Spant ito 1/etonay Promotie naar hoofdklasse voo Jumpers'76 SV Venray 2 strijdt om Nederlandse titel ZVVV/ComputerWork wint nacompetitie Bowlen Red Caps Venray SV Ysselsteyn JBC Venray'80 Midgetgolf Buitenlust V.V. Oostrum UW John Kessels topscorer zaalvoetbal Sport- en Spellendag 1998 SY Leunen en Oranje Wit Kopduel Niek Buddiger Tennis vereniging Ysselsteyn Biljarten Bart Marcellis pakt eerste overwinning Autocross Overloon ATB- verenigingA Mudhunter 'ih PEEL EN MAAS donderdag 4 juni 1998 - Pagin Bij de afdeling korfbal is Peelkorf l kampioen geworden met promotie naar de Hoofdklasse en bij de afdeling voetbal jeugd is El kampioen geworden. Ter gelegenheid van bovenstaande kampioenschappen wordt de teams een receptie aangeboden. Deze wordt gehouden op vrijdag 5 juni van 19.30 tot 21.00 uur in gemeenschapshuis 'De Smelehof' Putlenweg 2 te Ysselsteyn. Uw aanwezigheid daarbij stellen wij zeer op prijs. Kampioensteam van De Peel korf 199# kampioen in cle promotieklasse en promotie naar de hoofdklasse). Staan v.l.n.r.: Tiny Claessens (leidster), Femke van Rosmeulen, Jan v.d. Pent coaeli Wendy van Rosmeulen, Evelien Arts, Christel Derks, Susan Sturme, Miranda Verheven, Toos van Asten (verzorgster). Zittend v.l.n.r.: Marianne Potten. Mayke van Ass, Cindv Mansvelden, Susan van Asten. Kampioensteam afdeling voethal: El. Staand v.l.nr.: Wim Broers, Teun de Wil, Erik Mennen, Leon Claessens, Paul Jeu rissen, Sijf Roos, Tinv Ménnen, Rik Litjens. Zittend v.l.n.r: Ine Verstee gen, Jeroen Gommers, Jeroen Craenmehr. Richard Classens. Boy Geerets. Voetbal Veteranen Programma zaterdag 6 juni: Toernooi te America v. 13.15 Spelers allemaal. Korfbal Uitslagen: Roka-Midweek 1 Midweek 2-Fiducia 7-5 7-6 Onze leden verzorgen in de week van 28 juni-4 juli de Rode Kruis Actie. 6 juni is de Dag van de Jeugd op sportpark De Vlies. Eindstand veldconip. 97/98 Senioren I: Ie promotieklasse Senioren 2: 2e eerste klasse Midweek 13e Midweek 2: 2e Aspiranten 17e Aspiranten 2: 5e Pupillen 15e Pupillen 2: 6e Welpen 12e Welpen 2: 4e Zaterdag 6 juni in Arnhem Het reserveteam van SV Venray strijdt zaterdag 6 juni in Arnhem tegen Urk 2 om het algeheel kam-, pioenschap van Nederland. Venray 2, kampioen bij de reserves in het zondag amateurvoetbal, ontmoet de zaterdagkampioen op het veld van Arnhemia Het duel begint om 14.30 uur. Vanaf de kantine op het Venrayse sportpark vertrekt om 12.30 uur een bus met supporters richting Arnhem. SV Venray 2 legde een kleine twee weken geleden beslag op het Nederlands kampioen schap voor de reservehoofdklassen van het amateurvoetbal. In de eind strijd rekende Venray 2 toen af met de vijf andere districtswinnaars Achilles '94 (Assen), Quick '20 (Oldenzaal), Hollandia (Hoorn), Papen-drecht. en Nieuwenhoorn (Hellevoets-sluis). Op zaterdag 23 mei zijn we weer begonnen met ons regiotoernooi. De deelnemende vereniging die hieraan deelnemen zijn: JBC Venray'80, Amicale Cuijk, De Bokkeschieters Boxmeer en Grave Superieur uil Grave. Omdat de verenigingen een verschil lend aantal deelnemers hebben worden de resultaten in °/c berekend. De uilslag na de eerste speeldag in Boxmeer: I. De Bokkeschieters, 31 wedstrijd 18 winst=56,257r; 2. Grave Superieur, 27 wedstr. 