NKS Jeugd motorsportweekend op circuit De Peel ►iljart Club Ysselsteyn 50 jaar Jumpers'76 op de drempel van promotie naar hoofdklasse Dennis v.d. Laar dagwinnaar Twee hoofdprijzen voor De Peeldrivers Martin Teunissen wint massasprint in Leeuwen Ruitersport St. Jan Merselo Bowlen Jumpers'76 ATB- vereniging Mudhunters Biljarten Atletiek Vereniging Venray-Regio Lopersgroep Peelrunners Lopersgroep Venray Schutters Gilde St. Anna SL EN MAAS donderdag 28 mei 1998 - Pagina 19 liljartclub Ysselsteyn, in de volks- fid BCY, werd in februari 1948 opge- il in het toenmalige café van Har van en. Daar was toen net een nieuw bil- geplaatst en de ambitie voor de bil- sport was al vanaf het begin zeer ot, want er werd begonnen met 20 :n, die onderling een competitie hiei- )ok werd er in latere jaren gestart in Venrayse Biljart Bond, waar Venray de kerkdorpen in een competitie elden. Na een terugval in de jaren lig nam kastelein Har van Asten het iatief om de jeugd bij het biljarten te rekken door een beker beschikbaar te len, waarvoor onderling kon worden ireden. Dit had tot resultaat dat acht deze jeugdige biljarters lid werden BCY, zodat er met drie teams in de irayse Biljartbond deelgenomen kon worden. Deze nieuwe impuls was pre cies wat BCY nodig had. In het kader van het 60-jarig bestaan van Ysselsteyn werd een nederlaagtoer- nooi georganiseerd en dat sloeg bij de Ysselsteynse mensen goed aan. Sindsdien wordt er jaarlijks onder de naam van Ben Camps, een van de oprichters, een toernooi georganiseerd, die op grote belangstelling kan rekenen. Ook mede hierdoor bleef BCY groei en en een tweede biljart was noodzake lijk om de vele wedstrijden in de onder linge Venrayse competitie te kunnen afwerken. Dus kort samengevat: vanaf 1948 tot heden leeft de biljartclub in Ysselsteyn en zeker in het clublokaal Herberg De Peel onder de vroegere kastelein en ere lid, Arie en Jo van Dijk en de huidige eigenaars Johan en Liesbeth Egel meers. Afgelopen weekend verreden onze paarden ruiters een dressuurwedstrijd in Zeeland en een springwedstrijd in Odiliapeel. Onze ponyruiters gingen naar een concours hippique in Sevenum. Dressuur Zeeland: Ester v. Dongen met Kevin behaalde in de klasse M2 een 3e en 6e plaats; Inge Bonneux werd 4e met haar paard Galmeo in de klasse Ml met 167p. Marieke Oudenhoven. Ludo D, klasse L, 3e met 169p en Helga Witzel met Nathalie werd 2e in de klasse B met I65p. Springen Odiliapeel: Petra v. Dijck, onze jongste paardenruiter reed hier twee keer in de prijzen. In de klasse M met Ilivia behaalde ze de 8e plaats en met Limmetaire in B werd ze le. Pony's Sevenum: Viertal klasse M een 3e plaats met 120p. Viertal klasse L 7e met 11 Op. Individueel dressuur: Eva v. Ooi, Hapollo, klasse DM 2 4e met 166p; Simone v. Ooi, Rowan, klasse DB le met 162p; Ellen v. Dijck, Carola, klasse DB, 3e met I69p: Jolanda Willems met haar pony Jordy behaalde eveneens in de klasse DB een 3e plaats met 167p. Rianne Schellekens met Boyke in de klasse BB werd 6e met I64p. Springen: Rick Janssen, Tarzan, klasse BL 2e; Mark Janssen, Little Mistery, klasse EB 4e; Roel v. Haeren, Rafaël, klasse EB 7e. Begeleidingsspel: Rianne Schellekens, Boyke, spel B le met Il7p; Jim v. Schijndel, Schadow, springspel C 3e. Tot slotte wbn onze vereniging tijdens het défilé de paradeprijs. Zondag 7 juni starten onze grote ruiters in Sevenum voor hun eerste selectie wedstrijd. Bowling Vereniging Venray pitslagen le klasse: bic Line/Mad.