Nog geen ondergrondse glasbakken in Veltum "Verhuizingen gevolg van domino-effect' Topspeler Paul Haarhuis trekpleister in Ysselsteyn? Proefproject met één jaar verlengd Kadernota evenementen roept vragen op Meer groenonderhoud op verkeerspleinen Hoorzitting milieustation Vervanging van oude straatnaam borden Een standbeeld.... Archeologisch onderzoek op De Hulst II korting op alle monturen PEEL EN MAAS donderdag 2 juli 1998 - Pagina 7 Diverse verschuivingen in onderwijsland Voor een aantal leerlingen uit Venray zal het in de eerste week van september even wennen zijn. Niet zozeer omdat ze aan een nieuw schooljaar beginnen maar omdat ze hun intrek moeten nemen in een nieuwe locatie. Nog voor de zomervakantie zullen diverse verschuivingen in onder wijsland plaatsvinden. Daaronder ook enkele noodgrepen omdat met name de scholen in Landweert vol zitten en de bouw van de schoolwoningen door bezwaren vertraagd zijn. "De afdeling Speciaal Basis onderwijs van Focus, die nu nog is gevestigd in De Essel aan de St. Ursulastraat in Venray, gaat verhui zen naar de hoofdlocatie aan het Groenewoldtsepad", laat gemeente voorlichtster Ingrid Molenaar weten. Het Voortgezet Speciaal Onderwijs blijft voorlopig nog in De Essel, tot het moment dat er vol doende ruimte beschikbaar op de hoofdlocatie. In de kelder van De Essel. waar nu deels schoolmateria len liggen opgeslagen, wordt de Stichting Kruisen en Kapellen ondergebracht. Deze stichting moet noodgedwongen haar onderkomen in het St. Annacomplex verlaten. Volgens Molenaar zal de gemeente de gymzaal van Focus overnemen. "De gemeente kan deze zaal gebrui ken voor activiteiten of incidenteel verhuren." BRABANDER De vrijgekomen ruimte wordt tij delijk ingenomen door de Dr. Poelsschool. De basisschool aan de Langeweg zal binnen nu en drie maanden in De Essel zijn gehuis vest. Het gebouw aan de Langeweg zal een andere bestemming krijgen. "Welke dat is, is nog niet bekend maar zeker is wel dat het geen onderwijsbestemming wordt", aldus Molenaar. In de tijdelijke Dr. Poelsschool aan de Ursulastraat worden ook leerlingen uit de nieuwe woonwijk Brabander ondergebracht. De school zal uiteindelijk naar de Brabander verhuizen. In dat nieuwe schoolgebouw zul len. al naar gelang het aantal leerlin gen. nog een of twee andere scholen worden gehuisvest. Of het openba re, protestants-christelijke of katho lieke scholen worden, ligt aan de religieuze achtergrond van ouders in deze nieuwe woonwijk. De ruimte die in het Focus-gebouw aan de Ursulstraat vrijkomt door het ver trek van de Dr. Poelsschool gaat die nen als piek-opvang voor kinderen uit De Brabander. Als de nieuwe school in deze wijk uit haar voegen barst, kunnen hier tijdelijk kinderen worden opgevangen." Volgens Molenaar zijn de diverse verhuizingen die zullen plaatsvin den, het gevolg van één verhuizing. "Het gebouw, dat dan leeg komt te staan, krijgt automatisch een andere bestemming. Het is een domino effect." LANDWEERT In Landweert zijn komend school jaar vijf groepen die niet in het eigen schoolgebouw ondergebracht kunnen worden. Het gaat daarbij om vier groepen van De Landweert en een van De Kruudwis. Die groepen zullen worden opgevangen in de beslaande noodlokalen van De Foekepot in Brukske. Voor de prote stants-christelijke school De Hommel, waar voor twee groepen geen plaats is, is een oplossing gevonden in de leegstaande vleugel van het Venrayse gemeentehuis. De Hommel zelf had graag gezien dat de groepen in de Volksuniversiteit langs hun school ondergebracht zouden worden omdat daar ook al groep 8 gevestigd is. Aan die wens kon geen medewerking worden gegeven omdat de Volksuniversiteit die ruimte zelf nodig heeft. De noodgrepen zijn nodig zolang de schoolwoningen in Landweert niet gereed is. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De provincie Limburg houdt op donderdag 9 juli een hoorzitting over de oprichting van een milieu- station aan de Plataanstraat. De bij eenkomst in de raadszaal van het gemeentehuis begint om 14.00 uur. Zoals bekend heeft AVL plannen om op het terrein aan de Plataanstraat een milieustation te vestigen. De provincie wil alvorens positief te reageren bezwaarmakers in de gele genheid stellen bedenkingen in te brengen. Dat kan schriftelijk, maar ook mondeling tijdens de hoorzit ting op 9 juli. De gemeente Venray gaat de hui dige blauwe straatnaamborden met witte letters op termijn allemaal ver vangen door nieuwe, reflecterende straatnaamborden. De nieuwe aan duiding van straatnamen is conform de richtlijnen van de ANWB en heeft naast een reflecterende achter grond ook duidelijke letters die in het donker oplichten en derhalve zorgen voor een optimale reflectie. Wanneer de huidige straatnaambor den worden vervangen door nieuwe is nog niet bekend. De gemeente voert nu nog een adhoc beleid waar bij alleen vernielde straatnaambor den en borden die in slechte staat zijn, worden weggehaald. Venray gaat daarom eerst inventariseren welke borden voor vervanging in aanmerking komen en op welke ter mijn. De huidige blauwe straat naamborden gaan gemiddeld twin tigjaar mee. Naar aanleiding van de inventarisatie gaat Venray de ver vanging structureel aanpakken. Bromfietsplaatje van zijn moeder... Dinsdagmiddag omstreeks 17.30 uur botste een bromfiets, bestuurd door een 15-jarige jongen op de Albionstraat tegen een rechts afslaande personenauto bestuurd door een 27-jarige Venrayse. Aanvankelijk wilde de bromfiets- bestuurder de auto links inhalen maar omdat er tegemoetkomend verkeer aankwam corrigeerde hij zijn voornemen. Dat had tot gevolg dat de botsing plaats vond. De bestuurder viel. Hij verklaarde onmiddellijk tegen de politie dat.hij slechts 15 jaar oud was. De brom fiets was met verzekerd en het op de bromfiets bevestigd verzeke ringsplaatje was van de bromfiets van zijn moeder. De jongen moest eerst voor behandeling van verwondingen aan zijn been naar het ziekenhuis. Later kon: hij door de politie worden ver hoord. Er werd proces-verbaal opgemaakt inzake het rijden onder de leeftijd, het niet verzekerd zijn en ómdat hij een bronifietsplaatje had wat niet op de bromfiets thuis hoorde. Alcoholcontrole In de nacht van dinsdag op woens dag, tussen 00.30 en 02.30 uur werd rond de rotonde aan de Deumeseweg-Langstraat een alco holcontrole gehouden. 25 bestuur ders moesten in het pijpje blazen. Een 25-jarige Venrayse bestuurder had teveel alcohol genuttigd. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een transactie tot betaling van ƒ390,-, die de man prompt betaalde. Door verkeerde afstemming gemeente en aannemer Door een constructiefout tijdens de renovatie van het winkelcentrum in Veltum staan daar nog steeds geen ondergrondse glasbakken. De aanleg van twee glasbakken zat in de planning van de renovatie die eind 1997 werd afgerond. "Dooreen verkeerde afstemming tussen gemeente en aannemer is er bij het plaatsen van de keermuren onvol doende rekening gehouden met de ondergrondse voorzieningen die nodig zijn om de glasbakken te kun nen plaatsen", laat gemeentevoor