fV Waarom wij nou weer?" DAT WAS DAS Volvo Occasions 'Burgemeester: wat als uw armen en benen worden gekapt?' Autobedrijf van Haren BV Rapid Service Dealer Een minuut gratis winkelen bij Jan Linders Nigeria, mensenrechten langs de lijn! GROTE STROPDAS INRUILACTIE 50 REINIGING VAN: FNV Venray Jos Cox nieuwe koning Willibrordus gilde i'ay inu 1 t i 11 agin EL EN MAAS donderdag 18 juni 1998 - Pagina 5 Ramkraak bij Thomassen Mode: buit ruim 50 mille len metershoge plank is stille lige van de ramkraak bij lomassen Mode aan de testraat in Venray. Een deel de etalage is provisorisch ■htgetimmerd in afwachting n een nieuwe ruit van vierdub- gelaagd glas. Vorige week don- rdagmorgen kreeg de mode- ak in het hartje van het nkelcentrum voor de tweede er in een half jaar ongewenst zoek. De buit: een exclusieve llectie kleding van het merk maldson. Waarde ruim 50.000 Iden. Esther Thomassen van lomassen Mode wil van de tweede mkraak in zes maanden tijd, de jfde in de afgelopen vijf jaar, geen ama maken. Ze kan zelfs weer :hen als de daders ter sprake imen: "Ze hebben in ieder geval n goede smaak. In luttele minuten opnieuw het grootste deel van de bnaldson-collectie meegenomen, zoals de vorige keer toen de buit i waarde had van ongeveer ,000 gulden." Thomassen Mode goed verzekerd tegen dergelijke mkraken, leuk is echter anders, let ergste is de rompslomp waar- je je te maken krijgt", zegt Esther, im zes uur 's morgens gaat de tele- pn. Dan schrik je je het apenzuur, [schiet in de kleren en op naar de zaak. Vervolgens zitje twee uur op het politiebureau om aangifte te doen. En daarna nog eens de rom mel opruimen. Bovendien kijk je een hele week tegen zo'n lelijke plank aan." De politie staat bij der gelijke ramkraken veelal machte loos. De daders zijn zo professio neel dat een-kraak nauwelijks meer dan enkele minuten in beslag neemt. "In een flits is het gebeurd. De daders weten ook precies waar ze moeten zijn. Ze gooien de ramen in, de kleding gaat in grote tassen en ze staan weer buiten. Voordat de politie is ingeschakeld. Die valt dan ook helemaal niets te verwijten." LAATSTE OPTIE Peperdure collecties kleding op bestelling stelen, mag dan een lucra tieve zaak zijn, voor de gedupeerden is het allerminst leuk. "Je hebt zo het idee van 'waarom wij nou weer?'. Het personeel was donder dag dan ook goed van slag. Het is toch ook een beetje hun collectie die wordt gestolen." Een halfjaar eer der werd ook nagenoeg de complete collectie van Donaldson buitge maakt. Na die ramkraak werd de lin kerhelft van de etalage voorzien van vierdubbel gelaagd glas. Nu is ook de rechterhelft aan de beurt om van dit soort glas te worden voorzien. In combinatie met een alarmsysteem Bij inlevering van vaders oude das een korting op een vaderdagschnitte van VRIJDAG EN ZATERDAG 10 harde broodjes 3.95 4 ons 3 granenbrood 2.05 Echt... je proeft't! gommen Sponsorloop en open dag Maria Basisschool geslaagd Ruim 5000 gulden voor Stichting Indi-ja De sponsorloop en open dag van de Maria Basisschool in Oostrum zijn een groot succes geworden. Beide activiteiten leverden het lieve sommetje van 5367 gulden op voor het goede doel. Onlangs kon aan Gerrit van Roekei van de Stichting Indi-ja dit bedrag symbolisch worden overhandigd. Met de opbrengst hoopt de stichting in en rond om het dorp Keelottivakam in Zuid-India de opvang van gehandicap te kinderen te verbeteren en uit te breiden. De open dag stond geheel in het teken van 'kunst'. Gestimuleerd door hun leraar en ook echte kunstenaars hebben alle kinderen een week lang blijk gegeven van hun creatief talent op het gebied van onder andere de poëzie, beeld houw-, schilder- en bouwkunst. Jong en oud hebben op de open dag met veel bewondering en waardering de klassen bezocht die als kunstgalerie waren ingericht. Op de kunstmarkt buiten was onder het genot van een drankje en een hapje veel te zien en te doen. lijkt dit desondanks onvoldoende om de daders af te schrikken. De enige optie lijkt vooralsnog rollui ken over de hele breedte van het pand. Voor de deuren zijn enkele jaren al dergelijke rolluiken aange bracht. Esther Thomassen: "Afschuwelijk, ik moet er«niet aan denken. Zo'n lelijke dingen verpes ten het hele straatbeeld. Maar als het niet anders is, zullen we daartoe toch moeten overgaan. Het