Jet is gelukt! PEEL EN MAAS Drie "Harte Vrouwen" 'arijse Marathon levert 4900 gulden op T"—id Paashaas deelt uit op Henseniusplein Omroep Venray programma-info Nancy Buise Nederlands kampioen Paasei zoek speltocht Veltum Voorbereidingen Boerebrulluft 1999 van start! J®!! Geslaagd een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dakkapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Kofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs R KOFRA Kempweg 35 ■BBH 5801 VLVenray Tel.: 0478 - 550967 venray mobiel: 06 - 51419976 Haze stekt op de Place de Bastille larry Bruijsten, ambtenaar bij iemeente Venray, heeft zondag Iniarathon van Parijs met suc- j voltooid. Bruijsten liep de lathon samen met Sies en Stan Jjrand. Doordat de marathon frd voltooid liep Bruijsten 4900 |den bij elkaar voor de liiclowns. Zoals bekend mag t zet de personeelsvereniging h de gemeente zich in voor deze [anisatie. maanden van voorbereiding het dan afgelopen zondag De drie atleten kregen daarbij endien muzikale steun uit ray. Joekskapel "De baetere waar Sies deel van uit maakt naar Parijs gekomen voor hun lijks uitje maar ook om de rayse renners aan te moedigen, e atleten hadden de weersom- jdigheden zondag niet mee. »n noopten de atleten er toe zich 'lak voor de start warm te hou- Vlak voor het startschot ontde- de atleten zich van al hun plas- regencapes en andere lingstukken wat een ontiegelijke ooi bij de start veroorzaakte. "Je jst oppassen datje nergens over ikelde" aldus Harry Bruijsten. |fs meer dan dat! Op zondag, 5 om 23.12 uur waren in de tel ler van Amnesty International erland al 2.491.094 handteke nen geteld! En nog waren er «postzakken. Dit enorme succes •«niemand verwacht. Vorige week het er zelfs naar uit dat het mil- niet gehaald zou worden! i Amnesty-groep Venray heeft et totaal 3569 handtekeningen i Deze handtekeningen heeft roep voor een groot deel zelf ameld, de andere zijn afkomstig de VVV, de Wereldwinkel, de otheek, de cd- en boekenzaken, Donalds en de PTT. De lesty-groep vermoedt echter dat mensen hun volle kaart(en) zelf !en opgestuurd. Hartelijk dank reen! °k is de groep dankbaar voor de Rijkheden die ons geboden zijn 'n kerken, de schouwburg, scho- lupermarkien. het ziekenhuis en Strode handtekeningen te ver- elen. College n Burgemeester en louders willen wij hier nog- S hartelijk danken voor het zet- '<tn hun handtekening. Voor hel Van diverse camera's heeft hun 'tekening bijgedragen tot een ere bekendheid van de actie. verslag hebben gedaan van de acti viteiten rondom deze actie. Hartelijk dank hiervoor! De 'Uitdaging' van Angela Groothuizen is nu afgelopen. Dat wil echter niet zeggen dat u niet meer kunt tekenen voor mensen rechten! Als u, om wat voor reden dan ook, hier nog niet toe gekomen bent, kunt u alsnog tekenen voor mensenrechten in de bibliotheek en in de Wereldwinkel. Want ook handtekeningen die na 5 april gezet zijn, worden aangeboden aan de politieke leiders van de wereld tij dens een speciale vergadering op 10 december. Bij die gelegenheid vraagt Amnesty International hen nogmaals om nu. 50 jaar na het aan nemen van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, seri eus werk te maken van het handha ven van die rechten! Meer informatie? Bel C. Hoedemaekers, tel. 550230. Diefstal uit tuin Een bewoner van een woning aan het Penningkruid deed aangifte van diefstal van beelden uit haar tuin; voorstellende een eend en twee zon nen. De beelden waren van gips ver vaardigd. HAZE STEKT nderlussen had de joekskapel een stekkie verorverd bij de de Bastille waar de renners keer zouden passeren. "Wat is mooier dan onder de tonen van de Veltumse Mars (Haze stekt red.) daar te passeren" aldus Harry. Harry was van het drietal de mindere ren ner en liep op een gecalculeerde achterstand. Vooral de tunnels in het Harrij Bruijsten, hier temidden van de gebroeders Liebrand, liep 4900 gulden bij elkaar