PEEL EN MAAS Venrayse pianisten dragen bij aan record Praten over Sociale Vernieuwing Venrayse jeugdclubs voor vijftiende Rollebol naar Arcen Kapelaan Bouman neemt afscheid Monumentale Veldeke wandeling door Venray Peelwandeling met Jan de Turfsteker 1 Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Inschrijftijden peuterspeelzalen Opbrengst voor kinderafdeling ziekenhuis \isae\eis 2000 Gulden voor KBO een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Wereldrecord wellicht niet officieel erkend maar: [n de Streekmuziekschooi in eert sneuvelde afgelopen zater- g het wereldrecord quatre- ains pianospelen. Ruim 150, ornamelijk jeugdige pianisten, rgden ervoor dat één piano 26 r lang onafgebroken door vier nden werd bespeeld. Veertien irlingen van de reekmuziekschool in Venray men onder leiding van hun inodocente Von Reijnders met cces deel aan deze unieke :ordpoging. Het is echter hoogst zeker of het kersverse record k wordt bijgeschreven in het liness Book of Records. De igelse redactie liet op voorhand ten geen nieuwe duurrecords te zullen nemen. Het feit dat het nieuwe record llicht niet officieel zal worden ;end, kon de pret afgelopen week- d in Weert echter niet drukken, ker niet omdat de opbrengst van initiatief, ruim 3500 gulden, ir het Ronald Mc Donald iderfonds gaat. "De sfeer was itastisch, alles was tot in de punt je regel d en we hebben perfect ipeeld voor een perfect doel." inodocente Von Reijnders uit ilo is zeer tevreden over de bij- ige die veertien van haar leerlin- i zaterdagmiddag in Weert aan de reldrecordpoging leverden. "Jan Dongen, die als pianodocent de Weerter muziekschool is ver- ïden, vroeg me enkele weken eden of we mee wilden doen. Ik i Jan goed van mijn studietijd aan conservatorium in Maastricht. Ik meteen 'ja' gezegd, zeker toen hoorde dat de opbrengst van de ordpoging naar het Ronald Mc nald Kinderfonds zou gaan. ders en familieleden van ernstig ke kinderen die een 'thuis ver huis' krijgen en zo een beetje tot ;t kunnen komen. Een geweldig II, dat met name mijn jonge leer- jen erg aanspreekt." DANKBAAR lan van Dongen: "De muziek- ïool in Weert, die dit jaar haar 50- ig bestaan viert, organiseert ieder tijdens haar open dag een inofestival. waar bijna al onze jrlingen aan meedoen. In het Ier van onze 50-ste verjaardag nden we dat er iets speciaals est gebeuren. Met deze geslaag- recordpoging. gekoppeld aan een ortreffelijk doel. zijn we daar naar jn mening volledig in geslaagd, zijn Von Reijnders en haar leer- gen dan ook erg dankbaar dat ze n medewerking aan dit initiatief iben verleend." )e pianomarathon ging vrijdag- and om 19.00 uur van start. Om 00 uur mocht Von Reijnders voor eerst opdraven. Samen met Don nnendijk speelde ze de sterren n de hemel. Leerlingen van de Weerter muziekschool speelden ver volgens de hele nacht en ochtend door, waarna het 's middags om 15.30 uur de beurt was aan veertien jonge pianisten van de muziek school in Venray. Reijnders: "Sanne Geurts, Marieke Toffolo, Ineke Voermans, Anne Timmermans, Myrthe Hoekstra, Karlijn Janssen, Lotte Geurts, Jobine te Poel, Armanda Borggreve, Fleur Lankveld, Eefje Doreleijers, Charlotte Broers. Ellen Geurts en Inge Geurts hebben perfect gespeeld en elkaar in anderhalf uur tijd prima afgewisseld. Want dat is het moeilij ke aan quatre-mains pianospelen: er moeten steeds twee mensen achter de piano zitten en er mag 26 uur lang absoluut geen stille vallen." Von Reijnders met een van haar leerlingen tijdens de recordpoging Dat laatste is overigens niet hele maal waar. In het wedstrijdregle ment van het Guiness Book of Records staat namelijk dat ieder uur vijf minuten pauze mag worden gehouden. De organisatie besloot dit niet te doen en alleen in geval van nood een korte pauze in te lassen. Van Dongen: 'Alleen als er iemand achter de piano in slaap zou zijn gevallen, hadden we de vijf