PEEL EN MAAS mmm COPINES VOOR ALLE SOORTEN EN BUITEN- [ulpdienst voorziet nog steeds in behoefte Na 30 jaar van school D Petitie voor D66-kamerlid Wessels Vereniging voor ouderen Noord-West ontvangt bijdrage van ouderenpostzegels Zl Kapelaan Bouman ordt pastoor Venray opgelet! deoudelwwe Vacaturebank vrijwilligers- centrale 150e Verjaardags taart bij Omroep Venray! Open dag op de Flierefluit Astma fonds zoekt collectanten in Landweert Dialezing over flora Rechten van de Mens in de bibliotheek e nieuwe collectie nu bij VAN OORSCHOT MODE Maak ook 'n vastelaoveshit ZONWERINGEN Algemene Hulpdienst laat dit jaar 25 jaar. Deze vrij- jgerscentrale voor Venray ver- it kosteloos hulp waar dat jig is of wanneer die niet door Sere hulpverleningsinstanties loden kan worden. Na 25 jaar kt nog steeds behoefte aan der- jke hulp egin zeventigerjaren werd door schillende instanties gestart met een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen S?eeds meer mensen kiezen voor aluminium ol tüslof als het gaat om deuren, kozi|nen, een dak- dan ook sterke troeven: maken en inbraak vertragend, la biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen, itorlljk: altijd van de beste kwaliteit en voor een het hespreken van een hulpdienst voor inwoners van Venray. Aanleiding was het feit dat er leem ten ontstonden in de professionele hulpverlening. Bovendien kwamen in Venray steeds meer mensen van buitenaf wonen waardoor fenome nen als burenhulp en familiehulp steeds verder werden teruggedron gen. Dat leidde in december 1973 tot de oprichting van de Algemene Hulpdienst Venray. De Hulpdienst beschikt momen teel over zo'n 25 vrijwilligers die zich inzetten voor een grote diversi teit aan werkzaamheden. Dat kan variëren van het begeleiden van per sonen naar arts of ziekenhuis, het doen van boodschappen en hel ver richten van kleine klussen. Verder kan men bij de Algemene Hulpdienst ook terecht voor een stukje maatschappelijke begelei ding. Daarbij moet gedacht worden aan opluchtingsgesprekken met mensen, het gezelschap houden van personen en de opstaphulp bij het NS station. In 1997 werd door de vrijwilligers in totaal 782 keer een hulpdienst verleend. In acht gevallen werd de aanvraag afgewezen. Veelal waren dat klussen die de vrijwilligers niet konden uitvoeren omdat ze te zwaar of te moeilijk waren of omdat pro fessionele hulp noodzakelijk was. Vraag eens vrijblijvende informatie bij; SKOFRA Kempweg 35 IMMiH 5801 VL Venray -fel. 0478 - 550967 Venray mobiel" 06 - 51419976 intensief overleg benoemt e bisschop 'onze' kapelaan iman van de parochie Sl. Petrus' iden binnenkort tot pastoor van parochie H.Hart van Jezus te uwenhagerheide. Deze plaats binnen het dekenaat Heerlen en zo'n 5000 parochianen. De oeling is dat de nieuwe pastoor een inwerkperiode samenwer- op gang gaat brengen met de itparochies. De installatie van de iwe pastoor aldaar en het nood- clijk vertrek van onze kapelaan uit Venray zal in juni of begin plaatshebben. ver opvolging in Venray is al gesproken. Deken Coenen heeft de hoop, al is er vanwe'ge het ds nijpender priestergebrek nog 73 I zekerheid. Over het afscheid de kapelaan volgt binnenkort ere informatie. (et Sp Promotieteam komt naar u '.v.m. de tweede kamerverkie- ,en gaat de SP met enkele pro ebussen door het land. Een van lussen zal ook Venray aandoen, k\ op de weekmarkt van maan- 27 april. Hij is te vinden op de testraat voor de Muziekschool 12.00-17.00 uur. De Promobus dt bemand door een promotie- i, die worden bijgestaan door :le Sp-leden uit Venray en afd. st, Wij hopen ook u te mogen oeten. en u persoonlijk te woord daan voor al uw vragen en lerkingen! p heterdaad betrapt indagmorgen omstreeks 09.40 kwam bij de politie