petiers Venrayse honden onvindbaar op nummer Duitsers toch welkom M Lentevoordeel 1 Ook zo'n last van een veel te hoge hypotheeklast? p. •£=="- ^Z^P00u"r/29's°i a jar na Eerste bedrijf op Ysselsteyns agrarisch terrein Tel PÉlRKHOF /en ray's rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Groot in jonge mode voor hem en haar Venray Tijd voor verzoening Topper van de week Nu: ƒ14.900,- .service Nieuw in Venray Hotel restaurant Asteria nodigt u uit voor... -J menu met een scholfilet, frites en een frisse salade Nu: Tel. 510211 tini v.d. Leur AUTOLEASE Ook A.P.s. foto's in 1 uur Vers vlees van de boerenhof öraszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden inaikoNDERDAG 23 APRIL 1998 Nr. 17 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG IA otestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Software gemeentehuis niet geschikt Compromis voor herdenkingsplèchtigheid Bij de Nationale Doden- rdenking op 4 mei zullen toch litse gasten aanwezig zijn. De litse gasten zullen echter geen fns leggen en niet het woord ren. De overhandiging van de iesklok aan Venray zal vooraf- <nd aan de herdenkingsdienst et gemeentehuis plaatsvinden, let compromis is hel gevolg van gesprek dat burgemeester Waals landagmiddag had met vertegen- lordigcrs van de Bond van ipenbroeders afd. Venray en de vereniging Expoge (Ex Politieke Gevangenen). Beide instanties had den bij de gemeente hun verontrus ting kenbaar gemaakt over het feit dat bij de Nationale Doden herdenking Duitsers waren uilgeno digd. Het gesprek is in goede sfeer ver lopen en heelt uiteindelijk geleid lot bovengenoemd resultaat. Over de aanpassing in het pro gramma is ook overleg gevoerd met de Duitse ambassadeur, die zich hier in kon vinden. De discussie is niet nieuw. Mogen Duitsers deelnemen aan de ationale Dodenherdenking? Die vraag wordt al enkele jaren gesteld, nds kort ook in Venray. De Bond van Wapenbroeders afdeling enray was het meest fel. "Geen Duitse gasten" zo lezen we in de brief. «Vereniging Expogé trekt het iets breder en wil helemaal geen bui- inlanders bij de Nationale Dodenherdenking. Christ van den Munckhof het standpunt van de Wapenbroeders zou je, 53 jaar na de bevrijding, ch de nodige vraagtekens kunnen zetten. In een tijd dat Europa "een" ordt toch nog de huidige generatie Duitsers veroordelen voor de fouten inhun voorouders. Vreemd is het ook dal de Bond van Wapenbroeders :en Duitsers bij de Nationale Dodenherdenking wil hebben. Op ilkstrauertag. de Duitse Nationale Dodenherdenking, op het kerkhof in 'iselstcyn. is de laatste jaren nl. ook een afvaardiging van de Bond van iipenbroeders aanwezig geweest. De pijn zit dus schijnbaar niet zo diep dat het lijkt. Hel is dan ook verheugend dat het overleg tussen gemeente en brief- ihrijvers er toe geleid heeft dal de Duitse gasten toch welkom zijn. Het is uidelijk dal de Bond van Wapenbroeders water bij de wijn heeft gedaan, ok al mogen de Duitsers niets zeggen, ook al mogen ze geen krans leg- in. een eerste stap is. ook door de Bond van Wapenbroeders, gezet. Want ook voor hen is het hoog lijd voor verzoening. TOOS EN ROB WAGENAAR 's maandags 11 00-16.00 uur markt voor Schouwburg donderdags 15.00-18.00 uur bij Rabobank Oostrum vrijdags 09.30-18.