File in Merselo "Venray moet aantrekkelijke gemeente blijven" Provincie Limburg op Internet De Janny Bar herleeft in Venray VVD-werkbezoek aan pluimveesector Autobedrijf Hansen opent nieuw pand op Keizersveld Tuindokter houdt gratis spreekuur bij Intratuin Bruisende waterideeën bij Intratuin IplJJ J-UiJjari Meldweek FNV Regiowerk 10 jaar AZC-Stevensbeek Inzameling gebruikte kleding Oud papier Zuster Servaas niet naar India Inschrijving paalzitten van start Bedrij ven sportdag s lgjn PEEL EN MAAS donderdag 4 juni 1998 - Pagina 7 Commissies welstand en monumenten gaan samen In het kader van de bezuini gingsoperatie KEERpunt wil de gemeente Venray de huidige com missies monumenten en welstand onderbrengen in één nieuw te vor men commissie. Het voordeel van zo'n nieuwe commissie is dat een gebundeld advies inzake wel stands- en monumentale belangen kan worden uitgebracht aan het college van B&W. Het Monumentenhuis Limburg kreeg in december I997 van de gemeente Venray de opdracht om de haalbaarheid van zo'n geïntegreerde commissie te onderzoeken. Belangrijkste doelstelling binnen het nieuwe beleid is en blijft hel instandhouden en verbeteren van hel leefklimaat. De kwaliteit van de omgeving vormt een belangrijk ele ment in hel streven van de gemeente om Venray een gemeente" te laten zijn en blijven waar het voor bewo ners. bedrijven, instellingen en bezoekers aantrekkelijk is om te wonen, werken en verblijven. De nieuwe commissie moet dit beleid toetsen en stimuleren door stede- bouw. architectuur, monumenten zorg en welstand zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. WERKGROEP MONUMENTENZORG Volgens Kees van Velzen van de verantwoordelijke afdeling Bouwen en Milieu binnen de gemeente Venray kan een deel van de huidige werkzaamheden van de monumen- tencommissie niet door de nieuwe commissie worden uitgevoerd. "Hel betreft hier niet-gemeentelijke acti viteiten, zoals de open monumen tendag en het actualiseren van de gemeentelijke monumentenlijst. Het is daarom wenselijk om voor dit soort zaken een speciale werkgroep monumentenzorg in het leven te roepen, die bestaat uit een particu liere groep deskundige personen. Wie dat gaan worden, is nu nog niet bekend. Zeker is wei dat daar men sen van buiten de gemeente zitting in zullen nemen." WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Ons weelcmenu: - salade' von qt'Kookfe eviuj - tvn licht handen Icippasoep - vt'ii towmcdos met rode portsaus - een •fantasie ijs dessert J jtZ. Jl/ 5 gangen verrassingsmenu f47.50 (Laat n verwennen dooi' de specialiteiten van onze kok) Sinds vorige week heeft de Provincie Limburg een eigen 'site' op Internet. Onder www.Limburg.nl is infor matie beschikbaar over het reilen en zeilen van het Provinciaal Bestuur. In de site wordt uitgebreid aandacht gegeven aan het functioneren, taken en bevoegdheden en de samenstel ling van de bestuursorganen: Provinciale Staten. Gedeputeerde Staten en de Commissaris der Koningin. Voorts is er algemene en achtergrondinformatie over de Provincie te vinden. Ook wordt de site geregeld voorzien van actuele informatie in de vorm van persbe- richten% agenda's van Provinciale Staten en de Vaste Statencommissies en van de open bare besluitenlijsten van Gedeputeerde en van Provinciale Staten. De komende tijd zal de site verder worden uitgebreid met achtergrond informatie en lal van actuele gege vens. FNV Limburg organiseert in de week van maandag 8 tot en met vrij dag 12 juni een zogenaamde meld week. In die week kan iedereen zijn of haar ervaringen met arbeidsbu- reau's. gemeentelijke sociale dien sten en uitvoeringsinstellingen in Limburg doorbellen. Met de uit komsten wil de FNV de ervaringen van cliënten duidelijker in beeld brengen. Van 15.00 tot 19.00 uur staan de telefoons open: (046)45991 kl. Het is alweer tien jaar geleden dat et daarmalige Ministerie van