is in ieder geval de laatste optie." Nu spectaculaire Volvo Occassions, al vanaf f 15.750,- Vrijdag 19 juni opening met speciale acties Autobedrijf Van Haren BV opent vrijdag 19 juni een Rapid Service-afdeling in haar bedrijf aan de, Raadhuisstraat 38 in Venray. Het autobedrijf opende onlangs ook al haar Service Advies Centrum waardoor het nog beter kan inspelen op de werkplaats van de toekomst. Rapid Service, een concept van Ford Nederland, is gericht op de kleine reparaties aan onder andere banden, uitlaten, remmen en schok- brekers. Al die reparaties waar de klant zonder afspraak voor kan bin nenrijden en die verricht worden terwijl de klant wacht. Autobedrijf Van Haren BV kan op deze wijze zonder problemen concurreren met de grote Fast-Fitters met het gebruik van originele Ford-onderdelen. Chef werkplaats Jan Smulders zegt: "Ford constateerde onder haar klan ten een groter wordende behoefte om dit soort reparaties snel te kun nen laten uitvoeren, maar waarbij de Ford kwaliteit voorop blijft staan. Om aan deze veranderende klanten wensen tegemoet te komen heeft Ford het Rapid Service concept opgestart." Toon van Mill gaat de Rapid Service-afdeling bemannen. De klant kan profiteren van een aan tal voordelen bij reparaties aan ban den, remmen, uitlaten, schokbre- kers, APK-keuringen en olieverversen. Zo kan de klant aankomen zonder afspraak, wachten op de reparaties, er wordt een vaste prijsafspraak gemaakt en er zijn gunstige ope ningstijden. De gespecialiseerde monteur maakt alleen gebruik van gunstig geprijsde originele Ford onderdelen met minimaal een jaar garantie. Tijdens het wachten kan de klant terecht in een wachtruimte en daar een kopje koffie nuttigen. In het openingsweekend, vrijdag 19 juni van 08.00 tot 16.30 uur en zaterdag 20 juni van 08.30 tot 17.00 uur, kan de klant bovendien profite ren van speciale acties van Rapid Service Van Haren BV. Leerlingen De Foekepot bezorgd over toekomst bomen Ruim 20 kinderen van groep vijf van de Venrayse basisschool De Foekepot waren vorige week donderdag te gast op het gemeen tehuis. De leerlingen reikten 425 handtekeningen uit aan burge meester Waals en milieu-wethou der Janssen in het kader van een bomenactie, die zij enkele weken geleden zelf waren gestart. Aansluitend mochten de kids drie kwartier lang al hun brandende vragen afvuren. Sophie confronteert de burge meester met een op het eerste oog nogal pijnlijke vraag: "Onze klas vindt het verschrikkelijk dat er in Venray zoveel bomen worden gekapt. Hoe zou u het vinden als uw armen en benen worden gekapt?" De Burgemeester Waals grijnst en wrijft eens over zijn voorhoofd. Dergelijke spontane vragen krijgt hij niet iedere dag te verwerken en zeker niet in de raadzaal. De kinde ren genieten zichtbaar. Ze hebben zojuist plaats mogen nemen in een Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 echte raadszetel. Met een flesje limonade in de hand en een micro foontje voor hun neus, maken ze voor het eerst kennis met de wereld die politiek heet. Ze willen allemaal een vraag stellen, omdat ze zich allemaal zorgen maken over de toe komst van de bomen en het milieu in Venray. TROTS OP BOMEN Sinds juffrouw Hannie enkele weken geleden tijdens een biologie les aandacht aan dit thema besteed de, zijn ze ni.et meer te stuiten. Ze gingen langs de deuren en verza melden 425 handtekeningen. Susila: "Eén mevrouw was niet leuk omdat ze haar handtekening niet wilde zet ten. Ze vond het maar onzin, een actie voor bomen. Belachelijk hé." Sasha vraagt of er in Venray niet meer bomen kunnen worden geplant dan gekapt. "Bomen zorgen voor zuurstof en zonder zuurstof gaan we dood, ook de burgemeester." Wethouder Janssen legt uit dat de gemeente erg goed voor haar bomen zorgt. "We hebben hele mooie, oude bomen, waar we erg trots op zijn en die we ook nooit zullen kappen. Sommige bomen zijn echter ziek en moeten wel gekapt worden. En als er nieuwe huizen worden gebouwd, zullen soms ook bomen moeten wij ken." Dat laatste zit Dennis niet lekker. Hij begrijpt niet waarom bomen in vredesnaam plaats moeten maken voor huizen. De burgemeester stelt hem gerust door te zeggen dat de gemeente probeert om voor iedere gekapte boom een nieuwe boom op een andere plaats te planten. "Zo blijft er altijd genoeg groen binnen onze gemeente. Tja. en waarom bomen zo nu en dan moeten wijken voor huizen? Ieder mens in Venray heeft recht op een dak boven zijn hoofd. Omdat er steeds meer men sen bijkomen, die tevens in een klein gezin ergens willen gaan Burgemeester Waals en wethouder Janssen nemen de handtekeningen van de kinderen van de Foekepot in ontvangst wonen, moeten er vanzelfsprekend meer huizen worden gebouwd." 