voor de Cliniclowns. parcours bleken echte kuitenbijters te zijn. Voor Harry Bruijsten bete kende dat twee keer kramp in de benen, die na een massagebeurt wel iswaar wegtrok. Door die kramp ver schijnselen bleek tevens dat de door Harry nagestreefde tijd niet meer haalbaar bleek. In een rustiger tempo liep hij de laatste kilometers, langs veel mensen maar ook langs veel uitgetelde lopers die volledig van de kaart op bankjes zaten cq. lagen. Genietend van de omgeving, de natuur en met gemengde gevoe lens langs de plek waar Lady Diana vorig jaar stierf, voltooide Harry zijn marathon. VOLLE WINST Maar belangrijker, de volle winst De joekskapel bij de Are de Triomphe werd binnengehaald voor de clini clowns. Harry had zijn kilometers laten sponsoren wat het fraaie bedrag van 4900 gulden opleverde. De joekskapel had tijdens het bezoek aan Parijs ook geen gebrek aan belangstelling. Tot tweemaal toe werd het muziekgezelschap gesom meerd te stoppen met spelen op de Champs Elysee, omdat daar vergun ning nodig was. Veel opzien baarde de kapel tijdens de marathon zelf. De Franse tv was nog niet zo bekend met het fenomeen "Joekskapel" en toonde haast net zoveel belangstelling voor De Baetere Helft als voor de marathon lopers. De muzikale lol kon dus niet op. Harry Bruijsten kijkt zeer tevre den terug op de marathon. "Ik heb hem uitgelopen en dank alle spon soren" waarbij hij toch speciaal Stoks Meubelen, de SNS bank en Eugene Eijdems (reparatie/verkoop blaasinstrumenten) wil noemen voor hun gulle bijdrage. 18 en 19 april: Museumweekend Tijdens het museumweekend zijn in Venray twee musea te bezichti gen. Op zondag 19 april staan de deuren van het museum van het Vincent van Gogh Instituut locatie Stationsweg voor u open tussen 14.00 en 16.00 uur. Op zaterdag en zondag kunt u een bezoek brengen aan het Freulekeshuus aan de Eindstraat. Liesbeth Lucassen ging naar het Freulekeshuus en bekeek samen met Sjef Verlinden de tentoonstelling A73, de weg terug die tot en met hel museumweekend te bezichtigen is. Natuurlijk komt hierna een volgen de tentoonstelling en wat dat is kunt u horen in dit programma dat op woensdag 15 april tussen 18.00 en 19.00 uur wordt uitgezonden, 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag gaan we terug naar Veulen. Met onze gidsen Gerrit Reijntjes, Wim v. Meyel en Harrie v. Rijwijck lopen we verder over de Vlies naar het Vlisioen. We kijken uit over de plek waar vroeger de Veulense Wateren lagen en zien dan in de verte de ontginningsboerderij Jaegerhof liggen. Veulen had vroeger een schaaps- compeneej en Wim v, Meyel laat ons de plek zien waar ter herinne ring hieraan, een Franse lindeboom geplant is. Natuurlijk praten we over de Tweede Wereldoorlog, het kamp dat in Veulen gelegen heeft, de loop graven die nog in de bossen te vin den zijn en het boek met oorlogsver halen van inwoners van Veulen waar op dit moment hard aan gewerkt wordt door Gerrit Reijntjes die daar mee bezig is. (Donderdag 19.00 uur, herhaling maandag om 18.00 uur) Waar zijn de troubadours gebleven De cd Rood Wil Blauw Oranje is de aanleiding van het bezoek van Henny Weymans uit Mierlo op don derdag 9 april. Uit de titel is af te leiden dat de cd alles te maken heeft met de komende voetbalkampioen schappen. Henny is ondermeer bekend van hits als Geef me tien munten. Vrij zijn als een vogel e.v.a. Taai Taai komt weer naar de stu dio van Omroep Venray en wel op 16 april. Medio april zal hun nieuwe cd verschijnen met als titel Ansichtkaart. De ansichtkaart heeft te maken met Roed zien de roeze. 