3I0VERHQEVEfl Weinig steun voor Oeldershof 'Met gedogen schiet de buurt niets op' Regenen tegen nachtvorst mag Venray krijgt meer ruimte voor woningbouw kerkdorpen Varkenshouders richten zich op consument Raayland legt contacten met Aruba Omroep Venray programmering Praten over welzijn in aparte commissie 'T VENROcTS LAEVE GETAEKEND REINIGING VAN: Volkskrant Geslaagd OPTIEK Optiek Verhoeven houdt u niet voor het lapje.... Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3. 5802 AS Vertray Tel. 0478-582025 In ons artikel, vorige week, over de verkeerssituatie tijdens het Power(wo)man evenement maakten wij melding van het feit dat de drie landelijke dagbladen gaan aandacht aan het evenement hadden geschon ken. Onze redactie had echter een artikel in de Volkskrant over het hoofd gezien. Het Raayland College gaat deel nemen aan het project KANS. Kans is een samenwerkingsprogramma tussen scholen in Nederland en en scholen op de Antillen. Venray heeft als partnerschool het Colegio Arubano op Aruba aangewezen gekregen. Met het project, dat drie jaar duurt, is een subsidie gemoeid van ƒ43.500,-. Ongeveer 30% hiervan is bestemd voor de partnerschool. Het project richt zich met name op informatie en communicatie techno logie (ICT) en de ontwikkeling van zelfstudie methodes met behulp van deze technologieën. Beide scholen elkaar continu informeren over de ontwikkelingen en de voorgang van het project. Aan de technische Unfversiteit in Eindhoven slaagde voor het diplo ma Ingenieur Technische Natuurkunde, Rob Reynders uit Ysselsteyn. Late aangifte Een inwoner van Oostrum deed aangifte dat begin februari uit zijn schuur aan de Spurkterdijk twee sierhoenders en vier sierduiven waren gestolen. Omdat hij daarvan een inwoner verdacht en de zaak zelf wilde oplossen had hij geen aangifte gedaan. Nu hij er echter van overtuigd is dat die inwoner niets met die diefstal te maken heeft, deed hij alsnog aangifte. De varkenshouderij is zich steeds meer bewust van het feit dat de con sument een belangrijkere rol gaat spelen voor hun bedrijfstak. Reden voor de Boerenbond Ysselsteyn om een studie-avond te organiseren voor de leden. Veel varkenshouders waren maan dagavond present in zaal Roelanzia. Nadat inleidingen werden gehouden door dhr. van Boxmeer (Voorlichtingsbureau Vlees), Ir. Arts (Dumeco Breeding) en Dhr. Ham (inkoper vlees bij Jan Linders), ont stond er een levendige discussie over de steeds belangrijkere rol van de consument. "Daaruit bleek dat de varkenshou ders zich steeds meer op de wensen Fruittelers in Noord- en Midden- Limburg kunnen voortaan via nachtvorstberegening hun fruitoog sten beschermen. Dat is het resultaat van een samenwerking tussen waterschap Peel- en Maasvallei, de LLTB en de kring Limburg van de Nederlandse Fruittelersorganisatie (FTO). De partijen hebben afspraken gemaakt over vergunningverlening en meer aanvoer van oppervlakte water. Als tussenoplossing mogen telers gebruik maken van grondwa ter. Ook kunnen ze waterbassins aanleggen. Om de fruittelers tege moet te komen in de hoge kosten Elke middag: 14.00 NaTweeen 15.00 Niks Schokkends met Fokkcns 16.00 Nonslop Muziek 17.00 Lokaal Centraal Maandag: 18.00 'n Wandeling dur 't Rooise Land 19.00 Ven rod se Hutspot 20.00 Peel grass Dinsdag 18.00 herhaling Praatcafe of Rond de Tafel 19.00 Hitjungle 20.00 Time Switch Woensdag 18.00 Special of muziek 19.00 Verzoekplatenprogramma met o.a. Venrods Ketierke Donderdag: 18.00 Special of muziek 19.00 'n Wandeling dur 't Rooise Land 20.00 Ger gedaon 21.00 Waar zijn de troubadours gebleven Vrijdag: 18.00 Special of muziek 19.00 Rock 'n' Roll All Flavours 20.00 Peelgrass. *n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 23 april vertelt Wim Jenniskens. de voorzitter van de dorpsraad in Leunen, ondermeer van de consument moet richten" aldus Lei Potten van de Boerenbond. "Neem bijvoorbeeld Engeland, waar men meer dan in Nederland begaan is met het