Geslaagd festijn met fraaie verlichting Gevelbouwer Blitta 25 jaar 'Goed voor het milieu en ook nog eens voor mijn portemonnee' Werken met metaal bij Inalfa Bloemenhuis Angèle in een nieuw jasje Aktie kenteken graveren in autoruiten Groothandel in golfartikelen op Keizersveld PEEL EN MAAS donderdag 9 juli 1998 - Pagina 11 De organisatoren van Venray Muzikaal Totaal kunnen weer terugkijken op een geslaagd eve nement. Zevenhonderd muzikan ten vermaakten de vele duizenden centrumbezoekers. Vele honder den hielden het buiten vol tot aan het eind van de optredens terwijl ook de horeca en winkeliers tevre den konden terugkijken op dit evenement. Hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de ingebruikname van de verlichting op de Grote Markt. Wethouder Driessen verrichtte de openingshandeling waarna de sfeer volle verlichting in werking werd gezet. De fraaie design lantaarns en de grondverlichting, op diverse plaatsen op het plein, gerealiseerd door Electro Martens, maken van het plein in de avonduren een sfeer vol geheel. Vooral het VVV-kantoor en De Zwaan worden door de grondverlichting extra geaccentu eerd. De meeste aanwezigen op het plein, vrijdagavond, waren dan ook niets anders dan vol lof over de ver lichting OPBRENGST De opbrengst van Venray Muzikaal Totaal is bestemd voor de realisatie van een muziekkiosk in Venray. Hoeveel uiteindelijk in het potje voor de kiosk kan worden bij gestort is nog niet bekend. Wel zijn diverse prijzen, waaron der de hoofdprijs, van de loterij nog niet afgehaald. De volgende loteige- naars kunnen hun prijs af komen halen op het VVV kantoor: Oranje 3: 4 flessen wijn: Oranje 401kleu ren tv Electro Martens; Oranje 402: 4 flessen wijn; Wit 4I5: Waardebon café Hulsman; Blauw 214: cd WK Oranje: Blauw 357: waardebon kof fiehui js Zowieso; Geel 9: zonne scherm ANWB/VVV. MMSK St. Petrus Banden opende op de Grote Markt Venray Muzikaal Totaal In 1923 ging Jean Franssen, smid in Blitterswijck, voor het eerst stalen ramen produceren in zijn smederij. Als een van de eer ste bedrijven toog Blitta in de vijf tiger jaren naar Venray op Smakterheide en thans is het een van de grootste gevelbouwers van Nederland. Blitta bestaat dit jaar 75. Het bedrijf heeft enkele zware jaren achter de rug maar lijkt nu uit het dal te kruipen. Jean Franssen begon met het ver vaardigen van hoek- en T-ijzeren stalraampjes. In de loop der tijd groeide de productie. Begin zestiger jaren werden naast stalen ramen ook aluminium ramen geproduceerd. In de tachtiger jaren groeide hel bedrijf naar 135 werknemers met een jaaromzet van 35 miljoen gul den. Daarna kwam de bouw echter onder druk te staan. Op de markt werd met prijzen geschermd en veel bedrijven produceerden zelfs onder de kostprijs. Die marktontwikkeling leidde ertoe dat het bedrijf moest inkrim pen. Vijftig banen verdwenen, zon der gedwongen ontslagen. De omzet daalde naar bijna 23 miljoen gulden en Blitta bleef, tot vorig jaar. boven de rode cijfers. Dit jaar neemt het orderpakket echter weer toe en de automatise ring wordt dit jaar afgerond, dat moet leiden tot sneller en goedkoper werken. Het bedrijf lelt inmiddels weer 95 werknemers die zich richten op de utiliteitsbouw. Vooral speciale pro jecten met een in het oog springende vormgeving, zijn een specialiteit van Blitta. Enkele projecten, waar bij Blitta de afgelopen jaren betrok ken zijn geweest, zijn de provincie huizen in Maastricht en Den Haag. het gebouw van de Gasunie in Groningen, het Chassé theater in Breda, het Muziekcentrum in Het imposante gebouw van de Gasunie in Groningen waaraan Blitta beeldbepalend heeft meege werkt Eindhoven, de nieuwbouw van de Tweede Kamer en diverse gebou wen op Schiphol. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Wilt u ook milieuvriendelijk beleggen met een aantrekkelijk rendement? Dan zijn de Groencertificaten van het RG Groenrente Fund van Rabobank en Robeco een interes sante mogelijkheid. Dit beleggingsfonds keert jaarlijks rente uit, al naar gelang uw keuze vast of variabel, die volledig onbe last is. Aan het eindel van de (vaste) loop tijd krijgt u uw inleg terug. En door 'groen' te beleggen, werkt u ook nog eens aan een beter milieu! Wilt u meer weten? Bijvoorbeeld de looptijden en rentepercen tages? Neem dan contact op met de finan cieel adviseur van de Rabobank. U kunt tot uiterlijk 10 juli 1998 inschrijven. De waarde van uw beleggingen kan fluctu eren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 216 tel. (0478) 530456 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl Te weinig geld, te weinig priesters en te weinig kerkbezoekers Zie hier de kop van een artikel over deken Coenen in de Peel en Maas van vorige week, over een mogelijke sluiting van de Vredeskerk in Venray. Deken Coenen haalt enkele feiten aan die een sluiting zouden rechtvaardigen. Allereerst heeft de deken het over concurrentie met andere kerken, met name de Grote Kerk en de Paterskerk en deze kerken zouden een grotere historische waarde heb ben en een sfeervollere uitstraling dan de genoemde Vredeskerk. Daarnaast zou het geringe aantal kerkbezoekers mede oorzaak kun nen zijn van een eventuele sluiting. Ook de financiële situatie zou zor gelijk zijn in genoemde kerk mede veroorzaakt door de geringe bijdra ge aan gezinsbijdrage, wal weer het gevolg zou zijn van het geringe aan tal kerkgangers. Dat zijn zo enkele feiten die deken Coenen opsomt als redenen voor een mogelijke sluiting door het bisdom van de Vredeskerk. Ik ben het maar met één ding met de deken eens, namelijk te weinig priesters in het algemeen, maar of dat ook in Venray het geval is waag ik te betwijfelen, als je tenminste de niet in een parochie actieve priesters mag meerekenen. Dat de Vredeskerk geen histori sche waarde zou hebben, of minder dan de Paterskerk bestrijd ik ten zeerste. Een kerk die gesticht is door wijlen pastoor Geerits met behulp van bijdragen uit landen om ons heen, en als blijvend monument van vrede, heeft alleen daardoor al vol doende historische waarde. Van een zorgelijke financiële situ atie is geen sprake is mij van diverse zijden verzekerd, dus is dat ook geen reden om de kerk te sluiten. Dan het belangrijkste: het teruglo pende kerkbezoek. Natuurlijk loopt het kerkbezoek terug, dit komt over al voor, maar in de Vredeskerk niet meer als in andere kerken en zeker niet meer als in de Paterskerk. Tot het vertrek van pastoor Albers was de Vredeskerk een gezonde parochie met een goed kerkbestuur, een goede parochieraad, met vrij willigers die het wel en wee van de parochie in de gaten hielden en actief waren in de parochie. Er waren voldoende diensten en ieder een die wilde kon op verschillende tijden deelnemen aan de eucharistie vieringen. De parochie kon en kan gelukkig nog rekenen op het parochieel kerkkoor dat nog steeds elke zondag de eucharistieviering opluistert met Gregoriaanse en meerstemmige gezangen en als men wil volkszang. Geachte heer deken, waar vind je dit nog. Juist ja, in de Vredeskerk. Al vlug na het vertrek van pastoor Albers werd er gesproken van een samenwerking met de Paterskerk, en dat deze twee kerken een parochie zouden vormen. Systematisch werden diensten in de Vredeskerk geschrapt, geen huwelij ken, geen uitvaarten of het moest op uitdrukkelijk verzoek zijn. Zelfs geen doopsel werd meer gedaan in onze kerk, een eerste recht voor iedereen. Geen diensten door de week. zelfs geen vieringen in de Goede Week als voorbereiding op Pasen, een week met van oudsher prachtige liturgische vieringen. Geen