lichtster Ingrid Molenaar desge vraagd weten. Na het constateren van de constructiefout was het te laat om alsnog de ondergrondse glasbakken te realiseren. "Het plaat sen van de bakken zou onnodige vertraging van de renovatie met zich mee hebben gebracht en bovendien extra kosten. Vandaar dat destijds is besloten om de ondergrondse glas bakken in een later stadium alsnog te plaatsen", aldus Molenaar. De huidige bovengrondse voor zieningen leveren overlast op voor gebruikers en omwonenden. De gemeente Venray gaat bij wijze van proef die glasbakken van tijd tot lijd verplaatsen om een beeld te krijgen waar de ondergrondse voorzienin gen het beste op hun plaats zijn. Ingrid Molenaar: "Het is moeilijk om een goede plek te vinden. Vandaar die optie om te bekijken waar eventuele ondergrondse glas bakken het minste overlast bezor gen. Daarbij natuurlijk rekening houdend met het kostenplaatje." De gemeentevoorlichtster heeft nog geen idee wanneer de ondergrondse glasbakken nu wel worden aange legd. TV Ysselsteyn organiseert 'Maak kennis met tennis' Onder het motto 'Maak kennis met tennis' organiseren TV Ysselsteyn en de KNLTB op de zaterdagen 11 en 18 juli een grote straattennismanifestatie. Dit gra tis spektakel vindt plaats op de parkeerplaats van transportbe drijf Linders aan de Kerkweg 19 in Ysselsteyn. Van 13.00 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom. De Nederlandse topspeler en ambassadeur van 'Maak kennis met tennis', Paul Haarhuis, moet de trekpleister worden. Wethouder Jan Houba van Venray opent op zaterdag 11 juli om 13.00 uur de straatmanifesta tie. Straattennis is een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond in samenwerking met hoofdsponsor Zilveren Kruis. Het project heeft als doel om iedereen de mogelijkheid te bieden kennis te maken met de tennissport. Om die reden wordt dan ook niet volstaan met één evenement, maar wordt het programma twee keer binnen een week op dezelfde plaats en hetzelf de tijdstip afgewerkt. TV Ysselsteyn had vorig jaar al plannen om de KNLTB-karavaan naar Ysselsteyn te halen maar werd destijds uitge loot. Nu is het dus wel raak. José Jaspers en Jan Ewals, bestuursleden en respectievelijk deel uitmakend van de jeugdcommissie en senio ren/wedstrijdcommissie, zijn in hun nopjes met de komst van de straat tennismanifestatie. "Onze hoop is gevestigd op Paul Haarhuis", kijkt José Jaspers al vooruit op de twee zaterdagen. "Als die naar Ysselsteyn komt. heb je meteen een trekpleister. Maar dat hangt helemaal af van zijn verrich tingen op Wimbledon. Hoe verder hij komt in het dubbelspel, hoe gro ter de kans is dat hij hier aanwezig is. Wordt hij al vroeg uitgeschakeld, dan bestaat de mogelijkheid dat hij ergens anders aan een toernooi deel neemt. Dat is even afwachten. Ook zonder Haarhuis worden het twee spektakulaire zaterdagen met in ieder geval andere Nederlandse top- spelers die de jeugd de fijne kneep jes van het tennissen leren." Dronken automobilist Politie-agenten van het Korps Landelijke Politie zagen zaterdag morgen rond 07.10 uur een perso nenauto op de A73, die door het rij gedrag de aandacht trok. De bestuurder, een 48-jarige inwoner van Brunnem, bleek onder invloed van alcohol te verkeren. De man kreeg een rijverbod van 5 uur en een transactie aangeboden in het kader van snelrecht van 700 gulden. Met dank aan de vinder Zaterdagmiddag rond 17.45 uur meldde een jongen zich op het poli tiebureau met een Puch-bromfiets, die hij had gevonden in het Brukske. Om 18.30 uur