c*t Intratuin heeft vlinders in haar buik 't Alvertje Oostrum Triathlon Vereniging Regio Venray HSV 'De Roerdomp' ATB- vereniging Mudhunters Spio Loopgroep De Barrier Atletiek Vereniging Venray-Regio St. Christoffel Lopersgroep Venray Voorïichtings avond Heil der Zieken Ruitersport St. Jan Merselo GGW De Peel sponsort 't Huukske Prestatieprijs voor Katja Broers Natuur- wandeltocht in Merselo Makke kennis met de Oecumenische Basisgroep Nieuwe informatric Moeders voor Moeders regio Venra PEEL EN MAAS donderdag 23 april 1998 - Pagina PEl Uitslagen: Zondag 19 april was lie vierde vijfdorpeh van Venray. hier behaalde Toon Langenkamp een derde plaats. Programma: Zaterdag 251'april indi viduele wedstrijd aan de visvijver Het Wanssums Ven. de/e wedstrijd wordt gesponsord door Jan Koenitigx Hengelsport Bakel. Opgeven tot donder dag 20.00 uur bij Pieter'Kunen. tel. 077- 2662920. Zondag 26 april vijfde vijfdorpen- wedstrijd van Wellerlooi. De/e wordt vervist aan 't Leuken te Well van 08 100-11.30 uur. de bijeenkomst is olm 07.00 uur bi j de brug aan "l Leuken. Vergunningen 1998 zijn ook verkrijg baar bij H. Theeuwen. de Houskuilstraat 38 en dierenspeciaalzaak Liagro. Meeiloseweg 3 te Wanssum en bij tlie- rengilde v. Grootel aan de Stationsweg 21 te Venray. Verdere inlichtingen bij de seer. H. Lensen. tel. 0478-587606. Power(wo)man Anderhalve week geleden vond het Internationale Powertwolman weekend plaats in Venray. Hierbij kon men deel nemen aan verschillende duathlons. De bondswedstrijd omvatte een afstand van 7 km lopen. 30 km fietsen en nog eens 2 km lopen. Aan de/e disci pline namen twee leden deel. Peter Schere.x kwam als zesde binnen in een tijd van 1.27. Veteraan Henk van der Horst had Ivier een half uurtje langer voor nodig. Deelnemers aan het Nederlands Kampioenschap diende de -dubbele afstand af te leggen. TVRV-lid Huub Maas maakte optimaal gebruik van de omstandigheden en eindigde als eerste in een tijd van 2.51.36. Frank Timmermans bereikte bij de senioren een mooie tijd van 3.20. Jan van Ass werd heel verdienstelijk vierde in de categorie H45 in een tijd van 3.39. Programma zaterdag 15.00- 16.00 mountainbiken; 16.00 - 17.45 lopen: smalle piramide: zondag 09.00 - 11.30 fietsen; dinsdag 19.15 - 20.15 zwemmen in de Sprank; woensdag 19.00 - 20.45 haantraining. Zaterdag 25 april ind. Oostrutn op de vijver. Zondag 26 april 5-dorpen van Wellerlooi. De/e wordt gevist op het Leuken te Well. Bijeenkomst om 07.00 uur aan de brug bij het Leuken. Vissen van 08.00-11.30 uur. Uitslag 5-dorpen van Venray: I. .1. Koenen Wellerlooi: 2. G. Robben Venray: 3. A. Langenkamp Ooslrum: 8. a. v. Mill Venray. Korpsen: I. Well: 2. Venray: 3. Wellerlooi. Op de koppel van Siebengewald behaalde het koppel P. Peeterx-F. Baltissen een tweede plaats. Opaeven bij secretaris H. Hendriks, tel. 0478-582994 tot en met 23 april 20.00 uur. De Mountain-Bike specialist in uw regio SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN Afgelopen weekend hebben we onze naam eer aan kunnen doen. We waren te gast van Atb vereniging ■"Discovery". Deze grote vereniging zit in zuid lim bing en daarom was de Brunssumsè heide het terrein waar we fietsten. In drie groepen en onder begeleiding heb ben we 2 lot 3 uur van de limburgse modder kunnen genieten. Naast modder waren er natuurlijk ook zware klimmen en spectaculaire afdalingen, ledereen ging met een voldaan gevoel naar huis terug. Uitwisselingen