-Sigma's/RBV 17-15 ikers/Groeipunt-Sch. Arts 21-11 Miss-Dr. Winters 16-16 ÖArrows-Pinhunters 23-9 Lma's/Restaurant Bowling Venray (npioen. IVeer een schitterende prestatie van (riel Winters. Na zijn 300-game van te weken geleden produceerde (riel een serie van 763, met games 235, 249 en 279. Deze laatste was tens een evenaring van zijn eigen pnrecord op baan 6. pp deze laatste speeldag moesten er enkele beslissingen vallen, zowel kampioenschap als de degradatie niet beslist. Het speelschema dat de I van de ranglijst Sigma's tegen de bmer laatst Magic Line speelde en de jmmer 2 de Pinhunters tegen voorlaat- Red Arrows speelde. De achterstand de Pinhunters was 17.5 punten, dus best te overbruggen, maar er moest wel met ruime cijfers gewonnen irden van de Red Arrows en dan esten de Sigma's nog eens ruim ver ten van Magic Line. Het pakte al le al anders uit. Magic Line won wel de Sigma's met goede scores van jrl Tax (200) en Math Offermans 12), Ad van Hemert (216) en Tiny fissen (202). Pinhunters startte zeer goed en won de eerste game met 8-1Daarna was Red Arrows die de wedstrijd naar th toe trokken, met Dorothé Mihoglu en Mark Mijling (215 en 256) en (ie 659 was de winst duidelijk voor 'Arrows en klassebehoud een feit ar het Arts-team verloor van de hkers. [Verder was er nog de wedstrijd Hit jss tegen Drankenhandel Winters. De fiitterende serie van Cyriel kon niet Torkomen dat er toch maar een gelijk luit het vuur werd gesleept, met 3 itenpakster Heriga Magermans van Miss in de hoofdrol werd deze jntendeling afgedwongen. Eindstand: Sigma's/RB Venray 606.5 Pinhunters 583.0 Drankenhandel Winters 580.0 Strikers/Groeipunt 556.0 BT Feller Heltr. 528.5 Hit Miss 506.0 Red Arrows 495.0 Sehildersbedr. Arts degr. 487.5 Magie Line/Maduro degr. 481.5 riode winnaars: Sigma's/RB Venray, jihunters, Strikers/Groeipunt, Magie iie/Maduro en Drankenhandel Winters jijden op 16 juni om de brunch, dlüitslagen 2e klasse: WB-Scores/Texcar 16-16 Dijck-VvGI/Van Rensch 21-11 •S/Close Ene.-The Nitwits 22-10 d Raak/Masla Sport-Club Up 10-22 ual/Mijling en BLS/Close En- unters promotie naar de le klasse. Door zelf ruim te winnen van de Iwits en het toch wel verrassende me verlies van VvGl tegen Plusmarkt n Dijck werd promotie van BLS naar Ie klasse een feit. Er waren 200-games bij Wim rvuurt 204 (WDOB), Ed Saamena 5 (Scores/Texcar), Leo Jansen 203, D, 216 629 Plusmarkt Van Dijck), inne Swinkels 203, Huub Op de mp 203, Mike Berghammer 205 vGI/Van Rensch), George Brenkman '(BLS) en Henk Janssen 200 (Club Eindstand: Bokuul/Mijling prom. 662.5 BLS/Close Encounters prom. .521.0 VvGI/Van Rensch 511.0 Club Up 468.0 Altijd Raak/Masta Sport 464.0 Scores/Texcar 436.0 Plusmarkt Van Dijck 425.5 WDOB 397.0 BT Hoeijmakers 371.0 The Nitwits 244.0 iodewinnaars Bokual/Mijling, Gl/Van Rensch. BLS/Close Jpunters, WDOB. Club Up strijden fop 16juni om de brunch. Zaterdagavond heeft het Heren I team van Jumpers'76 zich een goede uitgangspositie veroverd voor promotie naar de hoofdklasse. In de eerste wed strijd tegen het zeer geroutineerde BC Eindhoven wisten de mannen van Jan Kraus met een