WVC esloot om in Stevensbeek een sielzoekerscenlrum (AZC) te ope en. Ondanks heftig verzet door een eel van de inwoners, velen zullen ch de tv-beelden nog wel herinne en. hield het Ministerie voet bij tuk. Begin februari 1988 kwamen e eerste bewoners. Wal zijn het voor mensen? Waar omen ze vandaan? Hoe gedragen ze zich: Welke taal spreken ze: Hoe moeten we ermee omgaan: Dit waren enkele van de vele vragen die zowel de inwoners van Stevensbeek als de toenmalige medewerkers van het AZC stelden. Tien jaar en duizenden asielzoe kers verder is op de meeste vragen inmiddels wel een antwoord gege ven. De bevolking van Stevensbeek is intussen ook gewend geraakt aan 'buitenlanders'. Men kijkt niet meer vreemd op als er een Angolees of Irakees door het dorp loopt. Om het 10-jarig bestaan van hel AZC niet ongemerkt voorbij te laten gaan zal er op zondag 7 juni een open dag gehouden worden. De deuren staan open van 13.00 tot 17.00 uur. Er is gezorgd voor een gevarieerd programma, voor zowel jong als oud. Zo kunt u genieten van diverse live-bands, artiesten, een fototen toonstelling, een expositie, Afrikaans haarvlechten, video's en exotische hapjes. Verder zullen diverse organisaties zich middels een informatiestand aan het publiek presenteren. De kinderen kunnen zich uitlaten op een springkussen, ponyrijden, tekenfilms kijken, zich laten schminken en zich laten kie ken op een heuse politiemotor. Directie en medewerkers van AZC-Stevensbeek nodigen eenieder die hel centrum eens van binnen wil bekijken uit. Iedereen is op 7 juni van harte welkom op de Kloosterstraat I in Stevensbeek. Vrijdag 5 juni opening café-bar-kegelbaan Een bekende naam is met ngang van vrijdag 5 juni weer erug in Venray: De Janny Bar. Dan namelijk openen Janny Strik en Jac Moesman onder die naam Ie geheel vernieuwde café-bar- eegelbaan aan de Stationsweg 16 n Venray. Van 20.00 tot 22.00 uur houden Janny en Jac receptie, vervolgens wordt de avond tot in de kleine uurtjes voortgezet. Eregaste op de openingsavond is aniiy v.d. Hcydcn, zo'n 35 jaar eleden de eerste uitbaatster van De anny Bar in Venray. Door haar uit e nodigen hopen Janny en Jac lang 'ervlogen tijden weer terug in de lerinnering te halen. Want, de nieu we'Janny Bar' hoopt de gezelligheid 'an weleer terug te brengen in de 890 Scheel vernieuwde zaak aan de Stationsweg. De nieuwe uitbaters hebben dan ook een duidelijke doel groep voor ogen: gezellige, oudere jeugd. De Janny Bar heeft een com plete facelift ondergaan. Het café is uitgebreid met een gezellige tuin. compleet met een fraai terras en een vijver. Een grote barbecue maakt elk feest lot een ware happening. De Janny Bar is dan ook het adres voor feesten van gezelschappen lot ruim 50 personen. Daarbij bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van de twee volautomatische kegelba nen. In het café worden snacks en kleine hapjes geserveerd, van een bal gehakt en een tosti tot en met saté en een ossehaas met brood. Alles uit eigen keuken. De Janny Bar is dagelijks vanaf 11.00 uur open. zondag is het rustdag en dus gesloten. Uit elf dorpen van het werkgebied van Rabobank Zevenrode kwamen ze. Twintig speciale bussen met de Rabobank vlag voorop de motorkap. Het centrum van Merselo zat afge lopen zaterdagmiddag even pot dicht. Een heuse file. Duizend kin deren. Allemaal uitgenodigd door Rabobank Zevenrode om het 100- jarig feest van de Rabobank mee te vieren in de feesttent van de Muziekfeesten Merselo. Artiesten- groep Diaboliqué zorgde ervoor dat de kinderen tijdens de voorstelling op 't puntje van de stoel zaten. Na het kinderprogramma vond er nog een ballonwedstrijd plaats. Een fraai gezicht toen de 1000 kleurige bal lonnen het luchtruim kozen. Nadat de kinderen nog een snoepzak had den ontvangen, brachten de bussen de kinderen na een zeer geslaagde middag weer terug naar hun woon plaatsen. De