met andere ver enigingen is een van de dingen die we in de zomerperiode doen omdat er in dan minder tochten zijn. Wal doen de Mudhunters eigenlijk verder nog? Wekelijks een aantal trai ningen in de omgeving van Venray of wat verder weg. Regelmatig bezoeken van tourtochten. Vanaf eind april ook weer de doordeweekse training op dins dagavond. Het af en toe bezoeken vit.ii wedstrijden. En dat alles in de erg mooie en unieke verenigingxkleding. Als je een keer mee wilt doen kan dal. op dit moment is er een speciale aanbie ding...^ Maanden gratis proefrijden bij de Mudhunters. Er is voor iedereen wel een plekje binnen onze vereniging, voor de fanatieke rijders maar zeker ook voor degenen die minder vaak komen en niet snel gaan. Iedereen is welkom Programma voor de komende weken. Zondag 26 April vertrek 9.00 voor trai ning rond Overloon. Dinsdag 28 April vertrek 19.00 voor eerste avondtraining. Zondag 3 Mei vertrek voor het rijden van een vaste route in Salland. aub bel len voor vervoer. Dinsdag 5 Mei vertrek 19.00 voor avondlraining. interval. Het vertrek is altijd van Zwembad de- Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Piel Duport 589880. Afdeling Synchroonzwemmen Zaterdag 18 april zijn de clubkam pioenschappen gehouden. De uitslag per categorie luidt als volgt: Zonder diploma onder 10 jaar: I. Marcha Toonen: 2. Robin Siebers; 3. Naar5a Welerubun: 4. Chantal Arts; 5. Thije Groenen: 6. Fieke Classens: 7. Suzaii Ploegmakers; 8. Sophie Wintels: 9. Astrid v.d. Munckhof: 10. Melissa Bouten. Zonder diploma onder 13 jaar: I. Linda Engels: 2. Anne Aben. Met H-diploma: I. Ilse de Greef: 2. Lisa Gerrils: 3. Mara Peelers; 4. Yvon Hermans: 5. Linda Hofmans: 6. Dian Wellen: 7. Bea Wellen: 8 Melanie Goemans: 9. Li/el Peelers. Met G-diploma: I. Melanie v. Sambeek: 2. Karin v.d. Heuvel: 3. Cori'en Peelers: 4. Linda Peelers; 5. Dorien Geven: 6. Telske Peelers: 7. Lara Voerinuns. Met F-diploma I. Petra v. Benlhum: 2. Celine v.d. Ven. Met E-diploma: I. Cinderella Goemans: 2. Moniek Classens: 3. Amandine v.d. Ven: 4. Rianne Geven. Met D-diploma: I. Lotte Dupont: 2. Hanneke Peelers: 3. Kim Janssen; 4. Bianca Hofmans. Met C-diploma: I. Anneke Loeffen: 2. Sandra Franssen. Met B-diploma. I Tane Elstak: 2. Anja van Leuken; 3. Kelly Swinkels: 4. Antionette Nelissen: 5. Tessa Essing; 6. Judith Hendriks. Met A-diploma: I. Monica Clephas; 2. Anette Custers: 3. Harriet Flinsenerg: 4. Marie-Marline v.d. Ven; 5. Christel van Bracht: 6. Bregje Janssen: 7. Sandra Hermans: 8. Natasje Schuurman*. Monica Clephas heeft de meeste pun ten bij elkaar gezwommen en is de club kampioene van 1998 geworden. Zij heeft de wisselbeker mee naar huls mogen nemen. Tevens - is afgelopen zaterdag de sportiviteitsprijs uitgereikt aan de zwemster die dit seizoen de meeste sportiviteit aan de dag heeft gelegd. Deze prijs, ook in de vorm van een beker, is uitgereikt aan Marcha Toonen. Zondag 26 april oefenen voor de LK- B: solo: Celine, duet Karin en Melanie. groep aanloopdiploma's. solo Sandra, duel Han'neke en Kim. groep wedstrijd- diploma's. Wedstrijd/wemmen Aanstaande zondag 26 april wedstrijd in Rosmalen, aanvang wedstrijd 0111 13.45 uur.Vertrek vanaf zwembad de Sprank om 11.30 uur. Deelnemers: SjunL Dirk. Rianne. Mikayla. Niels. Femke. Linda C.. Sandra. Chauffeurs: lam. v. Pullen. deVries. Verstegen, v.d. Bekerom. v Bergen; coach: dhr. de- Vries en dhr. v. Putten: officials: A. Meyer. T. v. Rens en R. Erkelens. Klein maar fijn. dal is een van de mot to's van loopgroep de Barrier. 