostrum voor een bij zondere bescherming en genezing (Gem.koor). Maandag: 9.00 Voor een overl. moeder. Dinsdag: 9.00 Tol bijz. int. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkrans gebed). Donderdag: 9.00 Frans Derks. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uil komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Fam. Goudemans; zo 8.30: Kelly W'illems. Brandy v. Dyck. Susan Felder, Mieke v. Bracht; 10.00: Annemiek Moraal, Danielle Wijnen, Anneke Denissen. Geertje de Kleijn. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel aan de kinderen van groep acht van de basisschool door vicaris H. Schnackers, m.m.v. het Jonge Garde Koor; int, van de vor melingen: overl. ouders Wennekers- Janssen en Gerrit Wennekers. Zondag: 6e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis (He renkoor); overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Malhieu; overl. ouders Bouwmans- Linsen; overl. ouders Linders- Versteegen. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (S). Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt.Dur. Bijstand (G). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; jrd. Marie v, Kuyck; jrd. Albert Druggen: jrd. Willem Baltussen: Helm v. Kuyck (buurt). Woensdag: 18.00 H. Mis. Misdienaars: za: Sandra. Wilma. Sjekky. Karlien. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres "Zorggroep": Ans Kunen, tei. 57 i454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Dien v.d. Berg-Vermeulen: Wiel Willems en overl. fam. Willems-Loonen: Piet v.d. Sterren (Ouderen Biljartclub); wkd. Frans Fleurkens (5); gest. jrd. Harrie Smits; gest. jrd. Antoon v. Dijck en echtgen.. Martin v. Dijck en Nelly v. Dijck. Zondag: 10.00 Hgm. overl. ouders Direks-Derckx en overl. fam.: Herman Bloemen en overl. fam. Bloemen-Lijens: Har Bomm (fam. Hagens); wkd. An Groen-Branger (3); jrd. Petrus v. Bavel en Frans v. Nieuwenhoven. Maandag: 19.00 Lsm. Wim Manders en overl. fam. Manders- Litjens: Piet Bouten; gest. jrd. Piet Weijs, overl. ouders en Jo Weijs. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wim Litjens; Nella Janssen-Litjens (kaartclub); gest. jrd. Antoon, Dora en Nella Emons en zuster Barnaba Emons. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen: t.e.v. H. Apollonia (offerblok). Vrijdag: 9.00 Schoolmis bgv afscheid jufl'r. Nelly. 16.00 Hoogmis bgv 40-jarig huw. Sef Reintjes en Dien Cleven. Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Geert en Marieke v. Gorp; 10.00: René Geurts en Mark Weijs: weekb.: groep 1. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis: zo 10.00: Harrie Bovée. Gedoopt: Sjoerd Goumans. Horsterweg 14; Tom v. Rens. Gussenstraat I Rectoraat Heide Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Harrie Rutten en Petronella Rutten-Polten; bijz. int.: Thei Vollenberg (vrienden uit Heide). Misd.: Inge. Chiel, René. Caroline. Rian, Elke. Donderdag: Gedachtenis van de H. Maagd Maria van de berg Karmel. 18.30 H. Mis Misd.: Guus. Loes en Elian. Rectoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Tilla Jenneskens-Poels en Mientje Jenneskens. Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie. Dinsdag: 8.00 PI. Mis voor de overl. Vrijdag: 8.00 H. Mis Frans v. Slaveren. Misdienaars: za: Steffan Mulders en Diana Vermulst; zo: Lianne Derks en Lieke Poels. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); jrd. ouders Jenniskens-Arts: Gerrit Flinsenberg (buurt). Zondag: 10.00 Jrd. ouders Wismans-v. Vegchel; Gerardus v.d. Munckhof en Wilhelmus Bollen en echtgen.: Piet Bus (verjaardag). Maandag: 19.00 Pater Joop Steneker (ouderen). Woensdag: 19.00 Zieke pastoor van Uden. Vrijdag: 19.00 Voor de zieken van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Anneke en Tom: zo 10.00: Dirk. Niels. Marian en Sandra; ma 19.00: Linda en Freek; wo 19.00: Paul en Dennie; vr 19.00: Ronnie P en Bram. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Doenraad Klaassen en echtgen. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Zondag: 10.00 Jgt. Chris Kessels en Antonia Claes en overl. kinderen. Misd.: Linda Engels en Marloes Zwitserlood. 14.30: Doop Vivia Bonants. Woensdag: 19.00 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen: Nard Janssen (vrienden en kennis sen): Jo Versteegen. Donderdag: 10.00 Huw.mis Eddy v.d. Linden en Rebecca Lopez. Kerk poetsen: mevr. Peelers en Arts-Cremers. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Jgt. Grad Hendrix; jgt. Gert Fleuren. Maandag: 19.00 M. Jansen. Misdienaars: zo: Nicole. Mark. Ellen en Joost. Lezers: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 6e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis voor Wiel Koopmans; Johannes Herma- nus Sibon en overl. fam.: Arnoldus de Hoog. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Susan Geurts. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis lot zekere int. (B). Vrijdag: 15:00 Huw. fam. Van Heek. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 12 juli zal in de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitters- wijck mevr. ds. P. Kwast uit Geldrop voorgaan in de dienst. Het betreft een doopdienst. Aanvangs tijd is 10.00 uur. Tijdens de diensT is er kinderopvang waar eventueel ook oudere kinderen gebruik van kun nen maken. Na afloop van de dienst is er kof fie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Daden van God' Hoe beziet u ze? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat II, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 12 juli is er een viering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Wereld zonder grenzen. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 12 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. M.A. Kuyt. Veen. *s Morgens is er kinderoppas. Bijbelgemeente Venray Zondag 12 juli: Evangelisch en baptistiseh! Hartelijk welkom in de diensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske, Kruidenlaan 161 ïe Venray. Kernwoorden: ont moeting, vriendschap, aandacht en zorg. Laagdrempelig! Voor de kin deren is er iedere zondag zondag school en er is creche voor de aller kleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de moge lijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Inlichtingen: predikant R. Lammers, tel. 586001. Zaterdag 11 juli is er weer een viering voor jongeren in de Petrus Bandenkerk om 19.00 uur. Thema van deze viering is: Vakantie, op weg naar... Jeugdkoor Tomorrow People ver zorgt deze viering met teksten en Oude fató- Een dagje uit voor personeelsle den van het St. Annagesticht omst reeks 1937. Een onderbreking in del dagelijkse drukke bezigheden. Wal is er dan heerlijker dan een uitstapje met de eigen St. Anna autobus dienst. Er werd een bezoek gebracht aan het in Noordwijkerhout gelegeij St. Bavogesticht. Onderweg even pauzeren en langs de bosrand pick nicken en genieten van de uit eigen (St. Anna) bakkerij meegebrachte krentenbroden, midden op de foto duidelijk te zien. Op de foto herkennen we v.l.n.r.: Theike van Dijck. Wim Clephas. Sjang Peeters. Johan Hendriks. Dolf Verbeek. Handrie van Kessel, Grad; Clephas. Gieleke Janssen. Helemaal achteraan: Sjang vanj Kessel en Driek Maessen. Jan v.d. Putten! zang. Dit is tevens de laatste viering voor de zomervakantie. De laatste Kinderwoorddienst voor dit schooljaar is zondag 12 juli om 11.00 uur in de Grote Kerk. Jullie zijn van harte welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760: giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Huishoudladder gestolen Uit een garage bij een woning aan hel Lenteklokje is een huishoudlad der gestolen. De waarde is onbe kend. Een 49-jarige Venrayse vrouw deed hiervan aangifte. Inbraak in loods In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in een loods van een bedrijf aan de Ysselsleynseweg. Door forcering was toegang verkre gen. Er werd niets ontvreemd en de schade bleef beperkt. Een 33-jarige -inwoner van Ysselsteyn deed aan gifte. Onenigheid ontaardt in vechtpartij Een ordinaire scheldpartij in de Fagotstraat ontaardde donderdag avond in een vechtpartij, waarbij een 33-jarige Venraynaar gewond raakte. Aan de hand van enkele tips kon de identiteit van de dader ach terhaald worden. Het onderzoek loopt nog. Diefstal betonnen beeldjes Vanaf een graf op de rooms- katholieke begraafplaats aan het Lovinckplein in Ysselsteyn zijn twee betonnen beeldjes, voorstellen de een konijn en een egeltje, gesto len. Aangifte werd gedaan door een 21-jarige vrouw uit Oostrum. Het gaat om het graf van haar schoonou ders. De beeldjes hebben voor haar grote emotionele waarde. Inbraak in bedrijfsauto In de nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een bedrijfsauto van een bouwbedrijf uit Leunen. De auto stond bij de woning aan de Pastoor de Botstraat van een 39-jarige werknemer. De waarde van de gestolen gereed schappen is niet bekend. Kruisbeeld vernield De Stichting Kruisen en Kapellen heeft namens de gemeente Venray aangifte gedaan van vernieling van het wegkruis op de kruising Castenrayseweg-Klein Oirlo. De armen van het corpu§ zijn vernield. De politie hoopt dat eventuele getui gen zich bij haar melden, telefoon 531111 66 Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. In het zogenaamde "belasting plan voor de 21e eeuw" is al aan gekondigd dat de tariefgroepenop- zet zou gaan veranderen. Voorlopig lijkt de PvdA-variant (de tax cre dit) het te gaan winnen. Wellicht reden om eens wat uitleg te geven over de werking van de belasting vrije som en het nieuwe fenomeen: de "tax credit". Het heeft een flinke invloed op de belastingheffing bij alleenverdieners en tweeverdie ners. Als alle componenten op hel aan giftebiljet opgeteld en afgetrokken zijn. resulteert dat in een "belast baar inkomen". Daarop worden de tarieven losgelaten. Dat tarief is volledig geïndividualiseerd. (Bij de vaststelling van het inkomen waar over het tarief verschuldigd is, worden wel de niet-verzelfslandig-, de inkomsten toebedeeld aan de best verdienende). Onderdeel van het tarief is de belastingvrije som (BVS). De stan daard BVS in 1998 bedraagt 8.207. Afhankelijk van hel topta riefvan een belastingplichtige (60, 50 of 37%) levert deze BVS onge veer 5.000 besparing op voor de best verdienende en circa 3.000 voor minderverdienenden. Wie erg weinig verdient schiet met de BVS niets op, er valt niets te belasten. Op zich is een stukje 0%-tarief een volstrekt logische aanvang van de tabeltarieven. Een niet altijd even bekend ver schijnsel is de zogenaamde tarief groep. Een belastingplichtige mag zijn (niet gebruikte) BVS overge dragen aan zijn of haar partner. De alleen verdiener die bijvoorbeeld een 60%-toptarief heeft "verliest" dus netto zo'n 5.000 als zijn/haar partner gaat werken. De plannen "belastingheffing in de 2 Ie eeuw" gaven al aan dat bij de algemene tariefsverlaging een aanpassing van de BVS-systema- tiek denkbaar en wenselijk zou 3^» lp zijn. Helaas is een integrale afschaffing van de BVS gecombi neerd met een tariefsverlaging niet de uitkomst van het overleg van de kabinetsinformateurs. Gekozen is voor de PvdA-variant van een tax credit. De belastingvrije som verdwijnt. Iedereen betaalt straks belasting langs