Wethouder Houba opent nieuwe vestiging Van Erp Randstad in een nieuw jasje Tegen achterstallig onderhoud en huurverhoging Regio kalender Uniek scholingsproject Van Mierlo en Adecco Dingus niet akkoord met reorganisatieplannen AVO-collecte Schouwburg presenteert openings programma Eige volk" PEEL EN MAAS donderdag 2 juli 1998 - Pagina 9 Actie comité Nul Is Genoeg Het comité Nul Is Genoeg gaat actie voeren tegen achterstallig onderhoud en huurverhoging. De actie is gericht tegen twee ver schillende verhuurders in Noord- Limburg, de Woningstichting Noord-Limburg en WBL. Bij de Woningstichting Noord- Limburg wordt geen actie tegen de huurverhoging gevoerd. Reden is dat de huurstijging voor dit jaar gematigd is, gemiddeld 2.2 procent. gelijk aan het inflatiepercentage. De komende jaren wil hel comité wel jaarlijks bekijken, afhankelijk van het huurstijgingspercentage, of al dan niet tot actie wordt overgegaan. De komende twee weken roept het comité via een pamplet huurders van de woningstichting, die te maken hebben met achterstallig onderhoud, wel op om de huurver hoging te weigeren. Samen met de huurders gaat het comité een bezwaarschrift richting verhuurder opstellen, waarin staat waarom zij de huurverhoging niet betalen en wat hun klachten zijn. De actie wordt gevoerd bij alle huurders van WS Noord-Limburg in Venray en Horst. Dit zijn ruim 6750 huurders. HUURVERHOGING De actie van het comité Nul Is Genoeg richt zich met betrekking tot WBL vooral tegen de huurverho ging. De procentuele verhoging van WBL-woningen zijn volgens Nul Is Genoeg ook dit jaar te hoog. In veel gevallen zelfs 6.5 procent. Via een pamplet. voorzien van een bezwaar schrift, roept hel comité op om de huurverhoging van dit jaar te weige ren. De bezwaarschriften worden de komende weken huis-aan-huis opgehaald en daarna aangeboden aan WBL. de actie wordt gevoerd bij alle huurders van WBL in Sevenum en Venray. De nationale collecte AVO Integratie Gehandicapten heeft in de gemeente Venray een bedrag van 4595,10 gulden opgebracht. Dit bedrag werd mogelijk gemaakt door de belangeloze inzet van de collec tanten. Terwijl bouwvakkers met man en macht werken aan de grote renova tie van Cultureel Centrum De Beejekurf in Venray wordt achter de schermen ook hard gewerkt aan een zeer bijzonder openingsprogramma. Gedurende drie avonden wordt midden oktober het programma "Eige volk" gepresenteerd met medewerking van een keur aan artiesten, groepen en verenigingen uit de regio Venray. De rode draad van het programma is dan ook volledig "eige volk" met muziek, musical, cabaret, theater en show. "Het wordt een bijzonder pro gramma met veel verrassende hoog tepunten", verklapt artistiek leider van Eige Volk Ten Duijf. Directeur Peter de Neef lanceerde het idee om vooruitlopend op de officiële opening van het gebouw, de theaterzaal officieel in gebruik te laten nemen door mensen uit de eigen streek. De Neef: "In de eerste plaats is de schouwburg voor de mensen in de regio Venray. Voor het publiek is het een uitgelezen kans eens te zien dat kwaliteit niet altijd van ver hoeft te komen." Een .speciale commissie is al maanden in de weer om Eige Volk te organiseren. In de commissie heb ben naast directeur De Neef en Ten Duijf zitting Willy Lemmen (pro ductie), Milton Cavis (regie) en Jos van den Boom (begeleiding artie sten). De commissie is er in geslaagd een keur van bekende regionale artiesten en groepen uit te nodigen. Zo werken aan Eige Volk mee Broekhuizenvorstenaar Nard Reijnders - vaste medewerker van Herman van Veen -, de groep Canape, De Amazing Trumpets, de musical-en theatergroep Friends in Music, Geert Pelzer uit Venray, Frank Schrijen uit Boxmeer en De Trennesetters. Een van de hoogte punten van Eige Volk wordt onge twijfeld het gezamenlijk optreden van het Horster en Venrays Mannenkoor. Voor de rode draad van Eige Volk tekenen Rob van Lieshout en Willy Vousten. bekend van de groep Oe Wieë. Tijdens de abonnementenverkoop zijn al zeer veel kaarten gereser veerd voor een van de drie voorstel lingen op vrijdag 16. zaterdag 17 en zondag 18 oktober. Op 12 septem ber start de vrije verkoop van de kaartjes. De entree is 15 gulden. Man aan de wandel op A73 De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een man van Poolse afkomst, die op de A73 liep, aangehouden. Hij kreeg een transac tie van 120 gulden aangeboden die hij meteen betaalde. Dronken automobilist aangehouden In de nacht van maandag op dins dag werd een dronken automobilist aangehouden. De 30-jarige Venray- naar kreeg een rijverbod van vijf uur en in het kader van het snelrecht kreeg hij meteen een dagvaarding wanneer hij zich voor de rechter moet verantwoorden. Auto gestolen Op de parkeerplaats bij het NS- station in Oostrum werd maandag een rode Volvo 440, bouwjaar 1992, gestolen. De auto is voorzien van hel kenlekennummer FD-LB-13. De gedupeerde is een 40-jarige Venray- naar, de waarde van de auto is onbe kend. Met dank aan oom agent Vorige week woensdag kwam rond 19.25 uur een 5-jarig kind met haar fietsje bij een woning in de Veldstraat om daar te vertellen, dal ze de weg én haar ouders kwijt was geraakt. De politie kwam ter plaatse en nam het kind mee om hel naar de ouders terug te brengen. Op weg daar naar toe kwamen ze de ouders tegen, die hun kind opgelucht in hun armen konden nemen. Met dank aan oom asent... Ongeveer 25 jaar heeft Jan van Erp Tegels en Sanitair een kleine vestiging in Wanssum gehad. Met ruim 250 m2 was de zaak krap bemeten. Sinds eind vorig jaar is van Erp verhuisd naar Keizersveld en telt het Venrayse filiaal maar liefst 1500 ni2 ver koopruimte. Hans van Dijck, die werkzaam is in de Venrayse vesti ging is zeer trots op zijn nieuwe zaak. "Het is een showroom van deze tijd met de nieuwste modellen op het gebied van tegel en sanitair. Alle denkbare mogelijkheden hebben wij voor de klant zichtbaar gemaakt. Want dat is wat de klant tegenwoor dig wil, eerst zien wat ze kopen. Hier treffen ze realistische opstellin gen aan". Van Erp Tegels en Sanitair is dus meer dan een tegelhandelaar. Op sanitair gebied komen steeds nieu we ontwikkelingen. Daarom heeft Van Erp naast tal van badkamerin richtingen ook een tiental whirl pools in werking staan evenals diverse stoomdouches en saunacabi nes. Alles overzichtelijk opgesteld in een sfeervolle showroom. Op tegelgebied heeft Jan van Erp een zeer uitgebreide collectie die eveneens in de showroom zichtbaar is gemaakt. "De keuze is groot omdat er zoveel smaken zijn" aldus van Dijck. Naast de showroom is er ook nog een koopjeshal waarin uitlopende producten en goedkopere tegels ver kocht worden. De klanten kunnen die direct meenemen. SNELLE LEVERTIJDEN Snelle levertijden is toch al een van de kenmerken van Jan van Erp Een van de badkamers in de showroom (foto Rini v.d. Leur) Tegels en Sanitair. Nagenoeg alle tegels zijn in het centrale magazijn in Schijndel aanwezig. Nadat de klant haar keuze heeft gemaakt wordt de bestelling in Venray in het magazijn opgeslagen. In de meeste gevallen zijn de materialen binnen twee werkdagen leverbaar. "Consumenten doen tegenwoordig