'Een groep fanatieke en minder fanatieke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vin den in hun gezamenlijke passie. Hel hardlopen. Voor de een is de drijfveer om iets aan' de gezondheid te doen en de ander durft zelfs te zeggen dat hij alleen voor de koffie komt. Naast gezelligheid wordt er ook gewerkt aan het algemene loopvermogen. Iets waardoor mensen hel bijvoorbeeld gemakkelijker hebben om wat gewicht kwijt te raken. We vinden elkaar iedere week weer om onder begeleiding van de trainer ons programma af te werken. De ene keer is liet een interval met korte herhalingen en de andere keer zijn de herhalingen acht tot vijftien honderd meter lang. Dc- alwisseling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieuwelingen gaat dit altijd gemakkelijk. Voor beginnende leden past de trainer hel programma aan terwijl de snelleren hun eigen program ma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trekken. Twee keer per week is er een interval training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De zogenaamde duurtrairiing. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eeloafe "de Baifier". Donderdag van 19.15 tol 20.30 vanaf eetcal'e "de Ban ier". Zaterdag Van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank". Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis mee trainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bel len met Piet Dupont. telefoon 589880. Wedstrijd Zaterdag 25 april Eerste competitiewed strijd voor C/D junioren. Mededeling De C/Djuniorën die zich hebben aan gemeld voorde competitiewedstrijd in Beek van aanstaande zaterdag dienen uiterlijk om 09.00 uur aanwezig te zijn op de baan. De eigen bijdrage is ƒ!'().- dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer zal verzorgd worden door Jansen en Linssen. Trainer is Bram Jansen. Uitslag 13 April: Paascross in Alïerden. Richard Engels eindoverwinnaar. AV-Venray jeugdatleet Richard Engels heeft de Paascross in Alïerden winnend afgersloten. Hij legde de 1000 nieter af in de snelle tijd van 3.54 min. Door deze overwinning werd hij na vier competitiewedstrijden als algemeen kampioen gehuldigd- Gymnastiekvereniging Afgelopen zaterdag was in Zuidwolde de tweede plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. Aan de/e wedstri jd werd in de klasse 6B namens GV ST. Christoffel door Randy Gerrits deelgenomen. Randy werd in deze klas se overtuigend eerste en plaatste zich hiermede voor de finale om hel Nederlands kampioenschap. De meisjes junióren klasse A hadden afgelopen zaterdag een competitiewed strijd thuis tegen RKSV Linne. Ze won nen deze wedstrijd met 130,90 punten voor'GV Sl. Christoffel legen 126.30 punten voor Linne. De persoonlijke uitslagen waren: 7de pi. Femke van Gestel; 5de pl. Locs Goumans; 4de pl. Loes Roüwette: 2de pl. Sanne Niens en Iste pl. Saskia Grootemaat. De junioren klasse A groep 2 hadden zondag een competitiewedstrijd thuis tegen GV Jan van Weert uil Weert. Zij verloren deze wedstrijd met 133,45 pun ten voor GV St. Christoffel tegen 140,05 punten voor Jan van Weert. De persoonlijke uitslagen waren: I Ide pl, Petra Goumans; 10de pl. Jos_ de Jong: 9de pl. Judith Koenen; 8ste pl. Kim Coppus: 7de pl. Marieke van Kreij en 5de pl. Fleur Kersten. Ook de meisjes aspiranten klasse A groep 3 hadden een competitiewedstrijd