V Vijf reacties op eerste telefonisch spreekuur CDA Harold ,0f s OP 5 LENSSEN Volvo Occasions Coryfeeën van weleer de wei in voor historische derby Mijling Optiek verhuist tijdelijk naar Grotestraat Deel archiefstukken niet meer openbaar binnenkort terug in Ven ray Zwemverbod De Diepeling opnieuw van kracht Oud papier Bij Randstad sparen voor kermismunten Grote verbouwing Auto Arena Politie Basiseenheid Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese !EL EN MAAS donderdag 28 mei 1998 - Pagina 7 "De Janny Bar" Evenals in de afgelopen jaren is het ook deze zomer verboden om in of nabij de ontgrindingsplas De Diepeling tussen Meerlo en Venray te recreëren. Zo hebben de gemeen ten Meerlo-Wanssum en Venray opnieuw een algeheel zwemverbod uitgevaardigd en is er een parkeer verbod in de gehele omgeving van De Diepeling. De bewakingsdienst van de aannemer zal streng contro leren op handhaving van het beleid, zonodig met assistentie van de poli tie. Overtreders kunnen rekenen op Mijling Optiek bestaat 25 jaar. Bij die gelegenheid zal de winkel aan de Passage de komende maand een facelift ondergaan en een geheel eigentijds karakter krijgen. In de tussentijd verhuist de optiek naar Grotestraat 47, waar tot voor kort een jeanszaak was gevestigd. Mijling heeft in de afgelopen 25 jaar een naam opgebouwd, op het gebied van kwaliteitsbrillen. Naast kwaliteit stond en staat nog steeds de service hoog in het vaandel. Als er iets niet klopt met een bril dan wordt er voor gezorgd dat alles in orde komt. Het personeel van Mijling, dat al zeer lang in dienst is, speelt daarbij een vooraanstaande rol. Bij Mijling optiek loopt men bovendien voorop met de laatste technieken. Een voorbeeld daarvan is de glasslijpcomputer die zeer snel een glas in het gewenste model slijpt. Brillen zijn aan mode onderhe- ving waardoor regelmatig het interi eur van de optiek gewijzigd wordt. De laatste verbouwing stamt alweer uit 1989. "De huidige gevel valt eigenlijk niet meer zoveel op". De nieuwe optiek zal worden een fikse boete. Illegaal zwemmen kost 100 gulden, een parkeerovertre- ding 90 gulden. De politie kan ook gebruik maken van de wegsleepre- geling. De eigenaar van het voertuig kan dan rekenen op een boete van minimaal 187 gulden. Het strenge beleid is sinds enkele jaren van kracht vanwege het grote gevaar van zwemmen in De Diepeling. Enige jaren geleden verdronk een Poolse man in De Diepeling en ontkwamen enkele zwemmers maar net aan de verdrinkingsdood. ingericht volgens een compleet nieuwe visie. "We willen geen bril len meer laten zien" aldus Gerard Mijling. "Mensen zien eigenlijk te veel brillen als ze binnenkomen. We plaatsen enkele vitrines met model len. Met de klant maken we aan de hand van een gesprek de wensen op en komen vervolgens met ideeën". De drie pastafels in de nieuwe win kel zullen daarom beeldbepalend worden. Overigens zal het hele interieur aangepast worden aan de vorm van een oog. Het geheel zal een sfeer volle aanblik geven waarin de klan ten zich thuisvoelen. Nieuw wordt ook de aparte con tactlenzen afdeling. Die wordt gevestigd in de kelder, die uitge breid gaat worden. Vanaf 2 juni mei kunt U dus bij Mijling Optiek terecht in de Grotestraat. De verbouwing zal ongeveer een maand duren. In die periode kunt U profiteren van een verbouwingskorting die U zelf kunt bepalen met kortingsbonnen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum VELTUM Vrijdag 29 mei a.s. wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel. Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. LANDWEERT III In afwijking van wat gebruikelijk is wordt er in juni niet op de eerste maandag van de maand - dit vanwe ge 2e Pinksterdag - het papier inge zameld maar in dit bijzondere geval de tweede maandag, zijnde 8 juni. Wil men daar a.u.b. rekening mee houden. BRUKSKE Zaterdag 30 mei wordt tussen 11.00 en 13.00 uur oud papier opge haald door het Wijkplatform. Zorgt u er a.u.b. voor het papier tijdig, gebundeld op straat te zetten. In samenwerking met Horeca Gemeente Venray (HGV) houdt Randstad Uitzendbureau aan de Poststraat 10 in Venray in de maan den juni en juli een unieke actie. Uitzendkrachten kunnen in die twee maanden sparen voor kermismunten die tijdens de Venrayse kermis bij diverse café's inwisselbaar zijn tegen consumptiebonnen. Tijdens een feestelijke uitbetaling kunnen de uitzendkrachten eind juli de gespaarde munten komen afhalen. Meer weten over de actie? Schrijf je dan in bij Randstad Venray. De intercedenten kunnen jullie alles vertellen over deze ludieke actie. Overigens is Randstad Venray druk doende om haar vestiging aan de Poststraat 10 in een nieuw jasje te steken. Na vele jaren was Randstad in het huidige onderkomen uit het jasje gegroeid, reden om flink uit te breiden. Hoewel Randstad nog mid den in de verbouwing zit, gaan de werkzaamheden gewoon door. Het eind van de rit is echter in zicht, want eind juni vindt het openings feest plaats. Tot die tijd handhaaft Randstad Venray gewoon het hoge niveau dat u van dit uitzendbureau gewend bent. Volkswagen- en Audi-dealer Auto Arena is begin mei begonnen met de verbouwing van haar vestiging in Venray. Auto Arena, een bedrijf met 93 mensen in dienst, heeft zich enkele belangrijke doelstellingen gesteld. Het bedrijf wordt volledig naar de eisen van deze tijd ingericht, zodat Auto Arena haar klanten nog beter van dienst kan zijn. Bovendien zal het geheel verbouwde pand aan de Leunseweg beter passen bij de uitstraling van het merk Volkswagen. De verbouwing zal gereed zijn op 1 juli van dit jaar. De centrale ontvangstruimte wordt 80 vierkante meter groot. Voor vragen kan de klant zich wenden tot de cen traal gelegen informatiebalie, voor de wachtende klant is er een gezelli ge koffiebar met ruime leestafel. In de showroom wordt meer plaats ingeruimd voor het merk Volkswagen waardoor de totale lijn van personen- en bedrijfswagens beter kan worden gepresenteerd. De vestiging in Venray blijft een servi ce-punt waar de Audi-klant terecht kan. In het geheel krijgt het pand een meer open karakter. De bouw is in handen van aannemersmaat schappij Janssen uit Venray. Raadsleden Michiels en Cadirci niet ontevreden Tip van de week Inbraak overdag Als u overdag even niet thuis lent, laat dan geen ramen of deu ren openslaan. Ook indien u maar voor een korte tijd weg bent. Sluit de deuren middels de sleutel Vergeet ook. niet uw balkondeur en bovenlicht ie sluif en. Een openstaand raam op de eer ste verdieping, die via een regen pijp, een schutting of een plat dak «reikbaar is, betekent voor een lief een uitnodiging. Hij heeft maar weinig tijd nodig en is snel binnen. OOK OVERDAG!!! Een folder over inbraakwerende maatregelen is verkrijgbaar op het olitiebureau. 