redelijk ruime marge te winnen: 69-50. De tegenstander van zaterdagavond bestond stuk voor stuk uit spelers die in het verleden op het hoogste landelijke niveau of vlak daaronder hebben gespeeld. Het is dus wel een oud team en de conditie is niet meer wat het geweest is, maar zowel op tactisch als op fysiek niveau spelen ze nog een aar dige pot basketball. De thuisploeg liet zich door deze wetenschap vooraf niet uit het veld slaan. Vooral in het begin werd er als team goed gespeeld. Fysiek (zowel in de lengte als in gewicht) was Jumpers'76 de mindere, maar dit werd door inzet en een goed schot gecom penseerd. Al snel nam het team een voorsprong van enkele punten en een ruime overwinning leek mogelijk. In het tweede gedeelte van de eerste helft verslapte het teamspel enigszins (teveel individuele acties) en er werd te weinig op tempo gespeeld. Ruststand 30-23. Direct na rust werd er even gas gege ven en daardoor ontstond er een voor sprong van 19 punten in de achtste minuut. De gasten wisten toen door vooral fysiek en slim te spelen nog wel terug te komen tot 9 punten en even leek het erop dat de thuisploeg hier geen antwoord op had. Maar na de 13e minuut nam Jumpers'76 de regie over de wedstrijd weer over en door enkele goede scho ten werd er een redelijke uitgangsposi tie gecreëerd voor de beslissende return. Eindstand 69-50. Topscore Tristan Lammerts van Bueren met 24 punten. Coach Jan Naus was achteraf blij met de overwinning en de voorsprong van 19 punten, maar hij liet ook duide- Promotiewedstrijd BC Eindhoven-Jumpers'76 De promotiewedstrijd BC Eindhoven- Jumpers'76 zal plaatsvinden op zondag, le Pinksterdag. De tijd is nog niet hele maal duidelijk maar dit zal waarschijn lijk rond 18.00 uur worden. Wij hopen op veel supporters. Zo gauw als de juiste tijd duidelijk is, zal dit doorgegeven worden via de media en het mededelin genbord in De Wetteling. Ook kun je informeren bij Tineke Lamers, tel. 581445. De thuiswedstrijd werd reeds gewonnen met 18 punten verschil, er is dus een marge, maar we gaan voor winst. Succes! Afsluiting seizoen 97/98 Op 7 juni zal er in De Wetteling aan het einde van het seizoen weer een dag voorde gehele vereniging georganiseerd worden. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00-12.00 uur: Mini- en vaardigheids diploma's voor die mini's die hiervoor in aanmerking komen. 12.00-18.00 uur: Mixtoernooi voor de leden vanaf 12 jaar en ouder. Tijdens de laatste trainingen zijn er brieven uitgereikt met een strookje waarop je kunt vermelden of je mee doet of niet. De organisatie verzoekt je dit zo spoedig mogelijk in te leveren in verband met de indeling van de mix teams. Je kunt dit doen bij Natalie Lammerts van Bueren, bij Bram Claessens of Jacques Lamers. lijk merken dal het team realistisch moet blijven en volgende week opnieuw moet presteren om in de return de laatste stap te zetten naar pro motie. Na de wedstrijd was er enige ondui delijkheid over de stand op het sheet. Volgens de aanvoerder van BC Eindhoven moest de einduitslag 69-51 zijn omdat een vrije worp die zat niet genoteerd zou zijn. De bond mag over het administratieve protest deze week uitsluitsel geven. Mountainbiking is een boeiende en uitdagende sport. Daarentegen is hel een sport die voor iedereen geschikt