De Havenzangers en Taai Taai in Venray Galerie Toro wil actief kunst promoten Jeugdorkest Euterpe op concertreis Totaal avondje uit Openingstijden tijdens de Paasdagen: Goede Vrijdag gesloten Zaterdag 11 april geopend van 10.00 tot 13.00 uur (alleen onze kantoren in Leunen en Venray) 2e Paasdag gesloten Sixties Music Club Venray Sapphire in De Bonte Koe Jeugddisco in Veltum C /4eye*t<0z !bbn,. (liavoorstelling over Azië A corridor -Ik EN MAAS donderdag 9 april 1998 - Pagina 3 1UIS. Rabobank Vem tel. peel ay-Oostrum 2 0478)530200 t maas@tref.nl r 'even rode (0478) 530 300 ibol281@tref.nl Kunstgalerie Toro aan de Langeweg bestaat vijf jaar. In de achterliggende periode hebben in de galerie tal van exposities plaatsge vonden en bestond er ook de moge lijkheid om kunst te lenen. Toch bemerkt Tom Rooyendijck van Toro nog een drempel. "In Venray geniet het Literair Café een grote populariteit. Je zou wensen en verwachten dat de beeldende kunst evenveel reacties opriep. Wat dat laatste betreft bestaat er nog een duidelijke drempel". Om deze drempel te verlagen wil Rooyendijck met de kunstgalerie, die is ondergebracht in een stich ting, een actievere koers gaan varen. "Kunstinstellingen moeten veel meer uitnodigend te werk gaan. Uitleggen hoe kunstenaars aan hun vondsten komen. Kunstenaars moe ten naast hun werk gaan staan en vertellen wat hen bezielt en daar over discussiëren met de kijker". In dat kader wil Kunstgalerie Toro schoolklassen en andere groepen geïnteresseerden uitnodigen om te komen kijken en praten over kunst. Daarbij zullen ook videoprogram ma's ingeschakeld worden. Volgens Rooyendijck is dat echter niet een zaak van zijn eigen kunst galerie. "Een goede verstandhou ding met de andere galerie en het nieuw op te richten cultureel cen trum, verbonden met het Theehuis, stellen wij zeer op prijs". Verder wil Rooyendijck voor de kunstpromotie subsidie aanvragen bij de gemeente Venray. Êeteaj-é "De Ba unei* Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Vief gangen l-'aasme.niA Krokant gebakken champignons op toast of... -een zalm cocktail êen spoon om tot rust te komen £en bourqondiscke rib of.... een rib eye in een rockfort dressing Paas dessert Barrier speciale 'Paas" prijs f 39-50 p.p. Voor de kinderen hebben wij een bijzonder Padsmenu. /Natuurlijk kunt u tijdens de paasdagen ook a'la carte bestellen. Onze speciale en bijzonder gezellig 'Paas"branch 1e en 2e Paasdag vanaf 11.00 aar ƒ24.50 p.p. Jonge muzikanten te gast in Duitsland en België In het komende paasweekeinde is het jeugdorkest van Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe op concertreis in Duitsland en België. Komende zaterdag ver trekt het gezelschap van ruim 50 muzikanten en hun begeleiders naar de zuidelijke Eifel, waar men te gast is in het stadje Welschbillig-Trag bij Trier. CONCERTEN Op Eerste Paasdag staat een boot- excursie op de Moezel op het pro gramma en na de middag wordt er in Trier een concert gegeven. Op Paasmaandag wordt de reis voortgezet naar België. In het recre atiepark Bobbejaanland bij Turn hout verzorgen de jonge blazers een tweetal concerten, waarna zij de rest van de dag doorbrengen in het attractiepark. \s Avonds wordt de terugreis naar Venray aanvaard en tegen acht uur wordt men terugverwacht bij het verenigingslokaal De Perdstal aan de Kempweg. OP DE VALREEP Overigens was het oorspronkelijk de bedoeling om naar Oostenrijk af te reizen, waar het korps al enkele jaren goede contacten onderhoud met de Jugendmusikkupelle in Rankweil. Alle voorbereidingen waren al getroffen, maar te elfder ure kwam er uit