Rabo Totaalpakket 'Met RG AEX GarantFund veilig profiteren van de stijgingen van de Nederlandse beurs? Dat is nou iets voor mij!' TIT® Bier en fris uit rugzakken Straatfestival wijkcentrum 'Den Hoender' Straatfestival wijkcentrum 'Den Hoender' Op de Tóffel '98 OJC Dingus Reünie en rommelmarkt Dr. Poelsschool ƒ42.50 Dansen voor singles Dizzy Jazzdance UW eel en maas donderdag 18 juni 1998 - Pagina 3 Kijkje achter de schermen bij Froger Vrijdag 19 juni begint om 19.30 ur op het Schouwburgplein in enray op een overdekt podium vijftien bij acht meter een ntastisch concert met het jnrays Mannenkoor, Hanny en ee Towers. Last but not least •eft René Froger een mini-con- ■rt.Voór de begeleiding zorgt kest Lou Roman. Voor de pre- ntatie tekent Twan van Bussel, aarmee begint voor het grote ïbliek de viering van het 100- rig bestaan van de Rabobank enray-Oostrum. Een begin dat ■ima aansluit bij de rijke enrayse muzikale traditie van finds, dansorkesten, blaaskapel- n, joekskapellen, harmonieën, nfares, zangers en zangeressen. Hel belooft een echt feestelijke uzikale happening te worden. :aal voor gezinnen die een bezoek in winkelcentrum Venray in een 'izellige sfeer willen afsluiten en - indelijk dan! - René Froger, een de populairste Nederlandse rtiesten van het moment, een keer fe willen zien optreden. Rabobank en HGV Voor de organisatie van de avond ikent de 100-jarige Rabobank enray-Oostrum die voor de gele- inheid samenwerkt met de Horeca lemeente Venray. Het bestuur ihreef alle leden van HGV aan met vraag deel te nemen in de cate- ng van het evenement. Enthousiast ver het initiatief schreven de eige- aren van de Koets, het Podium, de onte Koe, Restaurant Buitenlust, ifé 't Huukske, café Hulsman, rasserie De Heeren van Aemstel, offiehuis Zowyzo en van de voor- lalige Hentobar voor deelname in. ij dragen zorg voor drank, snacks n ijs. En voor het eerst in Venray: ers gelapt bier uit de mobiele lajor Tom rugzaktaps. Voorzieningen Grote zorg is besteed aan de vei- gheid rond het podium. Er staan Een impressie van de wijze waarop vrijdagavond de drank verspreid wordt. volop dranghekken, hulpdiensten kunnen goed op de pleinen komen, er wordt alleen drank in plastic gla zen geschonken, de afdeling Venray van de EHBO is paraat en er zijn veiligheidsmensen die een oogje in het zeil houden. Ook is er gezorgd voor een ruime toiletwagen. Consumpties, snacks en ijs zijn alleen verkrijgbaar met consumptie bonnen, te koop in enkele kassa's op het schouwburgplein en Henseniusplein. De opbouw van het podium begint op vrijdagochtend om 08.00 uur en om 17.00 uur is de soundcheck. Vanaf 18.00 uur is er volop te eten en te drinken. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Met het Rabo TotaalPakket haalt u méér uit uw Betaalrekening. Het is een compleet pakket voor dagelijkse bankzaken met extra's en bij zondere voordelen. Met het Rabo Totaal- Pakket kunt u voordelig rood staan. Met de Gouden Rabocard kunt u overal ter wereld waar u het bekende Eurocard/Master- cardvignet ziet, betalen. Bij deze Gouden Rabocard hoort een Gouden Europas. Hiermee kunt u pinnen èn chippen. U ontvangt een exclusieve nieuwsbrief met speciale aan biedingen en kortingen. Via het Rabo TotaalPakket kunt u onder andere Telesparen, Telebankieren en gratis gebruik maken van Rabo Interhelp Extra. Bij problemen in het buitenland brengt deze orga nisatie zonder kosten de hulpverlening op gang. Tevens biedt het Rabo TotaalPakket een door lopende reisverzekering met grote korting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze cliëntadviseurs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel (0478) 530200 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl Nog niet langs de kassa Personeel van een supermarkt aan de Bleek zagen vrijdagmiddag een 16-jarige inwoonster make up arti kelen ter waarde van ƒ74,63 in haar tas stoppen. Het personeel hield de jongedame aan en waarschuwde de politie. Die kwam, maar omdat de jongedame met haar make up arti kelen nog niet de kassa was gepas seerd, kon er van winkeldiefstal geen sprake zijn. Ze werd met een waarschuwing naar huis gestuurd. 