legen Jan van Weert. Zij wonnen hun wedstrijd met 156.90 punten voor St. Christoffel tegen 154.30 punten voor Jail van Weert. De persoonlijke uitslagen"waren: 9de pl. Lisa van de Ligt: 6de pl. Lian Bonants; 5de pl. Eva Koenen; 3de pl. Daisy Verbruggen en 2de pl. Miron van Rijswijk. Marcel Kleuskens heeft afgelopen maanden de cursus verenigingsassistent gevolgd. Zaterdag moest hij daarvoor in Eindhoven examen doen. Hij is hiervoor geslaagd. De bloemen bloeien weer overal en de koetjes staan weer in de wei, de vogels Huilen in de bomen en alles staat er weer mooi bij. Was je dit nog niet opgevallen of wil je eens wat zien van het Venrayse buitengebied en ook nog een betere conditie krijgen dan moet je echt eens mee komen lopen bij onze Lopersgroep. Misschien dat de mara thon van Rotterdam de atleet in jou heeft losgemaakt ook dan ben je wel kom. Trainingen: Getraind wordt er in 4 groepen die- ingedeeld zijn op tempo en doelstelling van training. Het programma bestaat uit gevarieerde trainingen in het Venrayse buitengebied of op de atletiekbaan. De- trainingen starten op Dinsdag en Donderdag om 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maaxheseweg. Aanvangstijd: 16.30 uur. Wedxlrijdgroep zaterdagtrai- ning: 15.15 uur verzamelen bij clubge bouw 'l Wisselpunt,. Uitslagen: Aan het begin van het seizoen moeten de spieren weer wal los gelopen worden en moet de snelheid er weer in komen. Het mooiste bloemen bloeien weer overal en de koetjes staan weer in de wei. de vogels fluiten in de bomen en alles staat er weer mooi bij. Was je dit rtog niet 'opgevallen of wil je eens wal zien van het Venrayse buitengebied en ook nog een betere conditie krijgen dan moet je echt eens mee komen lopen bij onze Lopersgroep. Misschien dat de marathon van Rotterdam de atleet in jou heeft losgemaakt ook dan ben je wel kom. Trainingen: Getraind wordt er in 4_groepen die ingedeeld zijn op tnk Rijshouwer tel. 586268 (overiee «roepen) Anja Gooien tel. 589486 Jos Mandeis tel. 585479 Bert Oostdam tel. 514214 Voorlichtingsavond Voor de pelgrims van de mei-bede- vaail zal op 30 april a.s. een voorlich tingsavond gehouden worden. Aanvang 1-9.30 uur in zaal Marlens te Leunen. Inlichtingen over hel Lourdeswerk en betrekkende bovenstaande informatie kune u inwinnen bij: G. Pirlo. tel. 586018 of bij R Willemse. tel. 510262. Brisantgranaat Tijdens het mechanisch poten van rozenstruiken op een veld aan de Spurkt lcwam een nog intakt zijnde brisantgranaat naar boven. Het oor logstuig werd in afwachting van de ruiming door de EOC veilig gesteld. De vondst vond vrijdagmorgen plaats. Leerlingen werden bestolen Vrijdagmiddag werd tussen 14.30 en 14.40 uur uit het kleedlokaal van de sportzaal aan de Kiosk van zes leerlingen van basisschool de Hommel schoenen en sokken gesto len. Van een leerling werd ook de broek vermist. Twee leerlingen moesten naar de wc en zagen een man in het kleedlo kaal met een onverzorgd uiterlijk, lange haren en een witte sporttas. Zij vertelden dat aan hun leraar, die ging kijken. Toen was de man al verdwenen en werd de diefstal ont dekt. De direct ingeschakelde politie had met haar zoekactie geen succes. De schade bedraagt enkele honder den guldens. De leerlingen moesten op blote voeten naar huis. Op Paasmaandag 13 april organiseer de de ponyclub van Ysselsteyn een jubi leum-concours om hun 30-jarig bestaan een feestelijk lintje te geven. Ook in Beek en Donk en Overloon werd door onze ruiters een eoncour hippique bezocht. Pony's Ysselsteyn: afdelingsdréssuur: 4tal Ie kl. M een Ie pl. met Ï34 p.: 4tal 2e kl. L eveneens een eerste plaats met 129 p. Individuele dressuur: Ingrid Arts met King, A kl. DEM 1. 