weizijn van de dieren. In Nederland speelt het milieu een belangrijkere rol. Wil men voor de Engelse markt produ ceren. dan zal de varkenshouder bij voorbeeld zeugen in groepsvorm moeten houden" gaf Potten als voorbeeld aan. Duidelijk werd wel dat dit nood zakelijk is om te kunnen overleven. "Dergelijke zaken kosten geld en de varkenshouder krijgt er niets extra voor terug. Toch moet men zich bewust zijn van de eisen van de con sument om in de toekomst te kun nen overleven". van aanleg, stelt de NUBL een sub sidie beschikbaar. Nachtvorst in het voorjaar is écn van de grote angsten voor fruitte lers. In 1997 nog zorgde vorst voor aanzienlijke schade aan het Limburgse fruit. Door de bomen te besproeien en een beschermend ijslaagje aan te brengen kan veel ellende voorkomen worden. Nachtvorstberegening kost echter veel water en dat is er te weinig of mag niet gebruikt worden. In het kader van de samenwerking werden 24 fruittelers in Noord- en Midden- Limburg bekeken waar nachtvorst beregening problemen oplevert. over de scholen, de kapelanie en de plannen voor het dorpsplein van Leunen. Bij het pompstation Breehei praten we met Els Peters en Wim Kessels over de kwaliteit van het Leunse water. Wim Kessels geeft ons een indruk van de nood- stroomvoorziening zodat we niet bang hoeven te zijn dat we bij stroomstoring geen water in huis krijgen. Tenslotte gaan we naar het filtergebouw waar al het opgepomp te water gefilterd wordt om schoon uit de kraan te komen. U krijgt een indruk hoe dit proces verloopt. Donderdag 23 april. 19.00, herha ling 18.00. Nieuwe medewerkers Wij hebben meer dan voldoende plaats voor nieuwe collega's! U kunt aan de slag als presentator, redactiemedewerker, verslaggever enz. Er is meer dan voldoende te doen. dus uw tijd wordt nuttig besteed. Vraag vrijblijvend om meer informatie en/of maak meteen een afspraak: 512362. Omroep Venray is op de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Postadres: Postbus 92. 5800 AB Venray: Studio-adres: St. Antoniusstraat la. 5801 AR Venray: tel. 0478-512362: fax: 0478- 513656; Internet: WWW.EASY.NL /LOV; E-mail: lovenrayldds.nl gezichtsbepalend! Optiek Verhoeven houdt er niet van te bekvechten over goedkoop of nog goedkoper. Piratenprijzen, pfft het zou wat In het land der blinden is éénoog koning. Bij Optiek Verhoeven gaat het om geheel andere zaken, Om kwaliteit, om oogzorg, om persoonlij ke benadering! En wat de prijzen betreft, zal Optiek Verhoeven u nooit voor 't lapje houden In elke prijsklasse krijgt u altijd kwaliteit die u verwachtde beste!! Grotestraat 48 5801 BH Venray telefoon 0478 58 24 09 donderdag 23 april 1998 - Pagina 5 peel en maas Oirloos pension voor sociaal kwetsbaren voert actie om voortbestaan puur les Acht commissies in nieuwe raadsperiode In de raadsperiode 1998-2002 worden burgemeester en wethou- lers van Venray geadviseerd door idit commissies. Dat is er ééntje neer dan in de afgelopen vier jaar. )ver welzijnszaken wordt voortaan ineen aparte commissie gesproken. loeJ!Nieuwe aandachtsgebieden zijn en zt agrarische economie en werkgele- tenheidsvoorziening. De commissie welzijn adviseert onder meer over jeugd- en jongeren werk. ouderen, maatschappelijk werk en minderheden. In de afgelo- or et pen raadsperiode behoorde dit werkterrein lot de commissie !uMaSo. Deze commissie ver- Ie weidwijnl helemaal in de komende onzf raadsperiode. Cultuur wordt onder gebracht bij onderwijs- en sportza- alsji ken. sociale zaken zit in één pakket volksgezondheid en werkgele- aenheid. Dit laatste werkterrein is !ngel veggehaald bij de commissie finan- ;iele en economische zaken. In naam blijven de commissies an dt voor algemene zaken (AZ) en die tde,voor l'nanc'öle en economische taken (FinEcZA) onveranderd. De g, zfl mderwerpen waarover zij adviseren waJI erschuiven wel wat. Acquisitie van bedrijven hoort niet meer in AZ en al|huis. maar wordt verdeeld over 'inEcZa en Agrarische