r Lang Pinksterweekend! Programma Venray Muzikaal Totaal is rond Rolling Stones (naspeelband) in De Bonte Koe i 'rima prestatie Venrays 4uderenkoor Crescendo in Roermond Lentepop met drie regionale bands Jubileum- avondvierdaagse van 11 t/m 14 juni REGIOKALENDER Oproep leiding Doe mee met het literair café African Night bij De Evenaar Tentoonstelling Reumapatiënten vereniging Concordia Wanssum naar concours Op tweede Pinksterdag zijn onze kantoren gesloten. Prettige Pinksterdagen. corridor Kinderen gratis op de foto met Mickey Mouse -Pi I, EN MAAS donderdag 28 mei 1998 - Pagina 3 it et Venrayse ouderenkoor trad ens de Limburgse Zangersdag in irmond na de pauze voor het It, [licht met drie liederen. Er werd pend met De Nachtegaal, een ijk lentelied met Nederlandse sl. De nachtegaal kon men horen len; wat zuiver kjonk dat lied. tweede lied was gekozen voor Engelstalige Song of peace, in gemakkelijk lied, dat echter overgave ten gehore werd tracht. Het resultaat was dan ook k.l er dan verdienstelijk. Tot slot ig het koor het vrolijke Es klin- t. Ook dit lied werd met enthou- sme ontvangen. Inder leiding van de heer Peter Velden was iets moois neerge- waarbij de hand van de meester duidelijk waarneembaar is. Aan het orgeltje werd het koor vakkundig begeleid door de heer Gerrit Beerkens. Na afloop van deze zangersdag, of eigenlijk tussen de bedrijven door, vertelde een afgevaardigde van het bestuur van de Landelijke Organisatie van Ouderenkoren, dat Crescendo Venray een van de betere seniorenkoren is. Het is dan ook niet uitgesloten dat het Venrayse koor binnenkort een invitatie ontvangt om in het najaar op te treden in Utrecht. Crescendo mag terugzien op een geslaagd optreden. De dag werd besloten met een genoeglijk samen zijn in De Witte Hoeve. De Rolling Stones naspeelband (uit Amsterdam) houdt sinds 1990 de muziek van hun idolen in Nederland levend. Overal waar de heren optreden garanderen ze een onvervalste Stonesavond. Watch it! De band: Daan Arbeek, Hans van Straten, Paul Dokter, Jean Collieren Pat de Wolf. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. r^e! e Rolling Stones, wie kent Mick 'u> ier en de zijnen niet met hun slpkie wereldhits. Overal in de cld vermaken ze hun fans met onvervalste Stones geluid. In k, Ierland hebben wij een band die !e muziek op schitterende wijze peelt. En net als voorafgaande tj0 n treden deze mannen le isterdag op in De Bonte Koe. ■de maand mei een keuze van een fragment uit een gedicht, dat niet zo por de hand ligt: [0, weemoed, weemoed bovenal r wal ervan ons worden zal, n al wat was en wat zal wezen e kwaarvan niets ons kan genezen. Ike laatste-donderdag van de maand zal erleen citaat van een of rhéer, Ichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke ^zieliefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. itwoordep op di ze vragc n 1 um u voor vrije ag 1 juni a s sturen n a K t :retariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR inray. maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de hter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. >k dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet an de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! leder lus. die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor icidentele deelnemers meedingen'. c stand laat nog steeds een flinke kopgroep zien n.l. de dames: L. Colsen, van Daal, W. Vink en de heren A. Krort en A. Leijssen ieder met 40 imten gevolgd door Mevr. W. Nelissen-W'ijnhoven met 30 punten en de J' lames L. Geurts, T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 punten iet fragment van de aprilopgave was afkomstig uit het prachtige gedicht loods Kind" van Henk Fedder, dat zeer goed in deze meimaand met zijn 3e herdenking van de bevrijding van Nederland past. l mei kt on-arische kind wacht elke avond, op haar joodse vader. De ik-figuur aakt ontroerd door het tafereel van de ontmoeting van de vader, die lebukt gaat onder zorgen en het kind. dat zorgeloos praat en praat. Hij raagt God deze mensen samen te laten en te beschermen tegen de grillen an de Gestapo. e deel: Henk Fedder - Joods Kind I 'ij wacht hem eiken avond aan den trein iet meisje met 4' onarisch zwarte haren, let ogen, die verstrakken in een staren V vader gauw de tunnel door zal