'The Voice' van de gemeente Venray neemt afscheid PEEL EN MAAS Wim Snijders postuum onderscheiden i Sloop van het Zonnehuis I I '.te Programma Omroep Venray met Lee Towers Hanny rays Mannenkoor Presentatie I?' Twanvan Bussel Vrijdag 19juni Schouwburgplein Venray Aai vang 19.30 uur Toegang gratis! samen een eeuw bank ieren 425 Gulden voor Cliniclowns Frans Fleurkens Je probeert altijd iets extra's voor een klant te betekenen in li °P' 1 len ien r nt Donderdag 11 juni receptie Riet van Neerven brige week woensdag trok zij r het laatst het stekkertje uit elefooncentrale, werd het kof- opje afgespoeld, gingen de en van 'haar kamertje' uit en te zij voor het laatst in officië- ienst het gemeentehuis uit. 25 haar indiensttreding telefoniste Riet van rven op donderdag 11 juni cieel afscheid van de gemeente iray en gaat zij genieten van r pensioen. enieten van de nutuur, koken haar man Cor. en vooral andere en bewandelen. Velen zullen missen, die vriendelijke stem altijd opgewekt de telefoon im met 'Gemeente Venray'. Ook ien baaidag. omdat iedereen niet ers verwachtte van ós Riet. Een lige collega en bovenal iemand liet persoonlijk contact met de nen van de gemeente Venray cn alles stelde. Haar twee kinde- Ronald en Linda waren al opge- oten tieners toen Riet van rven 25 jaar geleden bij de leente Venray solliciteerde voor ipenstaande vacature van telefo- De vreugde was groot toen zij d aangenomen, de eerste werk- in het oude raadshuis aan de kt herinnert zij zich als de dag gisteren. "Ik zat aan een boek- dkundige tafel met van die arnieren". lacht zij als de eerste fü innering aan 25 jaar overheids- v Inst wordt opgehaald. "Bij het .lemen van de telefoon iedere opnieuw met mijn elleboog die scharnier. Op het einde van eerste dag had ik gewoon blaren, ir hebbben we 's avonds thuis jui'lijk vreselijk om gelachen." 'MIJN MAATJE* ijfjaar later scheidde Riet van ;rven van haar eerste man. twee daarna trof zij haar huidige man met wie ze sinds vier is ouwd. "Met name in die jaren dde scheiding was ik ontzettend k met mijn baan. Ik had mijn omsten. mijn zelfstandigheid, ik onafhankelijk." In die tijd ook luisde het gemeentelijk apparaat de oude raadszaal aan de Markt rhel huidige gemeentehuis. Na jaren alleen de telefoon te heb- bediend. kreeg Riet gezelschap. José de Kerf. Beiden bedienden rna samen 22 jaar de telefoon- trale. werden vriendinnen voor leven. "We hebben 22 jaar lief leed gedeeld. Zijn altijd bij elkaar lieven en hebben altijd veel steun «likaar gehad. Ook in moeilijke en. José neemt bij mij een bij- dere plaats in. is in al die jaren jn maatje' geweest." Want naast vele prettige herinneringen, die ikkig overheersen bij 'The Voice' ide gemeente Venray, zijn er ook donkere dagen. Twee jaar gele- verhuisde Riet van Neerven na gemeentelijke reorganisatie van lublieksbalie in de entree van het neentehuis naar een 'achterafka- tje'. Twee eenzame jaren die zij. lat tekent de levensvreugde van lijna 61-jarige, toch met verve iracht. "Ik heb het er heel moei- mee gehad. Dat mag je rustig en", steekt zij haar teleurstelling de laatste twee dienstjaren niet onder stoelen of banken. Twee lood zware jaren aan het einde van een mooie rit. "Dat was een klap voor mij. De jus was er ook af. En toch ben ik blij dat ik heb volgehouden. Ik heb nu wel het idee dat ik het kar wei heb afgemaakt. De laatste weken heb ik echt afgeteld." MOOIE HERINNERINGEN Riet van Neerven ziet echter niet om in wrok. Integendeel, de fijne momenten overheersen. De bruid sparen die haar aan de balie voorbij liepen, de bedrijfsfeestjes ("die vaak genoeg uit de hand liepen"), en vooral het contact met haar colle ga's. Want in 25 jaar tijd zag zij een stoet aan ambtenaren komen en gaan. Diende onder de burgemeester Schols, Defesche en nu Waals. "Die onderlinge sfeer, het contact met collega's en klanten. Daar bewaar ik heel mooie herinneringen aan. Ik heb als telefoniste een fantastische tijd gehad." Ze is niet bang om in een zwart