Venrays comité Ronde van Nederland 'onder vuur' Harold Bf LENSSEN Optreden René Froger op schouwburgplein Ondernemers zijn het wachten beu A Behoud historisch waardevol erfgoed "Armoede in |veel gevallen onnodig" Je enthousiasme werkt vaak aanstekelijk igEL EN MAAS donderdag 11 juni 1998 - Pagina 7 Commissieleden vinden financiële bijdrage te hoog Venray is voor het derde achter volgende jaar, en tevens voor t laatste keer, start- en finish- laats in de grootste wielerwed- rijd van ons land, de Ronde van ederland. Op vrijdag 28 augus- is dendert het wielerpeloton pnieuw door het centrum van ènray om na enkele plaatseli jke indes te finishen voor het emeentehuis aan de Raadhuis raat. Een dag later vertrekt de lurkaravaan vanuit Venray voor slotetappe richting het uidlimburgse heuvelland. De :rste twee jaren trok dit evene ent duizenden mensen naar enray. De veelgebezigde term enray-promotie lijkt hier dan ok op z'n plaats. Toch plaatsten e leden van de commissie ultuur, Welzijn en Sport vorige eek donderdag kanttekeningen j een voorgestelde financiële bij rage van 87.000 gulden van de !meente. De fracties Samenwerking en Van Vorle gingen in de commissie Cultuur. Onderwijs en Sport in ieder geval niet akkoord met het B&W- voorstel om 87.000 gulden bij te dragen aan dc organisatie van het evenement Venray Etappeplaats Ronde van Nederland 1998. De financiële bijdrage van de gemeente is in vergelijking met de eerste twee jaren. Venray fourneerde beide keren 50.000 gulden, gestegen met 37.000 gulden. En dat vond com missielid Van de Hoek van de frac tie Van de Vorle teveel. "Dat geld kan beter besteed worden aan kogel vangers voorde schutterij. Die heb ben daar jaren plezier van. Voor dat geld kunnen we bovendien nog wel enkele andere verenigingen in Venray financieel steunen." EXTRA KOSTEN Commissielid Van der Velden (Samenwerking) vroeg zich af of het kostenplaatje wel in verhouding staat tot de pr die het evenement voor de gemeente heeft. Zowel Van de Hoek als Van der Velden plaatste kanttekeningen bij de hogere bijdra ge. groot 37.000 gulden. Volgens wethouder Jan Houba ligt de schuld niet bij het organiserende comité maar aan externe factoren. Zo moet Venray 15.000 gulden meer betalen aan de Ronde van Nederland, staat er nog een tekort van 13.000 gulden van vorig jaar open en heeft de gemeente besloten de interne kosten (het inzetten van mankracht en materialen) volledig aan het comité door te berekenen. Dat laatste scheelt ook nog eens 12.500 gulden. Het feit dat de Venray-Lunch niet plaatsvindt in de schouwburg maar in het gemeentehuis betekent daar naast 10.000 gulden minder aan inkomsten. Dat eenvoudige rekensommetje was voor Van der Velden niet afdoende om met het B&W-voorstel alsnog akkoord te gaan. Hij wees voorzichtig een beschuldigende vin ger richting het organiserende comité dat volgens hem "opnieuw z'n huiswerk moet doen en de kos ten moet terugbrengen." Hij bleef erbij dat het niet te verantwoorden is om 37.000 gulden extra uit te trek ken voor het evenement. Ondanks het feit dat het evenement Venray wederom regionale en landelijke publiciteit oplevert. BUIKPIJN Houba brak in de commissie opnieuw een lans voor het organisa tiecomité, bestaande uit leden die op vrijwillige basis een evenement met een dergelijk grote impact al twee keer eerder tot in de puntjes ver zorgde. "Die mensen hebben er ook knap buikpijn aan overgehouden dat het financiële plaatje beduidend hoger uitvalt. Dat mag u van mij aannemen. Het blijft echter een realistisch verhaal met een reëel kostenplaatje." Op de vraag van Mathieu Emonts (PvdA) in hoeverre de garantie van de gemeente aan gaande het evenement nog financië le consequenties kan hebben, was Houba duidelijk. "Er liggen geen lij ken in de kast. We hoeven buiten het voorgestelde bedrag niet nog eens op een extra bijdrage te tellen." WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 |Min. leeftijd 14 jaar SP opent weer huursubsidielij n De Hulpdienst van de icialistische Partij opent dit jaar jnieuw een speciale huursubsi- jelijn. Voor de SP in Horst is het i derde keer; Venray en ivenum maakten vorig jaar voor •t eerst kennis met de speciale n. In de week van 15 tot en met juni kan iedereen op nummer •00-20225270 vragen of hij of zij cht op huursubsidie heeft. De n is in deze periode te bereiken in 14.00 tot 20.00 uur. De SP in Horst startte in 1996 met huursubsidielijn. Van de 26 hei rs in dat jaar bleken er 13 recht te bben op huursubsidie. In totaal ng het om een bedrag van onge- eer 27.000 gulden. Door de actie an de SP-Hulpdicnst is het nut van huursubsidielijn steeds duidelij- r geworden. Naar schatting vraagt van de mensen die recht heb ben op huursubsidie, deze subsidie log niet aan. Door eenvoudig toe- ;ankelijke spreekuren te organise ert, hoopt de SP dit zogenaamde (liet-gebruik' te minimaliseren. Ook lorig jaar bleek de huursubsidielijn en succes. Landelijk werd er toen oor ruim 3,5 miljoen gulden extra an huursubsidie aangevraagd. Door ie nieuwe huursubsidiewet maken tooral ouderen, alleenstaanden en luurders van duurdere woningen beer kans op huursubsidie. Geen Itiursubsidie aanvragen, terwijl men jr wel recht op heeft, leidt vaak tot jnnodige armoede. De gunstige ervaringen van de SP Horst zorgden ervoor dat de partij e Horster gemeenteraad voorstelde e huursubsidielijn over te nemen. I&W en de fracties CDA, PvdA en 'VD wezen het voorstel echter af. ij vonden dat de huurders voldoen- e worden geïnformeerd. De erva- ngen van de SP wezen echter nders uit. Reden voor de SP's in orst en Venray om ook dit jaar oor te gaan en de actie uit te brei en naar andere gemeenten in noor- elijk Noord-Limburg. Ludieke opknapbeurt in winkelcentrum De ondernemers in het winkelcen trum van Brukske zijn het beu. Al vijfjaar wordt hen beloofd dat het winkelcentrum verbouwd gaat wor den en zoals het er nu uitziet, en gezien het feit dat hel centrum van eigenaar is gewisseld, is de verbou wing nog steeds niet in zicht. Om daar de aandacht op te vestigen heb ben de winkeliers middels een ludieke actie de aandacht op hun probleem gevestigd. Afgelopen zon dag kwamen de winkeliers vroeg uit de veren om gezamenlijk het win kelcentrum een grote schoonmaak- en opruimbeurt te geven. Daarnaast werd ook een vitrine op de binnen plaats van het winkelcentrum weg- Middels een ludieke actie vestig den de ondernemers de aandacht op hun problemen. gehaald. De huidige eigenaar. Winkelbeleggingen Nederland (WBN), en de nieuwe eigenaar. Schuitema Vastgoed BV, waren per brief vooraf door de winkeliersver eniging op de hoogte gesteld van de actie. Alleen Schuitema Vastgoed BV reageerde op het schrijven van de winkeliersvereniging. Schuitema verwacht dat per 1 augustus van dit jaar WBN het winkelcentrum aan haar zal overdragen. De vastgoed onderneming deelde verder in de brief mee dat nog deze maand een I KEUKEN INRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Ook onderzoek bij LLTB Oirlo Om een goed beeld te kunnen chetsen van het Limburgse verle en zijn de archieven van LLTB- fdelingen onmisbaar. Historisch czien hebben deze afdelingen nmers lange tijd een centrale rol espeeld binnen de dorpsgemeen- chappen. Ze hebben mee vorm n inhoud gegeven aan de veran- eringsprocesscn. Door fusies van afdelingen en het ntbreken van richtlijnen dreigt het de afdelingsarchieven vastgeleg- e historisch uiterst waardevol erf- oed verloren te gaan. Daarbij gaat et niet alleen om notulen, corre- pondentie en financiële stukken, •aar ook om foto's, films, vaandels n dergelijke. Om te voorkomen dat Hes definitief verdwijnt, heeft de •LTB in samenwerking met het pciaal Historisch Centrum voor ■imburg en met financiële onder leuning van het Anjerfonds en dc rovincie Limburg een actie tot behoud