ZONWERING ROLLUIKEN PEEL EN MAAS Nieuwe vleesvarkensstal voldoet aan strengste eisen Extra team voor bestrijding j eugdcriminaliteit "Ik waan me heel even in Miami Vice Royale donatie voor invalidensport Informatiebijeenkomst plan Leunseweg Hofkapel en Piëlhaas weer op een lijn Vacaturebank vrijwilligers- centrale J. Rooijmans districtschef in Venlo Luchtballon veroorzaakt paniek Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting Kaashandel Nico Hogenbirk WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING inpakmedewerkers m/v gezocht Jaarmarkt in Venray kantinedame gezocht Pogingen tot inbraak isI'mGIUA J li K/Vl üoIV *8 io:iy i'dginu U,i) Jaarlijkse strijd om Kolonel Schut-trofee gezellige happening Het schitterende schietcomplex van Schietvereniging Remington aan de Sinnesstraat in Leunen en een redelijk voorjaarszonnetje nodigden afgelopen weekeinde uit om een kijkje te nemen tijdens de jaarlijkse schietwedstrijd van het schietteam van Groep Geleide Wapens De Peel. Voor de dertien de keer wordt er gestreden om de Kolonel Schut-trofee. Sergeant majoor Dick Kok leidt me gastvrij rond. door Henk Lammen De wedstrijden om de Kolonel iSchut-trofec worden in 1984 voor het eerst verschoten. Op Duitse lbodem en op initiatief van een oud- Icommandant van GGW Blomberg. Iln de jaren die daarop volgen wordt <de schietwedstrijd een traditie. Medio jaren 90 dreigt er echter een kink in de kabel te komen. De reor- jganisatie op GGW Blomberg en de (terugkeer van Nederlandse militai- jren naar GGW De Peel zijn er debet jaan dat de schietwedstrijd in 94 en (95 niet plaatsvindt. Mede door bemiddeling van Kolonel Schut, naar wie de wissel trofee is vernoemd, vindt de schiet wedstrijd sinds 1996 opnieuw, maar jdan in Leunen, plaats. Schut, die |tegenwoordig de letters b.d. (buiten dienst) achter zijn rangaanduiding (draagt, is als vanzelfsprekend te gast in Leunen. Hij roemt de speciale 'sfeer van het jaarlijks terugkerende evenement: "Het is elk jaar een .weerzien met oude bekenden, maar look met nieuwe gezichten die voor |het eerst deelnemen. Er zijn schut ters die zich elk jaar. in totaal al ivoor de dertiende keer, op dit toer nooi treffen. Het is dan ook geen jgewone schietwedstrijd. Je treft hier gasten uit Duitsland, België en Engelse en Amerikaanse militairen die in Duitsland gelegerd zijn aan. (Nee, ik zou deze dag voor geen jgoud willen missen. In die dertien (jaren is dat pas een keer. door ziek- :te, gebeurd." Dick Kok laat met jgepaste trots de trofee zien die naar Ide kolonel buiten dienst is ver noemd. Een onklaar gemaakte, ver- jzilverde Uzi met daarop de plaatjes jvan de winnende teams in de voor gaande twaalf jaren. MIAMI VICE Gezelligheid staat die dag cen traal. In de kantine van SV Remington wordt driftig koffie en frisdrank geschonken. Onze i Oosterburen, netjes in het pak. hou- j den het op het terrasje, zelfs vroeg in de middag, op een biertje. Zoals het hoort. Er wordt ook fanatiek gestreden om de ereprijzen. Hoogste Naast de strijd om de Kolonel Schut-trofee konden de GGW-ers zich ook uitleven op het kleiduivenschieten tijd om de catacomben van de ondergrondse schietbaan van SV Remington te bezoeken. Ruim 160 schutters, verdeeld over meer dan 40 teams, schieten in verschillende categorieën. Voor het pistoolschie ten op de 25 meterbaan wordt de Glock. een pistool van Oostenrijkse makelij gebruikt, de geweerschut- ters op de 100 meterbaan doen het met de Diemaco. Sergeant-majoor Dick Kok raadt me aan om een oor- beschermer op te zetten. Dat is niet tegen dovenmansoren gezegd. Een vrijwilliger van SV Remington, die met acht man sterk de dag mede in goede banen leiden, geeft instructies aan de vier pistoolschutters: 'laden', 'schutters gereed', 'vuur'. Vervolgens vliegen de lege hulzen naar links, rechts en achteren. Drie minuten hebben de schutters de tijd om tien kogels af te vuren. Na dit precisieschieten komt het in mijn 'lekenogen' echte werk aan de beurt. Het snelvuren. Tien schoten in 30 seconden. Ik waan me voor heel even in de wereld van Miami Vice, het