een melding ten dat een man een aan de itimakerstraat geparkeerde pér- nauto aan het vernielen was. De tie was vervolgens getuige dat buitenspiegel er vanaf werd 'hopt. De man werd aangehou- Hij bleek over de Algerijnse onaliteit te beschikken, maar identiteit werd in twijfel getrok- De man werd overgedragen aan reemdelingendienst. [erl af 11.00 uur in ons sfeervolle pstaurant onbeperkt smullen van pen uitgebreid Amerikaans buffet- 1 met authentieke gerechten, o.a.: 2 soorten soep Californische Visstoofpot Pittige Georgia-balletjes I 'Arizona varkensvlees met hot peppers en paprika Kabeljauw uit Massachusetts Texaanse chili con came Traditionele Spare Ribs Grand dessert-buffet en nog veel meer... Prijs so /P.K Kinderen tot— QQ 12 jaar per f levensjaar fr.r. reserveer snel 077-4732098 |H0TEL-RESTAURANT to's horeca met een warm hart fdhuisplein 6 5944 AH ARCEN Op woensdag 29 april neemt het Raayland College middels een interne receptie afscheid van Wiet Linders, docent Frans. Per 1 mei maakt Wiet Linders gebruik van de FPU-regeling. De meeste jaren van zijn carriPre heeft hij als docent Frans en als mentor doorgebracht op het voor malige Boschveldcollege. Enerzijds neem ik na dertig jaar met een beetje weemoed afscheid van mijn collega's en de leerlin gen, maar dat is passé en ander zijds ben ik toch ook wel blij dat ik nu kan stoppen en me niet meer hoef te verdiepen in al die nieuwe ontwikkelingen van het tweede fase-onderwijs Terugblik "Wanneer ik terugkijk op al die jaren, dan zijn er zoveel ervaringen, dat hel moeilijk is om deze in een paar woorden te omschrijven. Maar ik denk toch op de eerste plaats aan mijn werk in de klas, het hele leer proces. zoals zich dat in de klas vol trekt. De verschillende facetten van het lesgeven en de kontakten met de leerlingen, ja dat zijn zaken, die me boeien. Daar in de klas moet het gebeuren. Het onderwijs dient een fundament aan te brengen om de maatschappelijke relevantie te onderkennen. Het moet een bagage voor het leven zijn, een lunda- ment.waarop je als het ware het huis van je leven kunt bouwen. Het zijn misschien wel grote woorden, maar met deze achterliggende doelstel ling heb ik altijd geprobeerd mijn leerlingen "la plus belle langue" bij te brengen. In die les moet dus wel iets gebeuren en ik ben niet als clown ingehuurd. Maar ik heb wel van de dagelijkse humor genoten, die voor het oprapen ligt. Als het klikt en wij - de leerling en ik - elkaar een beetje kennen, dan kun je met een kwinkslag veel oplossen. Er wordt over het algemeen goed gewerkt en dat levert goede resulta ten op. Sukses bereik je niet met de lift; je moet de trap gebruiken. Oudleerlingen en eindexamenkandi daten beseffen dat en ik krijg niet zelden van hen dank en waardering en dat doet me goed. Als ouder wor dende leraar werd het wel moeilij ker om de leefwereld van de leerling aan te voelen." Taken "Ach, weetje, gezag op basis van alleen maar autoritair optreden bestaat niet. Gezag komt voort uit respect voor de leerling en de kennis van je vak." Hij stelt hoge eisen aan zichzelf onder het motto "Watje doet, doe dal goed." Ook van zijn leerlingen verlangt hij vooral kwali tatief goed werk. Hij houdt van zijn vak en probeert langs vele wegen de leerlingen kennis te laten maken met de mooie Franse taal en cultuur. Vroeger was er nog wel ruimte om als leraar te grasduinen in de rand gebieden. Door alle bezuinigingen is het programma te strak geworden en moetje binnen de beperkte voor geschreven tijd op een efficiNnte manier de leerlingen voorbereiden." Zo is Wiet Linders een docent, die zijn vak beheerst en een natuurlijk overwicht heeft, waardoor hij geen last heeft van ordeproblemen. Vriendelijk autoritair in de