2e met Ï69 p.; Eva v. Ooi met Hapollo kl. DEMI 3e met 164 p Ingrid Willems met Robby kl. DEL 2e met 173 p.; Ellen v. Dijck met Carola kl. DB Ie met 185 p.; Rianne Sehellèkens met Boyke kl. BB 4e met 176 p.: Paul v. Haeren met Jenny kl. DEB 4e met 164 p.: Roel v. Haeren met Rafael kl. DEB 5e met 167 p. Springen: Kathelijne Maessert met Esperance kl. EL Ie en in de extra jubi leumrubriek 3e: Paul v. Haeren met Jenny kl. EB 2e. Begeleidingsspel: Jolanda Willems met JOrdy spel B 3e met 117 p.; Rianne Schelleken* met Boyke spel B 4e met 108 p.: Jim v. Schijndel met Shadow spel C le: Roy Swinkels met Edurina spel C 2e. Pony's Beek en Donk: Rick Janssen in de springkl. Bl met Tar/an le. Paarden Overloon: Het nieuw gevormde paarden viertal behaalde een 2e pl, in de kl. L; Ingrid Bonneux met Galmeo dressuur kl. MI 6e met 169 p. Afgelopen zondag gingen onze grote ruiters naar Maasbree en enkele poiiy- ruiters naar Nederweerl: Jan Janssen met Grey Fellow 2e in dressuurkl. Z2; Ingrid Bonneux met Galmeo kl Ml le met 174 p.; Esther v. Dongen met Kevin kl. M2 3e met 163 p.: Marieke Oudenhoven met Ludo kl. B 3e met 165 P- Pony's Nederweert: Eva v. Ooi met Hapollo kl. DM I 3e met 164.; Simone v. Ooi met Rowan kl. Db 4e met 161 p.: Janine v. Ooi met Falco kl. Dl 7e met 171 p. Aankomend weekend zullen enkele ponyruiter.x een eoncour hippique bezoeken in Asten. Nieuwe jonge mensen werven via sponsoring van /.aalvoetbalvereniging NVZV "t Huukske in Venray. Dat is een van de doelen die Groep Geleide Wapens (GGW) De Peel zich stelt bij het aangaan van een sponsorcontract met de eerste divisionist zaalvoetbal. De Peel wil elke thuiswedstrijd reclame uit dragen om zo jongeren aan le sporen om le kiezen voor een uitdagende job op de legerbasis. GGW De Peel heeft bewust voor de sport gekozen om haar doel. werving van personeel, verder onder de aandacht te brengen. Voor haar oplei ding is De Peel op zoek naar jonge men sen met een goede conditie, dezelfde voorwaarden die 't Huukske stelt aan haar zaalvoetballérs. Om de samenwer king te onderstrepen heeft 't Hudkske vertegenwoordigers van De Peel uitge nodigd voor de laatste thuiswedstrijd op maandag 27 april tegen Erka. Tijdens de voorjaarsvergadering van Atletiekvereniging Venray-Regio is de jaarlijkse Prestatieprijs uitgereikt aan Katja Broers. Zij ontving deze prijs voor haar prestaties en voor haar vertegen woordiging in diverse regionale en nationale teams in 1997. De uanmoe- dingsprijz.en gingen dit jaar naar Bart Lamberts. Jacques Hermsen en Paul Veiigen voor hun prestaties en trainingx- in/et in het afgelopen jaar. De AV Venray-Regio waarderingsbeker werd uitgereikt aan Ans en André Veugen voor het feit dat door hun inzet ook de Gehandicaplensporterx binnen de ver eniging een plaats hebben gevonden. Tijdens de voorjaarsvergadering werd bekendgemaakt dat op 19 mei een spe ciale informatiebijeenkomst zal worden gehouden over de stand van zaken met betrekking tot de aanleg van de kuust- siofbaan op sportpark De Wieën. Koninginnedag komt er weer aan. En als u nu een Rabo Jongeren- Rekening opent, wordt het hélemaal feest. U krijgt een boek cadeau met mooie kleurenfoto's, uitleg en tips. En een schminkdoos met 6 kleuren. De vrolij ke gezichten krijgt u er gratis bij. Kom snel langs. let schmink bij een Rabo JongerenRekening. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Dc Natuurvrienden houden op zondag 26 april weer een natuurwandeltocht. Deze wandeltocht is'tevens de jubileum- tocht in verband met het 35-jarig bestaan-van de Natuurvrienden Merselo. Alle routes gaato door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Op de rustplaat sen kunt u tegen gereduceerde prijzen koffie, soep. broodjes, fris. thee. Choco mel e.d. kfijsien. Afstanden: 5. 10. 15. 20. 30 en 40 km. Starttijd: 30+40 km 07.00-10.00. 15+20 km 07.00-13.00: 5+10 km 07.00-14.00 Inschrijfgeld: met medaille 30+40 km 4.50; Zonder medaille ƒ.3.00. Overige afstanden met medaille ƒ.3.50 en zonder medaille ƒ2.00. Startplaats: Zaal 'i Anker. Merselo, Grootdorp 73. tel. 0478-546217. Puzzel-tocht: Tussen 12.00 en 14,00 uur kan er gestart worden op de puzzel- tocht. Hierbij zijn weer mooie prijsjes te winnen. Tevens is èr deze dag een bal lonnenwedstrijd waar iedereen aan mee kan doen. groot en klein. Voor de win naars zijn er een paar mooie prijsjes beschikbaar. Het insehrijfbureau sluit om 19.00 uur. Trein-taxi is aanwezig op het station in Venray-oost. Inlichtingen: 0478- 546496. Intratuin heeft vanaf 23 april l/m 31 mei de vlinders in haar buik. In de/e periode biedt het groene warenhuis u een vlinderpakket aan. waarin vier vlin- derlokkende planten, een zakje zaad voor vlinderlokkende bloemen en een vlinder-zoekkaart zit. Er zijn twee ver schillende plantenpakketten te koop. Een gedeelte van de verkoop gaat naai de Vlinderstichling. Zij zet zich in om leefomstandigheden voor vlinders le verbeteren. Vlinders komen op bloemen af om er nectar te zoeken De hoeveelheid en de samenstelling van de nectar verschillen van bloem tot bloem. Er zijn ook plan ten waarvan de bloemen geen nectar hebben, bijvoorbeeld rozen. Dit ver klaart waarom niet alle bloemen geliefd zijn bij vlinders. Bloemen die voor hun bestuiving afhankelijk zijn van insekten, inbeten de verwachting wekken dal er nectar te vinden is. Hun kleur, geur en vorm lokken vlinders. Voedsel voor vlinders Zodra de vlinder uit de pop kom'l, gaat deze op zoek naar een partner én naar voedsel. Voor bijna alle vlindersoorten is hel opzuigen van'nectar uit bloemen van levensbelang. Nectar is rijk aan voe dingsstoffen. Het bestaat uit water, sui kers en kleine hoeveelheden eiwitten en vitamines. Op enkele meters afstünd herkent hij soortgenoten én bloemen. Dagvlinders blijken een voorkeur te hebben voor paarse, rode en rose bloe men; geel en wit zijn ook in trek, muftr in mindere mate. Goed geurend Vlinders kiezen vaak vooreen lekker ruikende plant, zoals de damastbloem, lavendel en marjolein. Vlinders hebben geen neus. ze ruiken met hun voelsprie ten. Goed ruikende nectar kunnen ze op afstand aan de geur herkennen. Met hun polen proeven ze of ze op de goede plant zijn neergestreken. Vlinders bezoeken het liefst bloemen op een zon nige standplaats. Planten in de schaduw, die afhankelijk zijn van bestuiving door insekten. hebben vaak een extra lekkere geur en een opvallende kleur. Vlinders raken tijdens het drinken van nectar de stamper(s) en meeldraden van de bloe men aan. Ze bestuiven op deze manier de bloemen die ze bezoeken. Inbraken in woningen In de'nacht van zondag op maan dag was door