is. Jongeren en ook mensen die al wat ouder zijn vinden veel plezier aan deze sport. In Venray is het mogelijk om je aan te sluiten bij een heuse ATB vereni ging met de naam MUDHUNTERS. Modderjagen is niet het enige wat ze doen bij die vereniging. Net als afgelo pen zondag toen we een mooi tocht heb ben gereden door de Peel, Mooie natuur en heerlijk fietsen, een mooie combina tie. De leden van de Mudhunters doen dit 1 a 2 keer per week. Op dinsdag tij dens een training in de directe omgeving van Venray en op zondag tijdens een rit die beurtelings wat verder weg is. Wat doen de MUDHUNTERS eigen lijk verder nog? Regelmatig bezoeken van tourtochten. Het af en toe bezoeken van wedstrijden. En dat alles in de erg mooie en unieke verenigingskleding. Als je een keer mee wilt doen kan dat. Er is voor iedereen wel een plekje bin nen onze vereniging, voor de fanatieke rijders maar zeker ook voor degenen die minder vaak komen of niet snel gaan, ledereen is welkom. Zolang je maar een Atb en een helm hebt. Programma komende weken: Zondag 31 mei vertrek 9.00 uur voor training rond de basis de Peel. Dinsdag 2 mei vertrek 19.00 uur voor avondtraining, interval en techniek. Zondag 7 juni vertrek 9.00 uur voor trai ning in de omgeving van Belfeld. Dinsdag 9 juni vertrek 19.00 uur voor avondtraining, techniek en interval. Ingelast in het programma, 14 juni Wedstrijd in Rhenen. Dit, is een erg mooi parcours, voor de liefhebbers een aanrader. Wedstrijd is laat in de middag. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Piet Dupont, tel. 589880. D.O.S. Uitslagen pk'sVBB Tijdens de finale in de kaderklasse behaalde Leo Cu ij pers de 5e plaats met 5 matchpunten en een algemeen gemid delde van 6.61Voor iemand die nu pas begint in het kaderspel geen slecht resultaat. Clubkampioenschappen DOS: Op dinsdag 2 juni wordt de 2e ronde van het libre-kampioenschap gespeeld. Aanvang 19.30 uur. Bandstoten KNBB: Uitslagen: VOP I-DOS I 6-1 Alleen Gerrit Vermeulen wist een punt mee te nemen naar D'n Oldtimer. Programma donderdag 4 juni: DOS B-TOP '63 De Toerist - DOS C V.O.P. Bandstootcompetitie A3: De Peel 1-VOP 1 3-4 Wilfried Godschalk met 6.11 en Ger Snijders met 1.08 gem. zorgden voor de winstpartijen. A3: VOP I-DOS 6-1 Met 5.35 gem. speelde René Dericks zijn partij gelijk. Met 1.77 won Wilfried Godschalk zijn partij en Ger Snijders won met 0.93 gem. A3: VOP 2-SVZ 2-5 Winst was er alleen voor Henk Kamerman met 1.21 gem. A3: BC Tegelen-VOP 2 4-3 Piet Volleberg speelde zijn partij gelijk met 56.50 gem. Winst, met 1.53 was er voor Henk Kamerman. BI: Inaborg-VOP 5-2 Met 2.64 gem. won Pierre Volleberg zijn partij. Cl: VOP-lnaborg 7-0 Voor de winstpartijen zorgden Roland Michels met 1.28, Piet Denissen even eens 1.28 en Eric v. Gerven met 0.96 gem. Pers. kampioenschappen VBB Piet Volleberg is kampioen geworden van de kaderklas in de VBB. Piet behaalde 14 matchpunten en speelde 21.28 gem. in de spelsoort kader 57/2. V.B.B. ln de afgelopen week zijn de finale wedstrijden gespeeld in de kaderklasse in het kader van de persoonlijke kam pioenschappen. P. Volleberg van VOP was overduide lijk de sterkste in dit toernooi. Hij behaalde 14 matchpunten en kwam uit op een algemeen moyenne van 21.28 in het kader 57/2. Opmerkelijk was dat hij één partij winnend