Kartclub geeft demonstraties stem op een vrouw öude fofo X Fly-in bij modelvliegclub 430 Leerlingen slaagden bij verkeers- examen Solisten- en Ensembles concours Paranormale beurs in de Witte Hoeve Gevarieerd programma in de Bonte Koe nd a< m l Prijs voor Venrayse li, 1 PEEL EN MAAS donderdag 23 april 1998 - Pagina 1U j •Grote Kerk Doken; J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan H. Bonman. Dr. Poelsstraai 4. lel. 550790; diaken: P. Hoedemacckers, Whistlerstraat I. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misinlenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Marcus Evangelist: 9.00 H Mis voor overl. ouders Swinkels-Borghs en overl. lam.: overl.ouders Neeteson-Custcrs: jrd. Gondje Verstegen: l9.00:H,Mis Marriel Clephas-Wismans (koll.); Frank Kroon (koll.): Annie v. Mil- Rutten (koll.): Toon Kurstjens (koll.): overl. lam. Pouwcls-v.d. Voort: Anna Maria Seijkens: Leonardus Michels: Hendricus Versleijen en overl. lam. Maessen- Theuws. ZondagrDerde zondag van pasen 9.30 Latijnse hoogmis voor dhr. Karei Smals (koll.): ouders Herman en Maria Ebberinck-Hcnckens: jrd. ep, Wilhelm. A. Gommers-Sengers; Gondje Verstegen. 11.00: H.Mis Kinderwoorddienst voor overl. ouders Groenen-Clephas (koll.); jrd. mw. Tunnissen-Ponje: jrd. Zuster Emmaculee; overl. ouders Janssen- Hilberts en voor een bijzondere intentie. Maandag: H. Petrus Canisius, priester en kerkleraar: 9.00 H. Mis voor een zekere intentie. Dinsdag: 9.00 H, Mis voor ouders Schols-Leers en overl. lam. Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. lam. de vilder-Rutte: overl. ouders Cor Reijnders en Trees Reijnders-v. Kuijk: Donderdag: Koninginnedag: 9.00 H. Mis uit dankbaarheid: voor Lucy Canois: Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Piet v. Dooien (koll.): Leo Hellegers. Dienbeurten: za 19.00: Bert. Job. Rowan en Paul (m); zo 09.30: T. Koopmans. K. Voermans, Eomer, Thijs. Tom zo 11.00: Marco. Sjoerd D.: Koen O. en Simone. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen: zo 11.00: W. Bistervels. Vincent yan Gogh Instituut Zaterdag: 18,30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapcl. Voorganger: Guus v. Loenen: lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de Si. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. An nakapel. Voorganger: Guus v. Loenen: Leetrice: K. Hitgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St, Servatiuskapcl. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: Guus v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: GEEN Liturgieviering in de Sl. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet: 16.45-17.15 Yoga en •meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid .priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In een ernstig spoedgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misinlenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of lel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. GEEN kinderwoorddienst 18.00 m.m.v. Chrisko; Henk Fontein: Geertruida Goorts- Vcrhagen (koll.); To Lenssen- Gerrits (koll.): Wim v.d. Munckhof en overl. lam. leden: Wim Linssen (koll.): overl, ouders Jansen- Hermans; overl. ouders Diclissen-v. Heugten en dochter Anneke: jgt. Harry v. Dijck: Gerrit v. Hoof (koll.): Antoon Bovee: jgt. Ron Minlen: Wim Arts (koll.). Zondag: 8.30 Antoon en Nel Luijpers-PhiIipscn: 10.30: m.m.v. Zangers v. St, Frans; Jacobus Naus; Jacob Kersten (koll.): Johannes en Helena v. Helden; Helm Verhallc. 