deed de 17- jarige eigenaar aangifte van diefstal van diezelfde bromfiets op het sta tion in Oostrum. Zelden werd een gedupeerde zo snel geholpen, want hij kon zijn bromfiets meteen weer meenemen. Met dank aan de vinder. Paul Haarhuis is de beoogde publiekstrekker in Ysselsteyn (Foto: KNTLB/Rien Hokken JONG EN OUD De KNLTB-karavaan strijkt op twee zaterdagen neer op het par keerterrein van transportbedrijf Linders. Een team van KNLTB-ten- nisleraren verzorgt een afwisselend programma met onderdelen als war- ming-up. forehand, backhand, ten- nisles, minitenniswedstrijden en hard serveren. Onder begeleiding van swingende muziek wordt de deelnemers de eerste beginselen van de tennissport bijgebracht. Het trai nersteam verzorgfrackets en de bal len, zodat iedereen mee kan doen. "Voorinschrijving is dan ook niet nodig", vertelt Jan Ewals. "Iedereen, jong en oud is welkom. De ervaring leert wel dat vooral kin deren in de leeftijd van zes tot twaalf jaar deelnemen. In eerste instantie is dat ook de doelgroep van de straattennismanifestatie. Ouderen leven zich vooral uit op het snel heidsmeter." TOENAME JEUGDLEDEN Een vereniging wordt meestal aktief op het moment dat het nieuwe leden kan gebruiken. Ledenwerving is voor TV Ysselsteyn echter niet het uitgangspunt om het project 'Maak kennis met tennis' naar Ysselsteyn te halen. In tegenstelling tot andere (tennis)verenigingen kampt TV Ysselsteyn niet met een leegloop van leden maar melden zich frequent nieuwe leden aan. Opvallend is dat ook het aantal jeugdleden blijft stijgen. José Jaspers kan wel een verklaring geven voor die opmerkelijke toena me: "We constateren dat de jeugd in Ysselsteyn steeds meer kiest voor een individuele sport. Overigens een landelijke trend. De jeugd wil zelf kunnen bepalen wanneer ze sporten en hoe vaak. Bij bijvoorbeeld voet bal en ook andere teamsporten zijn er vaste trainingsavonden en wed strijddagen. De kinderen willen vaak die verplichting niet meer." Sinds de start van het nieuwe sei zoen in april van dit jaar is het aan tal jeugdleden bij TV Ysselsteyn opnieuw toegenomen van 35 naar 48. "Een verheugende constate ring". vindt José Jaspers, "maar we doen er dan ook alles aan om het de leden naar hun zin te maken. Zo is er op maandagavond een aparte competitie voor de jeugdleden en nemen we met teams deel aan de reguliere competitie. Buiten dat zijn er volop toernooien." GEZELLIGHEID Gezelligheid staat bij TV Ysselsteyn naast de sportieve ambi ties op de drie gravelbanen dan ook hoog in het vaandel. "De vierde baan is minstens zo belangrijk en gezellig", doelt Jan Ewals op de kantine van het sportcomplex. "Waarbij we het geluk hebben dat alle leden bijzonder aktief zijn. Aan seniorentoemooien doen vaak 60 tot 80 spelers en speelsters mee. En te bedenken dat we in totaal 140 tot 150 seniorenleden hebben. Daarnaast nemen acht teams deel aan de dorpencompetitie, zeven teams aan de KNLTB-competitie en is er een onderlinge piramide-com petitie. Feitelijk zijn in de zomer maanden de banen continu bezet. Vaak is het nauwkeurig plannen om de toernooien op elkaar af te stem men. En te zorgen dat iedereen aan bod komt. Van april tot eind oktober staan er hier zo'n 30 evenementen op de agenda." EEN TIENTJE Het project 'Maak kennis mét ten nis' in Ysselsteyn krijgt op woens dag 22 juli een vervolg. Op die dag kunnen kinderen vanaf 13.30 uur gratis een balletje slaan op een echte tennisbaan van TV Ysselsteyn. Kinderen tot en met 17 jaar kunnen voor een tientje de rest van dit sei