Oostenrijk bericht, dat men de Euterpejeugd wegens organisatorische omstandigheden niet kon ontvangen. De organisato ren van de jeugdafdeling van Euterpe zijn er echter gelukkig in geslaagd om op de valreep nog een alternatieve tour te organiseren. DRUK PROGRAMMA Eenmaal terug in Venray wacht het jeugdorkest alweer een nieuwe klus. Op zondag 19 april wordt er in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut aan de Noordsingel een concert gegeven, samen met het jeugdorkest van harmonie St. Catharina van Leunen-Veulen- Heide. In onze editie van de volgen de week kunt u hierover meer lezen. Door deur gevallen Vrijdagmorgen omstreeks 10.30 verloor een Venraynaar zijn even wicht en viel door de deur van een elektrozaak aan de Schoolstraat. Daarbij sneuvelde de ruit. De scha de werd onderling geregeld. Alcoholcontrole In de nacht van zaterdag op zon dag werden door de politie, met medewerking van de politiesurveil lanten op verschillende plaatsen in Venray alcoholcontroles gehouden. 473 bestuurders moesten de blaas- test ondergaan. Voor een 20-jarige bestuurster uit Boxmeer werd dat fataal. Haar werd een rijverbod van vier uur opgelegd. Een 22-jarige bestuurder uit Dordrecht kreeg een rijverbod van twee uur. Beiden kregen in het kader van het snelrecht een transactie aan geboden. Op Paaszaterdag 11 april zal in zaal In den Engel een Sixtiesavond worden gehouden. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Den entree bedraagt 12,50. The Merwely Brothers Ooit zijn de Merwely Brothers begonnen met het coveren van oude Everly Brotherhits. Omdat de reac ties hierop zeer enthousiast waren, besloten zij het repertoire uit te brei den met overig materiaal uit de periode eindjaren vijftig beginjaren zestig. Alle bekende namen uit die tij zoals Roy Orbison, Cliff, Elvis, Chuck Berry, maar ook de latere groepen zoals The Beatles. Hollies, Searchers etc. zijn opgenomen in het repertoire. Al het materiaal wordt tweestem mig gebracht en de 'Merwelies' begeleiden zichzelf op slag- en solo gitaar. Een en ander wordt onder steund door een drumcomputer. Dit is misschien niet 'echt sixties' maar het vergroot wei de dansbaarheid. Inmiddels hebben de Merwely Brothers al heel wat feesten, kroe gen en zestiger jaren festivals mogen 'bespelen' maar hun enthou siasme heeft daar gelukkig niet onder geleden The Shaking Arrows De band Pipeline 61 die bij ons eerder vermeld werd op o.a. de affi ches annuleerdcop een laat tijdstip haar optreden wegens persoonlijke omstandigheden. Hiervoor in de plaats: The Shaking Arrows. Een band die al vanaf begin jaren 60 actief is, in haar soort een van de beste r.r.-sixtiesband van de Benelux. Support act waren bij o.a. Fats Domino. Roy Orbison. The Everly Brothers. Regelmatig artie sten zoals Albert West, Rob de Nijs, René Schuman enz. begeleiden. De groep heeft een fanclub met leden uit Europa, de VS en Canada. Ze hebben zeven Ip's, zeven singels en tien cd's uitgebracht. De muziekband van de Waal- wijkse formatie is een mengeling van stijlen van o.a. Jerry Lewis, Cliff Richard, Carl Mann, Elvis Presley, Buddy Holly, Carl Perkins, The Shadows, The Spotnicks etc. etc. Een perfecte vervanger dus. Voor de tweede keer in hun bestaan zal de Hilversumse band Sapphire (voorheen Touchdown) optreden in café De Bonte Koe en wel op 13 april (2e Paasdag). De band is ontstaan in de zomer van 1993 uit een jamsessie van een paar vrienden. Vandaag de dag is deze band uitgegroeid tot een spran kelende formatie met een zeer eigen gezicht, aangevoerd door de zo ken merkende stem van de zangeres. Door de vele optredens door hel land geniet Sapphire een toenemen de mate van populariteit. Sapphire brengt afwisselende muziek van originele, hedendaagse rock met daarop sterk melodische zanglijnen (invloeden van o.a. Van Halen. Toto. Alanis Morrisette) en het publiek wordt meegenomen door een samensmelting van ver schillende stijlen muziek, waarbij ieder nummer een eigen gezicht heeft en sfeer uitstraalt. Bezoekers kunnen er op rekenen het volledige optreden vermaakt te worden met kwalitatief hoge en dansbare muziek. Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Aanstaande zaterdag organiseert Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse disco-avond voor de jeugd vanaf ongeveer 10 jaar in wijkgebouw 't Schöpke. Veltumse Kleffen 62b. De jeugd kan hier dan weer terecht van 19.15 tot 22.15 uur. De muziek wordt verzorgd door Drive-In Discotheek Combined Forces met als dj's Yorick en Michel. Daarnaast staan er weer enkele gratis tafelspellen opgesteld. De entree voor deze maandelijkse activiteit bedraagt slechts 1,50 voor leden van de wijkvereniging en ƒ2.50 voor niet-leden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 ma: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Verstraaten. J. de Vocht: za en zo: Dkt. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 ma: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42 Oostrum, tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdaa 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voorZorg en Welzijn Even naar de fdm... Een inwoner van Boxmeer had zijn zoontje beloofd naar de Titanic te gaan kijken in Venray. Hij par keerde zijn auto in de parkeergarage aan de Julianasingel, niet wetende dat die na winkelsluitingsuur ook gesloten is. Toen hij om 22.00 uur bij de parkeergarage arriveerde, bleek hij daar niet meer in te kun nen. Dankzij de politie kon na veel zoektocht de parkeergarage alsnog geopend worden. gde |e( aankomende paasweekend 1 e:ov i Venray bol van activiteiten rganiseerd door powertainment een aantal horeca-ondernemers Venray. t.w. café Hulsman, kof- iUis Zowyzo. brasserie De -Nie« :ren van Aemstel, café De Bonte zoorjcafé 't Podium en feestcafé De n bijk :is. Tot voorheen had deze groep naam HeHuPoKoZoBo maar e bleek te ingewikkeld voor de Osmond dus is voor een andere mgekozen namelijk 'Eventjes'. eleid natuurlijk van de tal van ner,ki nementen die deze groep even- wil gaan organiseren in en voor samenwerking met de organi- van Powertainment zal »ntjes het horecagedeelte van de jaraij- Juent gelegen op het foinu idhuisplein tijdens de paasdagen irhaar rekening nemen. En daar- keuke ist de zondagavond van werve- Pkank de artiesten voorzien zodat het ien met de activiteiten van nertainment een groot feest dt. encj (ois Eventjes er in geslaagd om naar Venray te ruin en voor een avondvullend con- Wie kent ze niet, die hits zoals: Nachts na tweeën, de it Wfo untrydans. Trouw niet voor je ertig bent, etc. Dit wordt dus een [gezellige méezingavond. En als 'aatje komen de jongens van Taai jjde pauze van de Havenzangers dien met Limburgse feestnum- rs zoals Viva Tirol en de grote hit Alpenexpress (tingelingeling), armee ze op dit moment in de var* derlandse hitlijsten genoteerd an. Deentree voor deze onvergetelij- avond is ƒ15,- en natuurlijk zal ens het hele paasweekend de arayse horecamunt gehanteerd irden die naast de tent op het adhuisplein verder nog in negen recagelegenheden in Venray iruikt kan worden, de tent zal ook een hoek inge- lit worden waar diverse buiten- idse gerechten klaargemaakt wor- dus ook aan het culinaire is lacht. Venray staan dit jaar nog meer grote artiesten, dus noteer maar |inje agenda: jdag 19 juni: René Froger Id, Lee Towers en Hanny (Rabo [jaar). jdag 28 aug.: Hans Dulfer ide van Nederland), irdag 29 aug.: Rob de Nijs inde van Nederland). 