12,00: doop Fleur Goemans. Sleutelbloem 10. Maandag: 18.30: To Linssen- Gerrits (koll.): ouders Klcuskens- Achtcn en overl. kinderen; Wim Linssen (koll.). Dinsdag: 3e dinsdag Noveen H. Antonius 18,30: Wil hel mi na v, Ooi en overl. lam.; Daan :Hugens 4koll.); t.e.v. H. Antonius: overl. lam. Jan Arts-Jansson; Woensdag: 18.30: Jacobus Naus: Jos Jacobs. Donderdag: 18.30 Lies Janssen- Hesen (koll.). Vrijdag: 13.30: Huwelijk Bianca Jansen en Hans van Dijck: 18.30: lam. Peters-Arts: jgt. overl. fam. Slits: fam. Gommans. In mei zal elke avond de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig spoedgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15; Piet Cuppen en Maria Pingen (koll.): overl. ouders v. Bergcn- Stiphout en zoon Jos; Theo v. Thiel Zondag: 9.30 m.m.v. Herenkoor Vredeskerk; Voor hel geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid: Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Verheijcn: Toon Perenboom; overl. ouders Broeren-Kersten: overl. ouders v. Huet-Bongers. Zondag: 8.30 Antoon Janssen: Toon Janssen en overl. fam.: 10.00: EERSTE COMMUNIEMIS. voor de communicantjes; overl. fam. Jeuken: Huub v.d. Venne: overl. ouders Camps-Willems (Harmonie). Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie; 15.00: lof voor de Bedevaartgangers van Den Haag. Dinsdag: 9.00 voor een overleden broer. Woensdag: 9.00 voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met rozenkransgebed): Donderdag: 9.00 voor de overlede nen van hen die offerden met Allerzielen; Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand; 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. schepper van alle leven. 9.00 uit dankbaarheid en tot een bijzondere intentie; voor een goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: vr 15.00.: Anneke Denissen en Geertje de Kleijn: za 19.00: Kelly Willems. Floortje Gloudemans. Maren de Boer en Chanal Lenssen: zo 08.30: Brandy v. Dijck. Susan Felder en Mieke v. Bracht; 10.00: Job Euwes. Niki Emans, Peter Fleurkens en Maarten wijnen. Vlaggen uit: De eerste communie van de kinderen is een van de hoog tepunten in het leven van de parochie. Laat dit ook blijken. Laat de kinderen merken dat u liet ook zo aanvoelt en dat u met hen meeleeft. Daarom wil ik u vriendelijk vragen om. als u nog een vlag rijk bent. deze zondag uil te steken. Attentie: Wilt u er rekening mee houden dat zondag onder de hoog mis van 10.00 uur de meeste banken gereserveerd zijn voor de gezins- en ■familieleden van de communican tjes. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Sjaak Bots: Dina Hellegers-Marcellis. namens Mien Emonds: overl. ouders Joosten- Martens-Hoeymakers; Lies Sleeghs-Nelissen; Zondag: 10.00 E.H. Communie: kinderkoor en fanfare; Miel Jansen: Mien Lïnskens-Takken; overl. ouders Willems-Geurls. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van Lourdes. voor een voorspoedig herstel van een zieke. Vrijdag: 9.00 eerste vrijdag van de maand: toegewijd aan hel Allerheiligst Hart van Jezus; voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 deze dienst komt te vervallen; Zondag 11.00: tijdens deze dienst zullen 26 kinderen hun eerste H. Communie ontvangen: Sjeng v.d. Pasch; jrd. overl.ouders Dinghs-v.d. Beuken: jrd. Engelbert Emorïts en Maria Geurts: Nclla Classcns- Janssen en Geert Classens: Theo Jacobs. Woensdag: 18.00 H.Mis. Misdienaars: zo 11.00: Roel C.. Roel H.. Boy en Thijs. 10.15 uur aanwezig zijn: woe: Karlien en Tim. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 550790. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. lel. 571454 b.g.g. Grad Swinkels. tel. 571616. Parochie Leunen Derde zondag van Pasen Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, thema: Samen....niet alleen. In deze gezins mis stellen de Eerste Communikanljes van dit jaar zich voor aan onze parochiegemeen schap: Ism. Susanne v. Hees; Pierre Lucassen: overl. fam. Versteegen- Moorrees; fam. Keijscrs-Kuslers; Fer en Marie Lucassen: overl. ouders Baken-v. Rliee: weekd. Jacques Asselberghs (3): Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid: weekd. Lies Kusters-Koenen (5): Har Bomm (2): gest. jrd. Grad Bomm; HelinClaessens en Carolina Claessens-Vcrschutiren; Maandag: H. Petrus Canisius. priester en kerkleraar: 19.00 Lsm. l.i.v. hel Lourdeseomile. afd. Venray: Ism. Piel Bouten: Dinsdag: 19.00 gest, jrd. Pclerus Johannes v, Rens en Gertruda v. Rens-Litjens: Woensdag: 14.00 Huwelijk van John Meijers en Erna Peelers: GEEN avondmis. Donderdag: GEEN avondmis. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand; 14.00 Huwelijk van Simon de Groot en Miriam Heesen: 19.00 Ism. t.e.v. H.Hart (v.w. Offerblok); gest, jrd. Martinus Claessens. echt- gen. en zonen Gerard en Teug. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Max Baelen: zo 10.00 Kim Vulling,s en Yvonne Theunis; Weekbeurten: groep 2. Woensdag en donderdag geen avondmis. Lectoren: za geen. zo 10.00 Harrie Bovée Gedoopt: Raynor David. Stevinstraat 28 Scheveningen. Huwelijksafk.: IJohn Meijers en Erna Peelers, beiden uit onze parochie (3e roep); 2. Simon de Groot uit de Rips en Miriam Heesen uit onze parochie (3e roep). Rectoraat Heide Zondag: 3e zondag van Pasen: 9.30 Hoogmis voor Grad Janssen: misdienaars: Gijs. Ivo. Roy, Margje, Joost en Elke. Donderdag: Gedachtenis van de H. Pius v. Paus; 18.30 H. Mis: misd.: Guus. Stel'en Niek. Rectoraat Veulen 3e Zondag van Pasen Zaterdag: 19.00 Hgm. Grad Classens-To Swinkels en Jac Classens: Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Albert Louvet en Petronella Louvet-v. Rijsewijck; Zondag: 10.30 Hgm. voor Petronella Rcintjes-Versteegen; overl. ouders Nijsen-Coolen en Anny; Nelly Beckers-v. Slaveren. Dinsdag: 8.00 3e van de 9 dinsda gen t.e.v. St. Antonius; H.Mis t.i.v. offeraars; Vrijdag: le vrijdag van de maand: 8.00 H. Mis t.e.v, H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Willem Classens en Rogier Holtermans; zo: Stel'fan Mulders en Luuk Derks. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Jan Hendrix; mndd. Piet Swinkels; Toon Hermans; mndd Annie Cleven-v. Dijck: mndd Nella Pouwls-Voeslen; Hendricus Stiphout, echtgen. en zn. Frans; jrd. ouders Nijssen- Billekens: mndd Jeu Spreeuwenberg; jrd. Wim Koonings. Zondag: 10.00 Eerste H. Communie (kinderkoor); tot intentie van de communicantjes en hun ouders en jrd. Toon v. Empel; Leo Spreeuwenberg. Maandag: 19.00 overl. fam. Hendriks-Fleurkens: jrd. ouders Vollenberg-Aerts; Woensdag: 19.00 voor de zieken: Grad Fleurkens: Chris Hellegers; Vrijdag: 11.00 40-jarige huwelijk de Laat-v. Hcllemondt: Misdienaarsbeurten: za 19.00: Jeroen en Niels; zo 10.00: Paul en Daan. Ronnie P. en Tom; ma 19.00: Linda en Desiree: wo 19.00: Marian en Sandra; vr. 11.00 Bram en Freek. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Maria Arts- Emonts jgt.: misd. Linda Hoedemakers en Marlies Peeters; Zondag: 10.00 voor de parochie; misd.: Angela v. Tilburg en Sanne v. Els: Woensdag: 19.00 Fien Janssen-Arts (v.d. buurt); Hendrik Flinsenberg; Kerk poetsen: woe 29 april: mevr. Eyssen-v, Dijk en mevr. Marcellis. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 fam. Huys-v. Ene ke vort; Maandag: 19.00 fam. Comelissen- Hendriks Misdienaars: Karin v.d. H.; Joost; Luc: Karin v.d. Z, Lezer: L. v.d. Heuvel. Rectoraat Smakt Zondag: 3e zondag van Pasen: 10.00 Hoogmis voor Ria v.d. Oord- Berge: Arnoldus Reijnders; fam. Cuppcn-v. Vechel; Anna Maria Kersten-Geurts; ouders v.d. Winkel- Geuirts; Harrie Janssen; overl. Ouders Ermers-Verstegen: Lectriee en dienbeurt: Linda Jansen; 15.00 Doopviering fam. Arts. Maandag: 11.15 Eucharistieviering voor de bedevaart uil Den Haag. Woensdag: In de St. Jozefkapel ter ere van St. Jozef; 9.30 H. Mis tot zekere intentie; 15.00 H.Mis uil dankbaarheid 40-jarig huw. jub. fam. Geurts: Vrijdag: 10.00: H.Mis voorde bede vaart uit Wemp. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema De ware religie voorziet in de behoeften van de mensenmaatschappij in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantsiraat I L aanvang 10.00 uur. Gratis toegang: geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 26 april is er een eucharistieviering van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Emmaüsgangers. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Hel Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kin deren is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel ./fax077- 3987786. In december 1929 vond de ope ning en ingebruikname plaats vat de door de dierenbescherming afd Venray gebouwde paardenstal o| het woonwagenterrein. gelegen aai de Maashese weg (ongeveer wua nu Inalfa ligt). Dit onderkomen voor de paarden van de wagenbewoners was reed) lang een vurige wens. De stal wen gebouwd onder deskundige leidinj van gemeente-opzichter dhr Timmermann. De foto wen gemaakt kort na de officiële ope ning. V.l.n.r. herkennen we Wachtmeester H.J. Teunisscn - V Pij Is - H. Sala - Pierre Gooren ei g:w. Muskens? Jan v.d. Putten Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr. maandag om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag om 19.00 uur; I6jr. en ouder dinsdag om 19.45 uur. Bijbel/Contacavond: Donderdagavond. De aanvang is 20.00 uur. ledereen is van harte wel kom. Zangkoor: Woensdag 29 april om 20.00 uur. Iedereen boven de 16 jaar is hartelijk welkom. Zingt u ook Bijbelgemeente Venray Zondag 26 april, 3, 10, 17 en 24 mei.Evangelisch en baptistisch! Hartelijk welkom in de diensten die gehouden worden in hel wijkge- bouw het Stekske. Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden: ontmoe ting. vriendschap, aandacht en zorg. Laagdrempelig! Voorde kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is creche voor de allerklein. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Inlichtingen: Predikant R. Lammcrs. lel. 586001. Kinderwoorddienst Hallo allemaal! Er is weer een kin derwoorddienst op zondag 26 april aanstaande in de Grote Kerk om 11.00 uur. Jullie zijn van harte wel kom. Werkgroep kinderwoorddienst. Op zondag 26 april houdt Motormodelvliegclub De Pioniers een regionale Fly-in. De opzet hier van is gewoon een gezellige vlieg- middag te hebben met modelvlieg clubs uit de regio. Graag nodigen wij eenieder die ook interesse heeft voor de modelvliegsport uit ons te bezoeken op ons modelvliegveld, gelegen aan de Sinneslraal richting Oirlo. Aanvang 13.00 uur, entree is gratis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met E. Aarts. tel. 0478-589490. Winkeldiefjes Personeel van een supermarkt aan de Bleek ontdekte dinsdagmiddag dat een 17-jarige jongen een reep marsepein ter waarde van 75 cent wilde meenemen zonder die af te rekenen. Hij werd overgedragen aan de politie die de jongeman doorver wees naar het HALT-bureau. In een supermarkt aan de Kruidenlaan werden dinsdagmiddag twee jongens van acht jaar betrapt toen ze voor een bedrag van ƒ6,37 aan snoepgoed wilde meenemen. Ook die knaapjes werden aan de politie overgegeven. Daarna werden zij in overleg met hun ouders door verwezen naar het Haltbureau. Fietser gewond Dinsdagmiddag omstreeks 14.10 uur stak een 40-jarige fietser plotse ling de Maasheseweg over in de richting van het Keizersveld. Daarbij lette hij onvoldoende op het verkeer. Een 27-jarige Venray se bestuurder van een personenauto kon de man niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de fietser dusdanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest wórden vervoerd. Koninginnedag in Venray Op koninginnedag 30 april is er weer van alles te doen en te zien in het Venrayse centrum. Voor jong en oud zijn talrijke evenementen op touw gezet op het gebied van dans en muziek, sport, doe-activileiten en spektakel. Dit laatste onderdeel wordt vooreen belangrijk deel ingevuld door leden van kartclub de Peelkarters, die met hun bolides over het Henseniusplein snelle rondjes zullen draaien. Populair 'Of de karlsport populair is? Reken maar! We hebben zelfs een ledenstop moeten afkondigen.' Aan het woord is dhr. W. Herrmann, voorzitter van de Peelkarters. De club telt momenteel z'o'n 230 leden, afkomstig uit een grote regio rond Venray. tot in Duitsland en België aan toe. De club heeft zijn thuisbasis op het circuit de Peel, pal naast de basis van de Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht. Herrmann, in het dagelijks leven directeur van het gelijknamige autobedrijf in Venray, is een bevlogen pleitbe- zorgen voor de karlsport. 