Over mijn hypotheek beslis ik toch zeker zelf? Clemens v.d. Ven and The Bourbon Beat in De Evenaar Literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1998 ai REGIOKALENDER Oud-Venraynaar Bob Wijnen geslaagd Oproep voor alle Vierdaagsewandelaars van weleer WK Voetbalspektakel in De Schaapskooi >JC Gryphus Het Debat over de Venrayse Ruimte Korenfestival in Venray Één jaar De Evenaar UW Volksdansen iets voor u WK-spel in De Bonte Koe «T VI i d or pag. el en maas donderdag 4 juni 1998 - Pagina 3 ken lie Bourbon Beat is een nieuwe d, opgericht door Clemens v.d. en Niels v. Hoorn. De twee en werkten vroeger samen vijf in de formatie Narrow Escape hebben elkaar na diverse zwervingen weer gevonden in nieuwe groep, bijgestaan door sist Jacques v. Tongeren en mmer Bradly dunn Klerks. )e muziek van The Bourbon Beat geënt op traditionele zwarte ierikaan.se rhythm and blues en ft nogal wat linken naar ziekgiganten uit New Orleans Is Dr John. Lee Dorsey, Allen issaint en bats Domino. Foto: Joachim v.d. Kwast Onder het motto: Rock the House, hebben de mannen hun energie gebundeld om samen het seizoen 1998 langs de Nederlandse podia te trekken met natuurlijk ook festivals als De Parade en Oerol. Vooral de wijze waarop de muziek gemaakt wordt is opvallend vanwege de energie en de onontkoombare gedrevenheid waarmee de band te keer gaat. Geen hardrock, maar ste vige swingende rhythm and blues met een tijdloos karakter. De Evenaar. Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Literair Café Venray-regio december wil het Literair Café jray-regio opnieuw 'De dselige Roos' uitreiken aan de naars van de jaarlijkse wedstrijd ramateurschrijvers en -dichters Zuid-Nederland. De literaire istrijd vind voor het zesde jaar •ij plaats. 'De Raadselige Roos' en blijvend aandenken voor de üte prijswinnaars bij proza of zie. In de categorie poëzie is der een publieksprijs te winnen, ze 'Bij-prijs' wordt toegekend ireen publieksjury, die bestaat de vaste groep deelnemers aan Dichtregelwedstrijd van het :rair Café Venray-regio. 'ijfjaar Raadselige Roos bracht of computer in beweging van deelnemers, die 218 gedichten verhalen in stuurden. De erinj irayse organisatie hoopt dat de Zeer de wedstrijd weer een groot aan- i pri imateurschrijvers zal inspireren Ind irages dat ze het resultaat van hun rijfwerk ter beoordeling inzen- Dat geldt voor amateurschrij- die afkomstig (geboortig of machtig) zijn uit Limburg, mnt, Gelderland beneden de I. Zeeland en Belgisch iburg. Van deelnemers wordt inschrijfgeld verlangd, over te ken op giro 43.63.691 ten name Toos van Ooi. Venray onder melding van Raadselige Roos. deelnemers ontvangen een kje. waarin het bekroonde werk de prijswinnaars wordt gebun- j lm in aanmerking te komen voor fenrayse literatuurprijzen dienen ichten in tienvoud en verhalen floppy (Word for Windows of rdPerfect minstens 5) of anders er. 2« vijfvoud ingezonden te worden lapksjor 1 oktober 1998, secretariaat Raadselige Roos, t.a.v. mevr. is van Ooi, Henseniusstraat 53, AW Venray. Ie verhalen en gedichten moeten iel(()goed Nederlands zijn geschre- w mi k geen dialect. Bovendien moet werk origineel zijn en niet eer- gepubliceerd. Voor poëzie is een liniale lengte van 50 en een ximale lengte van 150 woorden 4ieuw lorzie bijkei on) ijkhei lp zaterdag 6 juni is er in het Tlingsbeekse jongerencentrum iphus een danceparty. Circus ximus. Zaterdag in het Circus leschijvenruiters: uit Groningen Thee J Johanz en uit Groeningen Jycha. ....mi hee J Johanz (Johanz Wester- er nu n) behoort tol de eerste