minuten gebruikt om de betreffende persoon af te voeren en een nieuwe kracht in te zetten. Gelukkig is dat niet gebeurd." GEEN VOETBALLIEFHEBBERS Op het moment dat het Nederlands elftal zaterdagavond de aftrap verrichtte voor de wedstrijd tegen de Belgen, waren de jonge pianisten in de Weerter muziek school bezig met hun eigen grote finale. De verrichtingen van Oranje leken weinigen te interesseren. Van Dongen: "Ik moet eerlijk zeggen dat ik niet op de hoogte was van het feit dat er een belangrijke voetbalwed strijd op het programma stond. De deelnemende pianisten zijn ook niet echt voetbal-minded, geloof ik. En dat is maar goed ook, want anders zou het record misschien niet zijn gesneuveld." Aanstaande zaterdag 20 juni ver trekken Ador uit Oostrum. SJW Castenray en de Springplank uit Venray naar Arcen om daar deel te nemen aan Rollebol '98. Dit jeugd- evenement wordt voor de vijftiende keer gehouden. In Arcen aan de Witveldweg treed men in het strijd perk tegen Jong Arcen, OJC de Hobbils uit Kessel en Zonneboei '98 uit Lomm. Ruim 300 kinderen en zo'n 100 begeleiders, storten zich op de zeskampspelen, teamspelen en een spectaculaire survivaltocht. Rouwkuilenweg 11.5813 BH Ysselsteyn Tel. 0478-54 50 28 - Fox 0478-54 50 30 email: directgazon@wxs.nl - Topkwaliteit graszoden. - Direct leverbaar vanaf de graszodenkwekerij. - Meteen een mooi groen gazon. - Afgehaald of bij u aan huis geleverd. - Vraag vrijblijvend naar advies en prijzen. Fantasierijk aanbod De 18 zeskampachtige spelen hebben creatieve namen als: 'Hoepel op", 'Zwieperdezwiep' en 'Schommel de bommel". 'WK voet bal' schijnt te duiden op het voetbal- gebeuren dat nu plaatsvindt, maar staat toch voor WaterKanon. 'WK balschuiven slaat wél op het; evene ment in Frankrijk. Hier gaat het om een groene zeepspel, waarbij men op een binnenband moet duiken. Door de vaart schuift deze dan op de zeepmal. Onderweg moet men een bal in een goal proberen te schop pen. Verder op het programma, staan de teamspelen 'Strandbal' en Ting- werpspel'. De survivaltocht beloofd erg spannend te worden. In en rond om een beek spelen zich elf spelle tjes af. Dat niet iedereen hierbij droog blijft, balt af te lezen aan de namen als: 'Over de beek', 'Natte voeten spel', 'Hoe worden we nat spel' en 'Aapje slingeren'. Badkleding is hierbij dan ook ver plicht. met LeeTosvers Hanny aysMannenkoor Presentatie jl Twan van Bussel Vrijdag 19juni Schouwburgplein Venray Am vang 1930uur Toegang gratis! samen een eeuw bank4ieren Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL) Als de jeugd, verdeeld in drie leeftijdsgroepen, alles gedaan heeft komt aan deze. door de VJL bege leid sport/spellendag een einde. De VJL is een provinciale koepelorga nisatie, waar bijna 100 jeugdclubs en kindervakantiewerk comite's lid van zijn. De VJL geeft cursussen aan kaderleden, geeft een groeiboek uit met allerlei spel-ideeën, houdt regiobijeenkomsten met een bepaald thema en nog meer. Zij stond ook aan de wieg van het Rollebolgebeuren, dat dus al vijftien jaar stand houdt. Rollebol '98 wordt om 09.50 uur geopend met een vlaggenparade. waarna de officiële opening wordt verricht door de hopman van Jong Arcen, Ron Smits.De prijsuitreiking vindt plaats om 16.30 uur en zo is iedereen, ruimschoots op tijd thuis, om Oranje aan de buis te volgen. De voorlaatste week van april is er op de peuterspeelzalen gelegen heid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leef tijd van twee jaar. De inschrijfkos ten bedragen 15 gulden, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Bewoner van het Anthoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuter speelzaal de Hummeltjeshoek of peuterspeelzaal de Paddestoel. Iedere dinsdagmorgen is van 09.00-10.00 uur telefonisch infor matie te verkrijgen op tel. 586498. Telefonisch spreekuur over plaat sing op de Hummeltjeshoek: woens dagavond 