15w=55.56%; 3. JBC Venray'80, 28 wedstr. 14w=50.()09'r. 4. Amicale Cuijk. 30 wedstr. IOw=33.33%. De volgende wedstrijd is op 14 juli in Grave. Ook in de maand juni zijn er overal in hel land wedstrijden. Zondag 7 juni; Asperge/Pïelhazentoemooi JBC Venray'80, aanvang 10.30 uur (doubl.): woensdag 10 juni: damestoernooi bij Cloeck Moedigh in Sl. Oedenrode (doubl); toernooi in Breda bij Bré-da- Boules; 13 juni: (sext) 'l Zwijntje in Apeldoorn 12 uur van Apeldoorn): zon dag 14 juni: Markttoernooi tripl. bij Amicale Cuijk en doubl. bij 't Sireperkruis in Landgraaf; woensdag 17 juni: doubl. bij 't Zwijntje in Apeldoorn. Petangeske in Bergen op Zoom en Amitié in Best: zaterdag 20 juni: doubl. bij De Teerling in Tiel; zondag 21 juni: doubl. bij De Lammen Errem in Geldrop en bij Bongen in Dongen; sext. bij CdP in Heerlen; zaterdag 27 juni: halve marathon (tripl.) en jeugdlocrnooi bij Amitié in Best (doubl.) en doubl. biij Epetanque in Epe; zondag 28 juni: doubl. bij Va Tout in Breda, 'l Kós Krek in Asten en tripl. bij De Walnoot in Uden en bij Rond en Roestig in Apeldoorn. Op Hemelvaartsdag werd op de banen van MGC Buitenlust voor het eerst een aspergetocrnooi gespeeld met deelname van verschillende districtsverenigingen. Per geslagen I kon men I asperge verdienen. Er werd dan ook fel gestre den voor het witte goud. Zowel bij de heren als bij de dames werd er zeer goed gescoord. Good old Grad Arts presteer de het om de laagste score over 4 rondes neer te zetten nl. 93 holeslagen hetgeen hem 35 asperges opleverde. Bij de dames was het Riet Lemmens die de laagste score neer zette nl. 105 over vier ronden hetgeen goed was voor 25 asper ges. Dit zeer geslaagde aspergetoernooi is zeker voor herhaling vatbaar. Op 6 en 7 juni nemen een achttal leden deel aan de Districtskampioenschappen die gehou den worden in Nuth. tevens zijn dit de voorrondes voor het Nederlands kam pioenschap, Vertrektijd wordt bekend gemaakt op de clubavond. Jeugd Toernooien zaterdag 7 juni: Cl Quick BoysVenlo v.l C2 Quick BoysVenlo v.l PEEL EN MAAS WEEKBLAD John Kessels van ZVV Venray/Allemanscafe was afgelopen seizoen de meest scorende Venrayse zaalvoetballer. John Kessels trof in twintig wedstrijden maar liefst 26 keer doel. Vorig seizoen eindigde John Kessels met 21 treffers nog als derde achter topscorer Fred Jeuken (24 doel punten) en Robert Pawiroredjo. Fred Jeuken kwam door een ernstige knie blessure vanaf november niet meer in actie en bleef daardoor dit seizoen op acht doelpunten steken. Robert Pawiroredjo kwam nu niet verder dan 13 doelpunten. Gert-Jan Wismans ein digde met 21 treffers op de tweede plaats. De topscorerslijst: I John Kessels (ZVV Venray) 26 2. Gert-Jan Wismans ('t Huukske) 21 3. Ron van der Zanden (Drukshop) 17 4. Danny Fasen ('t Huukske) 16 Antoine Reijntjes (Bonte Koe) 16 6. Gordon Velthuyzen ('t Trepke) 15 7. Stefan v. Sinderen (CompWork) 14 Paul Rutten (ZVV Venray) 14 9. Robert Pawiroredjo (CompWork) 13 10. Frank Beerkens ('t Huukske) 11 Mark Swinkels (CompWork) II Richard Jacobs ("t Trepke) 11 13. Stephan Sijbers (CompWork) 10 14. Jos van Gerven ('t Huukske) 9 Sjoerd Michiels (Bonte Koe) 9 Jan