veel zelf. Zij krijgen bij ons de mogelijkheid om de bestelling in delen af te laten leveren. Noem het maar een stukje service naar de klant". OPENING A.s. donderdag opent wethouder Jan Houba de nieuwe vestiging van Jan van Erp Tegels en Sanitair. Dat zal op een ludieke manier gebeuren, geheel in de trend van het bedrijf. Vanaf vrijdag is de consument wel kom die direct kan profiteren van de feestelijke openingsaanbiedingen. Wethouder F. Janssen heropende Venrayse vestiging Een kleine vier maanden is het behelpen geweest voor het perso neel en de klanten van de Venrayse vestiging van Randstad Uitzendbureau bv aan de Poststraat 10. Een verbouwing en aanzienlijke uitbreiding is nu ach ter de rug. Afgelopen vrijdag was het tijd om een feestje te vieren. De heer F. Janssen, wethouder van de gemeente Venray, opende officieel de vernieuwe Randstad vestiging in Venray. Aansluitend was er een feestelijke voortzetting onder het genot van een hapje en een drankje en verrassend enter tainment. Randstad Uitzendbureau bv is sinds oktober 1989 gevestigd aan de Poststraat in Venray. Onder andere door een nog steeds groeiende vraag naar flex-arbeiders maakte de vesti ging de afgelopen vier jaar een enorme groei door waardoor ook het aantal intecedenten steeg van vier naar tien. Een groei die ook z'n weerslag had op de beschikbare ruimte in het pand. Het jasje werd te klein, een uitbreiding was dan ook dringend noodzakelijk. Vanaf maart is er driftig gewerkt om de vestiging meer cachet te geven. En wat nog veel belangrijker is, meer ruimte. De werkvloer werd verdubbeld tot ongeveer 300 m2, waarbij de huis stijl met de kleuren blauw en grijs de boventoon voert. Iedere interce dente) beschikt nu over een eigen werkplek en voor de uitzendkrach ten zijn er zitjes gecreëerd waar onder andere het foldermateriaal en de vacaturebank ter inzage liggen. Om de privacy van de uitzend krachten te waarborgen zijn er twee spreekkamers gerealiseerd. Nicole Bolhaar, intercedente en al twee jaar werkzaam in Venray: "In de oude situatie was het door ruimtegebrek niet altijd mogelijk om in een rusti ge omgeving met de uitzendkrach ten en klanten van gedachten te wis selen. Nu kan dat wel. Met de spreekkamers realiseer je een stukje privacy en kun je in een goed gesprek alle wensen en mogelijkhe den op een rijtje zetten." KNOWHOW Kwaliteit leveren staat centraal in de 440 Randstadvestigingen in Nederland. Randstad is ISO-gecerti- ficeerd en heeft daarmee haar werk wijze vastgelegd. Door de krapte op de arbeidsmarkt in Limburg is het noodzakelijk om je te onderschei den. Randstad doet dat ondere ande re door uitzendkrachten zelf op con tract op te nemen, zorg te dragen voor opleidingen en loopbaanplan ning. De vacatures bij Randstad Uitzendbureau bv zijn onderge- De medewerkers van de ver nieuwde Venrayse vestiging. De wethouder tijdens de ope ningshandelingafgelopen vrijdag. bracht in verschillende bedrijfstak ken zoals onder andere industrie, techniek, administratie, gezond heidszorg, logistiek distributie en midden- en kleinbedrijf. Iedere intercedent(e) heeft specia listische kennis op een of meer vak gebieden en kan zo de klant gericht begeleiden in zijn zoektocht naar een geschikte werkkring. Zij maken daarbij gebruik van de know-how van Randstad dat als uitzendorgani satie al 38 jaar actief is in binnen- en buitenland. Rookontwikkeling Woensdagmiddag raakte een auto aan de Brienshoekweg, eigendom van een inwoner van Leunen, in brand. De brandweer werd erbij geroepen, die constateerde dat er geen