afsloot in slechts twee beurten. Zijn hoogste serie bedroeg 155. De tweede plaats was voor F. Vermeulen van 't Anker die 8 match punten bijeen vergaarde in het kader 57/2 en uitkwam op een algemeen moy enne van 10.36 met een hoogste serie van I19. Als derde eindigde tenslotte G. v. Asten van BCY die in de spelsoort anker-kader 38/2 7 matchpunten behaal de met een algemeen moyenne van 18.26 en een hoogste serie van 136. De finalewedstrijden vonden plaats in café Halfweg en de organisatie was in goede handen van VOP Venray. Wedstrijd Zaterdag 30-31 mei: Pinkstermeerkam pen in Weert Mededeling De atleten die deelnemen aan de Pinkstermeerkampen in Weert dienen zaterdag 30 mei uiterlijk om 08.00 uur aanwezig te zijn op de baan, dit i.v.m. inladen van de spullen. Het vertrek is om 08.15 uur. Aanvang van de meer kampen is om 10.30 uur te Weert. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ7,50, dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer zal ver zorgd worden door Biessels en Schlepers; voor overnachting is gezorgd. Het vervoer terug zal in over leg geregeld worden. Uitslagen: Tijdens een Blokmeerkampwedstrijd op zaterdag 23 mei in Roermond behaalden de jeugdatleten van AV Venray Regio de volgende uitslagen. Jongen pup. A: Arjan v. Geffen: 60m 10.7 sec., ver 3.18m, kogel 4.70m, 1000m 4.12.2 min; Richard Engels: 60m 10.4, ver 3.36, kogel 5.29, 1000m 3.36.1. Meisjes jun. C: Anne Veugen: 80m/h 19.0, ver 3.81, kogel 7.90. Jongens jun. C: Paul Engels: I00m/h 30.2, ver 3.70, discus 19.6V, kogel 5.94. Katja Broers sterk in Kerkrade Afgelopen zondag werd in Kerkrade de internationale Kerkrade Classics afgewerkt. In deze sterk bezette wed strijd was juniore K. Broers uitgenodigd om deel te nemen aan de I500m. In een veld van 20 gerenommeerde juniores en seniores kwam Katja tot een eerste plaats als junioren en vijfde in het totaal klassement. Dit in een nieuw pr van 4.34 min. Katja is als voorbereiding op de Nederlandse kampioenschappen van 13/14 juni uitgenodigd om deel te nemen aan de Adriaan Paulen Memorial die op tweede Pinksterdag in Hengelo zal worden gehouden. Hier zal ze uitko men op het loopnummer 800m voor vrouwen. Henseniusplein 5c, 5801 BB Venray Motorsport Op Hemelvaartsdag waren de wed strijden van de MON te Neerijnen en Venlo. Op de harde, snelle baan van MC Neerijnen behaalde Dirk Arts bij de 500 junioren na twee manches een 6e plaats. De jeugd toog naar Venlo. Bij de PW 50cc reden Tommy de Bruyn en Emile Cox twee sterke manches. Ook Nicky de Bruyn reed in de klasse 60 automaten voor wat hij waard was. Na twee man ches werd hij 6e. Bij de versnellingen werd Paul Eickmans 10e en Kevin Gielens werd na een verbeten strijd l le. Bij de klasse 80A won Dennis v.d. Laar weer beide manches en werd als dagwinnaar gehuldigd. Broer Jimmy werd 9e en Rob v. Benthum 13e. Bij de 125 jeugd won Niek v. Benthum de eer ste manche; in de tweede manche had hij een slechte start en finishte op een 5e plaats. Hij werd algemeen 2e. Na het rij den van twee manches werd Huber Simons 4e. De grootste beker was weg gelegd voor Arjan de Mik. Hij werd beide manches op de hielen gezeten door André Cox die met de 2e beker huiswaarts keerde. Bij de wedstrijden van zaterdag te Venlo werd Huber Simons 6e bij de 250/500 