6 Op zondag 19 april om 15.00 uur rzorgt amateurfotograaf Guus urts (Lid van de Werkgroep ondiale Vorming) een diavoorstel- g in café De Evenaar te Venray. Hij ™et eft een impiessie van een reis van f m een jaar door de Filipijnen, Kong. Macau, China, Tibet, ;Pa' en 'n^'a' begeleid door muziek ideze landen. zien zijn uiteenlopende land- happen zoals tropische eilanden, )er, eemd gevormde bergen in China, et I kale Tibetaanse plateau, de imalaya met de Mount Everest en Tharwoestijn in India. Centraal lat echter de mens met zijn tradi- s, cultuur, godsdienst en manier in levensonderhoud. Vooral de m'' heemse bevolkingsgroepen komen - kb aan orc*e rï'e z'c^ mel ^un lak milieuvriendelijke levenswijze ■jpj oberen staande te houden, tegen- 'er de meer door het westen beïn- oedde meerderheid van de bevol- ivens exposeert Guus Geurts werpen uit de betreffende landen, Is gebruiksvoorwerpen, kledings- een en houtsnijwerk. Toegang: vrije gift. In café De Bonte Koe te Venray (poseert hij vanaf 17 april foto's van mtwee maanden durende reis door ieuw Zeeland met haar afwisselen- ilandschappen, mensen en dieren. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken totestraat 68 i801 BH Venray bstbus 1 10 AA Venray il. 0478-582727 fex0478-510916 ledaktie Bert Albers Ihrist van den Munckhof fhts Hovens ïzorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten k.k, bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot literlijk dit tijdstip. fvertentietarieven: aanvraag verkrijgbaar. nleveren advertenties: lerlijk woensdag 10.00 uur. nleveren kopij: [port- en verenigingsnieuws p\ uiterlijk dinsdag 10,00 uur. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 t O*** tó-Op 1 5 gangen verrassingsmenu f47.50 p.p. (Laai a vei'Wenww dooi' df spedaliteifew van onze kal<, die nadal hij weet wat a absoluut niet last, zijn kannen in uw mena tot uitdrukking laat komen) Natuurlijk hebben wij ook voor de Paasdagen een keuze menu: Vooi'qei'echt: de keu2e uit een znlmspiesje of salade van gerookte kip Tussengerecht: een dwars door de tuin soep ■Hoofdgerecht; sprinqbief of Lainf'let geserveerd met rode wijnsaus met walnoten Desseiti een fruitig clessert afgemaakt met een vleugje ijs ƒ42.50 p-p- De kwaliteiten van de nieuwe schouwburg Medio oktober, over een half jaar dus, opent de schouwburg van Venray feestelijk haar nieu we poorten. Dan is de grote ver bouwing die deze week is gestart bouwkundig afgerond en worden de bezoekers van de schouwburg voortaan ontvangen in een omge ving die echt past bij een avondje uit. Ook voor groepen en bedrij ven die iets te vieren hebben heeft de schouwburg veel te bieden. Allereerst is er na de verbouwing het grand café aan de kant van het Schouwburgplein. Overdag een prima gelegenheid voor een lekkere lunch of 'koffie met iets erbij', voor de voorstelling de ideale gelegen heid om nog even in het restaurant iets te kiezen van de verrassende kaart. Ook na afloop van een theatervoorstelling vervult het grand café een belangrijke rol voor het theaterpubliek. Het publiek kan daar onder het genot van een drank je en een hapje nog wat napraten, misschien een hand schudden met de artiesten, af en toe genieten van unieke optredens, kortom het avondje uit compleet maken. Peter de Neef, directeur van de Venrayse schouwburg: "Veel theaterbezoe kers konden het vorig seizoen