goede zin van het woord en mild in zijn oordeel, waardoor een kandidaat goed voorbereid en met sukses zijn examen kan doen en zich bij hem veilig kan voelen. Jarenlang heeft hij zich extra ingezet als mentor van VWO 5 en 6 voor de begeleiding van deze leer lingen. Aan vele activiteiten binnen de school heeft hij zijn bijdrage geleverd. Een joviale en gewaar deerde collega, die kennelijk van aanpakken weet en altijd voor een grapje in is. Zijn kwinkslagen en en adrem-reacties behoren dan ook tot de meest geciteerde "uitspraken van leraren" in de schoolkrant. Hobby Wiet Linders is een vriend van de natuur. Jarenlang heeft hij zich fana tiek ingezet voor de paardensport. Bij vele concoursen was hij lid van de jury, maar hij heeft ook zelf als ruiter verschillende overwinningen behaald. Dat is en blijft zijn geliefde sport, waardoor hij nieuwe energie kan opdoen. Samen met zijn vrouw geniet hij iedere dag van de vrijheid en de natuur, die zijn zelfopgebouw- de home omgeeft. NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN "Smakterheide" Venray yTel. (0478) 581032 Fax 584571 De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. GASTVROUW/HEER DISCO-ACTIVITEIT Synthese zoekt voor de huiswerk- werkbegeleiding van minderjarige asielzoekers een vrijwilliger. Het werk is twee keer per week. Geïnteresseerden dienen een open houding te hebben ten opzichte van andere culturen. Verder wordt een goede inzet gevraagd. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Aanstaande zondag 26 april pre senteert het programma Verzoekjes op zondag de 150e verjaardagstaart. En dal wordt een heel feest in de studio van de lokale omroep. Maar liefst vijfjarigen krijgen een verras sing. Wie dat zijn wordt door de luisteraars zelf bepaald. En omdat liet een verrassing moet blijven is het daarom onmogelijk in Peel en Maas al het een en ander bekend te maken. Er zit dus niets anders op dan gewoonweg zondag te luisteren tussen 12.00 en 14.00 uur naar Verzoekjes op zondag met (voor de laatste keer) Nico Broers. Op zaterdag 25 april houdt 'De Flierefluit' haarjaarlijk.se open dag. Het thema van dit jaar is techniek. De afgelopen twee weken hebben de leerlingen samen niet de leer krachten veel aandacht besteed aan allerlei facetten van techniek. Er is gebruik gemaakt van allerlei lespak ketten, maar er zijn in de handenar- beidlessen ook verschillende bouw sels of 'machines' gemaakt. In de klaslokalen en andere ruim ten zijn de resultaten te bezichtigen. De open dag dient tevens als kennis making met de school. Iedereen ïs van harte welkom tussen 10.30 en 12.30 uur. In de week van 11-16 mei (wek 20) wordt de andelijke collecte van het Astma Fonds gehouden.Men zoekt dringend nieuwe collectanten in de wijk Landweert. Zoals ieder een weet is Landweert heel hard gegroeid de laatste jaren. Er staan inmiddels 2345 bewoonde huizen. Met de vijftien collectanten die ook dit jaar weer uw bijdrage komen vragen is het onmogelijk om alle huizen langs te gaan. Darom deze dringende oproep om u aan te mel den als collectant voor het Astma Fonds. Het kost u een of twee uur van uw lijd op een avond van uw eigen keuze, uiteraard wel in de col lecteweek. In overleg met de coordi nator bepaalt u zelf waar u collec teert. Loopt u liever met z'n tweeen? Dat kan en is ook nog veel gezelliger. Ook kinderen vanaf ongevere groep zeven mogen onder Tijdens de dia-lezing van Kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap Limburg, zal dhr. Coolen ingaan op de Hora die voor komt in de natuurgebieden in de omgeving van Venlo. Deze avond vindt plaats op donderdag 23 april, 20.00 uur in het Gemeenschapshuis van Oostrum, Watermolenstraat I in Oostrum. Dhr. Coolen is lid van de kring