'Het is echt een sport voor jong en oud. Ons jong ste lid is zes jaar. en de oudste vijfenzestig. En reken maar, dat ze er allebei even fanatiek voor gaan', lacht hij. Bolides Hij loopt n.iar de werkplaats van zijn bedrijf. In een hoek staan twee karts te wachten op het naderende weekeinde, wanneer er weer op de Peel wordt gereden. Het zijn ware wondertjes van techniek: compact gebouwd en gericht op pure snelheid. 'We kennen vier klassen: de karts met 60cc, lOOcc en 125cc motoren, en een speciale Promoklasse, die ook gemotoriseerd is met I 25cc krachtbronnen, maar dan gekoppeld aan een vijfversnellingsbak, De andere karts zijn uitgerust met automatische transmissie. De topsnelhe- den van de mini-bolides variëren van 60 voor de lichtste tot ruim 15()(!) km per uur voor de Promoklasse. Veilig Ondanks deze hoge snelheden is karten een veilige sport. De karts hebben brede banden en een zeer laag zwaartepunt. 'Je zitvlak zit zo'n twee tot drie centimeter boven de grond', grijnst Herrmann. Een blik onder de bolide illu streert hoe gering dat is. En dat bij snelheden tot 150 km 'Met de veiligheid is het wel OK'. zegt de voorzitter. 'Het probleem kan hem zitten in de financiën. Een kart is in aanschaf relatief goedkoop, zo'n twee- lot drieduizend gulden. De kosten beginnen pas door te tikken als je gaat racen. Benzine, veel banden en reiskosten. Reken maar gemiddeld vijf duizend gulden per seizoen. Maar ja, hobby's kosten nu eenmaal geld. en karten is en blijft fascinerend'. Koninginnedag Op Koninginnedag geven de Peelkarters démonstraties in Venray. Op hel Henseniusplein is een racecircuit uitgezet, waar de coureurs een proeve van hun kunnen ten beste zullen geven. Spektakel dus. 'Karten is een geweldige sport', zegt Herrmann. 'Bovendien een prima leerschool voor perfecte voer- tuigbeheersing en rijtechnisch inzicht. Ga maar na. bekende coureurs uit de formule-1 als de broertjes Schumacher en niet te vergeten onze eigen Jos Verstappen zijn ooit op de kartbaan begonnen'! Dinsdag en woensdag werden 430 leerlingen van vrijwel alle basis scholen in de gemeente getest op hun kennis van de verkeersregels. Het is nog nooit voorgekomen dal ALLE deelnemers slaagden en het diploma kregen uitgereikt. Jammer dat drie scholen niet aan de examens konden deelnemen. Het hoge sla gingspercentage is te danken aan de goede voorbereiding van de leer krachten van de scholen. Geluidscontrole In de nacht van vrijdag op zater dag werd door de politie in samen werking met de milieudienst van de gemeente geluidscontroles gehou den bij vijftien horecagelegenheden in het centrum en bij een tent aan de Maasheseweg. Er werd een proces verbaal wegens norm-overschrij ving en twee waarschuwingen uit gedeeld. De controles werden gehouden tussen 23.00 en 02.00 uur. \jP Wij wensen de nieuwe Gemeenteraad van Venray een inspirerende en veelzijdige periode toe! Ton Teeuwen-Peeters Wiske Kosler-Maris DANK VOOR UW VERTROUWEN! t.a.v. 6 mei adviseert de Venrayse Vrouwenraad voor veelZ/Jdigheid óók in de landelijke politiek Zaterdag 25 en zondag 26 april aanstaande houdt harmonie St. Catharina te Leunen/Veulen/Heide in het Gemeenschapshuis te Leunen het jaarlijkse solisten- en ensemble concours van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray. Aan het concours doen dit jaar 200 solisten en tien ensembles mee. verdeeld over de beide concoursdagen. Een jury. bestaande uit Rien Rats uit Simpelveld en Guus Erkens uit Landgraaf, zullen een hele klus heb ben om de prestaties te beoordelen. In de deelnemerslijst komen de namen voor van vele jeugdige muzi kanten. De muzikanten zijn allen lid van de acht bij de muziekfederatie aangesloten muziekkorpsen, of vol gen op de Muziekschool Venray een