brand, maar rookontwikkeling was veroorzaakt. De slang van de koelvloeistof was defect, waardoor de koelvloeistof op de verhitte motor terecht was gekomen. Het bleef bij lichte schade. Auto in brand Donderdagmorgen werd de brandweer te hulp geroepen vanwe ge een autobrand. De auto van een 24-jarige Venrayse stond aan de Stationsweg. De brandweer bluste de brand, maar het motorcomparti ment had schade opgelopen. De oor zaak was een storing in het elektro nisch circuit. Het schadebedrag is onbekend. De Witte Hoeve in Venray vormde zaterdag-avond het decor voor Kiwanis Jazz 98, het jaar-lijkse jazzfestival waarvan de opbrengst naar het goede doel gaat. Ook dit jaar werd het evenement druk bezocht. De organiseren de Kiwanis Club Venray e.o. besloot een deel van deze opbrengst dit jaar te schenken aan Theofaan, een stich ting voor hulpverlening aan blinden en slechtzienden. Een ander gedeelte is bestemd voor hel R.K. Kerkbestuur van de Grote Kerk in Venray. De stichting Theofaan uit Grave zal met het geld een boekje publiceren over taal verwerving en -ontwikkeling van blinde kinderen en hoe hun ouders daaraan positief kunnen bijdragen. Het kerkbestuur van de Grote Kerk wordt door de bijdrage van Kiwanis Club Venray in de mogelijkheid gesteld om het uurwerk op de toren te herstellen.In De Witte Hoeve traden zaterdag vijf bands op, waaronder Joe Osborne trio, The Big Parade (foto), Ladies First en West Coast Jazz Band. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omgeving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsom ming van evenementen en activi teiten uit een wijdere regio, waar aan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aan dacht kunnen schenken. Vrijdag 3 juli: Jongerencentrum OJC Niks in Horst wordt weer omgetoverd tot een van de grootste en lekkerste stranden. De beachparty begint om 14.00 uur en duurt tot in de late uur tjes. Vrijdag 3 t/m 5 zondag juli: Volleybalvereniging ISL/Civitas in Venlo organiseert drie dagen lang een beachvolleyballoernooi op de parkeerplaats van stadion De Koel. Zaterdag 4 juli: Koninklijke Harmoniekapel Delft verzorgt om 14.00 uur een open luchtconcert bij de schaapskooi nabij het bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. Het concert duurt een uur en omvat werken van Strauss, Shostakovich en Bernstein. Zondag 5 juli: De jeugdcommissie van hengel sportfederatie De Vriendschap orga niseert van 10.00 tot 16.00 uur een grote Vis Doe en Speldag in zaal Onder de Linden en de kasteel- gracht in Well. Deelname voor jon gens en meisjes tot 18 jaar is gratis. @all-vet-inspr:Zondag 5 juli: In Galerie NicArt in Nieuw- Bergen vindt om 15.00 uur de ope ning plaats van de expositie 'le Salon Regional'. Deze verkoopex positie geeft een doorsnede van werk van beginnende tot ervaren kunstenaars uit de regio Noord- Limburg/Land van Cuijk. De expo sitie duurt tot en met 26 juli. Zondag 5 juli: Rondom de kerk en aanliggende straten in Wanssum vindt een grote Luikse markt plaats met deelname van meer dan 150 standhouders. De markt duurt van 09.00 tot 17.00 uur. Zondag 5 juli: In samenwerking met Huize Savelberg en het comité Kermis Koningslust vindt voor het eerst een grote kermisbraderie plaats in het anders zo rustieke dorpje in de gemeente Helden. De braderie is van 11.00 tot 18.00 uur. Zondag 5 juli: Hartje Broekhuizenvorst is het decor van de jaarlijkse Luikse markt. Handelslieden zullen tussen 10.00 en 18.00 uur in de vele ver koopkraampjes hun zeer uitgebreide assortiment aan koopwaar uilstallen. Zondag 5 juli: In