Eeren (Drukshop) 9 Marco Holthausen ('t Trepke) 9 Op zaterdagmorgen verzamelden zich ruim 100 enthousiaste kinderen op sportpark T Klaverblad voor een grandioze Sport- en Spellendag. Er werden korfbal- en voetbalwed strijden gespeeld in teamverband (4 tegen 4). Daarnaast werden er ook nog enkele 'nevenspellen' georgani seerd. In vier poules (2 E-jeugd en 2 F- jeugd) werd er gestreden om een beken. De beker voor de F-jeugd ging naar het NN-team terwijl in de E- poule De Smileys met de hoogste eer gingen strijden. Daarnaast was er nog een trofee voor 'De beste coach'. Deze werd gewonnen door Peter Smits van De Boefjes. De successen van voetbalvereniging Castenray ten spijl heeft het team van Niek Buddiger in de periode tussen 1973 en 1985 in de vierde klasse nooit tegen VCH gespeeld. Het duel tussen Castenray en VHC was er eentje in de le klasse onderafdeling. Castenray won wel met 1-0door een doelpunt van Niek Buddiger. Daarmee is het kopduel van vorige week rechtgezet. KNLTB competitie Programma zaterdag 6 juni: Rodhe I-Mix 18+ 13.00 Horst 4-Mix 35+ 13.00 Heren I-Grubbenvorst 3 13.00 Heren 2-Apollo 3 13.00 Programma zondag 7 juni: Heren l-Nuth 1 10.00 ZVVV/ComputerWork is zaterdag winnaar geworden van de Jos Schamineè Memorialcup. De Venrayse zaalvoetbalclub bleef in het afsluitende toernooi ongeslagen. ZVVV/Computer Work greep verleden jaar nog net naast de hoofdprijs die toen verrassend in handen kwam van De Bonte Koe. Bekerhouder De Bonte Koe kon dit jaar geen rol van betekenis spelen en eindigde als zesde. Het jonge team van 't Huukske en ZVV Venray/Allemans cafe waren de grootste concurrenten van ZVVV/ComputerWork. 't Huukske wist als enige de ploeg van Edward Linskens van een overwinning af te houden, 't Huukske, met de van ComputerWork overgekomen Norbert van Haren in de gelederen, wist in de slotseconden een 2-2 gelijkspel uit het vuur te spelen. In het openingsduel had ComputerWork Drukshop met 2-0 verslagen en daarna had hel team weinig moeite met ZVV Leunen (2-0) en De Bonte Koe (4-1De beslissing moest in de vijfde en laatste wedstrijd tegen ZVV Venray/Allemans cafe vallen. ZVV Venray had na de nederlaag tegen 't Huukske (0-2) drie duels op rij gewonnen en telde voor het afsluitende duel slechts een punt minder dan ComputerWork. Dankzij een 1-0 overwinning werd de hoofdklasser onbereikbaar voor de concurrentie, 't Huukske. dat evenveel punten verza melde als ZVV Venray, eindigde als tweede omdat het de onderlinge con frontatie had gewonnen. De eindstand: 1ComputerWork 13 2. 't Huukske 9 3. ZVV Venray 9 4. ZVV Leunen 5 5. Drukshop 3 6. De Bonte Koe 2 7. Van den Heuvel 8. De Bonte Koe 2 9. Herberg de Peel 10. Venrode 11. t Huukske 2 12. FC Hento Bowling Vereniging Venray Uitslagen Kwalificatieronde voor het Bekertoernooi van de le en 2e Klasse. Hoeijmakers-Pinhunters 8-15 Sch.bedr. Arts-BLS/Close Ene 2.5-20.5 Hit Miss-Bokual/Mijling 0-23 Strikers/Groeipunt-Sigma's/RBV 16-7 Magie Line-Altijd Raak/Masta Sp. 14-9 Red Arrows-Scores/Texcar 14.5-8.5 WDOB-Plusmarkt van Dijck 3-20 Club Up-Winters Drankenh. 8-15 The Nitwits-Feller Heftr. 