harmonie/fanfare-opleiding, yoor vele (jeugdige) muzikanten is dit de concoursvuurdoop, terwijl anderen reeds jaren aan dit concours mee doen en in de hogere afdelingen hun kunnen willen bewijzen. Het programma: Zaterdag 25 april: 10.40-11.30: 4e afd.: 11.30-13.40: 3e afd.: 13.40- 13.50: pauze: 13.50-17.30: 3e afd.: 18.00-21.20: 2e afd.: 21.25-21.57: le afd.: 21.57-22.20: afd. uitmun tendheid. Zondag 26 april: 10.40-10.50: 4e afd.: 10.50-13.30: 3e afd.; 13.30- 14.00: Pauze: 14.00-14.40; 4e afd.: 14.40-16.10: 3e afd.: 16.10-17.50: 2e afd.: 17.50-18.15: pauze: 18.15- 18.50: 2e afd.: 18.50-20.40: leal'd.: 20,45-22.30: afd. uitmuntendheid en ére-afdeling. Hobby/snuffelmarkt Op koninginnedag 30 april aan staande houdt Groot Vocaal Ensemble Ars Musica een hobby/snuffelniarkt in zaal In den Engel. Van 10.00 lol 16.00 uur. entree ƒ2.-: Tafels te huur it 1 ().- per meter, Inlichtingen 0478-580892. Zondag 26 april vindt in de Witli Hoeve in Vernay wederomeen grolt paranormale manifestatie plaats ook nu weer gebaseerd op een inter nationaal aanbod van disciplines. Ei zijn zeven zalen met informatie advies en consulten over paranor male geneeswijzen, maar ook over allern'atieve. zoals homeopathie reiki, magnetiseren, kruidengenees kunde en feng-shui! De beurs wordt verlevendigd dor* een internationaal bekende middel eeuwse troubadour, die u met ziji muzikale kunsten zal verblijden! iedere bezoeker dingt gratis mei naar de verloting van een echte kris tallen waarzeggersbol ter waardi®'1 van ƒ195.-. De beurs is «icopend var J 11.00-18.00 uur. Voor informatie kunt u terecht bi W de werkgroep Ching. tel. 0478 501991. se KR Zondag 26 april spelen on V 20.00 uur de Bucket Boys en hui Popsy Wopsies in de Bonte Koe De Bucket Boys zijn vier leuk jongens die dolgraag musiceren Mar dat willen ze niet alleen Daarom brengen ze de Popsi Wopsies mee. Samen vormen zi een Rock 'n Rollband, die bein vloed wordt door Herman Brooc en Vitesse. Je hoort duidelijk klanken terugkeren uit de tiji! toen deze musici 'in' waren. Di Bucket Boys en hun Pops; Wopsies zijn Duitse enthousiast! muzikanten, die met veel succei door Nederland en Duitsland toe ren. Ze zijn gezamenlijk onder weg om hunm Rock kn Roll shov aan ieder te presenteren. De Bucket Boys: Michal Lange keyboards; Joe Hofer drums: Helge Lange guitar/vocals; Andres Kehren bass. Popsy Wopsies: Petra Jurischka en Brigitta Vander vocals. Zondag 26 april spelen Sooth 29 April, de dag voor koninginne dag is het weer zover. In de Bonli Koe on stage de Reuselse band 'Sooth' vanaf 22.00 uur. Het geweldige optreden vanvori jaar van deze Brabantse band zal menige Bonte Koe bezoeker nog vers in het geheugen zitten (Herinner hun trouwe aanhang. Schitterende muziek, metal, hard rock en punk. wat die avond all! liefhebbers uit Reu sen en Venray in extase bracht. Voor alle bezoeker» van vorig jaar en voor ieder die hel optreden van Sooth (Berry. Bram Harm en Sus) vorig jaar gemist heb ben. zijn ze dit jaar opnieuw in Venray. Kom en geniet van dit unie' ke kwartet uit Brabant! De Venrayse Jolanda Nabben heeft afgelopen weekeinde in Roermond de Academieprijs gewonnen. Deze prijs wordt jaar lijks toegekend door Maastrichtse Kunstacademie aai de beste deelnemer van Oriëntatiecursus voor Akademie voor Beeldende Kunst. Jolanda volgt deze cursus op do Vrije Academie in Venray en nail) deel aan de expositie waarmee d! cursisten deze cursus afsluiten, De afsluitende-opdracht had lui thema "weg", welke door Jolandi Nabben vertaald werd in een levens ft weg. Onder een brug had zij vijl raamwerken waarin kleding wil' opgespannen. Daarbij ging hel oil o.a. babykleding eii een zwarK omajurk, Alcoholcontrole In de nacht van woensdag derdag hield de politie t\ alcoholcontrole aan Maasheseweg. 46 Bestuurder! moesten in het pijpje blazen, m. geen van de blazers overschreed fatale grens, op don- ill( vee UM df a maai *P< di er ,u

Peel en Maas | 1998 | | pagina 18