gat te vallen. Eind juni gaat ze allereerst op vakantie, naar Italië. Ook daarna heeft ze genoeg om handen. In Nijmegen, haar woonplaats, is genoeg vertier. Leuke restaurantjes, bioscopen, een keer per maand naar het casino, leuke dingen doen met haar zussen en vriendinnen, koken voor haar man Cor ("want dat heeft hij al die jaren gedaan") en genieten van de natuur. Fietsen, kamperen, genieten van de vrijheid. Want een ding staat vast: "ik ga geen nieuwe verplich tingen meer aan. Wellicht dat ik in Nijmegen yoga-Iessen ga geven. Maar voor het overige is het genie ten van de mooie dingen in het leven." SCHIJNWERPERS Op zeker dat niemand van de col lega's haar dat misgunt. Maar voor dat het zover is, staat Riet van Neerven nog een keer in de schijn werpers van het Venrayse gemeente- Riet van Neervenwiens stem velen bekend in de oren zal klinken, voor het laatst op haar werkplek. huis. Zij hoopt dan ook zoveel mogelijk (oud-)collega's met hun partner en allen die haar een warm hart toedragen, te mogen begroeten tijdens de afscheidsreceptie op don derdag 11 juni. Vanaf 16.30 uur is iedereen welkom in de burgerzaal om met ós Riet het glas te heffen. Zij zal die middag geen enkel traan tje wegpinken. "Al zal het wel een dag vol emoties worden. Huilen kan ik vrijdag. De hele dag." Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 4 juni beginnen we aan onze wandeling door Ysselsteyn. In dit eerste deel bekij ken we samen met Sieb Nijssen, voorzitter van de dorpsraad. Pastoor Jenniskens en Harrie Fleurkens de Ysselsteynse kerk. Enkele jaren geleden is deze kerk opnieuw opge bouwd en alle parochianen van Ysselsteyn hebben hun steentje hieraan bijgedragen. Natuurlijk hoort u in de serie over Ysselsteyn ook nummers uit de revue "Van wat er hier gebeurde" die in 1996 ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Ysselsteyn opgevoerd werd. Donderdag 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur. Waar zijn de troubadours gebleven Sjef van Schalen is a.s. donderdag te gast in het programma van Oscar Hovens. U mag zijn uitzending bij wonen of bellen als u bepaalde vra gen heeft. Het telefoonnummer is 512362. Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E- mail: LOVENRAY@PLEX.NL Venraynaar Luc Bertrands, ambassadeur van Cliniclowns, heeft vandaag een bedrag van 425 gulden voor de Stichting Cliniclowns Nederland in ontvangst mogen nemen. Het was de opbrengst van een gezamenlijke actie van negen leerlingen van basisschool De Keg en twee leerlingen van Focus. De kinderen kozen ervoor de opbrengst van de collecte van hun Eerste Heilige Communie in de St. Annakapel in Venray beschikbaar te stellen aan dit goede doel. De vie ring stond in het teken van 'samen vieren onder de Regenboog'. In memoriam: In het pinksterweekeinde is op 65- jarige leeftijd Frans Fleurkens over leden, Sinds de oprichting twaalf jaar geleden heeft Frans als tweede bas meegezongen in het Barbershop dubbelkwartet 'Octet-Nog'. Daa rnaast was Fleurkens 25 jaar actief bij het Venrays Mannenkoor. Frans stond bekend als een natuurmens, eenvoudig, eerlijk en vooral vrolijk. Etalageruit vernield In de nacht van zondag op maan dag kwam bij de politie een melding binnen dat een ruit van een aan De Bleek gevestigde Doe-het-zelf-zaak was ingegooid en dat er wat uit de etalage was weggenomen. De getui gen zagen jongens, van naar schat ting 19 tot 20 jaar, wegfietsen. De politie zou graag in contact komen met getuigen die zich nog niet hebben gemeld. Wat er precies gestolen is is nog niet bekend. DONDERDAG 4 JUNI 1998 - NR. 23 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Wim Snijders is postuum onder scheiden met de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Deken Coenen heeft op Eerste Pinksterdag de onderscheiding overhandigd aan mevrouw Truus Snijders, in het bijzijn van familie en enkele leden van verschillende koren. De onderscheiding is hem toegekend vanwege meer dan 50 jaar inzet voor de kerkmuziek