generatie euke derlandse house dj's. Sinds 1987 <ameflhee J Johanz actief in de dance- reld, eerst als videotechnicus, rals muzikant, producer en dj. 1 muzikant is Westerman niet snca réén gat te vangen en heeft hij Je til liddels een hele stapel vinyl op /"J naam - naast Thee J Johanz ke'°' kt Westerman ook als Static m onance. Rapid Eye en Simm •y - staan. Techno, acid, drum 'n triphop en club. niets is hem te De Grunninger is 's middags actief op het grote Frozenland Ijyal in Leeuwarden, maar hij zal lijd in Vierlingsbeek aanwezig om het publiek te trakteren op spannende set waarin zijn muzi- liefdes volop aan bod zullen nen. Mycha brengt een set vol dam- irt 'de techno. Dat hij de dansers op fj band heeft bewees onze man uit Lidiï jnninge al vaker in het Circus. 'Typhus is geopend vanaf 21.00 fin de entree bedraag ƒ7.50. toegestaan. Voor proza mogen mini maal 750 en maximaal 1250 woor den gebruikt worden. Iedere deelne mer mag slechts met één inzending per categorie meedingen. Inzendingen moeten voorzien zijn van naam, adres, geboorte plaats en geboortedatum. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. Bekroond werk wordt op verzoek onder pseu doniem in de bundel gepubliceerd. De winnaars worden bekend gemaakt op zondag 13 december 1998. Geïnteresseerden kunnen het reglement van de zesde literatuur wedstrijd om De Raadselige Roos opvragen bij Toos van Ooi, tel. 0478-589352. Het staat ook op internet: http:/Pobox.Leidenuniv.NL/~AvDo esum Op donderdag 18 juni organi seert de gemeente Venray in het Theehuis in het Odapark de bij eenkomst van Het Debat over de Venrayse Ruimte. Venrayse bur gers kunnen daaraan deelnemen. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk maandag 8 juni inschrij ven. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Met Het Debat over de Venrayse Ruimte wil de gemeente Venray met haar burgers ideeën over structuur en gebruik van de openbare ruimte in Venray uitwisselen. Het debat is een ontmoetingsplaats voor Venraynaren die geïnteresseerd zijn in stedenbouw en architectuur. Onderwerp van gesprek tijdens deze eerste bijeenkomst is de eerste aanzet tot een visie op de structuur en het gebruik van de Venrayse openbare ruimte. Enkele vooraan staande Nederlandse stedenbouw kundigen zullen daar hun licht over laten schijnen. Gespreksleider is Aart Oxenaar, directeur van de Academie voor Bouwkunst Amsterdam/Maastricht. Inschrijving voor Het Debat over de Venrayse Ruimte tot en met maandag 8 juni via VoPR communi catie, lel. 569256. Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Op zondag 7 juni wordt er een korenmiddag gehouden in het Raaylandcollege aan de Zuidsingel I te Venray. Zes koren uit de regio zullen een muzickblok verzorgen rondom hel thema 'Zomer'. De samenwerking dateert al uit 1993 toen voor het eerst een korenfestival werd gepresenteerd met hel thema 'Love'. Hierna volgde in mei 1995 een koren middag rondom het. feest 'Bevrijding' en in december 1997 werd er een kerstconcert gehouden. Aan hel festival werken de vol gende koren mee: Harmony uit Oostrum. Many Voices uit America. Tomorrow People uit Venray. Enjoy Together uit Ysselsteyn. Jongerenkoor Horst uit Horst en Cantarello uit Melderslo. De middag begint om 14.00 uur en de entree is gratis. Het is alweer één jaar geleden dat de Evenaar haar deuren opende. Een jaar dal in het teken stond van ver anderingen. De zaal werd drastisch verandert en is nu een sfeervolle ruimte, zeer geschikt voor (bedrijfs) feesten, bruiloften, partijen, recep ties, vergaderingen, etc. Mogelijk