Vereniging Samen Strijden Tegen Reuma (SSTR) houdt op dinsdag 9 en woensdag 10 juni een inzameling van gebruikte kleding, schoeisel en huishoudtextiel in de gemeente Venray. De SSTR is een vereniging van een voor reuma patiënten. In ons land wonen naar schatting 400.000 mensen, die lij den aan een of andere vorm van reuma, een ziekte, die vrijwel altijd gepaard gaat met pijn. In tegenstel ling tot het buitenland zijn er in Nederland maar weinig ziekenfond sen en particuliere ziektekostenver zekeraars die een behandeling in een kuuroord in hun pakket hebben opgenomen. De SSTR heeft zich ten doel gesteld een reuma-patiënt door middel van een financiële tegemoet koming in de gelegenheid te stellen een kuuroord te bezoeken. De ver koop van ingezamelde kleding stelt de SSTR daartoe in staat. De zak ken, die de bewoners in de bus heb ben gekregen, dienen voor 09.00 uur buiten te worden gezet. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand óud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zuidsingel. Bernhard,straat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. LANDWEERT I II Op woensdagavond 10 juni halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedge- bundeld aan de straat zetten. LANDWEERT III Maandag 8 juni wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraag wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Alvast bedankt voor uw mede werking. Met fiets op A73 Bij de politie kwamen zaterdag avond verschillende meldingen bin nen van geschrokken automobilis ten. Zij hadden een man om omstreeks 20.45 uur op de vlucht strook van de A73 richting Nijmegen zien fietsen. De politie trof de man aan. Het bleek een inwoner te zijn die in een instituut wordt verpleegd. De politie leverde de fietser met fiets af in de betreffende inrichting. Autobanden gedumpt In het St. Annabos zijn onlangs vier autobanden illegaal gestort. De politie heeft op dit moment nog geen spoor van de dader(s). De ban den zijn inmiddels opgeruimd. Europese, landelijke en lokale VVD-politici brengen maandag 8 juni een werkbezoek aan de pluim veesector in de regio Venray. Er wordt met name aandacht besteed aan de regionale ontwikkelingen met betrekking tot projecten die het 'ei' promolen en het bevorderen van de welzijnsnormen voor pluimvee. Zo komt onder andere de kooihuis- vesling van pluimvee conform de Europese regelgeving aan de orde. Aan het werkbezoek nemen namens de VVD onder andere Europarlementariër Jan Mulder, Tweede Kamerlid Ger-Jan Oplaat, wethouder Jan Houba en fractie voorzitter Frans van Hooft van Venray en raadslid Twan Volleberg van de gemeente Meerlo-Wanssum deel. Daarnaast zijn van de partij de pluimveehouders Classens. Janssen en Leenden, voorzitter Noud Janssen van Agro-Limburg, direc teur Jan Janssen van SaWeCo. voor zitter Toon van Reus van NOP- Limburg en voorzitter Jos Nelissen van 'Globus Ei'. De deelnemers bezoeken de pluimveebedrijven van de families Janssen en Classens, waarbij kennis wordt gemaakt met het demoproject 't Zuivere Ei. Ook gaat het gezelschap naar de Coöperatie SaWeCo in Oirlo. waar diverse projecten worden belicht. In het artikel van vorige week over de Winkel van Sinkel is een foutje geslopen. In tegenstelling tot hetgeen wij schreven, gaat zuster Servaas van de Winkel van Sinkel niet naar India. Organisator Gerard van Balveren en zijn echtgenote worden enkel vergezeld door pater Coenen. De vrijwilligers van de Winkel van Sinkel hoeven zich dus niet ongerust te maken. Hun zuster blijft netjes bij hen. Tot en met 1 juli bestaat de moge lijkheid tot inschrijven voor het paalzitten in Venray. Inschrijfformulieren voor dit spekta kel op de Grote Markt kunnen wor den afgehaald bij het VVV/ANWB- kantoor in Venray. Inzet van het Venrays kampioenschap paalzitten is hel record dat op naam staat van Ron Filon. Die presteerde het om maar liefst 