senioren. Marco Classens werd 6e bij de 250 promotie. Bij de 250 juni oren B bezette Mare v. Dijck na twee prachtige manches de derde trede van het erepodium. De 9e plaats bij de 125 junioren was voor Dirk Janssen die in de manches als 14 en 8e de streep passeer de. Ook zondag waren de rijders te gast te Venlo. Peter Versteegen werd bij de gecombineerde klasse 125 inters/senio- ren I9e; zijn broer Johan eindigde als 24e. Voor Michel Camps zat het in de tweede manche niet mee. Hij kwam ten val en moest vanuit de onderste gelede ren de strijd hervatten en werd uiteinde lijk als 23e afgevlagd, terwijl hij in de eerste manche 3e was geworden. In het algemeen klassement bezette hij een 9e plaats. Bij de 125 junioren werd Ad Coenen 13e, Patrick de Bruijn 34e en Ruud Pijpers 36e. Komende zaterdag en zondag zijn er wedstrijden in Venray op circuit De Peel en zondag en maandag wordt de Pinkstertrofee verreden te Boxmeer. EK Modelstockcars Afgelopen zondag werden op het modelstockcarcircuit van De Peeldrivers de Europese kampioen schappen verreden. Op het regenach tige circuit hadden zich zo'n 85 rijders ingeschreven. Na het rijden van de voorrondes waren de halve finalisten bekend waaronder zich nog drie Nederlandse rijders bevonden namelijk Kees Brock, Wilbert Nuyen en Sander Poels uit Horst, lid van de Peeldrivers. Deze laatste wist zich nog te kwalifi- Trainingen: Dinsdag: Duurloop. We vertrekken om 19.30 uur op de parkeerplaats van de Schadijker Bossen Meterik. Let op, starttijd is gewijzigd. Donderdag: Interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur sintelbaan Kasteelse Bossen. Zaterdag: Aanvang 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijden: 31 mei: Cityloop Cuijk, 0.8, 1.6, 2.4, 4.8, 9.6 km. I juni: Pfingst halbmarathon 1/2 mara thon, 5 km; Pinksterloop Eerstel 4.2, 8.5, 10 EM. 3 juni: Baanwedslrijden Suchteln. 6 juni: Nico de Witt Bergloop Beek- Ubbergen, 5.2 en 10.4 km. 6 en 7 juni: NK baan veteranen dames en heren 800, 1500, 5000m. 13 juni: Sommersnachtslauf Neuss 8150m; ABAB Jazzloop 3, 6, 9. 12 en 15 km. Uitslagen: Baanwedstrijden Venlo, 5000m: Jan Reis 17.57 min.; Ria v.d. Goor 19.49, le bij de vrouwen. Kempener Altstadtlauf, 10 km: Chris Beurskens, 35.32, le veteranen, 3e totaal; Joop Zanders 35.38. 2e vetera nen; Roland Jurgens 39.15. Zevenheuvelenloop, Nijmegen 15 km: Arno Jeurissen 58.03; Bert v. Wylick 59.00; Twan Arts 59.42; Wim Philipsen 1.00.07; Jos Peeters 1.00.09; Theo Pouwels 1.00.07; Joop Wijnhoven 1.00.01. Brunnenlauf Sonsbeek, 10 km: Sraar Smits 36.49; Geert Dukers 38.25; André Roelink 38.58. ceren voor de grote Finale waar hij het op moest nemen tegen Engelse en Schotse rijders. Met name door een minder goede start kon Poels niet op de eerste plaats komen maar moest hij genoegen nemen met een mooie tweede plaats op het erepodium. Dave Clarck (Schotland) reed in de finale een nieuw baanrecord van 67 ronden. Sander Poels verbeterde zijn eigen record en reed 66 ronden. Verder was er nog een mooi succes voor De Peeldrivers. Het jongste lid van de organiserende vereniging Dennis van Asten (8 jaar) kwalificeer de zich als Europees kampioen wil dakkers (beginnersklasse). In het algemeen klassement eindigde Dennis als 49e, wat voor een wildakker een prima prestatie is. Lekker