0p zondag 28 juni organiseert ijkcentrum 'Den Hoender' weder- meen straatfestival. Het straatfes- val wordt gehouden op de St. rsulastraat (nabij bejaardencen- um Het Schuttersveld) van 13.00- 7.00 uur. U kunt er terecht op een :zellige vlooien- en hobbymarkt, laar ook een kindermarkt ontbreekt iet. Diverse gebruikers van het wijk- intrum treden naar buiten. In het ijkgebouw is een tentoonstelling an de eigengemaakte stukken van de Handwerkgroep, Om 15.00 en 16.00 uur is er een demonstratie van judovereniging Erised. Voor jong en oud zijn er diverse spellen, de popcornkraam is aanwe zig en voor een natje en droogje wordt gezorgd. De kosten om een kraam te huren zijn 25,- inclusief opbouwen en zeil. De kindermarkt en de toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 0478- 588359. Hardtrance-party 'Space under the bass' is de naam anhet vette feest dat zaterdag 20 tini in de zaal van OJC Dingus ehouden wordt. Optredende artie- 'S,s; len zijn: DJ R-ror, DJ PVC (bekend 06 van Acidinferno), DJ Zeal, vroeger eter bekend als Cash van het bekende gabber'DJ-duo Tango Cash, en een gast-DJ. Allen zullen zij Hardtrance, Acidtechno en G Technotyrance ten gehore brengen. 39101 Tevens zullen er erotische danseres sen aanwezig zijn en worden er 3-D computer grapics op (zeer) groot- f beeldschermen vertoond om de toch al spectaculaire lichtshow te onder steunen. En om de voetbalfans niet jjgr teleur te stellen kan in het café gedeelte de wedstrijd Nederland ss! ZuidKorea gevolgd worden. Het feest duurt van 20.00-02.00 uur en de entree is een tientje. Op zaterdag 18 juli van 12.00- 16.00 uur is er gelegenheid voor oud-leerkrachten, oud-leerlingen, leerlingen en ouders om, onder het genot van een natje en een droogje, afscheid te nemen van het gebouw aan de Langeweg. Eveneens op zaterdag 18 juli, maar dan van 12.00-14.00 uur wordt er een rommelmarkt gehouden. In verband met de op handen zijnde verhuizing hebben we wat spullen over, die verkocht worden. Tevens zijn er voor de kinderen een aantal activiteiten gepland. Êe+caj-é "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 ns week menu O - Sen glacis je sekt - Meloencocktail - Gebakken kabeljauw met witte wijn saus of Varkenskaasmedaillons in een roomsausje - Vanill e ijs met warme kersen naar onz» l.mdi of do mogoliiklu-don tol IAicji'lijks ,,i'o|.vnJ vanaf 12.00 ""•■- «nét i.itioni'Uiivjvnn Kef weel&iul don vanaf 11 00 Bij een l'csledinci -von f*t7.ü0 j.vr persoon jp-otis venwel- fci-uij naai" Voni-oy mei Toxi Vei-ï p.p. Mishandeling Donderdagavond werd een 19- jarige inwoonster op het fietspad langs de Henri Dunantstraat, ter hoogte van de Oostsingel, gedwon gen te stoppen. Een onbekende man greep haar in haar nek, maar de dame wist zich los te rukken en er vandoor te gaan. Ze moest zich wel voor behandeling van nekklachten in het ziekenhuis te laten behande len. Er kon een goed signalement van de dader worden gegeven, maar de zoekactie had nog geen resultaat. Na een aantal succesvolle GarantFunds introduceert Robeco nu: RG AEX GarantFund juni 98/05. U profiteert hier mee met nog meer zekerheid van de stij gingen van de AEX-index. Evenals bij de indere RG AEX GarantFunds stellen KoersKliks namelijk uw winst veilig, zodra de AEX met een van te voren bepaald percentage is gestegen. Uw winst kan u dan niet meer ontgaan! Bovendien wordt een groot deel van uw inleg beschermd door de minimum garan- tiewaarde (ƒ100,-). Inschrijven? Dit kan tot en met 22 juni 1998, 17.00 uur. Het aantal participaties is echter gelimiteerd. Informeer dus snel bij de adviseur van de Rabobank. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zeven rode tel.(0478)530216 tel.