Wethouders weer een kwartet Bedrijventerrein Ysselsteyn fors gekrompen 9 1 Harold BI LENSSEN Stichting Stadspark wil tuin Jerusalem snel open 'verloners missen en jeugdsoos bus Geen valutadagen met de Rabobank Rekening-Courant ZINKEN GOTEN Personeel VvGI: voor 1 mei duidelijkheid Schaeffers A •O Mobilisatie- Oorlogskruis uitgereikt 58 32 26 Open dagen melkveebedrijf fam. Swinkels te Venray Lezing over veerponten agina EEL EN MAAS donderdag 16 april 1998 - Pagina 5 Van de Vorle en Samenwerking tegen vierde wethouder iinds dinsdag heeft Venray offi- el een nieuwe gemeenteraad en een onderbreking van vier jaar i weer een college met vier wet- uders. In de raadsvergadering dinsdag werden de raadsle- benoemd en de wethouders lozen. Afgaand op de afgegeven itekaartjes heeft het college er in, volgt de verbrede coalitie ar wethouders kritisch en zal oppositie feller van zich afbij- idan in de voorgaande periode, det een ruime meerderheid wer- i dinsdag de vier wethouders van IA. Partij van de Arbeid en VVD Wen: Bert Kersten kreeg 23 van raadsleden mee. Frans Janssen en nieuwkomer Jan Houba mag i 20 raadsleden in het pluche inzitten. Jan Driessen kreeg de d unaniem achter zich. Driessen z'n collega's op om vooral er tussen de mensen te staan, eer buitenshuis dan binnenshuis, nder gemeentehuis, maar meer ishuis en wijkgebouw". De s-en collegeleden moeten niet »en met ambtelijke nota's worden oed, meent Driessen. foor de nieuwe wethouder Jan uba en z'n VVD-fractie was het i bijzondere dag. Na ongeveer ikwart eeuw in de gemeenteraad dan een wethouderspost. Voor uba. van 1979-1990 al raadslid ir de VVD in Venray. was de igkeer in de politiek een bewuste ze. De nieuwe wethouder finan- omschreef zichzelf op zijn visi- aartje als 'no nonsense-werker'. VIER WETHOUDERS loor toetreden van de VVD krijgt smalle CDA-PvdA-coalitie uit verleden (één stem meerderheid) comfortabeler positie. De coali- bezet nu zeventien van de 25 Iszetels. Bovendien bestaat het lege van B en W in Venray weer vier wethouders. Na de rommeli- coalitiebesprekingen in 1994. n Samenwerking Venray buiten dool viel, sing het college met wethouders verder, maar gaan- zeg de rit gaven de bestuurders glmatig aan dat geen optimale (alie te vinden. -ee van de oppositiefracties. De nieuwe raad, zander de wethoudersvoor hel gemeentehuis. Samenwerking Venray en de fractie Van de Vorle. zijn tegen een vierde wethouder. "Met dit voorstel ligt de eerste gebroken verkiezingsbelofte op tafel", meende Ike Busser van Samenwerking. Vier wethouders maar een burgemeester met een bijna lege portefeuille lost in elk geval de werkdruk binnen het colle ge niet op. Ook D66 betreurde de 'gemarginaliseerde' werkmap voor de burgemeester, maar stemde niet tegen. De fractie Van de Vorle vindt vier wethouders niet nodig en voor al te duur. DRAAGVLAK Dinsdag vonden ook de eerste politieke schermutselingen plaats van de nieuwe raadsperiode plaats. Van de kant van CDA. PvdA en VVD natuurlijk tevredenheid, ook vanwege de snelle en probleemloze vorming van het college. De ver kleinde oppositie lijkt er komende jaren een schepje bovenop te willen doen. D66 kondigde een 'fellere toon' aan. op grond van de grotere ervaring in de eigen fractie en de ruimere meerderheid van de coali tie. Samenwerking Venray zal het handelen van de coalitie beoordelen met de verkiezingsprogramma's van de regeringspartijen in de hand. De nieuwe fractievoorzitter van Van de Vorle heeft alleen de naam op zijn visitekaartje hoeven aan te passen. De politieke koers zal niet verande ren. Gerrit Lemmens waarschuwde bij voorbaat: de fractie zal weer regelmatig tegenstemmen. Maar dat hoeft het college