Venlo van het Natuurhistorisch Genootschap. Hij is bezig met het in kaart brengen van de flora in de omgeving van Venlo. Tijdens de inleiding wordt ingegaan op de geo logie, de invloed van de Maas en de ligging van de diverse natuurterrei nen in de omgeving van Venlo. In de dia-lezing komen de volgende natuurgebieden aan de orde: Het Jammerdal (ook wel Onderste- en Bovenste Molen genoemd) ken merkt zich door de overgang van het hoog- naar het middenterras. De Groote Heide is een heidegebied met bos en voormalige cultuurgron den. In het januari nummer van het Natuurhistorisch Maandblad stond de Groote Heide centraal. De afge sneden maasmeanders Dubbroek. het Koelbroek en Zwart Water ken merkt zich door zowel vochtige als droge bostypen. Het laatste gedeelte gaal over de 'nieuwe' natuur. In een speciewingebied ten bate van de dijkverzwaring (in de uiterwaarden van de Maas) kon de natuur zijn gang gaan wat opvallend veel en bijzondere planten opgeleverd heeft. begeleiding van een volwassene met een eigen bus mee. Kinderen zijn hiervoor gemakkelijk enthousiast te krijgen. Bel! Meldt u aan als collectant, neem contact op met collecte-orga nisator Landweert, Stan Bertijn, tel. 583474. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar DONDERDAG 23 APRIL 1998 - NR. 17 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING In het kader van de 'Dwaze Onderwijsmiddag' bracht het Limburgse Tweede Kamerlid van D66. Paul Wessels. dinsdagmiddag een bezoek aan de VSO-afdeling van scholengemeenschap Focus in Venray. Bij die gelegenheid kreeg Wessels een petitie aangeboden, ondertekend door het bestuur, medezeggenschapsraad, het team en de leer lingen van Focus. Met de overhandiging wilden de betrokkenen de aandacht vestigen op de toekomst van de prak tijkschool. De 'Dwaze Onderwijsmiddag' is georganiseerd door de onderwijsbonden CNV met als doel de maat schappij en politiek te wijzen op de noodzakelijke investeringen in het voortgezet onderwijs. De onderwijsbonden zijn van mening dat de praktijkschool niet alleen een verantwoordelijkheid is van het onderwijs alleen. Ook de maatschappij en de politiek hebben hierin hun verantwoording. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Vanat woensdag 15 april tot woensdag 29 april is in de Openbare Bibliotheek in Venray een tentoon stelling te zien over de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Deze Universele Verklaring is op 10 december 1948 aangeno men door de Verenigde Naties en omvat 30. artikelen die de rechten van mensen omschrijven. De nale ving van de rechten van de mens vraagt verantwoordelijkheid en inspanning. Dit wordt omschreven in de laatste twee artikelen. Bij de tentoonstelling vindt u gra tis informatie-folders. Ook kunt u in de bibliotheek, wanneer u dit nog niet gedaan heeft, tekenen voor de mensenrechten. Alle handtekenin gen, alleen in Nederland al ruim 2,5 miljoen, worden op 10 december aangeboden aan de Verenigde Naties. Op die dag zijn de politieke lei ders van de wereld in een speciale vergadering bijeen om de vijftigste verjaardag van de Universele Verklaring te vieren. Amnesty International vraagt bij die gelegen heid de belofte van 50 jaar geleden waar te maken. Meer informatie? Bel C. Hoedemaekers, tel. 0478-550230. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De plaatselijke afdeling Venray van het Fonds Zomerpostzegels/ouderenpostzegels heeft 2250,- overhandigd aan de Vereniging voor Ouderen Noord- West Venray. Deze bijdrage is bestemd voor de aanschaf van spel materiaal. Deze nog jonge vereniging orga niseert elke donderdagmiddag in wijkcentrum Den Hoender ontmoe tingsactiviteiten voor ouderen. Op die manier worden ouderen in de gelegenheid gesteld nieuwe contac ten te leggen en bestaande banden te verstevigen. Zo blijven zij betrok ken bij de gebeurtenissen in de eigen leefomgeving. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Acht op de schaal van richtig, de laatste noten zijn nauwelijks verstomd of hier zijn we al weer met een oproep voor liedjes voor komend jaar. De organisatie voor het liedjesfestival 1998 draait alweer volop. De kemissie liedje van vastelaovesvereniging de Piëlhaas heeft alweer de nodige vergaderingen bij elkaar gezeten om voor het komend seizoen alles weer netjes op een rij te krijgen. En dat zal, gelet op de ervaringen in het verleden, wel weer lukken. Maar voor een niet onbelangrijk gedeelte is de kemissie liedje ech ter beslist afhankelijk van jullie, tekstschrijvers, componisten, zan gers en zangeressen. Want, wie zijn wij zonder artiesten, wat is een kemissie liedje zonder liedjes, juist dat is vastelaovend zonder muziek en dat lijkt ons een behoorlijk dooie boei, vandaar deze oproep. De kemissie liedje nodigt ieder een uit zijn of haar creatieve ideeën op muzikaal gebied aan het papier toe te vertrouwen en in te zenden of af te geven bij Anne-Christien Liebrand, Geysterseweg 10 in Oostrum. Uw creatie dien aan enkele voor waarden te voldoen, te weten: het liedje dient geschreven en gezongen te worden in het Venrayse dialect en dient een hoge carnavaleske waarde te hebben; het liedje mag niet langer duren dan ongeveer drie minuten; de melodie partij dient op bladmu ziek ingeleverd te worden tegelijk met een ingezongen cassettebandje. Zowel oude bekenden als jong talent worden door de kemissie van harte aangemoedigd om zich aan het schrijven en componeren te zetten. Let op: de liedjes moeten uiterlijk zondag 26 juli aanstaande zijn inge leverd. Inzendingen na deze datum dingen beslist niet meer mee. Afhankelijk van het aantal inzendin gen zal bekeken worden of een voorselectie noodzakelijk is. Voor meer informatie kunt u bel len met Anne Christien Liebrand. tel. 0478-589129 of Ad van Zwol, tel. 0478-585011. Het Fonds Zomerpostzegels/Ouderenpostzegel s draagt dergelijke initiatieven, die bijdragen aan het welzijn van oude ren, een warm hart toe. Daarom krijgt de Vereniging voor Ouderen Noord-West Venray een financiële •ondersteuning om koersbalmateri- aal, sjoelbakken en jeu de boules ballen te kunnen kopen. Jaarlijks levert de verkoop van ouderenpostzegels en wenskaarten meer dan drie miljoen gulden op. Dit bedrag wordt in zijn totaliteit besteed aan allerlei projecten voor ouderen in Nederland. Inzet van vrijwilligers De verkoopactie wordt elk voor jaar gehouden. Deze actie wordt gedragen door ongeveer 6000 vrij willigers die zich inzetten voor de 300 plaatselijke afdelingen in ons land. Ouderenpostzegels zijn post zegels met en bijslag die maximaal 50<7r van de gangbare frankeerwaar- de bedraagt. Daarnaast wordt er een assortiment wenskaarten verkocht. Nadere informatie Voor meer informatie over de werkzaamheden van een plaatselij ke afdeling kunt u contact opnemen met mw. H. Huybers-Bonants, Helfrichstraal 55. 5801 XL Venray, tel. 0478-587232. Nadere informatie over werkwij ze en opzet van het fonds kunt u krijgen bij mw. G. Boshuis, Fonds Zomerpostzegels/ouderenpostze- gels. tel. 030-6567774. Twee 25-ponders Het EOC van de Koninklijke Landmacht heeft weer twee opdrachten gekregen voor ruiming van twee 25-ponds brisantgranaten. Bij het fraisen van een weiland aan de Stationsweg kwam de eerste naar boven; de tweede werd door personeel van Buitenbeheer BV aangetroffen bij schoningswerk- zaamheden aan de Kruidenlaan. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL. 0478-515010

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11