A-team, Viper. Nikita en al die andere flutseries waarin veel geschoten wordt maar weinig geraakt. Derrick, mijn favoriete Duise krimiheid, komt er in het stuk helemaal niet aan te pas. Dit is sport, echte topsport. Die indruk wordt bevestigd als we een deur verder opnieuw een kleine ruimte binnenkomen. Daar maken vier Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur De vrijwilligerscentrale van I Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor- I den. GASTVROUW/HEER Synthese zoekt voor Beukenrode een gastvrouw/heer voor hel verzor- gen van audio-visuele programma's voor de bewoners en voor techni sche zaken in Venray. Affiniteit met ouderen is een vereiste. De werktij den zijn in overleg. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergwee 4. 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Controles van de politie Dinsdag werden er weer snel heidscontroles gehouden. Van 09,00 tot 10.45 uur werden op de Westsingel 412 voertuigen gecontroleerd. Hiervan reden er 139 te snel; de hoogste snelheid bedroeg 80 km per uur. Van 11.00 tot 12.30 uur passeer den aan de Maasheseweg 569 voer tuigen de controlen. Hier reden er 139 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 91 km per uur. Van 14.15 lot 15.00 uur werden op de Stationsweg 308 voertuigen gecontroleerd. Er reden er 70 te snel. Hoogste snelheid 92 km. per uur. Hier is de max. snelheid overal 50 km per uur. Van 12.40 tot 14.00 uur werden op de Wanssumseweg, waar de snel heid max. 80 km per uur is. 374 voertuigen gecontroleerd. Hiervan reden er 34 te snel en de hoogste snelheid bedroeg 92 km per uur. Ook werd de naleving van de ver gunninghouders voor het vissen gecontroleerd aan het Defensiekanaal, het viswater aan de Ballonzuil en het Wanssums Ven. Alle vissers hadden vergunning. Woensdagmorgen werd gecontro leerd op het dragen van de autogor del. Alle bestuurders hadden de gor del keurig om. alleen een inzittende kreeg een bekeuring omdat zij de gordel niet droeg. Stedenbouwkundig plan en verkeersmaatregelen onder de loep schutters zich gereed om met de Diemaco de roos te raken. Die ligt op 100 meter afstand, en het kost me de nodige moeite om die met het blote oog te ontwaren. Opnieuw het zelfde ceremonieel. 'Laden', 'schut ters gereed', 'vuur'. Bam. bam, bam... bam...bam... Met een snel heid van 900 meter per uur boren de kogels zich door de schietschijf om vervolgens in een achterliggende zandberg te worden opgevangen. Nadat de heerlijke kruitdampen zijn opgetrokken, besef ik dat de oorbe schermer niet voor niets op m'n bolle hoofd zit. "De knallen van een of twee schoten kun je nog wel heb ben", verduidelijkt Dick Kok de uit werking van de geweerschoten. "Maar bij drie of meer schoten heb je grote kans op gehoorbeschadi- ging" MILITAIRE WERELDSPELEN Dick Kok, zelf fervent sportschut- teren in 1997 Nederlands kampioen 25 meter sportpistool schieten, is elke vrijdagmorgen met het schiet team van GGW De Peel te gast op de banen van SV Remington. In augustus staat voor hem een interna tionaal toernooi in Zwitserland op de wedstrijdkalender, in september in België. In 1999 neemt hij met het natio naal militair team deel aan de 2e Militaire Wereldspelen in Zagreb (Kroatië). Dan meten zich in totaal 4000 tot 5000 sporters uit de gehele wereld in verschillende sportdisci plines zich met elkaar. Al eerder nam hij deel aan wereldkampioen schappen. "Al kan ik me met de echte wereldtop niet meten", brengt hij zijn uitzonderlijke prestaties terug in proporties. "De echte wereldtoppers trainen elke dag, uren aan een stuk. Voor onze teamleden is het een stukje hobby. Zelf schiet ik pas vier jaar. Op het moment dat ik voor het eerst op een schietbaan stond, was ik verkocht. Had ik het virus te pakken." Even later gaan we met een militaire combi richting een afgelegen, open plek in de nabijge legen bossen. Naast de officiële schietwedstrijd om de Kolonel Schut-trofee kunnen de deelnemers die dag ook hun krachten meten met luchtbuks-, handboog- en kleidui venschieten. Met het kleiduiven- schieten behaal ik een klein per soonlijk