de fractie niet te verwijten. Een voorstel waar Van de Vorle tegen stemt betekent in de uit leg van Lemmens eenvoudig dat het in de samenleving te weinig draag vlak heeft. Jan Houba, de nieuwe wethouder in het college. Buizerd in kraaienvangkooi lij de politie kwam donderdag- Idag een melding binnen dat in V aan de Rouwkuilenweg ■laatste kraaienvangkooi ook een Izerd zat. De politie wist de Ichtige vogel de vrijheid te geven, prdoor ontsnapten ook enkele Ids gevangen kraaien. Kraaien I beschermde vogels nraar voor ■kooi was een vergunning Het agrarisch bedrijventerrein in Ysselsteyn wordt flink kleiner als oorspronkelijk voorzien. In eerste instantie wordt drie ha uit gegeven, in de tweede fase gevolgd door 1,7 ha. Als de Boerenbond te zijner tijd haar mengvoederfa briek wil verplaatsen is daarvoor nog 2,5 ha beschikbaar. Inclusief alle wegen en parkeerplaatsen gaat het om 9 ha. Dat staat in hel ontwerpbestem- Enquête Dorpsraad: ien. let gebrekkige openbaar ver- tr en het ontbreken van een gdsoos zijn de voornaamste npunten voor Overloon. Dat [gen de 498 Overloners die heb- meegedaan aan de enquête de Dorpsraad. Behalve de isch lokale ergernissen scoren de landelijke bekende items openbare verlichting, meer uw op straat en verkeersperi- hoog bij de ondervraagden. )e kersverse dorpsraad hield in van dit jaar een enquête onder inwoners. Er werden 1285 for ceren verspreid over evenzoveel ningen. Daarvan konden de ini- icfnemers er dus 498 weer inge- dophalen. Een réspons van 39%. Igens de Dorpsraad in het dorps- d'Ons eigen erf' ligt die score in PEI geval boven het landelijk gemid delde. De Overloners kregen een aantal gesloten en een aantal open vragen voorgelegd. De gesloten vragen werden geteld en in percentages omgezet. Bij de open vragen werd een aantal veelgemaakte opmerkin gen vermeld. POSTKANTOOR Over het algemeen zijn de bewo ners best tevreden over hun dorp. Een meerderheid vindt het winkel aanbod voldoende, net als het groenonderhoud van de openbare ruimte. Veel opmerkingen worden wel gemaakt over verkeersmaatre gelen. Drempels in het algemeen, de verkeersslingers op de Vierlingsbeekseweg, slechte trot toirs en de gevaarlijke situaties op de weg richting Merselo zijn de doornen in de Overloonse ogen. Het meest steekt de Overloners het gebrekkige openbaar vervoer. Een kleine 400 ondervraagden (86.2% vinden de bus- en treinverbindingen slecht. Procentueel gezien steekt het postkantoor er met kop en schou ders boven uit. Liefst 92% vindt dat hel postkantoor meer uren open moet en mist bovendien de pinauto maat. In absolute cijfers gaat het echter maar om 35 Overloners die een negatiefoordeel vellen over de service van het postkantoor. Een grote meerderheid, zowel absoluut als relatief gezien, vindt het aanbod voor de oudere jeugd in Overloon ver onder de maat. Inmiddels hebben een aantal actieve ouders, met steun van de Boxmeers welzijnsstichting, het inititaief genomen om een jeugdsoos op te richten. J Rabobank rekening-courant biedt u als dernemer de meeste voordelen. U krijgt |t te maken met valutadagen en u kunt 'ntueel beschikken over goede krediet- fliteiten. Verder regelt u snel buiten- 'dse betalingen en kunt u gebruik ken van de voordelen van producten telebankieren, automatische incasso en machtigingen, afstorten en betaalautomaten. Meer informatie? Bel eens met de Rabobank. U zult zien dat een kort gesprek u winst kan opleveren. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530247 tel. (0478) 530460 peelmaas@tref.nl rabol28l@tref.nl mingsplan voor het bedrijventerrein dal vorige week door het college is goedgekeurd Verantwoordelijk voor de verkleinde versie is de pro vincie Limburg. Die was tegen het 'oorspronkelijke plan, waarin het ter rein 13 ha groot zou worden. Zo'n groot industrieterrein hoort in het provinciaal beleid alleen thuis in grotere plaatsen. De provincie wilde eigenlijk ook de eventuele uitbrei ding van de mengvoederfabriek bui ten het plan houden. Daarover is een compromis bereikt. Het zuidooste lijk deel van het gebied blijft agra risch totdat de Boerenbond zich er wil vestigen. Behalve een inkrimping zijn in het voorgelegde ontwerp tevens de voorschriften voor toegelaten bedrijven aangescherpt. Op het agrarisch bedrijventerrein mogen zich agrarisch verwante bedrijven vestigen in de milieucategorieën I tot en met 3. De zwaarste categorie (4) is alleen toegestaan in het gebied dal voorlopig gereserveerd blijft voor de mengvoederfabriek van de Boerenbond. Bij de bedrijven mogen geen bedrijfswoningen wor den gebouwd en de bedrijven moe ten zelf zorgen dat het regenwater in het gebied blijft. Als dat niet lukt door infiltratie, moet een opvang bekken worden ingericht. De voor malige boerderij aan de Jan Poelsweg I valt buiten het bestem mingsplan. Dat is gebeurd op ver zoek van de eigenaren, de familie Hellegers. Het ontwerpbestemmingsplan ligt sinds 16 april op het gemeentehuis vier weken ter inzage. Na een voor- lichtings- en inspraakronde stelt de gemeenteraad eind juni het plan vast. Als er bewaren worden inge diend wórdt die datum eind augus tus. Bestuurder ging er vandoor Getuigen zagen zaterdagavond omstreeks 23.00 uur dat een perso nenauto tegen de geparkeerde per sonenauto van een 21-jarige Venraynaar botste. Dit gebeurde op het Gouden Leeuwterrein. Die getuigen zagen ook dat de bestuur der verdween in de richting van een café. Zij gaven hun waarnemingen door aan de politie. Die hield in dat café een 21-jarige inwoner van Helmond aan. Hij verklaarde de bot sing te hebben veroorzaakt. De gedeukte auto's stonden nog tegen elkaar en werden door een afsleep- bedrijf weggesleept. De bestuurder verkeerde onder invloed van alcohol en wel zodanig dat hij een rijverbod van negen uur kreeg. Er werd ook proces-verbaal opgemaakt inzake het zich verwij deren van de plaats van het ongeval zonder dat de identiteit kon worden vastgesteld. De bestuurder had geen rijbewijs. Vernieling auto Een 50-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn in een oprit van de Poststraat gepar keerde auto. X K UKENINfUCMTfNO (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Het personeel van het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) kan zich onder een belangrijke voorwaarde, vinden in het sociaal plan dal door de raad van bestuur is opgesteld. Die voorwaarde is dat de mede werkers die dit jaar boventallig wor den, voor 1 mei persoonlijk bericht hierover krijgen. Gebeurt dat niet dan willen de bonden opnieuw met de raad van bestuur aan tafel gaan zitten. De duidelijkheid heeft te maken met de premies die mede werkers krijgen als ze vrijwillig ver trekken. Die premie wordt alleen in de eerste zes maanden van dit jaar verstrekt. Indien medewerkers pas na I mei te horen krijgen dat ze overtollig zijn en naar een andere baan kunnen gaan zoeken, dan wordt de periode dat van de premie geprofiteerd kan worden, volgens de medewerkers te kort. De raad van bestuur heeft inmid dels een voorstel met betrekking tot de arbeidsplaatsen voor alle afdelin gen bij de ondernemingsraad liggen. Die zal op dinsdag 28 april een advies uitbrengen aan de raad van bestuur. Woensdagmiddag heeft dhr. Claassen uit Leunen het Mobilisatie-Oorlogskruis uitgereikt gekregen. Het kruis werd verstrekt vanwege de inzet van dhr. Claassen in de periode 1939-1945 