heden voor themafeesten of op andere wijze een feest net even iets anders te laten verlopen. Afgelopen jaar hadden we reeds een gevarieerd programma met o.a. kindertheater, kerstshow, verschil lende stijlen muziek, themafeesten, exotische maaltijden, African Night, etc. Sinds kort is er een ruimte inge richt waar vergaderingen tot 15 personen gehouden kunnen worden. Het terras is vernieuwd en er is een exotisch tuinterras ingericht met mogelijkheden voor een barbecue. Reden genoeg om het éénjarig bestaan te vieren. PROGRAMMA Vrijdag 5 juni: Clemens v.d. Ven and The Bourbon Beat. Voorpro gramma The Lunatic Jump! Eigen nummers, uiteenlopende stijl met: Fer Lucassen, Nelleke Rijs, Roy Bistervelts. Jan Fleurkens, Math de Bruyni en Jan Engels. Een verjaar dag is geen verjaardag zonder ver rassingen... Aanvang 21.00 uur; entree ƒ7,50. Zaterdag 6 juni: Om 20.00 uur wordt een Thaise maaltijd geser veerd. Deze is echter reeds volge boekt. Verder is er kunst van een Thaise kunstenaar. Aansluitend Peter Verberne en Frank Kranen. Gitaar en zang door twee muzikan ten die met hun jarenlange ervaring steeds op zoek zijn naar nieuwe uit dagingen in de muziek in zeer uit eenlopende stijlen. Iedereen is wel kom. Aanvang 22.00 uur en de entree is gratis. Zondag" 7 juni: Kindertheater Clown Polka. Met het kleinste rij dende clownsneuzen museum. In zijn maffe caravan zitten verschil lende verrassingen. Hij is er om 15.00 uur en de entree is gratis. Voor info: De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Volksdansvereniging Opanka is van plan om in september een beginnerscursus te starten. Een heel goede gelegenheid om eens kennis te maken met het volksdansen. Om al een indruk te krijgen van wat volksdansen is kunt u ons zien a.s. zaterdag op de activiteitendag van de personeelsvereniging van de gemeente. U kunt ons ongeveer om 13.30 uur zien bij het gemeentehuis. Tevens zullen wij Anjerloten verko pen. De opbrengst van de loten die anders voor de vereniging is, is nu bestemd voor de Cliniclowns. Dus kom allemaal zaterdag 6 juni. Inlichtingen: Jolanda Jaspers, tel. 510995 of Joke Postma, tel 581191. Ook op zaterdag bent u van harte op onze kantoren in Dat vinden wij ook. Al kunnen we ons voorstellen dat u in de jungle van aantrek kelijke aanbiedingen en mooie beloftes het spoor wel eens bijster raakt. Wij geloven niet in slogans als 'unieke kansen' en 'voor snelle beslissers'. Want een hypotheek is iets voor jaren. Misschien wel de welkom tussen 10.00-13.00 uur Leunen en Venray. belangrijkste financiële beslissing in uw leven. Voor'ons staat u als klant centraal. Samen met u nemen we de tijd voor een hel der en persoonlijk advies. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst. Wij willen voor u een financiële gids en partner zijn. En....natuurlijk heeft het laatste woord! Met de adviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel. (0478) 530343 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl Op 10 juni start het WK Voetbal en velen weten dat De Bonte Koe vorig WK een grootse WK-poule heeft opgezet. Ook nu weer kan iedereen deelnemen aan de WK- poule. Het reglement en deelname formulier (kosten 10 gulden) zijn in De Bonte Koe te verkrijgen aan de bar. Het inschrijfgeld wordt uitge keerd in eindprijzen en dagprijzen. Bovendien zijn er in de groots oran je versierde Bonte Koe WK-shirts te koop. Alle belangrijke wedstrijden (o.a. die van het Nederlands elftal) zullen op grootbeeld te zien zijn. Te begin nen op woensdag 10 juni met de openingswedstrijd