van de afdelingsarchieven opgestart. De komende zes maanden zal een groep enthousiaste vrijwilligers per kring voor tenminste één afdeling de relevante onderdelen van het oud-archief van de afdeling zelf en de bijbehorende coöperatieve instel lingen en nevenorganisaties bij elkaar brengen en veilig stellen. Daarvoor moet het nodige speur werk worden verricht, want vaak is niet eens bekend waar bepaalde archivalia zich bevinden. Sommige stukken liggen zelfs bij oud- bestuurders op zolder. Andere stuk ken liggen anoniem opgestapeld in stoffige, overvolle archiefruimtes. Nog niet eerder werden op deze wijze gespreid door de hele provin cie systematisch cultureel belangrij ke delicten op lokaal niveau opge spoord. De afdelingen die dit momenteel ter hand nemen zijn: Arcen/Velden, Baarlo, Enighausen, Epen (Wittem), Grubbenvorst. Nederweert en Oirlo. Vanuit hel Landbouwhuis wordt deze actie gecoördineerd en begeleid door his toricus Jan Korsten, de schrijver van het boek Standhouden door veran deringen. De Limburgse Land- en Tuinbouwbond als behartiger van agrarische belangen 1896-1996. Gewond op wegdek Vrijdagavond omstreeks 22.00 uur moest de ambulance uitrukken voor een op de Hoenderstraat gewond liggende man. Het bleek een 26-jarige inwoner uit Horst te zijn, die, na moeilijkheden in een café in die straat te hebben veroor zaakt, buiten was gezet. Drankgebruik was mede de oorzaak van de problemen. Voor behande ling van een hoofdwond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na behandeling huiswaarts keren. begin wordt gemaakt met het groot onderhoud en renovatie van het winkelcentrum in het Brukske. Schuitema Vastgoed BV vroeg zich in de brief wel af of de actie van de winkeliers zinvol is, omdat de reno vatiewerkzaamheden nog deze maand beginnen. Voor de winkeliers was dit geen reden om de actie af te breken. Ook het feit dat Schuitema Vastgoed BV de winkeliersvereni ging aansprakelijk stelt voor eventu ele schade aan de eigendommen, kon de winkeliers er niet van weer houden om de ludieke opknapbeurt uit te voeren. "WBN is formeel nog eigenaar van het winkelcentrum. Die hebben echter niet gereageerd op onze brief. Bovendien hebben we er rekening mee gehouden, dat we door WBN eventueel aansprakelijk worden gesteld voor geleden scha de. Dat moet dan maar. Met de actie hebben we alleen willen aantonen dat we het wachten beu zijn. Er moet nu maar eindelijk iets gaan gebeuren", aldus een woordvoerster van Winkeliersvereniging Brukske. Hondenpoepzuigmachine Het zou te gek voor woorden zijn, als de Gemeente Venray dit zou z.g. niet meer kunnen financieren. Jaren lang heeft de gemeente belasting geld ontvangen van 3000 honden bezitters, al in al, meer dan twee ton (fl200.000) per jaar! en waarvan geen cent uitgegeven is, aan welke hondenvoorziening c.q. beleid dan ook. Inmiddels is de belasting in 1998 verhoogd met 5 gulden per hond, dit is al 15.000 gulden meer dan vorig jaar. Dus beste mensen, ik hoop niet dat wij weer hetzelfde liedje horen van de gemeente, zoals in de meeste zaken, 'sorry, er is geen geld voor'. R.G. Land, Venray. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 25 mei t/m 7 juni kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Portemonnee met daarin bankpas- jes, rijbewijs, identiteitskaart, OV- jaarkaart en collegekaart; damespor temonnee met daarin ƒ1050,- en bankpas; damesportemonnee met daarin ƒ600,-: damesportemonnee met daarin een telefoonkaart, rijbe wijs en 25,-; damesportemonnee met klittebandsluiting met daarin Stamkaart NS, 90,-;"giromaatpas en ziekenfondskaarl; damesporte monnee met rijbewijs, strippen kaart, telefoonkaart en ƒ50,-; diver se bankpasjes; agenda met logo Beatrixfonds; losse adressenlijst; zakcomputer merk Sharp; gehoor apparaat merk Philips; hanger, kruisje; herenhorloge Aqurist; ken tekenbewijs bromfiets TRM 125; medaille gouden oorbel, staafje met 2 steentjes; portefeuille met tekening bizon, inhoudende foto's, NS-pas; trouwring met inscriptie Harrie en Toos; damestas met porte monnee; telefoontoestel Maxon 3000 in hoesje. DIEREN Kat, Abessijn met spitse oren. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Dronken achter stuur Vrijdagmiddag omstreeks 14.40 uur kreeg de politie een melding binnen dat een personenauto aan de Kiosk een lantaarnpaal had geramd en was doorgereden. Het door getuigen opgegeven signalement had succes. Tijdens de zoekactie van de politie werd de auto in de buurt aangetroffen, bestuurd door een 40-jarige in Venray woonachti ge vrouw van Poolse nationaliteit. De vrouw bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Blaastesten rechtvaardigden een rijverbod van zeven uur. De vrouw beschikte niet over een geldig rijbewijs. Zij ont kende bovendien betrokken te zijn bij de aanrijding. Na opmaking van proces verbaal werd de vrouw huis waarts gezonden. 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum Op vrijdag 19 juni treden vanaf 19.30 uur op het schouwburgplein in Venray Hanny, Lee Towers, het Venray's Mannenkoor en tenslot te ook René Froger the Frogettes op. Orkest Lou Roman tekent voor de begeleiding. Het concert is het eerste in een reeks van feestelijkheden waarmee Rabobank Venray-Oostrum haar 100-jarig bestaan viert. De pre sentatie is in handen van Twan van Bussel. De toegang tot het concert is gratis. Lee Towers. Hanny. René Froger en het Venrays Mannenkoor namen ons met hun optredens mee langs 25 jaar nationale en internationale hoogtepunten in de populaire muziek. 'Maar vanavond....' Hanny maakte een flitsende start als zangeres van de Rekels. Ze was zestien jaar oud toen ze bij de Rekels de legendarische Corry Konings opvolgde. Met 'Mario' van Pierre Kartner bereikte ze al meteen de top van de hitparade. In 1989 volgde de eerste solosingle van Hanny. 'Maar vanavond heb ik hoofdpijn' brak onmiddellijk door in de hitlijsten en is nog steeds een van de klassiekers in de geschiede nis van het Nederlandse populaire lied. Daarna verschenen nog hits als 'Peter, ik vertrouw je voor geen meter' en 'Elke vrouw'. Sinds janu ari 1998 is ze in beeld met de hit 'Ik doe wat ik wil'. A hoy Lee Towers is een van de eerste Nederlandse artiesten die grote gala-optredens in het Rotterdamse Ahoy aandurfde. Lee Towers is de Nederlandse Mister Showbizz. Zijn grote voorbeeld zijn Frank Sinatra en Elvis Presley. Hij heeft Nederland rijp gemaakt voor de glit ter en glamour van Las Vegas en Broadway. Op 19juni brengt hij die sfeer naar het podium op het Schouwburgplein in Venray. Towers is een zanger die altijd heel dicht bij Gasleiding doorgezaagd Zaterdagmiddag omstreeks 12.30 uur was een 32-jarige monteur uit Roermond bezig met het zagen van een gat in een betonvloer van een pand aan de Passage, waarin op dat moment verbouwingswerkzaamhe den werden uitgevoerd. Tijdens het zagen werd de onder die vloer lig gende gasleiding geraakt. De mon teur sloot de electriciteit af en waar schuwde de brandweer die maatregelen nam en de Mega inschakelde. De aan de Passage lig gende panden en aangrenzende pan den aan de Grotestraat en Schoolstraat werden ontruimd. Zowel in de Grotestraat als in de Schoolstraat werden de kruisingen met de Passage afgesloten. Omstreeks 15.15 uur werd alles weer vrijgegeven. Hoe groot de schade is kon nog niet worden medegedeeld. Bromfiets gestolen Zaterdag werd tussen 13.30 en 16.00 uur ten nadele van een 31- jarige inwoner zijn Puch Maxi bromfiets gestolen. Zondag zag de gedupeerde zijn bromfiets rijden, bestuurd dooreen 18-jarige inwo ner uit Utrecht. Hij kon door de politie worden aangehouden en ver klaarde de bromfiets voor ƒ50,- te hebben gekocht. De bromfiets werd in beslag genomen. Het onderzoek in deze zaak is nog lopende. Ook Hanny is van de partij. de mensen staat en dat graag laat