economie, ndie laatste commissie Het minste verandert er bij de commissies 'volkshuisvesting, elang tuimielijke ordening en grondza ken'(VROG) en 'openbare werken' OW). VROG heet voortaan 'stede- ijke ontwikkeling' en 'stedelijk kantij ^er' is de nieuwe naam voor OW. De nieuwe namen sluiten aan iddelö bij de organisatie op het gemeenle- iis. Door de extra commissie neemt ingen hel aantal commissieleden uiteraard omj! toe. Dat kost meer presentiegeld ilan de afgelopen periode. Hoeveel n hömeer is afhankelijk van het totale supeta:l,,ta' commissieleden. Volgens de «egels mag elke commissie uit '"maximaal dertien leden bestaan, dj «linstens vier daarvan moeten aadslid zijn. De gemeenteraad ie> 110 «slist dinsdag 28 april over het penstaande voorstel van hetcolle- Acht hechtingen Even na middernacht kreeg zater- ag een 18-jarige inwoner in een at aan discotheek in Leunen een slag met bierglas op zijn hoofd. De man pioest naar het ziekenhuis worden 'ervoerd waar acht hechtingen «"dig waren om de wonden te dich- en. De dader, waarvan de identiteit >ekend is, wist er vandoor te gaan. Aanleiding was een oude vete tus sen dader en slachtoffer. Geen vrije doorgang Zaterdagmorgen omstreeks 09.50 mr verleende een 59-jarige bestuur der van een. personenauto op de lostsingel, geen voorrang aan een egemoetkomende personenauto, bestuurd door een 23-jarige inwo- 'er. Bij de botsing ontstond behoor de schade en werd een inzittende de auto van de 23-jarige dusda- l'g gewond, dat hij voor behande- Jng naar het ziekenhuis moest wor- 'en vervoerd. Volgende week uitspraak Raad van State De herrie- en stankoverlast bij veevoederproducent Granico uit Veulen hoeft volgens de provincie Limburg nog steeds niet te wor den aangepakt. Dit bleek bij de Raad van State in Den Haag. Beide buren van het mengvoeder- bedrijf klagen sinds augustus 1996 over stank en herrie bij het bedrijf. Zij vragen de Raad van State om de provincie te dwingen tot maatregelen. Matrashoes Een 25-jarige inwoonster dacht maandagmiddag op een goedkope manier aan een hoeslaken ter waar de van Fl. 10,95 te komen. Dat werd echter gezien. De dame werd aange houden en aan de politie overgedra gen, die haar na verhoor, in het kader van het snelrecht een transac tie van 240 gulden aanbood. Dat bedrag werd door de dame contant betaald De provincie blijft ingrijpen afwijzen. Limburg wil de overlast van het bedrijf voorlopig gedogen en zal het bedrijf daarvoor vandaag een tijdelijke vergunning geven. De Raad van State leek hiermee niet gelukkig. Staatsraad J. van dei- Does: 'Met gedogen schiet de buurt niets op. Er zal een echte vergun ning moeten komen, anders blijven we praten in de ruimte'. Maar vol gens L. Kolbes, woordvoerster voor Limburg, moet uiterlijk in juni dui delijk zijn hoe de overlast aangepakt wordt; die maatregelen legt de pro vincie dan vast in de echte vergun ning. Het bedrijf wil de productiecapa citeit in anderhalfjaar tijd uitbrei den van 24.000 ton naar 50.000 ton per jaar. 'Daar komt een fatsoenlijke hal van staal of steen omheen," legde raadsman voor Granico M. Bos uit. Het verwerken van bakpro- ducten zoals soezen en croissants tot veevoer gebeurt nu nog in nissen- hutten op het terrein van de voorma lige steenfabriek. Advocaat voor de buren, F. Wolbers. was niet tevreden met de beloftes van zijn opponent: 'Anderhalfjaar geleden stelde u ook al dat de overlast over anderhalfjaar voorbij zou zijn'. Hij bleef er dan ook bij dat de provincie het bedrijf moet vragen te verhuizen. De raad van State maakt volgende week maandag haar oordeel bekend. Mishandelingen In de nacht van vrijdag op zater dag werd in een cafetaria aan de Paterslaan een 25-jarige inwoner dusdanig mishandeld dat hij door de politie voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden gebracht, waar twee hechtingen zijn lippen weer in de juiste stand moesten brengen. Een bezoeker, waarvan een signalement bekend is, gooide