'AARDIGE MIJNHEER' Op de vraag van Tom waarom de gemeente geen papier maakt van omgewaaide bomen antwoordt de burgemeester dat er in Venray alleen papier wordt gemaakt van oud papier en niet van hout. "Het recy clen vormt een onderdeel van ons actief milieubeleid. Voor het bou wen van huizen gebruiken we geen tropisch hardhout maar uitsluitend hout dat voor huizenbouw is gekweekt. Ook zien we het liefst dat niemand in Venray een open haard heeft omdat daar veel te veel hout voor nodig is." Na drie kwartier zit het vragenuurtje erop. De burgemeester en de wet houder krijgen als blijk van dank ëen bosje zoethout aangeboden, de kinderen worden door de gemeente getrakteerd op een potlood, die vol gens de burgemeester is gemaakt van speciaal hout, waarmee potlo den worden gemaakt. "Ik vond het hartstikke leuk en inte ressant", zegt Frank na afloop. "De burgemeester is een hele aardige mijnheer en ik denk wel dat ik onge veer heb begrepen wat hij heeft ver teld. Al weet ik niet wal 'inventari seren' en 'duurzaam bouwen' betekent'." Tijdens het 100-jarig jubileum van de Rabobank in hartje Venray voert de FNV afdeling Venray vrij dag 19 juni propaganda. Voor de deur van het ledenservi cepunt aan het Henseniusplein 10 staat een marktkraam waar u zich als lid van de FNV kunt aanmelden. Voor belangstellenden ligt er tevens propagandamateriaal van de FNV klaar. Op de foto overhandigt manager Lambregts van Jan Linders een bos bloe men aan mevrouw Drabbels (Foto: Foto Video Rini v.d. Leur in Venray). In het kader van een actieweek begin juni bij Jan Linders in Venray was mevrouw Drabbels uit Heide de gelukkige. Zij mocht onlangs een minuut gratis winkelen in de Venrayse supermarkt. Onder luide aanmoedigingen van klanten raasde mevrouw Drabbels door de gangen van Jan Linders. Het resultaat mocht er zijn; zij wist voor 159,04 gulden aan boodschappen in haar winkel wagentje te laden. Met een grote bos bloemen en gratis boodschappen kon haar dag niet meer stuk. De Amnestygroep Venray heeft onlangs alle voetbalclubs van Venray en de kerkdorpen gevraagd om een petitie te ondertekenen voor de vrijlating vna de Nigeriaanse mensenrechtenactivist Beko Ransome-Kuti. Ook u kunt hiervoor uw handtekening zetten in de ver nieuwde wereldwinkel in de Henseniusstraat en de Openbare Bibliotheek. In de wereldwinkel staan handtekeningenkaarten op de toonbank of op een opvallende plaats in de bibliotheek in het fol- derrek. Getekende kaarten worden ter plekke verzameld. Beko Ransome-Kuti is de voorzit ter van een verbond van ruim 40 Nigeriaanse mensenrechtengroepe- ringen. Hij zit sinds 1995 gevangen, enkel en alleen vanwege zijn geweldloze activiteiten. Samen met hem zitten in Nigeria vele mensen rechtenactivisten vast onder erbar melijke omstandigheden en na zeer oneerlijke processen. Tengevolge van zo'n oneerlijk proces werden in 1995 de mensenrechtenactivist Ken Saro-Wiwa en acht andere leiders van het Ogoni-volk opgehangen. Dit was de aanleiding voor de Europese Unie sancties tegen Nigeria in te stellen, waaronder een sportboycot. Ondanks deze boycot speelde op vrijdag 5 juni het Nationale team van Nigeria een oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal. Laten we echter niet vergeten dat de presi dent van Nigeria, Generaal Abacha, pronkt met het nationale elftal om de gruweldaden van zijn regiem te verdoezelen. Daarom zet Amnesty international met deze handtekenin genactie de schijnwerpers op al die mensenrechtenactivisten die in Nigeria buitenspel worden gezet. Amnesty International biedt de handtekeningen aan de ambassadeur van Nigeria in Den Haag aan in de tweede helft van juli. Pas geleden hebben velen van u getekend vóór mensenrechten. Teken nu in de bibliotheek, in de wereldwinkel of misschien bij uw voetbalclub tégen de gruwelijke schendingen van mensenrechten in Nigeria. Meer informatie: Bel C. Hoedemaekers, tel. 550230. Jos