(0478)530456 peelmaas@tref.nl rabo128l@tref.nl Vrijdag 19 juni is er weer een gezellige dans- en ontmoetings avond voor single's en alleenstaan den uit de regio bij Dans- Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.30 uur. Demo 'dance yourself Dizzy' Het einde van het schooljaar is voor velen van ons al in zicht, en zou je denken dat het de laatste weken allemaal op een lager pitje gaat bij de jazzdans- en stepaerobi- clessen dan het je het helemaal mis. De laatste weken van het dansjaar doen we er nog een schepje boven op. Want al hebben we dit school jaar al een keer in de schouwburg op de planken gestaan met onze kerst show Miseria. Voordat de vakantie begint geven alle leerlingen vanaf groep 5 een demonstratiemiddag in de sporthal. Gewoon lekker dansen in sporthal de Wetteling, die voor deze gelegenheid extra mooi wordt belicht. Verder niet teveel showkle- ding of decor, gewoon lekker dan sen voor elkaar, door elkaar en voor, publiek. Dit alles op 12 juli aan staande om 13.30 uur en om 15.30 uur in sporthal de Wetteling te Venray. Voor de jongste groepen van Dizzy Jazzdance die nog niet op de demo te zien zijn organiseren we een kleine show in de balletzaal. Op 23 juni voeren de meisjes van de kleuterdansgroep hun Circus op; aanvang 16.00 uur, gymzaal 't Groenewolt. Op 30 juni voeren de meisjes van de kinderjazzgroep hun Meidenshow op, compleet met bar bie; aanvang 17.00 uur, gymzaal 't Groenewolt. Op 2 juli is er kijkles bij de kinderjazzgroep van 16.00- 17.00 uur, zaal Leunseweg. Iedereen is van harte welkom. Bel voor meer informatie: Wilma Keyzers, tel. 0478-511845. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Ji'nT#*, ,4-16.00""' "Roowl" Ons weelanenu: zo.J«3 9i p - Stokbrood met kruidenboter - Salade van kip met croutons en knojfookdressing - Runderentrecote met kruidenboter r" - Vruchtensorbet J~4ju.5\J 5gangen verrassingsmenu f47.50 P.P. (Laat u verwennen daar de specialiteiten van onze kok) Op zondag 28 juni organiseert wijkcentrum 'Den Hoender' weder om een straatfestival. Het straatfes tival wordt gehouden op de St. Ursuiastraat (nabij bejaardencen trum Het Schuttersveld) van 13.00- 17.00 uur. U kunt er terecht op een gezellige vlooien- en hobbymarkt, maar ook een kindermarkt ontbreekt niet. Diverse gebruikers van het wijk centrum treden naar buiten. In het wijkgebouw is een tentoonstelling van de eigengemaakte stukken van de Handwerkgroep. Om 15.00 en 16.00 uur is er een demonstratie van judovereniging Erised. Voor jong en oud zijn er diverse spellen, de popcornkraam is aanwe zig en voor een natje en droogje wordt gezorgd. De kosten om een kraam te huren zijn 25,- inclusief opbouwen en zeil. De kindermarkt en de toegang is gratis. Voor meer informatie: tel. 0478- 588359. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Doorrijden na botsing Vrijdagmiddag omstreeks 16.45 uur was een moeder met haar 20- jarige dochter boodschappen aan het doen in het winkelcentrum aan de Kiosk, toen de dochter door een bromfiets werd aangereden en ten val kwam. Ze werd dusdanig ver wond aan haar bovenbeen en enkel, dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ze kon na behan deling het ziekenhuis verlaten. De bromfiets werd bereden door een ongeveer 15-jarig meisje dat geen helm droeg; de bromfiets was niet van een verzekeringsplaatje voorzien. Dacht men aanvankelijk de doorrijdster te kennen, nader onderzoek wees uit dat zij niet bij die aanrijding betrokken kon zijn geweest. De politie is op ziek naar getuigen die haar op het spoor van die 'wegpirate' kunnen zetten. Snoepautomaat vernield Er werd aangifte gedaan door de schoolleiding van een school aan de St. Jozefweg dat de snoepautomaat was vernield. Uit sporen viel op te maken dat die vernielingen door schoppen tegen die automaat waren veroorzaakt. De schade van die ver nielingen worden op 500,- geraamd, exclusief montage. Drie leerlingen meldden zich bij de schoolleiding om de vernieling op te biechten. Tijdens de verhoren door de politie bleken er nog vijf andere leerlingen betrokken te zijn. Alle ouders zijn van het gedrag