24 juni van 20.00-21.00 uur, tel. 510713. Telefonisch spreek uur over plaatsing op de Blokkendoos: eerste dinsdagavond van de maand, 7 juli. tel. 513479 van 20.00-21.00 uur. Donderdag 25 juni kunt u van: 15.30-16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal de Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498: 16.00- 17.00 uur inschrijven op peuter speelzaal de Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a. tel. 583077: van 19.00-20.00 uur: inschrijven op peuterspeelzaal de Blokkendoos. Kruidenlaan 161, tel. 510585. DONDERDAG 18 JUNI 1998 - NR. 25 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op dinsdag 23 juni vindt in het Wijkcentrum Veltum 't Schöpke een bijeenkomst plaats van het Wijkplatform Veltum: aanvang 20.00 uur. In deze bijeenkomst zal van gedachten worden gewisseld met Wethouder Driessen over Sociale Vernieuwingen in de wijk Veltum en het daarmee samenhan gend projectvoorstel Wijkbeheer Venray. het projectvoorstel Wijkbeheer omvat een aantal initia tieven vanuit de NLW-bcdrijven. Met wijkbeheer wordt aangesloten op voorstellen vanuil de gemeente, de NLW-bedrijven en de Provincie om onder andere werkzoekenden uit de eigen wijk in te schakelen bij het buurtbeheer, dat zich voorlopig richt op onderhoud van openbare ruimte. Er wordt uitgegaan van 'wijkecono- mie' en buurtbeheer, waarbij ook het behoud van samenhang in de oor spronkelijke dorpsgemeenschappen van belang wordt geacht en de samenwerking met vrijwilligers in de diverse wijken en kerkdorpen essentieel is. De bijeenkomsten van het Wijkplatform zijn openbaar. Wijkbewoners zijn van harte wel kom om deel te nemen aan de gedachtenwisseling. Voor meer informatie kan men bellen met de secretaris van wijkplatform Veltum. tel. 582839. De 30-jarige kapelaan Bouman gaat Venray verlaten. Het Bisdom Roermond heeft hem tot pastoor benoemd in Nieuwenhagerheide in de parochie Heilig Hart van Jezus. Na zijn oplei ding aan het Groot Seminarie van Rolduc heeft de kapelaan enkele jaren in Elsloo als diaken resp. kapelaan pastorale taken verricht. In 1994 is kapelaan Bouman naar Venray gekomen om het team van deken Coenen te versterken. Hij is niet alleen in de Grote kerk actief geweest, maar ook in Heide en Castenray; in deze beide kerkdorpen heeft hij de pastoorsfunctie van Deken Coenen waargenomen. Terugkijkend op de jammer genoeg zo korte periode waarin de kapelaan in het Venrayse gewerkt heeft, kunnen wij enkele markante verdiensten opsommen. Het werken met jeugd heeft ertoe geleid, dat heel wat jonge mensen contact blijven houden met de kerk. Zo treffen ongeveer 80 oud-basis schoolleerlingen elkaar een keer per maand om contact met elkaar en de kerk te houden. In de diverse kerken waar kapelaan Bouman werkt, is een enthousiast team van misdie naars opgebouwd. Kapelaan Bouman zorgt niet alleen voor de uitbreiding van die teams, maar hij maakt ze ook wegwijs in de taken die de misdienaars in de diensten moeten vervullen. Hij heeft in Heide en Castenray gezorgd voor een levende kerk. Kapelaan Bouman is deskundig op het gebied van informatica: zo heeft hij een bestand opgebouwd rond de Grote Kerk waarin alle bij de kerk betrokken groeperingen met hun activiteiten en contactpersonen opgesomd zijn: een vademecum van de Petrus'Banden. En maandelijks plaatst hij op internet het nieuws rond de Grote Kerk. Kapelaan Bouman wordt op 28 juni geïnstalleerd in Nieuwen- Kapelaan Bouman, van een groep kinderen. hagerheide. Daaraan voorafgaand is er een bescheiden afscheidsviering in Venray. In Heide was dat al op 14 juni. in Castenray op 20 juni. Op 21 juni kunt U in de Grote kerk na de dienst van 11,00u afscheid nemen van iemand die in zo korte tijd zo veel voor de Venrayse gemeenschap en kerk betekend heeft. Dinsdagavond organiseert Vel- deke - Venray een monumentale wandeling door het centrum van Venray. De