Brazilië- Schotland om 17.30 uur. Veel plezier met de WK-poule van café De Bonte Koe en wij wen sen het Nederlands elftal veel suc ces in Frankrijk. •HERENMODE* Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, w aaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 6 juni: Vrije school De Morgenster in Boxmeer houdt van 10.00 tot 12.00 uur een open huis. De Morgenster is gehuisvest aan de Van Coothstraaf 34. Zaterdag 6 en zondag 7 juni: In het kader van de Euregio Rhein-Maas-Nord uitwisselingen is er een voetbaltoernooi voor geestelijk gehandicapten op sportpark Merel weg in Venlo. Zondag 7 juni: In de straten rondom De Wendel in Horst vindt zondag 7 juni de tweede editie van het Mikado Straatfestival plaats. Vanaf 11.00 uur is er een hobby- en rommelmarkt, de kinderen kunnen terecht in een 'binnentuin' met attracties, muziek met het gitaarduo Peter Habets en Heike, Kaja. Feedback en Paddy's Heavy Circus, theater met Grimas en volksdansen met Choros. Het spektakel duurt tot 16.00 uur. Zondag 7 juni: 3e Eurofestival voor BM W-rijders op het Circuit van Baarlo. Het circuit is open van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie VDB Promotions, tel.(0165)503554. Zondag 7 juni: Honingslingeren op het Zoemhukske, de model bijenstand van de Imkersvereniging Horst e.o. Deze activiteit duurt van 11.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. Zondag 7 juni: Open dag Asielzoekerscentrum Stevensbeek aan de Kloosterstraat 1De deuren staan van 13.00 tot 17.00 uur. Er is een gevarieerd programma met diverse live-bands en artiesten, een fototentoonstelling, een expositie, Afrikaans haarvlechten, video's en exotische hapjes. Zóndag 7 juni: Officiële opening van het nieuwe pand van het Groene Kruis Noord- Limburg aan de Sloterbeekstraat 20 in Venlo. Na de opening om li.00 uur is er van 12.00 tot 16.00 uur een open dag waarop iedereen van harte wel kom is. Zondag 7 juni: fn Deume wordt voor de zevende maal in successie de Dreefloop gehou den. Deze wegwedstrijd over 5,10 of 15 km. heeft in de afgelopen jaren een prachtige reputatie opgebouwd, mede door het snelle parcours dat geheel over geasfalteerde wegen gaat. Start en finish zijn bij sportpark De Djump aan de Vloeieindsedreef in Deume. Inschrijven voor ae tnmlopen en KN AU-wedstrijd kan vanaf 09.30 uur bij het wedstrijdsecretariaat. Zondag 7 juni: Het Lottumse mandolineorkest Rosa Musica geeft een zondagmiddag- middagconcert met het Harmonieorkest Noord-Limburg. Het concert in De Smetenhof in Lottum begint om 15.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden. Maandag 8 juni: Gerda Hawinkels verzorgt in Hotel Wilhelinina in Venlo een informatie avond over het onderwerp 'hulp en genezing via de geestelijke weg'. De toegang is gratis en de avond begint om 19.30 uur. Voor meer informatie, telefoon (0475)326068. Zaterdag 13 juni: Het Platform 0-5 jarigen in de regio Horst start met een project 'Voorlezen (g)een kunst'. Het project gaat van start met een theatervoor- stelling voor peuters 'Clown Ciejo en de boekenwurm'y Aan het Koninklijk Conserva torium in Den Haag slaagde oud- Venraynaar Bob Wijnen afgelopen vrijdag voor het hoofdvak jazz. Eind april behaalde hij al een negen voor zijn bijvak klassiek piano. Hierbij bracht hij composities van Bach. Dvorak. Schubert en Liszt ten geho re. In een recital van ruim een uur kwamen alle aspecten van de studie aan de beurt door een afwisselend optreden met het Bob Wijnen Trio en piano met zang van Sanna van Vliet. Het oordeel van de examen commissie