121 uur en 10 minuten op een paal te blijven zitten. Wie durft en gaat het record verbreken? Voor de winnaar is er een hoofdprijs van 3000 gulden en ook de num mers twee en drie vallen in de prij- A" Amokmaker aangehouden Dinsdagmiddag kwam er bij de politie een melding binnen dat een man in het centrum een 63-jarige passant in zijn gezicht had geslagen. De man werd aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Het was een goede bekende van de poli tie, 27 jaar oud en zonder vaste woon- of verblijfplaats. Woensdag morgen reeds werd hij voorgeleid aan de Rechtercommissaris in Roermond. De man heeft zich aan meerdere kleine zaken in het Venrayse schuldig gemaakt. Op zondag 7 juni zal op sport park De Wieën de derde Bedrijvensportdag Venray wor den gehouden. Deze sportdag wordt georganiseerd in samen werking met Atletiekvereniging Venray-Regio waaraan teams van twaalf Venrayse bedrijven zullen deelnemen. Totaal ongeveer 200 medewerk(st)ers zullen strijden voor de wisselbeker. Wethouder Jan Houba zal om 11.00 uur het startschot geven voor het eerste onderdeel van deze sportdag. Na de beide succesvolle sportda gen in de afgelopen twee jaren, is het aantal bedrijven dat aan deze sportdag deelneemt toegenomen. Het doel dat de organiserende bedrijven en AV Venray-Regio heb ben, is een jaarlijks terugkerend competief en sportief evenement dat vele bedrijven in Venray en omge ving zal aanspreken en waarin de onderlinge contacten verstevigd kunnen worden. De deelnemende bedrijven dit jaar zijn Numac. Nelipak. MMT. Start. Adecco. Tooiing Teknica, Nestlé, Inalfa, Speciaalwerk. Van Mierlo. Plusmarkt van Dijck en Rotodyne. De toegang tot het sportterrein bij de atletiekbaan op sportpark de Wieën is gratis. Koe was iedereen te slim af... Dinsdagmiddag omstreeks 13.00 uur kwam er een melding binnen bij de politie dat een dol geworden koe gevaar op leverde voor het verkeer op de Wanssumseweg. De koe, eigendom van een veehouder in Meerlo, kon van de weg gedreven worden; hij kon echter niet benaderd worden. Er kwam iemand met een verdovingsgeweer bij het lukte hem niet de koe in te laten slapen. De koe ging er vandoor en verdween in de bossen tussen Oirlo-Wanssum en later in de bossen van Meerlo. Er werd woensdagmiddag nog naar de koe gezocht. Open dagen van 5 tot en met 7 juni In het weekeinde van 5 tot en met 7 juni presenteert Autobedrijf Hansen met drie open dagen het spikslinternieuwe pand op bedrijventerrein Keizersveld in Venray. Daarnaast worden tijdens die dagen ook nog eens vijf nieuw Nissan-modellen aan de auto-liefhebber voorge steld. In de nieuwe showroom van 900 vierkante meter staan alle Nissan- modellen en tientallen occasions - met garantie - te pronken. Ruim aandacht is er voor de nieuwe modellenlijn van Nissan met de Micra, Almera. Primera Estate, de 4x4 Pickup en de 4x4 Patrol. Eigenaar Roland Hansen is met recht trots op hel nieuwe pand op Keizersveld. Vijfjaar nadat hij een start maakte als Nissan-dealer in Maashees, ontwierp hij zelf hel pand voor zijn bedrijf op de auto boulevard van Venray. "Als man uit de praktijk weet je hoe een autobe drijf het meest efficiënt ingedeeld kan worden. Belangrijk is dat het bedrijf is uitgerust met een goed geoutilleerde werkplaats met de nieuwste apparatuur. Met dit pand en dc nieuwe werkplaats kunnen we met een gerust hart de nieuwe eeuw in. We zijn klaar voor 2000." Dat kwaliteit met kapitale letters wordt geschreven, blijkt uit het feit dat Autobedrijf Hansen inmiddels ook al vijfjaar staat gekwalificeerd ais Golden King Dealer. Het Venrayse autobedrijf behoort daarmee tot het selecte gezelschap Nissan-dealers met dit kwaliteitslabel. De open dagen zijn op de volgende dagen en tijden: vrijdag 5 juni van 10.00 tot 20.00 uur, zaterdag 6 juni van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 7 juni van 10.00 tót 17.00 uur. Alle