zoen lid worden van Ysselsteynse tennisvereniging. José Jaspers bena drukt nogmaals met klem dat het niet een activiteit is om nieuwe ziel tjes te winnen. "Het is een stukje algemene promotie van de tennis sport. Als we daaraan enkele nieuwe jeugdleden uit Ysselsteyn aan over houden. is dat mooi meegenomen. Maar voor het overige hoop ik dat ook de tennisverenigingen in Venray en de andere kerkdorpen profiteren van de straatmanifestatie. Tennis staal twee zaterdagen cen traal." Wie meer wil weten over 'Maak kennis met tennis' kan bellen met José Jaspers, telefoon (0478)541428. 'Bomenhaters' Wij wonen met velen in Venray fijn 'in 't groen'. Wij kregen zelfs door toedoen van de gemeente een brief waarin stond, dat alle bomen, ook die in eigen tuinen, in kaart waren gebracht. Wij behoren toch zuinig te zijn op ons bomenbestand. Dat niet alle in onze omgeving wonende mensen van bomen hou den merkten we, toen aan de straat zijde op gemeentegrond staande gezonde loofbomen bij mensen in onze buurt plotseling moesten sneu velen. Dat gebeurde enige maanden geleden. De schoenen vielen ons echter uit, toen we zagen, dat een paar dagen geleden (23-6-'98) een paar kapitale eiken (doorsnede zo'n 75 cm) achter het pand van deze mensen ook het loodje moesten leggen. Aan de zaagsnede kon je zien dat het gezon de eiken waren. Doodzonde vinden wij dat! Wij kunnen ons de mentaliteit van deze mensen wel voorstellen want ze hebben zo'n hekel aan herfstblad dat ze zelfs het (openbare) bos aan harken. Wij vragen ons het volgende af: I Wie van onze gemeente geeft daar eigenlijk de zegen aan? Er waren immers plantsoenarbeiders met hun apparatuur aanwezig! 2. Waarom gaan die mensen niet op de Gouden Leeuw of op de Hogebeek wonen als ze zo'n hekel hebben aan blade ren opruimen? Een boze buurtbewoner (naam bij de red. bekend) Bermbeheer De belangstelling voor onze natuur is nog nooit zo groot geweest, zie het aantal leden van natuurorganisaties. Terwijl de ene overheidsinstelling zich inzet voor meer en beter natuurbeheer, schijnt de andere overheid daar geen benul of bood schap aan te hebben. Zoals u zelf hebt kunnen vaststel len zijn onlangs alle wegbermen in Venray gemaaid. Juist in de zomer krijgen onze bermen hun grootste bloemenrijkdom. De vliegtijd van veel vlindersoorten is dan aangebro ken. Dezen, maar ook bijen en ande re insekten zijn nu van hun voedsel bron, nectar cn stuifmeel, beroofd. De in de begroeiing aanwezige eitjes, poppen en larven zijn tijdens het maaien vernietigd. Nabloei biedt ook weinig soelaas omdat de vlieg tijd van de meeste vlindersoorten dan voorbij is. Op de moderne cultuurgronden is geen plaats voor wilde natuur. Ook het Waterschap volhardt in het bloemvrij houden van beekoevers met hun rigoureuze maaibeleid. Zelfs in onze plantsoenen is geen ruimte voor inheemse natuur. De wegberm als laatste wijkplaats voor althans een deel van onze wilde flora en fauna wordt onbezon nen platgemaaid. Onder het motto 'verkeersveiligheid' moet volgens Openbare Werken één meter vanaf het wegdek gemaaid worden. Nu is verkeersveiligheid van het aller grootste belang en daaraan wil ik met dit schrijven niet tornen. Het is echter jammer dat die ene meter zo' ruim wordt aangehouden, op de meeste plaatsen anderhalf of meer meter zodat praktisch de gehele wegberm is platgemaaid. Kan er met het maaibeleid niet een beetje meer rekening worden gehouden met onze inheemse wilde natuur? Een half metertje aan elke wegkant en dat aan de vele kilome ters wegberm betekent