genieten van spontane mini-concer ten van bijvoorbeeld Gerrie van der Klei, Pia Douwes en de complete begeleidingsband van Tineke Schouten. Onze eigen toetsenvir- tuoos, Lex Steverink, begeleidde hen daarbij. Het grand café wordt een echt theatercafé." OPVALLENDE VOORSTELLINGEN Maar dat is allemaal niet het allerbelangrijkste. "We hebben", zegt De Neef, "de verbouwing met name aangepakt omdat we vinden dat er meer mensen in de schouw burgzaal moeten kunnen. We moe ten nu te vaak uitverkocht verko pen. Zeker bij de grote voorstellingen met bekende Nederlandse en internationale artie sten. Dat er meer mensen in de zaal kunnen, maakt het voor ons ook beter mogelijk opvallende voorstel lingen naar Venray te halen. De zaal zelf gaat er ook speelser uit zien. Er komen bijvoorbeeld zijbal kons. Dat voegt zeker iets toe aan de sfeer van de zaal. De stoelen komen verder uit elkaar te staan, zodat mensen ruimer kunnen zitten. Ook van belang: er komt een bewaakte garderobe naast de cen trale ingang die beter te bereiken is. Het zal veel minder dringen zijn dan de mensen nu gewend zijn." Ook komen er meer uitgiftepun ten voor koffie en andere drankjes. De Neef: "De theaterzaal krijgt vlak bij het toneel extra brede toe gangsdeuren zodat het publiek dat een plaatsje vooraan heeft snel in en uit de zaal is, bijvoorbeeld voor een kopje koffie. Dit geldt ook voor andere plaatsen in de zaal. Zo kan het publiek op het balkon nu boven een consumptie nuttigen. De hore- cavoorzieningen worden daar vol ledig op aangepast." AVONDJE UIT De schouwburg heeft vanaf het najaar van 1998 veel meer het karakter van een uitgaans-centrum. Al blijft cultuur natuurlijk de spil waar alles om draait. "Dat is onze kernactiviteit. Daar zijn wij specia list in en het aardige is dat wij de enige in de grote regio zijn en dus een uniek product hebben waarmee we Venray lekker in de kijker kun nen spelen." Maar. een dinertje vooraf en een gezellige nazit maken dan van een avondje musical een totaal avondje uit. En daar zijn mensen steeds meer naar op zoek. De Neef: "De foyer wordt ook groter en ligt dan over twee verdiepingen. Er komen schitterende ruimtes met leuke doorkijkjes die uitzien op het Schouwburgplein. Deze ruimtes kunnen afgescheiden worden en zijn daardoor ook heel geschikt voor recepties en grote, officiële en feestelijke ontvangsten. We bieden groepen en bedrijven bijvoorbeeld de mogelijkheid van speciale arran gementen voor en na de voorstel lingen. Dat kan variëren van een voudige hartige hapjes tot diners van enkele gangen. En dan hebben we het nog niet over het feit dat we van plan zijn bij bedrijven en instellingen onze mogelijkheden als regionaal congrescentrum onder de aandacht te brengen." REGIONAAL CENTRUM Wie ook zuilen profiteren van de sprong vooruit van de Venrayse schouwburg zijn de talloze ama teur- en toneelgezelschappen die nu al gebruik maken van de Venrayse schouwburg. De Neef: "Ook voor hen is het aantrekkelijk om te spe len in een omgeving met wat meer uitstraling. Dat geeft net dat beetje meer waardoor ze zich in staat voe len zichzelf te overtreffen." Voor Peter de Neef is het duidelijk: "Vanaf eind 1998 heeft Venray ein delijk de schouwburg die het nodig heeft om zich als een echt regionaal centrum te profileren. Er is veel meer mogelijk en wat er mogelijk is dat heeft vanaf dat moment zo ontzettend veel meer allure. De schouwburg wordt een plek waar je wilt zijn en daarvan zal Venray zeker profiteren." MODISCH V GEKLEED *7, i MINDER 1 BESTEED •HERENMODE* Grolestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3