en deelname in verschillende pastorale raden. Wim Snijders zou vorig jaar al de pauselijke onderscheiding heb ben gekregen, maar kwam toen onverwacht te overlijden. De liefde voor de Gregoriaanse gezangen werd hem al op jonge leeftijd bijge bracht door broeder Laetantius. Snijders was jarenlang lid van zang koor Serwaas, eerst als zanger en later als dirigent, ruim zes jaar diri gent van het parochiekoor van Oostrum, lid van Ars Musica en het Beukenrodekoor. Zijn grote trots was echter het Venrays Gregoriaans Truus Snijders ontvangt de onderscheiding voor haar overleden echtgenoot Koor, waarvan hij initiatiefnemer en I diedagen en contacten met onder oprichter was. Door middel van stu- andere de Benedictijnen in Vaals. Aan de Vlierstraat is grond- en sloopwerken W. de Rooy BV uit Waalwijk momenteel bezig met de sloop van het voormalige Zonnehuis. Geen voorrang verleend Een automobilist uit Venray ver leende vrijdagavond op de kruising Vliegert-Oosterbosweg geen voor rang aan de auto van een plaatsge noot. Een botsing was het gevolg. Beide bestuurders liepen wonder boven wonder geen verwondingen op. De voertuigen raakten zwaar beschadigd. De sloop van het flatgebouw, eigendom van stichting Boncura (waaronder Beukenrode valt), zal een kleine twee maanden in beslag nemen. Daarna doet het terrein voorlopig dienst als parkeerplaats voor bezoekers van Beukenrode. Boncura heeft met Woningstichting Noord-Limburg plannen ontwikkeld om op het terrein ouderenwoningen- en appartementen te realiseren. Boncura is nog met de woningstich ting en de gemeente in overleg over de concrete invulling van dit plan. De woningen en appartementen zouden een directe verbinding krij gen met Beukenrode en het inmid dels gerealiseerde woonzorgcom plex aan de Berkenlaan. Onduidelijk blijft vooralsnog hoe de plannen uit gevoerd gaan worden en of ze wel op het nu vrijkomende terrein plaatsvinden. 12 zaken bekend De 15-jarige jongen die vorige week maandag een telefoon* en gereedschappen stal, bekende tij dens de verhoren dat hij zeker schuldig is aan twaalf zaken betrek king hebbende op diefstallen. Het onderzoek wordt voortgezet. Ook heeft hij bekend verschillende beeldjes uit tuinen te hebben gesto len, zelfs een gedeelte van een sproeiinstallatie uit een tuin aan het Ceciliapad. SCHOOLVERLATERS M/V Als je zélf een winkel bin nenloopt, wil je ook goed geholpen worden. Omge keerd doe je dat dus ook naar je eigen klanten. Met die instelling heb je een prima basis om adviseur bij Rabobank Venray-Oostrum te worden. Tijdens een inwerkperiode leer je alles over de producten die je gaat verkopen: voor beta len, sparen, lenen en verze keren. We verwachten dat je Rabobank Venray-Oostrum je snel ontwikkelt tor allround adviseur, onder andere door actief te inves teren in je eigen professiona liteit en door een gerichte studie te gaan volgen. Bij de Rabobank bieden we uitste kende faciliteiten daarvoor. Uiteraard zijn er altijd nog je collega's waar je op terug kunt vallen. In onze bank is de cultuur gericht op samen werken, met klanten en met elkaar. Ben je zelf ook van nature een teamplayer, dan zul je de Rabobank een sti mulerende werkomgeving vinden met een prettige dynamische sfeer. De functie van adviseur kan een prima basis zijn voor verdere ont wikkeling. Onze organisatie verandert en groeit voortdu rend, en biedt zo steeds diverse loopbaanmogelijk heden. Met doorzettingsver mogen en de juiste instelling kun je ze optimaal benutten. Vanzelfsprekend zijn onze arbeidsvoorwaarden uitste kend. Als basis denken we aan een VWO- of HBO- opleiding. Meer informatie over een loopbaan binnen de Rabobank kun je krijgen van Angelique Jansen, com mercieel manager Cliënten Advies, re bereiken op (0478) 53 02 54. Stuur je sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar Rabobank Venray- Oostrum, ter attentie van Anita Jacobs, directiesecreta resse, Postbus 64, 5800 AB Venray.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11