zien. Mogelijk zingt hij een nummer samen met het Venray's Mannenkoor Nederlandse top Het Venray's Mannenkoor heeft op 19 juni 'Oklahoma', 'Mask of the Musketiers', 'Flying Machines' en 'Strike of the Band' op het pro- gramma staan. Het Venrayse koor behoort tot de beste van Limburg. Twee jaar op rij behaalde het de tweede plaats in de provinciale koorcompetitie. Omdat de Limburgse koren tot de absolute Nederlandse top behoren, mag het Venrayse Mannenkoor zich daar ook toe rekenen. Met internationale concertreizen naar onder andere Engeland. Tsjechië, Hongarije en België heeft het koor zich ook inter nationaal op de kaart gezet. In Venray heeft het Mannenkoor zijn sporen verdiend met jaarlijks terug kerende evenementen als het Opstoekmatinee, het Galaconcert, het Lenteconcert en met de Kerst- Inn. René Froger Hoogtepunt van het feestelijke concert ter gelegenheid van het eeuwfeest van Rabobank Venray- Oostrum is het optreden van René Froger the Frogettes. Froger is een van de meest populaire Nederlandse artiesten van het moment. Hij scoorde in 1989 zijn eerste nummer-één-hit 'Winter in America' en daarna is het met Froger alleen maar bergop gegaan. Hoogtepunt waren de tien concerten in Ahoy (tien keer helemaal uitver kocht) en daarna de twee in het Feyenoordstadion 120.000 dolen thousiaste fans in twee dagen!) in 1994. Denk aan de daverende Frogersuccessen als 'This is the moment', 'Just say hello". Kaylee;, 'Here in my hart', 'Calling your name' en 'The number one' en ook u bent op vrijdag 19 juni vanaf 19.30 uur welkom op het schouwburg plein in Venray. Cadeau van een honderdjarige Deze unieke concertavond is een cadeau van eeuwfeesteling Rabobank Venray-Oostrum aan de Venrayse gemeenschap. Verder staan de komende maanden onder andere een golfdag, een bridgedrive, enkele Rabobankconcerten voor ouderen en de uitreiking van Rabobank-jublieumtrofeeën aan sportverenigingen op het feestpro gramma. Commerciële medewerkers m/v Als je zélf een winkel binnenloopt, wil je ook goed geholpen worden. Omgekeerd doe je dat dus ook naar je eigen klanten. Met die instelling heb je een prima basis om commer cieel medewerker bij Rabobank Zevenrode te worden. Tijdens de inwerkperiode leer je alles over de producten die je terrein bestrijken, zodat je op elke vraag van klanten het juiste financiële antwoord weet te geven. Je verplaatst je gemakke lijk in hun situatie, kunt goed luiste- Rabobank Zevenrode ren, bent alert op elke mogelijkheid om iets extra's te betekenen. En legt snel en prettig contact. Adviseren en verkopen, als dat je goed ligt, kun je bij ons aan de slag. Nu verwachten we niet dat je direct alle benodigde kennis in huis hebt. We verwachten wel dat je je snel ontwikkelt tot een all-round commercieel medewerker. Om te beginnen door gerichte stu dies te gaan volgen. Bij Rabobank Zevenrode bieden we uitstekende faciliteiten daarvoor. Uiteraard zijn er ook altijd nog je collega's waar je op terug kan vallen. In onze bank is de cultuur gericht op samenwerken, met de klanten en met elkaar. Ben je zelf ook van nature een teamplayer, dan zul je bij Rabobank Zevenrode een stimulerende werkomgeving vin den met een prettige dynamische sfeer. De functie van commercieel medewerker kan een prima basis zijn voor verdere ontwikkeling. Onze organisatie verandert en groeit voortdurend, en biedt zo steeds diverse loopbaanmogelijkheden. Vanzelfsprekend zijn onze arbeids voorwaarden uitstekend. Als basis voor deze functie denken we aan een Hbo-opleidmg. Meer informatie kun je krijgen van Jan Hendrix, manager Financieel Advies of Wim Visschers, directeur Vestigingen en Hypotheken, te bereiken op resp. 0478-530 421 en 0478-530 361 of stuur je sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar Rabobank Zevenrode, t.a.v. direc tiesecretariaat, Postbus 5006, 5800 GA te Venray.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7