succesje op de Nederlands kampioen. Met een heus jachtge weer haal ik vier van de vijf schij ven. die de lucht in worden gejaagd, naar beneden. Kok komt niet verder dan drie.... Who cares. Het ging toch om de gezelligheid. En dat was het. Op donderdag 16 juli is er om 20.00 uur een informatiebijeen komst over het plan Leunseweg. In deze bijeenkomst zal het ste denbouwkundig plan aan de orde komen. Tevens zal er een aantal verkeersmaatregelen gepresen teerd worden. Op 28 mei jl. heeft de gemeente al een eerste informatiebijeenkomst over het plangebied Leunseweg gehouden. Tijdens deze bijeenkomst dronaen burgers er onder andere op aan <ïe verkeerssituatie in het plan gebied te verbeteren. De gemeente komt nu met concrete voorstellen. Het college van b. en w. heeft inmiddels voorgesteld het Intervencollege te slopen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de historische en culturele waarde van het gebouw minimaal is. Tijdens de verkenningen is gebleken dat het gebied de beste kansen op een geschikte stedenbouwkundige Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON *o.f. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn inrichting heeft als het bestaande groen wordt gespaard. Vooralsnog gaat de gemeente ervan uit dat er 100 woningen gebouwd zullen wor den. De gemeen streeft ernaar dat in april 1999 de bouw begint. Voordat zij over deze plannen definitieve besluiten neemt, wil de gemeente graag de mening van omwonenden en belangstellenden horen. Burgers die belangstelling hebben, zijn van harte welkom op donderdagavond 16 juli om 20.00 uur in het gemeentehuis. J. Rooijmans (41 jaar) is bij Koninklijk besluit benoemd tot poli tiechef van het district Venlo. Rooijmans is nu nog districtschef Venray en waarnemend districtschef Venlo. Er is nog geen opvolger voor hem als hoogste politieman van Venray. J. Rooijmans wordt in Venlo opvolger van B. de Koningh die eind vorig jaar plaatsvervangend korpschef werd van de politie Limburg-Noord. Korpsbeheerder J. Schrijen installeert J. Rooijmans op donderdag 10 september in het regiobureau in Venlo.. gegarandeerd goed! industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE DONDERDAG 9 JULI 1998 - NR. 28 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Een uit Tilburg afkomstige bal lonvaarder moest vrijdagavond wegens gebrek aan thermiek zijn ballon in een weide aan de Timmermannsweg aan de grond zetten. Deze landing veroorzaakte paniek onder de in de weide gra zende koeien. Verschillende koei en liepen verwondingen op nadat zij tegen de afrastering aanliepen. De hulp van een dierenarts moest worden ingeroepen. De veehouder heeft de ballonvaarder aansprake lijk gesteld voor de schade. De politie trad op als bemiddelaar tussen beide partijen. In de Maag Lever Darm Week van 21 t/m 27 juni I998 vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Venray bedroeg ƒ2.806.25. De Maag Lever Darm Week staat in het teken van spijsverteringsziek- ten. Eén op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. Met uw gift kun nen we een hoop doen voor die 2 miljoen mensen, hartelijk dank. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u een bijdrage storten op giro 2737 i.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over de spijsverte ring kunt u de Infolijn bellen: 0900- 2025625 (22 cent per minuut) op werkdagen van 14.00 tpt 17.00 uur. is wegens een ongeval gedurende vier weken verhinderd te komen. Huizen (Noord Holland) Tel. 035-5260237 Diefstal uit school Een 13-jarige leerlinge van het Raaylandcollege aan de Mgr. Nolensstraat deed aangifte van dief stal van haar portemonnee uit haar jas die zij aan de kapstok had gehan gen. De diefstal vond dinsdagmid dag plaats. Open dag vleesvarkensbedrijf in Ysselsteyn Vrijdag 24 juli 1998 wordt aan de Peel weg 39 te Ysselsteyn een open dag gehouden op het vlees- varkensbedrijf van de Maatschap Van Dijck-Ewals. De open dag duurt van 's morgens 10.00 tot 's middags 16.00 uur. De open dag is ter gelegenheid van de realisatie van een nieuwe vleesvarkensstal. Tijdens de open dag