'oorkommg misdrijven: een zaak van politie oirc ULttltp-dt: Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-5311 tl De vrijwilligerscentral van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. GASTVROUW/HEER DISCO-ACTIVITEIT Synthese zoekt voor een behan delcentrum in Oostrum een gast vrouw/heer om tijdens het zwem men de bewoners te begeleiden in liet water en voor praktische hulp. Men stapt op in Oostrum (De Wendel); het zwemmen is in Horst. De werktijden zijn op maandagen in de oneven weken van 13.30 tot 15.00 uur. Voor meer informatie over deze [vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Daderes diefstal munt- telefoon aangehouden Maandagavond werd omstreeks 19.30 uur een in de hal van Beukenrode geplaatste munttele- foon gestolen. De waarde bedraagt ƒ1.700,-. In de nacht van dinsdag op woens- ig kon de politie aan de hand van het signalement een 22-jarige Venrayse aanhouden als verdachte van de diefstal. De dame werd in het kader van het onderzoek in verze kerde bewaring gesteld. B&W van Venray hebben deze week besloten een klein deel van archiefbescheiden in het gemeente lijk archiefdepot aan de openbaar heid te onttrekken. Het gaat met name om archiefstukken uit de jaren 40 en 50. De stukken bestaan voor namelijk uit processen verbaal van de toenmalige gemeentepolitie en opsporingen en berechtingen van mensen die in de oorlogsjaren 'fout waren'. Volgens Paul van Meegeren van de afdeling Informatie en Automatisering (I&A) gaat het daarbij om een vorm van 'achterstal lig onderhoud'. "Het is regel om bepaalde stukken die van het gemeentebestuur naar het archiefde pot worden overgeheveld meteen aan de openbaarheid te onttrekken. Het gaat daarbij om stukken waarbij de privacy van personen in het geding is. Bij hel opschonen van het archiefdepol zijn we stukken uit het verleden tegengekomen, waarbij dat niet is gebeurd. En waar dat, gezien de privacy van mensen, wel had moeten gebeuren. Daarom zijn die archiefstukken alsnog aan de open baarheid onttrokken. Het betreft overigens slechts enkele mappen van documenten." Het onttrekken van archiefstukken kan voor de duur van maximaal 75 jaar. Na die perio de zijn de betreffende stukken in het archiefdepot weer openbaar. Nu spectaculaire Volvo Occassions, al vanaf 15.750,- VOLVO Hans Kok Venlo BV. Venrayseweg 28, industrie-terrein Groo Boller - Venlo. - tel. (077) 3821818. |n het kader van het gemeente- li werkprogramma 'n Hart voor ■nray hield het CDA Venray irige week maandag voor het rst een telefonisch spreekuur or burgers. De raadsleden Wiel ichiels en Ed Cadirci zaten twee ir paraat om vragen uit de bur- rij te beantwoorden. De oogst: f telefoontjes. 'We mogen niet mopperen", zegt adslid Wiel Michiels over de langstelling voor het eerste telefo- sche spreekuur van zijn partij, iiemand is er vanuit gegaan dat •1 storm zou lopen. Dal zou overi- jns ook geen goed teken zijn. Dat iu namelijk betekenen dat het in inray goed mis is. Het aantal is op ;h ook niet interessant. Het •langrijkste voor ons is dat de bur- •rs het signaal hebben opgeno- en." Hel telefonisch spreekuur moet de latie tussen burger en „meente/politiek versterken. Het DA vindt het een manier om de irgers actiever te betrekken bij annen en besluitvorming, ichiels wil inhoudelijk niet ingaan a de vijf telefoontjes die maandag- zond bij hem en collega-raadslid adirci binnenkwamen. "Het lijkt ie niet gepast om zaken die door de irgers persoonlijk zijn aangekaart ide pers naar buiten te brengen, de algemene zin kan ik zeggen it het ging om reële vragen ^treffende ruimtelijke ordening en jn enkel maatschappelijk pro- leem." Met een van de vijf bellers ■eft Michiels inmiddels een spraak gemaakt om zijn of haar tuatie nader te bekijken. "We heb- n samen de agenda getrokken en llen ter plaatse de situatie bespre- Telefonisch was het te complex een