bezoekers krijgen tijdens de open dagen een leuke attentie aangeboden en voor de kinderen zijn er diverse attrac ties. Bij Intratuin kunt u zaterdag 6 juni van 09.30 tot 16.30 uur mei al uw 'zieke' planten gratis de tuindok ter consulteren. Want nu het tuinsei- zoen volop in gang is. komt het voor dat tuin liefhebbers geconfronteerd worden met diverse onprettige ver schijnselen in en rondom de tuin. Bekende problemen, die vaak voorkomen in de zomerperiode, zijn schimmels en insekten die bloemen en planten aantasten. Daarbij blijft het onkruid welig tieren, verschraalt het gazon door de zon en kan het zelfs zo zijn dat uw terras wordt omgeploegd door mieren of dat uw stenen vies worden door groene aanslag. Gelukkig kunt u met dc producten van Intratuin veel proble men voorkomen of zijn er goede oplossingen om de problemen tegen te gaan. Toch is het vaak moeilijk om nu precies te weten hoe u een plant moet behandelen óf hoe u andere tuinproblemen moet oplosser. Daarom kunt u zaterdag 6 juni bij elke Intratuin de tuindokter raadple gen. Deze tuindokters zijn docenten gewasbeschermingsmiddelen in het middelbare en hogere onderwijs en weten dus van wanten. Voor vragen waar zij niet direct een antwoord voor hebben, beloven wij dat u bin nen een week schriftelijk antwoord krijgt. Met trots kunnen we zeggen dat we werkelijk alles hebben op het gebied van water in de tuin of op het balkon en terras. Dat laten we zien in het nieuwste IntraNova Magazine die vanaf 18 mei bij velen in de bus valt. Vanaf die tijd is het groene warenhuis één bruisend geheel van waterideeën. Zo laten we u zien hoe u op een simpele manier een vijver op uw terras of balkon plaatst, geven we u tips over mini-vijvers, laten we u zien hoe u helder water krijgt, hoe u een rijk waterleven creëert, maar ook hoe u uw planten goed houdt met behulp van handige sproeiinstallaties. Intratuin gaat echter nog een stap je verder. Zo treft u bij ons handige Intratips aan. waarin uitgelegd wordt hoe u een beckloopje of waterval aanlegt. In de natuur komt u ze nog regelmatig tegen: een beekloopje dat kriskras zijn weg vindt naar beneden. Ook u kunt met een beetje geduld een beekloopje of waterval in de tuin aanleggen. Wees echter niet te ambitieus: maak het loopje niet hoger dan I meter en een 10-15 cm brede drempel, waarover het water valt. zijn meestal voldoen de. De hellingshoek van de bedding kunt u het beste tussen de 5 en 25 graden houden. Een beekloopje komt het beste tot haar recht hij een natuurlijke vijver met op de achter grond een helling met een rotstuin en -planten. Ook u kunt water op uw balkon of terras hebben. Met mini- vijvers creëert u makkelijk een leuke waterpartij. Want er zijn tal van mogelijkheden om op een beperkte oppervlakte toch te genie ten van water. Als basis voor een mini-vijver kunt u verschillende artikelen gebruiken, bijvoorbeeld een specie-kuip. een zinken teil of een speciale vijverschaal van kunst stof of geglazuurde terracotta. Heeft u de Intra Nova Magazine niet in de bus gekregen? Ook bij elke Intratuin kunt u dit gratis maga zine ophalen dal geheel is gewijd aan water in de tuin of op het terras. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wat moet u doen? Koop in onze winkels 3 flessen Sisi, Pepsi of 7-Up en u dingt mee naar 'n hele minuut gratis boodschappen. Sisi, Pepsi en 7-Up zijn ook nog eens voordelig geprijsd, want deze hele week betaalt u per fles a 1,5 liter bij ons slechts Hoe doet u mee? Deponeer uw kassabon, met naam en tele foonnummer, in de daarvoor bestemde zuil in onze winkel en op maandag 8 juni ontvangt de winnaar automatisch bericht van onze supermarktmanager. Dus, waag een gokje en doe mee! Wie weet "racet" u volgende week een minuut lang door onze supermarkt! r Beste is er voordeliger. aiiéén in venray.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7