'Waar zijn...' wordt iedere week Vlam in de pan Een vriendin van een bewoonster van een woning aan de Griegstraat had zondagavond omstreeks 20.45 uur zin in een carbonaadje. Ze ver gat het baksel echter en werd ermee geconfronteerd toen de vlam in de pan met het carbonaadje sloeg. De brand kon worden geblust en uitbreiding kon worden voorkomen. Voor de gealarmeerde brandweer bleef alleen nog het wegzuigen van de rook in de woning over. De scha de bleef gering. Ruiten vernield Vandalen hebben twee ruiten van de dubbel toegangsdeur van het Raaylandcollege aan de Mgr. Nolensstraat ingetrapt. voorafgegaan door het programma Ger Gedaon waarin :zdwel Limburgse als Brabantse muziek te horen is. Beide programma's kun nen door luisteraars bijgewoond worden met als enige voorwaarde dat men van tevoren even de studio belt. Bovendien mag u altijd telefo nisch reageren op nummer 512362.' Praatcafé Discussie, gesprekken en muziek live vanuit café 't Podium, dat zijn de ingrediënten van Praatcafé. Om de twee weken op de zondagoch tend tussen 11.00 en 12.00 uur. Ook u bent weer welkom om Praatcafé bij te wonen onder het genot van koffie, fris of een alcoholisch drank je. Ondertussen luistert u naar - als het even mee zit - spraakmakende onderwerpen uit de gemeente Venray. Stopwatch Het sportprogramma van Omroep Venray is er in verband met Pasen i.p.v. zondagmiddag op maandag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook dan staan de medewerkers niet stil, zijn ze altijd in beweging en blijft u dus volledig op de hoogte! Omroep Venray zoekt... De lokale radio in Venray zoekt dringend nieuwe collega's. Medewerkers die zich bezig gaan houden met verslaggeving, redactie werk, presentatie, techniek enz. Wat zou u graag willen doen? Laat het ons weten en maak even een afspraak voor een gesprek. Ons telefoonnummer is 512362. Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E- mail: lovenray@dds.nl 16 april 12A jarig jubileum iedere klant ontvangt een leuke attentie. Bedankt voor de eerste 12'A jaar, op naar de 25. Tevens wensen wij u Fijne Paasdagen Bart - Carin - Monick - Maartje N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 0478-511122 DONDERDAG 9 APRIL 1998 - NR. 15 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De start van de 30e collecte van de Nederlandse hartstichting in Venray, ging maandagmiddag gepaard met de huldiging van drie collectanten. De collectanten zijn voor de Hartstichting het fundament waarop ze kunnen draaien. Zij leve ren een uiterst belangrijke bijdrage aan de bestrijding van doodsoorzaak De drie jubilerende dames met de voorzitter op de achtergrond. nr. I, hart- en vaatziekten. De drie dames die gehuldigd wer den zijn allen 25 jaar actief als col- lectante. "25 Jaar belangeloze inzet, vaak ook bij slecht weer" aldus voorzitter Henriëtte Poels- Peters van de afdeling Venray van de Hartstichting. Zij zette maandag middag Trijn Pouwels-Min. Lies Spelbos-de Vreede en Riet van Toor-Stapel in het zonnetje. De dames werden tot "Harte Vrouw" benoemd van de Venrayse afdeling en ontvingen het daarbij horende speldje met oorkonde. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Nancy Buise uit Ysselsteyn is afgelopen weekeinde tijdens de Nederlandse kampioenschappen garde- en showdansen in Baarlo in de categorie solo senioren kampioen geworden. De 17-jarige, uitkomend voor dansvereniging Avanti uit Son en Breughel, kwalificeerde zich voor de Europese kampioenschap pen op 2 en 3 mei in het Duitse Taufkirchen. Nieuw op het programma van de wijkvereniging Veltum is de paasei zoek- en speltocht. Deze staat gepland voor a.s. zaterdagmiddag (Paaszaterdag) en is bestemd voor 'jonge' gezinnen met kinderen tot ongeveer 10 jaar. Deelnemers wor den om 15.15 uur bij wijkgebouw 't Schöpke verwacht, waarna de stoet vertrekt naar een plek in het bos, waar de paashaas zojuist is geweest (of nog rondzwerft De kinderen zoeken vervolgens de verstopte eieren, doen mee aan een 'eierspel' en nemen de gevonden eieren uiteindelijk mee terug naar 't Schöpke. Aldaar kunnen zij deze schilderen en deelnemen aan enkele andere spelletjes terwijl de ouders genieten van een kopje koffie met een chocolade paaseitje. Alle gezinnen met kinderen in betreffende leeftijdscategorie kun nen deelnemen. De kosten bedragen ƒ2.