oplossing aan te dragen." Collega-raadslid Ed Cadirci kreeg wee van de vijf telefoontjes. Hij wil zei iets meer kwijt over de vragen an de bellers: "In een geval ging et om buurtoverlast en de tweede beller had vragen over de accommo datie van het MBO-gebouw aan de Leunseweg." Zoeken naar oplossin gen van problemen die leven bij de Venrayse burger, daar gaat het vol gens het raadslid om. In het verle den blonk het CDA, net als andere partijen, niet uit door een intensief contact met de burger. Met onder andere het telefonisch spreekuur moet daar verandering inkomen. De drempel om politici aan te spreken moet verlaagd worden. Michiels trapt een open deur in als hij zegt dat "de burgers niet zomaar willekeurig een raadslid op straat aanspreken of hem thuis bellen." Door een keer in de maand een tele fonisch spreekuur te houden, zet het CDA de deur open voor de burger. Michiels: "Een klacht uit het verle den is dat raadsleden niet makkelijk bereikbaar waren. Vooreen raadslid was het op zijn beurt ook niet te doen om elk signaal, elk gerucht dat vanuit de burgerij werd opgevangen, uit te zoeken. Met een maandelijks terugkerend spreekuur kunnen we de drempel voor de burgers verla gen." Cadirci vult aan: "Het CDA wil dichter bij de mensen staan, luiste ren naar hun problemen, en die als het even kan oplossen. We willen beslist niet de Ombudsman spelen. Gewoon luisteren naar hetgeen de mensen kwijt willen:" Alle tien raadsleden worden voor het.telefo nisch spreekuur ingezet. Elke derde maandag van de maand zijn twee Erdogan Cardici in gesprek tij dens het spreekuur van hen telefonisch tussen 19.00 en 21.00 uur bereikbaar. Voor dit jaar is inmiddels een schema vastgelegd wanneer de spreekuren zijn en wie maandelijks de twee aanspreekpun ten zijn. Of het telefonisch spreekuur een blijvertje wordt, is nog afwachten. "Die intentie is er vanzelfsprekend. Maar je kunt na een eerste telefo nisch spreekuur niet meteen ver wachten, dat we vooruit lopen op de toekomst. Voorlopig is een eerste stap gezet. Een goede stap", aldus Wiel Michiels. Cadirci: "het is gewoon een hartstikke goed initia tief dat een kans verdient." Leo Clephas (DIS) en Niek Buddiger (Castenray) De Sportstichting Oirlo-Castenray viert vrijdag 29 en zaterdag 30 mei het 25-jarig jubileum. Een van de jubileumactiviteiten zaterdag is een duel tussen beide clubs met eerste elftalspelers uit de periode 1973-1985. Peel en Maas zette twee illustere namen uit die tijd in een rechtstreeks (kop)duel tegenover elkaar: Leo Clephas (DIS) en Niek Buddiger (Castenray). Hoe een derby verbaal herleeft. Naam: Leo Clephas (DIS). Leeftijd: 48 jaar. Eerste elflalspeler: 1973-1988. Nu nog aktief: Ja, in het veteranenelftal van DIS. Hoogtepunt: mijn eerste kampioenschap in 1974 in de 2e klasse van de onderafdeling. Dieptepunt: Degradatie in 1978. Mooiste herinnering: Seizoen 75-76 DIS-RKDSO 0-0. Lomm had een puntje nodig om kampioen te worden en werd het dus niet. Het ene puntje was voor ons wel vol doende om ons te handhaven. De derby DIS-Castenray: Die leefde weken van tevoren. Met name door het publiek werd het sfeertje opgeklopt. Onderling tussen de spelers was dat minder. Wij trainden op hetzelfde complex en zaten in dezelfde kantine. Was het vroeger gezelliger: Ja, het voetbal leefde meer. De jeugd heeft tegenwoordig zoveel andere activiteiten om te doen. Destijds was het alleen voetballen. Niek Buddiger: De topvoetballer van Castenray met een verwoestend schot. Beste medespeler uil jullie periode: Theo Heiligers, een snelle linksbuiten die heel makkelijk scoorde. Hij heeft 18 jaar in hel eerste gespeeld. DIS 1 in 1998: Na de degradatie uit de 5e klasse moet DIS in de 6e klasse toch wel een rol van betekenis kunnen spelen. De 5e klasse is op dit moment voor DIS te hoog gegrepen. 