forcering toegang ver kregen tot dé woning van een 35- jarige inwoner aan de Aronskelk. Uit de woonkamer werd de porte monnee met daarin een bedrag van 70 gulden meegenomen. Uit een tas werd een portemonnee met 250 gul den, autopapieren en een bankpas meegenomen. Gemakkelijker had de inbreker het om in de woning van een 43- jarige inwoner aan de Gentiaan te komen. Door middel van 'hengelen' via dé brievenbus van de voordeur had hij toegang verkregen. Ontvreemd werd een herenporte monnee met daarin een bedrag van 400 gulden, persoonlijke bescheiden en een staatslot voor de trekking van april. Was het nachtslot in werking gesteld, dan had dat hengelen geen resultaat gehad. In 1982. in een periode van polarisatie en vervreemding van de katholieke kerk. zochten mensen mogelijkheden om hun geloof in de bij de boodschap van Jezus le beleven en te delen met elkaar. Hieruit is de Basisgroep Heel de kerk heel de wereld' voortgekomen. 'Heel' betekent niet zozeer allesomvat tend, maar vooral heel maken, helen. We hebben allemaal de wens onze geloofservaring met elkaar te delen en te verdiepen. Zoeken naar overeenkomsten en toch eikaars eigenheid respecteren, beseffen dat niemand de waarheid in pacht heeft. Ieder heeft zijn eigen wor tels, en neemt tradities mee. die voor anderen nieuw zijn. Vanuit theologische bewegingen zoals de bevrijdingstheolo gie en de feministische theologie, willen wij een plaats zijn voor alle andere men sen. We willen open staan voor maat schappelijke problemen, zonder een actiegroep te willen worden, leder kan zich op eigen wijze inzetten om te konren tot oplossing van deze proble men. Er fijn vriendschappelijke banden met de 8 mei beweging, met de Mariënburgvereniging en met basis groep in de wijdere regio. Ook de werk groep vrouw-geloof-leven is een actief deel'van onze groep. In onze vieringen staan centraal de verhalen uit de Bijbel, onze eigen erva ringen en beleving van mensen om ons heen. Op de tweede en vierde zondag van de maand komen wij om 11.15 uur bijeen vooreen viering in de kapel van hel bejaardencentrum Schuttersveld. Bergweg 2 Venray. Kinderen zijn wel kom en nemen, bij voldoende belang stelling. op eigen wijze deel aan de vie ring. Na de viering is er ruimschoots de mogelijkheid om met 'elkaar te praten. We kiezen ieder maand een thema.' de eerste viering is een dienst waarin een soort kringgesprek plaatsvindt, een uit wisseling van ideeën en symbolen. Voorganger is dan een van de leden van de groep. De tweede dienst rond hetzelf de thema is een eucharistische viering, en we mogen ons gelukkig prijzen een gewijde voorganger in ons midden te hebben. Frans Meijer olm. De voorbe reiding is nadrukkelijk in handen van de mensen zelf. in wisselende samenstel ling. In de diensten worden liederen gezongen die door een voorzang-groep worden ingestudeerd. Thema's van vieringen worden bekendgemaakt via een bericht in Peel en Maas. Enkele malen per jaar wordt een nieuwsbrief uitgegeven met infor matie over de activiteiten en andere berichten die van belang kunnen zijn. Voor de zakelijke aspecten is een stichting in het leven geroepen. Er is eén stuurgroep die zorg draagt voor de orga nisatorische taken. De stuurgroep is tevens stichtingsbestuur. Twee maal per jaar is er een algemene vergadering, een met een huishoudelijke inhoud, een met een thematische. Voor meer informatie: Marij Peelers, voorzitter. Noordsiimel 29. 