de nieuwe schijven, waar schijnlijk 32,36,42 en 52% hoog. Op de te betalen belasting wordt een vaste korting verleend van circa 3.000 dat is de tax credit. Wie geen belasting betaalt of min der betaalt dan de te verlenen kor ting. krijgt de rest korting uitbe taald. Of je nu werkt of niet, je krijgt altijd hetzelfde bedrag. De staat verwacht dat de negatie ve bij-effecten van het wisselen van tariefgroep een beletsel weg neemt voor de partners van alleen- Kluis is te sterk In de nacht van woensdag op don derdag is vergeefs geprobeerd de in de muur verankerde kluis in de ver pleegsterflat open te breken. De schade bleef beperkt. Ambulance vernield Vandalen hebben er waarschijn lijk plezier in gehad om de spiegel van een aan de Stationsweg gepar keerde ambulance er vanaf te slaan. Ook werden er krassen op het plaat werk aangebracht. De schade is niet bekend. Duur hemd.... Een 31-jarige vrouw uit Deventer werd maandag in een kledingzaak aan de Grotestraat betrapt bij het stelen van een hemd. Zij kreeg dooi de politie een transactie van 240 gulden aangeboden. Valse bankbiljetten in omloop In een winkel in Oostrum werd opnieuw een vals bankbiljet van 100 D-mark aangeboden. De politie waarschuwt ondernemers met nadruk erop bij de aanname van briefjes van 100 D-mark goed op te letten. Forse schade Er is tevergeefs geprobeerd van een aan de Hubenhof geparkeerde auto de kentekenplaten te ontvreem den. De gedupeerde is een 61-jarige vrouw uit Venray. De schade is aan zienlijk. Vernieling afrastering Het schoolbestuur van de basis school aan de Coppelenberg in Merselo heeft aangifte gedaan van vernieling van de afrastering van de school. De vernieling heeft in het afgelopen weekeinde plaatsgevon den. f 'Dames' aan de wandél Dinsdagmiddag omstreeks 22.45 uur kwam bij dé politie een mel ding binnen van een man die aan de Ysselsteynseweg woont, dat in zijn tuin een aantal 'dames' ver toefden. Die 'dames' bleken een deel te zijn van een vijftiental koei en die uit een wei aan de Ysselsteynseweg waren gekomen - of - gejaagd - en aan de wandel waren gegaan. Tevens maakten zij gebruik van de malse bloemen in die tuin. De politie dreef de koeien met behulp van omwonenden in een wei in afwachting van de komst van de eigenaar. Deze was woens dagmorgen nog niet bekend. Gelukkig bleven ongelukken uit. verdieners om te gaan werken. Te verwachten valt in ieder geval dat j niet louter meer voor alfa-hulp of erger nog, zwart werk gekozen wordt maar dal kleinere baantjes werkelijk weer lucratief gaan wor- den. Hetzelfde had bereikt kunnen worden met een verdere tariefsver laging en afschaffing van de BVS hetgeen veel meer eenvoud j gebracht zou hebben. We hebben er dus een nieuw fenomeen bij. We krijgen er allen mee te maken. De invoering van de tax credit werkt nivellerend en raakt met name de alleenverdiener in de portemonnee. Door de alge mene tariefsverlaging gaat ieder een er op vooruit. Daardoor zal het minder opvallen dat de invoering van de tax credit tussen de bevol kingsgroepen onderling verschui ving zal geven. Tel daarbij op dat we circa 1,5% meer B.T.W. gaan betalen op luxegoederen dan zal er een categorie personen zijn die nauwelijks of zelfs niet van de her zieningen profiteert; de alleenver dieners met circa tweemaal modaal. Juli 1998 Mr. T.C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Venlo. Tel. (0485)576464. Ruiten vernield Van de toegangsdeur van het Raaylandcollege aan de St. Jozefweg is een ruit vernield. Ook van de basisschool aan de Coppelenberg in Merselo is een ruit vernield. De schade bedraagt 400 gulden. KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m' tot 35 nT open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 18