eucharistieviering op Oudejaarsavond, wat een traditie' was en de bisschop op bezoek kwam en voorging in deze viering. Geen eucharistieviering op Nieuwjaarsdag, en zo kan ik nog wel even doorgaan. De klap op de vuurpijl was geen eucharistieviering ter gelegenheid van de priesterwij ding van kapelaan Hoedemaeckers, nota bene in de kerk waar hij als diaken zijn opleiding afrondde; nee, alle diensten moesten maar gebeu ren in de Paterskerk. Gelukkig zijn er dan nog vrijwilligers die in over leg met kapelaan Hoedemaeckers en met medewerking van het parochieel kerkkoor en jongeren koor Chrisko voor een sfeervolle dienst hebben gezorgd. Het laten vervallen van al deze diensten meneer deken, noem ik liturgische leegroof vanuit een parochie die het misschien moeilijk had, maar zeker bestaansrecht heeft, nu en in de toekomst. Vindt u het dan vreemd heer deken dat het kerk bezoek de laatste jaren meer is teruggelopen. Ik ben er van over tuigd. en gelukkig velen met mij. dat de sluiting van de Vredeskerk geheel niet op zijn plaats is en zelfs zelfstandig verder kan gaan, mits het bisdom bereid is een priester als pastoor in deze kerk te benoemen. De parochie van de Vredeskerk kan weer een bloeiende parochie wor den. Er zijn vrijwilligers genoeg die daar samen voor willen en kunnen zorgen. Ik zal dan ook alles proberen om sluiting tegen te gaan en ik hoop. en daar ben ik ook van overtuigd, dat een aantal vrijwilligers bereid is zit ting te nemen in een nog op te rich ten actiecomité tegen sluiting van de Vredeskerk. D.H. van Stiphout WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar rtSRAY —Ma* Er bestaat weer de mogelijkheid om uw auto te laten grave ren tegen diefstal. Alle ruiten worden in 5 minuten voorzien van het origineel kentekennummer (kleine dunne letters en onuitwisbaar). Hierdoor wordt een auto een stuk minder inte ressant voor diefstal, men kan nu niet meer met de kente kenplaten knoeien of men zou alle autoruiten moeten ver vangen, een kostbare en tijdrovende zaak voor een autodief. Deze methode wordt aanbevolen door o.a. Verzekerings maatschappijen, Politie en ANWB. Voor slechts 25,- per auto worden alle ruiten gegraveerd. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. vrijdag 10 en zaterdag 11 juli in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-17.30 uur. 'Bomenhaters' Naar aanleiding van het ingezon den stuk op 2-7-98 'Bomenhaters' wil ik als buurtbewoner hier wel op reageren. Dat we in een mooi gedeelte van Venray wonen, waar veel bos en bomen zijn. ben ik het wel eens. Maar om deze bomen gezond te houden zal er van tijd tot tijd gesnoeid of gedund moeten worden. Als deze boze buurtbewo ner zijn verstand eens zou laten wer ken. zou hij dan ook weten dat bomen lucht, zon en zuurstof nodig hebben om te groeien. Er moet gedund worden om andere bomen beter tot hun recht te laten komen; dat de onderbeplanting ook recht heeft om tot volledige groei te ont wikkelen. Dal de schoenen u uitvie len verwondert mij, maar dat doen ze bij mij ook wel eens als ik door het bos wandel en het een en ander op een dijkje op de gemeentegrond zie liggen. Een hekel om herfstblad op te ruimen is bij ons zeker uit den boze, daar dit wekelijks netjes wordt opgeruimd tot aan de rand van het bos. Daarom zou u beter naar de Gouden Leeuw of Hogebeek kun nen verhuizen, want daar wordt het blad wat er valt netjes door de gemeente opgeruimd. Daarom zou ik deze boze buurtbe woner een goede raad willen geven: waar groen groeit zal ook moeten worden gesnoeid en opgeruimd staat netjes. De milieuvriendelijke 'bomenhater' v. W. London Golf Centre wil bouwen in Venray B&W van Venray willen de firma London Golf Centre in Bunnik toestemming geven om op bedrijventerrein Keizersveld een handelsonderneming