cUw4te«t Op weg naar Pinksteren De Venrayse adelaar Eerste Heilige Communie St.-Petrus'Bandenkerk Kerkradio Zieken communie Samenstelling priesterteam Diaken P. Hoedemaeckers wordt tot priester gewijd Pastoor Bouman PEEL EN MAAS donderdag 28 mei 1998 Pagina; fl. j Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; diaken: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven nnsintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 8.30 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. ouders Jansen-Huijbers. 15.00 Feestelijke H. Mis en huw. Carlos Llaguno en Sandra Wekking. 19.00 H. Mis Annie v. Mil-Rutten; Toon Kurstjens (coll); Gerrit Linders (coll); Theodora Flinsenberg-v.d. Boogaard; Joost Rutten (coll); lev. en overl. leden buurtvereniging De Eeendracht; Antoon Kennis en zoon Tonny; ovetl. fam. Van Goch-Stein; zwd. Piet v. Mil en klein zoon Marijntje (kaartclub). Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 9.30 Latijnse hoogmis Aleida v.d. Wijngaard-v.d. Wijst (coll). 11.00 H. Mis Anna en Leo Gooren-Lemmen (coll); Wim Snijders (coll); Annemie Steeghs-Bonants (coll); Jan Ruijten; overl. ouders Jan en Anny Schwachöfer; Wim Driessen en overl. fam.; Johan .Janssen en dochter Marian; fam. Van Stiphout-Keyzers; Annie Krapels-heuts. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.30 Geen H. Mis. 11.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Dinsdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef. Woensdag: H. Corolus Lwanga en gezellen, martelaren. H. Mis overl. fam. Vermeltfoort-Uijen (coll). Donderdag: 9.00 9.00 H. Mis voor dia ken Hoedemaeckers en zijn klasgenoten, die zich voorbereiden op hun priester wijding. 14.00 Feestelijke H. Mis en huw. Joost Jansen en Gitte Hüsken. Vrijdag: HH. Bonifatius, bisschop en gezellen, martelaren. 9.00 H. Mis mej. Gerarda Broers; Christiaan Beclet en ouders Hermanus Beclet en Petronella Raemakers en Marie Beclet; Antoon Janssen en echtgen. Om alvast te noteren: zaterdag 6 juni is om 19.00 uur de eerste H. Mis van kape laan Hoedemaeckers. Zondag 7 juni kunt u hem feliciteren in zaal In den Engel. Dienbeurten: za 19.00: Ronny, Pascal, William Rowan; zo 9.30: P. Vosbeek, Niels S, Niels V, Bart, Ruben; zo 11.00: Kevin, Sjoerd P, Paul (m). Bram; ma 11.00: Stefan, Simone. Sjoerd D, Jasper. Lectoren: za. 19.00: L. Truijen; zo 11.00: J. Truijen; ma 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: Hoogfeest van Pinksteren. 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lectrice: Zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff. Lectrice: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Woensdag: 16.00-17.00 Psalmengroep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en medi tatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie van Pinksteren. 16.00 Doop Justin Dechnar, Langstraat 48. 16.30 Doop Anne vm Meyel, Servatiusweg 24. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang. Geen kin derwoorddienst. Wim Arts (coll); Jacob Kersten (coll); Jan Arts en overl. fam.leden; jrg. Toon v. Ooi: Mieke Oomens (coll); jrg. Piet Lomme. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zangers v. St. Frans; Jacob Naus; Grada Voesten (coll); Ellen Hikspoors (coll); overl. ouders Drabbels-v. Vegchel. Maandag: 2e Pinksterdag. H. Mis van 8.30 vervalt., 10.30 M.M.v. Crescendo; overl. Martien de Lauw en zoon Martien. 12 00 Doop Charlotte Kaanen, Staaiweg 11, Vierlingsbeek. Dinsdag: 8e dinsdag van de St. Antoniusnoveen. 18.30 To Linssen- Gerrits (coll). Woensdag: 18.30 Jacobus Naus. Donderdag: 18.30 Voor wereldvrede. Vrijdag: 13.30 Huw. Sandra Pelzer en Robin Boele, Casimirhof 3. 