25 jaar Sportpark De Heesakker: Lang geleden is een poging tot een fusie afgeketst. Maar een vereniging op een sportpark zou beter zijn voor iedereen. Verwachting komend weekend: Ik hoop en verwacht ook dat het heel gezellig wordt, en dat is het allerbelang rijkste. DIS-Castenray 1973-1985: Daar is net als vroeger niks van te zeggen. Ik denk wel dat. het tempo aanzienlijk is gedaald. Hel is in ieder geval niet meer ten koste van alles winnen. De toekomst van DIS: In verwacht dat DIS en Castenray binnen nu en tien jaar fuseren. Naam: Niek Buddiger (Castenray). Leeftijd: 46 jaar. Eerste elftalspeler: 1968-1989. Nu nog aktief: Ja, bij de veteranen. Hoogtepunt: Beginjaren 70 zweefden we tussen de 4e klasse en de onderafdeling, met daarbij natuurlijk enkele kampioenschappen. Dieptepunt: Ik heb een seizoen moeten toekijken als gevolg van een meniscusblessure. Mooiste herinnering: Een duel tegen VCH dat net uit de 3e klasse was gedegradeerd, terwijl wij gepromoveerd waren naar de 4e klasse. In de eerste wedstrijd van het seizoen dachten zij ons even op de plaats te zetten. Het werd 1-0 voor ons en ik maakte het enige doelpunt. De derby DIS-Castenray: Duels met een extra sfeertje, vooral langs de zijlijn. Met name mijn vader liet zich nadrukkelijk gelden. Hij had altijd bij DIS gevoetbald, terwijl zijn zoons bij Castenray voetbalden. Hel waren duels op het scherpst van de snede, maar wel sportief. Was het vroeger gezelliger: Absoluut, vroeger was er een veel sterkere onderlinge band. En meer discipline. Leo Clephas: Een zeer technische middenvelder met heel veel inzicht. En ik denk wel de fijnste en sportiefste speler die ik in al die jaren ben tegengekomen. Beste medespeler uit jullie periode: Paul Kuijpers met wie ik vanuil de jeugd doorstroomde naar het eerste elftal. Helaas moest hij door een ernstig ongeluk al na enkele jaren stoppen met voetballen. Castenray 1 in 1998: Een goede, jonge groep waar Castenray nog jaren plezier van kan hebben. Met name voetbaltechnisch is hel een leuke ploeg. 25 jaar Sportpark De Heesakker: Ik denk dat het al die jaren goed is verlopen met twee verenigingen op een sportpark. Verwachting komend weekend: Ik hoop op een gezelli ge reünie met veel oud-voetballers, waarvan ik er een aantal al jaren niet meer heb gezien. DIS-Castenray 1973-1985: Een gezellig potje voetbal, winnen of verlies is zaterdag bijzaak. De toekomst van Castenray: Als het kan zo lang moge lijk zelfstandig blijven, maar of dat op de langere duur haalbaar is. Ik betwijfel het. Diefstal beplating Een 38-jarige Venrayse deed namens haar 17-jarige dochter aan gifte van diefstal van de kunststof beplating van haar snorfiets. De diefstal vond plaats op een onder wijsinstituut aan de St. Jozefweg. De politie kon de daders van de diefstal aanhouden. Het zijn twee 16-jarige jongens uit Ysselsteyn en Oostrum. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werd het tweetal doorverwezen naar het Halt-bureau. Diefstal van GSM telefoon Een 27-jarige Venrayse had haar GSM telefoon met een clip aan haar broekzak bevestigd. In een super markt in het Brukske heeft men kans gezien die telefoon weg te nemen, de diefstal vond dinsdagmiddag omstreeks 16.15 uurplaats.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7