zullen de bij de bouw betrok ken bedrijven zich presenteren op een minibeurs. De Maatschap Van Dijck-Ewals (dhr. en mevr. Van Dijck en twee zoons) heeft een gemengd bedrijf met 3490 vleesvarkensplaatsen, ca. 35 ha akkerbouw en ca. 40 ha teelt van lelies. Verder zijn nog eens twee vaste medewerkers in dienst van het bedrijf. De vleesvarkensstal met 2640 is geheel gebouwd conform de laatste inzichten op verschillende gebieden. Het betreft dan ook de inzichten wat betreft hygiëne, dierwelzijn en dier gezondheid alsmede de milieu-eisen zoals deze sinds enkele jaren gelden ten aanzien van stank en ammoniak. In 1995 is de Maatschap Van Dijck-Ewals samen met Agrarisch Milieu Adviesburo Van Dijck uit Merselo begonnen met de aanvraag milieuvergunning volgens het dan geldende eerste ammoniak reductie plan van de gemeente Venray. In de vergunningaanvraag worden twee bestaande stallen gesloopt om een nieuwe, groenlabel stal te kunnen bouwer.. Daarnaast worden elders in de regio dierplaatsen weggekocht om de eigen rechten volledig te kun nen opvullen. Hierdoor ontstaat er zowel bedrijfsontwikkeling voor de aanvrager als reductie van ammo niak voor het milieu. Medio 1996 valt de milieuvergunning bij de Maatschap Van Dijck-Ewals in de bus en wordt samen met Ontwerp en Bouwadviesburo Van Dijck begonnen met de definitieve inkle ding van de diverse onderdelen in de stal. Nadat de bouwvergunning is verleend slaat onherroepelijk de varkenspest toe in zuidelijk Nederland waardoor de bouwplan nen vertraging oplopen. Eind 1997 wordt de beslissing genomen met de bouw te starten en wordt begonnen met de nu gerealiseerde stal. TECHNISCHE ONDERDELEN Voor de vakbroeders en zusters biedt de stal ook vele relatief nieu we onderdelen welke gerust gezien mogen worden in de hedendaagse agrarische bedrijfsvoering. Zo is de stal voorzien van een koeldek groenlabel-systeem van de firma R&R uit Boekei. Het systeem is al veelvuldig toegepast en koelt de bovenlaag van de mest onder de roosters waardoor ammoniak en stank minder kans krijgen te emitte ren. Verder is de stal door Manders BV/Gebroeders Keijsers voorzien van het complete elektro-, licht- en krachtinstallatie waarop o.a. het Itho centraal afzuig ventilatiesysteem met computerbesturing en frequen tie geregelde ventilatoren is aange sloten. Ook de luchtinlaatkleppen zijn volledig geautomatiseerd. De centrale verwarmingsinstalla tie in de stal voorziet de vloeren van vloerverwarming welke per afdeling geregeld is. Naast HR ketels zijn ook centrale hoge drukleidingen aangebracht. Vleesvarkensbedrijf worden nevenproducten van levens middelenindustrie gebruikt, aanvul lend met voer van voederfabriek. A| deze rantsoenen worden geoptimali seerd door een brijvoerspecialist. Hei gehele bedrijf is door Agmat BV uit Erp voorzien van de brij- voerinstallalie. Ook deze is te bezichtigen tijdens de open dag. STAL VAN SANDWICHPANELEN Noviteit is zonder meer de door TMS Techniek gebouwde boven bouw welke bestaat uit sandwichpa nelen. Aan de buitenzijde bestaan de panelen uit PU-schuim met aan twee zijden gecoate staalplaten. Bij de varkens is de plaat voorzien van RVS beplating. De binnenwanden bestaan uit PS-schuim met aan twee zijden polyesterplaten. Ook het cen trale afzuigsysteem is vervaardigd van panelen. Als grote voordeel voor het bou wen volgens deze methode gelden de hoge isolatiewaarde die ca. 50% beter zou zijn dan een traditionele spouwmuur en de hygiënische eigenschappen vanwege de goed reinigbare wanden. Verder heeft de stal het voordeel van een relatie korte bouwtijd en een lage kostprijs. BOEREN EN BURGERS Nadrukkelijk worden niet alleen boeren maar ook burgers uitgeno digd de open dat te bezoeken zodat ook zij kunnen zien en ervaren wat agrarisch Nederland doet om een bijdrage te leveren aan het oplossen van de milieuproblemen en zo te zorgen voor een milieuvriendelijk stukje vlees op ieders bord. Ook zullen er diverse stands zijn van de verschillende bedrijven die hebben meegewerkt aan het tot stand komen van dit project. Bij deze bedrijven kan men infor matie