20-.3 VvGI/van Rensch -Sch.bedr. Arts 10-13 Van de 19 teams, die in viermanssa- menstelling in actie kwamen, plaatsten zich 16 voor de eerste ronde. Uitgeschakeld werden Hit Miss, W.D.O.B. en Feller Heftrucks, die in de kwalifacatiepoules het laagst aantal punten wisten te verzamelen. Het Bokualkwartet spande de kroon door Hit Miss geen enkel puntje toe te staan en vooral Mark Mijling had daarin een belangrijk aandeel met games van 233 en 257. Ook de teamgenoten Peter Cleven 209 en 230). Hay Joosten (201 en René Clephas (236) overschreden de 200-grens. De uitschakeling van eerste klasser Feller door tweedeklasser The Nitwits mocht een grote verrassing heten. Bij Winters excelleerde weer de in de vorm van zijn leven verkerende Cyriel Winters met games van 225 en 288, een baanrecord op baan 8 van het bowlinghuis. Schildersbedr. Arts stelde pas in tweede instantie zijn plaats in de bekerronde veilig door V.v.G.I./Van Rensch te kloppen, vooral door een goede prestatie van Fien Jenniskens, die over 2 games tot een totaal van 401 kwam. De overige 200-games kwamen op naam van W.D.O.B-er Heino Derks (211), Leo Jansen van Van Dijck (211). Altijd Raker Lam Verhoeven (202), de V.v.G.I.-ers Huub Op den Camp (20.3) en Mike Berghammer (202), Sigma Joos Peeters (200), de Pinhunters John Hellergers (212) en Toon Fleurkens (200) en Red Arrow Dorothe Mihoglu (212). Uitslagen Kwalificatie Woensdag- trioleague: Bokual/Mijling-Flying Strikers 13-8 Crash-Alacarte 2-19 Dreamteam-Sigma's/RBV 12-9 Kuijten Ass-Hit Miss I -20 Feller heflr.-Born Losers 19-2 Treffers/Poels-Flying Strikers 2-19 Hier knokten 11 trio's voor 8 plaatsen in de eerste bekerronde en de verliezers waren Crash met 2 punten, Kuijten Ass. met I punt: en de Treffers, die ook 2 pun ten behaalden.De hoogste game bij de heren kwam op naam van Henk Janssen, die 264 pins liet sneuvelen en bij de dames tekende Inge Lenssen met 183 voor de beste game. 200-Games waren verder voor Flying Striker John McFadyen (202) en de Bokuallers John Koekkelkoren (201en Twan Claessens (231). Franssen Keukens Kampioen der kampioenen Bedrijvenbowlingcompetitie De kampioenen van de 8 klassen van de Bedrijvencompetitie streden in 2 poules om de titel "Kampioen der Kampioenen". Vanaf de eerste wed strijd bleken twee teams favoriet voor de titel, de kampioen van de eerste klasse, Vinc.v.Gogh Inst 1 en de 6e Klasse-kampioen Franssen Keukens, terwijl Ford Van haren I uit de 3e klasse een gevaarlijke belager bleek. Na twee van de 3 te spelen wedstrij den gaande over een game) had Franssen zich aan de kop genesteld met een punt voorsprong op V.v.G.I. In de laatste allesbeslissende wed strijd trok bij Franssen Keukens Sjaak van Mil alle registers open en zorgde er met een 203-game voor, dat deze wedstrijd in winst werd omgezet met de hoogste pinfall uit de poule, wat extra punten opleverde, zodat de eer ste plaats en de beker hun deel werd. V.v.G.I.