de tuin van café-zaal Het Kruuspunt in Meterik is een zomers concert te beluisteren met medewer king van de Miihllaler Musikanten en "het Harmonie-orkest Noord- Limburg. Het concert begint om 15.00 uur en is gratis toegankelijk. Zondag 5 juli: Het Centrum voor spirituele ont wikkeling Achantus in dc Boekend (Venlo) houdt vanaf 10.00 uur een introductiedag, ledereen kan kennis maken met cursussen als sacred dans, kruidenleer, incestverwerking, mandala tekenen, en astrologie. Achantus is gevestigd aan de Overkorenweg 40. Woensdag 8 juli: Elke woensdagavond in de maand juli zijn er gratis wandelingen in de Groote Peel onder leiding van erva ren gidsen. De wandelingen duren twee uur en beginnen om 19.00 uur vanaf bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel. Donderdag 9 t/m zaterdag 11 juli: De beste golfers nemen deel aan het 10e Nederlands kampioenschap Matchplay voor Professionals in Geysteren. De wedstrijden op de Golf Country Club Geysteren beginnen telkens om 08.00 uur. Start in september 1998 Van Mierlo Logistic Services, met vestigingen in Venray en Oss, begint vanaf 1 september 1998 met een uniek scholingsproject, samen met Adecco Personeelsdiensten, het Regionaal Instituut voor Vak- en Beroepsonderwijs (RIVB) en de Vakopleiding Transport Logistiek. Hiermee biedt Van Mierlo aan een aantal nog te selecteren jongeren uitstekende vooruitzichten op een vaste baan in de transport- en logistieksector. Beide partijen zijn een contract voor twee jaar overeengekomen. Het tweejarige scholingsproject is voor de cursisten een interessante combinatie van Ieren en werken. Gedurende deze twee jaren biedt Adecco hen de zekerheid van een baan bij Van Mierlo. Ondertussen volgen de cursisten een gedegen opleiding tot warehouse-medewer- ker. Woordvoerder H. Steenbakkers van Van Mierlo: "Voor jongeren die zich interesseren in transport en logistiek is dit een prima opstap. Al doende leren ze een vak waarnaar momenteel grote vraag is. En ze worden daarin uiterst professioneel begeleid." De cursisten werken vier dagen per week bij Van Mierlo in Venray. De vijfde dag of avond krijgen zij daar les van het RIVB. Een erkende opleiding tot heftruckchauffeur is tevens onderdeel van het project. Na het behalen van de benodigde exa mens zijn de cursisten in het bezit van een landelijk erkend diploma. Het scholingsproject is uniek in Nederland. Nog niet eerder trad een uitzendorganisatie op als werkgever binnen een scholingsproject. Nieuw is ook dat een dergelijk project bestaat uit een complete klas voor één opdrachtgever. Het activiteiten- pakket dat" opdrachtgever Van Mierlo uitbesteedt is aanzienlijk. Werving, selectie, begeleiding, voortgangsbewaking, uitbetaling - het gehele personeelstraject ver loopt via Adecco. SELECTIE Met hel project bij Van Mierlo introduceert Adecco een aantrekke lijke formule voor het bedrijfsleven. Als 'partner in business' brengt Adecco diverse partijen bijeen en ontwikkelt een constructie op maat. De zorg voor het personeel neemt Adecco daarbij volledig op zich. Het scholingsproject is een van de innovatieve maatformules waarmee Adecco inspeelt op de steeds toene mende vraag naar specialistische personele diensten. Het scholingsproject is bedoeld voor jongeren vanaf 16 jaar met minimaal een VBO-opleiding. Verdere informatie is verkrijgbaar bij de Adecco-vestiging aan de Schoolstraat 29 in Venray, telefoon (0478)586770. Geinteresseerden kunnen zich daar inschrijven, waar na wordt beoordeeld of zij in aan merking komen voor de selectiepro cedure. Van Mierlo