toch al gauw vele hectaren wilde flora in Venray, of is dat toch teveel gevraagd? E.M. v.d. Zwet Wethouder Bert Kersten deed dinsdagavond in de gemeente raadsvergadering een opmerkelij ke toezegging: er komt geen standbeeld van VVD-raadslid Van Hooft op het Venrayse Schouw burgplein. Kersten reageerde daarmee op het verzoek van Van Hooft om bij de viering van de eeuwwisseling de Venrayse gemeenschap een passend en blij vend geschenk aan te bieden. Geen statisch standbeeld, maar een bruisende waterpartij, zo Opperde Van Hooft. De VVD-er maande tot spoed omdat het eeuwfeest al binnen anderhalfjaar voor de deur staat. De verzekering van Bert Kersten dat er in ieder geval geen standbeeld van het VVD-raadslid op het Schouw burgplein komt, ontlokte bij Van Hooft de uitspraak dat hij het heeft gehad over een 'bruisend iets. Dus geen standbeeld van mij, wan daar is het nog te vroeg voor, of de wethouder'. Kersten kon zich daarin vinden en meende dat het alleen dan 'iets moois kan t worden'. Het verkeerde restaurant Twee jongens van 14 en 17 jaar, respectievelijk uit Reusel en Groningen, werden zaterdag afgezet bij het AC-restaurant aan de A73 in Venray na enkele dagen survival in de Ardennen. De busbestuurder had ze eigenlijk bij eenzelfde restaurant moeten afzetten in Nederweert, alwaar de ouders van de jongens ze zouden oppikken. De politie werd te hulp geroepen en na veel heen en weer bellen werd de zaak opgelost. De ouders konden de jongens in Venray komen ophalen. Venray positief over inzet hondenpoepzuiger B&W van Venray willen het project met de hondenpoepzuiger in de wijk Brukske verlengen tot 1 juli 1999 verlengen. Het college wil daarvoor een budget van bijna 30.000 gulden beschikbaar stellen. Indien er eerder een algemeen hondenbeleid in Venray wordt ingevoerd, wordt de inzet van de hondenpoepzuiger daarin struc tureel opgenomen. De gemeente Venray startte twee jaar geleden met het inzetten van een hondenpoepzuiger. Vanaf juli 1996 werd de poepzuigmachine wekelijks vijf uur ingezet. Dat dient nu ook tot 1 juli 1999 te gebeuren. Verder stelt het college voor om de huidige routes in de wijk Brukske te handhaven. Venray is bijzonder tevreden over de inzet van de machine, evenals de bewoners die al eerder hun tevredenheid toonden over het proefproject. De bewoners spraken nog niet zo lang geleden de vrees uit dat na beëindiging van het proefproject de hondenpoepzuiger stilzwijgend zou verdwijnen en de overlast van hondenpoep groter dan ooit zou worden. Een vrees die door de gemeente Venray werd gedeeld. Ook zij vreesde dat op plaatsen waar hondenbezitters nu "gewend' zijn hun honden uit te laten, de spe ciaal hiervoor ingestelde hondenuit- laatroutes, veel overlast zou ont staan. Bij beëindiging van de inzet van de poepzuigmachine zouden dan grote hoeveelheden honden poep achterblijven. Vandaar dat werd besloten het project met de hondenpoepzuigmachine met mini maal een jaar te verlengen. De Venrayse gemeenteraad heeft dinsdagavond haar goed keuring verleend aan de kaderno ta evenementen. In die nota wordt aangegeven aan welke voorwaar den evenementen moeten voldoen om voor subsidie in aanmerking te komen. Met name bij het bepa len van die voorwaarden werden vraagtekens gezet. In de kademota is een bedrag van 110.000 gulden uitgetrokken. 