-1 werd tweede op I punt en Ford van Haren 1 derde. Het team van Kerkhof Transport uit de zesde klasse was in de latei- gespeelde promotie/degradatiewed strijd tegen 5e klasser Plussertjes Verbeeten I succesvol en promoveert naar de vijfde klasse, waardoor de stijgende lijn wordt voortgezet. D.O.S. Clubkampioenschap driebanden: Will Berden behaalde de titel voor het eerst, nadat Piet de Haart en Huub van Rhee de laatste 4 jaar de strijd hadden gewonnen. Frank Voermans behaalde de 2e plaats voor Theo Kronenberg. Clubkampioenschap driebanden: Dinsdag 9 juni is de 3e ronde van de clubkampioenschappen libre. Aanvang 19.30 uur. Bandstoten KNBB: Uitslagen: DOS 1 -De Peel Gerrit Vermeulen 11 beurten, 5,45) en Sef Peelers wonnen hun p: en. DOS 2-Poedelhaters Jammer, maar helaas. Inaborg-DOS 3 Joyce Voesten was de enige die partij won. Programma: Maandag 8 juni: DOS A-De Peel 2 Donderdag 11 juni: BC Tegelen-DOS B DOS C-VOP 5-2 gem itrlij- Wielrenner Bail Marcellis uit Ysselsteyn heeft in de categorie Cyclosportieven de wedstrijd om het districtskampioenschap in Neer op zijn naam geschreven. Het betekende de eer ste overwinning voor Bart Marcellis in dit seizoen. 'Eindelijk. Het heeft dit jaar. lang geduurd voor ik een overwinning pakte. Maar nu was het dan raak. Enkele weken geleden heb ik rust genomen en wat minder fanatiek getraind; nu pluk ik daar de vruchten van en lijk de vorm weer terug le pakken. De ploeg heeft ook weer schitterend werk afgeleverd'. Er ontstond na 30 km een kopgroep van 15 renners waarbij vijf renners van de ploeg Trillion-van Herten- NutriForce. Op een toch verraderlijk parcours ging deze complete groep de laatste ronde in. Daarin reden Bart Marcellis en Frans v.d. Weijdeven weg en won Bart overtuigend zijn eerste wedstrijd. Marcel van Herten won de spurt en werd derde. Martin Teunissen uit Ysselsteyn werd achtste. Ook dit jaar organiseert Auto Sport Team Duivenbos te Overloon weer een autocross. Dit evenement zal plaats vin den op zondag 14 juni op circuit Duivenbos gelegen aan de Oplooseweg te Overloon. Aanvang ongeveer 13.00 uur. Er komen diverse klassen aan de start zoals: toerwagen-, 1600-, 2-liter-, super- standaard-, toerwagen gastrijders-, vrije- en de nieuwe fun klasse. In deze nieuwe fun klasse mogen de rijders elkaar van de baan duwen en rammen. Iedereen mag hieraan deelnemen, ook zonder startlicentie. De auto's dienen te voldoen aan de geldende veiligheidsei sen volgens het ASUZ-reglement, dat op aanvraag verkrijgbaar is bij de organisa tie. Voor inschrijvingen en/of inlichtingen kunt u terecht bij Paul Tax, tel./lax 0478-532203. Honk- en softbal vereniging Het gezelligheidstoernooi van Red Caps Venray heeft hel afgelopen week einde een record aantal deelnemers mogen verwelkomen. Zeven teams, verdeeld over twee poules steden om de Feest Café de Koets trofee, de wis- selbeker. Na een spannende voorronde wisten zich twee teams te plaatsen voor de finale. Het ene team bestond uit honk- en softbal jeugd, het andere uit deelnemers van diverse pluimage. Niet geheel verwonderlijk wist het team an honk- en softbal jeugd te winnen, zei het. dat de sportiviteit en de gezellig heid overall winnaar waren. Het damesteam "Na 3 glazen wijn" wist zich door een laatste plaats verzekerd van een lekker stuk taart. Aansluitend aan het toernooi was er nog een barbe cue, waarvan niemand met honger naar huis ging. Dan de reguliere competitie. De honkbal senioren 2 moesten maandag thuis aantreden tegen het tweede stu dententeam uit Eindhoven. Beide