van hun kinderen in kennis gesteld en zullen voor de schade moeten opkomen. Het Vierlingsbeekse Vrijthof is voor het zesde achtereenvolgende jaar de locatie voor het enige open luchtfestival dat het dorp rijk is: Op de Töffel. Op zondag 28 juni zijn er weer diverse muzikanten en theater makers actief op het dorpsplein. De entree voor Op de Töffel '98 is geheel gratis. Op de Töffel '98 word torn 14.30 uur geopend door Noisy Stuff. Dit luidruchtige kwartet uit Meerlo wist onlangs Öp Ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in OJC Gryphus te winnen. Logge, topzware riffs met een onmiskenbare seventies groove. 7 Zuma 7 grossiert in stoere, relaxte, psychic fuzz-rock in de traditie van MC5. Black Sabbath, Kyuss en Monster Magnet. Het kwartet maak te indruk als voorprogramma van o.a. the Melvins en Dead Moon tij dens diverse festivals. Onlangs ston den de Eindhovense stonerrockers weer op het Dynamo Open Air podi um en ook tijdens de komende edi tie van de Lowlands zijn de heren weer van de partij. Het platenlabel Excelsior staat sinds enige jaren bekend om het uit brengen van kwalitatief hoogstaan de gitaarpop. Benjamin B is de jongste telg uit de Excelsior-familie. Afgelopen najaar bracht het veelbe lovende trio The Comfort of Replay uit. De band uit Winsschoten gros siert op deze afwisselende plaat in korte en frisse liedjes, die variUeren van hedendaagse indiepop tot tradi tionele sixties-pop, en toont aan in voorman Phyubeau B een begena digd songwriter te bezitten. De band Nilsson geldt momenteel als een van de grootste beloftes van de vaderlandse popmuziek. Het van oorsprong Texelse gezelschap bracht in oktober 1997 de single Elastic Baby uit, een nummer dat het bracht tot Megahit op Radio 3 Fm en een notering in diverse hitpa rades. De onlangs verschenen CD Nilsson is daar het indrukwekkende bewijs van. Momenteel bestormt de single B.E.N. de hitparade. Het Amsterdamse Supersub bestaat momenteel zo'n anderhalf jaar en in die tijd is het kwartet rond gitarist JB Meijers (ex-Charming Children, ex-Shine) uitgegroeid tot de beste Britpop-band van Nederland. Met het in 1991 verschenen debuut Seven Start maakte Quazar een klassieker in het genre en ook live was de techno-act haar tijd ver vooruit. Inmiddels is het vierde album Flightrecorder verschenen. De big beats en triphop-ritmes gaan echter nooit ten koste van Quazars eigen, minimale, uiterst dansbare en warme technogeluid. Tijdens Op de Töffel '98 zijn er naast muzikanten ook theatermakers actief, te weten Fransoutbiet en De Eefje Wentelteefje Road Show. Daarnaast is er in de avond-uren een 70's disco met dj Trudy lm merged. De presentatie van het festival is in handen van de Amsterdamse stand- up comedian Martijn Oosterhuis. Informatie over Op de Töffel is ook te vinden op internet: http://come.to/opdetoffel. Auto geramd De op de parkeerplaats op het Gouden Leeuw geparkeerde perso nenauto van een 28-jarige inwoner van Poeldijk werd in de nacht van vrijdag op zaterdag geramd door een ander motorvoertuig. Die ver oorzaker was vergeten zijn visite kaartje achter te laten. De politie is op zoek naar de veroorzaker. Inbraak auto Vermoedelijk was met gebruikma king van een valse sleutel toegang verkregen tot de aan de Akelei geparkeerde personenauto van een 41-jarige inwoner. De dader had uit het dashboard de radio-cassette spe ler, ter waarde van ƒ200,00, ont- vreemd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: zaterdag:.!. WITTGEN Langstraat 106. tel. 586082 zondag:H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: zaterdag:G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zondag:E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) ST. ODA Passage I, tel. 581255 TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. V. WINDEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-582411 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Frits Hovens Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3