zijn. wensen schuif 'len langs de binnendeur inschieten van de trap in daag'lijksjachten, Het donkre kind kan enkel staan en wachten Vlak bij het hokje van den conducteur. hn zwaait een mannenarm een verren groet, lp 't klein gezicht bloeit plotseling herkennen fe moet op slag hard naar haar vader rennen. Hij hukt zich laag en zoent haar smallen toet. Nu gaan zij samen door den laten dag, Üe man gebogen en van zorg gebeten, let raielstemmetje wil erg graag weten Waarom ze nog niet naar het zwembad mag... erf 0 Heer, ik heb vandaag één bede maar: 0 Elk Joods gezin wordt haast vaneengereten laat de Gestapo deze twee vergeten rnt die in Jezus'naam toch bij elkaar. f programma 1998-1999 is in concept gereed. Er staat weer heel wat te lebeuren. Centraal hierin staat de herdenking van de 100e sterfdag van itiido Gezelle. is u donateur wordt van het Litérair Café Venray-regio - minimale bijdra- van f 30,- per jaar - krijgt u het programma toegezonden. Als donateur ;unt u hiermede de literaire activiteiten van het Venrayse Literair Café en •rijgt u tevens reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten, ïiformatie hierover kunt u verkrijgen bij de algemeen secretaris Harry Theunissen Rochusstraat 15801 RR Venray (telefoon: 0478-582948); Zaterdag 30 mei staat de African Night op het programma van De Evenaar. Deze keer met een demon stratie djembe spelen en een optre den van Pisto Sylla. Pisto Sylla is afkomstig van Republique de Guinea in West- Afrika. Hij is de zoon van een griot. De griots zijn een sociale kaste in West-Afrika, het zijn de schatbe waarders van de rijke Afrikaanse geschiedenis, die ze door middel van muziek, dans en zang ten geho re brengen (te vergelijken met onze vroegere troubadours). Hij speelt balafoon en gitaar en is specialist in de sabarmuziek, die veelal bij straat feesten en bruiloften ten gehore wordt gebracht en de mensen opzweept in de dans. Hij speelde o.a. met Salif Keita (Mali) en Mory Kante (Guinea). De inrichting wordt deze avond verzorgd door Tam-Tam. Verder is het natuurlijk weer swingen op wereldse muziek. Aanvang 22.00 uur en de entree is gratis. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 510036. Op zaterdag 6 juni wordt er ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Reumapatiëntenver eniging een tentoonstelling gehou den in zaal In den Engel. Het betreft hier zelfgemaakte spulletjes. De tentoonstelling zal gehouden worden van 13.00 lot 15.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Het majorettenkorps van Concordia Wanssum neemt op zon dag 7 juni deel aan de Federatieve Bondswedstrijden voor slagwerken sembles, showbands, tamboer- en majorettenkorpsen in Goirle. De organisatie van het evenement is in handen van de plaatselijke Muziekvereniging SOS. Er nemen in totaal achttien korpsen aan de wedstrijd deel die plaatsvindt in sporthal De Haspel in Goirle. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Zevenhonderd muzikanten op een avond Op vrijdag 3 juli staat het cen trum van Venray weer bol van de muziek. Dan vindt de tweede editie van Venray Muzikaal Totaal plaats. Bijna zevenhonderd muzikanten brengen vanaf zes uur tot een uur 's nachts hun kunnen ten gehore. Bovendien zullen de winkels in het centrum die avond tot elf uur geo pend zijn. Venray Muzikaal Totaal vloeide vorig jaar voort uit het 50- jarig jubileumfeest van de VVV. Bij dat jubileum organiseerde de VVV een muzikale avond in het centrum. Het idee sloeg zo goed aan dat Venrayse muzikanten benaderd werden om mee te doen aan een Venrayse muziekavond. Dat resul teerde in Venray Muzikaal Totaal waaraan vorig jaar zeshonderd muzikanten deelnamen. De opbrengst van die avond werd gere serveerd voor de realisatie van een muziekkiosk in het centrum van Venray. Het evenement, gecombineerd met Moonlight Shopping, werd een groot succes. Reden voor de orga nisatie, zijnde de VVV, de horeca ondernemers in het centrum en de Venrayse muziekverenigingen, om voor dit jaar de tweede editie op te zetten. MUZIKANTEN Dit jaar was de animo onder de Venrayse muzikanten zo groot dat de organisatie zelfs enkele muziek groepen heeft moeten laten weten. 