-30 uur op het Henseniusplein Ook bij u op de markt auto Venray teunseweg 47a fel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Mazda 323 1.3 LX HB Solid, 15-inch lichtmetalen velgen, achterspoiler bum pers spiegels in kleur, radiovoorbereiding, 104.000 km, groenmetallic, 1993 Volkswagens op voorraad! Eieroverslagstation biedt werk aan twintig mensen Beekhuis Ovocare BV, een pak- en overslagstation voor eieren, is het eerste bedrijf dat zich op het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn gaat vestigen. Beekhuis Ovocare gaat een nieuw overslag en pakstation bouwen dat in eer ste instantie werk biedt aan twin tig mensen. Het bedrijf heeft een locatie van 2 ha pal aan de roton de op het oog. Daarvan wordt vooraleerst de helft bebouwd. De nieuwbouw vergt een investering van circa 2,5 miljoen gulden. Medio volgend jaar moet het sta tion in bedrijf zijn. Dut meldt desgevraagd Noud Janssen, één van de partners in Beekhuis Ovocare. De ondernemers tekenden eind vorige week een prin cipe-akkoord over de vestiging in Ysselsteyn. Beekhuis Ovocare werd een jaar geleden opgericht door eierhandelaar Beekhuis en de Meerlose pluimveehouder Noud Janssen. Het bedrijf is nu nog geves tigd in het Utrechtse Leersum, maar de activiteiten worden dus ver plaatst naar Ysselsteyn. Hoeveel werknemers meegaan is niet bekend. In Noord-Limburg is ook 90c/( van de toeleveranciers geves tigd. "Wc brengen de eieren eerst naar Leërsum. ze worden daar ver pakt en gaan voor het grootste gedeelte in Venlo de grens over. We verwachten dus logistieke voorde len te behalen." Beekhuis Ovocare houdt zich bezig met hel verpakken van eieren in consumenlenverpakkingen. De eieren worden aangeleverd door pluimveehouders en verkocht aan groothandel en supermarkten in Nederland. Duitsland. Oostenrijk en Denemarken. Het bedrijf heeft wekelijks een productie van 5 mil joen eieren. Vorig jaar was Beekhuis Ovocare goed voor een omzet van 30 miljoen gulden. Noud Janssen verwacht dat die in de toekomst kan groeien als meer Noord-Limburgse pluimveehouders hun eieren bij Beekhuis Ovocare aanleveren. Daarnaast kunnen nieuwe activitei ten extra omzet en werkgelegenheid opleveren. Janssen denkt in dat ver band aan bewerken van eieren voor toepassingen in de (voedingsmidde lenindustrie. Inbraak in café Door forcering van een raam was in de nacht van vrijdag op zaterdag toegang verkregen tot een café aan de Marktstraat. Uit de kassa werd ongeveer 400 gulden meegenomen. Sinds 1 januari kunnen Venrayse hondenbezitters een stuk rustiger slapen. Hun viervoe ter draagt immers een honden penning en het nummer dat daar op staat is bij de gemeente geregistreerd. Loopt Bruno ondanks de aanlijnplicht -ook per 1 januari ingevoerd- een keertje weg, kan de eerlijke vinder hem gemakkelijk terugbezorgen. Bij de gemeente kunnen ze immers met een druk op de knop naam en adres van de eigenaar achterha len. Maar dat is niet zo. "Nog niet", zegt ambtenaar bur gerzaken M. Rutten. Hij legt uit de mogelijkheden van de software te hebben overschat. "Het veld dat we hebben gebruikt om het registratie nummer in te voeren bleek daarvoor niet geschikt. Op naam, straat of zelfs wijk werkt hel prima, alleen niet op het nummer." Ruttèn geeft toe dat het een vervelende fout is, want een hond die is komen aanlo pen heeft alleen een penning en geen adresboekje. De gemeente is dan ook al gebeld door de asielhou der in Smakt en door Venrayse die renartsen. Van de softwareleverancier hoeft de gemeente de oplossing niet te verwachten. Die heeft het tot 1999 te druk met het millenniumpro bleem. Toch komt er binnenkort een oplossing, zij het via een omwegge- tje. Daarvoor moeten wel alle 3000 nummers van de Venrayse Bello's opnieuw worden ingevoerd. Dal gaat binnen enkele weken gebeuren verzekert Rutten. "Het mag eigen lijk geen dag langer duren", zegt hij. CHIP De Venrayse dierenarts Van Winden heeft z'n twijfels over de hondenpenning. Uit het oogpunt van opsporing zijn andere systemen net zo goed