in golfarti kelen te vestigen. London Golf Centre heeft plannen om op Keizersveld op een oppervlakte van 1600 m2 een nieuwe vestiging te bouwen. Het college van Venray wil London Golf Centre toestemming geven ondanks het feit dal er detail handel in de nieuwe vestiging zal plaatsvinden. Detailhandel is op Keizersveld in principe verboden, maar omdat het nieuwe bedrijf heeft aangegeven slechts in beperkte mate golfartikelen aan particulieren te willen gaan verkopen, wil het colle ge toch akkoord gaan met de bouw plannen. Het Bunnikse bedrijf wil van de totale bedrijfsoppervlakte 400 m2 reserveren als showroom, waarvan deels magazijn. London Golf Centre heeft de gemeente laten weten dat 83 procent van de omzet groothandel betreft en 17 procent detailhandel. B&W van Venray zijn van mening dat het gaat om een zeer specifieke branche en dat uit con- currentie-overwegingen een aan vraag niet behoefd te worden gewei gerd. Het London Golf Centre zal evenmin een groot koperspubliek trekken, terwijl het verzorgingsge bied boven-lokaal is. Volgens het college is de vestiging van London Golf Centre op De Hulst 2, de toe komstige locatie voor perifere detailhandelsvestigingen, niet aan de orde. De Hulst 2 is nog niet gereed en het nieuwe bedrijventer rein is bestemd voor detailhandel in de branches woninginrichting en meubels, bouwmarkt, keuken- en sanitaircentra, tuincentra en land- en tuinbouwcentra. Auto gestolen In de nacht van woensdag op don derdag is aan de Pater Tulpstraat in Ysselsteyn een auto gestolen van een 23-jarige inwoner. De auto, een Opel Ascona uit 1987, heeft het vol gende kenteken: RK-2I-PT. De waarde is onbekend. Autodiefstal mislukt Aan de Timmermannsweg is in de nacht van woensdag op donderdag tevergeefs geprobeerd de auto van een inwoner te stelen. Het slot was geforceerd en de bedrading doorver bonden, desondanks kon de dader de auto niet starten. Inbraak in loods In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in een loods van een loonwerkersbedrijf aan de Schaapskuil in Merselo. Uit de loods werden gereedschappen met een totale waarde van bijna 3000 gulden ontvreemd. Schildpad aangelopen Een inwoonster van Merselo maakte melding van het feit dat zij in haar tuin een 40 cm lange schild pad had aangetroffen. Het dier zal in afwachting van de eigenaar door de vindster liefdevol worden verzorgd. De politie heeft zich in de loop der jaren ontfermd over veel aange lopen dieren, maar dit was voor hen nieuw. Inbraak auto; buit 3500 gulden Een 31-jarige inwoner van Veulen deed aangifte van inbraak in de bedrijfsauto van een schildersbedrijf uit Overloon. De auto stond voor zijn woning geparkeerd. Een ruit was eruit gesneden en goederen met een totale waarde van 3500 gulden ontvreemd. Zaterdag 11 juli open dag Bloemenhuis Angèle aan het Henseniusplein 4a in Venray heeft een complete facelift ondergaan. De winkel is ruimtelijk en over zichtelijk ingericht volgens de laatste trends. Een gemoedelijke sfeer in een trendy omgeving staat daarbij voorop. Angèle en haar medewerkt st)ers Bea, José, Dorothé, Harm. Annemarie en Angelique hebben sfeervolle presentaties gemaakt, zodat de klanten leuke ideeën op kunnen doen. Om de klanten nog beter van dienst te zijn, is de winkel zo'ipgericht dat iedereen die snel een lèük arrangement, cadeau, plant of boeket wil kopen, bij binnen komst de J^euze kan maken uit een groot assortiment. Hij of zij kan daarbij meteen afrekenen in het eer ste gedeelte van de winkel. In hel tweede gedeelte van de winkel bevinden zich de kamerplanten, sfeer- en trendartikelen, cadeau-arti kelen, riet. potterie en de losse snij bloemen. Aan de snijbloemenbalie kan iedere klant naar geheel eigen wens een mooi sfeervol boeket laten bin den. Ook voor