MAURA cUettAten Het gras is altijd groener bij Intratuin REGIOKALENDER C Oude De nieuwe collectie nu bij VAN OORSCHOT MODE TrefPunt helpt ondernemers op internet t PEEL EN MAAS donderdag 16 april 1998 - Paginal Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraut 6. tel. 550740; kapelaan H. Bouman. Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; diaken: P Hoedemaeckers. Whisllerstraat I. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag onder Paasoctaaf: 9.00 H. Mis ouders Geurtjens- Vermazeren; zekere int. 19.00 H. Mis Jan Arts; jrd. overl. ouders Jaeobs-Winnen; overl. lam. Pouwels-Maesen; Dionne Hoogma (buurt); overl. ouders Frits en Marie Jansen-Welten (col!): Mies Arts-v. Bragt (coll): Harrie Minten. Ad Verhagen en overl. fam. (coll); Harrie Rongen: jrd. Toon v.d. Laar- Siebers en overl. fam. V.d. Laur- Siebers. Zondag: 2e Zondag van Pasen. 9.30 Latijnse hoogmis fam. Coenen- Coopmans. 11.00 H. Mis Harrie v.d. Hoogenhoff (coll): Hub Schols- Vosters en overl. fam.; jrd. Sraar Pocls; jrd. Cor Janssen: overl. ouders Wiel Jansen en Marie Giesbertz. Maandag: 9.00 H. Mis Piel v. Dooren (coll). Dinsdag: 9.00 H. Mis Grad Broers; Joost'en Gerrit Gossens; overl. ouders Thuyls-Muysers en overl. kinderen. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Donderdag: 9.00 H. Mis voor zeke re int. Vrijdag: 9.00 H. Mis Nelly Janssen-Muis. Dienbeurten: za 19.00: Marco, Ronny. Sief en William: zo 9.30: L. Truyen. P. Vosbeek. Joost, Stefan. Loek: 11.00: Martijn, Kevin. Jasper en Ties T. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot: zo 11.00: L. Truyen. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 10.45-11.45 Psalmengroep; 14.00-15.00 Gedichtengroep. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H, Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. Geen kinderwoorddienst. 18.00 Volkszang; Sraar Boom; Piet Sehaeffers; Jan Aarts en overl. fam.; Nel Thijssen-Odenhoven (coll); Toon Jenneskens; jrd. Teng Verschuren. Zondag: 8.30 Voor de vrede in de wereld. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; Jan Brekelmans; Drieka en Jan Volleberg-Gerrals; Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk; jrd. Toine Peters; Jan- Willem Wijnhoven en overl. fam. 12.00 Doop Kenneth Rosebel, Dagoherthof 6. 12.30 Doop Veerle Kurvers. Klaproos 47. Maandag: 18.30 Theo Campstein (coll). Dinsdag: 2e Dinsdag Noveen H. Antonius. 18.30 Toon Hendrix; jgt. Antoon Lensen; t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 18.30 Jacobus Naus, Donderdag: 18.30 Herman 'Scholten: Catharina Linders- Strijbosch (coll). Vrijdag: 12.45 Huw. Wijnand Peters en Cim Lam. 18.30 Toon Brand en overl. fam.; fam. Peters- Arts; .loos v.d. Bekerom en overl. fam. V.d. Bekerom-Lenssen; Riek Pingen-Ewalts (v.d. Franciseuslaan). Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Chrisko; Gijs v. Raaij (coll); Piet v. Tilburg: fam. Kopszinski: Piet en Toos Wismans- Sanders. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis: Presentatie van de kinderen die hun Eerste H. Communie doen: Frits v.d. Berg (buurt): jrd. Bert Daniels en overl. fam.: Marietje Nooijen (oude ren Watermolenstraat en Gildestraat); (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Nel Basten-Janssen; Math Basten: Ans v.d. Sanden-Basten; Marco Basten; gest. jrd. overl. fam. Raedts-Verhees; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor 'n zieke. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle teven. Voor 'n goede uitkomst. 15.00 Voor bruidspaar Moorrees- Rutten. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bas Vermeulen, Guus Op den Camp. Maarten Wijnen, Niki Emons; zo 8.30: Susan Felder. Brandy v. Dyck. Chantal Lenssen, Mieke v. Bracht; 10.00 Annemiek Moraal, Danielle Wijnen, Anneke Denissen, Geertje de Kleijn. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Jeugdfanfare; jrd. Thei Classens (Blakterweg); overl ouders Dircks-Houwen; Piet Martens en overl. ouders Martens- Philipsen; overl. ouders Schepers- Woker; Marinus Steeghs (verj.); overl. ouders Zanders-Keijsers. Zondag: 10.00 (Herenkoor); overl. oudes Sjang Friesen en Gon Custers; Jan Verheijen; pater Jan v.d. Sterren en Lambert v.d. Sterren. Woensdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes voor een voorspoedig herstel van een zieke. Vrijdag: 14.00 Inzegening huw. Paul Geurts en Mariola Geurts. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Frans Weijs en zoon Hay; overl. ouders Geerets- Classens; Lies Dinghs-Vullings; Louis Tieien; jrd. Grad Weijs en Mina v. Lipzig; jrd. Leen Emonts; Willem Baltussen en Johanna Baltussen-Jacobs; Marie en Sjang v. Kuyck en overl. ouders Van Kuyck- Verrijdt. Woensdag: 18.00 H. Mis. De dienst van zaterdagavond 25 april komt te vervallen ivm de Ie H. Communie op zondag 26 april om 10.00 uur. Mocht u de opgegeven misintentie willen verzetten dan graag even bericht. Misdienaars: za: Sandra. Wilma. Rianne en Pleunie; wo: Yvonne Classens en Pirn D. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 550790. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen. tel. 571454 bgg Grad Swinkels. tel. 571616. Parochie Leunen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Harrie Cornelissen en Marie Cornelissen- Vloel en Roel Cornelissen; Johan Meijers; Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens. Elly Loonen en Elly v. Berlo; Nella Janssen-Litjens (Gussenslraat): Cor Cremers; weekd. Lies Kusters-Koenen (4); weekd. Jacques Asselberghs (2); jrd. Martin Jenniskens; gest. jrd. Piet Kusters. Zondag: 10.00 Hgm. Nic Ewals en Maria Ewals-v. Haeff en Tiny Thijssen-Ewals; weekd. Har Bonim (I). 14.00 Doopviering Raynor David. Maandag: 19.00 Lsm. Piet Bouten: gest. jrd. Gerard Voermans. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. Nella Janssen-Litjens (KBO Leunen): Wim Voesten (KBO Leunen). Donderdag: 19.00 Lsm. pater Martin Loenen; gest. jrd. Antoon Voesten. Martinus Nijssen en hun echtgen. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen. Willem Ballussen en overl. fam. Baltussen-Loonen: gest. jrd. Peter Johannes Buijssen, echt gen. en kinderen. Misdienaars: za 19.00: Geert v. Gorp en Marieke v. Gorp: zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis: weekb. Groep I Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: Elly Theunis. Overleden: Op zondag 5 april over leed in het St. Elisabethziekenhuis in Venray Har Bomm, Steegse Peelweg 38, in de leeftijd van 86 jaar. Nameen plechtige-Uitvaartdienst in onze parochiekerk op 9 april leg den wij hem te rusten op ons kerk hof. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van Pasen. 9.30 Hoogmis ggjg. overl. ouders Geurts-Gellings; Sef Michels; Sjang Derikx (coll): Thei Vollenberg (Houbertweg) jgt. Peter Paul Janssen en Wilhelmina Janssen. Misd.: Gijs. Ivo, Roy, Elke, Joep en Frank. Donderdag: Gedachtenis van de H. Joris, martelaar. 18.30 H. Mis. Misd.: Joke, Loes en Elian. Rectoraat Veulen 2e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. gest. jgt. Johan Burgers; Bernardina Weys en zoon Hubert: Dien Burgers- Driessen. Zondag: 10.45 Hgm. waaronder Ie Communie van de kinderen (10.30 afhalen); mndd. Sef Janssen; overl. ouders Hendriks-Arts en Ser Thissen. Dinsdag: 2e van de 9 dinsdagen t.e.v. St. Antonius. 8.30 H. Mis t.i.v. offeraars. Vrijdag: 14.00 PI. Hgm. uit dank baarheid b.g.v. 40-jarig huw. Grad Claessens en Annie Spreeuwenberg. Misdienaars: za: Steffan Mulders en Diana Vermulst; zo: Moniek Classens, Lieke Poels, Lianne Derks en Danny Hendrix. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Truus v. Schijndel-Thijssen; Teng Classens; Piet Stiphout; Leo Spreeuwenberg (fam.); Piet Bus; fam. Van Mill. Zondag: 10.00 (Vivace); Thei Janssen; Lamberdina Lemmens- Poels en echtgen.: ouders Potten- Coopmans; jrd. Gerlruda Elisabeth en Christina Mulders; Toon Jaspers; Bert en Mie Janssen-Keijsers; jrd. ouders Van Vegchel-Verheyen. Maandag: 19.00 Overl. zus. Woensdag: 19.00 Ouders Jansen- Koppens; overl. fam. Fleurkens-v. Staveren; Jan Lemmen. Vrijdag: 19.00 Piet Stiphout; uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Ronny O. en Jeroen; zo 10.00: Paul, Anneke. Danny en Désirée; ma 19.00: Bram en Tom; wo 19.00: Niels en Ronnie P.: vr 19.00: Daan en Linda. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Henricus v. Hoof en Maria Ewals; jgt. Teng v. Hoof. Misd.: Richard Engels en Jolanda Willems. Zondag: 10.00 Overl. van de fam. Arls-v.d. Ven: uit dankbaarheid. Misd.: Yvonne Poels en Loes Jacobs. Woensdag: 19.00 Antonia Wismans; jgt. Gerardus de Mulder, Mechtilda Aerts en Anneke de Mulder: jgt. Cornelis Ewals en Wilhelmina Emonts; Fien Janssen- Arts. Vrijdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel door vicaris dr. Schnackers. Misd.: Angela v. Tilburg en Sanne v. Els. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Flinsenberg en Eyssen-v. Dijck. Rectoraat Smakt Zondag: 2e Zondag van Pasen (Beloken Pasen). 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; Gerardus Johannes Kersten; vader en moeder Mulder; jrd. Piet Poels. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Bernadelle Geurts. 15.00 Doopviering fam. Broeren. 16.00 Doopviering fam. Janssen. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Dinsdag: 14.00 Eucharistieviering P. Bekkers. In de St. Jozefkapel t.e.v. St. Jozef. Woensdag: H. Mis Gerard Woliers; fam. Noijen. Bijbelgemeente Venray Wegens het in het wijkgebouw 't Stekske te houden rommelmarkt, zal er geen dienst zijn op zondag 19 april. Beelden uit tuin gestolen Twee inwoners van Oirlo deden aangifte van diefstal van beelden uit hun tuinen aan de St. Gertrudis- straat. Uit een tuin was een keramisch beeldje en een mandje met viooltjes gestolen, uit de andere tuin drie beeldjes op een tuinbank. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: lel. 0478- 582352 of 582948. PEELENMAAS f 'n abonnement usiaixl Winkeldiefstallen Vrijdagmiddag werd een 55-jarige Venraynaar in een supermarkt aan de Kiosk betrapt toen hij voor ƒ6,99 goederen mee wilde nemen zonder die te betalen. Hij werd aan de poli tie overgedragen die hem na ver hoor een transactie tot betaling van ƒ240,- aanbood. In een supermarkt aan de Kruidenlaan werd een 47-jarige Venrayse betrapt toen zij twee kip penbouten, twee ons vleeswaren en een fles sherry ter waarde van 22,72 mee wilde nemen zonder te betalen. Zij verklaarde tegenover de politie dat zij eerder onterecht van winkeldiefstal was beschuldigd en het daarom nu had gedaan. Ook deze dame kreeg in het kader van het snelrecht een transactie tot bet aling van ƒ240,- aangeboden. Oude foto Een nieuwe lente een meuv geluid. In die stemming kunnen dj dames Anna (links) en Fien rechts van der Linden hun grammofooi met de grote hoorn voor de dag heb ben gehaald. In het prieeltje naa muziek luisteren was in die tijd eli tair. Aanvankelijk heette het toeste een pathéfoon, naar de Frans broers Pathé. Maar toen de befaam de Amerikaanse uitvinder Edism het in 1878 grondig verbeterde wen het de Fonograaf en daarna d grammofoon. Op de platen uil een vervlogei tijd zat als merk een hond bij dj grote hoorn, terwijl van uit de hoon de woorden 'His Master's Voice' lezen waren. De dames Van der Linden rundei een textielwinkel in de Schoolstraï*' (naast Schols). De foto is te datera kort na de oorlog. Jan v.d. Putten Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Vandalisme