actief bezig zijn kan op vele verschillende manieren. Wij hebben een van die actieve mogelijkheden die ook nog ontspannend werkt. De spanning van een dag hard werken raak je kwijt door gewoon een stuk te gaan trimmen. Dan heb je 's avonds het hoofd weer helder en slaapje als een os. Trainingen: Getraind wordt er in 4 groepen die ingedeeld zijn op tempo en doelstelling van training. Hel programma bestaat uil gevarieerde trainingen in het Venrayse buitengebied of op de atletiekbaan. De trainingen starten op Dinsdag en Donderdag om 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.30 uur. Wedstrijdgroep zaterdagtrai ning: 15.15 uur verzamelen bij clubge bouw 't Wisselpunt. Uitslagen: De hele bekende 7-Heuvejenloop van Nijmegen werd dit jaar voor hel eerst in het voorjaar gelopen. De afstand van 15 km. en het parcours bleven wel hetzelf de alleen hopen ze op deze manier beter weer te treffen. Ondanks deze wisseling gingen Geert en Henk toch naar hun tra ditionele wedstrijdje. Geert Cornelissen liep een tijd van 1.05.35 en Henk van Dijck klokte 1.07.50 Informatie: Lopersgroep Venray is een onderdeel van Atletiekvereniging Venray Regio. Heb je vragen over de lopersgroep, bel dan een van de onderstaande nummers: (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 586268 (overige groepen); Anja Gooren, tel. 589486; Jos Manders, tel. 585479; Bert Oostdam, tel. 514214. Afgelopen zondag werd de eerste wedstrijd van het seizoen geschoten: De Piëlhaas Trofee werd gewonnen door Giel Ronken. In de extra ronden vielen de volgende prijzen: I. John v.d. Broek; 2. Giel Ronken; 3. John de Bruin; 4. Marion Claessens; 5. René Janssen; 6. Pascal Janssen; 7. Petra Bierens. De volgende wedstrijd wordt op 7 juni geschoten en wel de Gouden Trofee. Aanvang van de wedstrijd is om 14.00 uur op de schuttersweide. Martin Teunissen uit Ysselsteyn heeft de Hel van Mijnheerkens in Leeuwen op zijn naam geschreven. Twee jaar gele den was hij de snelste in een kopgroep. Nu was hij de snelste van een compleet peloton. De wedstrijd werd gekenmerkt door kleine schermutselingen; geen enkele renner of groep renners kreeg ook maar enige ruimte. Een strak hoog tempo was de oorzaak. De renners uit de Profile- Nedam formatie en Trillion-van Herten- NutriForce waren echter steeds in de frontlinie te ontdekken. In de massa spurt was Martin Teunissen enkele cen timeters rapper dan R. Schepens uit Veldhoven. De winnaar, die al enkele weken last heeft van een ontsteking in de elleboog pakte hiermee zijn eerste overwinning en zorgde onder het toeziend oog van de sponsor van Herten uit Beesel voor een nieuwe overwinning na de triomf van Venraynaar Wilbert Janssen in de Ronde van Brabant. Janssen werd overigens 14e. 'De wedstrijd liep perfect. Hoewel ik zelf ook enkele keren heb geprobeerd, merkte ik al gauw dat een ontsnapping moeilijk zou worden. Er werd stevig doorgereden en een kleine groep of een solovlucht was bijna onmogelijk. In de laatste ronde werd ik goed gelanceerd door mijn ploegmaats: Marcel van Herten, Bart Marcellis en Eric Hilkens, zodat ik kon afmaken. Een mooie opste ker voor de Omloop van de Peel'. Omloop van de Peel Bart Marcellis uit Ysselsteyn werd in de meerdaagse wedstrijd Omloop van de Peel vierde. In de tijdrit van 4 km werd Bart 