5801 GJ Venray. tel. 0478-584206 of Bert Janssen, secretaris, Werckenslaan 6 5801 HW Venray. tel. 0478-582557. Aanhangwagen gestolen In de nacht van woensdag op don derdag was door forcering van een zijdeur toegang verkregen tot de garage bij de woning van een 34- jarige inwoner aan de Merseloseweg. Van binnenuit kon de schuifdeur van de garage worden opengemaakt en uit de garage werd een een-assige aanhangwagen van het merk Henra gestolen. G Binn dat t zijn levei van gebt ontv leuk Jann Namens het bestuur vanj Juu Focusschool aan de UrsuM JU. werd aangifte gedaan van venW van een ruit van die school, gemeenschapsgeld moet besteed worden voor de vervan; In de nacht van maandag op; dag hebben vandalen houtjes" cylindersloten van de Petrusbandenschool aan de Poelsstraat gestopt. Daardoor I ten die sloten vervangen wol Tel. een schadepost van 200 gulden Jip j; van h; RO Z li Her en Klei 581 Tel. le V h< m IMI Peti z i Ik ai D Mai Ver: Haa 581: Imk Eric Mia Pap; mee W SAP Ant 1( d( Rik Met ingang van 1 maart is Carfo Liebenstein aan het werk voordet nisatie Moeders voor Moeders. Moeders voor Moeders zamelti in van vrouwen die net zwanger! Deze urine vormt de enige bron, vva een medicijn gemaakt wordt om at vrouwen te kunnen helpen ook mij te worden. Moeders voor Moedem deze regio (van Sevenum lol Bei geen onbekende. Het afgelopen hebben zich hier ronde de 300 m ren aangemeld die graag hun urine den opvangen om andere echtpaie helpen zwanger te worden. Als informatriee bezoekt zij art verloskundigen, apotheken en zid huizen om ook hun medewerkifi krijgen bij het informeren van zw ren voor Moeders voor Moeders, kostbare HCG-hormoon bevindt namelijk alleen gedurende de eerst weken van de zwangerschap in dei Een belangrijk deel van haar bestaat uil het bezoeken van zwanj die mee willen helpen. Zij doel dan een zwangerschapstest, waarna ze den ingeschreven als deelneemster, vertelt ze dan hoe deelnemen in de| tijk in zijn werk gaat. Meedoen vanaf de zesde tot en met de zesti week. dus is hel noodzaak om vroeg in de zwangerschap aan lei den. Aanmelden kan al vanaf 4 'overtjjd' bent tot de elfde week zwangerschap. In de korte perioik zijn nu aan het werk is als inform! heeft ze al veel enthousiaste zwttn! mogen inschrijven, ook vrouwen zelf door middel van een hormon handeling hun grootste wens in vei ling zagen gaan. De laatste lijd is de vraa_ hormoon groter dan ooit. Vroegen er gesproken over een op de tien.) er sprake van een op de zes stellet voor hulp bij het krijgen van kind bij een arts aan moet kl| Bovendien staat de wetenschap W Een gynaecoloog beschikt overtf meer medische technieken i vrouw zwanger te laten worden, van deze technieken zijn hormon paraten nodig. Alle reden dus onn« Tel. hei uiterste in le spannen om mogelijk urine te verzamelen. Ooi kende zwangeren kunnen deeliK Hel feit dat andere vrouwen damlw lijk kunnen worden geholpen, twijfeld de belangrijkste reden offl te doen.. Wil je meer informatie over M« voor Moeders, let dan op de lolde huisarts en apotheek of bel Carh Liebenstein. tel. 0478-515385 d gratis nummer van Moeders Moeders, tel. 08()()-()22807(). Vernielingen lel. I Pete Met O JEP is If zc Berl Lia Pavt 580: telef W g* .er Tor Ger II Moi Guu Gus: 5805 iel. Peet Ine 1 Robi D; 0, 't Ik aF m ART Am M zu Han Riai Mijr gran lang Akel Di G. JIP v José IS D< Mar Clas Zt Hor?

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16