deelnemers aan deze tocht brengen een bezoek aan twee religi euze monumenten, die in de loop der jaren enigszins in de vergetel heid zijn geraakt: de Lourdesgrot op het terrein van het voormalig kloos ter St. Jozef en het Ursulinenkerkhof op het binnenter rein van het gemeentehuis. Beide monumenten zijn de afgelopen jaren door inspanningen van de Stichting Kruisen en Kapellen in ere hersteld. Pastoor-deken Coenen zal de Lourdesgrot dinsdagavond tijdens een korte plechtigheid inzegenen, op het Ursulinenkerkhof zal cultuur wethouder Kersten de sleutel van de kerkhofpoort in ontvangst nemen. Na deze twee plechtigheden, vervol gen de wandelaars hun tocht. De start van de monumentale wande ling is om 19.00 uur bij de Lourdesgrot op de hoek van de Overloonseweg en de St. Jozefweg in Venray. 15 Jaar Peelspeurders Venray viert Kermis Ongeveer 15 jaar geleden werden in Venray een aantal kleine scou- tinggroepjes samengevoegd tot één vereniging: Peelspeurders Venray. Om dit heuglijke feit te vieren heeft de scoutinggroep dit jaar een aantal jubileumactiviteiten op het pro gramma staan. In maart was er een reünie voor (oud-)kaderleden en eind juli is er een gezamenlijk groepskamp. Komende zaterdag 20 juni wordt er pas echt feest gevierd. Van 14.00 tot 16.00 uur staat er op het Schouwburgplein een kermis opgesteld voor jong en oud. Zo zijn er attracties als een spookhuis, ski lopen. een lunapark, klimwand en abseilen, een schommel en een wip. Verder is er een waarzegster, bestaat de mogelijkheid tot grimeren en cake bakken. De deelname per attractie bedraagt 1.50 gulden. Inmiddels zijn al ruim 1000 kaartjes huis-aan-huis verkocht. Aan deze voorverkochte kaartjes zit als extra een lotnummer toegevoegd, waar mee de mensen een leuke prijs kun- Diefstal kinderjas Een 40-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van de jas van haar dochtertje uit de garderober van de Muziekschool. De waarde van de jas is ƒ125,- VVV/ANWB Venray organiseert in samenwerking met Staatsbosbeheer van half juni tot en met half september iedere woensdagmiddag een wan deling door de Peel met Jan de Turfsteker. Jan de Turfsteker is de enige en laatste turfsteker in Nederland en zelfs in geheel West-Europa. Jan voert u langs de mooiste plekjes in de Peel en demonstreert hoe het turfsteken in zijn werk gaat. Daarnaast is Jan een onuitputtelijke bron van kennis over de geschiedenis van de Peel en het turfsteken. De wandeling is een belevenis voor jong en oud. Het is raad zaam om wandelschoenen en iets met lange mouwen aan te doen. Programma: 13.00-13.15 uur: bijeenkomst rotonde Heidsepeelweg (einde verharde weg) Ysselsteyn; 13.30: vertrek voor de wandeling, demonstratie turfsteken; 16.00: einde tocht. De kosten van deze wandeling, fl.6,- per persoon, kunt u voldoen aan uw gids, Jan de Turfsteker. Voor groepen tot ongeveer 20 personen is het mogelijk deze wandeling V^op andere date te maken, inlichtingen bij de V V Votel.' 510505j nen winnen. Alle opbrengsten van de dag gaan naar de kinderafdeling van het St. Elisabethziekenhuis in Venray. Met het geld kopen zij speelgoed voor deze afdeling. Jk Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) in Leunen een bedrag van 2000 gulden toegekend. Het is een bijdrage in de kosten van de aanschaf van inventaris, een kof fiezetapparaat en sjoelbakken. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden zijn buurtvereniging, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders en buurtprojecten. Het fonds verstrekt jaarlijks voor in totaal zo'n 20 miljoen gulden. Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dakkapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Kofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs Kempweg 35 5801 VL Venray Tel.: 0478 - 550967 mobiel: 06-51419976 KOFRA kozijnen Venray

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11