Logistic Services levert een compleet pakket aan logistieke diensten aan grote klanten als Xerox en Mattel. De vestigingen in Venray en Oss zijn met respectie velijk 48.000 en 30.000 m2 opslag ruimte de grootste van het bedrijf. Bij Van Mierlo zijn zo'n 195 perso neelsleden in vaste dienst, waarvan 65 als chauffeur. Het bestuur van OJC Dingus gaat niet akkoord met het voor stel. dat namens de commissie Welzijn is opgesteld door de door de gemeente én Dingus geaccep teerde intermediairs. Met name de bestuurlijke en organisatori sche reorganisatie, die door Welzijn nodig wordt geacht, stuit op onoverkomelijke bezwaren. Dit heeft het bestuur van Dingus aangegeven in een schriftelijk ant woord op het voorstel, dat eerder deze maand door Welzijn naar het jongerencentrum was gestuurd. Struikelblok in het voorgestelde organogram is de onduidelijkheid omtrent de rol van Synthese, alge meen als verantwoordelijke gezien voor het faillissement enkele jaren geleden, in de nieuw op te zetten beheersstichting. Sinds medio 1995 bestaan afspraken tussen Dingus en Synthese omtrent de inzet van een jongerenwerker, wat tot op heden goed blijkt te werken. Dingus wil hier dan ook niet aan tornen. Volgens Dingus werkt dit prima en is het geheel conform de wens het OJC om de invloed van Synthese te beperken tot de detachering van die jongerenwerker. In de beheersstichting zou het Dingus-bestuur meer op afstand moeten gaan opereren, wat het vol gens eigen zeggen reeds doet. Op dit moment worden de organisatie en uitvoering van de programmering en activiteiten slechts zijdelings door het bestuur bepaalt. Geheel in overeenstemming met het motto: voor jongeren door jongeren, zijn die ook grotendeels verantwoorde lijk voor deze zaken. Een ander knelpunt vormt de stel- lingname van Heineken Bierbrouwerij, waarmee Dingus een pandovereenkomst heeft. Daarnaast geldt ook een drankafname-ver- plichting en is Heineken bereid fot;s te investeren in het gerenoveerde jongerencentrum. Dit is echter geba seerd op dezelfde afspraken, die eer der met Synthese zijn gemaakt. Heineken kan niet akkoord gaan met nieuwe voorstel. De bierbrou wer heeft Dingus zelfs verboden in te stemmen met het voorstel van de intermediairs, waartoe zij juridisch in staat blijkt te zijn. Men vreest bij acceptatie van het voorstel het ver trek van veel vrijwilligers en daar mee ook veel bezoekers. Dingus is wel bereid om op basis van (onder) huur accommodatie af te staan, mits dit gebeurt op sociaal- culturele basis. Men merkt overi gens op, dat de accommodatie voor lopig praktisch volgeboekt is en onderhuur dus beperkt mogelijk is. Over het algemeen overheerst binnen het bestuur en vooral de vrij willigers van het jongerencentrum onbegrip over de voorgestelde ver anderingen. Sinds de betreffende afspraken in 1995 gemaakt zijn. zijn er nauwelijks problemen geweest met betrekking tot de exploitatie en het beheer van Dingus. Ook de samenwerking met Synthese in de huidige opzet werkt naar aller tevre denheid. Dingus ziet dan ook abso luut geen heil in de voorgestelde veranderingen. Inbraak in woning Vrijdag werd tussen 13.45 en 18.00 uur toegang verkregen tot een woning aan de Kraakse Pas. Door forcering van de achteringang kre gen de dader(s) toegang tot de woning, waarna vervolgens alle kas ten en laden werden doorzocht. Ontvreemd werd een portemonnee met 150 gulden, een bankpasje. 1 eurocheque en persoonlijke beschei den. De nieuwe vestiging van Jan van Erp (foto Rini v.d. Leur)

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9