inwinnen over de in de stal opgenomen voorzieningen. werknet uitzendbureau voor een bedrijf in Venray. Licht en schoonwerk in de avonduren. Ook andere tijden mogelijk! Reageer snel: Tel. 077-3988989 Op maandag 20 juli is hel weer jaarmarkt in Venray. De marktkoop lieden die het hele jaar door in Venray staan, hebben van deze dag weer iets speciaals gemaakt. Daarbij hebben ze o.a. de medewerking van de Venrayse winkeliers gekregen. De jaarmarkt is van 10.00 tot 16.00 uur. De Venrayse winkels gaan om 10.00 uur open. Voor de kinderen is er een draai molen en een suikerspintentje. Ook is er een clownsbus en is er gratis popcorn. Natuurlijk ontbreekt hel bekende looporkest Toedem dit jaar niet op de Venrayse jaarmarkt. Als vanouds zullen zij op de diverse straathoeken voor een stuk gezelligheid zorgen. Marktbezoekers maken kans op aantrekkelijke kortingen door spul len te kopen. Met een waardebon van "Mister X" (die voor maar liefst 2500 gulden aan waardebonnen uit deelt) bent U dus nog goedkoper uil. De dag wordt verder ingevuld met een standwerkersconcours. Bovendien zullen de terrassen van de Venrayse horeca weer gezellig gevuld zijn. Kortom, de Venrayse jaarmarkt is op 20 juli a.s. zeker een bezoek waard. werknet uitzendbureau voor een bedrijf in Venray. Het betreft zowel kantine- als schoonmaakwerk in de avonduren. Goede toekomstmogelijkheden Bel snel: Tel. 077-3988989 Een 49-jarige Venraynaar deed aangifte van poging tot inbraak in zijn woning aan de Vossenstaart. Deugdelijk hang- en sluitwerk had toegang verhinderd. Dinsdagmiddag werd een ruil ver nield van de wasserij van een insti tuut aan de Stationsw^jg. De dader wilde de wasserij in gaan toen hij door een bewoner van het instituut werd overlopen. Hier bleef het ook bij een poging. Carnavalsvereniging De Piëlhaas kan in het nieuwe carnavalsseizoen weer een beroep doen op de Hofkapel uit Venray. Wanneer er vooraf goede afspraken worden gemaakt, is de Hofkapel in principe weer bereid om op carnavaisactivi- teiten van De Piëlhaas te spelen. In het afgelopen seizoen was de Hofkapel niet present tijdens de car naval in Rooy. De kapel weigerde te spelen omdat leden van De Piëlhaas zich kritisch hadden uitgelaten over optredens van de Hofkapel een jaar eerder. Dat schoot de leden van de kapel in het verkeerde keelgat. Nu de lucht is opgeklaard, wil de Hofkapel weer spelen. Echter alleen als er vooraf duidelijke afspraken worden gemaakt over hetgeen de commissies van De Piëlhaas van de Hofkapel verwachten. De politieregio Limburg-Noord gaal een nieuw wapen inzetten Tegen jeugdcriminaliteit. Nog dit jaar krijgt de politieregio een "team van tien medewerkers dat de plaat selijke politie-eenheden gaat onder steunen. Het is de bedoeling dat het team wordt ingezet om op te treden tegen criminaliteit en geweld. Daarnaast gaat het team ook aan het werk om in samenwerking met andere maatschappelijke partijen het ontstaan van jeugdcriminaliteit te voorkomen. De politie gaat het team inzetten tijdens overlast op uit gaansavonden en bij de controle op sluitingstijden van horecagelegen heden en scooters die door winkel centra rijden. Met het project is een bedrag van 1,1 miljoen gulden gemoeid, dat afkomstig is van hel Rijk. Naast de inzet van een project team trekt de politie ook een Marokkaanse jongerenwerker aan. Dit omdat met name Marokkaanse jongeren een relatief grotere kans hebben om de criminele weg in te slaan. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. werd onlangs in het nieuwe pand van Verhaegh Bouw en Techniek BV op Keizersveld in Venray ver rast met een donatie van maar liefst 4595 gulden. Het bedrag werd bij elkaar gebracht ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijfs pand. In plaats van de gebruikelijke bloemen en cadeau's hadden de heer en mevrouw Verhaegh hun relaties verzocht een geldelijke bijdrage te leveren aan de gehandicaptensport in Venray. Uit handen van de heer en mevrouw Verhaegh neemt fondsen werfster Diny v.d. Bungelaar de cheque in ontvangst.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17