18.30 Jrg. overl. fam. Slits. Gedurende de maand mei zal elke maandag- t/m vrijdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 13.00 Kapel: huw. Tom Pruymboom en Marion Poels. Kinderwoorddienst. 19.15 Jgt. Leo Snijders en zoon Haary; Huub Wïllemsen (oud werkgever). Zondag: Pinksteren. 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Franz Linders en overl. fam.; Tonie v. Gerven-v.d. Zanden (coll); Theo Lensen; uit dankbaarheid bij een 40-jarig huw. Maandag: 2e Pinksterdag. Geen H. Mis. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis Pinksteren. Nel Basten-Janssen; overl. ouders en fam. Sikes-Rutten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 8.30 Overl. ouders Smits-v.d. Hoogen. 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie (Gem.koor). Maandag: 2e Pinksterdag. 9.30 Geen H. Mis. 10.00 Overl. ouders Jans- Verheggen. Dinsdag: 9.00 Tot bijz. int. Woensdag: 9.00 Voor priesterroepin gen. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te brengen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; voor 'n goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Chantal Lenssen, Maren de Boer, Floortje Gloudemans; zo 8.30: Rik en Guus Op den Camp, Giel Emons, Peter Fleurkens; 10.00: Annemiek Moraal, Danielle Wijnen. Anneke Denissen, Geertje de Kleijn; ma 10.00: Mieke v. Bracht, Brandy v. Dyck, Susan Felder. Collecte: In dit weekend in alle H. Missen de collecte voor onze missiona rissen. Parochie Oirlo Pinkstercollecte voor de Nederlandse missionarissen. Zaterdag: 19.00 H. Mis met de Jeugdfanfare; Sjaak Bots. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); jrd. Jan Verheijen; Handrie Camps en Marian Rutten-Camps; Miel Janssen. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Maria Heidens- Snellen; voor het welzijn van onze parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (V). Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: Pinksteren. 19.00 Louis Tielen; Sef Kunen; H. Mis uit dankbaar heid; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen. Zondag: Geen dienst. Maandag: 2e Pinksterdag. Jrd. Anna, Gerardus en Martinus Philipsen. Woensdag: 18.00 H. Mis; O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za: Annet, Rianne, Elleke en Roel; ma: Marian, Sjekky, Niels en Pirn H; wo: Pirn D en Tim. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 550790. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen Kerkdeurcollecte voor de Nederlandse missionaris. Zaterdag: 17.00 Doopviering Niels Comelissen. 19.00 Lsm. Lies Kusters- Koenen (kaartclub); Teng Voesten; Lod Leijssen; Sjeng Vullings en overl. fam. Vullings-Joosten, Teng Manders en overl. fam. Manders-Hendrikx; jrd. overl. ouders Heesen-Voesten; gest. jrd. Louis Weijs en Antonia Jacobs. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 Hgm. Herman Bloemen; overl. ouders De Mulder-Hendriks en zonen Harry en Teng; gest. jrd. Gerard Thijssen, Fietn Thijssen-Hesen en doch ter Truus; gest. jrd. Maria Asselberghs; gest. jrd. Jozef Claessens en Elisabeth Claessens-Wismans en overl. fam. 14.30 Doopviering Lars Fasotte. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Hgm. Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk- Manders en overl. fam.; Poet Bouten. Dinsdag: 19.00 Lsm. Mien Litjens- Lemmen en Piet Litjens; Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen- Martens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 17.00 Doopviering Marvin Peeters. 19.00 Lsm. Leo Loonen en Petronella Loonen-v. Mil. Vrijdag: 14.00 Huw.mis Louis v.d. Linden en Monique Weijs. Geen avond mis. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Yvonne Theunis; zo 10.00: Ineke Voermans en Kim Vullings; ma 10.00: Jop Janssen en René Geurts; weekb.: groep 1. Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis; ma 10.00: Harrie Bové. Huwelijksafk.: Louis v.d. Linden uit Venray en Monique Weijs uit onze parochie (3e roep); Sander Jacobs en Marisa Rizzo, beiden uit Venray (le roep). Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 9.30 PI. Hoogmis voor Grad Janssen. Misd.: Inge, Ivo, Caroline, Margje, Rian en Manon. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.30 Hoogmis overl. ouders Heesen-v. Soest, misd.: Gijs, Mariëlle, Simone, Joost, Elke en Frank. Donderdag: 18.30 H. Mis. Misd.: Joke, Loes en Elian. Rectoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Ant. Drabbels en Dina Klaassen; Sef Janssen (buurt); Dien Cox-Mommen en zoon Huub. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.30 Hgm. Petronella Reintjes- Versteegen. Maandag: 2e Pinksterdag. 8.00 Hgm. voor de parochie. Dinsdag: 8e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. H. Mis t.i.v. offeraars. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i.Sèr Thissen, Hendrikus Thissen en fam. Misdienaars: za: Sjef Classens en Linda Cox; zo: Lianne Derks en Lieke Poels; ma: Moniek Classens en Patrick Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang en Kinderwoorddienst); Raymond v. Asten; mndd. Piet Stiphout; mndd. Piet Swinkels;; Jeanne v.d. Berg-Swinkels; Toon Hermans; mndd. Annie Cleven-v. Dijck; mndd. Nella Pouwels-Voesten; mndd. Jeu Derikx; Jacob Th. Flinsenberg; overl. ouders Philipsen- Cremers. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 (Vivace); ouders Vollenberg-Aerts en Theo; overl. ouders Van Soest-van Bracht; jrd. Jan en Tom van Lipzig. Maandag: 10.00 (Ouderenkoor); mndd. Piet Mulders. Woensdag: 19.00 Jrd. Petronella Verstappen-Vervoort en echtgen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Piet Mulders. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Freek en Jeroen; zo 10.00: Dirk, Danny, Marian en Sandra; ma 10.00: Roony P, Daan, Linda en Ronny O; wo 19.00: Désirée en Tom; vr 19.00: Paul en Anneke. In dit weekend wordt de tweede collecte gehouden voor de Nederlandse missio naris. Onze bijdrage stelt de missionaris in staat om een welverdiende vakantie te houden. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Josephine en Antoon Verhaag. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren; collecte voor de Nederlandse Missionarissen. 10.00 Voor de parochie. Misd.: Richard Engels en Jolanda Willems. Maandag: 2e Pinksterdag: 10.30 Gregoriaanse Hoogmis (in de tent); voor de parochie. Misd.: Yvonne Poels en Loes Jacobs. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. Petrus Hub. Muysers en Maria C. Steegs; t.e.v. O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand en de H. Gerardus Majella. Vrijdag: 13.30 Huw.mis Frank Schepers en Jacqueline Willems. Kerk poetsen: mevr. Van Dijck en Gellings-Poels. Rectoraat Vredepeel Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 Fam. Van Hoof-Fleuren; jrd. Tonnie v. Hoof. Maandag: 2e Pinksterdag. 10.00 Fam. Pouwels-v.d. Steeg. Misdienaars: zo: Niek, Linda, Anke en Karin v.d. H.; ma: Grard, Mark, Luc en Frank. Lezers: zo: Jan Classens; ma: Lies v.d. Heuvel. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 10.00 Hoogmis voor Ria v.d. Oord- Berge; Amoldus Reijnders; Piet Poels; int. Fam. Breedveld; Gerardus Gooren en overl. ouders Janssen-Versteegen.. Lectrice en dienbeurt: Linda Jansen. Maandag: 2e Pinksterdag. 9.00 Gildemis te Holthees; voor overl. leden van het O.L.V.Gilde; Willem Fleuren en echtgen. en fam.; overl. ouders Ermers- Versteegen. In de St. Jozefkerk. 10.00 Hoogmis voor een zieke. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis voor Nella Bastiaans-Deenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op le Pinksterdag, zondag 31 mei zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. In deze dienst worden twee kin deren gedoopt. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal ds. W. Weersma om 11.00 uur voorgaan in de dienst. Hier is geen kinderopvang en er wordt ook geen kindernevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Bent u voor overleving gekente kend in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 31 mei is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: De Geest, adem van het leven. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinderneven dienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. zondag 31 mei om 10.00 uur (Pinksteren) ds. K.M. v. Dijk, Opheusden; om 14.30 uur ds. N.P.J. Kleiberg, Veenendaal. Maandag 1 juni om 10.00 uur: (Pinksteren) ev. J.A.J. Bals. 's Morgen is er kinderoppas. Bijbel/Contacavond: Op donderdag avond 4 en 18 juni. De aanvang is 20.' uur. Iedereen is van harte welkom. Zangkoor: De laatste keer voor zomervakantie op donderdag 28 me aanvang 20.00 uur. Reisje: Op zaterdag 18 juli willen met iedereen die maar wil een dagje i tussen uit. Waarheen wordt nog beken gemaakt. Iedereen mag mee, ook als niet gelovig bent. Ook kinderen, waai van hun ouders niet kunnen mogen mee Graag opgeven bij de evangelist. He kost niets. Eucharistievieringen in de Willibrorduskapel te Geysteren In de zomermaanden juni, juli ei augustus is er elke woensdagavond eei eucharistieviering in de kapel van de H Willibrordus in de bossen Geysteren. Op die traditierijke plek kan men bid dend samenzijn, om vanuit het leven va elke dag te luisteren naar het woord va de Schrift en mqt elkaar het Brood de Levens te breken en te delen. De dienst begint om 19.00 uur. a? Diefstallen snel opgelos Tussen donderdag en zondi werd uit de carport bij een wonii aan de St. Servatiusweg, voor enk le honderden gulden aan gereei schap gestolen. Maandagmorge werd om 10.00 uur ten nadele va een bedrijf uit Kruisstraat aan de P Bernhardstraat een draagbare telt foon gestolen. Aan de hand van een door beii aangevers opgegeven signaleme kon de politie een 15-jarige jongi aanhouden die verdacht wordt va beide diefstallen. De jongen woi in het kader van het onderzot voorgeleid aan de Hoofdofficier va Justitie en ingesloten. Vlam in de pan Maandagmiddag omstreeks 14.0 uur vatte een pan met vet vlami een woning aan de Bazuinstraat. D bewoner wist de gaskraan dicht draaien en het vuur te doven. D gealarmeerde brandweer hoefde nit in actie te komen. De schade biet beperkt tot rookschade. Dader diefstal bromfiets achterhaald In de nacht van zondag op maai dag werd uit de tuin van een wonip aan de Verdistraat een rode Ves[ Safers gestolen. Binnen 24 uur kc de politie de dader aanhouden. D was een 15-jarige Venraynaar. D bromfiets is weer terug naar de e naar. 5 j Berichten van onze kerkgemeenschap 1998-5 Werden door het Doopsel kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap William van Oorschot, Nick Wilmsen, Tim Albers, Dion Rats, Loes Martens, Amy Heetkamp. Hoe rijk is de mens die God kent, die zich door Hem bemind weet Je kunt het leven aan, want er is er één die van je houdt. Door het Doopsel zijn jullie een band met God aangegaan. Blijf aan deze lief desband werken, het zal je goed doen. Proficiat! Gingen ons door de Dood voor naar het eeuwig Vaderhuis. Cor Barents 81 jaar, Jules Kessels 64 jaar, Teng vd Heuvel 70 jaar. Eeuwige God. Gij hebt macht over leven en dood. De rechtvaardigen neemt God op en schenkt hen rust. Wij bidden U