- p.p voor leden en ƒ3,- voor niet-leden van de wijkvereniging. 'Winkelen op het Henseniusplein is meer dan alleen boodschappen doen. Het is er prettig winkelen'. Aan het woord is Hans op het Veldt van de stichting Henseniusplein Promotion. De stichting doet er alles aan om het winkelen op het Venrayse Henseniusplein zo aan trekkelijk mogelijk te maken en organiseert daartoe allerlei activitei ten. Vooral bij speciale gelegenhe den zullen de 22 winkeliers en mini- markt-mensen van het Henseniusplein graag iets extra's doen voor hun klanten. Zo ook tij dens de paasactie op vrijdag 10 april. Dan maakt een paashaas zijn opwachting op het Henseniusplein. In de winkels van de deelnemers en op het plein trakteert hij de kinderen op paaseitjes. De winkeliers en minimarkt-men- sen willen in de toekomst meer acti viteiten organiseren op het plein. Hans op het Veldt: 'Het Henseniusplein biedt zoveel moge lijkheden. En Venray heeft tenslotte een goed en leuk winkelcentrum'. Zangvereniging Venrode en het Venray's Mannenkoor hebben onlangs besloten gezamenlijk de laatst Boerebrulluft van deze eeuw te organiseren. Tijdens bijzondere algemene ledenvergaderingen bij beide vereniging stemden de leden hiermee in. Inmiddels zijn een over koepelend organisatiecomité en diverse commissies, bestaande uit leden van beide verenigingen, opge richt en staan diverse plannen al in de grondverf. NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN ROVER "Smakterheide" Venray Tel. (0478) 581032 Fax 584571 Om zoveel mogelijk ideeën bin nen de vereniging los te maken vond afgelopen zaterdagavond een 'Smiespelbal' plaats in zaal In den Engel. Talrijke leden van beide ver eniging met hun partners beleefden aldaar een gezellige avond met onder andere oud-Hollandse spelen, muziek en de mogelijkheid tot het 'uitbroeden' van plannen. Aan de leden werd tevens de organiserende 'boerenbond' voorgesteld en de voorzitters van de diverse commis sies. Een van de hoogtepunten van de avond was verderde bekendmaking van de beste slogan voor de Boerebrulluft, welke in wedstrijd- vorm onder de leden was uitge schreven. Leo en Trijn Pouwels ble ken de gelukkige uitvinders van de winnende spreuk: 'Fiësle en zinge onder kieps en toer, mit Venrode en ut Venrods Mannekoer'. Zij mochten als beloning een prachtige 'vlees- schaal' in ontvangst nemen! De leden van beide vereniging kunnen dus terugkijken op een leuke kennismakingsavond, terwijl de verse opgeborrelde ideeën inspi ratie zullen vormen voor de diverse uitvoeringscommissies. Fiets tegen ruit politiebureau gegooid In de nacht van maandag op dins dag heeft een 28-jarige in Venray verblijvende man van Ghanese nationaliteit een fiets tegen de ruiten van het politiebureau gegooid. De ruiten werden licht beschadigd. De man die in overspannen toestand verkeerde werd aangehouden en ingesloten. Er is nog onduidelijkheid wat met de man zal gebeuren, maar proces verbaal inzake vernieling zal wor den opgemaakt. De fiets was overi gens in Venray gestolen. VÓÓR: een veilig Venray TEGEN: TBS bij u WORDT LID: secr.: Dr. Kortmannweg 4 5804 BA Venray ÓF STEUN: 15.39.26.767 VERENIGING TBS-NEE De II-jarige Charl Linssen uit Venray slaagde voor zijn theoreti sche vliegbrevet bij Facta/Martinair in Lelystad. f Naar begrafenis... Een gezin aan de Ouverture- straat was vrijdagmorgen naar de begrafenis van hun oom. Tijdens die afwezigheid werd er aange beld door een dame met lange blonde haren, die vertelde dat ze van een reinigingsdienst was. De vrouw had pech want in de woning was iemand aanwezig die echter van niets wist én haar ook niet binnen liet. De dame was naar schatting ongeveer 30 jaar oud, ongeveer 1.60 meter groot, gekleed in spijkerbroek en jack. Het vermoeden bestaat dat de l vrouw probeerde in te breken, y

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9