5e. In de tweede etappe zat hij in een kopgroep met de favorieten en werd keurig 4e. Die plek behield hij in de slotetappe waarin Wilbert Janssen beslag legde op de 6e plek en 1 le werd in het totaalklassement. Op zaterdag 30 mei en zondag 31 mei organiseert de motorcrossclub Venray een grandioos jeugdweekend. Naast motorcrosswedstrijden zullen er ook grasbaan wedstrijden verreden worden. Vanuit het noorden zullen alle gras- baan rijders naar Venray komen voor een NK wedstrijd. Zeker dit grasbaan gebeuren zal voor veel sensatie zor gen. Deze wedstrijden worden verre den op een baan met een ovale baan met lengte van ongeveer 500 meter. Hierin het zuiden is deze tak van sport vrij onbekend. Dus is het nu een mooie gelegenheid om naar deze tak van motorsport te komen kijken op circuit De Peel. Voor de cross zullen er weer deelne mers uit België, Duitsland, Engeland en Luxemburg naar Venray komen. De vele spectaculaire heuvels en het grote over zicht op het circuit maakt dat de toe schouwers kunnen genieten van motor sport van de bovenste plank. Tijdens dit weekend staan alle jeugd- klassen op het programma aangevuld met een veteranen klasse waarin de ouders hun klassen kunnen bewijzen. In de PW50 en Quad 50cc klasse komen coureurtjes vanaf 6 jaar aan de start en zijn hiermee de jongste groepen van het weekend. Ruud van Osch Ysselsteyn zal bij de quads zijn best doen. Uit Wanssum zal Emile Cox trachten op een beker mee naar huis te nemen. Tegenstanders is o.a. Erwin Jacobs (Meterik). Uil Engeland komen een 15 tal cou reurs over om te strijden in de 80cc Quad klasse. In Nederland komt deze klasse nog niet echt van de grond. Pam Maessen uit Ysselsteyn is de enige Nederlandse rijdster in deze klasse. Verder rijden in deze klasse diverse cou reurs uil België en Duitsland. De klasse waarin de jeugdige talenten reeds naar voren komen is de 60cc ver snellingen klasse. Kevin Gielens (Venray), Mare Josephs (America) en Paul Eickmans (Wellerlooi) zijn zeker niet kansloos in deze klasse. In de 80cc A klasse zijn Dennis en Jimmy van de Laar (Venray) de grote kanshebbers op ere metaal. De uil Baarlo afkomstige Tim Hofsteenge zal door een goede prestatie zeker willen bewijzen een van de aanstormende crosstalenten te zijn. Pascal Hamacher uit Dieteren is een van de top favorieten bij de 80cc hoge wielen klasse. AI vele malen was hij aanwezig op circuit De Peel om zijn trainingen hier af te werken. Tegenstand zal voornamelijk komen van onze supersnelle Belgische zuiderburen. De 125cc jeugd is de jeugd SUPER klasse van het weekend. In deze klasse maken rijders zich op voor het grote werk. Vanuit deze klasse gaan rijders vaak over naar de KNMV om verder aan de weg te timmeren. Worden net als Dave Strijbos of Pedro Trachter is dan het hoofddoel. Dirk de Vlieger (Reuver), zal de Limburgse eer bij de 125cc hoog hou den. Joe Maessen uit Ysselsteyn is de favoriet bij de Quad 200 cc klasse. Op hun thuis circuit zal hij zeker bij de beste drie willen eindigen. Na de vele pech dit jaar zal hij echter alleen tevre den zijn met de eerste plaats. De wedstrijden starten beide dagen om 11.00 uur. U vindt circuit De Peel aan de N277 ter hoogte van de basis van de Groep Geleide Wapens De Peel.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 19