of beter. Hel reeds langer bestaande systeem van oortatoeage maakt opsporing eenvoudig. Nog beter is volgens hem de chip onder Elke geregistreerde hond in Venray heeft een hondenpenning met o.a. als doel het gemakkelijk kunnen traceren van het haasje. Vooralsnog blijkt dat echter onmo- gelijk. de huid. Die bevat alle gegevens over de hond. Politie, asiels en die renartsen kunnen met een scanner de gegevens lezen. Alle chips staan geregistreerd in een Europese data bank. die 24 uur per dag te raadple gen is. De chip is zo klein dat hij met een injectienaald kan worden ingebracht. Alle rashonden krijgen sinds begin dit jaar als pup al een chip ingeplant. Ook honden die het asiel in Smakt verlaten krijgen sinds kort een chip. "Tenminste als ze geen tatoeage hebben", zegt asiel houder Goumans, "want een dubbe le registratie is niet toegestaan". Ook Goumans loopt niet weg met de Venrayse penning. Zo is het materiaal van de penning te zacht. Als de penning langs de ketting schuurt is na enkele maanden het nummer al niet meer te lezen. "Iemand met een goed gebit bijt zo'n ding volgens mij zó door", zegt hij lachend. VERSCHEURD Tegen de aanlijnplicht hebben Van Winden en z'n collega's ook hun bezwaren. "Een aangelijnde hond blaft naar andere honden, want hij weet zich gesterkt door z'n baas aan het andere eind van de riem", zegt de dierenarts. Ook kleine hon den worden dun ineens een held. Als zo'n hond dan onverhoopt los loopt, vertoont hij hetzelfde gedrag en is de ellende soms niet te overzien. Van Winden weet van een geval waarbij twee grotere honden een kleiner dier voor de ogen van de eigenaar hebben verscheurd. Die was er dermate door geschokt dal de hulp van Slachtofferhulp is ingeroe pen. De Venrayse Dierenkliniek krijgt wekelijks enkele honden die door anderen zijn gebeten. antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 Op uw kantoor een antwoordapparaat? Met T.A.S. VENRAY kunt u altijd persoonlijk bereikbaar zijn! ft Winter de Bruin Consultancy |A Specialist in Hypotheken, Pensioenen en verzekeringen. Bel voor informatie of een vrijblijvende afspraak met uw hypotheekspecialist: Jan-Hein Loonen tel. 0478-511569 ÏÏSsmenu vanaf f 47 ■L 'Jv I Hotel Asteria venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Natuurlijk bij: Paterslaan 1 te Venrav. a l\\6' Yl©1 Uve\t eo st© UUR FOTO- LD. SERVICE ÓÓK APS foto video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL adres GOMMANS@TREF.NL Schoolstraat 5 5801 BN Venray Tel. 0478-512567 VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. WÜ bre,T"' 0478-542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! «A, Voor een Jeans. Natuurlijk A.J naar. c0J Peel en Maas en Koninginnedag Peel en Maas zal volgende week in verhand met Koninginnedag reeds op woensdagavond verschijnen. De bezorging zal dan aan het begin van de avond of uiterlijk op donderdagmorgen plaatsvinden. Dc nabe zorging zal normaal op vrijdag geschieden. In verhand met dc vervroegde verschijning zullen ook de uanlevcrtijden veranderen. Sport- en verenigingsnieuws evenals kerkelijke berichten die nen uiterlijk maandagmorgen 9.00 uur in ons bezit te zijn. Advertenties kunnen worden aangeleverd tot dinsdagmorgen 10.00 uur Wij hopen op eenieders medewerking. Rouwkuilenweg 11,5813 BH Ysselsteyn Tel. 0478-54 50 28 - Fax 0478-54 50 30 email: directgazon@wxs nl - Topkwaliteit graszoden. - Direct leverbaar vanaf de graszodenkwekerij. - Meteen een mooi groen gazon. - Afgehaald of bij u aan huis geleverd. - Vraag vrijblijvend naar advies en prijzen. Rühl Haegens van Aar AA

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1