Cox is de nieuwe koning van het Kon. St. Willibrordusgilde uit Geijsteren. Tijdens de jaarlijkse schietwedstrijden haalde Cox met het 341e schot de vogel naar bene den. Cox (50 jaar) is zelfstandig ondernemer, eigenaar-directeur van het Cox Metaal in Venray. Hij is al 24 jaar bij het gilde in Geijsteren en nu dus eindelijk koning. Hij wordt komend jaar belegeid door zijn vrouw Wilma die te kennen heeft gegeven een jaar als koningin door het leven te gaan. De dertienjarige Peter Janssen werd voor de derde keer jeugdkoning van het schutters gilde. Diefstal in school Een 15-jarige leerlinge uit Well mistte op school haar portemonnee met inhoud. De klasseleraar gaf de dader nog een kans die portemon nee terug te leggen, wat prompt ook gebeurde. De portemonnee werd met de volledige inhoud in een prullenbak teruggevonden. Later kwam de dader zich toch melden bij de klasseleraar. De schoolleiding zou maatregelen nemen, waarmee de politie genoegen nam. Ramkraak in Grotestraat Met een hard voorwerp werd een etalageruit van een kledingzaak in de Grotestraat in de vroege donder dagmorgen omstreeks 05.30 uur ingegooid. In een mum van tijd werden uit die zaak in totaal 152 kledingstukken gestolen. De totale waarde wordt op ƒ55.000,- geschat. Er wordt een onderzoek ingesteld naar het niet-functioneren van het alarm. Onder invloed Vreemd rijgedrag was in de nacht van zaterdag op zondag er de oor zaak van dat de politie op de Oostsingel een personenauto liet stoppen. De bestuurder, een 24-jari- ge inwoner, bleek behoorlijk onder invloed van alcohol te verkeren. Hem werd een rijverbod van tien uur opgelegd en zijn rijbewijs werd ingevorderd. In het kader van het snelrecht kreeg de man reeds een dagvaarding om voor de rechter te verschijnen. Inbraak in auto Woensdagmiddag werd door for cering toegang verkregen tot een op de parkeerplaats van de begraaf plaats Boschhuizen een geparkeer de personenauto van een 72-jarige inwoner. Uit de auto werd een boodschappentas met daarin pas poort, persoonlijke bescheiden en een bedrag van 105,m- ontvreemd. Inbraak ging niet door Donderdagmorgen omstreeks 06.00 uur waren twee mannen bezig het toegangshek van en bedrijf aan de Maasheseweg te forceren. Ze werden betrapt door een werknemer van dat bedrijf. Bij de confrontatie ging het tweetal er vandoor, wel kon een signalement worden door gegeven. De schade bleef beperkt tot de geforceerde sloten. Winkeldiefstal Een 22-jarige inwoner van Well werd maandagmiddag in een super markt aan de Bleek betrapt toen hij vleeswaren ter waarde van 21,52 zonder te betalen wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgege ven, die hem verzocht die vleeswa ren alsnog af te rekenen. Daarna kreeg de man in het kader van het snelrecht een transactie tot betaling van ƒ240,- aangeboden. Even wat halen.. Een 41-jarige inwoner van Helden had in de nacht van woens dag op donderdag getankt bij een tankstation aan de A73. Hij ging nog wat halen in de shop en sloot zijn auto niet af. Toen hij enkele minuten later bij zijn auto terug keerde bleek zijn autotelefoon met een waarde van ƒ900,- verdwenen te zijn. Diefstal uit magazijn Er werd namens het VvGI aangif te van diefstal gedaan van een tuner van het merk Sony en twee boxen uit het magazijn van haar instelling aan de Stationsweg. De waarde daarvan bedraagt ƒ500,- Diefstal van tuinset Een 34-jarige inwoonster deed maandag aangifte van diefstal van haar complete tuinset uit haar tuin aan de Kruidenlaan. De totale waar de daarvan bedraagt ƒ500,- Chauffeur stapte mis Maandagmorgen omstreeks 11.40 uur was een 27-jarige chauffeur van een vrachtauto op de Loonsedijk zijn wagen aan het reinigen, toen hij mis stapte en op de weg terecht kwam. De man raakte nog even bui ten bewustzijn en werd per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd waar tevens een klein scheurtje in zijn bekken werd geconstateerd. Brandstichting Namens de stichting Peuterspeelzalen werd maandag morgen aangifte gedaan van brand schade aan enkele speeltoestellen bij het kinderdagverblijf Duimelot aan de Beukenlaan. In die toestellen was afval verbrand. Een gedeelte van die toestellen zal moeten worden ver vangen, maar hoe groot de schade bedraagt is nog niet bekend.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5