25 Jaar Sportstichting Oirlo-Castenray In het kader van 25 jaar Sportstichting Oirlo-Castenray is er komend weekend in de feesttent/sportpark De Heesakker een gevarieerd programma voor jong en oud samengesteld. Op vrij dag 29 mei om 20.00 uur barst het feestgeweld los met Heesakker Lentepop. Drie regionaal bekende bands zorgen voor een spetterende avond: Unyx, Kaja en Chantilly Lace. Unyx is een danceband uit Noord-Limburg, bestaande uit drie muzikanten, een danser en een mc. Hun muziek is een mengeling van techno, breakbeats, dance en een snufje punkrock. Kaja staat voor twee jonge meiden uit Wanssum/Blitterswijck. Zij om schrijven hun repertoire als pop rock van alle tijden. Chantilly Lace is een vijfmansformatie en speelt piano rock and roll in de beste tradi ties van Jerry Lee Lewis en Little Richard. Kaarten a 7,50 gulden per persoon zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Soos Watjang in Oirlo, Café Hesen in Castenray en de kan tine van sportpark De Heesakker. Het verdere jubileumprogramma op zaterdag 30 mei ziet er als volgt uit: 09.00 uur regionaal jeugdtoernooi voor E- en F-spelers; 16.00 uur DIS- Castenray 1985-heden en aanslui tend 1973-1985; 19.30 tot 20.30 uur receptie bestuur en aansluitend reü nie voor alle leden en oud-leden. Over drie weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. Dit jaar wordt de vierdaagse voor de 40e keer georganiseerd. Bent U van plan om mee te doen, dan is het volgende voor U van belang: De afstanden zijn 3-5-10-15 km per dag op 11, 12, 13 en 14 juni. Op zondag 14 juni kan men ook inschrijven voor een 30 km route. Het inschrijfgeld is ƒ7,50 p.p.. Wilt U één dag wandelen, dan betaalt U 3,50 p.p. Alle deelnemers ontvan gen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen alle deelnemers een herinneringsmedail le en een jubileumcadeau. Inschrijven: Voorinschrijven is op dinsdag 9 juni en woensdag 10 juni van 18.30 tot 19.30 uur in zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray. Ook kan men zich op de wandelda- gen voor de start laten inschrijven. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar op het Henseniusplein. Starttijden: Op donderdag 11vrij dag 12 en zaterdag 13 juni: 15 km 17.30 uur. 10 km 17.35 uur, 5 km 17.45 uur, 3 km 17.55 uur. Op zondag 14 juni starten we als volgt: 30 km 08.00-10.30 uur, 15 km 14.00 uur, 10 km 14.30 uur, 5 km 15.00 uur, 3 km 15.15 uur. Défilé Op zondag 14 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omge ving. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Mevr. G. v. Ham- Frederix, Kerkpad 1. Venray, tel. 583765 of bij mevr. P. Munsters, Pr. Hendrikstraat 21, Venray, tel. 580648. Tot ziens op dezé40sle jubileum Avondvierdaagse. MODISCH GEKLEED MINDER BESTEED >tf i A I'j •HERENMODE* Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 dat ze nog een jaartje moeten wach ten. Op de Grote Markt, het Schouwburgplein en in De Bleek zullen zevenhonderd muzikanten zorgen voor sfeer en gezelligheid. Bovendien is door de organisatie goed geluisterd naar de op- en aan merkingen met betrekking tot het vorig jaar. Zo zal er ook muziek worden gemaakt op de kop van de Grotestraat. Verder is de organisatie nog bezig om een zg. loopmuzikant door het centrum te laten trekken. Ook wordt er met meerdere podia per plein/locatie gewerkt zodat de wisselingen tussen de optredens zo kort mogelijk zullen zijn. BREED Het programma biedt op 3 juli voor elk wat wils: joekskapellen, 'schoolorkest, seniorenorkest, zang koren, Egerlander orkesten, fanfa res, pop- en rock bands, alle genres zijn vertegenwoordigd. Vooraf aan het muzikale pro gramma zal vanaf 18.00 uur op de Grote Markt een Playback show worden gehouden voor de jeugd. De presentatie van de dag is in handen van Mathieu Emonts, Hub Clephas en Sjang Vollenberg, die elk een van de locaties voor hun rekening nemen. Ook dit jaar komt de opbrengst van Venray Muzikaal Totaal weer ten goede aan de te realiseren kiosk. De jeugd kan zich overigens nog opgeven voor de Playbackshow. Dat kan bij het VVV kantoor, tel. 510505 of bij reisburo Vice Versa aan het Kapelaanspad. Eind juni zal er overigens weer een speciale Venray Muzikaal Totaal krant verschijnen in een oplage van 40.000. Daarin zal het complete programma beschreven worden en de optredende artiesten nader worden belicht. Ondernemers kunnen nog adverteren in deze krant. Voor meer informatie, tel. 0478- 582727, vragen naar Christ van den Munckhof. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 31 mei: :Radiomarkt in het kader van het vierde Radio Treffen Arcen op het ter rein van recreatiepark Klein Vink in Arcen. Zendamateurs uit heel Nederland zijn tussen 09.00 en 14.00 uur van harte welkom. Op zaterdag 30 en zondag 31 mei zijn er demonstraties met zendapparatuur. Zondag 31 mei: Oldies Club Neerkant houdt in gemeenschapshuis De Moost in Neerkant een platenbeurs. Muziekliefhebbers uit de wijde omgeving stallen meer dan 35.000 cd's, singles en lp's uit. De beurs duurt van 11.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. T/m maandag 1 juni: 'Verwey aquarelleert'. Tentoonstelling van aquarellen van de in 1995 overleden kunstenaar Kees Verwey. Bij de tentoonstelling is ook een boek verschenen. Museum Van Bommel-Van Dam, Deken van Oppensingel 6, Venlo. Zondag 7 juni: 3e Eurofestival voor BMW-rijders op het Circuit van Baarlo. Het circuit is open van 11.00 tot 17,00 uur. Voor meer informatie VDB Promotions, tel. (0165)503554. Zondag 7 juni: Honingslingeren op het Zoemhukske, de modelbijenstand van de Imkersvereniging Horst e.o. Deze activiteit duurt van 11.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 13 juni: Het centrum van Grubbenvorst is zaterdag 13 juni het strijdperk voor ruim 50 beachvolleybalteams. De straten rond café 't Stammineke worden met een 20 centimeter dikke laag mulle gele zand omgetoverd tot een Acapulco-strand. Het toernooi begint om 10.00 uur. Inschrijfformulieren zijn aan te vragen bij Barry Peute, telefoon (077)3661547. Zondag 21 juni: Japanse Auto festival op het Circuit in Baarlo. Tussen 11.00 en 17.00 uur kan de bezoeker kennis maken met race-auto's en de allernieuwste en exclusieve modellen uit he land van de rijzende zon. Voor meer informatie VDB Promotions, tel. (0165)503554. Zaterdag 30 mei houdt Holland International te Venray een Disneydag. Kinderen kunnen gratis met Mickey Mouse op de foto wor den gezet. Ook wordt er voor de kinderen een kleurwedstrijd georga niseerd. Alle kinderen t/m 12 jaar mogen een kleurplaat komen afha len. Holland International rijdt met een speciale Disney-bus dagelijks van en naar Disneyland in Parijs. In deze comfortabele bus worden met name de kinderen op en top ver wend. Er is speciaal een hostess aanwezig, die hen begeleidt. Ze kunnen kleuren en spelen in de bus en uiteraard draaien er leuke Disney-tekenfilms. Het feest begint dus al wanneer u de bus in stapt. De medewerk(st)ers van Holland International kunnen u er alles van vertellen. Bovendien wordt er een reischeque t.w.v. 250,- verloot onder de inzenders die de rebus cor rect weten op te lossen. Kom aanstaande zaterdag langs en neem uw kinderen mee. Er wordt in ieder geval een leuke foto van u gemaakt. Kindervakantiewerk De aanmeldingen voor de week Kindervakantiewerk 1998 zijn weer binnen. Naar verwachting zul len er ongeveer 700 kinderen deel nemen. Alhoewel het aantal aan meldingen voor leiding dit jaar op dit moment een positiever beeld geeft dan vorig jaar rond deze tijd, zitten we toch nog dringend verle gen om leiding. De organisatie stelt alles in het werk om dit jaar alle kinderen mee te laten doen. Daarvoor is echter uw hulp nodig. Beschikt u over voldoende vrije tijd en wilt u een week plezier bele ven met een groep van ongeveer tien kinderen, geef u dan op als lei ding voor het Kindervakantiewerk 1998. Wij kennen alleen een mini male leeftijd van 15 jaar om als lei ding te fungeren. Een bovengrens stellen wij niet, dus u bent nooit te oud om mee te doen. We hebben uw hulp nodig in de week van 27 tot en met 31 juli 1998 (de week voor de Venrayse kermis). Voor meer informatie of aanmel ding is ons secretariaat te bereiken tussen 18.00 en 19.00 uur via tel. 587560. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: dkt. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76, tel. 585900 ina: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za en zo: R. KEIJZER Litsenbergweg 20A, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis ma: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Opensteliing: zaterdag van 10.00 tol 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide, tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde lijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3