bloemstukken, arran gementen. bruids- en grafwerk of andere versieringen bent u bij Bloemenhuis Angèle aan het juiste adres. Voor de vele zomeravonden heeft Angèle een apart assortiment artikelen, zoals mooie potterie voor binnen en buiten, windlichten. lan taarns. plantenarrangementen, zink, riet of een leuke romantische kaars. De nieuwbouw aan de Weingartenhal van Inalfa Metal BV nadert zijn voltooiing. Het Venrayse metaalbewerkingsbe- drijf gaat in de nieuwe hal een aantal werkzaamheden onder brengen voor autofabrikant NedCar in Born. Zaterdagmiddag 11 juli organiseert uitzendbureau Tempo Team, dat sinds een aantal maanden een in house-vestiging bij Inalfa heeft, een open dag voor diegenen die geinteresseerd zijn in een baan als operator van de Weingarten-persen. Inalfa verzorgt al een aantal jaren gedeelten van de voorproductie voor NedCar. Nederlands enige overgebleven automobiel fabrikant. Naar schatting zo'n 250.000 Volvo's en Mitsubishi's rollen dit jaar van de band in Born, volgend jaar wil hel bedrijf naar de 300.000 toe. Omdat NedCar zich steeds meer wil gaan toeleggen op haar core-business - het assembleren van kant-en-klare auto's - wordt bijna alle voorpro ductie uitbesteed. Inalfa Metal, dat in Born zelf al 'in house' opereert onder de naam Inalfa Automotive, zal in de uitgebreide Weingartenhal. vernoemd naar de twee Weingarten- persen. in Venray 120 producten voor de autofabrikant gaan maken, die in de voor-assemblage verwerkt worden. Voorbeelden van wat Inalfa Metal voor NedCar produceert zijn lasplaatjes voor de versnellingsbak, of de metalen frames waar de kop lampen in komen te hangen. In Bom worden deze en vele andere produc ten in de voor-assemblage door Inalfa Automotive verwerkt, waarna NedCar zelf de kant-en-klare onder delen van de auto assembleert. Voor Inalfa is dus een niet onbelangrijke rol weggelegd in het productiepro ces. In~Venray is het bedrijf allang geen onbekende meer. Inalfa Metal is één van de grootste leveranciers van Inalfa Roof Systems, dal onder dezelfde holding is ondergebracht. Roof Systems is voornamelijk bekend van de schuifdaken. die het bedrijf ontwikkelt en produceert voor een aantal grote namen in de automobielbranche. Metal levert hiervoor de metalen componenten, die gezien het eindproduct van een grote nauwkeurigheid moeten getui gen. Dit is ook een van de belang rijkste aspecten binnen het produc tieproces bij Inalfa Metal. Sommige onderdelen moeten op tienden van millimeters nauwkeurig zijn. De gereedschappen hiervoor, zeg maar de 'mallen" waarmee de producten worden geperst, worden dan ook in uiterste precisie afgesteld. In de nieuwe aanbouw van de Weingartenhal komen twee 'weing arten-persen' te staan, die vanuil Bom naar Venray worden overgehe veld. De persen, van respectievelijk 315 en 400 ton. werken vanaf de band: banden met het te persen metaal worden aan haspels gehan gen en tijdens het persproces afge rold. Met de door NedCar aangele verde gereedschappen worden dan de 120 componenten geperst. Deze week wordt de vloer gestort, die de zware machines moei kunnen dra gen. Omdat er al drie andere persen staan (in het bestaande gedeelte van de hal), is Inalfa Metal samen met uitzendbureau Tempo Team begon nen met een wervingsactie om de nieuwe persen te bemannen. Momenteel werken er 9 mensen, de bedoeling is om dit naar 24 man te tillen, die dan in een 3-ploegen- dienst gaan draaien. Specifiek gaat het om "operators' van de persen. Voordat mensen zo'n pers zelfstan dig kunnen bedienen, is eerst een inwerkperiode van ongeveer 6 tot 8 weken voorafgegaan. Vereisten voor een baan als operator zijn affiniteit met metaal, terwijl een technische opleiding natuurlijk een pré is.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11