om geluk voor onze Dierbare overledenen. Herinner U hen en laat hen toetre den tot het gezelschap van alle heiligen, die ons zijn voor gegaan. Genees de droefheid van ons die achterbleven door uw Geest van troost en geef ons allen eens met hen verenigd te zijn in Uw vaderhuis, waar ruimte is voor velen. God van eeuwigheid tot eeuwig heid. Amen. Voor wie aan huis gebonden is, bestaat demogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75,-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 583869. Zoals u weet, bestaat de mogelijk heid voor langdurig zieken of thuis zittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft het verzoek aan een van de parochiepriesters door; die maakt vervolgens een afspraak met u over het tijdstip waarop en door wie de Communie gebracht wordt. Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790 Diaken P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. Veertig dagen na Pasen vieren we Hemelvaart. Eerst laat Jezus gedurende veertig dagen zich zien aan de apostelen en andere leerlingen, om zo te bewijzen dat Hij inderdaad verrezen is. En door ontmoeting overtuigt Hij die nuchtere en wakkere vissers van de werke lijkheid van de Opstanding. Na veertig dagen gaat Hij naar zijn Vader in de hemel, "Hemelvaart." Vandaar - zo getuigt Hij - zal Hij de Geest zenden, de Geest die ons kracht geeft om te getuigen van ons geloof, de Geest die ons de moed geeft te leven vanuit ons geloof. Die Geest wordt ons op Pinksteren gegeven. Stellen we ons voor die Geest open door erom te bidden, het best mét Jezus in de Eucharistie. Want het is deze Geest die ons nieuwe wegen doet gaan vanuit onze Heer - Welkom! Zend uw Geest voor eerst en bij voorrang om mij te herscheppen. Bevrijd mij van mijn tekorten, van mijn angst, van mijn complexen en vervul mij geheel en al van uw wijsheid van uw kracht van uw leven Heer, zend uw Geest die nieuw maakt. Op zaterdag 6 juni wordt P. Hoedemaeckers tot priester gewijd in de St.- Chrisloffel- kathedraal te Roermond, 10.30u, door Mgr. F. Wiertz. Op diezelfde zaterdag draagt hij om 19.00u zijn eerste H. Mis op in de St.-Petrus'Bandenkerk. Zoals u hebt gehoord of gelezen is "onze" kapelaan Bouman benoemd tot pastoor in Nieuwenhagerheide, dekenaat Heerlen. We vinden het jammer dat onze kapelaan moet ver trekken. Gaandeweg was hij goed gewend in Venray en hij wordt hogelijk gewaardeerd, onder andere om zijn ijver en energie. We mogen, behalve onze kapelaan, ook de parochie H. Hart van Jezus te Nieuwehagerheide feliciteren met de benoeming! Deze parochie kampt met heel wat moeilijkheden, maar we zijn er zeker van dat deze overwonnen zullen worden onder de bezielende leiding van de nieuwe pastoor. Voor ons betekent de benoeming afscheid nemen. In overleg met de kapelaan is besloten dit te doen op zondag 21 juni om 11.00 uur in een feestelijke H. Mis. Iedereen die de kapelaan ook maar even kent weet, dat er geen beter cadeau is dan een bomvolle kerk; helpt u daarbij mee??? Na de H. Mis is er dan in de kerk gelegenheid hem de hand te drukken en afscheid van hem te nemen. We hopen dat hij gelukkig wordt op zijn nieuwe plaats, en dat hij ons eigen Venray niet zal verge ten. EN VERDER weten we nog niets. "Het Bisdom" wil ons in principe een nieuwe kapelaan geven, maar weet nog niet waar deze vandaan te halen. Bidden wij dus om inspiratie én om nieuwe roeping: de nood is hoog! Het is zeer wel mogelijk dat we in verband met het ontbreken van man kracht binnen ons team en de komende vakantietijd weer moeten gaan schrappen in het aantal HH. Missen. We vinden dat heel erg ver velend, maar er is weinig aan te doen. Hoe minder priesters er zijn, hoe