een zakje zout naar die 25-jarige toe. Dat werd teruggegooid en toen greep eerstgenoemde een dienblad en sloeg daarmee de man in zijn gezicht. Vervolgens maakte hij zich uit de voeten. Nieuwe regelingen hebben er toe geleid dat de gemeente Venray meer speelruimte krijgt bij de realisering van woningbouw op de kerkdorpen. Volgens provinciale cijfers mag de gemeente tussen 1997 en 2006 in totaal 366 wonin gen op de dorpen bouwen. Tot 1997 was het zo dat wanneer woningen niet gerealiseerd waren, het recht op de bouw daarvan ver viel. Daarbij werd een speelruimte van driejaar gehanteerd. Hierdoor werden sommige kerkdorpen tekort gedaan. In de nieuwe regeling is de plan periode uitgebreid naar tien jaar, waardoor de speelruimte groter wordt. Hierdoor kunnen bovendien grotere projecten in de dorpen gere aliseerd worden doordat er meer woningen tegelijk gebouwd kunnen worden. Nieuw in het beleid is dat wonin gen overgeheveld kunnen worden. Indien er in de planperiode op een bepaald dorp geen woningen gebouwd kunnen worden gaan de voor dat dorp geplande woningen in oen "dorpenpot". Indien op andere dorpen meer woningen gebouwd moeten worden, kunnen die uit deze pot worden overgeheveld. Als in 2006 nog blijkt dat er woningen over zijn. dan worden die overgehe veld naar de nieuwe planperiode. Hei voortbestaan van het pension in Oirlo wordt bedreigd door financiële problemen. aftrek van zak- en kleedgeld is die bijdrage volgens de pensionleiding niet toereikend. In ieder geval niet voldoende om het gebouw aan de tegenwoordige wensen en eisen te kunnen aanpassen. Op korte termijn moet er aan het gebouw het nodige gebeuren. Met name de sanitaire voorzieningen zijn onder de maat en de huiskamer is voor hel gezamen lijk gebruik eigenlijk te klein. De noodzakelijke aanpassingen kosten al gauw een paar ton, maar die heeft het gezin Brutsaert niet. "We wer ken al jaren met verlies en vulden dat aan met onze spaarcenten. Maar die beginnen op te raken en dan houdt het voor ons ook een keer op." Brutsaert vindt dat hij met z'n pension eigenlijk een hiaat in de zorg opvult en daarvoor financiële steun zou moeten krijgen. Hij is echter bang daarvoor teveel van de eigen identiteit te moeten prijsge ven. Om die reden heeft de Oirlose pensionhouder nog niet aangeklopt bij de instellingen die bewoners begeleiden of waar ze zijn ver pleegd. Als de actie onder het bedrijfsleven over enkele weken nog steeds onvoldoende oplevert, overweegt hij wel die stap te zetten. De actie van het Oirlose pension voor sociaal kwetsbaren Oeldershof heeft tot nu toe te wei nig opgeleverd om het voortbe staan te garanderen. Op de 780 brieven die de familie Brutsaert verstuurde aan het bedrijfsleven zijn pas een tiental reacties geko men. Aan geld is er nog niet vol doende binnengekomen om de tosten van de actie te dekken. "De actie is een poging om iets te doen aan de slechte financiële situ atie". licht eigenaar Jac Brutsaert de ongebruikelijke stap toe. Eind maart stuurde Brutsaert een brief waarin hij het bedrijfsleven vraagt om een bijdrage in de kosten van hel pen sion. Met de financiële steun hoopte de pensionhouder noodzakelijke verbeteringen aan hel gebouw te kunnen realiseren. De familie Brutsaert is sinds 1995 eigenaar van Oeldershof, een kapi- laal pand midden in Oirlo. Daar biedt het gezin van psycholoog Brutsaert sociaal kwetsbare mensen uit Venray en omgeving onderdak, als dat nodig is met begeleiding en wat verzorging. In pension Oeldershof woont een twintigtal vooral ex-psychiatrische en daarnaast alleenstaan- en ex-verslaafden. Elke pen- heeft een eigen kamer, de worden gewassen en dage- staat het eten op tafel. helpt Brutsaert, z'n echt en hun vier kinderen de gas- bij het indelen van hun dagelijks is een particuliere en komt niet in aanmer- voor subsidies. De bewoners naar draagkracht. Veel van hebben een uitkering en na

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5