ploe gen waren gehandicapt door de muziekevenementen PinkPop en Dynamo. Toch kon dat de Venrayse ploeg er niet van weerhouden, aan slag zeer sterk uit de bus te komen. Slechts doordat er in het veld enkele fouten werden gemaakt konden de Studs pun ten scoren. De eindstand was dan ook overweldigend voor Red Caps: 24-4. De honkbal senioren 1 wisten zich niet te verbeteren, na de nederlagen van de afgelopen week. In Helmond werd tegen Mulo met liefst 23-2 verloren, ondanks goed coachen van enkele soft bal senioren. Aan slag kon de Venrayse ploeg geen kracht zetten en de punten die werden gescoord kwamen binnen door fouten van de ploeg uit Helmond. Die ploeg wist overigens uitermate nauwkeurig de verdediging van Red Caps op het verkeerde been le zetten door gerichte honkslagen. Red Caps had daar geen probaat verweer legen, waardoor het met een dik verlies huis waarts kon keren. De pupillen hadden in hun dubbele wedstrijd geen kans tegen het sterke Nuenen. Vooral de werpers van Red Caps waren niet opgewassen tegen de werpers van Nuenen, waardoor deze laatste ploeg beide wedstrijden kon winnen. De aspiranten tol slot hadden geen kind aan de Phantoms uit Weert. Met liefst 5-23 werden de kinderen uil Weert getrakteerd op een nederlaag. Voor de aspiranten betekende de over winning een versteviging van de kop positie. Uitslagen Pup: RCVï-Nuenen 4-15 Nuenen-RCV 15-5 Asp: Phantoms Weert-RCV 23-5 Hb IMulo Helmond-RCV 23-2 Hbl 2: RCV-Studs Eindhoven 24-4 Programma 6 juni: Pup: RCV-Mulo Helmond 13.00 Asp: RCV-Meppers Eersel 11.00 Jun: RCV-Samacols 15.00 Programma 7 juni: Sb: RCV-Bullfighters 10.30 Hb IBullfighters Cuyk-RCV 14.30 Hb 2: RCV-Studs Eindhoven 10.30 Voor meer informatie omtrent bal. softbal of Red Caps Venray k terecht bij Richard Draaisma tel 582907.of per e-mail: Red @dds.nl Natuurlijk kunt u voo actuele informatie ook terecht öj internet: http://www.inler.nl.net/ii R.Draaisma/redcaps/ Wilt u meeri pet malie over het recreanten team Mere dan gerust contact op met Cecile v; 1 Geer (0478-514656). het lerc Mountainbiking is een boeiend uitdagende sport. Tevens.is het een* die voor iedereen geschikt is. In Ve is er al bijna een jaar een vereniging ||j2 deze sport te bedrijven, deze vereni O0"r heet de Mudhunters. De leden va Mudhunters zijn tussen 13 en 54 jong. Er zijn prestatie-bikers bij maaEje recreatie-bikers hebben de overh |ag Het leuke is dat dit toch goed sa |Cf gaat. in Op dinsdag tijdens de avond-trui blijven we in de buurt van Venray e zondag tijdens een tocht of training; jch we beurtelings wat verder weg. Wat doen de Mudhunters eiget verder nog? Regelmatig bezoeken regionale tourtochten. Hel af en bezoeken van wedstrijden. En natuu ook een weekend weg in September dat alles in de erg mooie en unieke enigingskleding. Wil je een keer wil doen? Dat kan. Er is voor iedei wel een plekje binnen onze verenig voor de fanatieke rijders maar zeker voor degenen die minder vaak komc niet snel gaan. Iedereen is welk Zolang je maar een Atb en een hebt. eye Programma komende weken. Zondag 7 juni vertrek 9.00 uur voorl ning in de omgeving van Belfeld. Dinsdag 9 juni vertrek 19.00 uur avondtraining, techniek en interval. Zondag 14 juni twee mogelijkhed 8.00 uur vertrek voor tourtochl Zeeland; 11.00 uur vertrek voor strijd in Rhenen. Dit is een erg m parcours, voor de liefhebbers een aai der. Wedstrijd is laat in de n 15.30 of 17.00 uur. Dinsdag 21 juni vertrek 19.00 uur avondtraining, techniek en interval, Het vertrek is altijd van Zwembui!^ Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar één de trainingen of bel met Piel Dup (Tij tel. 589880. idag Jh t «I rda< Het volgend seizoen zal het Heren 1 team van Jumpers'76 voor de eerste keer sinds de oprichting in de hoogste klasse van rayon zuid actief zijn. In Eindhoven werd zon dagavond wel verloren van BC Eindhoven met 74-65 maar door de winst met 19 punten in de thuiswed strijd vorige week stelde het team van Jan Kraus de promotie toch veilig. Was de thuiswedstrijd tegen BC Vlissingen een thriller, dit duel deed er niet voor onder. De thuisploeg wilde niet degraderen en nog meer als vorige week probeerde ze dit te voor komen door zeef fysiek te spelen. Jumpers'76 wist dat ze fysiek tekort kwamen en dat het antwoord vooral snel spelen was, maar ze werden door hel spel van de geroutineerde tegen stander gedwongen om tot de grens van hun fysieke mogelijkheden le gaan. Aan de kant van Jumpers'76 liet Hans Giesbers zien op dit gebied een waardevolle speler te zijn. Door dit fysieke spel werd het een trage wed strijd, waar de scheidsrechters hun handen meer dan vol aan hadden. De toeschouwers zagen ook geen mooi basketball. Door het harde spel ont stonden er veel persoonlijke fouten waardoor het spel vaak stil lag voor vrije worpen maar de emoties en de spanning vooral in de tweede helft vergoedde veel. De thuisploeg wist dat 19 punten te overbruggen waren en gingen fanatiek van start. Ze kregen ook voorsprong maar ze kwamen niet verder dan een marge van 8 tot 10 punten. Ruststand 38-28. Na rust haalde BC Eindhoven alle ervaring uit de kast. Vooral Tristan Lammerts van Bueren kreeg in de aanval weinig ruimte en door zelf goed te schieten en goed te rebounden verkregen ze een voorsprong tot twee keer toe van 20 punten zodat ze veilig zouden zijn. Jumpers'76 maakte gelukkig niet de fout om in paniek le raken en zoals in het begin van hel seizoen individueel tc gaan spelen. Ze bleven vooral als team heel hard wi a'<v ken .met als resultaat dal de achter "'J0 tand weer naar een veilige mat ging. In de beslissende eindfase w er£ ten ze de zenuwen onder controle iller houden en zo werden van de 9 toef me kende vrije worpen er 7 bent Pi1 Daarbij kwam de thuisploeg ook im problemen doordat drie belangrij spelers naar de kant moesten met fouten. Eindstand 74-65, topscore Trisl Lammerts van Bueren met 21 punte De emotionele ontlading na eindsignaal was groot. Na een lm seizoen van hard werken lag er de vj diende beloning van de promotie na de hoofdklasse. Het team beloon z'n trainer Jan Kraus. omdat die, z'n eerste seizoen in Venray. él geslaagd was van de vele individuc kwaliteiten een team te smeden, en* trainer beloonde hel hele team bereidheid om voor elkaar te weiki 125 zowel op de trainingen als in de we strijden. R chvi bijl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 12