Namens het schoolbestuur van basisschool De Landweert werd aangifte gedaan van het spuiten van leuzen en namen van leraren op rui ten en deuren van de dependance bij De Kiosk. Nadat de teksten waren verwijderd werden opnieuw leuzen geschilderd met dezelfde strekking. Er was zelfs met eieren en zeep gewerkt. Even niet opletten Een Venraynaar was een artikel in de aan het Gouden Leeuwterrein gevestigde Doe-het-zelf zaak aan het bekijken en legde zijn porte monnee even op het schap. Dat was voldoende, want in recordtijd was zijn portemonnee met daar ƒ149,10, pasjes en persoonlijke bescheiden verdwenen. De diefstal vond zater dag omstreeks 12.30 uur plaats. Inbraak in auto In de nacht van zaterdag op zon dag werd ingebroken in een aan het Zandakker geparkeerde auto, van een 35-jarige Venraynaar. Uit de auto werden een leren damesjas ter waarde van ƒ600,- en een mobiele telefoon ontvreemd. Verkeerde vakken Een 19-jarige Venrayse moest de vakken van een winkel in de Grote straat vullen. Ze vulde echter ook haar eigen zakken. De dame werd aan de politie overgegeven die haar na verhoor in het kader van het snel recht een dagvaarding aanbood, Diefstal uit schuurtje In de nacht van zaterdag op zon dag werd uit een schuurtje bij de woning van een 22-jarige Venray naar aan het Helmkruid zijn brom fiets, een Puch Maxi voorzien van het verzekeringsplaatje PTJ.702 gestolen. Bijna is hel zover, Dan gaan de deuren naar onze tuin weer open. Daarom is het nu de tijd om te kij ken hoe het met de 'vloerbedek king' is gesteld. Op zaterdag 18 april is er bij iedere Intratuin van 09.30 tot 16.00 uur een professione le voorlichter van onze leveranciers Ecoslyle en Park aanwezig om voorlichting over het gazon aan de klanten te geven. Een gazon is voor veel mensen een idealen 'vloerbedekking'. 'Weinig onderhoud en heerlijk voor de kinderen om op te ravotten', zijn veel gehoorde uitspraken. Natuurlijk is dat zo, maar vergeel u daarbij niet dat een gazon wel speci fiek onderhoud nodig heeft. Zo zijn gras en mos altijd in concurrentie strijd met elkaar. Want: zijn de groeiomstandigheden voor het mos gunstig, dan zijn ze juist voor gras ongunstig. Daarom is er nu een zeven staf penplan gemaakt om het gras i strijd te laten winnen en de oorzj ken van mosvorming op een natutii lijke manier weg te nemen. De lol der hierover kunt u bij alle groeit warenhuizen ophalen. Ook word tijdens de demonstratie stap-vooi stap getoond hoe u het stappenpli» uitvoert. In het kort houdt hel zeve: stappenplan het volgende in: verti cuteren. doorzaaien met graszaa van Park, AZ-kalk strooien. Gazon Azet strooien, het grasmaai sel zo vaak mogelijk laten liggen een tweede bemesting met Bij Gazon Azet en daarna weer AZ-kall strooien. Heeft u andere vragen ove uw gazon, dan kunt u deze ook lij e dens deze demonstratie stellen. Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. Trefpunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. Opvallende presentaties U heeft de keuze uit tal van opvallende presentaücvormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een Initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14, 5800 VB, Venray. U kunt ons ook bereiken via tel.: (0478) 58 27 27, fax: (0478) 51 09 16. emailadres: peelenm@tref.nl Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe om^ ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in dï regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Mat Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenement en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaction! kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 17 april: Schrijver Marcel Möring is te gast in 't Gaslhoês in Horst. Hij wor geïnterviewd door Joop Mittelmeijer. Verder in het programma de