onder leiding van Wouter Turkenburgh was unaniem: 'een negen'. De in Venray geboren en getogen Bob Wijnen volgde de basisschool aan het Instituut voor blinde en slechtziende leerlingen Theofaan in Grave. Als leerling van het Boschveldcollege was hij met zijn tandem en brailleboeken bij velen een bekende. Zijn eerste keuze, een rechtenstudie in Maastricht, bleek zijn hang naar muziek niet te kunnen vervangen. In 1991 ging Bob Wijnen dan ook van start aan hel Conservatorium in Maastricht als leerling van Frans Giebels. Na een workshop van Barry Harris (USA) wilde Bob ver anderen. Hij deed in 1993 auditie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en werd aangenomen als leerling van Frans Elzen (jazz- piano) en Albert Brussee (klassiek piano). De laatste twee jaar was hij ieerline van Rob van Kreeveld. Heeft U ook zo'n leuke herinne ringen van vroeger? Krijgt U elk jaar ook weer de kriebels Zegt U weleens tegen Uw kinderen: 'Papa Mama heeft vroeger ook meege daan'? Zoudt U dat nog eens willen meemaken? Wilt U ook nog eens meedoen aan het bloemendefilé langs het oude Raadhuis? Dat kan op zondag 14 juni. Alleen, of met een aantal wande laars van Uw wandelvereniging van toen. De Stichting Avondvierdaagse Venray zou het op prijs stellen als U dit jaar in groten getale weer een keer mee zou lopen. Voor de afstand hoeft U het niet te laten: U kunt kie zen uit 3 km (starttijd 15.15 uur). 5 km (starttijd 15.00 uur). 10 km (starttijd 14.30 uur) en 15 km (start tijd 14.00 uur). Twaalf muziekcorpsen staan klaar om U in te halen. Tot ziens op deze veertigste Avondvierdaagse. Tennishal De Schaapskooi in Venray speelt nadrukkelijk in op het WK Voetbal 1998 in Frankrijk. Met een vier weken durend WK Voetbalspektakel nodigt De Schaapskooi iedereen uit om het WK-circus in de tennis hal aan het Vlakwater gezamen lijk mee te beleven. Speciaal voor het WK Voetbal wordt de eerste baan van de tennis hal verbouwd tot een heuse voetba larena. De wedstrijden zijn live te volgen via een LCD-projector met een grootbeeldscherm van maar liefst 2.40 bij 1.80 meter. Er zijn tri bunes ingericht tot maximaal 250 personen, zelfs de skyboxen ontbre ken niet. Reserveren voor een plaats is mogelijk, tribuneplaatsen kosten dan 2,50 gulden per persoon, de skyboxen 50 gulden per box inclu sief bittergarnituur (maximaal zes tot acht personen). Uiteraard is er tijdens het WK Voetbal ook een poule. De Mega-poule omvat het hele WK-schema. deze zijn telefo nisch te bestellen of af te halen bij De Schaapskooi en kosten 12.50 gulden per formulier. De formulie ren dienen voor zondag 7 juni te zijn ingeleverd. Onder de Mage-poulers wordt op zondag 12 juli een extra Mega-prijs verloot. De Oranjepoule kan voor aanvang van elke wed strijd worden ingevuld en wordt meteen na het duel uitbetaald. De kosten hiervan bedragen 7,50 gul den per uitslag. Voor. tijdens en na iedere wedstrijd bestaat de moge lijkheid om penalty te schieten of even uit te blazen op het sfeervol vernieuwde buitenterras van De Schaapskooi. Joekskapellen onder steunen het WK-spektakel muzikaal en voor de origineelst verklede Oranje-supporter heeft De Schaapskooi een leuke verrassing in petto. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant s4ye*tda ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon. L. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.(K) uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mar. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie FVits Hovens Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3