voor hel Nederlandse leger. De uitreiking vond plaats op de basis van Groep Geleide Wapens De Peel. Dhr. Claassen heeft daar in het verleden gewerkt en was woonach tig in het woonhuis aan de ingang van de basis. De plechtigheid werd gehouden tijdens een bijeenkomst van "Oud- Peelers", oud-medewer kers van de voormalige vliegbasis. Luitenant-Kolonel b.d. Kooistra. die in hel verleden de leiding over de basis had. reikte het kruis uit. Hagelbui Donderdagavond ontlaadde zich boven een gedeelte van Venray noodweer waarbij een enorme hoe veelheid hagelkorrels de Deurnesë- weg spekglad maakten. Een 46-jari- ge Venray se autobestuurder kon zijn auto daardoor niet in de juiste koers houden. De auto belandde in een greppel en werd licht beschadigd. De bestuurder liep geen noemens waardige verwondingen op. Inbraak in auto Maandag werd tussen 13.00 en 18.00 uur ingebroken in een op de parkeerplaats aan de Julianasingel geparkeerde personenauto van een 32-jarige Venraynaar. Ontvreemd werd de radio-cd-speler t.w.v. ƒ743,-. Tevreden over nieuw plan voor Engelse tuin De stichting Stadspark wil zo snel mogelijk het terrein tussen het gemeentehuis en de rest van het voormalige klooster Jerusalem overdag openstellen. Overdag moeten zoveel mogelijk mensen van het mooie stukje groen kunnen genieten. De aan wezigheid van wandelaars ver groot tevens de sociale controle in het gebied, zodat er minder ver nield wordt. Daarom wil de stich ting de grote poort in de Eindstraat en het kleine poortje in het Kerkpad overdag openmaken. Het zogenaamde Schellepoortje, in een scherpe bocht van liet Kerkpad. zit al tientallen jaren op slot. Stadspark Treeft cle gemeente gevraagd of dal mag. 's Avonds moeten de poorten weer dicht om ongewenste bezoekers te weren. In de huidige situatie kunnen die er echter toch gewoon door en daarom wil de stichting Stadspark met hek ken en poorten op de juiste plaatsen de tuin 's avonds en 's nachts afslui ten. Als de stichting Stadspark het voor het zeggen had. zouden deze zomer de poorten en hekken er slaan. Een woordvoerder van de gemeente noemt dat wel erg snel. maar wil wel bekijken of de poorten open kunnen. KOLOMMENRIJ De stichting Stadspark Venray is tevreden met de voorstellen van de landschapsarchitecten voor de Engelse tuin. Ook de wijze waarop met de overblijfselen van het Mère Ancilla-gebouw wordt omgegaan kan rekenen op de goedkeuring van de stichting. Dakbedekkingen B.V. OOKVOOR UW ln maart heeft het bureau dat het Jerusalemterrein gaat aankleden met groen haar voorstel besproken met een delegatie van de stichting Stadspark. In de plannen blijft de tuin zelf intact. De tuin blijft ook omheind door de huidige muren, al is niet bekend of ze ook even hoog blijven. In eerdere voorstellen was er sprake van dat die zouden ver dwijnen of Bink zouden worden verlaagd. Zoals afgesproken gaal het naast gelegen gebouwtje, bekend als het atelier van Mère Ancilla, voor het grootste gedeelte tegen de vlakte. Het gebouw vormde samen met de Engelse tuin vorig jaar het breek punt in de plannen voor het hele Jerusalemgebied. Een aantal sfeer bepalende elementen blijft behou den en wordt ingepast in de Engelse tuin. Het meest in het oog springt de schuine overkapping van het gebouwtje. De veranda blijft eigen lijk helemaal staan, zonder de rest van het gebouw. Samen met een nieuwe zuilenrij vormt de veranda een afscheiding met het apparte mentengebouw dat ernaast wordt gebouwd. Ook de onder het gebouw liggende kelder, waarvan het bestaan tot op heden slechts bij wei nig mensen bekend was. blijft intact. Of de kelder een functie krijgt is niet bekend. Op vrijdag 17 en zondag 19 april zijn