Horstel meidengroep Silèna. De avond begint om 20.00 uur, kaartjes zijn gratis" te halen bij de Hörster bieb en boekhandel Willems, eveneens in Horst Zaterdag 18 april: Koeienpop 1998. Benefietfestival voor de Nederlandse Stichti Cliniclowns. Te zien en te horen in OJC Niks ïn Horst zijn King Charle Head, C of E DefReai, Green Lizard en The Beatbusters. Kaarten zijn koop bij de platenzaken in Noord-Limburg, waaronder Music World Venray. Een kaartje kost 10,- in de voorverkoop. Zaterdag 18 eri zondag 19 april: Nationaal Museumweekend. In museum Van Bommel Van Dam is toegang gratis en zijn er extra activiteiten. Er is een kijktocht voor de kin deren vanaf 10 jaar en een kleurplaat voor de kleintjes. Zaterdag ligte voor elke honderdste bezoeker gratis een catalogus klaar. Zondag worde twee workshops aquarelleren gehouden. Voor meer informatie: Ted Lamée of Noëlle Kemmerling, tel. 077 - 351 34 57. U vindt het museum aan Deken van Oppensingel 6 in Venlo. Zaterdag 18 en zondag 19 april: Moeslands Festival, Schaijk. Braderie, hobbymarkt, muziek, demonstra ties en show rond het thema country and western. Zaterdag van 14.00 tf' 18.00 uur en zondag van 12,00 tot 18.00 uur. Zaterdag 18 en zondag 19 april: Tweede editie van het Tieien Toernooi, een toernooi voor harmonieën e» fanfares, dat tot doel heeft de blaasmuziek bij een breder publiek onder de aandacht te brengen. Hoogtepunt is de cd-presentatie en optreden van hei ensemble Flexible Brass. Dat begint om 20.30 uur. Het Tieien Toernooi wordt gehouden in de Horster Merthal. Een entreekaartje kost tien gulden. Zaterdag 25 april: Derde 'Goud van Oud Festival' in Horst In de Merthal optredens van onder meer Pussycat, Johnny Lion. Ria Valk, Vader Abraham en Alben 9 West. Voorverkoop kaarten bij café De Beurs, café De Sport en grand cafe Coenders, allemaal in Horst, Zaterdag 25 en zondag 26 april: In Roermond worden de Limburgse Video- en Smaifiimdagen gehouden. L De jury maakt zondag om 17.00 uur bekend welke van de 47 inzendingen de beste is. Het festival wordt gehouden in zaal De Ster, Raadhuisstraat 13 te Roermond-Maasniel (naast de kerk). Aanvang 10.30 uur (zaterdag) en 10.00 uur (zondag). Een kaartje kost 7,50 voor beide dagen en 5,- voor één dag. T/m 29 april: Expositie van Jo Jeuken-Cox in verpleeghuis Elzenhorst te Horst. Tf zien is werk in verschillende technieken, met de nadruk op aquarel en olie verf. U bent dagelijks welkom tussen 10.00 en 20.00 uur aan de Dr. Yin den Meerendonkstraat 2 in Horst. Tot vrijdag 1 mei: Expositie van grafiek en schilderijen van Herman Brood bij galei Nic Art in Nieuw Bergen. Open dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 20.1 uur. in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur. U vindt de galerie aan« Lindenlaan 17. Telefoon 0485 - 34 34 40. Zaterdag 2 en zondag 3 mei: Internationaal Arabisch volbloedpaardenfcstijn. In het Hippisch Centrum aan de Bruggenseweg 1 la in Deurne. Beide dagen van 09.00 tot 18.00 uur. Er zijn demonstraties, shows en exposities van kunstenaars. Onder mef wordt een levensgroot beeld van een Arabische hengst getoond. Entreeprij 10 gulden, kinderen tot 12 jaar gratis. T/m zondag 3 mei: Expositie van Roos Seuren in de Horster Oudheidkamer. De Lottuinsr maakt keramische beelden 'met gezichten' en vogelfiguren van kenmami» met een kop van gevonden hout. De expositie is te zien tot en met zondag - mei in de Oudheidkamer, Steenstraat 2 in Horst. Open dinsdag van IO.OO Tl tot 12.00, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 21 mei: Internationaal buitenvolleybaltoernooi in Kessel. Ook voor dames-' heren- en mixrecreantenteams. Voor info en inschrijving: H. Fransen, (077) 462 24 71 of P. Peelen. (077) 462 17 79. v pi Tl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16