80.000 gulden voor bestaande eve nementen en 30.000 gulden voor nieuw beleid. Uit het potje snoepen de komende driejaar negen evene menten: Taptoe, Fietsvierdaagse Venray, Avondvierdaagse. Vlakwatercross. Kennedymars, Power(wo)man, Muziekfeesten Merselo. Sportgala en het interna tionaal judotoernooi. De hoogte van de subsidie is afhankelijk van de in de kademota neergelegde richtlijnen zoals het belang van het evenement, de doelstelling, de doelgroep, de toegankelijkheid en de kwaliteit. Zo krijgt bijvoorbeeld Power(wo)man 50.000 gulden, de Kennedymars 10.000 gulden en de Muziekfeesten Merselo 4000 gulden. Met de kader nota wil de gemeente Venray een duidelijk beleid voor wat betreft de toekenning van subsidie voor eve nementen. In het verleden werden subsidieaanvragen apart beoordeeld, wat meermaals leidde tot onduide lijkheid bij de organisaties. Ook de behandeling en afwikkeling van subsidieaanvagen duurde te lang en nam veel te veel tijd in beslag. Namens de Stichting Fietsvierdaagse Venray maakte J. v.d. Valk in de gemeenteraadsverga dering gebruik van het spreekrecht. Volgens hem zijn er nog teveel onduidelijkheden in de kademota evenementen. "We snappen er eigenlijk niks van. Hoe is de kwali teit van een evenement meetbaar, wat zijn de meetinstrumenten? Hoe wordt de kwaliteit van de organisa tie afgewogen?" V.d. Valk raffelde een lijstje met vragen af. Later op de avond kreeg zijn betoog ondersteuning van raadslid M. van het Reve-Schothuis (D66): "Hoe wordt de kwaliteit en de pro motionele waarde van een evene ment gemeten? En hoe wordt de hoogte van een subsidie vastge steld?" Wethouder Jan Driessen was omzichtig in zijn antwoord. "Dit is pas een begin. Ervaringen met bestaande evenementen zijn in deze kadernota weggezet. Er zijn vol doende handvatten om evenementen op hun promotionele waarde te toet sen en indien nodig tussentijds bij te stellen." En een bedrag van 30.000 gulden biedt volgens Driessen "de mogelijkheid voor nieuwe evene menten en activiteiten die zich op het laatste momenten aandienen." Provincie hanteert vaker snoeischaar De provincie gaat het onderhoud van het groen op de verkeerspleinen in Ysselsteyn, Heide en Oostrum intensiveren. Die toezegging heeft de gemeente Venray deze week van de provincie Limburg gekregen. Het onderhoud aan het groen was de gemeente sinds de ingebruikname van de verkeerspleinen steeds een doorn in het oog. Wethouder Driessen uitte in het verleden meer maals kritiek op de provincie. Diverse keren kaartte hij bij de pro vincie aan dat als die vindt dat wegen duurzaam veilig moeten zijn daar een prijskaartje aan. Wegen en bijbehorende zaken moeten in opti male staat zijn, aldus de eerdere kri tiek van de wethouder richting pro vincie. Zo groeide op het verkeersplein in Ysselsteyn het onkruid manshoog, hetgeen de ver keersveiligheid op het plein niet ten goede kwam. De provincie heeft in een brief aan de gemeente te kennen gegeven vaker de snoeischaar te gaan hanteren. De huidige frequen tie van onderhQud op de drie ver keerspleinen van 1 a 2 wordt ver hoogd naar 5 a 6 keer per jaar. De gemeente Venray laat vooraf gaand aan de vestiging van bedrij ven op bedrijventerrein De Hulst II een archeologisch onderzoek uit voeren. De gemeente heeft het ver moeden dat onderzoek in het terrein ten oosten van de A73 nog wel wat kan opleveren. Het vermoeden wordt gevoed door de vondst van belangrijke historische voorwerpen in het Antoniusveld, ten westen van de A73. Daar werd in een Merovingisch graf onder andere de Gouden Venrayse Fibula aangetrof fen. Bij aankoop van een complete bril. zien zonder zorgen VENRAY, De Bleek 27, Tel. (0478) 587021

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7