er open dagen op het compleet nieuwe melkveebedrijf van de fami lie Swinkels te Venray. De ligboxen- stal biedt plaats aan ruim 90 melk koeien en 70 stuks jongvee. De open dag op vrijdag is bedoeld voor Het bestuur van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. nodigt iedereen van harte uit voor een dialezing, op maandag 27 april om 19.30 uur in Camping Het Veerhuis (voorheen 'Tante Jet'), Veerweg 7 te Blitterswijck. Deze avond spreekt drs. A. Bogers over het onderwerp: Veerponten in Noord-Limburg. Drs. Bogers behandelt de geschie denis van de Maasveren in het gebied van Kessel tot en met Well, vanaf de Middeleeuwen tot heden. Deze tijd kan als volgt worden onderverdeeld: de Heerlijke perio de; de Franse Tijd; Het Koninkrijk der Nederlanden, onder Belgisch bestuur; terug in het Koninkrijk; en de veren in de Twintigste Eeuw. In de Heerlijke periode bezaten de Heren het eigendomsrecht. In de Franse Tijd werden deze onteigend en vervielen de rechten aan de Staat. Ten tijde van het Koninkrijk pro beerden de adellijke heren tever geefs hun eigendomsrechten terug te krijgen. Het beheer ging toen over op Rijkswaterstaat. Vanaf de tachti ger jaren van deze eeuw is het beheer in handen van het Gewest Noord-Limburg. Bijzondere aandacht zal worden geschonken aan de Maasveren in de regio van onze kring. Drs. A. Bogers schreef samen met dhr. R. v.d. Hoek het boek; Aan de ketting over de Maas: veerponten in Noord-Limburg, uitgegeven in opdracht van het Gewest Noord- Limburg, 1997. veehouders. Op zondag is iedereen welkom. Die dag heeft dan ook een speciaal programma. In beide geval len zal de open dag duren van 10.00 tot 16.00 uur. Het melkveebedrijf is in verband met de uitbreiding van het industrie terrein Smakterheide verplaatst naar een nabijgelegen gebied met een hoog landelijke waarde. Een van de eisen van de Gemeente en de Provincie, betrof de inpasbaarheid van het bedrijf in het landschap. Om dit te bewerkstelligen is er gekozen voor een zeer compacte bouw en het aanleggen van land schapsbeplanting. Dit heeft er uit eindelijk in geresulteerd dat er op een relatief klein oppervlak een bedrijf van formaat is gesticht. Al de dieren worden dan ook gehuisvest in een luchtige en arbeidsvriendelij- ke stal. Het melken vindt plaats in een 2x7 volledig geautomatiseerde melkstal met een koppeling van de melkgiften aan het managementsys teem en voercomputer. Wethouder Kersten zal de open dag op zondag om 13.00 uur met een officieel tintje openen. Diefstallen uit woningen Bij terugkeer in haar woning aan de Aubadestraat ontdekte de 59-jari- ge bewoonster dat er ongewenst bezoek was geweest. Laden en kas ten waren op ruwe wijze doorzocht en de kamers waren een grote puin hoop. Voor zover kon worden vast gesteld werden sieraden en de com puter met randapparatuur ontvreemd. Er waren geen sporen van braak. Vermoedelijk heeft de dader gebruik gemaakt van een valse sleutel. Bij terugkeer in haar woning aan de Ursulastraat ontdekte een Venrayse dat ze ongewenst bezoek had gehad. Uit de woning waren waardevolle sieraden ontvreemd. De politie vermoedt dat de dader zich met een valse sleutel toegang heeft weten te verschaffen. p uw RIJBEWIJS t 'V Vul de nevenstaande bon in voor een N gratis boekle met informatie en nuttige tips over alles wat met het halen van uw ,,s rijbewijs te maken heeft De Bruijn Auto- en Motorrijschool Tel. 0478-583127. Tel. 057-3547808 BON gratis boekje Naam... Adres:... PC/Plaats:... Geb. Datum: Bon uitknippen en opsturen naar: Auto- en Motorrijschool De Bruijn Antwoordnummer 1511,5800 WB Venray Een postzegel is niet nodig

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5