hoger de werkdruk, hoe groter de noodzaak om op retraite en vakantie te gaan. En degenen die thuis zijn moeten natuurlijk niet bezwijken onder de werkdruk. We rekenen op uw begrip! J. Coenen, pastoor-deken In de Petrus'Bandenkerk prijkt sinds kort de monumenta le adelaar op een in het oog val- lende plaats. Hij dient als leze- j naar tijdens de diensten. A. den Brok deelt mee, dat er slechts drie originele adelaars bestaan; New York, Venray en Vreren, bij Tongeren. Tijdens de Franse revolutie heeft de adelaar nogal wat scha de opgelopen. Onze Venrayse adelaar was voorzien van 2 kaarsenhouders voor de noodzakelijke verlich ting. De adelaar heeft oorspron kelijk veel meer afbeeldingen/symbolen bevat, zoals: Maria met Kind en de drie Koningen; Leeuwtjes; Draak (Satan) in de klauw van de adelaar. Het is misschien zo, dat onze adelaar afkomstig is uit de Utrechtse Mariakerk. Toen de Grote Kerk tijdens de tweede wereldoorlog verwoest werd in 1944, is de beschadigde adelaar door R Clephas uit het puin gehaald en gerestaureerd, (naar gegevens van A. den Brok) Deze dienst wordt opgeluisterd door het Dames- en Herenkoor, het kin derkoor De Bandelieren en het jon gerenkoor Tomorrow People. Op zondag 7 juni is zijn eerste H.Mis om 1 l.OOu in de Paterskerk. In deze H. Mis zullen de zangers van St.-Frans optreden. Aansluitend aan deze dienst volgt de receptie tot 14.30u in zaal In den Engel. De Venrayse kerkbesturen en pas torale teams wensen de neomist van harte geluk en een mooie toekomst in Venray in verbondenheid met de kerk en gemeenschap! COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN DIT JAAR Een grandioos feest was het, beide keren. Zowel op 10 als op 17 mei deden heel wat kinderen hun E.H. Communie, goed voorbereid door -voor-( namelijk- onze scholen. We zijn de leerkrachten dan ook zeer dankbaar! Maar ook de ouders die in de werkgroepen hielpen, Joke Halmans en haafi assistente die de zang als haar verantwoordelijkheid zag, Harmonie Eutei en vele werkers op de achtergrond: heel veel dank! Dank zij al die talloze mensen is het voor de kinderen en hun ouders een feest om nooit meer te vergeten. Heel hartelijk dank We hopen natuurlijk dat het Communiefeest niet op zichzelf stond, maar een mijlpaal is binnen de geloofsopvoeding, of anders de aanleiding om er nu écht mee te beginnen! Gun uw kinderen alstublieft die band met Jezus! Onder andere in crisismomenten, maar ook in het gewone, soms saaie leven, maakt het geloof ons leven de moeite waard. U wordt geholpen door bijv. de Gezinsmissen en de Kinderwoorddiensten. En denkt u dat dit nog aange vuld kan worden; reageer gerust! De Kerk bent óók u! VOLGEND JAAR Waar we naar zoeken, en "wij" zijn de leerkrachten en parochiepriesters, is een methode om de ouders van de Eerste-Communicanten nóg meer bij de voorbereiding te betrekken. Uiteindelijk zijn het op de eerste plaats de ouders die verantwoordelijk zijn voor de geloofsopvoeding van de kinderen, een taak die je niet helemaal aan de school kunt overdragen. Een revolutie hoeft u hier niet van te verwachten. Het gebeurt ook niet zonder u: u hebt volop inspraak. Hoe verloopt dit proces? Het is de bedoeling dat we de Eerste Communie van dit jaar gaan evalu eren. En ik hoop dat er dan wat ouders bereid zijn om samen na te denken over die eigen verantwoordelijkheid, en hoe we dit volgend jaar gestalte kunnen geven. U hoort nog hoe we verder gaan. Over data en dergelijke is nog niets bekend. Hebt u een plan, laat het gerust weten: ik heb telefoon en een Fiets! Laten we in ieder geval zó verder gaan dat U en uw kind ermee gediend zijn. J. Coenen, pastoor-deken

Peel en Maas | 1998 | | pagina 22